Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62351 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

melb26sa wrote: 27/04/2022 15:28
biglebovski wrote: 27/04/2022 09:57

Nemaš ti pojma, iskreno. Da se Bili fondacija isprsi i podrži ovo moje istraživanje sa 178.400 dolara, moja studija bi mogla postati gamechanger u cijeloj industriji, bar na nekom mikro nivou.
Jesi razmisljao o crowdfunding? Ala gofundme i slicno?
Teško bi to bilo, kakav sam baksuz da mi neko pošalje haram pare.

Ja sam se iskreno nadao da će me ova američko/švedska brigada na forumu preporučiti Bilijevoj fondaciji, kao lideru slobodnog svijeta i meceni javnog zdravstva, zemljoradnika i faktečekera, i da bi, uz jednu tako jaku preporuku dobio tih 243.750 dolara koje bi iskoristio za ovo moje long-term istraživanje na mikro nivou. Game changing definitivno.

Sve je razrađeno, Project Cycle Management spreman, štekaju ti receptori iz Japana uglavnom. Ovdje bih tim sredstvima onda u komšiluku tj. na mikro nivou, pokrenuo jednu prodajno-istraživačku farmaciju, angažovali bi dvoje junior researchers-a i veći broj aktivista da prikupljaju podatke kako korona i vakcine utiču na svakodnevni život sugrađana. Cilj je da na duge staze istražimo utjecaje i damo odgovore kako spriječiti sljedeću pandemiju u komšiluku. Meni u suštini samo treba taj početni push, da odem do Japana po te receptore, Peking (posjeta Trgu Tienanmen i Kineskom zidu), Macao dva dana preko Hong Konga i onda Japan, Osaka i Kobe dok čekam rezultate. Nazad smo supruga i ja za mjesec dana. Plan je da projekat postane samofinansirajući tako što bi, pored osnovnog zadatka tj. istraživanja ugroze, prodavali i lijekove i suplemente i nakit i naočale sunčane i sve ostalo kao i normalna apoteka. Ako uspije projekat, nadam se da će se proširiti i na druge mikro-lokacije te da ćemo, kao referentni istraživački centar za borbu protiv budućih pandemija, potpisati i ugovor o saradnji sa Zavodom zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55474
Joined: 15/12/2008 16:53

#62352 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

biglebovski wrote: 27/04/2022 18:08
ultima_palabra wrote: 27/04/2022 16:33
Daj prvo zavrsi ono istrazivanje o tome kako Demokratska stranka Amerike unistava Zenicu, ne mogu da cekam vise.
Da je samo Zenica, lako bi se mi izborili. Dok čekaš, pogledaj ovo, catastrophic :roll: Democratic Philly...

Ja, i?
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#62353 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Research se radi na facebooku, kakav Japan, kakvi receptori? :-)
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#62354 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

virus?
šta se dešava?
neki novi virus hara, šta?
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#62355 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

ultima_palabra wrote: 27/04/2022 20:17
biglebovski wrote: 27/04/2022 18:08

Da je samo Zenica, lako bi se mi izborili. Dok čekaš, pogledaj ovo, catastrophic :roll: Democratic Philly...

Ja, i?
čuj baketa
ja i
fuj
nebil ti naselje vako bilo pitao bi se ja i
fuj
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#62356 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Nije se dugo desio klaster neki , neki novi soj. Vrijeme je. Virus kad prelazi iz organizma u organizam, nove mutacije se desavaju. Gdje su oni eksperti ? Ah da, spasonosne vakcine su nas sacuvale i maskice iz binga od pola marke.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62357 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Dead Man Walking wrote: 28/04/2022 00:49 Research se radi na facebooku, kakav Japan, kakvi receptori? :-)
Eto vidiš kako se ne razumiješ. Umjesto da pružiš podršku pa i tebe da ubacim u projekat, npr. kao Head of Micro-location Development Department ili nešto drugo, što ti leži, pa fina plata, dnevnice, putni troškovi, hoteli, analiza za medije, ljepota, ti tu nešto spočitavaš i sumnjaš u jedan, prije svega razvojni projekat za borbu protiv ugroze. :thumbup:
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62358 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ultima_palabra wrote: 27/04/2022 20:17
biglebovski wrote: 27/04/2022 18:08

Da je samo Zenica, lako bi se mi izborili. Dok čekaš, pogledaj ovo, catastrophic :roll: Democratic Philly...

Ja, i?
Pa ništa, rekoh da pogledaš ljepote demokratske Filadelfije dok čekaš da ti se objasni kako US demokrate sjebaše cijeli svijet, uključujući i Zenicu. Od ludila sa koronom koje nametnuše svima ostalima, preko inflacije koja sjeba standard života velikoj većini ljudi, do huškanja i potstrekivanja na podjele i stradanja. Ovi Demokrati su katastrofa, uglavnom, ali čini mi se da to više nije politička partija, nego političko krilo velikih investitorskih firmi. Možemo o Amerikha da nastavimo na temi predviđenoj za to, da ne spamamo više ovu plemenitu temu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55474
Joined: 15/12/2008 16:53

#62359 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

biglebovski wrote: 28/04/2022 16:51
ultima_palabra wrote: 27/04/2022 20:17

Ja, i?
Pa ništa, rekoh da pogledaš ljepote demokratske Filadelfije dok čekaš da ti se objasni kako US demokrate sjebaše cijeli svijet, uključujući i Zenicu. Od ludila sa koronom koje nametnuše svima ostalima, preko inflacije koja sjeba standard života velikoj većini ljudi, do huškanja i potstrekivanja na podjele i stradanja. Ovi Demokrati su katastrofa, uglavnom, ali čini mi se da to više nije politička partija, nego političko krilo velikih investitorskih firmi. Možemo o Amerikha da nastavimo na temi predviđenoj za to, da ne spamamo više ovu plemenitu temu.
Zapravo imam plan da skoknem do Philly narednog mjeseca, i to sa djetetom u zabavni park. Javim kako je bilo.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62360 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ultima_palabra wrote: 28/04/2022 17:38
biglebovski wrote: 28/04/2022 16:51

Pa ništa, rekoh da pogledaš ljepote demokratske Filadelfije dok čekaš da ti se objasni kako US demokrate sjebaše cijeli svijet, uključujući i Zenicu. Od ludila sa koronom koje nametnuše svima ostalima, preko inflacije koja sjeba standard života velikoj većini ljudi, do huškanja i potstrekivanja na podjele i stradanja. Ovi Demokrati su katastrofa, uglavnom, ali čini mi se da to više nije politička partija, nego političko krilo velikih investitorskih firmi. Možemo o Amerikha da nastavimo na temi predviđenoj za to, da ne spamamo više ovu plemenitu temu.
Zapravo imam plan da skoknem do Philly narednog mjeseca, i to sa djetetom u zabavni park. Javim kako je bilo.
Uživajte, manite se samo ovih ulica. :thumbup:
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62361 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Visoki sud je nezakonitom proglasio vladinu politiku o otpuštanju neprovjerenih pacijenata iz bolnica u domove za njegu u Engleskoj na početku pandemije Covida

Presuda je uslijedila nakon što su dvije žene tužile javno zdravstvo Engleske i Ministra za zdravstvo, tada Matta Hancocka, na sud.

Dr Cathy Gardner i Fay Harris rekle su da je to izazvalo "šokantan broj mrtvih".

Premijer Boris Johnson obnovio je izvinjenje za sve one koji su izgubili najmilije tokom pandemije.

Kada je Covid udario početkom 2020., pacijenti su brzo otpuštani u domove za njegu bez testiranja, uprkos riziku od asimptomatskog prijenosa, a vladini dokumenti pokazuju da za to nije bilo zahtjeva do sredine aprila.

Dr Gardner i gospođa Haris rekli su da je bilo propusta u zaštiti stanovnika i pokrenuli parnicu.

https://www.bbc.com/news/uk-england-61227709
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62362 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

biglebovski wrote: 28/04/2022 16:51
ultima_palabra wrote: 27/04/2022 20:17

Ja, i?
Pa ništa, rekoh da pogledaš ljepote demokratske Filadelfije dok čekaš da ti se objasni kako US demokrate sjebaše cijeli svijet, uključujući i Zenicu. Od ludila sa koronom koje nametnuše svima ostalima, preko inflacije koja sjeba standard života velikoj većini ljudi, do huškanja i potstrekivanja na podjele i stradanja. Ovi Demokrati su katastrofa, uglavnom, ali čini mi se da to više nije politička partija, nego političko krilo velikih investitorskih firmi. Možemo o Amerikha da nastavimo na temi predviđenoj za to, da ne spamamo više ovu plemenitu temu.
Loš kvalitet zraka u Zenici baš utiče na tebe vidim.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62363 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Point. wrote: 29/04/2022 05:56
Loš kvalitet zraka u Zenici baš utiče na tebe vidim.

User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62365 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Diši, samo diši.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#62367 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

biglebovski wrote: 29/04/2022 13:25
hahahah :lol: Sad ce se ovaj klip izignorisat, ide ponavljanje mantre. Vakcinisi se, peri ruke, ostani odgovoran, spasi baku. Inace izgidosmooo, bageri ce nas kupitiii BAGERRI !
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62368 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Sad ide prica da djeca nisu dovoljno vakcinisana ostalim vakcinama radi KV-a. Mojoj sestricnoj upisali u ljekarsko da nije vakcinisana s tim vakcinama, a preporuku sami doktori zato dali jer jos negovori.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62370 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

nova_pruga wrote: 30/04/2022 21:10 Mene strah da se narod previše opustio, kao da virusa nikad nije ni bilo. Čak niko ni vakcinaciju ne spominje, a ne znam ni radi li se više

Trebalo je bar ovaj prvi maj ograničiti kretanje i okupljanje, jer se bojim da ćemo opet imati problem kao prije dvije godine :(
:lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#62371 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

aldinjo wrote: 02/05/2022 02:21
nova_pruga wrote: 30/04/2022 21:10 Mene strah da se narod previše opustio, kao da virusa nikad nije ni bilo. Čak niko ni vakcinaciju ne spominje, a ne znam ni radi li se više

Trebalo je bar ovaj prvi maj ograničiti kretanje i okupljanje, jer se bojim da ćemo opet imati problem kao prije dvije godine :(
:lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
ja nisam siguran dal lik misli ozbiljno ovo ili nas trola. :mrgreen:
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#62372 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sara03 »

nova_pruga wrote: 30/04/2022 21:10 Mene strah da se narod previše opustio, kao da virusa nikad nije ni bilo. Čak niko ni vakcinaciju ne spominje, a ne znam ni radi li se više

Trebalo je bar ovaj prvi maj ograničiti kretanje i okupljanje, jer se bojim da ćemo opet imati problem kao prije dvije godine :(
Ne mogu zaključiti da li ozbiljno govoriš. :D

Inače, prođoh gradom u petak i primjetih dosta ljudi kako nosi maske na ulici. Kontam, šta im je. Možda su nedavno preboljeli Covid, pa radi okoline. U svakom slučaju, čudno za vidjeti. Ama, ljudima je više preko glave, posebno mlađim generacijama. Ostavilo posljedice u psihičkom i ekonomskom smislu. Hoće povrat u prijašnje stanje, što je sasvim razumljivo.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62373 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

saint_mirad wrote: 02/05/2022 08:28
aldinjo wrote: 02/05/2022 02:21
:lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
ja nisam siguran dal lik misli ozbiljno ovo ili nas trola. :mrgreen:
Trol, vidi kada se registrovao.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62374 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

nova_pruga wrote: 02/05/2022 09:41
Sara03 wrote: 02/05/2022 09:25
Ne mogu zaključiti da li ozbiljno govoriš. :D

Inače, prođoh gradom u petak i primjetih dosta ljudi kako nosi maske na ulici. Kontam, šta im je. Možda su nedavno preboljeli Covid, pa radi okoline. U svakom slučaju, čudno za vidjeti. Ama, ljudima je više preko glave, posebno mlađim generacijama. Ostavilo posljedice u psihičkom i ekonomskom smislu. Hoće povrat u prijašnje stanje, što je sasvim razumljivo.
Da, svakome nedostaje prijašnje stanje, ali opreza nikad dosta. Pogledajte Kinu. Nije isključena pojava soja koji će ponovno sve resetovati na april 2020.

Ograničiti kretanja i uvesti cjelodnevni policijski sat bar za državne i vjerske praznike neće nikome škoditi, a benefiti bi bili ogromni. Treba preventivno djelovati, jer kad val krene, još ako bude novi, nepoznati soj, tad je kasno za bilo koji vid mjera, osim ovih kineskih, a njih ne želimo opet.
Pišeš gluposti, dosta vas je više preko dvije godine.
Najbolje bi bilo da neko zaključa temu.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#62375 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bluemore »

nova_pruga wrote: 02/05/2022 09:41
Sara03 wrote: 02/05/2022 09:25
Ne mogu zaključiti da li ozbiljno govoriš. :D

Inače, prođoh gradom u petak i primjetih dosta ljudi kako nosi maske na ulici. Kontam, šta im je. Možda su nedavno preboljeli Covid, pa radi okoline. U svakom slučaju, čudno za vidjeti. Ama, ljudima je više preko glave, posebno mlađim generacijama. Ostavilo posljedice u psihičkom i ekonomskom smislu. Hoće povrat u prijašnje stanje, što je sasvim razumljivo.
Da, svakome nedostaje prijašnje stanje, ali opreza nikad dosta. Pogledajte Kinu. Nije isključena pojava soja koji će ponovno sve resetovati na april 2020.

Ograničiti kretanja i uvesti cjelodnevni policijski sat bar za državne i vjerske praznike neće nikome škoditi, a benefiti bi bili ogromni. Treba preventivno djelovati, jer kad val krene, još ako bude novi, nepoznati soj, tad je kasno za bilo koji vid mjera, osim ovih kineskih, a njih ne želimo opet.
da, da vrlo moguce samo ovaj put nece bit bagera radi ratu u Ukrajini... :run:
Locked