Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#42051 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

A Bog te, pomrijeti cemo svi. Dzabe vakcine dzabe sve spasavaj se ko moze
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#42052 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Pandakonda »

Black swan wrote: 13/06/2021 22:42
Pandakonda wrote: 13/06/2021 22:26 prvo sto pada na pamet


1. Chile je najvise koristio kinesku vakcinu koja je upravo poznata po lošim rezultatima čak nakon druge doze a kamoli prve.
2. Ljudi se opustili nakon prve doze i uopste ne slusaju upute ljekara da je vakcinacija potpuna tek nakon dvije doze, a treba minimalno 15tak dana nakon prve da bi se dobio neki efekat.

VB vjerovatno ima isti problem gdje su svi poletili nakon prve doze da se glupiraju i eto sta bi...
Negdje sam citao
Drzava s mnogo side...ljudi ce se paziti = manji rast broja side
Drzava s malo side...ljudi ce ae manje paziti = veci rast side

Kad se ovo prevede na koronu

Vakcina pospjesuje opustanje i vise rizicnog ponasanja...kojeg ne bi bilo da nema vakcine
Upravo to, ljudi misle da vakcina odma pri ubodu stvara efekat i naravno da se kod ljudi nakupila frustracija od svega pa ce sto prije htjeti zivjeti.
Trappist wrote: 13/06/2021 22:45 Pretjerujete vala svi kolektivno. Cuj ljudi se otpustili, pa sta treba 10 godina sjediti u kuci dok ne bude 0 zarazenih na cijelom svijetu? Sto onda u americi kazu za full vakcinisane da ni maska vise ne treba ni unutra, osim u bolnicama?
12 dana nakon druge doze (barem u slucaju pfizera) se smatra full vakcinacija. Ljudi u Srbiji su nakon prve vakcine odma krenuli budalesati i onda se pitaju otkud korona pored toliko vakcinisanih :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42053 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Karikaturist wrote: 13/06/2021 22:49 A Bog te, pomrijeti cemo svi. Dzabe vakcine dzabe sve spasavaj se ko moze
Pravi si karikaturist :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81647
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42054 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Truba »

Vecina ljudi ce prezivjeti isto ko svaki rat prirodnu nepogodu itd...
Nema mjesta panici...osim ako ti ukucanin ne umire ili ti sam...takvi su ljudi :sax:
User avatar
Truba
Posts: 81647
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42055 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Truba »

Trappist wrote: 13/06/2021 22:45 Pretjerujete vala svi kolektivno. Cuj ljudi se otpustili, pa sta treba 10 godina sjediti u kuci dok ne bude 0 zarazenih na cijelom svijetu? Sto onda u americi kazu za full vakcinisane da ni maska vise ne treba ni unutra, osim u bolnicama?
Ne treba nista...svak za se travu pase...postoji i sida i gonoreja i tbc i ostale bolesti...svi znamo sto ne ciniti
Tako ce biti i za koronu

Takodjer ja sve to sto si rekao primjenjujem za politicku situaciju u bih pa nisam bas omiljen :lol:
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#42056 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Znači nema teme na ovom dunjaluku oko koje se ljudi ovako upale kad im kažeš fakte, činjenice, stvarno stanje.

Svaki zaraženi je nova prilika da virus mutira. Trenutnim mutacijama smo došli do toga da je samo jedna doza vakcine Pfizer ili AstraZeneca 30tak posto učinkovita. Na sreću, dvije doze se još uvijek čine dovoljno učinkovitom.

Tako je kako je, prihvatite, ne prihvatite, logično, ne logično.

Doviđenja.
Naslovnica
Posts: 27882
Joined: 20/03/2013 15:38

#42057 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 13/06/2021 21:45 @Trappist @red evil

Eh sad dolazimo do drugog dijela jednačine: puštanje virusa da slobodno cirkulise kroz populaciju. Tako smo dobili Delta ilitiga Indijsku varijantu koja "svlači" učinkovitist jedne doze Pfizera i AZ na oko 30% .

Guglajte.

Dajem ruku da je najveći broj novozaraženih među nevakcinisanom populacijom. U americi je to definitivno slučaj.
OK, dobili smo Delta varijantu iz razloga što je virus pušten da slobodno cirkuliše, u Indiji.
Evo pokušavam da skontam na koji bi se to način moglo spriječiti da u toj istoj Indiji virus ne cirkuliše slobodno?
Isto se može primijeniti i za bilo koju drugu državu u kojoj je gustina naseljenosti iole veća od svjetskog prosjeka.
Jednostavno, ne postoji način da se to spriječi.
Virus će u takvim okolnostima uvijek cirkulisati i mutirati, i mi tu ništa ne možemo učiniti. Ni kojekakvim lockdown-ima niti vakcinacijom.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#42058 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 14/06/2021 06:34
BadBoy wrote: 13/06/2021 21:45 @Trappist @red evil

Eh sad dolazimo do drugog dijela jednačine: puštanje virusa da slobodno cirkulise kroz populaciju. Tako smo dobili Delta ilitiga Indijsku varijantu koja "svlači" učinkovitist jedne doze Pfizera i AZ na oko 30% .

Guglajte.

Dajem ruku da je najveći broj novozaraženih među nevakcinisanom populacijom. U americi je to definitivno slučaj.
OK, dobili smo Delta varijantu iz razloga što je virus pušten da slobodno cirkuliše, u Indiji.
Evo pokušavam da skontam na koji bi se to način moglo spriječiti da u toj istoj Indiji virus ne cirkuliše slobodno?
Isto se može primijeniti i za bilo koju drugu državu u kojoj je gustina naseljenosti iole veća od svjetskog prosjeka.
Jednostavno, ne postoji način da se to spriječi.
Virus će u takvim okolnostima uvijek cirkulisati i mutirati, i mi tu ništa ne možemo učiniti. Ni kojekakvim lockdown-ima niti vakcinacijom.
Sam si postavljao slike gologuzih Indijaca na rijeci tokom obilježavanja svetog praznika. Indijska vlada ne samo da nije zabranila takav skup nego ga je aktivno promovirala. Jebiga, eto rezultata.
Naslovnica
Posts: 27882
Joined: 20/03/2013 15:38

#42059 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 14/06/2021 07:21
Naslovnica wrote: 14/06/2021 06:34
BadBoy wrote: 13/06/2021 21:45 @Trappist @red evil

Eh sad dolazimo do drugog dijela jednačine: puštanje virusa da slobodno cirkulise kroz populaciju. Tako smo dobili Delta ilitiga Indijsku varijantu koja "svlači" učinkovitist jedne doze Pfizera i AZ na oko 30% .

Guglajte.

Dajem ruku da je najveći broj novozaraženih među nevakcinisanom populacijom. U americi je to definitivno slučaj.
OK, dobili smo Delta varijantu iz razloga što je virus pušten da slobodno cirkuliše, u Indiji.
Evo pokušavam da skontam na koji bi se to način moglo spriječiti da u toj istoj Indiji virus ne cirkuliše slobodno?
Isto se može primijeniti i za bilo koju drugu državu u kojoj je gustina naseljenosti iole veća od svjetskog prosjeka.
Jednostavno, ne postoji način da se to spriječi.
Virus će u takvim okolnostima uvijek cirkulisati i mutirati, i mi tu ništa ne možemo učiniti. Ni kojekakvim lockdown-ima niti vakcinacijom.
Sam si postavljao slike gologuzih Indijaca na rijeci tokom obilježavanja svetog praznika. Indijska vlada ne samo da nije zabranila takav skup nego ga je aktivno promovirala. Jebiga, eto rezultata.
Jesam, postavljao sam slike.
Virus bi u Indiji slobodno cirkulisao i bez Kumbh Mela-e.
Isto kao što imamo i Alfa, Beta i gama varijantu, sve to bez bez gologuzih Indijaca.
To su varijante koje su zabrinjavajuće, a druge varijante se toliko i ne spominju, a postoje.
Moja poenta je bila na tome da nije tačno da je "virus pušten da slobodno cirkuliše".
Ne postoji mjera koja će spriječiti virus da cirkuliše u čovječanstvu. Može se probati ublažiti, ali zaustaviti - nemoguće.
Pojaviće se ovaj Delta (indijski) soj i kod nas. I u Americi. Glede i unatoč.
Jedino što možemo uraditi da donekle usporimo nastanak tih varijanti je da se ubrza proces vakcinacije, pogotovu u gusto naseljenim državama, i da se pridržavamo nekih osnovnih mjera. Sve ostalo je sviranje Q.
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#42060 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

skafiskafsnjak wrote: 13/06/2021 22:53
Karikaturist wrote: 13/06/2021 22:49 A Bog te, pomrijeti cemo svi. Dzabe vakcine dzabe sve spasavaj se ko moze
Pravi si karikaturist :mrgreen:
Ako ti tako kazes..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42061 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Karikaturist wrote: 14/06/2021 09:11
skafiskafsnjak wrote: 13/06/2021 22:53
Karikaturist wrote: 13/06/2021 22:49 A Bog te, pomrijeti cemo svi. Dzabe vakcine dzabe sve spasavaj se ko moze
Pravi si karikaturist :mrgreen:
Ako ti tako kazes..
Jok ja
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#42062 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

skafiskafsnjak wrote: 14/06/2021 09:24
Karikaturist wrote: 14/06/2021 09:11
skafiskafsnjak wrote: 13/06/2021 22:53

Pravi si karikaturist :mrgreen:
Ako ti tako kazes..
Jok ja
Cuj
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#42063 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ber ... tid=124772
"Beroš je ljetos više puta bio okružen licima bez maske. Nijednom nije reagirao"

Ovaj levat se izderao na konobaricu jer nije imala masku, a kad mu se plenkovic mota oko face bez maske to je bilo u redu. E ovo me najvise od svega nervira, ova dvolicnost supaka koji su docekali svojih 5 minuta da prosipaju silu narodu i kurce se, a moze se kurciti samo konobarima i obicnim doktorima, a ovi "Bitniji" mu mogu kasljat u facu direktno ne smije im nista reci.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#42064 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 14/06/2021 08:16
BadBoy wrote: 14/06/2021 07:21
Naslovnica wrote: 14/06/2021 06:34
OK, dobili smo Delta varijantu iz razloga što je virus pušten da slobodno cirkuliše, u Indiji.
Evo pokušavam da skontam na koji bi se to način moglo spriječiti da u toj istoj Indiji virus ne cirkuliše slobodno?
Isto se može primijeniti i za bilo koju drugu državu u kojoj je gustina naseljenosti iole veća od svjetskog prosjeka.
Jednostavno, ne postoji način da se to spriječi.
Virus će u takvim okolnostima uvijek cirkulisati i mutirati, i mi tu ništa ne možemo učiniti. Ni kojekakvim lockdown-ima niti vakcinacijom.
Sam si postavljao slike gologuzih Indijaca na rijeci tokom obilježavanja svetog praznika. Indijska vlada ne samo da nije zabranila takav skup nego ga je aktivno promovirala. Jebiga, eto rezultata.
Jesam, postavljao sam slike.
Virus bi u Indiji slobodno cirkulisao i bez Kumbh Mela-e.
Isto kao što imamo i Alfa, Beta i gama varijantu, sve to bez bez gologuzih Indijaca.
To su varijante koje su zabrinjavajuće, a druge varijante se toliko i ne spominju, a postoje.
Moja poenta je bila na tome da nije tačno da je "virus pušten da slobodno cirkuliše".
Ne postoji mjera koja će spriječiti virus da cirkuliše u čovječanstvu. Može se probati ublažiti, ali zaustaviti - nemoguće.
Pojaviće se ovaj Delta (indijski) soj i kod nas. I u Americi. Glede i unatoč.
Jedino što možemo uraditi da donekle usporimo nastanak tih varijanti je da se ubrza proces vakcinacije, pogotovu u gusto naseljenim državama, i da se pridržavamo nekih osnovnih mjera. Sve ostalo je sviranje Q.
Pa upravo to sve vrijeme i govorim. Treba se strpiti još malo, pokušati usporiti širenje virusa koliko je to moguće (a lakše je nego što ljudi misle) a uporedo derati vakcinaciju. I to je to.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#42065 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Dodatak na raniji post, evo šta stručnjaci kažu:
And I think the risk is really to the fall that this could spike a new epidemic heading into the fall. The vaccines seem to be effective. The mRNA vaccine seems- seems to be highly effective, two doses of that vaccine against this variant. The viral vector vaccines from J&J and AstraZeneca also appear to be effective, about 60% effective. The mRNA vaccines are about 88% effective. So we have the tools to control this and defeat it. We just need to use those tools. I think in parts of the country where you have less vaccination, particularly in parts of the south, where you have some cities where vaccination rates are low, there's a risk that you could see outbreaks with this new variant. The outbreaks that are happening in the UK are happening around schools where you have a lot of unvaccinated children.
Naslovnica
Posts: 27882
Joined: 20/03/2013 15:38

#42066 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 14/06/2021 12:48
Naslovnica wrote: 14/06/2021 08:16
BadBoy wrote: 14/06/2021 07:21

Sam si postavljao slike gologuzih Indijaca na rijeci tokom obilježavanja svetog praznika. Indijska vlada ne samo da nije zabranila takav skup nego ga je aktivno promovirala. Jebiga, eto rezultata.
Jesam, postavljao sam slike.
Virus bi u Indiji slobodno cirkulisao i bez Kumbh Mela-e.
Isto kao što imamo i Alfa, Beta i gama varijantu, sve to bez bez gologuzih Indijaca.
To su varijante koje su zabrinjavajuće, a druge varijante se toliko i ne spominju, a postoje.
Moja poenta je bila na tome da nije tačno da je "virus pušten da slobodno cirkuliše".
Ne postoji mjera koja će spriječiti virus da cirkuliše u čovječanstvu. Može se probati ublažiti, ali zaustaviti - nemoguće.
Pojaviće se ovaj Delta (indijski) soj i kod nas. I u Americi. Glede i unatoč.
Jedino što možemo uraditi da donekle usporimo nastanak tih varijanti je da se ubrza proces vakcinacije, pogotovu u gusto naseljenim državama, i da se pridržavamo nekih osnovnih mjera. Sve ostalo je sviranje Q.
Pa upravo to sve vrijeme i govorim. Treba se strpiti još malo, pokušati usporiti širenje virusa koliko je to moguće (a lakše je nego što ljudi misle) a uporedo derati vakcinaciju. I to je to.
Sve jasno.
Ali nemojmo pričati o tome da je virus pušten da slobodno cirkuliše. Virus će cirkulisati šta god mi uradili.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#42067 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Karikaturist wrote: 13/06/2021 22:49 A Bog te, pomrijeti cemo svi. Dzabe vakcine dzabe sve spasavaj se ko moze
pali bagere
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#42068 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"Profesor Tim Spector, koji vodi studiju Zoe Covid Symptom, kaže da je Delta varijanta za mlađe ljude "više nalik prehladi". No, iako se možda neće osjećati jako loše, mogli bi biti zarazni i ugroziti druge. Svako ko misli da možda ima Covid trebao bi napraviti test, kaže on."

I hajd se vise ne nasmij ovim njihovim nebulozama...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42069 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Prema rezultatima istraživanja, Novavax vakcina testirana je kako na južnoafričkom i britanskom, tako i na indijskom soju koronavirusa. Kako prenosi Reuters, šef istraživanja u kompaniji Novavax Gregory Glenn saopćio je kako su tokom testiranja na dobrovoljcima otkriveni sojevi koronavirusa koji su prvi put zabilježeni u Indiji, Brazilu te Južnoj Africi.

:thumbup:
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#42070 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Tesla Edison wrote: 14/06/2021 17:58 Prema rezultatima istraživanja, Novavax vakcina testirana je kako na južnoafričkom i britanskom, tako i na indijskom soju koronavirusa. Kako prenosi Reuters, šef istraživanja u kompaniji Novavax Gregory Glenn saopćio je kako su tokom testiranja na dobrovoljcima otkriveni sojevi koronavirusa koji su prvi put zabilježeni u Indiji, Brazilu te Južnoj Africi.

:thumbup:
Ima jedno pola godine i više da sam najavio da će ova NVX-Cov2373 vakcina vjerojatno biti ono top. Relativno sigurna tehnologija, S protein "uzgojen" na Baculovirusu moljca uz dodatak adjuvanta u samom cijepivu.
Vrijedilo bi ošajdarit jedno 2 doze ovog cijepiva
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42071 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

splinter wrote: 14/06/2021 18:10
Tesla Edison wrote: 14/06/2021 17:58 Prema rezultatima istraživanja, Novavax vakcina testirana je kako na južnoafričkom i britanskom, tako i na indijskom soju koronavirusa. Kako prenosi Reuters, šef istraživanja u kompaniji Novavax Gregory Glenn saopćio je kako su tokom testiranja na dobrovoljcima otkriveni sojevi koronavirusa koji su prvi put zabilježeni u Indiji, Brazilu te Južnoj Africi.

:thumbup:
Ima jedno pola godine i više da sam najavio da će ova NVX-Cov2373 vakcina vjerojatno biti ono top. Relativno sigurna tehnologija, S protein "uzgojen" na Baculovirusu moljca uz dodatak adjuvanta u samom cijepivu.
Vrijedilo bi ošajdarit jedno 2 doze ovog cijepiva
Kud mene nekad ne uzmu za testiranje :D
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#42072 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Ma ti si se vakcinisao, smirio brigu, ja još nisam.
Čekam ovu vakcinu :-D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42073 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

splinter wrote: 14/06/2021 18:42 Ma ti si se vakcinisao, smirio brigu, ja još nisam.
Čekam ovu vakcinu :-D
U srijedu pravac revakcinacija AZ :).

Vakat došao nakon prve doze 27.03. :)
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#42074 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Ljuski rod 1 : 0 Virus

Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42075 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

BadBoy wrote: 14/06/2021 22:10 Ljuski rod 1 : 0 Virus

Image
Ovo je kraj virusu. Samo sad treba još više pojačati proizvodnju vakcina.

Naravno, začepiti usta antivaxerima i izolovati ih dok se ne opamete.
Locked