Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#40001 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

ja71 wrote: 14/02/2021 20:27 Ovdje i dalje glavnu riječ vode ljudi koji vjeruju da maska nosi onog ko je nosi :lol:
Likovi utripovali da je nekome fetis da gleda narod s maskama pa se zato donose takve odluke
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#40002 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

A zasto si obavezan nositi masku ako sam hodas ulicom, bez da ikoga ima u blizini, a u isto vrijeme mozes sjediti citav dan sa drustvom u kafani i ne nositi masku? Eto mudraci odgovorite.. Ima li kakvih nelogicnosti u tom prikazu?
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#40003 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kio01 »

laik1981 wrote: 14/02/2021 22:19 A zasto si obavezan nositi masku ako sam hodas ulicom, bez da ikoga ima u blizini, a u isto vrijeme mozes sjediti citav dan sa drustvom u kafani i ne nositi masku? Eto mudraci odgovorite.. Ima li kakvih nelogicnosti u tom prikazu?
Itekako da ima, i? Ako krizni stab zahtijeva nesto nelogicno, to znaci da je sama ideja nosenja maske u bilo kojoj situaciji nelogicna?
User avatar
frljuk
Posts: 30
Joined: 06/11/2016 12:51

#40004 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by frljuk »

cyprus wrote: 14/02/2021 15:45 Image

Sve je otišlo u neku stvar, kad smo prešli preko toga da moramo biti svezani u autu ko cuke... Vidjeli su da je to prošlo, i onda je ovo sa brnjicama bilo sasvim logičan sljedeći korak... Kako ono kažu - kuhanje žabe... A da ne pričam o fašizmu u vidu polaganja vozačkog ispita :-)
Humor na nivou obdaništa. Usporedba je za rubriku "za ne povjerovati". :lol:
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#40005 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

frljuk wrote: 14/02/2021 22:41
cyprus wrote: 14/02/2021 15:45 Image

Sve je otišlo u neku stvar, kad smo prešli preko toga da moramo biti svezani u autu ko cuke... Vidjeli su da je to prošlo, i onda je ovo sa brnjicama bilo sasvim logičan sljedeći korak... Kako ono kažu - kuhanje žabe... A da ne pričam o fašizmu u vidu polaganja vozačkog ispita :-)
Humor na nivou obdaništa. Usporedba je za rubriku "za ne povjerovati". :lol:
Upravo. To je nista vise nego parodija na glupe rezone zavjerasa.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#40006 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

kio01 wrote: 14/02/2021 22:29
laik1981 wrote: 14/02/2021 22:19 A zasto si obavezan nositi masku ako sam hodas ulicom, bez da ikoga ima u blizini, a u isto vrijeme mozes sjediti citav dan sa drustvom u kafani i ne nositi masku? Eto mudraci odgovorite.. Ima li kakvih nelogicnosti u tom prikazu?
Itekako da ima, i? Ako krizni stab zahtijeva nesto nelogicno, to znaci da je sama ideja nosenja maske u bilo kojoj situaciji nelogicna?
Ublehaški krizni štab je nelogičan čim je donio neustavne odluke, kao što je ovavezno nošenje brnjica na otvorenom prostoru.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#40007 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

belfy wrote: 14/02/2021 21:36
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 14/02/2021 19:14
kio01 wrote: 14/02/2021 19:09

Vrlo je lako naci dokaz da maske itekako pomazu u usporavanju sirenja virusa. Neke su veoma efikasne, neke bas i nisu, ali je cinjenica da pomazu. Mozda ti mislis da neko tvrdi da su maske 100% efikasne, to nisam do sad cuo. Ja nosim masku i vrlo dobro znam da nisam 100% zasticen. I dalje drzim distancu i izbjegavam guzve.
Gas maska, ispod dvije maske, skafander, rukavice, distanca i jednom mjesecno izadji iz podruma. Vjeruj da si skoro pa siguran. I koristi puno sredstava za dezinfekciju, sto vise to bolje. Vidis, uvijek ima rjesenje :D
sto ce nam vatrogasci kada se pozari svakako desavaju?
koji ce nam policija kada se opet desavaju kriminalna djela?
sto ce nam vojska kada svejedno mozemo biti napadnuti?
sto ce nam doktori kada ljudi svejedno oboljevaju?
i za koji klinac sluzi prosvjeta kada opet postoje glupi ljudi?
koji ce klinac maska kada se svejedno mozes zaraziti? pajel!
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Kakvih se sve danas gluposti moglo pročitati na ovom pdf-u! :lol: :lol: :lol: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#40008 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

frljuk wrote: 14/02/2021 22:41
cyprus wrote: 14/02/2021 15:45 Image

Sve je otišlo u neku stvar, kad smo prešli preko toga da moramo biti svezani u autu ko cuke... Vidjeli su da je to prošlo, i onda je ovo sa brnjicama bilo sasvim logičan sljedeći korak... Kako ono kažu - kuhanje žabe... A da ne pričam o fašizmu u vidu polaganja vozačkog ispita :-)
Humor na nivou obdaništa. Usporedba je za rubriku "za ne povjerovati". :lol:
Loš pokušaj da bude duhovit. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#40009 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by apsidejzi »

TESLA_EDISON wrote: 14/02/2021 20:56
apsidejzi wrote: 14/02/2021 19:26
spinel_ wrote: 14/02/2021 18:32

Ne moras ti biti protiv nosenja maski, meni je samo zao ljudi koji vjeruju da ce ih ista zastiti u po grada.
Eno ti strucnjaci su rekli da dupla maska ima dvostruku zastitu. Pa bujrum :thumbup:
Meni smeta jer ne mogu disati i zbog toga je ne nosim. Ako vec moram kad ulazim negdje stavim je malo na usta cisto da mi neko nesto ne prigovori.
Maska je u citavoj ovoj prici najmanji problem. Problem je sto ljudi ne zele mijenjati svoje navike i onda se izvlace na pricu o maskama i lock downu. Mi smo ti koji moramo razumjeti da je virus tu i da ce vjecno biti tu. To je sada zavrsena stvar i valja je prihvatiti i zivjeti s tim. Mnogo je bitnije redovno pranje ruku i izbjegavanje guzvi nego sama maska jer realno maska ne moze mnogo pomoci. Onaj ko je bolestan MORA ostati kod kuce. Ne treba glumiti heroja, ne treba govoriti: ma nije to nista. Treba se javiti doktoru odmah i redovno se kontrolisati i uzimati vrijednosti. Kada bi svi bolesni ostali kod kuce 10 dana ovo bi stalo. Ali nece. Ne moze promijeniti svoju naviku. Mora se druziti s ljudima i siriti virus dalje. Iz tog razloga drugi ljudi nose maske jer vjeruju da ti koji setas ulicom nisi zdrav.

Danas sam saznao da je osoba br 5 tzv otvoreni "negator virusa" zavrsila u bolnici upravo od korona virusa. Lik je bio apsolutno ubijedjen da virus ne postoji da je to Bil Gejts izmislio da bi nas cipirao. Mene napao kada sam rekao da cu prvi stati u red za vakcinaciju samo da dodje na mene red. Danas je ostavljen u intenzivnoj njezi. Ne smijem mu se. Nisam zlurad. Rado bih mu kazao: Jesam ti rekao!, ali sta ce to promijeniti? Nista. Na kraju, nije ni bitno. Sad mu pocinje bitka za zivot.

Prica o maskama je bezveze i dijeli nas na ove i one. mi smi moramo razumjeti da je virus tu i da ce ostati vjecno tu jer ce uvijek biti neko ko ce ga imati u sebi i siriti dalje.
Dakle, HIV je tu, rješenje je život bez sexa?
Gripa je tu, rješenje je kućni pritvor?
Korona je tu, rješenje je socijalna izoliranost i prekid bilo kakvih psiho-fizičkih aktivnosti?

Dakle to je rješenje?
Za HIV, rjesenje je kondom i ne guranje u svaku koja se naguzi. Malo razmislis prije nego ga stavis, il rizikujes pa ako sta fasujes fasovao si. Jbg, sta da se radi. Alternativno, nadjes jednu postanes monogam i to je to.

Gripa, rjesenje je redovna godisnja vakcinacija. Svake godine se izbaci vakcina za gripu i zdravstvene institucije pozivaju na vakcinisanje svake godine. Druga je stvar sto niko ne slusa i ne zeli da se vakcinise.

Korona, sad za sad smanjenje socijalnih kontakata jos par mjeseci dok se ne vakcinise dovoljno ljudi, malo redovnije pranje ruku i izbjegavanje guzvi i zatvorenih prostora, a onda ce biti kao sa gripom. Dobijacemo godisnju vakcinaciju za novi soj korone koji ce se razviti te sezone i to je to.

Vakcine funkcionisu. Sta mislis zasto je u Izraelu stopa zarazenosti spala za 94% kod vakcinisanih ljudi ako je vakcina klinicki testirana i pokazalo se da je 95% efikasna. Eto ofulali jedan posto, i to je statisticka greska u pitanju. Evo crno na bijelo da vakcina funkcionise:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/izra ... /210214098
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#40010 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

aldinjo wrote: 14/02/2021 23:26
kio01 wrote: 14/02/2021 22:29
laik1981 wrote: 14/02/2021 22:19 A zasto si obavezan nositi masku ako sam hodas ulicom, bez da ikoga ima u blizini, a u isto vrijeme mozes sjediti citav dan sa drustvom u kafani i ne nositi masku? Eto mudraci odgovorite.. Ima li kakvih nelogicnosti u tom prikazu?
Itekako da ima, i? Ako krizni stab zahtijeva nesto nelogicno, to znaci da je sama ideja nosenja maske u bilo kojoj situaciji nelogicna?
Ublehaški krizni štab je nelogičan čim je donio neustavne odluke, kao što je ovavezno nošenje brnjica na otvorenom prostoru.
Ma nema nikakve logike. Ta mjera je posebna glupost, zato je skoro niko i ne postuje nikako.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#40011 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

cyprus wrote: 15/02/2021 00:14
aldinjo wrote: 14/02/2021 23:30
frljuk wrote: 14/02/2021 22:41

Humor na nivou obdaništa. Usporedba je za rubriku "za ne povjerovati". :lol:
Loš pokušaj da bude duhovit. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Fan talibana priča o duhovitosti :lol: :lol:
Počeo si i trolati. Kada ne možeš smisliš nešto iole pametno, onda se "baciš" na trolanje. :lol: Pokušaj opet.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#40012 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

apsidejzi wrote: 14/02/2021 23:59
TESLA_EDISON wrote: 14/02/2021 20:56
apsidejzi wrote: 14/02/2021 19:26
Maska je u citavoj ovoj prici najmanji problem. Problem je sto ljudi ne zele mijenjati svoje navike i onda se izvlace na pricu o maskama i lock downu. Mi smo ti koji moramo razumjeti da je virus tu i da ce vjecno biti tu. To je sada zavrsena stvar i valja je prihvatiti i zivjeti s tim. Mnogo je bitnije redovno pranje ruku i izbjegavanje guzvi nego sama maska jer realno maska ne moze mnogo pomoci. Onaj ko je bolestan MORA ostati kod kuce. Ne treba glumiti heroja, ne treba govoriti: ma nije to nista. Treba se javiti doktoru odmah i redovno se kontrolisati i uzimati vrijednosti. Kada bi svi bolesni ostali kod kuce 10 dana ovo bi stalo. Ali nece. Ne moze promijeniti svoju naviku. Mora se druziti s ljudima i siriti virus dalje. Iz tog razloga drugi ljudi nose maske jer vjeruju da ti koji setas ulicom nisi zdrav.

Danas sam saznao da je osoba br 5 tzv otvoreni "negator virusa" zavrsila u bolnici upravo od korona virusa. Lik je bio apsolutno ubijedjen da virus ne postoji da je to Bil Gejts izmislio da bi nas cipirao. Mene napao kada sam rekao da cu prvi stati u red za vakcinaciju samo da dodje na mene red. Danas je ostavljen u intenzivnoj njezi. Ne smijem mu se. Nisam zlurad. Rado bih mu kazao: Jesam ti rekao!, ali sta ce to promijeniti? Nista. Na kraju, nije ni bitno. Sad mu pocinje bitka za zivot.

Prica o maskama je bezveze i dijeli nas na ove i one. mi smi moramo razumjeti da je virus tu i da ce ostati vjecno tu jer ce uvijek biti neko ko ce ga imati u sebi i siriti dalje.
Dakle, HIV je tu, rješenje je život bez sexa?
Gripa je tu, rješenje je kućni pritvor?
Korona je tu, rješenje je socijalna izoliranost i prekid bilo kakvih psiho-fizičkih aktivnosti?

Dakle to je rješenje?
Za HIV, rjesenje je kondom i ne guranje u svaku koja se naguzi. Malo razmislis prije nego ga stavis, il rizikujes pa ako sta fasujes fasovao si. Jbg, sta da se radi. Alternativno, nadjes jednu postanes monogam i to je to.

Gripa, rjesenje je redovna godisnja vakcinacija. Svake godine se izbaci vakcina za gripu i zdravstvene institucije pozivaju na vakcinisanje svake godine. Druga je stvar sto niko ne slusa i ne zeli da se vakcinise.

Korona, sad za sad smanjenje socijalnih kontakata jos par mjeseci dok se ne vakcinise dovoljno ljudi, malo redovnije pranje ruku i izbjegavanje guzvi i zatvorenih prostora, a onda ce biti kao sa gripom. Dobijacemo godisnju vakcinaciju za novi soj korone koji ce se razviti te sezone i to je to.

Vakcine funkcionisu. Sta mislis zasto je u Izraelu stopa zarazenosti spala za 94% kod vakcinisanih ljudi ako je vakcina klinicki testirana i pokazalo se da je 95% efikasna. Eto ofulali jedan posto, i to je statisticka greska u pitanju. Evo crno na bijelo da vakcina funkcionise:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/izra ... /210214098
Pa zašto se onda podvaljuje priča da je maska potrebna i nakon vakcinacije?

Malo si kontradiktoran. Kažeš da je to postala normalna stvar i da se mora živjeti sa tim a sada pišeš da će korona postati sezonska bolest koja će se suzbijati vakcinama kao i gripa?

Ako će biti tako a nadam se i da hoće, život treba biti kao i do sada. Bez maski, policijskih sati i idiotskih kriznih stožera.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#40013 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

cyprus wrote: 15/02/2021 00:14
aldinjo wrote: 14/02/2021 23:30
frljuk wrote: 14/02/2021 22:41

Humor na nivou obdaništa. Usporedba je za rubriku "za ne povjerovati". :lol:
Loš pokušaj da bude duhovit. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Fan talibana priča o duhovitosti :lol: :lol:
Prije par godina jedan zastupnik u skupštini je podnio inicijativu da se vozački ispit polaže ispočetka nakon svakog isteka važenja vozačke dozvole. Naravno ta inicijativa je dobila samo jedan glas i to od samog pokretača te na kraju nije ni uvrštena u DR.

Kasnije se utvrdilo da je pokretač inicijative vlasnik jedne sarajevske autoškole.

Nema veze sa temom ali me ovo podsjetilo.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#40014 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 06:50 Prije par godina jedan zastupnik u skupštini je podnio inicijativu da se vozački ispit polaže ispočetka nakon svakog isteka važenja vozačke dozvole. Naravno ta inicijativa je dobila samo jedan glas i to od samog pokretača te na kraju nije ni uvrštena u DR.

Kasnije se utvrdilo da je pokretač inicijative vlasnik jedne sarajevske autoškole.

Nema veze sa temom ali me ovo podsjetilo.
Jesi li ti grobar ?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#40015 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

ja71 wrote: 15/02/2021 09:35
TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 06:50 Prije par godina jedan zastupnik u skupštini je podnio inicijativu da se vozački ispit polaže ispočetka nakon svakog isteka važenja vozačke dozvole. Naravno ta inicijativa je dobila samo jedan glas i to od samog pokretača te na kraju nije ni uvrštena u DR.

Kasnije se utvrdilo da je pokretač inicijative vlasnik jedne sarajevske autoškole.

Nema veze sa temom ali me ovo podsjetilo.
Jesi li ti grobar ?
Jok, manijak
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#40016 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 10:16
ja71 wrote: 15/02/2021 09:35
TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 06:50 Prije par godina jedan zastupnik u skupštini je podnio inicijativu da se vozački ispit polaže ispočetka nakon svakog isteka važenja vozačke dozvole. Naravno ta inicijativa je dobila samo jedan glas i to od samog pokretača te na kraju nije ni uvrštena u DR.

Kasnije se utvrdilo da je pokretač inicijative vlasnik jedne sarajevske autoškole.

Nema veze sa temom ali me ovo podsjetilo.
Jesi li ti grobar ?
Jok, manijak
pa kakvu korist onda imas od propagande koja rezultira povecanju broja zarazenih a u konacnici i mrtvih ?
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#40017 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15050614
"Uznemirujući zaključak WHO-ove misije: ‘U Wuhanu je u prosincu 2019. bilo više od deset sojeva virusa‘
“Otkriće toliko različitih mogućih inačica virusa moglo bi nagovijestiti da je cirkulirao dulje od samo tog mjeseca (prosinca), kao što su neki virolozi ranije sugerirali. Ovaj genetski materijal vjerojatno je prvi fizički dokaz koji se pojavio na međunarodnom nivou da bi ojačao takvu teoriju”, zaključuje CNN. "Ti se podaci uklapaju u druge analize da se virus pojavio u ljudskoj populaciji prije prosinca 2019. godine i da je postojalo razdoblje neprimijećenog prijenosa prije nego što je prvi put otkriven na tržnici Huanan”, navode iz misije WHO-a."

A imali smo ovdje hobi strucnjake koji su si dali za pravo da opovrgnu navode da je u italiji kruzio virus vec od novembra 2019. godine. :run:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#40018 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

ja71 wrote: 15/02/2021 10:19
TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 10:16
ja71 wrote: 15/02/2021 09:35

Jesi li ti grobar ?
Jok, manijak
pa kakvu korist onda imas od propagande koja rezultira povecanju broja zarazenih a u konacnici i mrtvih ?
A kakvu ti imaš korist od uništenja ekonomije i propasti države te zagovaranjem anarhije i bezvlašća?

Drsko i bezobrazno ignorisanje Ustava države i nepoštivanje odluka Ustavnog suda vodi u anarhiju a insistiranje na mjerama vodi u ekonomsku propast kao i u obrazovnu. Ogromne su rupe u obrazovanju djece i svakim danom će biti sve gore i gore.

Zbog čega sve to? Zbog malo jače prehlade?
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#40019 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Trappist wrote: 15/02/2021 10:25 https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15050614
"Uznemirujući zaključak WHO-ove misije: ‘U Wuhanu je u prosincu 2019. bilo više od deset sojeva virusa‘
“Otkriće toliko različitih mogućih inačica virusa moglo bi nagovijestiti da je cirkulirao dulje od samo tog mjeseca (prosinca), kao što su neki virolozi ranije sugerirali. Ovaj genetski materijal vjerojatno je prvi fizički dokaz koji se pojavio na međunarodnom nivou da bi ojačao takvu teoriju”, zaključuje CNN. "Ti se podaci uklapaju u druge analize da se virus pojavio u ljudskoj populaciji prije prosinca 2019. godine i da je postojalo razdoblje neprimijećenog prijenosa prije nego što je prvi put otkriven na tržnici Huanan”, navode iz misije WHO-a."

A imali smo ovdje hobi strucnjake koji su si dali za pravo da opovrgnu navode da je u italiji kruzio virus vec od novembra 2019. godine. :run:
Kategoricno odbijali takvu mogucnost. Kategoricno vjerovali u pricu o kinezu i sismisu i da je u Italiji sve pocelo kada je u februaru super spreader usao u bonicu i izazvao tragediju.. Mogucnost da je i kod nas bilo zarazenih i bolesnih u februaru svrstavali u teorije zavjere, kao sto su svrstavali i mogucnost da je panika i histerija vjestacki iscenirana da bi se opravdale restrikcije i represija.. U zadnje vrijeme im malo maca pojela jezik..
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#40020 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 10:40 Zbog čega sve to? Zbog malo jače prehlade?
zelis reci da se ne umire od korone ?
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#40021 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 15/02/2021 10:45
Trappist wrote: 15/02/2021 10:25 https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15050614
"Uznemirujući zaključak WHO-ove misije: ‘U Wuhanu je u prosincu 2019. bilo više od deset sojeva virusa‘
“Otkriće toliko različitih mogućih inačica virusa moglo bi nagovijestiti da je cirkulirao dulje od samo tog mjeseca (prosinca), kao što su neki virolozi ranije sugerirali. Ovaj genetski materijal vjerojatno je prvi fizički dokaz koji se pojavio na međunarodnom nivou da bi ojačao takvu teoriju”, zaključuje CNN. "Ti se podaci uklapaju u druge analize da se virus pojavio u ljudskoj populaciji prije prosinca 2019. godine i da je postojalo razdoblje neprimijećenog prijenosa prije nego što je prvi put otkriven na tržnici Huanan”, navode iz misije WHO-a."

A imali smo ovdje hobi strucnjake koji su si dali za pravo da opovrgnu navode da je u italiji kruzio virus vec od novembra 2019. godine. :run:
Kategoricno odbijali takvu mogucnost. Kategoricno vjerovali u pricu o kinezu i sismisu i da je u Italiji sve pocelo kada je u februaru super spreader usao u bonicu i izazvao tragediju.. Mogucnost da je i kod nas bilo zarazenih i bolesnih u februaru svrstavali u teorije zavjere, kao sto su svrstavali i mogucnost da je panika i histerija vjestacki iscenirana da bi se opravdale restrikcije i represija.. U zadnje vrijeme im malo maca pojela jezik..
https://edition.cnn.com/2021/02/14/heal ... index.html

CNN Exclusive: WHO Wuhan mission finds possible signs of wider original outbreak in 2019
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#40022 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Naslovnica wrote: 15/02/2021 11:13
laik1981 wrote: 15/02/2021 10:45
Trappist wrote: 15/02/2021 10:25 https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15050614
"Uznemirujući zaključak WHO-ove misije: ‘U Wuhanu je u prosincu 2019. bilo više od deset sojeva virusa‘
“Otkriće toliko različitih mogućih inačica virusa moglo bi nagovijestiti da je cirkulirao dulje od samo tog mjeseca (prosinca), kao što su neki virolozi ranije sugerirali. Ovaj genetski materijal vjerojatno je prvi fizički dokaz koji se pojavio na međunarodnom nivou da bi ojačao takvu teoriju”, zaključuje CNN. "Ti se podaci uklapaju u druge analize da se virus pojavio u ljudskoj populaciji prije prosinca 2019. godine i da je postojalo razdoblje neprimijećenog prijenosa prije nego što je prvi put otkriven na tržnici Huanan”, navode iz misije WHO-a."

A imali smo ovdje hobi strucnjake koji su si dali za pravo da opovrgnu navode da je u italiji kruzio virus vec od novembra 2019. godine. :run:
Kategoricno odbijali takvu mogucnost. Kategoricno vjerovali u pricu o kinezu i sismisu i da je u Italiji sve pocelo kada je u februaru super spreader usao u bonicu i izazvao tragediju.. Mogucnost da je i kod nas bilo zarazenih i bolesnih u februaru svrstavali u teorije zavjere, kao sto su svrstavali i mogucnost da je panika i histerija vjestacki iscenirana da bi se opravdale restrikcije i represija.. U zadnje vrijeme im malo maca pojela jezik..
https://edition.cnn.com/2021/02/14/heal ... index.html

CNN Exclusive: WHO Wuhan mission finds possible signs of wider original outbreak in 2019
Dovoljan je bio jedan zarazeni kinez da ode negdje u europu turisticki. Nova godina, bozic, slavlja, velika okupljanja, puno zarazenih, sve se to desilo do marta kad je krenulo ludilo sa mjerama.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#40023 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

ja71 wrote: 15/02/2021 10:51
TESLA_EDISON wrote: 15/02/2021 10:40 Zbog čega sve to? Zbog malo jače prehlade?
zelis reci da se ne umire od korone ?
Isto kao što se umire od pada sa zgrade prilikom pranja prozora, od SIDA-e, od TBC-a, od razno-raznih puno gorih situacija i bolesti. Samo u tim slučajevima nije zabranjeno pranje prozora, ne zaključavaju se ljudi u kuće kako bi uhljebi imali manje posla, ne kažnjava policija ako kondom ne metneš,....
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#40024 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Trappist wrote: 15/02/2021 11:21
Naslovnica wrote: 15/02/2021 11:13
laik1981 wrote: 15/02/2021 10:45
Kategoricno odbijali takvu mogucnost. Kategoricno vjerovali u pricu o kinezu i sismisu i da je u Italiji sve pocelo kada je u februaru super spreader usao u bonicu i izazvao tragediju.. Mogucnost da je i kod nas bilo zarazenih i bolesnih u februaru svrstavali u teorije zavjere, kao sto su svrstavali i mogucnost da je panika i histerija vjestacki iscenirana da bi se opravdale restrikcije i represija.. U zadnje vrijeme im malo maca pojela jezik..
https://edition.cnn.com/2021/02/14/heal ... index.html

CNN Exclusive: WHO Wuhan mission finds possible signs of wider original outbreak in 2019
Dovoljan je bio jedan zarazeni kinez da ode negdje u europu turisticki. Nova godina, bozic, slavlja, velika okupljanja, puno zarazenih, sve se to desilo do marta kad je krenulo ludilo sa mjerama.
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... evo/365412
Ekskluzivni snimak: Autobus s Kinezima iz Wuhana stigao u Sarajevo
27. 01. 2020. u 19:10:00

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/ ... 91620.html
Kineski turisti iz Wuhana još su u Hrvatskoj: "Znamo gdje su, ali nema razloga za paniku"
Piše A.T. , 26. siječnja. 2020. @ 09:51
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#40025 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Pa namjerno su i sirili virus svijetom.
Ima li su 3-4 mjeseca za to.
Locked