Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#38251 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Corona Vs. Imunitet? Saga se nastavlja, struka je saglasna, napokon? Ima tu neki imunitet ali i vjerovatnih i mogućih reinfekcija i pet mjeseci zaštite ili ampak ne? #stayhomeandobeyrulesforever?

Istraživanje: Imunitet nakon zaraze koronavirusom traje najmanje pet mjeseci

OSOBE koje su preboljele covid-19 vrlo vjerojatno imaju imunitet koji traje najmanje pet mjeseci, ali postoje i dokazi da osobe s antitijelima također mogu nositi i širiti virus, pokazali su rezultati istraživanja u Ujedinjenom Kraljevstvu.

"Znamo da je većina onih koji su bili zaraženi i razvili antitijela zaštićena od reinfekcije, ali još uvijek ne znamo koliko dugo ta zaštita traje", kazala je viša savjetnica na PHE-u i suvoditeljica studije Susan Hopkins.

"To znači da iako netko vjeruje da je zaštićen jer je već prebolio zarazu, može biti uvjeren da je vrlo malo vjerojatno da će razviti ozbiljne simptome infekcije. Ali postoji rizik da će se zaraziti i tu zarazu prenijeti na druge", istaknula je.

Između lipnja i studenoga znanstvenici su otkrili 44 slučaja potencijalne reinfekcije - od kojih su dva “vjerojatna” i 42 “moguća” - od 6614 sudionika koji su imali antitijela, što ukazuje da je stopa zaštite od reinfekcije 83 posto.

"Zbog toga je nužno za sve da nastave poštivati pravila i ostanu kod kuće, iako su već preboljeli zarazu koronavirusom", navedeno je u priopćenju o rezultatima istraživanja.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ist ... 46398.aspx
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#38252 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Trappist wrote: 14/01/2021 12:57 Hajde polako, duboko udahni pa pocni ispocetka. VB se uvode dodatne mjere, nigdje skoro ne mogu uci, ljudi na granicama bili zarobljeni danima, sve zbog "novog soja koji se 70% brze siri". I sad kako vrijeme prolazi dolazimo do informacija da taj novi soj ipak nije nesto drugaciji od "normalnog soja".
Ja, i? Saznalo se nesto novo, ono bas sokantna cinjenica...
A sta bi bilo da se ispostavilo da je pretpostavka tacna a da se nista nije uradilo? Radi se o ljudskim zivotima, steta je nepopravljiva.

Poenta je, sta god da se uradi, neko bi se javio da se zali jer smatra kako se moglo uraditi nesto drugacije...
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#38253 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Trappist wrote: 14/01/2021 12:57 "novog soja koji se 70% brze siri"
Nemoj širiti dezinformacije kolega. Novi soj, u Danskoj poznat kao "Britisk", se širi brže u iznosu od 68.7%, i kao takav još uvijek nije ispunio normu za Olimpijske igre u Tokiju.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#38254 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

adsubzero wrote: 14/01/2021 13:10
Trappist wrote: 14/01/2021 12:57 Hajde polako, duboko udahni pa pocni ispocetka. VB se uvode dodatne mjere, nigdje skoro ne mogu uci, ljudi na granicama bili zarobljeni danima, sve zbog "novog soja koji se 70% brze siri". I sad kako vrijeme prolazi dolazimo do informacija da taj novi soj ipak nije nesto drugaciji od "normalnog soja".
Ja, i? Saznalo se nesto novo, ono bas sokantna cinjenica...
A sta bi bilo da se ispostavilo da je pretpostavka tacna a da se nista nije uradilo? Radi se o ljudskim zivotima, steta je nepopravljiva.

Poenta je, sta god da se uradi, neko bi se javio da se zali jer smatra kako se moglo uraditi nesto drugacije...
Izvini Bakire nisam te prepoznao, sta ja i. Jebo to sto su maltretirali ljude danima na granicama, sto su spavali danima bez hrane i vode kako treba, sto ih i dalje jebu gdje god dodju kao da prenose virus koji ce pobiti sviju cim ih pogleda britanac. Jebo to. Je li se to ne smijes zaliti ? Sta ce sutra biti upucat ce nekog u glavu cim vide da ima neki najnoviji super soj covid-21 ultra pro verzija. Pa kad se ispostavi da nije nista posebno, bit ce pa hajd sta ima veze, uradili smo to preventivno.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#38255 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

biglebovski wrote: 14/01/2021 13:14
Trappist wrote: 14/01/2021 12:57 "novog soja koji se 70% brze siri"
Nemoj širiti dezinformacije kolega. Novi soj, u Danskoj poznat kao "Britisk", se širi brže u iznosu od 68.7%, i kao takav još uvijek nije ispunio normu za Olimpijske igre u Tokiju.
Ako nas nastavi EU ruziti vezano za ove migrante, ne bi me cudilo da se i kod nas pojavi neki sto se 90% brze siri, pa nas zicom ograde da im ne bi migranti dalje dolazili pod izlikoom da se stite od virusa :lol:
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#38256 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Trappist wrote: 14/01/2021 13:24
adsubzero wrote: 14/01/2021 13:10
Trappist wrote: 14/01/2021 12:57 Hajde polako, duboko udahni pa pocni ispocetka. VB se uvode dodatne mjere, nigdje skoro ne mogu uci, ljudi na granicama bili zarobljeni danima, sve zbog "novog soja koji se 70% brze siri". I sad kako vrijeme prolazi dolazimo do informacija da taj novi soj ipak nije nesto drugaciji od "normalnog soja".
Ja, i? Saznalo se nesto novo, ono bas sokantna cinjenica...
A sta bi bilo da se ispostavilo da je pretpostavka tacna a da se nista nije uradilo? Radi se o ljudskim zivotima, steta je nepopravljiva.

Poenta je, sta god da se uradi, neko bi se javio da se zali jer smatra kako se moglo uraditi nesto drugacije...
Izvini Bakire nisam te prepoznao, sta ja i. Jebo to sto su maltretirali ljude danima na granicama, sto su spavali danima bez hrane i vode kako treba, sto ih i dalje jebu gdje god dodju kao da prenose virus koji ce pobiti sviju cim ih pogleda britanac. Jebo to. Je li se to ne smijes zaliti ? Sta ce sutra biti upucat ce nekog u glavu cim vide da ima neki najnoviji super soj covid-21 ultra pro verzija. Pa kad se ispostavi da nije nista posebno, bit ce pa hajd sta ima veze, uradili smo to preventivno.
Hvala, ali meni je bitnije da budem ziv i bez trajnih ostecenja vitalnih organa. A tu klizavu nizbrdicu ostavi sa strane. Niko nikome nece pucati u glavu, ne glupiraj se.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#38257 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Trappist wrote: 14/01/2021 13:26
biglebovski wrote: 14/01/2021 13:14
Trappist wrote: 14/01/2021 12:57 "novog soja koji se 70% brze siri"
Nemoj širiti dezinformacije kolega. Novi soj, u Danskoj poznat kao "Britisk", se širi brže u iznosu od 68.7%, i kao takav još uvijek nije ispunio normu za Olimpijske igre u Tokiju.
Ako nas nastavi EU ruziti vezano za ove migrante, ne bi me cudilo da se i kod nas pojavi neki sto se 90% brze siri, pa nas zicom ograde da im ne bi migranti dalje dolazili pod izlikoom da se stite od virusa :lol:
Nema nama maket jer su pred nama epohalno ključne dvije godine, li barem jedna, nakon kojih ćemo se napokon, jednom za svagda, uz tri do pet boca godišnje, riješiti svih virusa, upala pluća, trombova, infarkata i zloglasne Boko Haram. Do sljedećih predsjedničkih izbora barem, kada će novi virus prvo zaraziti, a koga drugog, nego čuvenog Tomu Henksa i njegovu suprugu, prostiimbože.

A ne pratiš, kolega, slabo :-D Kod nas će ovaj još noviji, u Danskoj poznat kao "Sydafrikansk", ilitiga Južnoafrikanac... Ili pak neki novi, egzotika, Pagani, Countach, Koenigsegg Jesko...

Šef Instituta Robert Koch: Imat ćemo nove sojeve virusa, ne putujte

"U Njemačkoj je do sada utvrđena prisutnost britanskog soja virusa kod 16 osoba, a kod četvero je utvrđen soj iz Južne Afrike", kazao je na konferenciji za medije Lothar Wieler, čelnik glavne vladine agencije za borbu protiv koronavirusa.

"Imat ćemo nove varijacije....Stoga, ne putujte", kazao je šef njemačkog instituta.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... 46489.aspx
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#38258 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nje ... 46436.aspx
"Njemački znanstvenici mjerili širenje covida u koncertnoj dvorani: Rizik je zanemriv"

Pa ako se u zatvorenoj dvorani sa 1500 mjesta ne siri virus, kako se moze siriti na skijalistima, stadionima, vanjskim sportovima... Ovo sad kad krenu ovakva istrazivanja dokazat ce da se virus jedino siri u kuci i u kancelarijama, a to dvoje je uvijek "otvoreno" bilo :lol:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#38259 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kox »

Mogy87 wrote: 14/01/2021 13:06 @kox @Trappist clanak koji sam ja postavila 21.12. koji govori upravo to, da mutacija nije nista sokantno

Image

@kox Zanimljivo je da komentarises moje postove iako ih ne procitas. Mislim na ovaj “uvodni”
Bilo bi pozeljno da imas kapacitet da povezes da mutacija u kontekstu vakcine i nacelno mutacija su jedno te isto. Clanak govori nacelno o mutaciji. Ali za razumijevanje ga je potrebno procitati.

Uopšte se nisam bavio bilo kojim konkretnim postom, tvojim ili nekog drugog. Ne znam ni o kojem svom postu pišeš i nazivaš ga 'uvodni'.
Napisao sam da očekujem da će čovjeka po ustaljenoj proceduri proglasiti neonacistom i šarlatanom zbog sljedećeg:
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.


Ali to te sigurno neće spriječiti da nastaviš da odgovaraš o člancima o vakcinaciji iz svojih postova iz samo tebi poznatog razloga :roll:
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#38260 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

boy_zelenski wrote: 14/01/2021 13:13 Steta je nepopravljiva svakako, ljudski zivoti su syebani za narednih nekoliko generacija.
Prestani širiti defetizam i nihilizam.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#38261 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

kox wrote: 14/01/2021 13:55
Mogy87 wrote: 14/01/2021 13:06 @kox @Trappist clanak koji sam ja postavila 21.12. koji govori upravo to, da mutacija nije nista sokantno

Image

@kox Zanimljivo je da komentarises moje postove iako ih ne procitas. Mislim na ovaj “uvodni”
Bilo bi pozeljno da imas kapacitet da povezes da mutacija u kontekstu vakcine i nacelno mutacija su jedno te isto. Clanak govori nacelno o mutaciji. Ali za razumijevanje ga je potrebno procitati.

Uopšte se nisam bavio bilo kojim konkretnim postom, tvojim ili nekog drugog. Ne znam ni o kojem svom postu pišeš i nazivaš ga 'uvodni'.
Napisao sam da očekujem da će čovjeka po ustaljenoj proceduri proglasiti neonacistom i šarlatanom zbog sljedećeg:
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.


Ali to te sigurno neće spriječiti da nastaviš da odgovaraš o člancima o vakcinaciji iz svojih postova iz samo tebi poznatog razloga :roll:
Zato sto aludiras na mene. Zasto spominjes osobe cije postove ne citas? Jesi mozda vidovit?

I ne, clanak koji sam ja postavila u decembru se ne odnosi na vakcinaciju vec na mutaciju. Iz clanka (da si ga procitao) bi bilo lako zakljuciti da mutacija nije nista dramaticno. Bas kao sto kaze i autor danasnjeg teksta na koji se ti osvrces.

Ali ti si stao kod POLITICKI. Kao sto aludiras (na mene konkretno) da cu da proglasiti necim, a ja 21.12 okacila clanak koji potvrdjuje njegovo misljenje.

Smanji malo licni animozitet, bices objektivniji :wink:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#38262 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

boy_zelenski wrote: 14/01/2021 13:13 Steta je nepopravljiva svakako, ljudski zivoti su syebani za narednih nekoliko generacija.
zasto sirite paniku. za godinu dana se niko nece sjecati korone
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#38263 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 14/01/2021 13:41 https://www.index.hr/vijesti/clanak/nje ... 46436.aspx
"Njemački znanstvenici mjerili širenje covida u koncertnoj dvorani: Rizik je zanemriv"

Pa ako se u zatvorenoj dvorani sa 1500 mjesta ne siri virus, kako se moze siriti na skijalistima, stadionima, vanjskim sportovima... Ovo sad kad krenu ovakva istrazivanja dokazat ce da se virus jedino siri u kuci i u kancelarijama, a to dvoje je uvijek "otvoreno" bilo :lol:
Ti ono tvrdis da maske nemaju funkciju?

Cita li ovdje iko ista osim naslova clanaka koje postavljaju :lol:

Tijekom studije, 2., 3. i 20. studenoga, tim znanstvenika mjerio je prijenos aerosola kroz koncertnu dvoranu, uključujući gledalište i predsoblje. Njihov je zaključak da se pod određenim uvjetima, a to su da mjesto ima dovoljnu opskrbu svježeg zraka i da svi prisutni nose maske, rizik da netko zarazi zdrave posjetitelje koncerta koronom "putem aerosolnog prijenosa može biti gotovo isključen", navodi se u priopćenju Konzerthausa.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#38264 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 14/01/2021 14:04
Trappist wrote: 14/01/2021 13:41 https://www.index.hr/vijesti/clanak/nje ... 46436.aspx
"Njemački znanstvenici mjerili širenje covida u koncertnoj dvorani: Rizik je zanemriv"

Pa ako se u zatvorenoj dvorani sa 1500 mjesta ne siri virus, kako se moze siriti na skijalistima, stadionima, vanjskim sportovima... Ovo sad kad krenu ovakva istrazivanja dokazat ce da se virus jedino siri u kuci i u kancelarijama, a to dvoje je uvijek "otvoreno" bilo :lol:
Ti ono tvrdis da maske nemaju funkciju?

Cita li ovdje iko ista osim naslova clanaka koje postavljaju :lol:

Tijekom studije, 2., 3. i 20. studenoga, tim znanstvenika mjerio je prijenos aerosola kroz koncertnu dvoranu, uključujući gledalište i predsoblje. Njihov je zaključak da se pod određenim uvjetima, a to su da mjesto ima dovoljnu opskrbu svježeg zraka i da svi prisutni nose maske, rizik da netko zarazi zdrave posjetitelje koncerta koronom "putem aerosolnog prijenosa može biti gotovo isključen", navodi se u priopćenju Konzerthausa.
Da, ja sam to tvrdio i sad tvrdim dok ne vidim da maske daju rezultate u stvarnom zivotu (to podrazumijeva da se smanji broj novozarazenih zbog maski). Ja bih najsretniji bio da stvarno pomazu, da nam kazu vracamo se normalnom zivotu samo nosite maske, to bi bilo odlicno. Ali oni kazu maske pomazu, minimalne su sanse da se zarazite, i onda drze zatvoreno to i dalje. Isto je bilo sa avionima, teretanama, stadionima...
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#38265 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

ja71 wrote: 14/01/2021 14:04
boy_zelenski wrote: 14/01/2021 13:13 Steta je nepopravljiva svakako, ljudski zivoti su syebani za narednih nekoliko generacija.
zasto sirite paniku. za godinu dana se niko nece sjecati korone
Ne znam, naprosto uživaju u ovoj patetici i katastrofizaciji, a onda se okrenu i kažu pravim doktorima da šire paniku oko virusa.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#38266 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kox »

Mogy87 wrote: 14/01/2021 14:00
kox wrote: 14/01/2021 13:55
Mogy87 wrote: 14/01/2021 13:06 @kox @Trappist clanak koji sam ja postavila 21.12. koji govori upravo to, da mutacija nije nista sokantno

Image

@kox Zanimljivo je da komentarises moje postove iako ih ne procitas. Mislim na ovaj “uvodni”
Bilo bi pozeljno da imas kapacitet da povezes da mutacija u kontekstu vakcine i nacelno mutacija su jedno te isto. Clanak govori nacelno o mutaciji. Ali za razumijevanje ga je potrebno procitati.

Uopšte se nisam bavio bilo kojim konkretnim postom, tvojim ili nekog drugog. Ne znam ni o kojem svom postu pišeš i nazivaš ga 'uvodni'.
Napisao sam da očekujem da će čovjeka po ustaljenoj proceduri proglasiti neonacistom i šarlatanom zbog sljedećeg:
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.


Ali to te sigurno neće spriječiti da nastaviš da odgovaraš o člancima o vakcinaciji iz svojih postova iz samo tebi poznatog razloga :roll:
Zato sto aludiras na mene. Zasto spominjes osobe cije postove ne citas? Jesi mozda vidovit?

I ne, clanak koji sam ja postavila u decembru se ne odnosi na vakcinaciju vec na mutaciju. Iz clanka (da si ga procitao) bi bilo lako zakljuciti da mutacija nije nista dramaticno. Bas kao sto kaze i autor danasnjeg teksta na koji se ti osvrces.

Ali ti si stao kod POLITICKI. Kao sto aludiras (na mene konkretno) da cu da proglasiti necim, a ja 21.12 okacila clanak koji potvrdjuje njegovo misljenje.

Smanji malo licni animozitet, bices objektivniji :wink:
Čitao sam do prije par mjeseci, ta matrica diskvalifikacije se na ovim temama ponavlja mnogo duže. I ti si vjerovatno medju zadnjim na forumu ko može bilo koga prozvati za lični animozitet i nedostatak objektivnosti.
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.
Dakle akcenat (moj, zbog čega očekujem uobičajenu diskvalifikaciju dr.-a) je na tome da je moguće da se politički zloupotrebljavaju informacije o mutacijama i novom soju.
I ne, nisi postavila članak (ono što vidim na printscreenu gore) koji potvrdjuje tezu jer teza nije 'mutacije jesu/nisu opasne' nego 'moguće je da postoji politička manipulacija novim 'sojem' i mjerama poduzetim sa njim u vezi'.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#38267 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

kox wrote: 14/01/2021 14:35
Mogy87 wrote: 14/01/2021 14:00
kox wrote: 14/01/2021 13:55
Uopšte se nisam bavio bilo kojim konkretnim postom, tvojim ili nekog drugog. Ne znam ni o kojem svom postu pišeš i nazivaš ga 'uvodni'.
Napisao sam da očekujem da će čovjeka po ustaljenoj proceduri proglasiti neonacistom i šarlatanom zbog sljedećeg:
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.


Ali to te sigurno neće spriječiti da nastaviš da odgovaraš o člancima o vakcinaciji iz svojih postova iz samo tebi poznatog razloga :roll:
Zato sto aludiras na mene. Zasto spominjes osobe cije postove ne citas? Jesi mozda vidovit?

I ne, clanak koji sam ja postavila u decembru se ne odnosi na vakcinaciju vec na mutaciju. Iz clanka (da si ga procitao) bi bilo lako zakljuciti da mutacija nije nista dramaticno. Bas kao sto kaze i autor danasnjeg teksta na koji se ti osvrces.

Ali ti si stao kod POLITICKI. Kao sto aludiras (na mene konkretno) da cu da proglasiti necim, a ja 21.12 okacila clanak koji potvrdjuje njegovo misljenje.

Smanji malo licni animozitet, bices objektivniji :wink:
Čitao sam do prije par mjeseci, ta matrica diskvalifikacije se na ovim temama ponavlja mnogo duže. I ti si vjerovatno medju zadnjim na forumu ko može bilo koga prozvati za lični animozitet i nedostatak objektivnosti.
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.
Dakle akcenat (moj, zbog čega očekujem uobičajenu diskvalifikaciju dr.-a) je na tome da je moguće da se politički zloupotrebljavaju informacije o mutacijama i novom soju.
I ne, nisi postavila članak (ono što vidim na printscreenu gore) koji potvrdjuje tezu jer teza nije 'mutacije jesu/nisu opasne' nego 'moguće je da postoji politička manipulacija novim 'sojem' i mjerama poduzetim sa njim u vezi'.
Samo da se osvrnem na boldirano. Dr. Konjhodzic je geneticar, ne politicar ili sociolog. Upravo je sustina u njegovom osvrtu na mutaciju. To sto ti vidis samo POLITIKA i tu se zaustavis, a ne procitas njegov stav do kraja ne umanjuje cinjenicu da je on primarno komentarisao mutaciju. Jer je to posao geneticara.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#38268 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kox »

Mogy87 wrote: 14/01/2021 14:42 Samo da se osvrnem na boldirano. Dr. Konjhodzic je geneticar, ne politicar ili sociolog. Upravo je sustina u njegovom osvrtu na mutaciju. To sto ti vidis samo POLITIKA i tu se zaustavis, a ne procitas njegov stav do kraja ne umanjuje cinjenicu da je on primarno komentarisao mutaciju. Jer je to posao geneticara.
Pročitao sam njegov intervju, ali čitav, ne ignorišem dijelove koji se ne podudaraju sa mojim mišljenjem.
Je li to onaj tvoj slavni cherry picking ?
Ali i sve ovo je napredak, čovjek je ćelav pa bi neko stvarno pomislio da je neonacista, sreća pa do tih optužbi ovog puta neće doći.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#38269 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@kox nigdje nisam napisala da se ne slazem s njim. Odgovor na pandemiju u UK je ispolitiziran od starta.
Zasto potenciras dijelove koji nisu struka ovog doktora, a ignorises one koji jesu?

Samo evo ima ova mala zackoljica, a to je cinjenica da su im bolnice prenatrpane. Pa je lockdown logican korak. Bez obzira kakva je mutacija

Exclusive: London will be overwhelmed by covid in a fortnight says leaked NHS England briefing

London’s hospitals are less than two weeks from being overwhelmed by covid even under the ‘best’ case scenario, according to an official briefing given to the capital’s most senior doctors this afternoon.

https://www.hsj.co.uk/acute-care/exclus ... 64.article
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#38270 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Preuzeli britanci stafetu od kineza.. Nije vise kineski virus, vec preko noci postade britanski..

Kako god mi se izgleda najbolje borimo
Image
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#38271 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kox »

Mogy87 wrote: 14/01/2021 14:59 @kox nigdje nisam napisala da se ne slazem s njim. Odgovor na pandemiju u UK je ispolitiziran od starta.
Zasto potenciras dijelove koji nisu struka ovog doktora, a ignorises one koji jesu?

Samo evo ima ova mala zackoljica, a to je cinjenica da su im bolnice prenatrpane. Pa je lockdown logican korak. Bez obzira kakva je mutacija

Exclusive: London will be overwhelmed by covid in a fortnight says leaked NHS England briefing

London’s hospitals are less than two weeks from being overwhelmed by covid even under the ‘best’ case scenario, according to an official briefing given to the capital’s most senior doctors this afternoon.

https://www.hsj.co.uk/acute-care/exclus ... 64.article
Ti si jedina koja ignoriše bilo koji dio intervjua. Što je u ovom slučaju odlično, napreduješ :thumbup:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#38272 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

laik1981 wrote: 14/01/2021 15:16 Preuzeli britanci stafetu od kineza.. Nije vise kineski virus, vec preko noci postade britanski..

Kako god mi se izgleda najbolje borimo
Image
ova "statistika" me podsjeca kako su Hrvati ljetos imali "iznenadjujuce malo zarazenih" uprkos turistima iz cijele Evrope i tako "spasili sezonu".
A i Austrijanci su na samom pocetku pandemije presutili Ischgl pa ih prvi Islandjani proglasili rizicnom drzavom.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zatvara ... /210111167
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#38273 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

kox wrote: 14/01/2021 13:55
Mogy87 wrote: 14/01/2021 13:06 @kox @Trappist clanak koji sam ja postavila 21.12. koji govori upravo to, da mutacija nije nista sokantno

Image

@kox Zanimljivo je da komentarises moje postove iako ih ne procitas. Mislim na ovaj “uvodni”
Bilo bi pozeljno da imas kapacitet da povezes da mutacija u kontekstu vakcine i nacelno mutacija su jedno te isto. Clanak govori nacelno o mutaciji. Ali za razumijevanje ga je potrebno procitati.

Uopšte se nisam bavio bilo kojim konkretnim postom, tvojim ili nekog drugog. Ne znam ni o kojem svom postu pišeš i nazivaš ga 'uvodni'.
Napisao sam da očekujem da će čovjeka po ustaljenoj proceduri proglasiti neonacistom i šarlatanom zbog sljedećeg:
"Konjhodžić: Novi soj koronavirusa je prerano proglašen, to može biti i politička odluka.
"Tako se nastoje nametnuti zabrane letova, karantini, poput dešavanja u Velikoj Britaniji, a sve zbog političkih odluka.


Ali to te sigurno neće spriječiti da nastaviš da odgovaraš o člancima o vakcinaciji iz svojih postova iz samo tebi poznatog razloga :roll:
Brojke u UK od pojave novog soja ga apsolutno demantuju, najveci broj preminulih jucer od pocetka pandemije - 1.564 uz enorman porast broja zarazenih, Broj novozarazenih tek sada pomalo opada kao rezultat "politickih" mjera.
Zvanicne brojke ce danas premasiti 85,000 preminulih, znaci najveci broj preminulih u Evropi, a realno je broj veci, jer racunaju samo preminule u roku od 28 dana od pozitivnog testa. Ne zaboravimo da je preko dva miliona ljudi vec vakcinisano.

Petljaju se ljudi kod nas u nesto o necemu o cemu nemaju pojma, tj. daju izjave samo da bi nesto pompezno rekli, a bez da urade ozbiljnu provjeru recenog.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#38274 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

BadBoy wrote: 14/01/2021 14:13
ja71 wrote: 14/01/2021 14:04
boy_zelenski wrote: 14/01/2021 13:13 Steta je nepopravljiva svakako, ljudski zivoti su syebani za narednih nekoliko generacija.
zasto sirite paniku. za godinu dana se niko nece sjecati korone
Ne znam, naprosto uživaju u ovoj patetici i katastrofizaciji, a onda se okrenu i kažu pravim doktorima da šire paniku oko virusa.
namjerno sam okrenuo plocu, malo ih tuci njihovim "argumentima" :D
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#38275 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

ja71 wrote: 14/01/2021 15:50
laik1981 wrote: 14/01/2021 15:16 Preuzeli britanci stafetu od kineza.. Nije vise kineski virus, vec preko noci postade britanski..

Kako god mi se izgleda najbolje borimo
Image
ova "statistika" me podsjeca kako su Hrvati ljetos imali "iznenadjujuce malo zarazenih" uprkos turistima iz cijele Evrope i tako "spasili sezonu".
A i Austrijanci su na samom pocetku pandemije presutili Ischgl pa ih prvi Islandjani proglasili rizicnom drzavom.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zatvara ... /210111167
Pojede se ti, al jedi se sta cu ti jer je broj hospitalizovanih smanjen za 70%, a znacajno je u padu i broj smrtnih slucajeva.. Zamisli nigdje guzvi u ambulantama i domovima zdravlja.. :bih:
Locked