Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37476 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

red evil wrote: 30/12/2020 14:53 Čuj neće da ništa prijavljuje. Ako on neće hoće porodica te osobe koja je pokopana, odmah je tu znak da nije nešto uredu. Ja bih rekao da je taj samo željan pažnje jer znam osobu koja je navodno bolesna i nasamrti (davno je to bilo) i to nije bilo tačno ništa jer je ta osoba bila samo željna pažnje.
Kakve i cije paznje je zeljan, a nece da prijavljuje...? Malo kontradiktorno. Usput, nije covjek balavac ba, preko 50 ima. On nema.pojma ko je bio u sanduku, kao ni da li je iko bio... citate li ista ba, ili samo pisete kako biste nesto popljuvali...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#37477 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Dozer wrote: 30/12/2020 22:51
MUNAFIK wrote: 30/12/2020 14:29
Dozer wrote: 30/12/2020 14:18 Cuo sam i ja, ali ne znam kako se ispostavilo da su lovacke...

A pouzdano znam za neke slucajeve u kojima su ljudi bili na samrti zbog karcinoma, a na kraju zavedeni kao umrli od Covida.

Mislim...mozemo naprdjivati, smijati se ovome ili onome, ubjedjivati jedni druge u ovo ili ono, ali nepobitna cinjenica jeste da svu ovu pricu oko pandemije prati more nebuloza i nelogicnosti od samog pocetka.
U suštini ono sto su strucni ljudi, doktori sa iskustvom i ostala neovisna intelektualna masa širom svijeta govorili o virusu od samog pocetka ispostavilo se tacnim, od nacina prenosenja, nacina ljecenja preko mjera prevencije do evidentiranja smrtnosti.

Kao sto si negdje ranije napisao šaka jada, grupica pojedinaca, u svakoj zemlji odlucuje o svemu i neznalice, životni anonimusi i kompleksaši, stranacki poslušnici, dobili su svojih 5 minuta u vidu godine da nas bas sve handre u zdrav mozak.

Hiljadu je nelogicnosti u svemu ovome i ne vidi se kraj, nude nam ko fol spas u nekak ij vakcini, a onda najavljuju jos gore periode i daju izjave kako ne znaju da li vakcina sprjecava sirenje itd..

Nismo sigurni kako je ovo pocelo, da li je neka zavjera ili ne, ali svi mozemo biti sigurni da se od februara dobro manipulise svim ovim i dan danas se koristi kao paravan za veliku pljacku i doslovno rat protiv slobodnih ljudi.
Ja sam jos u startu govorio da je sve ovo pokrenuto kako bi se resetovao prenapuhani ekonomski balon. Ogromna kolicina fiktivnog novca, bukvalno bilioni, upumpana je u finansijsko trziste u jesen prosle godine, a sve kako bi se velike americke korporacije konsolidovale preko ledja malih privrednika, i kako bi im se ponistile/oprostile hiljade milijardi dugova.

I za sve to ce biti kriva pandemija, koja je sasvim uredno najavljena od strane famoznog Faucija, pored kojeg i onaj debil Trump u momentu te najave stoji pognute glave.
Istovremeno, desava se i veliki test masovne kontrole kompletne svjetske populacije kroz direktno ukidanje svih ljudskih sloboda, ukljucujuci i pravo na lijecenje, sto je u svemu ovome najfrapantnije, jer svi vidimo da su smrti od srcanih, mozdanih i karcinoma maltene potpuno nestale ove godine.

Sve se dodatno pumpa famoznim vakcinama, a koje u ovom momentu (i pored ocite propagande koja uredno pici s malih ekrana u vidu stalnog slikanja medicinskog osoblja kako su vakcinisani) odbija gro doktora i drugih medicinskih radnika, jer je sasvim ocito da ljudi nisu nasjeli na pricu o tome kqko je to pouzdana i sigurna vakcina.

Na sta ce ovo na kraju izaci, da li ce se ljudi na kraju masovno pobuniti u svojim drzavama (u BiH nece sigurno jer je opstepoznato da ovdje zive 3 stada klimoglava), a sto ce mocnike koji su ovo pokrenuli natjerati na povlacenje....ostaje da se vidi...
Imas kakav dokaz za boldirano ili je opet rekao jaran od jarana ko za nestalu nanu?

Evo sta kazu npr. ljekari u Poljskoj, a internet pun licnih prica ljekara iz Hrvatske koji su jedva docekali da se vakcinisu. Vjerujem da i osobe koje ne poznaju Poljski jezik jasno vide 93% za.

User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37478 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Casual's wrote: 30/12/2020 18:31
spinel_ wrote: 30/12/2020 08:05 A sta je sa smrtovnicom? Nije valjda da se zena vodi pod 'umrle'.
Malo mi je ta prica nevjerovatna. Ja bih vjerovatno nekoga ubio tu.
Selo Starina kod Zenice. Kada vids gdje je selo nije ni cudo sto se tek provlaci ta prica iako se to desilo prije 40 dana. Samo nije rijec o zenskoj vec o muskoj osobi.
Znaci, imaju 2 takva slucaja?
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#37479 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

Dozer wrote: 30/12/2020 22:57
red evil wrote: 30/12/2020 14:53 Čuj neće da ništa prijavljuje. Ako on neće hoće porodica te osobe koja je pokopana, odmah je tu znak da nije nešto uredu. Ja bih rekao da je taj samo željan pažnje jer znam osobu koja je navodno bolesna i nasamrti (davno je to bilo) i to nije bilo tačno ništa jer je ta osoba bila samo željna pažnje.
Kakve i cije paznje je zeljan, a nece da prijavljuje...? Malo kontradiktorno. Usput, nije covjek balavac ba, preko 50 ima. On nema.pojma ko je bio u sanduku, kao ni da li je iko bio... citate li ista ba, ili samo pisete kako biste nesto popljuvali...
Možda nekih svojih prijatelja. Baš to što ima preko 50 je dosta čudno što neće da prijavi. Cijelo vrijeme nama govorite da otvorimo oči, da ne vjerujemo svemu a imam osjećaj da si i ti a i večina vas u tu priču odmah povjerovali bez da ste imalo razmislili i pita li se da li ima ikakve šanse da nije istina. Ne mogu tvrditi ništa, čudno je da se do sad nije digla velika buka oko tog slučaja jer neko je pokopan a ko niko ne zna.
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37481 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Mogy87 wrote: 30/12/2020 23:02 Imas kakav dokaz za boldirano ili je opet rekao jaran od jarana ko za nestalu nanu?

Evo sta kazu npr. ljekari u Poljskoj, a internet pun licnih prica ljekara iz Hrvatske koji su jedva docekali da se vakcinisu. Vjerujem da i osobe koje ne poznaju Poljski jezik jasno vide 93% za.

Drago mi je da si, po ustaljenom obicaju, shvatila poentu cijelog posta i da se nisi zakacila za 4 rijeci iz njega :facepalm:
Ti fakat moras posjetiti kakvog psihologa, ozbiljno...
Image
Niti jedno cjepivo nam ne garantira sto posto da se nećemo zaraziti, pa tako ni ovo protiv Covida-19, ali nam garantira da ćemo, ako se i zarazimo, imati znatno lakše simptome nego što bi možda imali bez cjepiva. Ne zna se još dovoljno, kažu nam znanstvenici, jesmo li nakon cijepljenja ipak bezopasni po druge.

I dalje ćemo morati nositi masku i distancirati se. Sedam nam je stručnjaka pojasnilo kako se cjepivom možemo zaštititi od težih simptoma bolesti, ne nužno i od ulaska samoga virusa.
Image
Treba li ti dalje od ovoga...? Isto je rekao, bukvalno, i direktor Pfizera. Ovi se vade da je stiglo malo vkacina, pa eto, oni dobri i prepsustice ugrozenijima. Jel' to ni direktor Pfizera prepustio svoju vakcinu nekome ugrozenijem...? Jadnicak, nije imao nijednu jedinu za sebe...a u pm...
Neko ti je vec ranije postavio info iz Njemacke, gdje su zatvorili namjenski otvorenu kliniku za vakcinaciju, jer se vecina medicinskih radnika nije pojavila da prvi prime vakcinu.

Mislim...fakat... Imas li ti kakav drustveni zivot, ono...izvan ovog foruma...? Jer, neko ko je od marta do dans nagurao skoro 5000 postova samo na ovim korona temama (sto ti je kompletan forumski opus), ocigledno ima neki psiholoski problem. Ili agendu. Ti nam sama reci sta je u pitanju...
Last edited by Dozer on 31/12/2020 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37482 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

red evil wrote: 30/12/2020 23:25 Možda nekih svojih prijatelja. Baš to što ima preko 50 je dosta čudno što neće da prijavi. Cijelo vrijeme nama govorite da otvorimo oči, da ne vjerujemo svemu a imam osjećaj da si i ti a i večina vas u tu priču odmah povjerovali bez da ste imalo razmislili i pita li se da li ima ikakve šanse da nije istina. Ne mogu tvrditi ništa, čudno je da se do sad nije digla velika buka oko tog slučaja jer neko je pokopan a ko niko ne zna.
Ovo je nenadjebivo... Moj prijatelj s kojim sam sjedio kada se pojavio taj njegov (kojeg ja ne poznajem), i koji je u toku price o svemu ovome rekao i to za svoju majku, na sta je ovaj moj prokomentarisao "ja, jbt...ukopasmo zivu zenu..." - bio je na toj dzenazi.
Jesu se dogovorili da se nadju i meni nesto lazu kako bi dobili moju paznju...? Jbt... :roll:
A u bolnici moraju znati ko je ukopan, ako je iko.

Evo covjek iznad spomenu jos jedan slucaj, iz cega zakljucujem da ova zena nije jedini...

Sjecate li se prica iz Spanije, gdje su ljudi tvrdili da su vidjeli kako ukopavaju prazne sanduke? I onog direktora neke Madridske bolnice kada se posvadjao s novinarkom i njenim sefom, na TV, javno, jer im je rekao da prestanu lagati ljude i siriti paniku pricama da su bolnice pune, a onda ih pozvao da dodju u njegovu bolnicu i da vide da je od 1300 raspolozivih kreveta zauzeto 70-ak...?
Sjecate li se aprilskih snimaka iz Italije gdje su ljudi snimali prazne bolnice?

Ima ovoga more, na sve strane...

Opet kazem - mozemo se ubjedjivati, misliti ovo ili ono, ali cinjenica je da sva ova prica ima svoju pozadinsku agendu i krajnji cilj koji je jos uvijek u magli. Zivi bili, pa vidjeli. Vrijeme ce pokazati sve, kao i uvijek.
Jedini problem je sto s ovim neprovjerenim vakcinama, za koje se Pfizer u startu ogradio od svih mogucih posljedica za koje se ne zna kakve mogu biti dugorocno, to vrijeme nije na strani ljudi.

Eno u Izraelu covjek dosao i primio vakcinu, i 2h kasnije umro. Ekspresno je objavljeno da to nije od vakcine. Kako ba znaju da nije od vakcine?!
Ona jadna sestra Tiffany, ili kako vec, pred kamerama pade malo nakon sto primi vakcinu. I fol objasnjavala kako se to njoj cesto desava (medicinski radnik koji stalno pada u nesvijest, a radi s pacijentima...bas...). Po USA sijevaju grafiti po zgradama da je pokazu i potvrde da nije umrla, a ovi dovedu neku drugu koja lici na onu i kazu - evo je, ziva.

Da vam otac ili mati tako odu, zdravi i pravi, i prime vakcinu, i umru nakon 2h - sta biste pomislili i rekli? Umrli prirodnom smrcu? Odmah vam kazem - ne jedite govna.

Laku noc.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#37483 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#37485 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Industrialyzer wrote: 31/12/2020 07:55 Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
Ma odustajem stvarno, ovo je unaprijed izgubljena bitka. Lik hladno kaže da je smiješna teza da su se dvojica jarana udružila da ga slažu, ali mu je zato vjerovatno da se hiljade ljudi iz 193 zemlje svijeta dogovorilo da laže oko koronavirusa :D

Ne možeš racionalno razgovarati sa nekim ko nema ratio.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#37486 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

BadBoy wrote: 31/12/2020 08:55
Industrialyzer wrote: 31/12/2020 07:55 Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
Ma odustajem stvarno, ovo je unaprijed izgubljena bitka. Lik hladno kaže da je smiješna teza da su se dvojica jarana udružila da ga slažu, ali mu je zato vjerovatno da se hiljade ljudi iz 193 zemlje svijeta dogovorilo da laže oko koronavirusa :D

Ne možeš racionalno razgovarati sa nekim ko nema ratio.

Trebalo bi napraviti izbor za provalu godine vezanu za Covid 19. Moj favorit je navodna komunikacija sa 50ak ljudi iz NY i niko od njih ne poznaje vakcinisanu osobu, i onda ide pitanje puno cudjenja: Kolike su sanse za to? :shock: :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37487 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Industrialyzer wrote: 31/12/2020 07:55 Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
Jos kad bi nam mogao objasniti zasto bi neko sve to pricao i snimao, bilo bi super...

A sto se evolucije tice.... umjesto sto tarlahas po forumu, bolje bi bilo da, kao geneticar, ganjas Nobela tako sto ces otkriti nesto o ovom virusu i predstaviti to svijetu.
Kazes "kolegica Lana odlicna....", sto i jeste, ali - gdje si ti u toj prici, kao neko ko je "ljestvicu iznad inzinjera genetike"...?
Ima li gdje kakvog tvog strucnog doprinosa borbi protiv ober-super-hyper zajebanog virusa, ili se to svodi na ubjedjivanje nestrucnih forumasa "da lupaju gluposti i da su zaostali u evolutivnom razvoju"..., te "pojasnjavanja" sta je PCR i kako funkcionise. Rekoh ti vec - inzinjeri su generalno najcesce nadobudni, ali ti definitivno prekucavas.
Last edited by Dozer on 31/12/2020 10:14, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37488 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

BadBoy wrote: 31/12/2020 08:55
Industrialyzer wrote: 31/12/2020 07:55 Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
Ma odustajem stvarno, ovo je unaprijed izgubljena bitka. Lik hladno kaže da je smiješna teza da su se dvojica jarana udružila da ga slažu, ali mu je zato vjerovatno da se hiljade ljudi iz 193 zemlje svijeta dogovorilo da laže oko koronavirusa :D

Ne možeš racionalno razgovarati sa nekim ko nema ratio.
Da se hiljade ljudi i ranije udruzivalo kako bi prevarili milijarde, to nije nista novo, a sto znamo iz vec potvrdjenih zavjera ala Philip-Morris, Teflon, marihuana, WTC...
Zalosno je sto i danas postoje likovi koji sve to negiraju, i jos tvrde da se to nije ni desilo, i pored dokazanih cinjenica i milijardi teskih placenih odsteta...
Sta da vam kazem osim ovoga sto industrijalac vec rece - evolucija je cudna pojava...
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#37489 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Dozer wrote: 31/12/2020 10:03
Industrialyzer wrote: 31/12/2020 07:55 Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
Jos kad bi nam mogao objasniti zasto bi neko sve to pricao i snimao, bilo bi super...

A sto se evolucije tice.... umjesto sto tarlahas po forumu, bolje bi bilo da, kao geneticar, ganjas Nobela tako sto ces otkriti nesto o ovom virusu i predstaviti to svijetu.
Kazes "kolegica Lana odlicna....", sto i jeste, ali - gdje si ti u toj prici, kao neko ko je "ljestvicu iznad inzinjera genetike"...?
Ima li gdje kakvog tvog strucnog doprinosa borbi protiv ober-super-hyper zajebanog virusa, ili se to svodi na ubjedjivanje nestrucnih forumasa "da lupaju gluposti i da su zaostali u evolutivnom razvoju"...?
Pa ima valjda covjek zivot i mimo radnog vremena :shock:
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#37490 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Dozer wrote: 31/12/2020 10:10
BadBoy wrote: 31/12/2020 08:55
Industrialyzer wrote: 31/12/2020 07:55 Nadam se da nema ljudi koji i dalje vjeruju u stvari tipa prazne bolnice u Italiji, Spaniji itd.
To je uvreda evolucione ljestvice na koju smo se popeli.

Zamislite stotine hiljada i milione godina evolucijskog napretka i dodje vam neko ko vjeruje u te stvari, a predstavlja vrhunac te evolucije :lol:
Ma odustajem stvarno, ovo je unaprijed izgubljena bitka. Lik hladno kaže da je smiješna teza da su se dvojica jarana udružila da ga slažu, ali mu je zato vjerovatno da se hiljade ljudi iz 193 zemlje svijeta dogovorilo da laže oko koronavirusa :D

Ne možeš racionalno razgovarati sa nekim ko nema ratio.
Da se hiljade ljudi i ranije udruzivalo kako bi prevarili milijarde, to nije nista novo, a sto znamo iz vec potvrdjenih zavjera ala Philip-Morris, Teflon, marihuana, WTC...
Zalosno je sto i danas postoje likovi koji sve to negiraju, i jos tvrde da se to nije ni desilo, i pored dokazanih cinjenica i milijardi teskih placenih odsteta...
Sta da vam kazem osim ovoga sto industrijalac vec rece - evolucija je cudna pojava...
Molim te mi objasni, ja želim da vjerujem u teoriju zavjere. Na koji način su osigurali koordinaciju tolikog broja ljudi?
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37491 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Na kojicin su nasi politicari u BiH organizovali 30 godina handrenja u zdrav mozak svih nas? Doduse, tebe mozda ne handre....

Kontrolisu medije, i glavne centre nadlezne za sirenje onoga sto im se kaze. I to je to. Dalje ni ne treba.

I sam si dokaz toga. Sta se kaze u medijima, a rekao zvanicni autoritet, tvoje razmisljanje tu staje i nema nikakve dalje analize. End of story. Ti si svoje misljenje i stav formirao, i sve sto je ostalo jeste da negiras sve kontra toga.
Last edited by Dozer on 31/12/2020 10:18, edited 1 time in total.
Trappist
Posts: 4292
Joined: 12/09/2020 08:52

#37492 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Cist primjer sirenja panike i straha:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-s ... 43087.aspx
"U studenom ove godine umrlo 1357 ljudi više nego lani"

A onda imamo sljedecu sliku koja pokazuje realno stanje:
Image
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#37493 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Dozer wrote: 31/12/2020 00:16
Mogy87 wrote: 30/12/2020 23:02 Imas kakav dokaz za boldirano ili je opet rekao jaran od jarana ko za nestalu nanu?

Evo sta kazu npr. ljekari u Poljskoj, a internet pun licnih prica ljekara iz Hrvatske koji su jedva docekali da se vakcinisu. Vjerujem da i osobe koje ne poznaju Poljski jezik jasno vide 93% za.

Drago mi je da si, po ustaljenom obicaju, shvatila poentu cijelog posta i da se nisi zakacila za 4 rijeci iz njega :facepalm:
Ti fakat moras posjetiti kakvog psihologa, ozbiljno...
Image
Niti jedno cjepivo nam ne garantira sto posto da se nećemo zaraziti, pa tako ni ovo protiv Covida-19, ali nam garantira da ćemo, ako se i zarazimo, imati znatno lakše simptome nego što bi možda imali bez cjepiva. Ne zna se još dovoljno, kažu nam znanstvenici, jesmo li nakon cijepljenja ipak bezopasni po druge.

I dalje ćemo morati nositi masku i distancirati se. Sedam nam je stručnjaka pojasnilo kako se cjepivom možemo zaštititi od težih simptoma bolesti, ne nužno i od ulaska samoga virusa.
Image
Treba li ti dalje od ovoga...? Isto je rekao, bukvalno, i direktor Pfizera. Ovi se vade da je stiglo malo vkacina, pa eto, oni dobri i prepsustice ugrozenijima. Jel' to ni direktor Pfizera prepustio svoju vakcinu nekome ugrozenijem...? Jadnicak, nije imao nijednu jedinu za sebe...a u pm...
Neko ti je vec ranije postavio info iz Njemacke, gdje su zatvorili namjenski otvorenu kliniku za vakcinaciju, jer se vecina medicinskih radnika nije pojavila da prvi prime vakcinu.

Mislim...fakat... Imas li ti kakav drustveni zivot, ono...izvan ovog foruma...? Jer, neko ko je od marta do dans nagurao skoro 5000 postova samo na ovim korona temama (sto ti je kompletan forumski opus), ocigledno ima neki psiholoski problem. Ili agendu. Ti nam sama reci sta je u pitanju...
Poenta je sljedeca, cak sam ti i podebljala:

Napisao si:

"Vakcinu odbija gro doktora i drugih medicinskih radnika".

Znacenje rijeci "gro" je vecina, znaci 50+%.
Razumijes da u Hrvatskoj ima vise od 4 ljekara cije izjave si postavio kao "dokaz" da 50+% ljekara ne zeli vakcinu jer je nesigurna i neefikasna kako impliciras?

Sto se tice njihove izjave mislim da bi bilo katastrofalno ako su imali COVID ili nisu na prvoj liniji borbe vec sjede u politickim foteljama da se guraju za vakcinu kad je u npr. Varazdinu, gradicu od 45 hiljada ljudi stiglo slovom i brojem 30 (TRIDESET) vakcina. Koju kolicinu bijesa ionako rezigniranih medicinskih radnika u gradovima mimo Zagreba koji su na prvoj liniji bi izazvala informacija da se politicari prvi vakcinisu?

Sto se tice posljednjeg pasusa lijepo bi bilo da argumentovano diskutujemo. Mene na primjer tvoj forumski opus ne interesuje niti imam potrebu da analiziram tvoje postove mimo diskusije vezano za COVID. Takodjer, ne mozemo svi biti zainteresovani niti upuceni u sve. Osim tebe, naravno :wink: koji se razumijes u sve od pcr testova, vakcina, ekonomskih modela, poreza i nameta do prava i policijskih taktika. Ali kad vidim kako "dokazujes" svoje tvrdnje na gornjem primjeru nije ni cudo da si Jack od all trades :D
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37494 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Problem je sto ti prihvatas samo argumente koji idu u pravcu tvog licnog misljenja. Sve ostalo te ne zanima. Tacnije, zanima te samo ukoliko postoji nesto na internetu cime ces to pokusati diskreditovati.
Ono za sta ne nadjes nista diskreditujuce, to hladno preskocis.

I onda kazes da hoces da pricas argumentovano....

A sto se forumskog opusa tice (a i zivotnog), kao i tema, jbg... sta da ti kazem osim onoga sto ti vec rekoh - zelena si kao mlada trava.
Koliko sam shvatio, nisi ni ti medicinar ni farmaceut, ali, eto...nekako se u Covid i vakcine protiv njega razumijes bolje od svakoga, sto se da zakljuciti iz kolicine tvojih postova o tome. Cinjenica koju svako moze vidjeti - 5000 postova samo o tome.

Da si htjela argumentovano, onda bi bilo normalno da si povukla pianje stvarne efikasnosti vakcine, jer - sta ce nam i dalje maske ako smo vakcinisani? Ove stvari ti preskaces, uvijek.
Sta je poenta vakcine koja navodbo daje imunitet, ali se i dalje moramo cuvati, tj. "cuvati druge"?
Kako smo to i dalje prenosnici ako smo imuni?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#37495 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Dozer wrote: 31/12/2020 10:39 Problem je sto ti prihvatas samo argumente koji idu u pravcu tvog licnog misljenja. Sve ostalo te ne zanima. Tacnije, zanima te samo ukoliko postoji nesto na internetu cime ces to pokusati diskreditovati.
Ono za sta ne nadjes nista diskreditujuce, to hladno preskocis.

I onda kazes da hoces da pricas argumentovano....

A sto se forumskog opusa tice (a i zivotnog), kao i tema, jbg... sta da ti kazem osim onoga sto ti vec rekoh - zelena si kao mlada trava.
Koliko sam shvatio, nisi ni ti medicinar ni farmaceut, ali, eto...nekako se u Covid i vakcine protiv njega razumijes bolje od svakoga, sto se da zakljuciti iz kolicine tvojih postova o tome. Cinjenica koju svako moze vidjeti - 5000 postova samo o tome.
Ja prihvatam argumente koji su iz kredibilnih izvora. Kredibilan izvor je naucno istrazivanje. Tako kredibilni naucnici komuniciraju, ne putem youtube-a i blogova. To sto neko ima misljenje meni nista ne znaci bez dokaza. A tebi je "dokaz" da se vecina ljekara u Hrvatskoj ne zale vakcinisati izjave 4 politicara (koji jesu ljekari, ali su primarno politicari), na primjer.

Ne, ne razumijem se bolje od svakoga, daleko od toga. Nisi primijetio da ja vecinom citiram pametnije od sebe? To je ono sto mi spocitavas sve vrijeme, da ne pricam "svojim rijecima". E pa upravo zato jer ne znam najbolje o COVIDU i vakcinama vecinom citiram ljude koji znaju i cija je to struka.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#37496 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dozer wrote: 31/12/2020 10:39 Problem je sto ti prihvatas samo argumente koji idu u pravcu tvog licnog misljenja. Sve ostalo te ne zanima. Tacnije, zanima te samo ukoliko postoji nesto na internetu cime ces to pokusati diskreditovati.
Ono za sta ne nadjes nista diskreditujuce, to hladno preskocis.

I onda kazes da hoces da pricas argumentovano....

A sto se forumskog opusa tice (a i zivotnog), kao i tema, jbg... sta da ti kazem osim onoga sto ti vec rekoh - zelena si kao mlada trava.
Koliko sam shvatio, nisi ni ti medicinar ni farmaceut, ali, eto...nekako se u Covid i vakcine protiv njega razumijes bolje od svakoga, sto se da zakljuciti iz kolicine tvojih postova o tome. Cinjenica koju svako moze vidjeti - 5000 postova samo o tome.

Da si htjela argumentovano, onda bi bilo normalno da si povukla pianje stvarne efikasnosti vakcine, jer - sta ce nam i dalje maske ako smo vakcinisani? Ove stvari ti preskaces, uvijek.
Sta je poenta vakcine koja navodbo daje imunitet, ali se i dalje moramo cuvati, tj. "cuvati druge"?
Kako smo to i dalje prenosnici ako smo imuni?

Ovo zadnje je i najkredibilni od najkredibilnijih izvora na svijetu izjavio. Naravno WHO 8)

Image
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#37497 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@Dozer posto si editovao (sto ti kazes dodao) da ti odgovorim na posljednji dio iako je to minimalno 100ti put da ti odgovaramo.

Efikasnost vakcine se ogleda u sposobnosti vakcine da sprijeci razvoj bolesti kod osobe koja je vakcinisana. Tu su vakcine efikasne preko 90%. Sto se tice prijenosa nije dokazano ni da osobe koje su preboljele COVID ne mogu siriti virus. U post-marketinskom pracenju cemo znati da li vakcinisane osobe mogu dalje siriti virus. Za Modernu postoje jake implikacije da sprjecava transmisiju. Ali primarni cilj vakcine je da zastiti onog ko je primio vakcinu.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#37498 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 31/12/2020 11:03 Ne znam ko je gori, majke mi, ona ili vi koji se s njom natezete. :roll:
Kredibilitet gospoDZe zvane 1.3%. :izet:
Gospodine "veliki reset" bitno je da ste nam Vi kredibilni :wink:
User avatar
Dozer
Posts: 28396
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#37499 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Mogy87 wrote: 31/12/2020 11:02 @Dozer posto si editovao (sto ti kazes dodao) da ti odgovorim na posljednji dio iako je to minimalno 100ti put da ti odgovaramo.

Efikasnost vakcine se ogleda u sposobnosti vakcine da sprijeci razvoj bolesti kod osobe koja je vakcinisana. Tu su vakcine efikasne preko 90%. Sto se tice prijenosa nije dokazano ni da osobe koje su preboljele COVID ne mogu siriti virus. U post-marketinskom pracenju cemo znati da li vakcinisane osobe mogu dalje siriti virus. Za Modernu postoje jake implikacije da sprjecava transmisiju. Ali primarni cilj vakcine je da zastiti onog ko je primio vakcinu.
Hajde, molim te, samo na sekundu upali vlastiti mozak i pokusaj mi svojim rijecima dati odgovor na sljedece:

Na koji nacin cemo se rijesiti virusa s takvim vakcinama?
Zasto se moraju vakcinisati svi kada znamo da 90% zarazenih nema ni srednje, a kamoli teske simptome te kada je smrtnost od broja zarazenih 0,x...?
Na sve ovo, zasto nema istrazivanja na utvrdjivanju toga zasto neko razvije teske simptome, od cega to zavisi, pa da se na bazi toga pravila vakcina?

I, da dodam jos jednom pitanje za tebe licno - ako ti se otac ili mati vakcinisu i nakon 2-3h umru od srcanog ili mozdanog, ili nakon 6-7 mjeseci razviju rak, da li ce u tvojoj glavi bar na jednu jedinu sekundu zasvijetliti lampica iznad koje ce pisati "Vakcina...?!"...?
Last edited by Dozer on 31/12/2020 11:23, edited 3 times in total.
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#37500 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Dozer wrote: 31/12/2020 10:16 Na kojicin su nasi politicari u BiH organizovali 30 godina handrenja u zdrav mozak svih nas? Doduse, tebe mozda ne handre....

Kontrolisu medije, i glavne centre nadlezne za sirenje onoga sto im se kaze. I to je to. Dalje ni ne treba.

I sam si dokaz toga. Sta se kaze u medijima, a rekao zvanicni autoritet, tvoje razmisljanje tu staje i nema nikakve dalje analize. End of story. Ti si svoje misljenje i stav formirao, i sve sto je ostalo jeste da negiras sve kontra toga.
Samo si pukao neku general floskulu. Na koji način su uspjeli postići to da se Amerikanci, Rusi, Kinezi i EU jednom u životu oko nečega dogovore? Da ne govorim o ostalih 180 zemalja svijeta. Na koji način? Da su svi Diktatori na svijetu on board sa tom idejom. Svi ljudi svugdje?

Eto tek tako, na isti način na koji nas ovi jebu? Na koji način. Imaju viber grupu? Svoj klix podforum? I da se baš svi slažu sa tim?
Locked