Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#37101 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Nisam imao namjeru da je postavim na ovoj temi, ali kad me se prozvalo onda sam postavio.
Dodaj jos jednu nulu slobodno. Koga boli briga.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#37102 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Evo sam izbrisao video. S obzirom da si me jedino ti citirao zamolio bih te da takodjer izbrises.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37103 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

spinel_ wrote: 27/12/2020 14:12 Nisam imao namjeru da je postavim na ovoj temi, ali kad me se prozvalo onda sam postavio.
Dodaj jos jednu nulu slobodno. Koga boli briga.
Koga boli briga? Pa mene recimo, jer to sve mijenja. Tebe ne interesuje onih 1,7 miliona, jer ti ljudi nemaju lice. Tebe samo interesuje ispovijest jedne osobe (i to sa PRIVREMENOM paralizom) jer se tako mozes emotivno povezati i na taj nacin dozivljavas stanje kao ozbiljno. Pa da ponovo pitam, s kojim ciljem prepadas ljude i po cijoj direktivi?

Necu da brisem, nek stoji, inace su komentari besmisleni.

Izvini ako ovo djeluje grubo/agresivno, ali pokusavam prikazati nesto.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#37104 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

escobar__ wrote: 27/12/2020 09:00 Jebo te led da te jebo, imaš li ti život!?
Ljudi su od jutra do mraka svaki dan na forumu.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37105 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

aldinjo wrote: 27/12/2020 14:19
escobar__ wrote: 27/12/2020 09:00 Jebo te led da te jebo, imaš li ti život!?
Ljudi su od jutra do mraka svaki dan na forumu.
A ljudi sami sa sobom pricaju, nemaju sagovornika, jel tako?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#37106 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

adsubzero wrote: 27/12/2020 14:18
spinel_ wrote: 27/12/2020 14:12 Nisam imao namjeru da je postavim na ovoj temi, ali kad me se prozvalo onda sam postavio.
Dodaj jos jednu nulu slobodno. Koga boli briga.
Koga boli briga? Pa mene recimo, jer to sve mijenja. Tebe ne interesuje onih 1,7 miliona, jer ti ljudi nemaju lice. Tebe samo interesuje ispovijest jedne osobe (i to sa PRIVREMENOM paralizom) jer se tako mozes emotivno povezati i na taj nacin dozivljavas stanje kao ozbiljno. Pa da ponovo pitam, s kojim ciljem prepadas ljude i po cijoj direktivi?

Necu da brisem, nek stoji, inace su komentari besmisleni.

Izvini ako ovo djeluje grubo/agresivno, ali pokusavam prikazati nesto.
Ti ljudi nazalost u ovoj godinu su samo statistika. I prethodne kao i svake prije te godine ljudi su na globalnom nivou umirali u milionima. Doduse i prije su bili statistika ali danas su dobra PR statistika. A samo sto se danas ta statistika prikazuje na svim kanalima, svim portalim itd.. Znam, reci ces globalni problem zbog istog razloga bla,bla...
A ne zapitamo se nikad da li je tih 1.7 mil prije zaraze covidom bilo apsolutno prije toga zdravo. Vec samo udri brojku. Koga briga ako je neko bio vec bolestan. Zakacio je covid i umro od toga.
Od pocetka se pojedinci igraju brojevima i svaki dan samo postavljaju broj umrlih. A nazalost nikad necemo saznati stvarni broj umrlih od covida.

Nemam ja nikakvu direktivu ovdje, cak stavise i nisam bio apsolutno aktivan na ovim temama do prije mjesec- mjesec i pol. Dok s druge strane pojedinci samo vise na ovoj temi i aktivirali su se bas kad je ovo sranje pocelo.

I ne prepadam ja nikoga niti odvracam od bilo cega: Apsolutno je nemoguce nekome na forumu promijeniti misljenje.
Ali nazalost po tebe, ja cu i dalje postavljati cenzurisane stvari na onoj tamo temi, tako da ne vidim sta ti to toliko smeta.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#37107 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Kakav nivo kognitivne disonance jbt
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#37108 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

spinel_ wrote: 27/12/2020 14:34 Ali nazalost po tebe, ja cu i dalje postavljati cenzurisane stvari na onoj tamo temi, tako da ne vidim sta ti to toliko smeta.
Samo ti postavljaj i hvala ti na tome :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#37109 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

zubi wrote: 27/12/2020 14:41
spinel_ wrote: 27/12/2020 14:34 Ali nazalost po tebe, ja cu i dalje postavljati cenzurisane stvari na onoj tamo temi, tako da ne vidim sta ti to toliko smeta.
Samo ti postavljaj i hvala ti na tome :D
Naravno. Znam da ne bi citala da te ne zanima i druga strana istine :thumbup:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#37110 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

Sta je sa ovim lijekom IVERMECTINOM, kako sam upratio jako ozbiljna grupa doktora vec duzi vremenski period tvrdi da ovaj, odavno poznati, lijek je izuzetno uspješan protiv korone pa u cdmu je fazon???

Zasto se ljudi ne ljece ovin lijekom?
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#37111 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

spinel_ wrote: 27/12/2020 14:48
zubi wrote: 27/12/2020 14:41
spinel_ wrote: 27/12/2020 14:34 Ali nazalost po tebe, ja cu i dalje postavljati cenzurisane stvari na onoj tamo temi, tako da ne vidim sta ti to toliko smeta.
Samo ti postavljaj i hvala ti na tome :D
Naravno. Znam da ne bi citala da te ne zanima i druga strana istine :thumbup:
Istina ima dvije strane?? Zanimljivo... :D
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#37112 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 13:04
boy_zelenski wrote: 27/12/2020 12:21
Mogy87 wrote: 27/12/2020 10:33
Jeste, u pravu si :roll:

Image

U sedam dana u USA protiv Covid-19 je vakcinisano 1.100.000 osoba, pod budnim okom antivakserskih organizacija, predstavnika medija, službenih i neslužbenih kontrolora i nadzornika. Na taj broj vakcinisanih prijavljeno je 6 (šest) alergijskih reakcija, od kojih nijedna najtežeg, anafilaktičkog tipa.

U istoj sedmici u USA je bilo 1.500.000 novooboljelih od Covid-19, te je od te bolesti umrlo 19.200 osoba. U sedam dana.

Rizik od bezopasne nuspojave vakcinacije = 0.0005%
Rizik smrti kod nevakcinisane zaražene osobe = 1.3%

Ukratko, u USA je u zadnjih sedam dana 2.600 puta vjerovatnija smrt od infekcije Covid-19 nego prolazni osip od vakcinisanja protiv Covid-19.
A koliko je umrlo u ovoj grupi cijepljenih od 1.1 milion ljudi?
Vratih se da pogledam ovu slicicu s alergijskim reakcijama i brojem umrlih za sedam dana.

U pitanju je logicka greska. Poredi se broj preminulih u 7 dana za cijele SAD (koji su se zarazili kada?) i navodi broj od 1.5 miliona novozarazenih u proteklih sedam dana (sto uopce ne indicira da su preminuli iz ove grupe od 1.5 milion ljudi, a slika treba stvoriti taj dojam - zarazilo se 1.5 milion, od toga umrlo 19.200 ljudi). Shodno tome su izvedeni i pogresni procenti vjerovatnoce (“Rizik smrti kod nevakcinisane zaražene osobe = 1.3%” - 19.200 na 1.5 miliona).

I da, ovo je mijesanje kategorija (broj alergijskih reakcija unutar sedam dana na 1.1 milion ljudi, s jedne strane, i broj umrlih na puno vecem broju ljudi od navedenih novoregistrovanih 1.5 miliona i za puno veci period od navedenih 7 dana).

Mene je cak malo i sramota sto ovo moram objasnjavati, ali ova osoba je upravo napisala da je smrtnost od ovog virusa 1.3%.
Smijesno je to sto se izrugivala Drljevicu koji je iznosio zakljucke o smrtnosti gripe sluzeci se istom logikom.
Ne objasnjavaj hobby naucnicima dzaba statistiku, matematiku i bilo sta drugo, oni imaju svoje konstrukcije u glavi u ubijedjeni su da se razumiju u nesto a u stvari su smijesni. Ja sam davno digao ruke, sad sam tu i trollam bezveze. :thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#37113 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Evo šta naučnica svjetskog glasa kaže o vakcinama, zašto su štetne:

https://www.google.com/amp/s/avaz.ba/sh ... ne%3famp=1

OBAVEZNO PROČITATI!

Ova naučnica je toliko poznata da su je mnoge zvijezde u svijetu citirale i kopirale.


Istina da samo ima osnovnu školu međutim, ova naučnica je žrtva svjetske zavjere u kojoj joj nisu dozvolili da primi diplomu a odbili su joj i doktorsku disertaciju budući da nije pristala da radi onako kako svjetski moćnici i masoni žele.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#37114 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Nadam se da EU ima kapacitet dnevno vakcinisati 500k ljudi..
sutra je znacajan dan gdje ce sigurno u svijetu biti najveci broj vakcinisanih za jedan dan.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37115 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Medobrundo25 wrote: 27/12/2020 17:48
boy_zelenski wrote: 27/12/2020 13:04
boy_zelenski wrote: 27/12/2020 12:21

A koliko je umrlo u ovoj grupi cijepljenih od 1.1 milion ljudi?
Vratih se da pogledam ovu slicicu s alergijskim reakcijama i brojem umrlih za sedam dana.

U pitanju je logicka greska. Poredi se broj preminulih u 7 dana za cijele SAD (koji su se zarazili kada?) i navodi broj od 1.5 miliona novozarazenih u proteklih sedam dana (sto uopce ne indicira da su preminuli iz ove grupe od 1.5 milion ljudi, a slika treba stvoriti taj dojam - zarazilo se 1.5 milion, od toga umrlo 19.200 ljudi). Shodno tome su izvedeni i pogresni procenti vjerovatnoce (“Rizik smrti kod nevakcinisane zaražene osobe = 1.3%” - 19.200 na 1.5 miliona).

I da, ovo je mijesanje kategorija (broj alergijskih reakcija unutar sedam dana na 1.1 milion ljudi, s jedne strane, i broj umrlih na puno vecem broju ljudi od navedenih novoregistrovanih 1.5 miliona i za puno veci period od navedenih 7 dana).

Mene je cak malo i sramota sto ovo moram objasnjavati, ali ova osoba je upravo napisala da je smrtnost od ovog virusa 1.3%.
Smijesno je to sto se izrugivala Drljevicu koji je iznosio zakljucke o smrtnosti gripe sluzeci se istom logikom.
Ne objasnjavaj hobby naucnicima dzaba statistiku, matematiku i bilo sta drugo, oni imaju svoje konstrukcije u glavi u ubijedjeni su da se razumiju u nesto a u stvari su smijesni. Ja sam davno digao ruke, sad sam tu i trollam bezveze. :thumbup:
Tek sad vidim ovu "analizu". Je li do vas nije dosla glavna poenta? A to je da ovo jasno pobija teoriju koju mnogi spominju a to je da je "vakcina opasnija od virusa" i onda podijele neke slucajeve alergijskih reakcija. Je li to kapacitet vas hobby intektualaca?
@boy_zelenski Ovo dvoje mozda nije uzajamno povezano, ali govori o situaciji. Pozivanje na logicku gresku isto tako moze biti logicka greska, jer ako postoji logicka greska, ne znaci da je zakljucak pogresan. Broj umrlih je odraz stanja od prije 15 dana. Tada je broj oboljelih bio jos manji, dakle procenat smrtnosti je jos veci. Bio on 1%, 1,5% ili 2%, to je IZUZETNO veci broj nego broj alergijskih reakcija na koje se pozivate.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37116 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 18:17
adsubzero wrote: 27/12/2020 18:12
Tek sad vidim ovu "analizu". Je li do vas nije dosla glavna poenta? A to je da ovo jasno pobija teoriju koju mnogi spominju a to je da je "vakcina opasnija od virusa" i onda podijele neke slucajeve alergijskih reakcija. Je li to kapacitet vas hobby intektualaca?
@boy_zelenski Ovo dvoje mozda nije uzajamno povezano, ali govori o situaciji. Pozivanje na logicku gresku isto tako moze biti logicka greska, jer ako postoji logicka greska, ne znaci da je zakljucak pogresan. Broj umrlih je odraz stanja od prije 15 dana. Tada je broj oboljelih bio jos manji, dakle procenat smrtnosti je jos veci. Bio on 1%, 1,5% ili 2%, to je IZUZETNO veci broj nego broj alergijskih reakcija na koje se pozivate.
Nemoj se uvrijediti, ali na osnovu ovog izrecenog tebi treba dodijeliti medalju za glupost.
Glava me zaboli od vase “poente” jer je tu toliko gresaka napravljeno da se covjek zapita je li moguce da je ova osoba regularno zavrsila osnovnu skolu.
Ne kormilari brodom koji tone.
Pa prijatelju to sto do tvog mozga poenta ne dopire nije moj problem. Ondje je napravljena paralela i zakljucak je validan. Ako tebe interesuje sta je bilo 15 dana prije toga, pronadji podatak.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37117 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 18:25
adsubzero wrote: 27/12/2020 18:19 Pa prijatelju to sto do tvog mozga poenta ne dopire nije moj problem. Ondje je napravljena paralela i zakljucak je validan. Ako tebe interesuje sta je bilo 15 dana prije toga, pronadji podatak.
Sta da kazem...
Uzasi postmoderne. :mrgreen:
Kazi da li je zakljucak sa one slike pogresan? Kao sto sam rekao, pozivanje na logicku gresku je isto logicka greska, jer to ne pobija sam zakljucak.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#37118 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Ovo vikendom Mogy slobodna, ne radi prekovremeno?
Hoce da se odmori, valja joj sutra ujutru od 8 pa do 00.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37119 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 18:37
adsubzero wrote: 27/12/2020 18:30 Kazi da li je zakljucak sa one slike pogresan? Kao sto sam rekao, pozivanje na logicku gresku je isto logicka greska, jer to ne pobija sam zakljucak.
Nema zakljucka jer desna i lijeva strana slike nemaju veze jedna s drugom.
E pa dakle tacno je da je u tome problematika, poenta ne dolazi do tvog mozga.
Toj slici je prethodio komentar da je vakcina opasnija od virusa (EDIT). Zakljucak je da nije tacno.
Vrlo malo alergijskih reakcija, 1 na preko 200.000 ljudi, dok preko 1 od 100 ljudi umre od same bolesti, ali zakljucka nema?
Dobro ako ti zelis da nema zakljucka, jer informacije nisu kategorisane na isti nacin, ok, pravit cemo se da nema zakljucka. :thumbup:
Last edited by adsubzero on 27/12/2020 19:02, edited 1 time in total.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37120 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 18:58
adsubzero wrote: 27/12/2020 18:52
boy_zelenski wrote: 27/12/2020 18:37

Nema zakljucka jer desna i lijeva strana slike nemaju veze jedna s drugom.
E pa dakle tacno je da je u tome problematika, poenta ne dolazi do tvog mozga.
Toj slici je prethodio komentar da je virus opasniji od vakcine. Zakljucak je da nije tacno.
Vrlo malo alergijskih reakcija, 1 na preko 200.000 ljudi, dok preko 1 od 100 ljudi umre od same bolesti, ali zakljucka nema?
Dobro ako ti zelis da nema zakljucka, jer informacije nisu kategorisane na isti nacin, ok, pravit cemo se da nema zakljucka. :thumbup:
Bog ti pomogao. :run:
Hvala na lijepoj zelji, ali me vise interesuje zasto izbjegavas zakljucak da je izjava da je "vakcina opasnija od virusa" potpuno netacna sto ona komparacija potvrdjuje?
Btw, ispravio sam gresku u prethodnom komentaru, napisao sam obrnuto prvobitno.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37121 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 19:15
adsubzero wrote: 27/12/2020 19:03 Hvala na lijepoj zelji, ali me vise interesuje zasto izbjegavas zakljucak da je izjava da je "vakcina opasnija od virusa" potpuno netacna sto ona komparacija potvrdjuje?
Btw, ispravio sam gresku u prethodnom komentaru, napisao sam obrnuto prvobitno.
Je li shvatas da poredis broj alergijskih reakcija, s jedne strane, i broj umrlih, s druge strane? Valjda ces porediti istu kategoriju s obiju strana da bi iznio zakljucak, npr. broj umrlih na skupinama jednake velicine gdje su svi sudionici registrovani i praceni u istom vremenskom periodu. To su osnovi metodologije.

S druge strane, pretpostavljam da si ti Mogy, pa pises s drugog profila kad te je vec sramota. :mrgreen:
A gdje je podatak o umrlim od vakcine koja je tek stavljena u upotrebu za sire mase?

S druge strane, ne interesuje me sta ti pretpostavljas. Registrovao si se prije 10 dana i vrlo vjerovatno da si klon nekoga ko vjerovatno inace aktivno diskutuje ovdje, ali da li to nesto znaci? Apsolutno ne, inace ti ne bih ni odgovarao.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37122 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 19:25
adsubzero wrote: 27/12/2020 19:22 A gdje je podatak o umrlim od vakcine koja je tek stavljena u upotrebu za sire mase?
Eto, vidim da ti je jasno.
adsubzero wrote: 27/12/2020 19:22 S druge strane, ne interesuje me sta ti pretpostavljas. Registrovao si se prije 10 dana i vrlo vjerovatno da si klon nekoga ko vjerovatno inace aktivno diskutuje ovdje, ali da li to nesto znaci? Apsolutno ne, inace ti ne bih ni odgovarao.
Sve je u redu, Mogy, sad mozes pisati i sa svog profila. :mrgreen:
Pitam te gdje je podatak? To bi nam onda valjda bilo validno poredjenje, bez "logicke greske". Koliko ljudi je umrlo od vakcine?
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37123 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 19:33
adsubzero wrote: 27/12/2020 19:29
boy_zelenski wrote: 27/12/2020 19:25

Eto, vidim da ti je jasno.



Sve je u redu, Mogy, sad mozes pisati i sa svog profila. :mrgreen:
Pitam te gdje je podatak? To bi nam onda valjda bilo validno poredjenje, bez "logicke greske". Koliko ljudi je umrlo od vakcine?
Ja ne kapiram sto mene to pitas, nisam ja Zavod za statistiku ni bilo kakav centar za prevenciju i pracenje bolesti. :-)
Pa hocu da vidim kako bi napravio bolju komparaciju. Posto ti onaj podatak nije dovoljno dobar i nemas mogucnost da doneses zakljucak. Samo hocu da sam nadodjes.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#37124 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Nema podatka da je neko umro od posljedica vakcinacije. Virus je nemjerljivo opasniji od vakcine. Drago mi je da smo dosli na isti zakljucak. :thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#37125 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

boy_zelenski wrote: 27/12/2020 19:41 Izvinjavam se moderatoru, ali... :run:
Sto? Sta si lose rekao moderatoru?? :P
Locked