Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

BadBoy

#34551 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy » 27/10/2020 12:24

splinter wrote:
27/10/2020 12:23
Medobrundo25 wrote:
27/10/2020 11:14
Vidim ista mantra se pici i dalje kucanici "mogy87" je nauka hobby i time opravdava svoje gluposti i isprazni narativ , razgovor sa njom je ravno diskusiji sa zidom, ovaj "spliter" prodaje maglu da je on za nesto strucan, a obicni teoreticar bez dana prakse (ovo mogu garantovati, pretpostavljam student, docekao 5 forumskih minuta da prodaje maglu raji). Da taj sta vrijedi ne bi pisao po forumu nego bio na prvoj liniji kao i u svakoj struci. Uglavnom korona nas haba i dalje, ovdje se i dalje palamudi, ista situacija kao i prije 7 mjeseci. :run:
Molio bih te da me ne uzimaš u usta ako nije preka potreba. Komentare možeš uvijek preskočiti . Da student jesam ali 3. ciklusa ako znaš šta to znači.
Što se tiče prve linije da si čitao moje komentare znao bi da sam ja još u martu slao svoje prijedloge nadležnima ali isti nisu imali smisla da mi odgovore, također sam se bio pobudio da radim u jednoj od laboratorija i čekam odgovor.
Ako im trebam tu sam, neka ma potraže. Na svoje školovanje sam potrošio golfa 7. do sada i neka sam.
Isto tako ako ne trebam da pišem na forumu nije problem recite i ok, ide splinter isti dan.
Ovo je ironija "anti-intelektualizma" o kojem sam već pričao. Budale otjeraju pametne.

laik1981

#34552 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 27/10/2020 12:28

:lol: za nepovjerovati. Ona pokrenula nebulozu da bi skrenula sa teme i pokusala didkreditovati svjetski priznatog strucnjaka u oblasti o kojoj je govorio na interviju datom za N1. Upire svim silama sa svojim jeftinim spinovima. Ipak je njoj nauka hobi. Pogubila se jadna u svojim nebulozama i pokusava na svaki nacin da se iscupa.. Da bi ti diskreditovala Radmana potrebno ti je samo nekih 50 godina skole i prakticnog iskustva u toj oblasti o kojoj Radman prica. Do tada ispadas smijesna u jeftinim pokusajima koji su na nivou neke umisljene tinejdzerke u pubertetu..

TESLA_EDISON

#34553 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TESLA_EDISON » 27/10/2020 12:30

BadBoy wrote:
27/10/2020 12:24
splinter wrote:
Medobrundo25 wrote:
Vidim ista mantra se pici i dalje kucanici "mogy87" je nauka hobby i time opravdava svoje gluposti i isprazni narativ , razgovor sa njom je ravno diskusiji sa zidom, ovaj "spliter" prodaje maglu da je on za nesto strucan, a obicni teoreticar bez dana prakse (ovo mogu garantovati, pretpostavljam student, docekao 5 forumskih minuta da prodaje maglu raji). Da taj sta vrijedi ne bi pisao po forumu nego bio na prvoj liniji kao i u svakoj struci. Uglavnom korona nas haba i dalje, ovdje se i dalje palamudi, ista situacija kao i prije 7 mjeseci. :run:
Molio bih te da me ne uzimaš u usta ako nije preka potreba. Komentare možeš uvijek preskočiti . Da student jesam ali 3. ciklusa ako znaš šta to znači.
Što se tiče prve linije da si čitao moje komentare znao bi da sam ja još u martu slao svoje prijedloge nadležnima ali isti nisu imali smisla da mi odgovore, također sam se bio pobudio da radim u jednoj od laboratorija i čekam odgovor.
Ako im trebam tu sam, neka ma potraže. Na svoje školovanje sam potrošio golfa 7. do sada i neka sam.
Isto tako ako ne trebam da pišem na forumu nije problem recite i ok, ide splinter isti dan.
Ovo je ironija "anti-intelektualizma" o kojem sam već pričao. Budale otjeraju pametne.
@Splinter tebi svaka čast, da je više takvih u ovoj zemlji. Nemoj da te đavo natjera da se zaposliš na KCUS, bićeš otjeran u roku mjesec.

Žao mi je što ovo moram napisati na Splinterovom postu ali BadBoy, zar nije ironija "anti-intelektualizma" kada se pljuje veličina, naučna institucija, kao što je dr. Radman?

Nisi mi nešto rječit u odbrani doktora. Ne odgovara ti njegova antipanik priča ili?

Mogy87

#34554 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 12:31

BadBoy wrote:
Mogy87 wrote:
27/10/2020 12:20
BadBoy wrote:
27/10/2020 12:17
Jbg Mogy, uvukla si se u asasinaciju lika i djela Radmana i sad je to rupa iz koje ćeš se teško izvući.
Meni je samo sega kako ljudi brane "eliksir mladosti" po cijeni od 200 eura koji se sastoji od "vina, paradajza i zelenog caja".

A u stvari je tuzno da ovakav naucnik svjetskog glasa podrzava i promovise ovakve bezobrazno skupe buckurise.
Ja se u teoriji slažem sa tobom i ne bih nikada trošio novac na to, ali slobodno je tržište i neka ljudi kupuju šta hoće, slobodni su raspolagati svojim novcem. Jedini problem tu vidim ako neko zapostavi pravo liječenje misleći da će izliječiti ovim alternativnim preparatima.

Sa druge strane, taj njegov eliksir ili šta već nema nikakve relevantnosti za diskusiju o koroni, tako da si se bespotrebno uvukla u ovu priču i samo daješ municiju ovim kontrašima.
Slazem se da nema veze s koronom, ali govori o profilu covjeka koji je zagazio u sarlatanstvo. Cijeli zivot provedes u nauci, imas vrhunske rezultate i na kraju napravis nesto ovako?

Stvar je u tome sto nije isto kad izadje neka travarka i promovise svoje proizvode. I kad to uradi cijenjeni akademik. Znatno vecu tezinu ima ovo drugo i toga je i sam dr. Radman sigurno svjestan. I dobro kompenziran za ustupanje svog imena, ne sumnjam.

Mogy87

#34555 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 12:33

laik1981 wrote:
27/10/2020 12:28
:lol: za nepovjerovati. Ona pokrenula nebulozu da bi skrenula sa teme i pokusala didkreditovati svjetski priznatog strucnjaka u oblasti o kojoj je govorio na interviju datom za N1. Upire svim silama sa svojim jeftinim spinovima. Ipak je njoj nauka hobi. Pogubila se jadna u svojim nebulozama i pokusava na svaki nacin da se iscupa.. Da bi ti diskreditovala Radmana potrebno ti je samo nekih 50 godina skole i prakticnog iskustva u toj oblasti o kojoj Radman prica. Do tada ispadas smijesna u jeftinim pokusajima koji su na nivou neke umisljene tinejdzerke u pubertetu..
Zasto mi nisi odgovorio na prosli post?
Da li je dr. Radman stao iza ovog proizvoda? Da li vjerujes da su ono njegove izjave?

BadBoy

#34556 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy » 27/10/2020 12:33

TESLA_EDISON wrote:
27/10/2020 12:30
@Splinter tebi svaka čast, da je više takvih u ovoj zemlji. Nemoj da te đavo natjera da se zaposliš na KCUS, bićeš otjeran u roku mjesec.

Žao mi je što ovo moram napisati na Splinterovom postu ali BadBoy, zar nije ironija "anti-intelektualizma" kada se pljuje veličina, naučna institucija, kao što je dr. Radman?

Nisi mi nešto rječit u odbrani doktora. Ne odgovara ti njegova antipanik priča ili?
Šta ga imam braniti, nemam konja u toj utrci. Nisam sektaš da apriori skačem na bilo šta što se ne uklapa u moje dosadašnje stavove. U ovom konkretnom slučaju istina je negdje na sredini.

TESLA_EDISON

#34557 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TESLA_EDISON » 27/10/2020 12:38

BadBoy wrote:
27/10/2020 12:33
TESLA_EDISON wrote:
27/10/2020 12:30

Šta ga imam braniti, nemam konja u toj utrci. Nisam sektaš da apriori skačem na bilo šta što se ne uklapa u moje dosadašnje stavove. U ovom konkretnom slučaju istina je negdje na sredini.
Al samo kažem. Nisi tako zaskočio na Mogy kada je počela pljuvati dr. Radmana. Pravim samo komparaciju, ništa drugo.

BadBoy

#34558 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy » 27/10/2020 12:39

TESLA_EDISON wrote:
27/10/2020 12:38

Al samo kažem. Nisi tako zaskočio na Mogy kada je počela pljuvati dr. Radmana. Pravim samo komparaciju, ništa drugo.
Pa jesam li joj upravo napisao da se uvukla u pogrešnu rupu i da smatramo da to o čemu piše nije relevantno za diskusiju o korona virusu.

Ko je i šta je dr. Radman, njegov lik i dosadašnji rad ne mogu komentarisati jer nisam adekvatno upućen, tj. nisam dovoljno istražio niti smatram da se o tome treba diskutovati.

Zaskočio sam kada neko počne pljuvati forumaša koji jedini od nas ovdje najbolje razumije neke stručne stvari iz ove oblasti, a ne lupa samo smajliće i neke floskule.

TESLA_EDISON

#34559 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TESLA_EDISON » 27/10/2020 12:46

BadBoy wrote:
27/10/2020 12:39
TESLA_EDISON wrote:
27/10/2020 12:38

Pa jesam li joj upravo napisao da se uvukla u pogrešnu rupu i da smatramo da to o čemu piše nije relevantno za diskusiju o korona virusu.

Ko je i šta je dr. Radman, njegov lik i dosadašnji rad ne mogu komentarisati jer nisam adekvatno upućen, tj. nisam dovoljno istražio niti smatram da se o tome treba diskutovati.

Zaskočio sam kada neko počne pljuvati forumaša koji jedini od nas ovdje najbolje razumije neke stručne stvari iz ove oblasti, a ne lupa samo smajliće i neke floskule.
Svakako.

Opet ponavljam, da je više ljudi kao Splinter.

Naslovnica

#34560 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 27/10/2020 12:48

Mogy87 wrote:
27/10/2020 11:59
Ti si napisao:

Bitno je koliko je preparat zaista koristan (ili beskoristan)

Gdje ovdje vidis dokaz da je koristan ili ne?

Dr. Radman itekako dobro zna kako izgleda kvalitetno naucno istrazivanje. Ovo nije to.

Jedini razlog zasto branis "vino, paradajz i zeleni caj" u vrijednosti od 200 eura po kutiji je sto se radi o dr. Radmanu. I nije bitno da li je na cinjenicu da kreatori nisu dokazali efikasnost preparata iznio Djikic ili neko drilugi. Covjek je samo istakao da ne postoje dokazi da je preparat efikasan i da radi to sto tvrdi da radi. Toga je svjestan i dr. Radman, vjeruj mi.
Ma jok ba, ja ne bih uopšte branio "vino, paradajz i zeleni čaj" u vrijednosti od 200E (ili od 2 Eura, ili od 2000 Eura, nebitno) da nisam vidio da ti diskredituješ nečije mišljenje na osnovu toga.
Isto kao što diskredituješ i Sunetra Guptu zbog nekih grešaka, pa ko biva, to bi trebao biti dovoljan argument da se zbog toga diskredituje i popljuje nečije mišljenje ili rad.
As simple as that.
:thumbup:
Meni zaista nije potrebno dokazivati ljekovito svojstvo zelenog čaja, vina i paradajza, uloga antioksidanasa u ćelijskim procesima i sl.
Ko vjeruje u ovaj preparat i ko ima gutu love i želi da isproba - do njega je.
Ja najvjerovatnije ne bih, ne iz razloga što vjerujem ili ne vjerujem, ili što imam ili nemam para.
I ono para što dam na nekakav kompleks DM vitamina, vazda mi nekako bude žao jer ne znam da li je to zaista baš tako kako piše na pakovanju.

biglebovski

#34561 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski » 27/10/2020 12:49

Naslovnica wrote:
27/10/2020 11:53
Ne treba da se testira i to je to, ne znam šta očekuješ da dokaže? Da ćeš živjeti 150 godina ako ovo piješ ili šta?!
Ne znam zašto se hvataš ovog preparata s ciljem da diskredituješ lika, a onda navodiš Đikića, ko biva da je on vrhunski autoritet i da je sve što on kaže mjerodavno?
A standard tactic used in "spinning" is to reframe or modify the perception of an issue or event to reduce any negative impact it might have on public opinion.
Public relations advisors, pollsters and media consultants who develop deceptive or misleading messages may be referred to as "spin doctors" or "spinmeisters".

https://en.wikipedia.org/wiki/Spin_(pro ... c%20figure.

Taktika je dakle da se modificira percepcija tj. pogled na neku temu ili događaj kako bi se smanjio negativan utjecaj koji bi isti mogao polučiti na javno mijenje.

Dakle, nije ovo bitno, bez obzira koliko se on sam ogradio, da su to samo njegova promišljanja, na koje ima pravo:

"Da, ali veće resurse stavljamo oko 400 mrtvih nego oko 50.000. Nemam odgovor i zato ne želim kritizirati. Samo mi se čini da je sve to disproporcionalno, da smo ovog puta mi, ili netko drugi, odlučili da se plašimo. A kada je bila svinjska gripa, u Francuskoj je ubila sličan broj ljudi, samo nitko o tome nije pisao ni govorio. Kada prođe ova godina, volio bih znati kolika je bila globalna smrtnost u Hrvatskoj i drugim zemljama i spreman sam na iznenađenja - kaže Radman.
Naviknuti se da umre 50.000, a ne naviknuti da umre još 400, vrlo je zagonetno. Nažalost, ne nudim nikakva rješenja, nego mi se čini da smo jako neusklađeni u reakcijama na opasnosti. Postoje i interesi koji nisu čisti interesi javnog zdravstva, utječu i na znanstvenike i na znanost: odjednom ima više novca za 400 mrtvih ljudi nego što ima novca za onih 50.000. To su čudne igre i ja ih ne razumijem, naravno da me kopka je li ova pomutnja inscenirana ili spontana. Nemam odgovor."

Nego je bitno kako on prodaje nekakav preparat i idemo dvije tri stranice o tome da pišemo kako bi svi zaboravili, u stvari, njegovo mišljenje o korona krizi. Kroz potenciranje preparata se degradira naučnik suptilno ga se prikazujući kao šarlatana i samim tim umanjila vrijednost njegovog promišljanja na temu korone.

Već sedam mjeseci se ove tehnike koriste da bi se degradiralo sve i jedno naučno i nenaučno promišljanje koje nije u skladu sa mainstreamom.

Degutantno spinovanje, baš poput medijskog teroriziranja, produbljuje otpor prema svemu što ima veze sa koronom, na žalost, i dolijeva ulje na vatru u visoko polariziranom svijetu te se postavlja pitanje kome je isto u interesu tj. ko sve to plaća?

laik1981

#34562 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 27/10/2020 12:50

Mogy87 wrote:
laik1981 wrote:
Da li je dr. Radman stao iza ovog proizvoda? Da li vjerujes da su ono njegove izjave?
Ma ne interesuje me ni taj proizvod ni ta izjava. Kako tebi nije jasno da ti nemas ekskluzivitet da nameces teme? Iako se sama predstavljas da si hobi naucnica ovakvim pitanjima dokazujes da si jako povrsna. Taj nivo komunikacije ne zavrjedjuje nikakve ozbiljne ulaske u rasprave. Proguglaj dvadesetak minuta o oblasti marketinga. Vjerujem da ce za tebe to biti dovoljno da postanes ekspert i u toj oblasti. Mozda tada dokucis odgovor na pitanje koje postavljas. Ovo sto radis je plitko i fakat nedostojno neke polemike. A na kraju krajeva, nemas potrebne reference da govoris ni o ucinkovitosti tog eliksira ili kakve li vec budalastine kojom mislis da mozes diskreditovati lik i djelo Radmana.. Kazem ti, nekih 50 godina skole i prakticnog iskustva, pa da mozes uopste i polemisati na nacin na koji si sebe ubijedila da si sposobna.. Procitaj mu ponovo biografiju, mozes i neki od tih 177 njegovih naucnih radova ili radova u kojima je citiran 20000 puta, a onda tu biografiju uporedi sa svojom, pa se zapitaj sta pokusavas..

red evil

#34563 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil » 27/10/2020 12:55

splinter wrote:
Medobrundo25 wrote:
Od tebe smo naučili najviše o virusu, imunitetu, testovima, i ostalim stvarima. Jedna ili dvije osobe nisu vrijedne na napustiš forum, trolovima ne treba davati pažnju, nisu vrijedni toga.

Mogy87

#34564 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 12:55

Naslovnica wrote:
27/10/2020 12:48
Mogy87 wrote:
Ti si napisao:

Dr. Radman itekako dobro zna kako izgleda kvalitetno naucno istrazivanje. Ovo nije to.

Jedini razlog zasto branis "vino, paradajz i zeleni caj" u vrijednosti od 200 eura po kutiji je sto se radi o dr. Radmanu. I nije bitno da li je na cinjenicu da kreatori nisu dokazali efikasnost preparata iznio Djikic ili neko drilugi. Covjek je samo istakao da ne postoje dokazi da je preparat efikasan i da radi to sto tvrdi da radi. Toga je svjestan i dr. Radman, vjeruj mi.
Ma jok ba, ja ne bih uopšte branio "vino, paradajz i zeleni čaj" u vrijednosti od 200E (ili od 2 Eura, ili od 2000 Eura, nebitno) da nisam vidio da ti diskredituješ nečije mišljenje na osnovu toga.
Isto kao što diskredituješ i Sunetra Guptu zbog nekih grešaka, pa ko biva, to bi trebao biti dovoljan argument da se zbog toga diskredituje i popljuje nečije mišljenje ili rad.
As simple as that.
Meni zaista nije potrebno dokazivati ljekovito svojstvo zelenog čaja, vina i paradajza, uloga antioksidanasa u ćelijskim procesima i sl.
Ja najvjerovatnije ne bih, ne iz razloga što vjerujem ili ne vjerujem, ili što imam ili nemam para.
I ono para što dam na nekakav kompleks DM vitamina, vazda mi nekako bude žao jer ne znam da li je to zaista baš tako kako piše na pakovanju.
Eto vidis da govorimo o istoj stvari. E sad meni nije ok da se covjek njegovog renomea prodaje kojekakve buckurise. Jer nije travar. Naucnik je.

armin071

#34565 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 » 27/10/2020 12:57

Evo nađoh poziv pa rek’o da ga prosljedim dalje pošto ovdje ima masa sličnih “kandidata” pogotovo ovi što ismijavaju ove doktore i nobelovce iz stvarnog života a dižu u nebesa ove klix-ove. Na stranu što je sve to degutantno ali malo je i tužno da se takve gluposti i dopuštaju na jednom forumu koji je ipak nekad imao određen “nivo” komunikacije...

Image
Last edited by armin071 on 27/10/2020 12:57, edited 1 time in total.

Mogy87

#34566 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 12:57

red evil wrote:
27/10/2020 12:55
splinter wrote:
Medobrundo25 wrote:
Od tebe smo naučili najviše o virusu, imunitetu, testovima, i ostalim stvarima. Jedna ili dvije osobe nisu vrijedne na napustiš forum, trolovima ne treba davati pažnju, nisu vrijedni toga.
Slovom i brojem jedna osoba je dala negativan komentar za Splintera.
Covjek gradi mostove izmedju potpuno suprotnih stajalista. I cijene ga jednako i jedni i drugi.
Last edited by Mogy87 on 27/10/2020 13:00, edited 1 time in total.

Ci-Nick

#34567 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ci-Nick » 27/10/2020 12:57

Nijemci kažu da gube kontrolu nad pandemijom kad imaju 4% pozitivnih od broja testiranih,.. mi na 50%.
Dakle nema tu više nikakvih realnih brojeva ni kontrole.

Mogy87

#34568 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 12:59

laik1981 wrote:
27/10/2020 12:50
Mogy87 wrote:
laik1981 wrote:
Ma ne interesuje me ni taj proizvod ni ta izjava. Kako tebi nije jasno da ti nemas ekskluzivitet da nameces teme? Iako se sama predstavljas da si hobi naucnica ovakvim pitanjima dokazujes da si jako povrsna. Taj nivo komunikacije ne zavrjedjuje nikakve ozbiljne ulaske u rasprave. Proguglaj dvadesetak minuta o oblasti marketinga. Vjerujem da ce za tebe to biti dovoljno da postanes ekspert i u toj oblasti. Mozda tada dokucis odgovor na pitanje koje postavljas. Ovo sto radis je plitko i fakat nedostojno neke polemike. A na kraju krajeva, nemas potrebne reference da govoris ni o ucinkovitosti tog eliksira ili kakve li vec budalastine kojom mislis da mozes diskreditovati lik i djelo Radmana.. Kazem ti, nekih 50 godina skole i prakticnog iskustva, pa da mozes uopste i polemisati na nacin na koji si sebe ubijedila da si sposobna.. Procitaj mu ponovo biografiju, mozes i neki od tih 177 njegovih naucnih radova ili radova u kojima je citiran 20000 puta, a onda tu biografiju uporedi sa svojom, pa se zapitaj sta pokusavas..
To sto ti skreces temu jer ti ne odgovara znaci da izbjegavas odgovor, ne da ja "namecem temu".
A dr. Ivan Đikic, kojeg sam citirala vise puta, vezano za ovaj "preparat" takodjer nema potrebne reference?

Naslovnica

#34569 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 27/10/2020 13:01

Mogy87 wrote:
Naslovnica wrote:
Mogy87 wrote:
Ti si napisao:

As simple as that.
Eto vidis da govorimo o istoj stvari. E sad meni nije ok da se covjek njegovog renomea prodaje kojekakve buckurise. Jer nije travar. Naucnik je.
Pa pretpostavljam da bi drugi put trebao da pita teba za mišljenje prije nego smuti bućkuriše u ljetnjoj kuhinji na vikendici? 8-)

TESLA_EDISON

#34570 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TESLA_EDISON » 27/10/2020 13:04

Možete vi pisati šta hoćete, ali glavu dajem da ova Mogy, kada bi postavila svoju sliku, svi bi zanijemili. Niti bi je ko napadao niti bilo šta loše rekao, već naprotiv, počeli bi je ukivati u zvijezde (mislim na muški dio forumske populacije) :D

Pretpostavljam da znam o kome se radi i ko je iza nicka Mogy, ali neću to pisati. Svakako bi bilo irelevantno jer je ne poznajete lično i ime vam ništa i ne znači. ;) :D

Mogy87

#34571 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 13:07

Naslovnica wrote:
27/10/2020 13:01
Mogy87 wrote:
Naslovnica wrote:

As simple as that.
Pa pretpostavljam da bi drugi put trebao da pita teba za mišljenje prije nego smuti bućkuriše u ljetnjoj kuhinji na vikendici? 8-)
Ne treba. Slobodno trziste. Svaka roba ima svoju musteriju :D Nadam se da je oderao politicare u regionu, od njih bi mi bilo najsladje da je uzeo pare :mrgreen:

Svakako sam previse off-topicarila, izvinjavam se ako su moji postovi "zatrpali" diskusiju.

Naslovnica

#34572 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 27/10/2020 13:07

TESLA_EDISON wrote:
27/10/2020 13:04
Možete vi pisati šta hoćete, ali glavu dajem da ova Mogy, kada bi postavila svoju sliku, svi bi zanijemili. Niti bi je ko napadao niti bilo šta loše rekao, već naprotiv, počeli bi je ukivati u zvijezde (mislim na muški dio forumske populacije) :D

Pretpostavljam da znam o kome se radi i ko je iza nicka Mogy, ali neću to pisati. Svakako bi bilo irelevantno jer je ne poznajete lično i ime vam ništa i ne znači. ;) :D
Boli me briga ko je, ja samo oženjen čo'ek.
8-)
:lol: :lol: :lol:

laik1981

#34573 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 27/10/2020 13:14

Mogy87 wrote:
27/10/2020 12:59
laik1981 wrote:
27/10/2020 12:50
Mogy87 wrote:

To sto ti skreces temu jer ti ne odgovara znaci da izbjegavas odgovor, ne da ja "namecem temu".
A dr. Ivan Đikic, kojeg sam citirala vise puta, vezano za ovaj "preparat" takodjer nema potrebne reference?
I nisam komentarisao Djikica. Dao je svoje misljenje kao i ovaj Radman. Njih dvojica komotno mogu pokrenuti polemiku za bilo koju temu u kojoj su strucnjaci i rado bi ih slusao jer znaju o cemu pricaju. I Djikic je rekao da nema naucne potvrde da je taj proizvod ucinkovit, ali nema naucne potvrde ni da nije. Dao je svoje misljenje, bas kao i Radman iako licno mislim da je Radman to rekao jer ima neku materijalnu korist od tog proizvoda. Ni prvi ni zadnji koji reklamira neki proizvod, a da taj proizvod i nije bas ono sto tvrde da jeste. Zamisli ni red bull ti ne daje krila i jel zbog toga Dietrich Mateschitz obicna sarlatanska budala koja prica o nadnaravnim mocima i kojeg ne treba shvatati ozbiljno.. Covjek je dao interviju o temi koja je povezana sa njegovom strukom, o covid krizi, a priznat je u citavom svijetu kao vrstan i dokazan naucnik.. Ono sto je tuzno je da si ti sebe ubijedila da si u stanju diskreditovati jednog takvog naucnika spinovima koji su veoma plitki i koji nikakve veze nemaju sa temom o kojoj je covjek pricao. Izvini, ali ovdje bih zavrsio. Fakat ako nisi svjesna u sta si zagazila onda jednostavno nema svrhe polemisati i daljim pokusajima tones samo dublje..
Last edited by laik1981 on 27/10/2020 13:16, edited 1 time in total.

TESLA_EDISON

#34574 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TESLA_EDISON » 27/10/2020 13:15

Naslovnica wrote:
27/10/2020 13:07
TESLA_EDISON wrote:

Boli me briga ko je, ja samo oženjen čo'ek.
8-)
:lol: :lol: :lol:
Al si čo'ek, nisi kamen :D

Mogy87

#34575 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 27/10/2020 13:16

TESLA_EDISON wrote:

Joj Tesla kako bacas udice :D nisam ja toliko tašta da se na njih upecam :)

Post Reply