Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32151 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by palermo »

Medobrundo25 wrote: 15/09/2020 21:07
Ne razumijes bit posta, ne da mi se objasnjavat. Lijep pozdrav :thumbup:
Lijep pozdrav i tebi.

P.S ma razumio sam ja post....kad neko odluci corone vise.nece biti...bas si bio jasan
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#32152 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

palermo wrote: 15/09/2020 21:34
Medobrundo25 wrote: 15/09/2020 21:07
Ne razumijes bit posta, ne da mi se objasnjavat. Lijep pozdrav :thumbup:
Lijep pozdrav i tebi.

P.S ma razumio sam ja post....kad neko odluci corone vise.nece biti...bas si bio jasan
Korona ce biti tu, bas kao i gripa, H1N1, crna kuga, MERS, Ebola i ostatak, samo nece biti ludila. :thumbup:
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32153 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by palermo »

Medobrundo25 wrote: 15/09/2020 22:52
Korona ce biti tu, bas kao i gripa, H1N1, crna kuga, MERS, Ebola i ostatak, samo nece biti ludila. :thumbup:
pa da, vidiš da sam te razumjeo
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#32154 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zemomak »

Medobrundo25 wrote: 15/09/2020 22:52
palermo wrote: 15/09/2020 21:34
Medobrundo25 wrote: 15/09/2020 21:07
Ne razumijes bit posta, ne da mi se objasnjavat. Lijep pozdrav :thumbup:
Lijep pozdrav i tebi.

P.S ma razumio sam ja post....kad neko odluci corone vise.nece biti...bas si bio jasan
Korona ce biti tu, bas kao i gripa, H1N1, crna kuga, MERS, Ebola i ostatak, samo nece biti ludila. :thumbup:
znaci poenta je da svijet nije trebo stati radi korone...nisu trebali izmisljat nikakve lazne testove, dodjes doktoru kad te sta zaboli i cao...ako imas koronu jebeni tip ides u bolnicu, ostali kuci 7 dana bolovanja i vozdra...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32155 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

zemomak wrote: 15/09/2020 22:59
Medobrundo25 wrote: 15/09/2020 22:52
palermo wrote: 15/09/2020 21:34
Lijep pozdrav i tebi.

P.S ma razumio sam ja post....kad neko odluci corone vise.nece biti...bas si bio jasan
Korona ce biti tu, bas kao i gripa, H1N1, crna kuga, MERS, Ebola i ostatak, samo nece biti ludila. :thumbup:
znaci poenta je da svijet nije trebo stati radi korone...nisu trebali izmisljat nikakve lazne testove, dodjes doktoru kad te sta zaboli i cao...ako imas koronu jebeni tip ides u bolnicu, ostali kuci 7 dana bolovanja i vozdra...
Nije svijet toliko ni radi kuge stajao kao radi ove bolescure. Zamisli da su oni tad stali. Odmah na godinu bili bi tad gladni. Mi skrsismo ekonomije da cemo se godinama oporavljati, i 100 miliona vise ljudi gladuje ove godine nego prosle a nadze nas se ko zna koliko u jos gorem finansijskom stanju nego prije, iako i prije nam je to finansijsko stanje lose bilo.
Hendrix
Posts: 4107
Joined: 27/02/2004 00:00

#32156 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Sanjarko wrote: 16/09/2020 06:27
Nije svijet toliko ni radi kuge stajao kao radi ove bolescure. Zamisli da su oni tad stali. Odmah na godinu bili bi tad gladni. Mi skrsismo ekonomije da cemo se godinama oporavljati, i 100 miliona vise ljudi gladuje ove godine nego prosle a nadze nas se ko zna koliko u jos gorem finansijskom stanju nego prije, iako i prije nam je to finansijsko stanje lose bilo.
Znas da je Njutn bio u samoizolaciji zbog kuge?

https://www.insidehook.com/daily_brief/ ... rk-for-him

Bilo je karantena tada itekako i smijesno je porediti tadasnje vrijeme i danas ionako. Nisu imali avione i takvu mobilnost da ti virus iz Kine stigne preko noci na drugi kraj svijeta. To sto je nasa drzava bila kanta i prije Korone je druga prica, kad imas truba ekonomiju svaka manja nestabilnost ce je sroziti a kamoli ovo.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#32157 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Hendrix wrote: 16/09/2020 07:53
Sanjarko wrote: 16/09/2020 06:27
Nije svijet toliko ni radi kuge stajao kao radi ove bolescure. Zamisli da su oni tad stali. Odmah na godinu bili bi tad gladni. Mi skrsismo ekonomije da cemo se godinama oporavljati, i 100 miliona vise ljudi gladuje ove godine nego prosle a nadze nas se ko zna koliko u jos gorem finansijskom stanju nego prije, iako i prije nam je to finansijsko stanje lose bilo.
Znas da je Njutn bio u samoizolaciji zbog kuge?

https://www.insidehook.com/daily_brief/ ... rk-for-him

Bilo je karantena tada itekako i smijesno je porediti tadasnje vrijeme i danas ionako. Nisu imali avione i takvu mobilnost da ti virus iz Kine stigne preko noci na drugi kraj svijeta. To sto je nasa drzava bila kanta i prije Korone je druga prica, kad imas truba ekonomiju svaka manja nestabilnost ce je sroziti a kamoli ovo.
I Bakir je bio u samoizolaciji.
Samo kažem.
:lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32158 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

splinter wrote: 15/09/2020 16:12 Evo da malo oživimo temu.
Izgleda da su švabe stavile tačku na i ponudile masu odgovora na dio o smrtnim slučajevima.

https://www.dw.com/hr/njema%C4%8Dki-pat ... a-54688537

https://www.mta-dialog.de/artikel/covid ... nisse.html

A ne znam jel neko ranije stavljao ovu vijest, ja sam je vidio tek jutros. Baš je bilo govora neki dan o ovome.

"I još nešto, ovo umiranje sa ili od i neki procenti i tako to. Ovaj virus napada sve organe na kojima se nalaze ACE2 recepotri dakle respirarorni organi, probavni, karrdiovaskularni, mišićno tkivo pa čak cerebralni cortex i hypothalamus. Zato se i čini nekada da veliki broj smrtnih slučajeva na prvu nije specifičan za ovu bolest jer se ne radi o uobičajenij kliničkoj slici sa promjenama na plućima ali bolest je vrlo podmukla i vrlo često ključne stvari koje mogu da dovedu do smrtnog ishoda prođu ispod "radara"-
A eto ovo sam napisao prije koji dan da nisam ni znao za ovaj članak
Sam članak je objasnio zašto se relativno rijetko rade autopsije, koja je cijena i ostale zanimljivosti.
Detalji rezultata istraživanja nemačkih patologa: 68 procenata obdukovanih umrlih su bili muškarci, većina njih u svojoj sedmoj do devetoj deceniji života. Kod više od polovine nalaza identifikovano je oštećenje alveola – difuzno (37%) i difuzno sa bronhopneumonijom (15%). Pored toga, obdukcije su pronašle tromboze i tromboemboliju (19 odsto), mikrotrombe (20%) i endotelitis (95%).
Upada mi uoči da je čak 95 % umrlih imalo endotheliitis, upalu endotela krvnih sudova koji nastaje kao odgovor imunog sistema na ulazak i razmnožavanje virusa. Obzirom da je u pitanju sloj ćelija koji iznutra oblaže krvožilni sistem i ima čitav niz važnih funkcija među kojima su kontrola vaskularnoga tonusa, inhibicija agregacije trombocita, modulacija migracije leukocita, regulacija proliferacije glatkih mišićnih stanica i moduliranje propusnosti vaskularne stijenke jasno da jaka upala dovodi do teških pa i fatalnih posljedica.
S druge strane promjene na plućima su bile prisutne kroz promjene na alveolama koja se javila u malo više od 50% , dakle kod skoro polovine nisu bili prisutni neki od na prvu uobičajenih simptoma
Moj neki savjet ljudima koji su prebolili Covid -19 koa posebno one sa subkliničkom slikom, kako kod nas često kažu asimptomatski slučajevi je da nakon nekon vremena za svaki slučaj odrade neke detaljnije nalaze, npr krvnu sliku ( ukoliko je došlo do reaktivne trombocitoze, ili naknadni RTG pluća , po potrebi i EKG:
Da se ne izgubi u moru istih postova.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32159 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Hendrix wrote: 16/09/2020 07:53
Sanjarko wrote: 16/09/2020 06:27
Nije svijet toliko ni radi kuge stajao kao radi ove bolescure. Zamisli da su oni tad stali. Odmah na godinu bili bi tad gladni. Mi skrsismo ekonomije da cemo se godinama oporavljati, i 100 miliona vise ljudi gladuje ove godine nego prosle a nadze nas se ko zna koliko u jos gorem finansijskom stanju nego prije, iako i prije nam je to finansijsko stanje lose bilo.
Znas da je Njutn bio u samoizolaciji zbog kuge?

https://www.insidehook.com/daily_brief/ ... rk-for-him

Bilo je karantena tada itekako i smijesno je porediti tadasnje vrijeme i danas ionako. Nisu imali avione i takvu mobilnost da ti virus iz Kine stigne preko noci na drugi kraj svijeta. To sto je nasa drzava bila kanta i prije Korone je druga prica, kad imas truba ekonomiju svaka manja nestabilnost ce je sroziti a kamoli ovo.
Prva recenica. Nije samo Njutn, nego i Sekspir. Ali ova bolescura nije kuga po smrtnosti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32160 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Naslovnica wrote: 16/09/2020 08:16
Hendrix wrote: 16/09/2020 07:53
Sanjarko wrote: 16/09/2020 06:27
Nije svijet toliko ni radi kuge stajao kao radi ove bolescure. Zamisli da su oni tad stali. Odmah na godinu bili bi tad gladni. Mi skrsismo ekonomije da cemo se godinama oporavljati, i 100 miliona vise ljudi gladuje ove godine nego prosle a nadze nas se ko zna koliko u jos gorem finansijskom stanju nego prije, iako i prije nam je to finansijsko stanje lose bilo.
Znas da je Njutn bio u samoizolaciji zbog kuge?

https://www.insidehook.com/daily_brief/ ... rk-for-him

Bilo je karantena tada itekako i smijesno je porediti tadasnje vrijeme i danas ionako. Nisu imali avione i takvu mobilnost da ti virus iz Kine stigne preko noci na drugi kraj svijeta. To sto je nasa drzava bila kanta i prije Korone je druga prica, kad imas truba ekonomiju svaka manja nestabilnost ce je sroziti a kamoli ovo.
I Bakir je bio u samoizolaciji.
Samo kažem.
:lol:
Peh. :lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32161 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@stakasa @kox sa predjemo na pravu temu

Mislila sam na ovo:

More than half of Swedish households are single-person, the highest proportion in the EU, according to Eurostat. Official figures given to the BBC by the Swedish government’s number-crunching agency Statistics Sweden suggest that includes around one in five 18- to 25-year-olds, although its researchers estimate that the real number could be higher, since many remain registered at their parents’ address while they stay in sublet rentals.

Ne mislim da sjede u izolaciji vec izlaze, piju druze se i sta vec sve ne, vrate se u svoje stanove gdje zive sami i po pojavi simptoma imaju vecu sansu da ne zaraze svoje starije. Mislim da nase zajednice nisu toliko reprezentativne jer nasi ljudi imaju tendenciju da se drze "starih obicaja".
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#32162 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by stakasa »

Mogy87 wrote: 16/09/2020 16:18 @stakasa @kox sa predjemo na pravu temu

Mislila sam na ovo:

More than half of Swedish households are single-person, the highest proportion in the EU, according to Eurostat. Official figures given to the BBC by the Swedish government’s number-crunching agency Statistics Sweden suggest that includes around one in five 18- to 25-year-olds, although its researchers estimate that the real number could be higher, since many remain registered at their parents’ address while they stay in sublet rentals.

Ne mislim da sjede u izolaciji vec izlaze, piju druze se i sta vec sve ne, vrate se u svoje stanove gdje zive sami i po pojavi simptoma imaju vecu sansu da ne zaraze svoje starije. Mislim da nase zajednice nisu toliko reprezentativne jer nasi ljudi imaju tendenciju da se drze "starih obicaja".
Da, to stoji, ali nema veze sa ekspatima. Meni se cini da je Stockholm broj jedan u svijetu sto se tice domacinstava sa samo jednim clanom. Moze im se
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32163 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

stakasa wrote: 16/09/2020 16:20
Mogy87 wrote: 16/09/2020 16:18 @stakasa @kox sa predjemo na pravu temu

Mislila sam na ovo:

More than half of Swedish households are single-person, the highest proportion in the EU, according to Eurostat. Official figures given to the BBC by the Swedish government’s number-crunching agency Statistics Sweden suggest that includes around one in five 18- to 25-year-olds, although its researchers estimate that the real number could be higher, since many remain registered at their parents’ address while they stay in sublet rentals.

Ne mislim da sjede u izolaciji vec izlaze, piju druze se i sta vec sve ne, vrate se u svoje stanove gdje zive sami i po pojavi simptoma imaju vecu sansu da ne zaraze svoje starije. Mislim da nase zajednice nisu toliko reprezentativne jer nasi ljudi imaju tendenciju da se drze "starih obicaja".
Da, to stoji, ali nema veze sa ekspatima. Meni se cini da je Stockholm broj jedan u svijetu sto se tice domacinstava sa samo jednim clanom. Moze im se
Vjerovatno sam se pogresno izrazila. Mislila sam da su to 2 odvojena pojma: 1. veliki br zive sami 2. dolaze im expati. Ne da jedno uzrokuje drugo.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#32164 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by stakasa »

Nema tih ekspata bas toliko. Postoje puno interesantnije drzave od Svedske. Pa ja mislim da sam London ima deset puta vise. Ili Njemacka. Kome je Svedska prva na listi zelja?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32165 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Mogy87 wrote: 11/09/2020 20:53 Malo o Svedskoj “bez mjera”. Naravno da su im sad brojke dobre kad su izlovani od sviju, a kod kuce su primjenjivali sljedece mjere:

U Švedskoj je sve vrijeme na snazi zabrana velikih okupljanja, jedno vrijeme je bilo 20 a sada JOŠ UVIJEK je 50. Tek ovih dana su krenule pobune da se to poveća i to za "sjedeće" događaje
https://www.svt.se/kultur/regeringen-fo ... -50-regeln

U Švedskoj se nisu proveli prijemni za fakultete jer je bila prevelika opasnost širenja zaraze. Ovih dana se govori o tome da provedu prijemni, a zamislite, akademska godina počinje u jesen.
https://sverigesradio.se/sida/artikel.a ... el=7548554

Stalno citamo u medijima kako švedska djeca normalno idu u škole i vrtiće. No realnost je da za vrijeme ljetnog semestra prošle skolske godine
- fakulteti i srednje skole su bili online
- od školske djece samo 50% ih je stvarno išlo u skolu iako su kao deklarativno kao svi išli https://www.svt.se/nyheter/utbildningsm ... och-helger
-vrtići su radili, no nema podatka koliko je djece stvarno išlo

@stakasa ovo je moj stariji post. Pa kad uhvatis vremena da nam prokomentarises da li su ove mjere bile od pocetka ili su naknadno uvedene.
Last edited by Mogy87 on 16/09/2020 16:26, edited 1 time in total.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32166 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

stakasa wrote: 16/09/2020 16:24 Nema tih ekspata bas toliko. Postoje puno interesantnije drzave od Svedske. Pa ja mislim da sam London ima deset puta vise. Ili Njemacka. Kome je Svedska prva na listi zelja?
Zar ne placate najbolje :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#32167 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by stakasa »

Malo sam u zurbi pa necu sve stici.
Npr ovo za prijemne na fakultete, to nije potpuna istina. Velika vecina se prima na osnovu ocjena iz srednje skole. Ali jedan dio ostave pa ih primaju kroz testove opsteg znanja - högskolprov. E taj högskoleprov je zabranjen jer ih se po aulama skupi po vise stotina. Ali to je samo mali dio od svih studenata koje prime na fakultet.
Mislim da su velika vecina djece isli u vrtice i osnovne skole. Kao sto idu i sada. Bila je pauza u srednjim skolama a fakulteti rade doduse online je koliko je to moguce. Ukratko, podzemne, tramvaji i autobusi su puni a neznatan broj nosi maske. Mozda je jos rano za zakljucke, mozda treba da prode jos nekoliko sedmica ali sudeci po ovome dosad ovaj sistem sljaka
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32168 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

stakasa wrote: 16/09/2020 16:31 Malo sam u zurbi pa necu sve stici.
Npr ovo za prijemne na fakultete, to nije potpuna istina. Velika vecina se prima na osnovu ocjena iz srednje skole. Ali jedan dio ostave pa ih primaju kroz testove opsteg znanja - högskolprov. E taj högskoleprov je zabranjen jer ih se po aulama skupi po vise stotina. Ali to je samo mali dio od svih studenata koje prime na fakultet.
Mislim da su velika vecina djece isli u vrtice i osnovne skole. Kao sto idu i sada. Bila je pauza u srednjim skolama a fakulteti rade doduse online je koliko je to moguce. Ukratko, podzemne, tramvaji i autobusi su puni a neznatan broj nosi maske. Mozda je jos rano za zakljucke, mozda treba da prode jos nekoliko sedmica ali sudeci po ovome dosad ovaj sistem sljaka
Mislim da je kljucan ovaj prvi link koji se odnosi na do 20 u zatvorenom (hint: svadbe kod nas sto si i ti spominjao, na primjer). To je bilo odmah ispocetka ili? Pa je povecano na 50, sad vjerovatno i vise.
Vidjet cemo kad se otvorite :D svakako hvala za podjeljene informacije.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#32169 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by stakasa »

Mogy87 wrote: 16/09/2020 16:34
stakasa wrote: 16/09/2020 16:31 Malo sam u zurbi pa necu sve stici.
Npr ovo za prijemne na fakultete, to nije potpuna istina. Velika vecina se prima na osnovu ocjena iz srednje skole. Ali jedan dio ostave pa ih primaju kroz testove opsteg znanja - högskolprov. E taj högskoleprov je zabranjen jer ih se po aulama skupi po vise stotina. Ali to je samo mali dio od svih studenata koje prime na fakultet.
Mislim da su velika vecina djece isli u vrtice i osnovne skole. Kao sto idu i sada. Bila je pauza u srednjim skolama a fakulteti rade doduse online je koliko je to moguce. Ukratko, podzemne, tramvaji i autobusi su puni a neznatan broj nosi maske. Mozda je jos rano za zakljucke, mozda treba da prode jos nekoliko sedmica ali sudeci po ovome dosad ovaj sistem sljaka
Mislim da je kljucan ovaj prvi link koji se odnosi na do 20 u zatvorenom (hint: svadbe kod nas sto si i ti spominjao, na primjer). To je bilo odmah ispocetka ili? Pa je povecano na 50, sad vjerovatno i vise.
Vidjet cemo kad se otvorite :D svakako hvala za podjeljene informacije.
Da, to je vazno. Ali je najvaznija distanca i ostajanje kuci sa simptomima. Radi se o sljedecem - mjere trebaju biti "s mjerom". Ako uvedes odma nesto drakonsko vrlo brzo ces potrositi i kredibilitet. A i strpljenje.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32170 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Apsolutno se slazem. Ono u cemu se necemo sloziti je da je takav pristup u BiH moguc.
Jednostavno nisu nam iste polazne postavke, a posebno zdravstveni sistem.
Hvala za konstruktivnu diskusiju i podjeljene informacije :thumbup: bit ce zanimljivo pratiti sta ce se na kraju ovoga svega moci izvuci kao zakljucak.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#32171 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by bunk »

Kakve su ovo najave uvodjenja stanja prirodne nesrece?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32172 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

bunk wrote: 16/09/2020 17:16 Kakve su ovo najave uvodjenja stanja prirodne nesrece?
Korona zakon ili?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#32173 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by bunk »

Sanjarko wrote: 16/09/2020 17:25
bunk wrote: 16/09/2020 17:16 Kakve su ovo najave uvodjenja stanja prirodne nesrece?
Korona zakon ili?
Cerkez danas to najavi na pressu..
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#32174 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Lockdown :kiss: :sax:

Panikbotovi u ekstazi :-)
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#32175 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

TESLA_EDISON wrote: 16/09/2020 17:43 Lockdown :kiss: :sax:

Panikbotovi u ekstazi :-)
Kakav lockdown?? Pa misle li oni puštati raju na stadione ove godine ikako??
Locked