Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16451 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:34
Challenger_ wrote: 01/04/2020 22:07 Image
Tačno po statistici. Dvadeset posto teških.

Velik im procenat mrtvih u odnosu na ove hospitalizirane. Što će reći da dolaze u teškim stanju.

Crno u NY

Molim za kratku pažnju, povodom sljedećeg videa:
GAU8 wrote: 01/04/2020 22:19
Challenger_ wrote: 01/04/2020 22:13 Znači, ne mogu da vjerujem.

Oops...

Da si samo malo bolje istrazio, vidio bi da je snimak unutra zapravo od jucer snimka bolnice u Ekvadoru.
Pobio si sam sebe putinov internet-ratnice :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pošto se seoski provokator ušutio, želim da pitam tebe ili bilo koga drugog: POSTOJI LI IKAKVA NAZNAKA da snimak nije napravljen u New Yorku, nego u Ekvadoru? Obratiti pažnju na zgrade, na oznake na engleskom jeziku na liftu i slične detalje...

NYC ili Ekvador?


Unaprijed hvala.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#16452 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nisrin »

I kako steci kolektivni imunitet ako su SVI zatvoreni 24h dnevno?!
Valjda se moras izloziti da bi se zarazio!

I jos niko ne odgovori, kako niko nije tragicno zavrsio od ljudi koji i dalje zaradjuju hljeb- medicinari, prodavaci, postari + brza posta, vozaci? :run:
User avatar
matsuda
Posts: 483
Joined: 13/07/2011 18:55

#16453 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by matsuda »

Mogy87 wrote: 01/04/2020 22:42 Evo ekipa ko je hrabar bujrum. U Njemackoj se uveliko ispunjava nemojte da mi ispadnemo mekusci (da ne upotrijebim neku drugu rijec :lol: )
Image
Rijetko naletim na neku glupost toliko veliku da se moram maksuz logovati da odgovorim. Prvo, ako se odrices prava na lijecenje, koga boli briga zasto to radis?

Drugo, ono vaznije, sa svojim zivotom imas pravo da radis sta hoces. Nemas pravo odlucivati o tudjem zivotu, a zivimo u zajednici, poenta tvog socijalnog distanciranja nije samo u tome da se ti ne zarazis nego i da kao potencijalni kliconosa ne zarazis druge. Zato, dodaj stavku na taj svoj formular da si spreman nadoknaditi svu stetu koju kao kliconosa uzrokujes, bilo onu materijalnu (u smislu resursa potrebnih za lijecenje ljudi koje zarazis, naknada porodicama cije clanove ubijes, naknada ljudima koji zbog posljedica bolesti pretrpe ostecenja zbog kojih nece moci raditi) pa onda i onu pred sudom kao ubica ili bioterorista.

Trece, onako vise licno, ako mozes mrtav hladan valjati ovakve gluposti, mozda bolje da se drzis mjera socijalne distance i nakon sto virus prodje. Bolje za ljude oko tebe, vjeruj mi.
immuno
Posts: 2017
Joined: 07/04/2010 11:05

#16454 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by immuno »

670 strana diskusije :-) svi Koji tvrde da ovaj virus je kao gripa neznam da je ovoliko ljudi umiralo i da je ovoliko teskih slucajeva da skoro ni u jednoj zemlji zdravstveni sistem sa svom opremom nemoze da podnese i primi sve teske slucajeve. Tvrdite da ljudi umiru od bolesti koje su vec imali nije tacno. Tacno jeste da stariji i nazalost i dosta mladjih imali zdravstveni Problema Ali da se nisu inficirali zivjeli bi jos sa tim dijagnozama, znaci neumiru od primarnih dijagnoza vec od posljedica infekcije covid-19....pricate o stotinama hiljadama mrtvih kao da su ove cifre skroz OK. Tacno je da ljudi umiru ali ovako i u ovom broju definitivno NE
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#16455 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:43
freelancerBIH wrote: 01/04/2020 22:37
svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:34

Tačno po statistici. Dvadeset posto teških.

Velik im procenat mrtvih u odnosu na ove hospitalizirane. Što će reći da dolaze u teškim stanju.

Crno u NY
U NY je sigurno vec 2-3 miliona zarazeno... Zato me i ne cude ove cifre
Ne mislim da je toliko. Puno testiraju, još uvijek im je broj negativnih puno manji od pozitivnih. Mislim da je broj zaraženih bliži cifri od 500 000 do milion, kada uključimo i asimptomatočne.

Ipak, kontagioznost virusa je ogromna pa me ne bi čudičo i da je stvarno 2 mio zaraženih. Opet kažem, malo je vjerovatno jer to znači da sam NY ima zaraženih kao cijela planeta Zemlja skupa.
Cekaj ti mislis da su brojke iz Kine ravne?
Evo ja cu ti reci Wuhan 48 000 mrtvih a Kina je imali sigurno 500 k zarazenih.
Last edited by Nivelacija on 01/04/2020 22:57, edited 1 time in total.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#16456 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Kako vrijeme bude proticalo i kako se situacija bude usložnjavala za večinu ljudi, vjerujem da će krunice, tespihi i sufare postajati sve traženije roba među ljudima. Do tada, nemojte ni u šta vjerovati - ni u Boga, ni u zavjere, ni u manupulacije ljudima, ni u postajanje drugih entiteta ... ali sve ima svoje vrijeme i mjesto. Samo kulirajte i izigravajte heroje - do jednom, kad shvatite da nemate kome da se obratite, jer je vaš influenser ili predsjednik mjesne zajednice na godišnjem, a Bakir i slični u bunkeru. Samo se junačite i pravite važni i ismijavajte druge.
Last edited by Diwan on 01/04/2020 22:58, edited 1 time in total.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#16457 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

L3D3NA wrote: 01/04/2020 22:48 Demantiraj, pa neka ti ta jaranica prevede ispravno i onda to postavi ovdje kao demant
do tada, prestani sa insinuacijama :D
"Jaranica" je ljekar koja je tu titulu stekla na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Padovi. Pored genijalnosti koje se prosipaju na stranici koja je autor videa, a koje ne kometarises ovo je njen komentar. Napominjem zena zivi i radi u Padovi. Znaci tek od danas se ne rade autopsije u Milanu. Sve do danas su se radile.

Image
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#16458 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

matsuda wrote: 01/04/2020 22:54
Mogy87 wrote: 01/04/2020 22:42 Evo ekipa ko je hrabar bujrum. U Njemackoj se uveliko ispunjava nemojte da mi ispadnemo mekusci (da ne upotrijebim neku drugu rijec :lol: )
Image
Rijetko naletim na neku glupost toliko veliku da se moram maksuz logovati da odgovorim. Prvo, ako se odrices prava na lijecenje, koga boli briga zasto to radis?

Drugo, ono vaznije, sa svojim zivotom imas pravo da radis sta hoces. Nemas pravo odlucivati o tudjem zivotu, a zivimo u zajednici, poenta tvog socijalnog distanciranja nije samo u tome da se ti ne zarazis nego i da kao potencijalni kliconosa ne zarazis druge. Zato, dodaj stavku na taj svoj formular da si spreman nadoknaditi svu stetu koju kao kliconosa uzrokujes, bilo onu materijalnu (u smislu resursa potrebnih za lijecenje ljudi koje zarazis, naknada porodicama cije clanove ubijes, naknada ljudima koji zbog posljedica bolesti pretrpe ostecenja zbog kojih nece moci raditi) pa onda i onu pred sudom kao ubica ili bioterorista.

Trece, onako vise licno, ako mozes mrtav hladan valjati ovakve gluposti, mozda bolje da se drzis mjera socijalne distance i nakon sto virus prodje. Bolje za ljude oko tebe, vjeruj mi.
Nisi ti mene razumio. Ja mislim da je drustvena odgovornost kljucna u ovom momentu. Da ovi sto kazu "pa to je obicna prehlada" nisu u pravu. Ovo je sala. Niko ni lud ne bi preporucio ovako nesto.
Last edited by Mogy87 on 01/04/2020 23:00, edited 1 time in total.
User avatar
matsuda
Posts: 483
Joined: 13/07/2011 18:55

#16459 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by matsuda »

Mogy87 wrote: 01/04/2020 22:57
matsuda wrote: 01/04/2020 22:54
Mogy87 wrote: 01/04/2020 22:42 Evo ekipa ko je hrabar bujrum. U Njemackoj se uveliko ispunjava nemojte da mi ispadnemo mekusci (da ne upotrijebim neku drugu rijec :lol: )
Image
Rijetko naletim na neku glupost toliko veliku da se moram maksuz logovati da odgovorim. Prvo, ako se odrices prava na lijecenje, koga boli briga zasto to radis?

Drugo, ono vaznije, sa svojim zivotom imas pravo da radis sta hoces. Nemas pravo odlucivati o tudjem zivotu, a zivimo u zajednici, poenta tvog socijalnog distanciranja nije samo u tome da se ti ne zarazis nego i da kao potencijalni kliconosa ne zarazis druge. Zato, dodaj stavku na taj svoj formular da si spreman nadoknaditi svu stetu koju kao kliconosa uzrokujes, bilo onu materijalnu (u smislu resursa potrebnih za lijecenje ljudi koje zarazis, naknada porodicama cije clanove ubijes, naknada ljudima koji zbog posljedica bolesti pretrpe ostecenja zbog kojih nece moci raditi) pa onda i onu pred sudom kao ubica ili bioterorista.

Trece, onako vise licno, ako mozes mrtav hladan valjati ovakve gluposti, mozda bolje da se drzis mjera socijalne distance i nakon sto virus prodje. Bolje za ljude oko tebe, vjeruj mi.
Ovo je sala. Get a sense of humor. Za ove koji su sigurni da je obicna prehlada.
Hali onda, facebook mi je prepravljen ovakvim glupostima, tesko je razlikovati salu od zbilje ponekad na ovu temu. :D
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#16460 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by svjezi_ustipak »

Nivelacija wrote: 01/04/2020 22:56
svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:43
freelancerBIH wrote: 01/04/2020 22:37

U NY je sigurno vec 2-3 miliona zarazeno... Zato me i ne cude ove cifre
Ne mislim da je toliko. Puno testiraju, još uvijek im je broj negativnih puno manji od pozitivnih. Mislim da je broj zaraženih bliži cifri od 500 000 do milion, kada uključimo i asimptomatočne.

Ipak, kontagioznost virusa je ogromna pa me ne bi čudičo i da je stvarno 2 mio zaraženih. Opet kažem, malo je vjerovatno jer to znači da sam NY ima zaraženih kao cijela planeta Zemlja skupa.
Cekaj ti mislis da su brojke iz Kine ravne?
Evo ja cu ti reci Wuhan 48 000 mrtvih a Kina je imali sigurno 500 k zarazenih.
Hvala. Nek si mi rekao.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#16461 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

matsuda wrote: 01/04/2020 22:59
Mogy87 wrote: 01/04/2020 22:57
matsuda wrote: 01/04/2020 22:54

Rijetko naletim na neku glupost toliko veliku da se moram maksuz logovati da odgovorim. Prvo, ako se odrices prava na lijecenje, koga boli briga zasto to radis?

Drugo, ono vaznije, sa svojim zivotom imas pravo da radis sta hoces. Nemas pravo odlucivati o tudjem zivotu, a zivimo u zajednici, poenta tvog socijalnog distanciranja nije samo u tome da se ti ne zarazis nego i da kao potencijalni kliconosa ne zarazis druge. Zato, dodaj stavku na taj svoj formular da si spreman nadoknaditi svu stetu koju kao kliconosa uzrokujes, bilo onu materijalnu (u smislu resursa potrebnih za lijecenje ljudi koje zarazis, naknada porodicama cije clanove ubijes, naknada ljudima koji zbog posljedica bolesti pretrpe ostecenja zbog kojih nece moci raditi) pa onda i onu pred sudom kao ubica ili bioterorista.

Trece, onako vise licno, ako mozes mrtav hladan valjati ovakve gluposti, mozda bolje da se drzis mjera socijalne distance i nakon sto virus prodje. Bolje za ljude oko tebe, vjeruj mi.
Ovo je sala. Get a sense of humor. Za ove koji su sigurni da je obicna prehlada.
Hali onda, facebook mi je prepravljen ovakvim glupostima, tesko je razlikovati salu od zbilje ponekad na ovu temu. :D
Editovala sam post pa procitaj i to. Pa vidis da nema ko mi ne replicira samo zato sto kazem da u Italiji zaista umiru ljudi.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#16462 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Nisrin wrote: 01/04/2020 22:53 I kako steci kolektivni imunitet ako su SVI zatvoreni 24h dnevno?!
Valjda se moras izloziti da bi se zarazio!

I jos niko ne odgovori, kako niko nije tragicno zavrsio od ljudi koji i dalje zaradjuju hljeb- medicinari, prodavaci, postari + brza posta, vozaci? :run:
10 sekundi guglanja ti je dovoljno da nadjes primjere za sve profesije koje si nabrojala, posebno medicinare. Ne moras cak ici van Bosne, covjek iz Konjica koji je preminuo je bio vozac.

"Kolektivni imunitet" ne ganja skoro niko na svijetu, strategija je minimizirati broj zarazenih dok ne docekamo vakcinu ili efikasan lijek.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#16463 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

daddy-kool wrote: 01/04/2020 22:47
L3D3NA wrote: 01/04/2020 22:39...

To su postovi od danas, a @ćiribiribela se poziva na priču od neki dan.
Još bolje, već su razvijeni i masovno ćete moći istražiti koliko je ljudi imuno na covid19 :thumbup:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#16464 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

L3D3NA wrote: 01/04/2020 22:31
_tuta_bugarin wrote: 01/04/2020 21:56
demagog wrote: 01/04/2020 21:52

Ako tako rade, debelo grijese i stvaraju konfuziju.
To je kao kad bi sve umrle kod kojih je prisutan virus prehlade vodili kao umrle od prehlade.
a hiljade pacijenata koji će indirektno umrijeti zbog korone jer im neće moći biti pružena usluga jer au kapaciteti prezauzeti
neće moći da se operišu, prime kemoterapiju, odu na hemodijalizu....
E, i?

Hiljade će umrijeti svakako, nekada,
virus ili ne,
umiru već, godinama, da li se tako zalažeš za djecu koja umiru od gladi svakodnevno,
ili te ovo dotaklo jer si rizična grupa?
S ovim je živjeti,
dok se ne nađe bolje rješenje, pa ti viči, zakuj se u haustor, isto ti ga dođe
Oko 8 i po hiljada svakog dana. :(

Lijek za njih je HRANA koju u mnogim razvijenim zemljama bacaju u velikim procentima. :-x

Ali malo je ljudi koji se brinu zbog toga jer pogadja samo siromasne i obespravljene.

Coronavirus, zauzvrat, napada SVE, pa zato sva ova frka i zabrinutost i u bogatim zemljama.

E, sada nas je ovaj virus strpao u jednu vrecu. ;-)
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#16465 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:43
freelancerBIH wrote: 01/04/2020 22:37
svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:34

Tačno po statistici. Dvadeset posto teških.

Velik im procenat mrtvih u odnosu na ove hospitalizirane. Što će reći da dolaze u teškim stanju.

Crno u NY
U NY je sigurno vec 2-3 miliona zarazeno... Zato me i ne cude ove cifre
Ne mislim da je toliko. Puno testiraju, još uvijek im je broj negativnih puno manji od pozitivnih. Mislim da je broj zaraženih bliži cifri od 500 000 do milion, kada uključimo i asimptomatočne.

Ipak, kontagioznost virusa je ogromna pa me ne bi čudičo i da je stvarno 2 mio zaraženih. Opet kažem, malo je vjerovatno jer to znači da sam NY ima zaraženih kao cijela planeta Zemlja skupa.
A zasto mislis da je stvarna cifra zarazenih ovih 900 hiljada ? Ja bi rekao da je stvarna cifra zarazenih sirom svijeta bliza 100-150 miliona !
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#16466 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

freelancerBIH wrote: 01/04/2020 22:37
svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:34
Challenger_ wrote: 01/04/2020 22:07 Image
Tačno po statistici. Dvadeset posto teških.

Velik im procenat mrtvih u odnosu na ove hospitalizirane. Što će reći da dolaze u teškim stanju.

Crno u NY
U NY je sigurno vec 2-3 miliona zarazeno... Zato me i ne cude ove cifre
1. slucaj u NY je bio 01.03. Nije se ni teoretski moglo zaraziti 2-3 miliona ljudi za mjesec dana. Posebno ne sa "social distancing" kojeg se veliki broj ljudi pridrzavao zadnjih par sedmica.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#16467 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mirsek »

Dozer wrote: 01/04/2020 22:44 U Njemackoj ispunjavaju na nasem...? Pa dobro...jos malo i svakako ce nas tamo biti vise od Svaba :D

Elem, rezime dosadasnjeg stanja je da se 95% zarazenih oporavi. Pri tome, medju umrlima je 95% starijih od 70, i sa nekom drugom postojecom hronicnom boljkom. Bar po zvanicnoj statistici.
Odakle ti procenat od 95% oporavljenih od ukupnog broja zarazenih, po zvanicnoj statistici ?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16468 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

Diwan wrote: 01/04/2020 22:56 Kako vrijeme bude proticalo i kako se situacija bude usložnjavala za večinu ljudi, vjerujem da će krunice, tespihi i sufare postajati sve traženije roba među ljudima. Do tada, nemojte ni u šta vjerovati - ni u Boga, ni u zavjere, ni u manupulacije ljudima, ni u postajanje drugih entiteta ... ali sve ima svoje vrijeme i mjesto. Samo kulirajte i izigravajte heroje - do jednom, kad shvatite da nemate kome da se obratite, jer je vaš influenser ili predsjednik mjesne zajednice na godišnjem, a Bakir i slični u bunkeru. Samo se junačite i pravite važni i ismijavajte druge.
Većina je duboko nesigurna i isprepadana. "Ismijavanjem" bezuspješno prikrivaju sopstvenu slabost i strah.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#16469 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Postao sam svjestan činjenice koju je WHO rekao prije 15 dana, omogucite ljudima koliko toliko normalan život dok se ne pronadje vakcina. Ove mjere 15 dana pa ponovo 15 je samo da lakše narodu bude prihvatit, nema ovdje kraja barem jos 6-7 mjeseci do injekcije zato treba postepeno ukinuti neke nepotrebne mjere zabrane. Higijena i distanca broj 1 i kao Bjelorusi, Svedi, Island, Koreja itd..nastaviti sa zivotom..Ovo nece proci dok se svi ne zaraze ili do injekcije.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#16470 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Da malo zraknemo future, i postavimo neka realna pitanja...?

1. Koliko dugo moze trajati izolacija svega i svacega, uz konstantno smanjenje proizvodnje svega i svacega?
2. Koliko dugo mogu trajati postojece zalihe svega, a prvenstveno hrane?
3. Koliko dugo smanjena proizvodnja hrane moze podmiriti potrebe ljudi?
4. Koliko dugo ljudi mogu izdrzati bez primanja, sa ili bez ikakvih drzavnih intervencija po tom pitanju?

Kada se odgovori na ovo gore, a moja licna procjena za sve je 2-6 mjeseci, kako sta, a br. 4 je najkraci, onda se postavlja novi set pitanja.

1. Da li se mogu ocekivati masovna krsenja zabrana?
2. Da li se mogu ocekivati postepeni veci neredi?
3. Da li je totalna anarhija konacni rezultat svega?

Eto, cisto onako, malo...da se uozbiljimo....
Last edited by Dozer on 01/04/2020 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#16471 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Nivelacija wrote: 01/04/2020 23:11 Postao sam svjestan činjenice koju je WHO rekao prije 15 dana, omogucite ljudima koliko toliko normalan život dok se ne pronadje vakcina. Ove mjere 15 dana pa ponovo 15 je samo da lakše narodu bude prihvatit, nema ovdje kraja barem jos 6-7 mjeseci do injekcije zato treba postepeno ukinuti neke nepotrebne mjere zabrane. Higijena i distanca broj 1 i kao Bjelorusi, Svedi, Island, Koreja itd..nastaviti sa zivotom..Ovo nece proci dok se svi ne zaraze ili do injekcije.
Upravo tako. Nema smisla držat ljude u zatvoru kad se bukvalno nema blage veze kad će i hoće li vakcina bit dostupna - uglavnom su tu procjene.

Valja se priviknut na ovaj SARS i u skladu s tim živjet do potencijalnog lijeka.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#16472 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by animals »

Pa jebote vise..
kazu da ce 70% ljudi imati coronu, ali nece ni znati..
pa pisam ti se na tu pandemiju onda..
ovo je sve sranje..jeste da napada i ubija bolesne..
ali oboljece i zdravi psihicki, kad se ovo zavrsi..
i onda cemo biti jebani, a da ni ne znamo..
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#16473 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Challenger_ wrote: 01/04/2020 23:10
Diwan wrote: 01/04/2020 22:56 Kako vrijeme bude proticalo i kako se situacija bude usložnjavala za večinu ljudi, vjerujem da će krunice, tespihi i sufare postajati sve traženije roba među ljudima. Do tada, nemojte ni u šta vjerovati - ni u Boga, ni u zavjere, ni u manupulacije ljudima, ni u postajanje drugih entiteta ... ali sve ima svoje vrijeme i mjesto. Samo kulirajte i izigravajte heroje - do jednom, kad shvatite da nemate kome da se obratite, jer je vaš influenser ili predsjednik mjesne zajednice na godišnjem, a Bakir i slični u bunkeru. Samo se junačite i pravite važni i ismijavajte druge.
Većina je duboko nesigurna i isprepadana. "Ismijavanjem" bezuspješno prikrivaju sopstvenu slabost i strah.
Tesko je spoznati da se ovo zaista desava.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#16474 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

mirsek wrote: 01/04/2020 23:10 Odakle ti procenat od 95% oporavljenih od ukupnog broja zarazenih, po zvanicnoj statistici ?
5% je smrtnost u odnosu na ukuono zarazene. 95% oporavljenih je netacno, naravno, ali je to broj trenutno zivih, sto oporavljenih, sto zarazenih a zivih.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#16475 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by svjezi_ustipak »

freelancerBIH wrote: 01/04/2020 23:07
svjezi_ustipak wrote: 01/04/2020 22:43
freelancerBIH wrote: 01/04/2020 22:37

U NY je sigurno vec 2-3 miliona zarazeno... Zato me i ne cude ove cifre
Ne mislim da je toliko. Puno testiraju, još uvijek im je broj negativnih puno manji od pozitivnih. Mislim da je broj zaraženih bliži cifri od 500 000 do milion, kada uključimo i asimptomatočne.

Ipak, kontagioznost virusa je ogromna pa me ne bi čudičo i da je stvarno 2 mio zaraženih. Opet kažem, malo je vjerovatno jer to znači da sam NY ima zaraženih kao cijela planeta Zemlja skupa.
A zasto mislis da je stvarna cifra zarazenih ovih 900 hiljada ? Ja bi rekao da je stvarna cifra zarazenih sirom svijeta bliza 100-150 miliona !
Radi toga što se tvrdi da je broj asimptomatskih 10x veći od broja pozitivnih. Uglavnom se testiraju ljudi sa indikacijams tako da asimptomatski lako mogu pronaći.

Na osnovu čega misliš da je broj oboljelih 100-150 miliona?
Locked