Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#15601 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Idite mediji vise u 3 pm sa "shvatite ovo ozbiljno"


Kako smo drugacije shvatili, puste ulice, narod se sjebo od straha i neizvjesnosti.

Mrs u pm i mediji i sve
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#15602 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by °u° »

Cherry-Cherry wrote: 30/03/2020 20:17 Ja bih voljela da teoretičari zavjere napišu, šta misle ko je odgovoran za ovo, kome je to u interesu, koji je razlog, šta kako.... Da objasne u koju konkretno teoriju zavjere vjeruju. I posebno da objasne, šta je 5G i kakve veze ima sa svim ovim. Ali lijepo, detaljno da objasne, ako nije problem. :)
Nisam teoretičar nego samo kontam da će Jeff Bezos jako dobro proći u svemu ovom. Internet prodaja i Amazon ima da skoči u nebesa. Baš neki dan bi dokumentarac o njemu
Last edited by °u° on 30/03/2020 21:04, edited 1 time in total.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#15603 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

pici wrote: 30/03/2020 21:00
Video-snimak u prilogu može da bude uznemirujući.



"Ovo će vas možda naterati da shvatite ozbiljno": Kruži snimak koji pokazuje težinu situacije u Njujorku VIDEO
Američki i drugi svetski mediji izveštavaju o viralnom video-snimku navodno načinjenom u Njujorku, u kom viljuškar utovaruje mrtva tela u hladnjaču.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 30.03.2020. | 18:05 -> 19:00

Koronavirus je teško pogodio Njujork, tako da zdravstveni radnici koriste i viljuškare kako bi utovarili tela u rashlađene kamione, mobilne mrtvačnice, piše Njujork post, pozivajući se na to da su u pitanju informacije koje kruže uz opis viralnog snimka.

Snimak je nastao ispred Bolničkog centra Bruklin, prema osobi koja je snimala video-snimak, ali se i ne identifikuje u njemu. Video-materijal je najverovatnije potekao od korisnika Fejsbuka Džona Lija.

"Ovo je stvarno. Ovo je Bruklin. Stavljaju tela u kamione. Ovo nije šala", čuje se muškarac koji je snimio zastrašujuću scenu, i moli ljude da ostanu kod kuće kako bi se sprečilo dalje širenje virusa i zaključuje:

"Ovo će vas možda naterati da shvatitte situaciju ozbiljno."

uzas
de ba sad stvarno :lol:
mislila sam da trolaš cijelo/svo vrijeme, sad sam zabrinuta, idi zamezi :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15604 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

dječak sa šibicama wrote: 30/03/2020 21:03 Idite mediji vise u 3 pm sa "shvatite ovo ozbiljno"


Kako smo drugacije shvatili, puste ulice, narod se sjebo od straha i neizvjesnosti.
Kako ko dječače, kako ko.

Što se mene tiče, straha ni na mapi. Niti će ga biti.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15605 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

pici wrote: 30/03/2020 21:00
Video-snimak u prilogu može da bude uznemirujući.



"Ovo će vas možda naterati da shvatite ozbiljno": Kruži snimak koji pokazuje težinu situacije u Njujorku VIDEO
Američki i drugi svetski mediji izveštavaju o viralnom video-snimku navodno načinjenom u Njujorku, u kom viljuškar utovaruje mrtva tela u hladnjaču.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 30.03.2020. | 18:05 -> 19:00

Koronavirus je teško pogodio Njujork, tako da zdravstveni radnici koriste i viljuškare kako bi utovarili tela u rashlađene kamione, mobilne mrtvačnice, piše Njujork post, pozivajući se na to da su u pitanju informacije koje kruže uz opis viralnog snimka.

Snimak je nastao ispred Bolničkog centra Bruklin, prema osobi koja je snimala video-snimak, ali se i ne identifikuje u njemu. Video-materijal je najverovatnije potekao od korisnika Fejsbuka Džona Lija.

"Ovo je stvarno. Ovo je Bruklin. Stavljaju tela u kamione. Ovo nije šala", čuje se muškarac koji je snimio zastrašujuću scenu, i moli ljude da ostanu kod kuće kako bi se sprečilo dalje širenje virusa i zaključuje:

"Ovo će vas možda naterati da shvatitte situaciju ozbiljno."

uzas
o ovome sam juce govorio

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15606 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

Evo ledena sada ce ona nama svima da bjasni da je ovo jebena gripa ... prosvijetli nas
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15607 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

Indiji preti katastrofa - potpuni karantin ostavlja ljude bez posla, mnogi umiru na putu ka kući VIDEO
Mere potpunog karantina, kojima je prošle nedelje izloženo 1.3 milijardi ljudi u Indiji, polako se pretvaraju u socijalnu katastrofu.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 30.03.2020. | 17:01

https://t.co/f5VrBbd2d1

Milioni Indijaca zavise od dnevnih zarada koje sada ne mogu ostvarivati. Oni koji su dovoljno srećni da rade na poslovima zbog kojih smeju izlaziti iz kuće suočavaju se s teškim problemima - javni prevoz ne radi - kako doći do posla?

Britanski BBC razgovarao je s jednim od njih, zidarom Goutamom Lal Minaom, koji živi u jednom od sela na severu Radžastana, a radi u susednom Gudžaratu. Prema njegovim rečima, trenutno preživljava samo na vodi i krekerima.
uzas hpphhhhhh
MacaZ
Posts: 60
Joined: 27/02/2020 21:59

#15608 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MacaZ »

dječak sa šibicama wrote: 30/03/2020 21:03 Idite mediji vise u 3 pm sa "shvatite ovo ozbiljno"


Kako smo drugacije shvatili, puste ulice, narod se sjebo od straha i neizvjesnosti.

Mrs u pm i mediji i sve
eto ti ih/nas sve zajebi
otiđi nađi Džahida i zarazi se
pa nam se javi da si frajer
a ne ovako, zabio si se u neku misiju rupu pa glumataš facu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#15609 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

elko prestani se klonirati, dosadan si
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#15610 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cupko_ »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:58
Cupko_ wrote: 30/03/2020 20:29 Volio bi da uspijem pronaći UKUPAN BROJ smrtnih slučajeva u Italiji na dnevnom nivou (dakle svi smrtni slučajevi, ne samo od koronavirusa) u zadnjih mjesec dana pa da to uporedimo sa dnevnim/mjesečnim brojem smrtnih slučajeva u 2019./2018. godini.

Ako ima netko ko zna talijanski pa da eventualno probamo preko web portala njihovog zavoda za javno zdravstvo. Ja sam pokušao odabrati engleski jezik ali su frajeri preveli samo nazive sekcija na portalu a ostalo sve ostavili na talijanskom :lol: Pored toga sam i prerovio milion stranica ali je teško sada doći do bilo čega jer svako guglanje vodi na koronavirus :cry:

Po nekim brojkama koje sam nalazio, broj smrtnih slučajeva dnevno bi u prosjeku trebao biti oko 2000 (za prošlu ili pretprošlu godinu). E sad ovisi sve od perioda godine, vjerujem da sezonske bolesti doprinesu možda većem broju umrlih u određenim mjesecima pa bi bilo fino pronaći detalje ali ono što je najvažnije je ukupan broj smrtnih slučajeva u zadnjih mjesec dana npr, uključujući i ovih oko 11.000 od ovog virusa.

Baš bi volio ovo pogledat pa uporedit koliko se zaista povećao broj mrtvih u odnosu na prošlu/pretprošlu godinu u ovom periodu pa ako ima netko da pomogne, javite se pa da istražimo, možda osvanemo i na klix-u :)
Stvar je u sljedecem: ISTAT ce podatke o ukupnom broju umrlih objaviti tek u junu. Tako je svake godine. Podatke za smrti od COVIDA imamo na dnevnoj osnovi jer to je u fokusu. Slika koju postavljam je poredjenje broja umrlih po regijama u 2019 (plava boja) sa umrilim SAMO od COVIDA (crvena boja) na sta je potrebno dodati jos umrle od ostalih bolesti. Vidimo da je u Lombardiji broj umrlih od COVIDa premasio ukupan broj umrlih prosle godine. Na ovo za sve regije treba dodati jos umrle od ostalih bolesti. Kljucno je uociti da se vecina smrti od COVIDA desava u jednoj regiji dok u ostalim ljudi umiru od drugih razloga. Kad bi pretpostavili da ce broj umrlih u 2020 biti na nivou 2019 od ostalih uzroka (jer tad nismo imali COVID) broj umrlih u Lombardiji bi bio cca. 2000+2000, u
Piemonteu 1000 od ostalih uzroka + 100 COVID o tako dalje. Srecom umrli su vecinom u Lombardiji tako da teza "ko god je umro pise se da je od COVIDa ne pije vodu"
Image
Ne idem ja za tim da svima kao razlog smrti navode Covid nego me zanima realna razlika ove i prošlih godina. Kad čuješ broj od 11.000 mrtvih u mjesec dana to zvuči puno međutim ako znam da je u ovom mjesecu prošle godine umrlo oko 57.000 ljudi, naravno da me zanima i koliko je još umrlo pored ovih 11.000 pa da uporedimo prave brojeve.
MacaZ wrote: 30/03/2020 20:54
Cupko_ wrote: 30/03/2020 20:51
MacaZ wrote: 30/03/2020 20:45

mjesečno uobičajeno umire cca 50.000

imaš eto po mjesecima za 2019

Image
U ovim mjesecima i blizu 60.000, ali svakako ovo je za prošlu godinu, trebalo bi mi za ovu što očito još nigdje nema..
sam kažeš da bi moglo bit razlika po mjesecima
što je naravno tačno, a onda isticeš "najjači" mjesec a ja stavio prosjek 50.000
nijedan statisticki zavod ne može pratit mjesec za mjesecom, nego s odgodom id 2-3 mjeseca
tako da je to TO
za mart 2020 bit će u junu/julu 2020

elem poenta koju ti ganjaš je da kontas da će bit isti broj unrlih kao i 2019 a to je 57.800
jel tako ?
Ne tvrdim ja ništa, zanimaju me činjenice pa da mogu lakše uporediti stvari i imati jasniju sliku (pravo stanje) za razliku od one kojom nas bombarduju mediji.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#15611 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

kemo,
niti ti dahćem za leđima, niti obadam na tvoje nebuloze, niti odgovaram na tvoje uvrede kao što ti to radiš meni već par dana,
stoga te molim, nađi si neku zabavu u živou, idi izmisli toplu vodu, idi broji mrtve koji padaju kao muhe po ulicama svijeta,
mene se, molim te okani
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15612 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

L3D3NA wrote: 30/03/2020 21:11 kemo,
niti ti dahćem za leđima, niti obadam na tvoje nebuloze, niti odgovaram na tvoje uvrede kao što ti to radiš meni već par dana,
stoga te molim, nađi si neku zabavu u živou, idi izmisli toplu vodu, idi broji mrtve koji padaju kao muhe po ulicama svijeta,
mene se, molim te okani
Deder ti nama neki youtube video RT ili slican kanal :)
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#15613 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MedicinskiBrat »

mO k3 wrote: 30/03/2020 21:13
L3D3NA wrote: 30/03/2020 21:11 kemo,
niti ti dahćem za leđima, niti obadam na tvoje nebuloze, niti odgovaram na tvoje uvrede kao što ti to radiš meni već par dana,
stoga te molim, nađi si neku zabavu u živou, idi izmisli toplu vodu, idi broji mrtve koji padaju kao muhe po ulicama svijeta,
mene se, molim te okani
Deder ti nama neki youtube video RT ili slican kanal :)
Treba te ohladiti 7 dana malo
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#15614 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cupko_ »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:58
Cupko_ wrote: 30/03/2020 20:29 Volio bi da uspijem pronaći UKUPAN BROJ smrtnih slučajeva u Italiji na dnevnom nivou (dakle svi smrtni slučajevi, ne samo od koronavirusa) u zadnjih mjesec dana pa da to uporedimo sa dnevnim/mjesečnim brojem smrtnih slučajeva u 2019./2018. godini.

Ako ima netko ko zna talijanski pa da eventualno probamo preko web portala njihovog zavoda za javno zdravstvo. Ja sam pokušao odabrati engleski jezik ali su frajeri preveli samo nazive sekcija na portalu a ostalo sve ostavili na talijanskom :lol: Pored toga sam i prerovio milion stranica ali je teško sada doći do bilo čega jer svako guglanje vodi na koronavirus :cry:

Po nekim brojkama koje sam nalazio, broj smrtnih slučajeva dnevno bi u prosjeku trebao biti oko 2000 (za prošlu ili pretprošlu godinu). E sad ovisi sve od perioda godine, vjerujem da sezonske bolesti doprinesu možda većem broju umrlih u određenim mjesecima pa bi bilo fino pronaći detalje ali ono što je najvažnije je ukupan broj smrtnih slučajeva u zadnjih mjesec dana npr, uključujući i ovih oko 11.000 od ovog virusa.

Baš bi volio ovo pogledat pa uporedit koliko se zaista povećao broj mrtvih u odnosu na prošlu/pretprošlu godinu u ovom periodu pa ako ima netko da pomogne, javite se pa da istražimo, možda osvanemo i na klix-u :)
Stvar je u sljedecem: ISTAT ce podatke o ukupnom broju umrlih objaviti tek u junu. Tako je svake godine. Podatke za smrti od COVIDA imamo na dnevnoj osnovi jer to je u fokusu. Slika koju postavljam je poredjenje broja umrlih po regijama u 2019 (plava boja) sa umrilim SAMO od COVIDA (crvena boja) na sta je potrebno dodati jos umrle od ostalih bolesti. Vidimo da je u Lombardiji broj umrlih od COVIDa premasio ukupan broj umrlih prosle godine. Na ovo za sve regije treba dodati jos umrle od ostalih bolesti. Kljucno je uociti da se vecina smrti od COVIDA desava u jednoj regiji dok u ostalim ljudi umiru od drugih razloga. Kad bi pretpostavili da ce broj umrlih u 2020 biti na nivou 2019 od ostalih uzroka (jer tad nismo imali COVID) broj umrlih u Lombardiji bi bio cca. 2000+2000, u
Piemonteu 1000 od ostalih uzroka + 100 COVID o tako dalje. Srecom umrli su vecinom u Lombardiji tako da teza "ko god je umro pise se da je od COVIDa ne pije vodu"
Image
Po podacima koje sam našao na istat.it, samo u Milanu je prošle godine u martu umrlo 2984 ljudi pa me zanima kako je onda moguće da na ovom grafikonu stoji da je u cijeloj toj regiji umrlo manje od 2000 u istom mjesecu?

EDIT: Evo fino pokazuje da je u martu prošle godine u Lombardiji umrlo 9062 ljudi:

Image


EDIT2: Vidim da je gore u pitanju sedmični prosjek za mart a ne broj za cijeli mjesec.
Ukratko i sa sadašnjim brojem od blizu 7000 smrtnih slučajeva za ovaj mjesec od Covid-a, Lombardija bi trebala imati oko 15.000 smrtnih slučajeva ukupno. I to pod pretpostavkom da se broj smrti od drugih oboljenja smanji za 1000 što bi bilo čak 11% manje u odnosu na prošlu godinu. Kako god, broj "zvanično" umrlih od Covid-a i komplikacija nastalih istim je veliki i mora se itekako pokazati na konačnoj statistici za 03/2020.
Last edited by Cupko_ on 30/03/2020 21:50, edited 3 times in total.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#15615 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Lajavikrelac wrote: 30/03/2020 20:40
Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 30/03/2020 20:25
Lajavikrelac wrote: 30/03/2020 19:24 Nije ni demokraCkoj Čemeriki mane u pogledu zdravstva. Milioni nemaju propisno osiguranje....
Radio sam 20 god. u americkom zdravstvu i znam kako fercera. ;-)

Zdravstvo je tu biznis i sve se vrti oko novca. Koliko para toliko i muzike. ;-)

Preventiva im je zapostavljena vec decenijama, sto ce im se obiti o glavu sa ovom pandenijom.

A sto se tice miliona ljudi koji nemaju zdr. osiguranje je posljedica nekoliko razloga.
Cijana osiguranja (vrlo skupo), mladi ne zele da kupuju osiguranja (kontaju da su zdravi i ne treba im), firme ispod x zaposlenih (nisam siguran koliko, mozda 10, 20) nisu obavezne da placaju osiguranje radnicima, nezaposleni koji nisu u evidenciji, beskucnici, itd.

I jos nesto, osiguranja ne pokrivaju sve 100% (cak ako kupis i ono najskuplje), pa veliki dio troskova lijecenja pada na teret pacijenta. (Racuni za lijecenje su na prvom mjestu razloga za bankrupciju).

Tzv. Obamacare je bio samo "flaster" na velikoj rani zvanog zdrv. osiguranja, ali je Trump i taj "flaster" zamjenio manjim.

Nahebali kako god. :(
Ukratko, sva se medicina vrti oko love. A kad kažem da farmako-koncerni ubiru milijadne na lijekovima onda sam teoretičar zavjere :skoljka:
100% tacno. Osim njih postoje i oni jos gori-spekulatori. Oni pokupuju farmacije, lijekove , licence-pa onda udesetorostruce cijene. :-x

Bilo slucajeva u USA puno. Srecom, neki su zavrsili u zatvoru. :|
MacaZ
Posts: 60
Joined: 27/02/2020 21:59

#15616 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MacaZ »

Cupko_ wrote: 30/03/2020 21:10
Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:58
Cupko_ wrote: 30/03/2020 20:29 Volio bi da uspijem pronaći UKUPAN BROJ smrtnih slučajeva u Italiji na dnevnom nivou (dakle svi smrtni slučajevi, ne samo od koronavirusa) u zadnjih mjesec dana pa da to uporedimo sa dnevnim/mjesečnim brojem smrtnih slučajeva u 2019./2018. godini.

Ako ima netko ko zna talijanski pa da eventualno probamo preko web portala njihovog zavoda za javno zdravstvo. Ja sam pokušao odabrati engleski jezik ali su frajeri preveli samo nazive sekcija na portalu a ostalo sve ostavili na talijanskom :lol: Pored toga sam i prerovio milion stranica ali je teško sada doći do bilo čega jer svako guglanje vodi na koronavirus :cry:

Po nekim brojkama koje sam nalazio, broj smrtnih slučajeva dnevno bi u prosjeku trebao biti oko 2000 (za prošlu ili pretprošlu godinu). E sad ovisi sve od perioda godine, vjerujem da sezonske bolesti doprinesu možda većem broju umrlih u određenim mjesecima pa bi bilo fino pronaći detalje ali ono što je najvažnije je ukupan broj smrtnih slučajeva u zadnjih mjesec dana npr, uključujući i ovih oko 11.000 od ovog virusa.

Baš bi volio ovo pogledat pa uporedit koliko se zaista povećao broj mrtvih u odnosu na prošlu/pretprošlu godinu u ovom periodu pa ako ima netko da pomogne, javite se pa da istražimo, možda osvanemo i na klix-u :)
Stvar je u sljedecem: ISTAT ce podatke o ukupnom broju umrlih objaviti tek u junu. Tako je svake godine. Podatke za smrti od COVIDA imamo na dnevnoj osnovi jer to je u fokusu. Slika koju postavljam je poredjenje broja umrlih po regijama u 2019 (plava boja) sa umrilim SAMO od COVIDA (crvena boja) na sta je potrebno dodati jos umrle od ostalih bolesti. Vidimo da je u Lombardiji broj umrlih od COVIDa premasio ukupan broj umrlih prosle godine. Na ovo za sve regije treba dodati jos umrle od ostalih bolesti. Kljucno je uociti da se vecina smrti od COVIDA desava u jednoj regiji dok u ostalim ljudi umiru od drugih razloga. Kad bi pretpostavili da ce broj umrlih u 2020 biti na nivou 2019 od ostalih uzroka (jer tad nismo imali COVID) broj umrlih u Lombardiji bi bio cca. 2000+2000, u
Piemonteu 1000 od ostalih uzroka + 100 COVID o tako dalje. Srecom umrli su vecinom u Lombardiji tako da teza "ko god je umro pise se da je od COVIDa ne pije vodu"
Image
Ne idem ja za tim da svima kao razlog smrti navode Covid nego me zanima realna razlika ove i prošlih godina. Kad čuješ broj od 11.000 mrtvih u mjesec dana to zvuči puno međutim ako znam da je u ovom mjesecu prošle godine umrlo oko 57.000 ljudi, naravno da me zanima i koliko je još umrlo pored ovih 11.000 pa da uporedimo prave brojeve.
MacaZ wrote: 30/03/2020 20:54
Cupko_ wrote: 30/03/2020 20:51

U ovim mjesecima i blizu 60.000, ali svakako ovo je za prošlu godinu, trebalo bi mi za ovu što očito još nigdje nema..
sam kažeš da bi moglo bit razlika po mjesecima
što je naravno tačno, a onda isticeš "najjači" mjesec a ja stavio prosjek 50.000
nijedan statisticki zavod ne može pratit mjesec za mjesecom, nego s odgodom id 2-3 mjeseca
tako da je to TO
za mart 2020 bit će u junu/julu 2020

elem poenta koju ti ganjaš je da kontas da će bit isti broj unrlih kao i 2019 a to je 57.800
jel tako ?
Ne tvrdim ja ništa, zanimaju me činjenice pa da mogu lakše uporediti stvari i imati jasniju sliku (pravo stanje) za razliku od one kojom nas bombarduju mediji.
naravno da misliš, na taj mlin vodu navodiš
stavi cvaju da se kladimo da će broj umrlih za mart 2020 bit cca 65-66.000
dakle više za 7-8.000 nego 2019.g.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#15617 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

mO k3 wrote: 30/03/2020 21:13
L3D3NA wrote: 30/03/2020 21:11 kemo,
niti ti dahćem za leđima, niti obadam na tvoje nebuloze, niti odgovaram na tvoje uvrede kao što ti to radiš meni već par dana,
stoga te molim, nađi si neku zabavu u živou, idi izmisli toplu vodu, idi broji mrtve koji padaju kao muhe po ulicama svijeta,
mene se, molim te okani
Deder ti nama neki youtube video RT ili slican kanal :)
moRe, samo za teme kemo lafčino jedan pametan u majke eo



:lol: haj sad idi broji mrtve
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15618 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

MedicinskiBrat wrote: 30/03/2020 21:14
mO k3 wrote: 30/03/2020 21:13
L3D3NA wrote: 30/03/2020 21:11 kemo,
niti ti dahćem za leđima, niti obadam na tvoje nebuloze, niti odgovaram na tvoje uvrede kao što ti to radiš meni već par dana,
stoga te molim, nađi si neku zabavu u živou, idi izmisli toplu vodu, idi broji mrtve koji padaju kao muhe po ulicama svijeta,
mene se, molim te okani
Deder ti nama neki youtube video RT ili slican kanal :)
Treba te ohladiti 7 dana malo
a brate pa i ti si tu ... nisam te vidio deder i ti malo se provaljuj .... iskreno idete mi na zivce sa teorijama zavjere
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15619 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

L3D3NA wrote: 30/03/2020 21:16
mO k3 wrote: 30/03/2020 21:13
L3D3NA wrote: 30/03/2020 21:11 kemo,
niti ti dahćem za leđima, niti obadam na tvoje nebuloze, niti odgovaram na tvoje uvrede kao što ti to radiš meni već par dana,
stoga te molim, nađi si neku zabavu u živou, idi izmisli toplu vodu, idi broji mrtve koji padaju kao muhe po ulicama svijeta,
mene se, molim te okani
Deder ti nama neki youtube video RT ili slican kanal :)
moRe, samo za teme kemo lafčino jedan pametan u majke eo



:lol: haj sad idi broji mrtve
lol ... RT nema nista?? hajde mozda postavis kasnije
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15620 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

i sada idete na ignore pa guslajte
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#15621 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Raigor Stonehoof »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/mik ... 70104.aspx
Ovakvi internetski ratnici u ovim trenucima spremno dijele, pa čak i stvaraju, lažne vijesti te biraju stvari koje odgovaraju njihovom stajalištu, a ignoriraju informacije koje ne razumiju ili se ne uklapaju u njihovu zavjerom obavijenu sliku svijeta.
Ove priče vrlo pametno miješaju znanstvenu terminologiju, raznorazne isječke iz kredibilnih medija i često iz konteksta izvučene izjave stručnjaka i političara. Sve kockice padaju na mjesto i sve se čini jako pametno. Nije. David Icke je do prije nekoliko godina pisao o ljudima gušterima. Doslovno: ljudima - gušterima. 5G tehnologija nema nikakve veze s ovim virusom.
MacaZ
Posts: 60
Joined: 27/02/2020 21:59

#15622 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MacaZ »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:59
mO k3 wrote: 30/03/2020 20:52
ćiribiribela wrote: 30/03/2020 20:29 Svaki put kad trazis od teoreticara zavjere neko objasnjenje, oni te upute na neki yt link. Pa imate li vlastito misljenje, ili bar neke cinjenice sa relevantnim izvorima?
Masa ih je tu , masa još se pozivaju na intervjue nekih dubioznih doktora koje su dali Russia Today ...,

Treba otvoriti extra temu teorija zavjere pa neka tamo orgijaju
Ali njima to nije zanimljivo. Kao i svaka sekta zele da "prosvjetljuju"
daj otvorite im vi kao stariji forumasi tamo temu
nek idu s ove... iš
MacaZ
Posts: 60
Joined: 27/02/2020 21:59

#15623 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MacaZ »

mO k3 wrote: 30/03/2020 21:17
MedicinskiBrat wrote: 30/03/2020 21:14
mO k3 wrote: 30/03/2020 21:13

Deder ti nama neki youtube video RT ili slican kanal :)
Treba te ohladiti 7 dana malo
a brate pa i ti si tu ... nisam te vidio deder i ti malo se provaljuj .... iskreno idete mi na zivce sa teorijama zavjere
daj otvori im kao stariji forumas temu
nek idu tamo !!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#15624 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

Ja da im otvaram temu ? Pa oni su ti najpametniji dio foruma oni znaju sve najbolje , valjda znaju otvoriti :)
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#15625 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

MacaZ wrote: 30/03/2020 21:20
Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:59
mO k3 wrote: 30/03/2020 20:52

Masa ih je tu , masa još se pozivaju na intervjue nekih dubioznih doktora koje su dali Russia Today ...,

Treba otvoriti extra temu teorija zavjere pa neka tamo orgijaju
Ali njima to nije zanimljivo. Kao i svaka sekta zele da "prosvjetljuju"
daj otvorite im vi kao stariji forumasi tamo temu
nek idu s ove... iš
ili da se tebi otvori tema,
koliko se puta mogu klonirati, aka elkom, aka misterno aka sejobh....
Locked