Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#2376 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by animals »

Nekad je bila prirodna selekcija.
sada je panika kad umre i neko od 80 godina..
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#2377 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by 512MB »

Zox wrote: 04/03/2020 12:31
512MB wrote: 04/03/2020 12:28 Peak smo davno prosli:

Image
Bojim se da je peak prosao samo zbog Kine, jer su tamo na snazi mjere koje na zapadu ne mogu biti aplicirane, ali da nas izvan Kine peak tek ocekuje.
Naravno, to je zbog inkubacije koja je ovaj put poprilično duga, a i zbog toga što se u Kini prvi put i pojavio. Očekuj u Evropi za 2 mjeseca isti pad kao sad u Kini.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2378 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Tomahawk11 »

animals wrote: 04/03/2020 12:34 Nekad je bila prirodna selekcija.
sada je panika kad umre i neko od 80 godina..
Bogme Filipović imao 91...jel ko provjerio da nije od korone?
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2379 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Dozer »

CPT wrote: 04/03/2020 12:28 Sasvim je svejedno kakav f. migrant. Mozes ustaviti ili ne ustaviti protok robe i ljudi. Ako vec mislis ustaviti onda ustavis sve.Nesto "izmedju" ne postoji. Zatvoriti istocnu granicu a pustiti da ti sa Zapada svaki sat sleti avion je GLUPOST. Po WHO to svakako nije dobra ideja.
"Protok ljudi" bez papira, smjestaja, koji uzrokuju samo trosak, pogorsavaju sigurnosnu situaciju, potencijalni zdravstveni nekontrolisani rizik, itd., tj. ilegalaca? Dobar si ti meni...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2380 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by CPT »

Dozer wrote: 04/03/2020 13:09
CPT wrote: 04/03/2020 12:28 Sasvim je svejedno kakav f. migrant. Mozes ustaviti ili ne ustaviti protok robe i ljudi. Ako vec mislis ustaviti onda ustavis sve.Nesto "izmedju" ne postoji. Zatvoriti istocnu granicu a pustiti da ti sa Zapada svaki sat sleti avion je GLUPOST. Po WHO to svakako nije dobra ideja.
"Protok ljudi" bez papira, smjestaja, koji uzrokuju samo trosak, pogorsavaju sigurnosnu situaciju, potencijalni zdravstveni nekontrolisani rizik, itd., tj. ilegalaca? Dobar si ti meni...
Papiri nemaju nikakve veze sa virusom. Zapravo kontra, najlakse i najbrze sire ljudi sa papirima. Turisti sa papirima i avio letovima. Tako se vecina u EU zarazila. Ljudi koji dolaze svaki dan iz drzave gdje virus hara... Svaku noci ti iz Italije stizu kamioni/autobusi... Svaki dan ti iz raznih dijelova planete stizu avioni. To blokiramo ili?

WHO savjetuje da se histerise kao sto ti radis vec da u smislu preventive radi na higijeni in ne na blokadama. Pogotovo na blokadama koje baziraju na ksenofobiji i rasizmu.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#2381 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by freelancerBIH »

Dozer wrote: 04/03/2020 12:29
GAU8 wrote: 04/03/2020 12:27 To su kruske i jabuke.
Ja sam ISKLJUCIVO govorio o sirenju virusa IZVAN Kine.
Ti si stavio ukupne brojke Kina + Ostatak svijeta
Eno sam stavio i ostatak svijeta...ali evo i ovdje...

Image

Image

Mislim da je evidentno da je trenutno faza stagnacije sirenja zaraze, i u Kini, i izvan nje. A stopa oporavka se povecava, tako da nema govora o bilo kakvim eksponencijama sirenja zaraze bilo gdje.

Mislim...trenutno preostalo zarazenih - 39.514. Jucer bilo 39.757. Gdje je tu eksponencijalni rast...?
Upravu si za ovo definitivno... U Kini je peak bio oko 2-3. februara... U Italiji isto broj slucajeva opada kako sam skontao...

Ici ce ovo na bolje nadam se tamo nekad do sredine marta ... Iako je virus kao virus stvarno zastrasujuci - nemamo imunitet na njega - ali ovo izgleda da ide na bolje (nadam se da ce tako i nastavit)
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#2382 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by pizarro »

Ironman_88 wrote: 04/03/2020 10:53 Većina kokuz države sa slabim do nikakvim zdravstvom. Uzmi primjer Indije, milijarda ljudi sa upitnim navikama što se tiče higijene + graniče sa Kinom, ukupan broj zaraženih 6 :lol:
znaci zarazeno je 166666666.7 % stanovnistva indije :D
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#2383 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by coco1 »

Dozer wrote: 03/03/2020 23:33 Ne bih da vrijedjam bilo koga, ali panika je najcesce i pokazatelj intelektalnog nivoa jer se panika radja iz neznanja i nerazumijevanja.
cemu onda prijedlog za uklanjanje migranata s ulica i hermericko zatvaranje granica? ako, kako ti vecinom pises, ne trebamo stvarati paniku, ako je veca opasnost od obicne gripe nego od corone, ako je dovoljno nasopati se c vitamina, redovno prati ruke... ne vidim svrhu provodjenja u djelo ovih tvojih prijedloga. zar to ne bi moglo "isprepadati" raju i dovesti do "panicarenja"?

da se razumijemo, nit panicarim, nit se previse opterecujem. nisam kupio ni gram ili kap bilo cega vise od onoga sto inace kupujem, radim i hodam kao kad o coroni nije bilo ni naznaka, ruke redovno perem, kao sto redovno odrzavam svu licnu higijenu i bez nekakve corone (zar nam za ovo trebaju povodi i necije upute), ima me masala, bivsi sportas, dobrog zdravlja... znaci, ne bih trebao biti u rizicnoj grupi. ako me zakaci, zakaci, sta ja mogu. bio bih samo jedan broj u tvojim statistickim podacima koje svakodnevno azuriras.

medjutim, treba razmisliti kako je onim koje je vec zakacila i koje ce tek zakaciti, koji su izgubili nekog bliskog usljed zaraze coronom, koji imaju nekoga u rizicnim grupama ili su sami u istoj... ne mozemo svi isto razmisljati i ponasati se u svemu. prosao si rat i znas da je bilo i "heroja" i "panicara". e, ja i na ponasanje u ovakvim situacijama gledam isto. neko zivi najnormalnije, neko se sasro od straha. svakom svoje, nemam namjeru ubjedjivati ni jedne ni druge jesu li ili ne u pravu.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2384 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Dozer »

CPT wrote: 04/03/2020 13:22 Papiri nemaju nikakve veze sa virusom. Zapravo kontra, najlakse i najbrze sire ljudi sa papirima. Turisti sa papirima i avio letovima. Tako se vecina u EU zarazila. Ljudi koji dolaze svaki dan iz drzave gdje virus hara... Svaku noci ti iz Italije stizu kamioni/autobusi... Svaki dan ti iz raznih dijelova planete stizu avioni. To blokiramo ili?

WHO savjetuje da se histerise kao sto ti radis vec da u smislu preventive radi na higijeni in ne na blokadama. Pogotovo na blokadama koje baziraju na ksenofobiji i rasizmu.
Jel'...? A kako ce se raditi na toj preventivi, pogotovo higijenskoj, kada ti po ulicama hoda par hiljada ili desetina hiljada ljudi koji se nemaju ni gdje oprati, niti imaju sta za presvuci, itd.? Prava si pametnica, nema sta...
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2385 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Dozer »

coco1 wrote: 04/03/2020 15:02 cemu onda prijedlog za uklanjanje migranata s ulica i hermericko zatvaranje granica? ako, kako ti vecinom pises, ne trebamo stvarati paniku, ako je veca opasnost od obicne gripe nego od corone, ako je dovoljno nasopati se c vitamina, redovno prati ruke... ne vidim svrhu provodjenja u djelo ovih tvojih prijedloga. zar to ne bi moglo "isprepadati" raju i dovesti do "panicarenja"?
Preventiva...?
da se razumijemo, nit panicarim, nit se previse opterecujem. nisam kupio ni gram ili kap bilo cega vise od onoga sto inace kupujem, radim i hodam kao kad o coroni nije bilo ni naznaka, ruke redovno perem, kao sto redovno odrzavam svu licnu higijenu i bez nekakve corone (zar nam za ovo trebaju povodi i necije upute), ima me masala, bivsi sportas, dobrog zdravlja... znaci, ne bih trebao biti u rizicnoj grupi. ako me zakaci, zakaci, sta ja mogu. bio bih samo jedan broj u tvojim statistickim podacima koje svakodnevno azuriras.
Isti sam takav.
Sve sto sam napisao za migrante tice se iskljucivo - preventive. Uostalom, ilegalni migranti su - ilegalci. Nemaju ni pravo biti ovdje. Postoje drzvne granice, ustanove, institucije, trazi se azil, itd. Dakle, posotje regularne zakonske procedure za ulazak u zemlju. Sve mimo toga je protivzakonito, i svaka drzava ima pravo da stiti svoje granice od takvih ljudi, pa ma ko da su i odakle da dolaze. Pogotovo od onih bez ikakvih papira/dokumenata.
medjutim, treba razmisliti kako je onim koje je vec zakacila i koje ce tek zakaciti, koji su izgubili nekog bliskog usljed zaraze coronom, koji imaju nekoga u rizicnim grupama ili su sami u istoj... ne mozemo svi isto razmisljati i ponasati se u svemu. prosao si rat i znas da je bilo i "heroja" i "panicara". e, ja i na ponasanje u ovakvim situacijama gledam isto. neko zivi najnormalnije, neko se sasro od straha. svakom svoje, nemam namjeru ubjedjivati ni jedne ni druge jesu li ili ne u pravu.
Pa, vec rekoh za vlastitu mater... U ober rizicnoj je grupi. Em preko 70, em srcani i plucni bolesnik. Ako je zakaci, umire 99,9999%. Ali, sta ja mogu tu, osim da je "drzim" u kuci...

@BobanBL
Fakulteti i skole u sjevernoj Italiji su zatvoreni vec 15 dana (Lombardia i Veneto). I ostaju zatvoreni do polovine marta. Trebali su se otvoriti u ponedeljak, 09.03., ali danas je odluceno da se to produzi za jos 7 dana radi preventive.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#2386 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by coco1 »

Dozer wrote: 04/03/2020 15:34
coco1 wrote: 04/03/2020 15:02 cemu onda prijedlog za uklanjanje migranata s ulica i hermericko zatvaranje granica? ako, kako ti vecinom pises, ne trebamo stvarati paniku, ako je veca opasnost od obicne gripe nego od corone, ako je dovoljno nasopati se c vitamina, redovno prati ruke... ne vidim svrhu provodjenja u djelo ovih tvojih prijedloga. zar to ne bi moglo "isprepadati" raju i dovesti do "panicarenja"?
Preventiva...?
da se razumijemo, nit panicarim, nit se previse opterecujem. nisam kupio ni gram ili kap bilo cega vise od onoga sto inace kupujem, radim i hodam kao kad o coroni nije bilo ni naznaka, ruke redovno perem, kao sto redovno odrzavam svu licnu higijenu i bez nekakve corone (zar nam za ovo trebaju povodi i necije upute), ima me masala, bivsi sportas, dobrog zdravlja... znaci, ne bih trebao biti u rizicnoj grupi. ako me zakaci, zakaci, sta ja mogu. bio bih samo jedan broj u tvojim statistickim podacima koje svakodnevno azuriras.
Isti sam takav.
Sve sto sam napisao za migrante tice se iskljucivo - preventive. Uostalom, ilegalni migranti su - ilegalci. Nemaju ni pravo biti ovdje. Postoje drzvne granice, ustanove, institucije, trazi se azil, itd. Dakle, posotje regularne zakonske procedure za ulazak u zemlju. Sve mimo toga je protivzakonito, i svaka drzava ima pravo da stiti svoje granice od takvih ljudi, pa ma ko da su i odakle da dolaze. Pogotovo od onih bez ikakvih papira/dokumenata.
medjutim, treba razmisliti kako je onim koje je vec zakacila i koje ce tek zakaciti, koji su izgubili nekog bliskog usljed zaraze coronom, koji imaju nekoga u rizicnim grupama ili su sami u istoj... ne mozemo svi isto razmisljati i ponasati se u svemu. prosao si rat i znas da je bilo i "heroja" i "panicara". e, ja i na ponasanje u ovakvim situacijama gledam isto. neko zivi najnormalnije, neko se sasro od straha. svakom svoje, nemam namjeru ubjedjivati ni jedne ni druge jesu li ili ne u pravu.
Pa, vec rekoh za vlastitu mater... U ober rizicnoj je grupi. Em preko 70, em srcani i plucni bolesnik. Ako je zakaci, umire 99,9999%. Ali, sta ja mogu tu, osim da je "drzim" u kuci...
ok, preventiva. sta cemo sa drugim osobama, koje nisu migranti (nema tu legalni, nelegalni), a svakodnevno ih na hiljade dolazi i prolazi kroz BiH iz svih krajeva svijeta. treba li nas 300.000 izaci na ulice i traziti da hermeticki zatvorimo sve granice, kako niko ne bi mogao uci u BiH? migranti, vecinom, dolaze iz drzava gdje jos uvijek nema, ili su minimalni, problema sa coronom. sta cemo s onim sto dolaze iz italije i drugih drzava gdje je corona vec uveliko prisutna? djelujel ti kao panicarenje ovo sto je uradjeno u vuhanu? meni djeluje, ali je uveliko, da ne kazem u nemjerljivom obimu, sprijecilo vjerovatno izbijanje pandemije. sta mislis da se u vuhanu ovo nije poduzelo, kakve bi sada razmjere i statistike imali? hocemo li i vlasti i stanovnike vuhana osuditi i prozvati za izazivanje i sirenje panike? hocemo li isto uraditi prema vlastima u drugim drzavama i gradovima koje su, isto tako, u izolaciju stavili pojedine gradove i mjesta?

i, da, ako vec na te mjere, koje predlazes, gledas kao na preventivu, kako onda ne odobravas postupke onih koji kupuju zalihe hrane i drugih stvari? mozda i oni to rade preventive radi, jer, ako dodje do sirenja i kod nas, nece imati potrebe izlaziti vam kuce i izlagati se vecem riziku zaraze.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#2387 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by coco1 »

dupli
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2388 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Dozer »

Preventiva od dolaska i sirenja zaraze kroz dio poulacije koji nije ni pod cijom kontrolom, i panicna kupovina hrane, bas i nisu u istom rangu...ali, eto...
A ako dodje kod nas, lako cemo za tebe i za mene. Ali - sta cemo sa hiljadama migranata po ulicama ako se oni zaraze? A nalaze se pred svakom prodavnicom, trznim centrom, pekarom, na svakoj rasksrnici.... Na koji nacin ce se oni kontorlisati? Ko ce to raditi?
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#2389 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by coco1 »

Dozer wrote: 04/03/2020 15:53 Preventiva od dolaska i sirenja zaraze kroz dio poulacije koji nije ni pod cijom kontrolom, i panicna kupovina hrane, bas i nisu u istom rangu...ali, eto...
A ako dodje kod nas, lako cemo za tebe i za mene. Ali - sta cemo sa hiljadama migranata po ulicama ako se oni zaraze? A nalaze se pred svakom prodavnicom, trznim centrom, pekarom, na svakoj rasksrnici.... Na koji nacin ce se oni kontorlisati? Ko ce to raditi?
pa, eto, recimo, italija max provodi mjere preventive, pa se, kako u samoj italiji, tako i iz nje siri dalje, na druge drzave. npr. prvi slucaj u hrvatskoj. cini mi se i prvi svicarac zarazen u italiji. ne cuh za slucaj da je neko od migranata, bilo gdje, bio nulti pacijent.

a, sto se migranata kod nas tice, bit ce im ko i nama, ako sirenje krene, svima nam isto. mislim da nije problem na cca 3 miliona stanovnika propratiti nekih 10-tak hiljada ljudi, naravno, u uredjenom sistemu i drustvu. obzirom na navike i obicaje nasih ljudi, opremljenost domova zdravlja i kinickih centara, strucnost medicinskih kadrova, pokrivenost zdrvastvom ruralnih podrucja... mislim da ce migranti biti najmanji problem. problem ce biti sto ce nam, u ogromnom broju slucajeva, ostati ona "bit ce to sve dobro aBd"
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2390 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Sanjarko »

Malo kad sagledam stvari ispada da su ljudi najveci prenosnici raznih bolesti i inkubatori i izvorista istih tih raznih bolesti od svih bica ili grijesim?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#2391 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by musicman80 »

Sanjarko wrote: 04/03/2020 17:09 Malo kad sagledam stvari ispada da su ljudi najveci prenosnici raznih bolesti i inkubatori i izvorista istih tih raznih bolesti od svih bica ili grijesim?

Ipak su to zivotinje, samo sto se mnoge bolesti od kojih zivotinje obolijevaju ne mogu prenijeti na ljude (osim ako ne preskoce vrstu).
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2392 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Sanjarko »

musicman80 wrote: 04/03/2020 17:18
Sanjarko wrote: 04/03/2020 17:09 Malo kad sagledam stvari ispada da su ljudi najveci prenosnici raznih bolesti i inkubatori i izvorista istih tih raznih bolesti od svih bica ili grijesim?

Ipak su to zivotinje, samo sto se mnoge bolesti od kojih zivotinje obolijevaju ne mogu prenijeti na ljude (osim ako ne preskoce vrstu).
Ma kad pogledam malo historiju ovo mi sad nampade. Te ovaj virus i bolest, te druge bolesti od najranijih tipa gripe i kuge pa do sve ovih danasnjih bolesti raznih.

Homer bio i jest upravu za ono sto je rekao za nas ljude.

“Of all creatures that breathe and move upon the earth, nothing is bred that is weaker than man.”
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2393 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by CPT »

Dozer wrote: 04/03/2020 15:28
CPT wrote: 04/03/2020 13:22 Papiri nemaju nikakve veze sa virusom. Zapravo kontra, najlakse i najbrze sire ljudi sa papirima. Turisti sa papirima i avio letovima. Tako se vecina u EU zarazila. Ljudi koji dolaze svaki dan iz drzave gdje virus hara... Svaku noci ti iz Italije stizu kamioni/autobusi... Svaki dan ti iz raznih dijelova planete stizu avioni. To blokiramo ili?

WHO savjetuje da se histerise kao sto ti radis vec da u smislu preventive radi na higijeni in ne na blokadama. Pogotovo na blokadama koje baziraju na ksenofobiji i rasizmu.
Jel'...? A kako ce se raditi na toj preventivi, pogotovo higijenskoj, kada ti po ulicama hoda par hiljada ili desetina hiljada ljudi koji se nemaju ni gdje oprati, niti imaju sta za presvuci, itd.? Prava si pametnica, nema sta...
Kako se radi ne preventivi imas u preprorukama WHO. Ne uljucuju blokade ili "selekcije". Iako ne sumnjam da si znas vise i bolje i od njih.
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#2394 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by MedicinskiBrat »

Banujte dosadu bolesnu, nenormalnu. Kakav bolesnik od čovjeka, ne treba korona da oboliš majke mi!
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#2395 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by He1972 »

BobanBL wrote: 04/03/2020 21:46
MedicinskiBrat wrote: 04/03/2020 21:41 Banujte dosadu bolesnu, nenormalnu. Kakav bolesnik od čovjeka, ne treba korona da oboliš majke mi!
jebem ti mater u po usta debilnu retardiranu kretensku
mater ti jebem degeneričnu
podaci sa Gurdiana
https://www.theguardian.com/world/live/ ... navigation

jel misliš da si pametniji od njih
opet ti jebem mater debilnu
prijavljen bolesnik, da ima kakav test za ovakve bolesnike ko ovaj boban, korona je mila majka :run:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#2396 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by He1972 »

BobanBL wrote: 04/03/2020 21:55
He1972 wrote: 04/03/2020 21:54
BobanBL wrote: 04/03/2020 21:46

jebem ti mater u po usta debilnu retardiranu kretensku
mater ti jebem degeneričnu
podaci sa Gurdiana
https://www.theguardian.com/world/live/ ... navigation

jel misliš da si pametniji od njih
opet ti jebem mater debilnu
prijavljen bolesnik, da ima kakav test za ovakve bolesnike ko ovaj boban, korona je mila majka :run:
šta velis prijavljen :lol:

koji si degen majku ti jebem

JEBEM TI MATER U USTA DEBILNU
OPET
jarane malo varničiš treba ti antena da ne krčiš
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#2397 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by kakavdanakneiskustvu »

šta s ovo dešava na temi?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2398 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by Velkoski »

:lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#2399 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by GAU8 »

Joj dobre teme...
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#2400 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ?

Post by He1972 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 04/03/2020 22:02 šta s ovo dešava na temi?
ma ima jedan zadnji mu je nick bobanbl, banuju ga on se klonira pa dođe malo ludilo prazni pa ga opet banuju, nije frajer u vinklo :D
Locked