SDA-All about

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#43801 Re: SDA-All about

Post by bunk »

All in ...champ..dzaba krecite.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43802 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

mladih, obrazovanih, pametnih, pismenih, sve manje u slobodnoj ponudi i potraznji :D
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#43803 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Sta kaze ovaj Elvis?
..baš kao što se on (Igor Stojanovic, moja opaska) ne libi da najružnijim riječima kvalificira vrhovnog komadanta Armije Republike Bosne i Hercegovine i prvog Predsjednika naše Domovine, druge organizatore otpora, ali i ostale pripadnike Armije Republike Bosne i Hercegovine – pa čak i zlatnog ljiljana Komšić Željka. Nećemo valjda imati duple aršine?".
Mozda ce se sokirati Elvis ali ni Alija I. nije bio bezgresan. Zamjeram mu, onako na prvu, islamizaciju Armije BiH, uklanjanje
generala i mnogih drugih zasluznih boraca samo zato sto nisu Bosnjaci, zamjeram mu, pogotovo, izbor podobnih ispred sposobnih.
Najvise mu zamjeram sto ga nije otres'o u kupatilu umjesto sto je onakvog gada od potomka napravio.
Zamjeram mu masu toga.

Ali ispada da mu ja to mogu zamjeriti jer sam ja Bosnjak ali Igor S. ne moze, jer je Srbin. Iako je Igor tokom rata bio u Armiji BiH a Elvis u Minhenu.
A vjerujem i da su Igorove mirnodopske zasluge, ako ne vece, onda nista manje nego Elvisove.

Sada se postavlja pitanje sta je slijedece? Hoce li se pojaviti jos neki SDA patrioda koji ce mozda dovesti u pitanje herojstvo Cede Domuza samo zato jer je Srbin? Hoce li Jovan Divjak postati spijun? A pokojni Siber izdajnik?

Hoce li se sistematski krenuti u nipodastavanje svakoga onoga ko je uradio nesto korisno za ovu zemlju, a nije Bosnjak i nije simpatizer SDA kamarile?
Da se pokaze svima koji nisu Bosnjaci gdje im je mjesto u danasnjem Sarajevu i BiH? Jer, Elvis k'o Elvis je nebitan, bitan je princip koji, nadam se,
nikada nece zazivjeti iako se ne smijem zakleti da nece.

I, na kraju, bolje da je Elvis sutio pa da svi mislimo da je samo jos jedna SDA neznalica i podanik koju je Bakir doveo na drzavne jasle (vidjeti pod Dzenan Selimbegovic), nego sto sto je progovorio i otlonio svaku sumnju.

I, da, sta god Igor mislio o Komsicu, ja mislim tri puta gore.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43804 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

oduvijek se kite tudjim perjem, cojk bi reko sve do jednog diverzanti bili , oslobodili bosnu jebte kako pametuju plus to pateticno kvazi patriotisanje preko fejsbuka i ostalih drustvenih mreza :-)
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#43805 Re: SDA-All about

Post by sinuhe »

Politika u BiH. :lol: Ko su Elvis Kondzic i Igor Stojanovic?
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43806 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

sinuhe wrote: 11/02/2020 11:00 Politika u BiH. :lol: Ko su Elvis Kondzic i Igor Stojanovic?
igor je borac arbih elvis minkenska pobjegulja.
bolji je jedan igor od 100 elvisa :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#43807 Re: SDA-All about

Post by spreca »

jazzer wrote: 11/02/2020 10:49 Sta kaze ovaj Elvis?
..baš kao što se on (Igor Stojanovic, moja opaska) ne libi da najružnijim riječima kvalificira vrhovnog komadanta Armije Republike Bosne i Hercegovine i prvog Predsjednika naše Domovine, druge organizatore otpora, ali i ostale pripadnike Armije Republike Bosne i Hercegovine – pa čak i zlatnog ljiljana Komšić Željka. Nećemo valjda imati duple aršine?".
Mozda ce se sokirati Elvis ali ni Alija I. nije bio bezgresan. Zamjeram mu, onako na prvu, islamizaciju Armije BiH, uklanjanje
generala i mnogih drugih zasluznih boraca samo zato sto nisu Bosnjaci, zamjeram mu, pogotovo, izbor podobnih ispred sposobnih.
Najvise mu zamjeram sto ga nije otres'o u kupatilu umjesto sto je onakvog gada od potomka napravio.
Zamjeram mu masu toga.

Ali ispada da mu ja to mogu zamjeriti jer sam ja Bosnjak ali Igor S. ne moze, jer je Srbin. Iako je Igor tokom rata bio u Armiji BiH a Elvis u Minhenu.
A vjerujem i da su Igorove mirnodopske zasluge, ako ne vece, onda nista manje nego Elvisove.

Sada se postavlja pitanje sta je slijedece? Hoce li se pojaviti jos neki SDA patrioda koji ce mozda dovesti u pitanje herojstvo Cede Domuza samo zato jer je Srbin? Hoce li Jovan Divjak postati spijun? A pokojni Siber izdajnik?

Hoce li se sistematski krenuti u nipodastavanje svakoga onoga ko je uradio nesto korisno za ovu zemlju, a nije Bosnjak i nije simpatizer SDA kamarile?
Da se pokaze svima koji nisu Bosnjaci gdje im je mjesto u danasnjem Sarajevu i BiH? Jer, Elvis k'o Elvis je nebitan, bitan je princip koji, nadam se,
nikada nece zazivjeti iako se ne smijem zakleti da nece.

I, na kraju, bolje da je Elvis sutio pa da svi mislimo da je samo jos jedna SDA neznalica i podanik koju je Bakir doveo na drzavne jasle (vidjeti pod Dzenan Selimbegovic), nego sto sto je progovorio i otlonio svaku sumnju.

I, da, sta god Igor mislio o Komsicu, ja mislim tri puta gore.
Sazdatelj SDA bande pljackarosa nije nimalo bolji od svojih podanika,sve je to ista bagra,Bosna je najvise opljackana dok ju je vodio A.I......od donacija , akcija koje je jedino SDA banda znala iskoristiti kada i gdje + privatizacija......kako otjerati ovu bandu?.....bojim se da sad je vec kasno za bilo sta jer ono malo s mozgom i radno sposobnih je vec zauvijek napustilo zemlju.....ostali su glavnom podobni budzetski shupakuvlakaci i jos mali broj koji ce ove godine posle marta napustiti BiH....vec 2021g nece biti nekih odlazaka iz BiH jer vise nece imati ko da ode,osim mozda migranata.....Vlastima zelim da se uguse u vlastitim govnima koj su nasrali a doci ce i dan kad ce ta vlastita govna morati zderati dok ce im ih neko petom trpati u njihove zvalje
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#43808 Re: SDA-All about

Post by spreca »

sumirprimus wrote: 11/02/2020 11:01
sinuhe wrote: 11/02/2020 11:00 Politika u BiH. :lol: Ko su Elvis Kondzic i Igor Stojanovic?
igor je borac arbih elvis minkenska pobjegulja.
bolji je jedan igor od 100 elvisa :thumbup:
i Bakira i Alija ,nijedan oni nisu u ruci ni prazne chahure drzali
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43809 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

auu pa imo je ovaj elvis i prije bisera samo je prolazio ispod radara :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#43810 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

cadburry wrote: 10/02/2020 23:18 Ovaj Elvis Kondzic, Bakirov sef kabineta, je tipicna SDA govedja glava. U ratu okrenuo ledja i izdao i Bosnu i Aliju Izetbegovica, oglusio se na poziv za mobilizaciju, izdao komsije i porodicu koju je trebao braniti i pobjegao od bojnog polja, prekrsivni islamske farzove.

Danas, po njegovim rijecima, nema veceg zastitnika Alije Izetbegovica, danas nema veceg muslimana ni Bosnjaka od njega. A po njegovim djelima, nema mu blizeg i drazeg prijatelja od Dodika i slicnih cetnika, za platu od 2000 KM bi i kokardu na glavu stavio.

Munafikluk je postao mjerilo vrijednosti u klanu Bakira i Sebije.

Čamparin kadar.

https://nap.ba/news/6050

Nevjerovatno je da je takvo fašističko govedo do jučer bilo na takvim pozicijama.

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/mladi- ... u/1291020/
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43811 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

a tek seminari o uticaju vjeronauke na euroatlanske integracije :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#43812 Re: SDA-All about

Post by Banksy »


Radije bih sa Igorom u partizane, nego na vaše halal kazane sa fašističkim varivom

SUAD BEGANOVIĆ/ VLASI U SARAJEVU



Još jedan napad na nebošnjaka u Sarajevu iz čeljusti režima. Meta je ovaj put Igor Stojanović, SDP-ovac, Srbin, kritičar ovog režima. Falangist je Elvis Kondžić, šef kabineta predsjednika SDA Bakira Izetbegovića i nekadašnji savjetnik Ive Komšića. Otkrit će se da mu ovo nije prvo huškanje. Svako upućen u režimska djelovanja može primijetiti kontinuitet ovakvih napada bošnjačkih nacionalista. Već dobru deceniju, odgojeni u ozračju mržnje prema nemuslimanima, pojavljuju se i redovno sataniziraju sve što izmiče njihovoj uskoj vizuri grada.

Igor Stojanović prolazi ono što su već prošli Dragan Marinković, Neven Anđelić, Marko Vešović, Nenad Veličković, Ivan Lovrenović, Peđa Kojović, Danijela Kristić, Šarčevići i još niz osoba „pogrešnog“ imena.

Jedno vrijeme sam vodio evidenciju da li će barem jednom u mjesecu neko biti prozvan četnikom, ustašom i slično u mom bliskom okruženju. Prednjačio je Emir Suljagić, ali se ušutio nakon sadake od Bakira Izetbegovića u vidu novog namještenja, jer je u predizborno vrijeme sve suparnike SDA ovako krstio uključujući još Damira Marjanovića.

Izbori su prošli, ali napadi nisu vezani na izbore, što se ponekad pojavljuje kao činičko opravdanje ovakvih poteza. Zapravo, postoji vrlo jasan kontinuitet satanizacije nemuslimana i nebošnjaka, što je isto u u očima Kondžića, ali i Jasmine Izetbegović, Azre Muzur, Samre Ćosović-Hajdarević koji su podržali Kondžića u svođenju Igora Stojanovića na goreg od Dodika, a jednakog onim što se slikaju sa četničkim zastavama poput Stanivukovića. To decenijsko kreiranje atmosfere nepodnošljivosti za sve nebošnjake, posebno njihovu djecu i porodicu koji se moraju nositi sa javnim djelovanjem svojih članova porodice i doživljavati uvrede na poslu ili u školi uvod je u ništa drugo do novu Kristalnu noć, kada za to dođe vrijeme.

No, ima još podmuklije od spomenutih epiteta, a to se nauči još u džematu, vatreno krštenje i prvi „dodir kultura“, jedna jedina riječ koja objašnjava sve druge – „VLAH“.

E to su ovi ljudi gore u očima režima i njih Sarajevo vidi kao strano tijelo uprkos svim patetisanjima Zvoneta Nikolića, Ozrena Kebe i sličnih koji žele predstaviti mlijeko crnom tekućinom i Sarajevo otvorenim gradom. Time oni relativiziraju ovu pojavu poredeći Sarajevo sa još gorim primjerima.

Redovan argument ovih rasprava jeste ratni staž. Pokazat će se da je Stojanović bio u Armiji još kao maloljetan, dok Kondžić nije bio u Armiji, iako je stekao punoljetstvo u ratu. No, ovaj argument ne bi trebao biti istican. Nevažno je da Stojanović i nije bio u ratu. Time ne zaslužuje da participira u javnom i političkom životu? Uostalom, SDA je u nekoliko puta pokazala da ratni staž nije bitan za njih. Bitna je samo vjera i članstvo u stranci. Veličković je također prošao torturu kao vojnik Armije. Falangist je tada bio Filip Mursel Begović, koji također nije vidio rat, niti je mogao, kao ni Kondžić, koji jeste mogao biti vojnik.

Imao sam nesreću da se rodim u manjem mjestu gdje sam prošao ubrzani kurs fašizma, pa mi je lako detektovati šta Sarajevo jeste i postaje, a bilo koji grad uvijek jeste ono što propisuje dominantna politička sila. Kada ta sila piše u najplaćenijem glasilu da se kod Hitlera mogao jesti kazan bez svinjskog mesa, a kod partizana nije bilo halal kazana, onda je jasno da postoji samo jedan obzor i jedna vizija koja je bitnija od svega, biti musliman i ne biti „vlah“.

Cilj takvih spisanija jeste da zaobilaznim putem poruči da je bolje biti musliman i kod Hitlera nego jesti supu sa nemuslimanima. Na stranu činjenica da partizani ničim nisu zabranjivali da se bude musliman, što je provjerljivo.

U Sarajevu sam često puta pričao ovu priču i još češće slušao kako su Vlasi posebna etnička grupa od obenđijanog građanina koji misli da znanje mijenja sliku i svijest. Jadničci su mislili da krštenje svih nemuslimana „vlasima“ ima veze sa neznanjem. O, kakav promašaj!

Vlasi se koriste kao naziv sa ciljem da im bude neugodno tu gdje žive, da njihovoj djeci bude neugodno, da barem neko od njih požali što je „vlah“ u Sarajevu i ode, eventualno se razboli ili na bilo koji način propadne, za sva vremena zašuti i politikom se prestane baviti. Zauhar je to režimlijama.

U tome neće pomoći nikakve armije BiH, niti ikakav patriotizam. Ljudima kojima je Hitler draži od partizana, mada još to stidljivo kriju, nego klešu nove fašističke toteme sa strane poput ovih doskočica o halal kazanima nikad neće priznati da može postojati neki Igor, neki Nenad, koji ne misle kao oni. I nisu oni ni tamo ni odvojeni ni nemoćni. Vrlo su svjesni, itekako spremni i svi ćete osjetiti taj prezir. Ne možete se ni spasiti makar bili beskarakterni Miro Lazović, jer i on je njima samo „vlah“ za pokazivanje. To je posebna tema, pozicioniranje nekoliko nebošnjaka u fotelje sa omeđenim prostorom za nastup, kako bi se okoristili o budžet pojedinci spremni na takvo reklamiranje, prevarili sistem i zamazali oči o navodnom multietičnosti.

Ostaje samo jedno – partizanija u svakom smislu. Radije bih s Igorom u partizane nego pored tih vaših halal kazana sa fašističkim varivom.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#43813 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

i jos ljudi glasaju za njih, vicu da je ovaj upravu, sve su to vlasi... ja opisati ne mogu koliko mrzim ove majmune, da mi zivotinje majmuni oproste sto ih usporedjujem sa ovim "bosnjocima".
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#43814 Re: SDA-All about

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa nije lahko u ratu bilo biti ni u Minhenu, Oslu, Berlinu itd.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#43815 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Kaze clanak da je ovo govedo bilo predstavnik fondacije Konrad Adenauer.
Fondacije ciji su ciljevi sloboda, pravda, solidarnost, a koju je fakticki osnovao njemacki CDU.
Kako im se ovo malo nacisticko govedo podvalilo?
Bile su mu dobre vlaske pare?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#43816 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

drug_profi wrote: 11/02/2020 12:14 Kaze clanak da je ovo govedo bilo predstavnik fondacije Konrad Adenauer.
Fondacije ciji su ciljevi sloboda, pravda, solidarnost, a koju je fakticki osnovao njemacki CDU.
Kako im se ovo malo nacisticko govedo podvalilo?
Bile su mu dobre vlaske pare?
da.....radio je jedno vrijeme za tu Fondaciju
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#43817 Re: SDA-All about

Post by muzicar_iz_parka »

Opasnije su minkenske ulice od miniranog Trebevića
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#43818 Re: SDA-All about

Post by jefff »

pa sta radi Čampara :shock: hoce sehadet da ugrabi
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#43819 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

jefff wrote: 11/02/2020 15:32 pa sta radi Čampara :shock: hoce sehadet da ugrabi
:?:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#43820 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

kritikos wrote: 11/02/2020 07:39 Baketova prva misao iz kabineta izjavi ovo:
Jedino Bogu sam dužan polagati račune i nikome više.
Ovim se opravdava i kriminal i pljačka i nepotizam i korupcija i kršenje zakona i opravdavanje zlodjela, neemotivam stav po pitanju nesretnih slučajeva i ubistava. Ovo je tako opasna rečenica i poprilično ukorjenjena u životnu filozofiju SDA kadra.
Nema meni šta ovozemaljsko da sudi i kudi, ja račune polažem Bogu. Ovo je već opasno po društvo, a još lidera u Bošnjaka savjetuje. :shock:
Onda se na tu antologijsku nadoveze jedna jos bolja, "nista sa sobom necu u mezar ponijeti" :mrgreen: .
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#43821 Re: SDA-All about

Post by statixx »

ČUDO BOSANSKOG OTPORA: Elvisom protiv Igora

Image

Druga minhenska udarna brigada, Prva bečka slavna ili Četvrta bavarska izviđačko-diverzantska četa, satirični su topografsko-geografski pojmovi kada želimo da ukažemo na višak „patriotizma“ ili lažni patriotizam kod onih političara i zvaničnika koji su, iz vlastite perspektive rata, obesmilili ovo društvo i vrijednosti na kojima ono počiva.

Uglavnom, ili kao po pravilu, to su predstavnici etnonacionalističkih „probosanskih“ partija koji su, vremenom, izgradili odnos prema nama i društvu na osnovu vlastitog, lažnog odnosa sa bogom.

Uglavnom, ili kao po pravilu, riječ je o lažnim vjernicima, ljudima sa odsustvom morala, koji su se uz pomoć stranačke infrastrukture, katkad i rektalne gimnastike, domogli pozicija s kojih nas obasipaju lažnim patriotizmom.

Uglavnom, ili kao po pravilu, riječ je o ljudima koji (kao i njihovi očevi i njihove porodice) nisu bili tu u vrijeme rušenja naših gradova i sela, ubijanja naših ljudi, nego su za nama patili sa sigurne patriotske udaljenosti od više stotina ili nekoliko hiljada kilometara.

Uglavnom, ili kao po pravilu, riječ je o ljudima čiji je vlastiti svjetonazor izgrađen na nacionalnom kolektivitetu kao najdrastičnijem obliku populizma.

Uglavnom, ili kao po pravili, riječ je o nekompetentnim ljudima bez dana radnog staža, koji su od početka političke „karijere“ prištkani na budžetsku sisu.

Uglavnom, ili kao po pravilu, riječ je o nacionalistima i šovinistima, često i ksenofobima i homofobima, kojima najprije smetaju oni što se zovu drugačije. Pa im onda smetaju žene, migranti, ateisti, pederi i lezbejke, a najviše od svega im smeta mogućnost da se politički protivnik domogne rahatluka koji proizilazi iz vladajućih pozicija moći i bužetskih miliona. U slučaju Sarajeva – milijarde konvertibilnih maraka.

Upravo smo ovih dana svjedoci jednog takvog „okršaja“, zapravo obračuna sa političkim protivnikom „koji nije musliman, a nije ni Bošnjak“, pa je, dabome, kao takav podoban za sve vrste blasfemija i šovinizma. U glavnim ulogama, na jednoj strani, Elvis Kondžić (SDA), inače šef kabineta Bakira Izetbegovića (a on samo takve i okuplja), na drugoj Igor Stojanović, zvaničnik sarajevskog ogranka SDP-a.

Tako je naš Elvis, koji je tokom rata u Minhenu i po Bavarskoj patriotski širio herojske priče o bosanskom otporu, Igora, koji je kao maloljetnik uživao u ratnom Sarajevu dok se Elvis patio vani – optužio za bliskost četničkoj ideologiji.

I ne samo da je to učinio, već je i, dan poslije, svekolikoj bosanskohercegovačkoj javnosti – i još uvijek kao Izetbegovićev šef kabineta, „privatno“ poručio da on nema kome da se izivinjava, već će ponovo da napiše šta misli.

Pri tome, a što smo toliko puta čuli od ideoloških populizama bog i Hrvati, za kralja i otadžbinu i sl, naš nas je Elvis vjerski i identitarno prosvijetlio, pa smo tako saznali da on, „kao pravi Bošnjak musliman“, polaže račune samo Bogu i jednom autoritetu u svom životu – Bakiru Izetbegoviću.

Ako je i od SDA lažnjaka – previše je. Jesmo li kao društvo dogurali dovde? Jesmo itekako. Da li nam ljudi poput Elvisa Kondžića danas kroje sistem vrijednosti? Nažalost, kroje. Koliko elvisa imamo u svakom etnonacionalnom korupusu. Veliki broj, nepregledni red.

Znam u naletu vlastite slabosti reći da smo mi, moja sarajevska raja i ja, moj pokojni drug Mario Rogač, moj isto tako pokojni drug Mikica Jojić, moj pokojni drug Jan Doršner, Hrvat, Srbin i Slovenac, početkom 1992. izašli da branimo naše vrijednosti i naš način života u koji smo vjerovali kad smo vidjeli da našim domovima, našim porodicama, prijateljima, prijeti opstanak (doslovno). Jer za drugi život nismo znali.

Dok smo mi to radili, ogroman broj Elvisovih stranačkih drugova iz SDA širio je herojske priče o bosanskom otporu u Drugoj minhenskoj udarnoj i Prvoj bečkoj slavnoj, neki su se krili u blindiranom trezoru, a dobar dio njih lešinarski se bavio švercovanjem visokotarifne robe kroz tunel Dobrinja-Butmir. Obična raja je ubijana, braneći i njihovo ratno profiterstvo.

Ima li većeg apsurda? Nema, ali na takvim osnovama je i uspostavljeno naše društvo.

Ono što je najstrašnije od svega je broj SDA simpatizera i glasača koji, po difoltu, Kondžićev fašizam podržavaju na društvenim mrežama. I takvima nikada neće previše zasmetati crne zastave sa mrtvačkim glavama postojene u Višegradu, ili slikanje Izetbegovićevog koalicionog partnera sa ratnim zločincima.

Njima smetaju Igor i Predrag – u Sarajevu, jer ruše stereotipe o “bošnjačkom nacionalnom identitetu i prosvijetljenju”. Jer ako pobijedi način života čiji su Igor i Predrag sastavni dio – u Sarajevu, ruše se snovi o etničko čistim fildžan teritorijama i zaposjednutim resursima kojima će, uz pomoć stranačkih rektalnih pomagala, upravljati srećno i hairli do kraja njihovih pokoljenja.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#43822 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

koliki smo mi odron kao ljudi i kao društvo vidi se na ovom trenutnom sarajevskom hitu Kondžić-Stojanović

ratna pobjegulja ima obraza da proziva momka koji je bio maloljetni borac ARBiH i to prolazi, svi šute, posebno plaćene sinekure tzv. boračke organizacije.

U svakoj normalnoj zemlji ovog bi Kondžića ne da bi šutnuli, već bi se sam šutnuo i izvinjavao, ali u nas kao Don Neonkov posilni ima još toliko kurčevitosti da javno kaže da će njemu samo Allah suditi :-)

Mjera naše borbe za RBiH danas je blizina Izmetbegovskih trezorsko-podrumaških guzica jer tu se određuje i za šta smo se borili i ko se kako borio, a taj isti koncept je, unutar feudalnog sistema, spušten na lokalne begove i age.

Na primjer, već godinama na svakoj manifestaciji moje brigade, 104 VMTBR, govore o tome "kako smo se borili" drži Seno Memlija, ratni profiter i stambolski podrumaš. I već godinama ne idem na ta sranja, čini mi se prije bio otišao na skup Ravnogoraca nego stao u stroj đe će mi taj ljudski šljam vaziti "kako smo se mi borili". A ti "mi" danas nije ARBiH,već fiktivni Bošnjaci-muslimani, a priča ode dotle da su nam hodže i dove jače od oružja bile :roll: npr. čitava manifestacija odbrane Igmana se svela na oblijetanje oko džamije , za koju ja, koji sam haman čitav rat proveo na Igmanu, nisam do iza rata ni znao đe je, niti me interesovalo

eto toliko zeleni žohar ima da kaže o ovome
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#43823 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

JoseMujica wrote: 12/02/2020 10:28 koliki smo mi odron kao ljudi i kao društvo vidi se na ovom trenutnom sarajevskom hitu Kondžić-Stojanović

ratna pobjegulja ima obraza da proziva momka koji je bio maloljetni borac ARBiH i to prolazi, svi šute, posebno plaćene sinekure tzv. boračke organizacije.

U svakoj normalnoj zemlji ovog bi Kondžića ne da bi šutnuli, već bi se sam šutnuo i izvinjavao, ali u nas kao Don Neonkov posilni ima još toliko kurčevitosti da javno kaže da će njemu samo Allah suditi :-)

Mjera naše borbe za RBiH danas je blizina Izmetbegovskih trezorsko-podrumaških guzica jer tu se određuje i za šta smo se borili i ko se kako borio, a taj isti koncept je, unutar feudalnog sistema, spušten na lokalne begove i age.

Na primjer, već godinama na svakoj manifestaciji moje brigade, 104 VMTBR, govore o tome "kako smo se borili" drži Seno Memlija, ratni profiter i stambolski podrumaš. I već godinama ne idem na ta sranja, čini mi se prije bio otišao na skup Ravnogoraca nego stao u stroj đe će mi taj ljudski šljam vaziti "kako smo se mi borili". A ti "mi" danas nije ARBiH,već fiktivni Bošnjaci-muslimani, a priča ode dotle da su nam hodže i dove jače od oružja bile :roll: npr. čitava manifestacija odbrane Igmana se svela na oblijetanje oko džamije , za koju ja, koji sam haman čitav rat proveo na Igmanu, nisam do iza rata ni znao đe je, niti me interesovalo

eto toliko zeleni žohar ima da kaže o ovome
ti si kjafir, drazi ti je mile od nasih bosnjoka. normalno da si se za vjeru borio, krscani navalili na nas muslimane, a jesmo ih pobili sve sabljama i uz vjeru i hodze...

ja sam par puta bio najgori od sve djece kad isto to kazem ko i ti. pa eto ratko mladic i ja smo negdje u liniji bili :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#43824 Re: SDA-All about

Post by The 51st State »

Banksy wrote: 11/02/2020 11:25

Radije bih sa Igorom u partizane, nego na vaše halal kazane sa fašističkim varivom

SUAD BEGANOVIĆ/ VLASI U SARAJEVU



Još jedan napad na nebošnjaka u Sarajevu iz čeljusti režima. Meta je ovaj put Igor Stojanović, SDP-ovac, Srbin, kritičar ovog režima. Falangist je Elvis Kondžić, šef kabineta predsjednika SDA Bakira Izetbegovića i nekadašnji savjetnik Ive Komšića. Otkrit će se da mu ovo nije prvo huškanje. Svako upućen u režimska djelovanja može primijetiti kontinuitet ovakvih napada bošnjačkih nacionalista. Već dobru deceniju, odgojeni u ozračju mržnje prema nemuslimanima, pojavljuju se i redovno sataniziraju sve što izmiče njihovoj uskoj vizuri grada.

Igor Stojanović prolazi ono što su već prošli Dragan Marinković, Neven Anđelić, Marko Vešović, Nenad Veličković, Ivan Lovrenović, Peđa Kojović, Danijela Kristić, Šarčevići i još niz osoba „pogrešnog“ imena.

Jedno vrijeme sam vodio evidenciju da li će barem jednom u mjesecu neko biti prozvan četnikom, ustašom i slično u mom bliskom okruženju. Prednjačio je Emir Suljagić, ali se ušutio nakon sadake od Bakira Izetbegovića u vidu novog namještenja, jer je u predizborno vrijeme sve suparnike SDA ovako krstio uključujući još Damira Marjanovića.

Izbori su prošli, ali napadi nisu vezani na izbore, što se ponekad pojavljuje kao činičko opravdanje ovakvih poteza. Zapravo, postoji vrlo jasan kontinuitet satanizacije nemuslimana i nebošnjaka, što je isto u u očima Kondžića, ali i Jasmine Izetbegović, Azre Muzur, Samre Ćosović-Hajdarević koji su podržali Kondžića u svođenju Igora Stojanovića na goreg od Dodika, a jednakog onim što se slikaju sa četničkim zastavama poput Stanivukovića. To decenijsko kreiranje atmosfere nepodnošljivosti za sve nebošnjake, posebno njihovu djecu i porodicu koji se moraju nositi sa javnim djelovanjem svojih članova porodice i doživljavati uvrede na poslu ili u školi uvod je u ništa drugo do novu Kristalnu noć, kada za to dođe vrijeme.

No, ima još podmuklije od spomenutih epiteta, a to se nauči još u džematu, vatreno krštenje i prvi „dodir kultura“, jedna jedina riječ koja objašnjava sve druge – „VLAH“.

E to su ovi ljudi gore u očima režima i njih Sarajevo vidi kao strano tijelo uprkos svim patetisanjima Zvoneta Nikolića, Ozrena Kebe i sličnih koji žele predstaviti mlijeko crnom tekućinom i Sarajevo otvorenim gradom. Time oni relativiziraju ovu pojavu poredeći Sarajevo sa još gorim primjerima.

Redovan argument ovih rasprava jeste ratni staž. Pokazat će se da je Stojanović bio u Armiji još kao maloljetan, dok Kondžić nije bio u Armiji, iako je stekao punoljetstvo u ratu. No, ovaj argument ne bi trebao biti istican. Nevažno je da Stojanović i nije bio u ratu. Time ne zaslužuje da participira u javnom i političkom životu? Uostalom, SDA je u nekoliko puta pokazala da ratni staž nije bitan za njih. Bitna je samo vjera i članstvo u stranci. Veličković je također prošao torturu kao vojnik Armije. Falangist je tada bio Filip Mursel Begović, koji također nije vidio rat, niti je mogao, kao ni Kondžić, koji jeste mogao biti vojnik.

Imao sam nesreću da se rodim u manjem mjestu gdje sam prošao ubrzani kurs fašizma, pa mi je lako detektovati šta Sarajevo jeste i postaje, a bilo koji grad uvijek jeste ono što propisuje dominantna politička sila. Kada ta sila piše u najplaćenijem glasilu da se kod Hitlera mogao jesti kazan bez svinjskog mesa, a kod partizana nije bilo halal kazana, onda je jasno da postoji samo jedan obzor i jedna vizija koja je bitnija od svega, biti musliman i ne biti „vlah“.

Cilj takvih spisanija jeste da zaobilaznim putem poruči da je bolje biti musliman i kod Hitlera nego jesti supu sa nemuslimanima. Na stranu činjenica da partizani ničim nisu zabranjivali da se bude musliman, što je provjerljivo.

U Sarajevu sam često puta pričao ovu priču i još češće slušao kako su Vlasi posebna etnička grupa od obenđijanog građanina koji misli da znanje mijenja sliku i svijest. Jadničci su mislili da krštenje svih nemuslimana „vlasima“ ima veze sa neznanjem. O, kakav promašaj!

Vlasi se koriste kao naziv sa ciljem da im bude neugodno tu gdje žive, da njihovoj djeci bude neugodno, da barem neko od njih požali što je „vlah“ u Sarajevu i ode, eventualno se razboli ili na bilo koji način propadne, za sva vremena zašuti i politikom se prestane baviti. Zauhar je to režimlijama.

U tome neće pomoći nikakve armije BiH, niti ikakav patriotizam. Ljudima kojima je Hitler draži od partizana, mada još to stidljivo kriju, nego klešu nove fašističke toteme sa strane poput ovih doskočica o halal kazanima nikad neće priznati da može postojati neki Igor, neki Nenad, koji ne misle kao oni. I nisu oni ni tamo ni odvojeni ni nemoćni. Vrlo su svjesni, itekako spremni i svi ćete osjetiti taj prezir. Ne možete se ni spasiti makar bili beskarakterni Miro Lazović, jer i on je njima samo „vlah“ za pokazivanje. To je posebna tema, pozicioniranje nekoliko nebošnjaka u fotelje sa omeđenim prostorom za nastup, kako bi se okoristili o budžet pojedinci spremni na takvo reklamiranje, prevarili sistem i zamazali oči o navodnom multietičnosti.

Ostaje samo jedno – partizanija u svakom smislu. Radije bih s Igorom u partizane nego pored tih vaših halal kazana sa fašističkim varivom.
kad kreten usere opradanu potrebu za kritikom svojim skribomanisanjem, vjerovatno je jedan od sdp fanatika.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#43825 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

The 51st State wrote: 12/02/2020 12:13


kad kreten usere opradanu potrebu za kritikom svojim skribomanisanjem, vjerovatno je jedan od sdp fanatika.

jedini susret SDP-ovaca sa partizanima je kad gledaju partizanske filmove
Post Reply