SDP

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#11626 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca » 09/03/2012 19:53

Hemel wrote:Jesu li danas sta zabrljali???
Danas je dan mahmurluka i džume poslije lude proslave dana žena u čijem je šenlučenju predvodila Besima Borić.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 243 times
Been thanked: 425 times

#11627 Re: SDP

Post by plain vanilla » 09/03/2012 19:55

Dodik i nije najveci problem

ali je tuzno da niko najvece probleme ne spominje, samo presipanje iz supljeg u prazno

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#11628 Re: SDP

Post by -LIBERO- » 09/03/2012 19:57

plain vanilla wrote:Dodik i nije najveci problem

ali je tuzno da niko najvece probleme ne spominje, samo presipanje iz supljeg u prazno
Upravo. :thumbup:

jon_jovi

#11629 Re: SDP

Post by jon_jovi » 09/03/2012 19:57

stochar wrote:
Nass wrote:Cuj, koliko je SDP napravio tvornica, i koliko je popravio standard gradjana? :D Inace, SDP vlada vec 20 godina i naslijedio je savrseno zdravu i funkcionirajucu privredu i administraciju, pa se naravno ovakva pitanja apsolutno logicno namecu. Sigurno si to pitao i nakon 15 dana njihove 'vladavine'. Strasno je to, kako se taj SDP usudjuje da ni nakon cijelih godinu dana nema najmanje 50 tvornica po cijeloj Federaciji. Vidi se da o ekonomiji pojma nemas, kako o ulozi drzave u privredi, tako ni o vremenu koje je potrebno da se ekonomski projekti pokrenu i daju efekat, narocito u ovakvoj opljackanoj i podijeljenoj zemlji.

Nek SDP ublazi ovaj nacionalisticki obrazac zivljenja u BiH, nek malo smanji nacionalne tenzije, nek stavi kocnicu antidrzavnom divljanju, nek saradjuje blisko sa Amerima, nek napravi barem prve korake u borbi protiv korpucije, i nek samo zaustavi daljnje ekonomsko propadanje ove drzave, ja cu mu cestitati. A ovi sto pozivaju na apstinenciju na izborima, pa evo normalniji glasaci su apstinirali najmanje 15 godina (do posljednjih izbora), pa vidimo svuda kud nas je sve skupa to dovelo.
reci da se shalish i da je ovo ironija. pliz! oni napravili desetine koraka unazad kad je korupcija u pitanju, prikazuju nam korupciju na dnevniku kao drustveno prihvatljiv obrazac ponasanja, i ti kazes 'nek naprave prve korake u borbi protiv korupcije'?!?!?! hahahahahahaha, jbt, ovu temu fakat treba reimenovati u 'Vic dana'... o kocnici antidrzavnom divljanju odlaskom ministra vanjskih poslova predsjedniku i premijeru RS i najvecim priznjanjem drzavnosti tog entiteta od Daytona (jesam ovo reisovski rek'o) sam vec govorio...
Da, taj Orwelovski obrazac je vrlo efikasan mogu ti reč.

KatarinaKosaca

#11630 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca » 09/03/2012 19:58

-LIBERO- wrote:Pa i nije. Bez obzira koliko ne simpatisem Zlatka, realno Dodik nije najveci problem u ovoj zemlji, i tek onda se moze zakljuciti u kolikom smo KU... :skoljka: :run:
Post nije bio analiza ko je , a ko nije najveći krivac, nego obična replika na tvrdnje da to nije rečeno od strane SDP-a.
Nego, ako ćemo već o tome ko je i šta je najveći problem, to je sigurno ekonomija. Pitanje je koliko jedan brak može ekonomski napredovati, ući u kredit pa kupiti kuću, otvoriti firmu itd, ako se jedno od supružnika stalno želi rastati i stalno ponavlja kako je u braku "zato što mora".
Tako da i tvoja i Zlajina tvrdnja o Dodiku pada u vodu, a ne radi se o Mići Mikiju Mićku osobno, nego o permenentnoj želji za otcjepljenjem i nemirenjem sa činjenicom postojanja jedne zemlje.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 243 times
Been thanked: 425 times

#11631 Re: SDP

Post by plain vanilla » 09/03/2012 20:01

pa otcjepljenje zeli i Dodik i HB
jel to sad ispade da Zlaja nije najveci negativac? :shock:

a ova prica ublehaska o otcjepljenju je mazanje ociju i kupovina vremena
koji god problem iskrsne Dodik brani RS, a ovi u FBiH Bosnu
i tako postane nebitno sto je narod gladan

zahvalan

#11632 Re: SDP

Post by zahvalan » 09/03/2012 20:03

jon_jovi wrote:
Nass wrote:Cuj, koliko je SDP napravio tvornica, i koliko je popravio standard gradjana? :D Inace, SDP vlada vec 20 godina i naslijedio je savrseno zdravu i funkcionirajucu privredu i administraciju, pa se naravno ovakva pitanja apsolutno logicno namecu. Sigurno si to pitao i nakon 15 dana njihove 'vladavine'. Strasno je to, kako se taj SDP usudjuje da ni nakon cijelih godinu dana nema najmanje 50 tvornica po cijeloj Federaciji. Vidi se da o ekonomiji pojma nemas, kako o ulozi drzave u privredi, tako ni o vremenu koje je potrebno da se ekonomski projekti pokrenu i daju efekat, narocito u ovakvoj opljackanoj i podijeljenoj zemlji.

Nek SDP ublazi ovaj nacionalisticki obrazac zivljenja u BiH, nek malo smanji nacionalne tenzije, nek stavi kocnicu antidrzavnom divljanju, nek saradjuje blisko sa Amerima, nek napravi barem prve korake u borbi protiv korpucije, i nek samo zaustavi daljnje ekonomsko propadanje ove drzave, ja cu mu cestitati. A ovi sto pozivaju na apstinenciju na izborima, pa evo normalniji glasaci su apstinirali najmanje 15 godina (do posljednjih izbora), pa vidimo svuda kud nas je sve skupa to dovelo.
Ma hajde. SDA kaže nismo mi vladali 45 godina pa ne snosimo odgovornost za prije, pa onda kažu četnici sve uništili, nismo mi krivi, sada dođe SDP pa za postoječe stanje okrivi one prije njih, što je naravna stvar najlakše. Šta ja kao običan građanin treba da mislim o tome?
Što tražite vlast ako niste u sanju pomaknuti stvar s mrtve tačke? Sve što rade jeste skidanje sa socijale slijepih osoba sa preko 90 godina, skidanje boračkih invalidnina i revizija e da bi se skuckalo za plaće i paušale državnom aparatu. Ja jes uspjeh jebote.
Kakvi rudari? Plaćaju li ti rudnici koncesiju državi za korištenje kopova uopće? Kakav autoput? Tu caku s autoputem je prvi smislio Silajdžić sa firmom JATA što je bila predizborna megalomanija, ono - kule u oblacima pa su mu SDP i SDA ukrali ideju.

Pametnom Dosta :-) :-) Znaci ne mogu da vjerujem

Nego sta ima u Stranci Zabih kako mi je Heco

jel srusen projekat Silajdzic u Libiji (njegove kompanije) ??
Mislim tu se već deset godina priča o nekom autoputu na kojem će se zaposliti par hiljada ljudi i ima da poteće med i mlijeko po cijeloj BiH, a i to kada se stvore uslovi koji se ni do dan danas nisu stvorili.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#11633 Re: SDP

Post by -LIBERO- » 09/03/2012 20:09

KatarinaKosaca wrote:
-LIBERO- wrote:Pa i nije. Bez obzira koliko ne simpatisem Zlatka, realno Dodik nije najveci problem u ovoj zemlji, i tek onda se moze zakljuciti u kolikom smo KU... :skoljka: :run:
Post nije bio analiza ko je , a ko nije najveći krivac, nego obična replika na tvrdnje da to nije rečeno od strane SDP-a.
Nego, ako ćemo već o tome ko je i šta je najveći problem, to je sigurno ekonomija. Pitanje je koliko jedan brak može ekonomski napredovati, ući u kredit pa kupiti kuću, otvoriti firmu itd, ako se jedno od supružnika stalno želi rastati i stalno ponavlja kako je u braku "zato što mora".
Tako da i tvoja i Zlajina tvrdnja o Dodiku pada u vodu, a ne radi se o Mići Mikiju Mićku osobno, nego o permenentnoj želji za otcjepljenjem i nemirenjem sa činjenicom postojanja jedne zemlje.
Vidim ja da ti pricas u "duhu2 razmisljanja harisa Silajdzica...sto je legitimno, naravno.

Nego, hocemo je ukinuti (RS, naravno) pa da krenemo u pospremanje pljacke doasdasnje, "privatizacije", ne placanja poreza velikih duznika prema drzavi, pokusati pokrenuti manje tvrtke, omoguciti brzi ulazak potencijalnim privatnim poduzetnicima...itd. itd.

Jer ono, ako je ne uspijemo ukinuti( RS, nego kako) mozda ne trebamo pokretati ni ovu ekonomsku prioritetnu pricu, kao i napokon da se pokrene prica oko uspostave balansa na polju pravde i pravicnosti u ovom drustvu.

Jer alibi je cudo, za njim u mnogo cemu teze ..a vidim da je najbolji, i najvise pali kod raje ovaj nas bosanskohercegovacki, " Mi cemo je ukidati ", a ovi ce je (podrazumjeva se) " Odcjepljivati"..i tako po 789 put u krug.

I da, ne mislim da treba biti slijep na sve poteze i pokusaje Dodika & co. ali trezizi uvijek i samo alibi u toj prici je vise degutantno.

Imamo mi puno puno precih, krucijalnijih i odmah(manje-vise) rjesivih PROBLEMA, evo u Sarajevu(a ima jos tih kantona i primjera), tu nam Dodik, a boga mi ni Covic ne smetaju ..pa......!!!!

Ali ne, lakse je odcjepljivati se ili ukidati..dok se boje ne rastope :D

Control panel
Has thanked: 3 times
Been thanked: 90 times

#11634 Re: SDP

Post by Control panel » 09/03/2012 20:34

Halcyon wrote:Jebe mi se ko gdje ima koju vilu, živim u 2012. godini kada vlast dijeli crveno-zelena mafijaška koalicija. Mislim da je to sasvim dovoljan razlog da ljudi pišu za/protiv njih.

To što ti takve stvari smetaju i remete ideološki obojenu idilu je, ipak, tvoj problem.
koji su dokazi da je sdp mafijaska osim sto ti kazes. i sto se zeli prikazati takvom, a nije.

Control panel

#11635 Re: SDP

Post by Control panel » 09/03/2012 20:41

pitam ove pljuvace sdp-a jesu li isli ove zime na bjelasnicu?

Control panel

#11636 Re: SDP

Post by Control panel » 09/03/2012 20:42

poznanik wrote:
Control panel wrote:
Halcyon wrote:Jebe mi se ko gdje ima koju vilu, živim u 2012. godini kada vlast dijeli crveno-zelena mafijaška koalicija. Mislim da je to sasvim dovoljan razlog da ljudi pišu za/protiv njih.

To što ti takve stvari smetaju i remete ideološki obojenu idilu je, ipak, tvoj problem.
koji su dokazi da je sdp mafijaska osim sto ti kazes. i sto se zeli prikazati takvom, a nije.
.

mikasa

#11637 Re: SDP

Post by mikasa » 09/03/2012 20:48

da i ...

Control panel

#11638 Re: SDP

Post by Control panel » 09/03/2012 20:53

mikasa wrote:da i ...
pa eto, samo da se zna. da kada SDP nema kocnicu i opstrukciju, da moze pokazati da zna i da hoce. bjelasnica nikad nije bila uredjenija i nikad nije bilo vise raje u posjeti.

KatarinaKosaca

#11639 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca » 09/03/2012 20:57

-LIBERO- wrote:Vidim ja da ti pricas u "duhu2 razmisljanja harisa Silajdzica...sto je legitimno, naravno.
Prevelika doza @selna :D Ali, kako sam ovdje jedno 1000000000 puta objašnjavala i prejašnjavala kako nisam pristalica niti jedne od postojećih političkih opcija na tržištu, kako je naša najveća tragedija što nemamo opciju b), ali eto vidim da sam SBIH, pa kad mi se to spočitava kao nedostatak sa najmanjom željom za priznavanje drugog i drugačijeg (sem formalne zadnje rečenice :D ), onda, eto jesam. Neka ostane apsolvirano.
-LIBERO- wrote:Nego, hocemo je ukinuti (RS, naravno) pa da krenemo u pospremanje pljacke doasdasnje, "privatizacije", ne placanja poreza velikih duznika prema drzavi, pokusati pokrenuti manje tvrtke, omoguciti brzi ulazak potencijalnim privatnim poduzetnicima...itd. itd.

Jer ono, ako je ne uspijemo ukinuti( RS, nego kako) mozda ne trebamo pokretati ni ovu ekonomsku prioritetnu pricu, kao i napokon da se pokrene prica oko uspostave balansa na polju pravde i pravicnosti u ovom drustvu.

Jer alibi je cudo, za njim u mnogo cemu teze ..a vidim da je najbolji, i najvise pali kod raje ovaj nas bosanskohercegovacki, " Mi cemo je ukidati ", a ovi ce je (podrazumjeva se) " Odcjepljivati"..i tako po 789 put u krug.

I da, ne mislim da treba biti slijep na sve poteze i pokusaje Dodika & co. ali trezizi uvijek i samo alibi u toj prici je vise degutantno.

Imamo mi puno puno precih, krucijalnijih i odmah(manje-vise) rjesivih PROBLEMA, evo u Sarajevu(a ima jos tih kantona i primjera), tu nam Dodik, a boga mi ni Covic ne smetaju ..pa......!!!!

Ali ne, lakse je odcjepljivati se ili ukidati..dok se boje ne rastope :D
Ma, nije stvar ni ukidanja ni šuplje retorike, stvar je veličine tržišta,... a isti Zlaya je govorio o Zapadnoj Njemačkoj po kojoj Istočna odmah pada.. Tako da ti je ovaj post niđe veze.

KatarinaKosaca

#11640 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca » 09/03/2012 21:00

Control panel wrote:
pa eto, samo da se zna. da kada SDP nema kocnicu i opstrukciju, da moze pokazati da zna i da hoce. bjelasnica nikad nije bila uredjenija i nikad nije bilo vise raje u posjeti.
Svi nezaposleni, svi penzioneri, svi radnici na minimalcu, svi koji ne primaju plaće idu svakodnevno na Bjelašnicu i uživaju u SDP plodovima napretka i blagostanja..

mikasa

#11641 Re: SDP

Post by mikasa » 09/03/2012 21:01

Control panel wrote:
naravno i nikad vise snijega i nikad vise para koje je dobio ZOI
Slazem se ali ako je to najveci uspjeh SDP-a sto su posijali travu i zaposlili par radnika na parkingu :evil:

Control panel

#11642 Re: SDP

Post by Control panel » 09/03/2012 21:05

KatarinaKosaca wrote:
Control panel wrote:
Svi nezaposleni, svi penzioneri, svi radnici na minimalcu, svi koji ne primaju plaće idu svakodnevno na Bjelašnicu i uživaju u SDP plodovima napretka i blagostanja..
a sto su se stvorili uslovi za odrzavanje neke od trka svjetskog kupa. pa sto smo kandidati za zimski festival mladih, po broju ucesnika vece od olimpjade. to nema veze. nadam se da ce biti jos projekat od sdpa kojima nece biti opstrukcija od drugih stranaka koje nisu nista uradile samo su hapale.

VjecitiStudent

#11643 Re: SDP

Post by VjecitiStudent » 09/03/2012 21:21

Nakon što je RSE prije nekoliko mjeseci objavio priču o velikom broju savjetnika u Vladi FBiH, federalna Vlada donijela je zaključak kojim se reducira broj savjetnika premijera i ministara u Vladi. Nakon ove odluke, koja je ovdašnjoj javnosti trebala pokazati spremnost na korekcije u vlastitim redovima u vrijeme zadatih mjera štednje, a što je pompezno najavljeno u lokalnim medijima, uslijedio je novi zaključak kojim je navedeno kako se odluka ipak ne odnosi na premijera i njegove zamjenike, o čemu mediji nisu obaviješteni.

Odluka federalne Vlade trajala je tek toliko koliko je trajalo negodovanje javnosti zbog objavljene priče, koju ponovno istražujemo.

Odluka federalne Vlade kojom je naložno smanjenje broja savjetnika u ministarstvima Vlade trajalo je tek mjesec dana, dovoljno dugo da se stiša negodovanje u javnosti koje smo izazvali radeći priču o čak 60 osoba koje su se na platnim spiskovima federalne Vlade tretirali kao savjetnici.

Iako je u prvom zaključku naloženo da se broj savjetnika reducira do 1. januara tekuće godine, Vlada je u međuvremenu prolongirala svoju odluku u odnosu na savjetnike dopremijera iako su upravo oni zaposlili najveći broj savjetnika.
http://www.danas.org/content/umjesto_re ... 10555.html

Premijeru, jel' se i dalje vozite autobusom?

mikasa

#11644 Re: SDP

Post by mikasa » 09/03/2012 21:34

Nazalost i ono malo pozitivnih primjera na pocetku mandata su uspjeli pokvariti...
"okrenule se sljive na rogace", steta

Optimus Prime
Been thanked: 1 time

#11645 Re: SDP

Post by Optimus Prime » 09/03/2012 22:01

Dok pljuvaci i dalje pljuju, evo novih novosti, nakon onih prije par dana kada je jedan SDP ministar najavio konacno preuzimanje kontrole leta nad BIH.
Strani investitori zadovoljni naporima Vlade FBiH na unaprjeđenju poslovnog ambijenta

Vlada FBiH uradila je izuzetan posao na unaprjeđenju poslovnog ambijenta iako je od usvajanja preporuka iz 'Bijele knjige' proteklo tek nekoliko mjeseci, ocijenili su danas predstavnici Vijeća stranih investitora tijekom sastanka s federalnim ministrom razvoja, poduzetništva i obrta dr.sci. Sanjinom Halimovićem. Federalni ministar kazao je kako su, sve preporuke iz 'Bijele knjige' uzete u razmatranje, te su usvojene, ili se nalaze u zakonodavnoj proceduri.

"Vlada FBiH je spremna odgovoriti na potrebe kako stranih, tako i domaćih investitora i kroz izmjenu zakonske regulative osigurati ambijent za bolje poslovanje", istaknuo je ministar Halimović.

Predstavnici stranih investitora izrazili su optimizam dosadašnjim aktivnostima Federalne vlade, budući da je njihova inicijativa naišla na direktan i brz odgovor.

"Ovo je najprohodnija inicijativa od strane poslovne zajednice u posljednjem desetljeću što nam pokazuje da Vlada FBiH razumije potrebe stranih investitora i da je ozbiljno pristupila kreiranju zakonskog i poslovnog ambijenta kako bi se privukle strane investicije i omogućilo bolje poslovanje", ocijenio je predstavnik ovog vijeća Branimir Muidža.

Inače, na sastanku, u sjedištu Vlade FBiH u Sarajevu, analizirane su dosadašnje aktivnosti na implementaciji preporuka iz 'Bijele knjige', te mogućnosti njihovog proširenja u njenoj novoj verziji. Osim preporuka iz ovog dokumenta, Vlada je, kako je istaknuo ministar Halimović evidenirala i druga zakonska rješenja čija bi skora izmjena trebala da doprinese boljem poslovanju u Federaciji BiH, priopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH.
http://www.bljesak.info/web/article.asp ... 8763899a91

popajic

#11646 Re: SDP

Post by popajic » 09/03/2012 22:08

Banksy wrote:
popajic wrote:
Daj ba , kakva je sad to glupa prica o Miletu i zlokobnom Zlaji kome ne smeta Dodikov secesionizam i sve ostale bljuvotine koje uz to idu :-)

Lagumdžija: Dodik nije najveći problem
I ???
Kako tvoj citat ide u prilog prethodno recenom da je Zlaja gori i od Dodika i da mu Dodikov secesionizam ne smeta :?

popajic

#11647 Re: SDP

Post by popajic » 09/03/2012 22:19

KatarinaKosaca wrote:
gubis se...tvrdnja je bila da je ( i pored SDP fobije ) ogavno stavljati Zlaju i Mileta u isti kos sto se tice odnosa prema Drzavi i da je insinuacija da SDPu ne smeta ni Miletov secesionizam - van pameti !
Kritika SDPa je jedna stvar, a i ima se tu puno toga zamjeriti...ali kad ljudi zapjene pa vise nemaju granice ... :roll:

Hemel
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

#11648 Re: SDP

Post by Hemel » 09/03/2012 22:27

SDP cekao dvadeset godina da dodje na vlast i da izda interese drzave za jednu noc.

Hare je izmislio politiku i diplomatiju za Zlatka Lagumdziju.

Za i Protiv

#11649 Re: SDP

Post by Za i Protiv » 09/03/2012 22:57

Hemel wrote:SDP cekao dvadeset godina da dodje na vlast i da izda interese drzave za jednu noc.

Hare i njegova lopovska ZagraBiH stranka su za Zlayu i SDP izmislili mnogo toga. U prvom redu kradju, manifetluke, nepotizam, ali politiku i diplomatiju, tesko...

I hajde, zivota ti, reci kako je to izdao SDP interese drzave za jednu noc?!

A ja znam jednu stvar, kako je taj tvoj Hare srusio aprilski paket, nama sve nizbrdo... i to se desilo za jednu noc!

Koliko sam cekao da SDP dodje na vlast, jos sam vise cekao i vise sam se radovao debaklu lopovske Harisove stranke.
Ono sto su oni zasrali prethodnih 20 godina, nesto da se moze popraviti u tako kratkom periodu.

Sasvim_Obican

#11650 Re: SDP

Post by Sasvim_Obican » 09/03/2012 23:00

Hemel wrote:SDP cekao dvadeset godina da dodje na vlast i da izda interese drzave za jednu noc.

Mislim da nisi u pravu.

Post Reply