SDP

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#10376 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

Sam naslov je sjesti i plakati
Ministar vanjskih poslova BiH posjetio Banju Luku
Lagumdžija svakim danom sve šokantnije poteze povlači
šta sutra na redu Mostar?
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#10377 Re: SDP

Post by stochar »

StupskaBitanga wrote:Sam naslov je sjesti i plakati
Ministar vanjskih poslova BiH posjetio Banju Luku
Lagumdžija svakim danom sve šokantnije poteze povlači
šta sutra na redu Mostar?
uspostavljanje diplomatskih veza sa Livanjskim kantonom...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#10378 Re: SDP

Post by plain vanilla »

stochar, postao si opsjednut Zlajom

de metni jos koji video, pa ces biti k'o Bosnolog
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#10379 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

majke mi nije više ni :lol:
Ja ne vjerujem
Sada će naravno FTV pozdraviti ovaj potez :x :x :x :x :x :x
Lijepa al-J kako Zlaju večeras lijepo spustiše
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#10380 Re: SDP

Post by atko »

lagumdzija = ceric = covic

svi bi komadic federacije na svoj nacin i da budu u njemu glavni opet na svoj nacin :wink:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#10381 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

SDP-ov kandidat za premijera:
Otkako je iz opozicije prešao u poziciju, SDP-u mnogi zamjeraju kadrovsku politiku koju vodi. Na svim važnim funkcijama u kantonima, Federaciji BiH i državi postavljene su osobe bliske Zlatku Lagumždiji.

Mnogi ne kriju razočarenje takvom stranačkom politikom, koja se na identičan način ponaša kao i stranke koje su prije nje bile na vlasti. To će, kako zaključuje Slavo Kukić, profesor mostarskog Sveučilišta, SDP-u itekako naštetiti.

„Odraziće se na glasove SDP-a u Unsko-sanskom kantonu, ali i u drugim dijelovima Federacije i BiH činjenica da SDP na poziciji vladajuće partije nije funkcionirala kao partija koja je obećavala korjenite promjene. Dapače, uklopila se u sivilo bh. stvarnosti, a po mojoj procjeni, glasači će to na općinskim izborima itekako kazniti“, procjenjuje Kukić.
http://www.danas.org/content/podjele_i_ ... 99236.html
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10382 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Dakle, lista neprijatelja se širi. Najnoviji član Slavo Kukuć. Očekujem skori napad na njega :lol:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#10383 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

KatarinaKosaca wrote:Dakle, lista neprijatelja se širi. Najnoviji član Slavo Kukuć. Očekujem skori napad na njega :lol:
Lista propalih intelektualaca je sve duza :oops:
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#10384 Re: SDP

Post by Sasvim_Obican »

Zlatko Lagumdžija vratio zastavu BIH u Banjaluku ! Dodik se očeš'o od nju.

Razgovarali su o uvozu nekakvog piva i nekim maržama, al' ja, bgmi, mislim da je to posao ministra vanjske trgovine, a ne vanjskih poslova.

:D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#10385 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

what is next?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10386 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

StupskaBitanga wrote:what is next?
Who knows...

Nego, zanima me stav onih koji su juče zdušno branili "diplomatski potez" nepojavljivanja na ručku sa Milanovićem, kako pravdaju ovaj gigantski vanjskoposlovni susret u Banja Luci bez BiH zastave? Zašto sjedi bez BIH zastave vrli ministar kad je već tako principijelan i takav branitelj BIH?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#10387 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

KatarinaKosaca wrote:
StupskaBitanga wrote:what is next?
Who knows...

Nego, zanima me stav onih koji su juče zdušno branili "diplomatski potez" nepojavljivanja na ručku sa Milanovićem, kako pravdaju ovaj gigantski vanjskoposlovni susret u Banja Luci bez BiH zastave? Zašto sjedi bez BIH zastave vrli ministar kad je već tako principijelan i takav branitelj BIH?
izvini FTV je suptilo ubacio bh zastavu vjerovala ili ne :x
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#10388 Re: SDP

Post by Hemel »

stochar wrote:
atko wrote:
stochar wrote:Image
predstavnici socijalne demokratije ... traktorista i carsijaner ... rip SD :-) :D
i jos kaže Lagumdžija kako "predstavlja zemlju u kojoj niko od nas nije stranac na bilo kojem njenom dijelu". e pa ako se tako nije osjecao na ova dva sastanka, sigurno ce i sam sebi izgledati kao stranac kad vidi ove fotke. na sastanku s Dodikom nigdje zastave BiH (ne mala na stolicu, vec velike u sali), a ono s Dzombicem je kao da se susreo sa bilo kojim ministrom vanjskih poslova neke strane drzave. divno nam je Zlaya cestitao Dan nezavisnosti tako sto je otisao u Banja Luku Dodiku i Dzombicu na noge i kako vidim na ovim fotkama prijateljski im zasvir'o flautu...
Ovo se zove gubljenje vremena ili bolje receno '' na sta je Lagumdzija spreman kada su u pitanju ustupci Dodiku?''
Dodika ne interesuje nikakva BiH (interesuje konfederativna sa nikakvim ovlastima) i svaka prica na tu temu je gubljenje vremena sa istim (jedino ako si spreman na ustupke a oni idu otprilike slabljenje drzave a jacanje entiteta).


da ne zaboravim, pregovarati i dogovarati se mora...
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#10389 Re: SDP

Post by Sasvim_Obican »

Da se razumijemo, cilj ovog sastanka je bio dogovor o nekom daleko važnijem pitanju. Samo ne znam koji se zakon gega iza brda i ko ga treba progurati. Možda povlačenje Zakona o Sudu. ?!

Uglavnom, da su htjeli pričati o uvozu pive iz Srbije, to su mogli i preko Skypea. :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#10390 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Koliko god mi Lagumdžija bio antipatičan i koliko god imao problem sa njim i njegovim pristupom određenim stvarima toliko se ne mogu načuditi da ljudima smeta kad se političar bavi politikom. :-?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10391 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Ridjobrki wrote:Koliko god mi Lagumdžija bio antipatičan i koliko god imao problem sa njim i njegovim pristupom određenim stvarima toliko se ne mogu načuditi da ljudima smeta kad se političar bavi politikom. :-?
Mislim da se ovdje nije o tome radilo. Naravno, mora se razgovarati. ALI

a)Da li je to isto juče bilo potrebno, naročito sa aspekta "novo radno mesto" ministra vanjskih poslova
b)Da li je u Banja Luku išao kao ministar vanjskih poslova ili kao predsjednik SDP-a?
c)Zašto je sjeo da razgovara bez obilježja države?
d)Da li radi posao ministra vanjskih poslova ili ili neki drugi?

itd, itd, itd.....
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#10392 Re: SDP

Post by Hemel »

Sasvim_Obican wrote:Da se razumijemo, cilj ovog sastanka je bio dogovor o nekom daleko važnijem pitanju. Samo ne znam koji se zakon gega iza brda i ko ga treba progurati. Možda povlačenje Zakona o Sudu. ?!

Uglavnom, da su htjeli pričati o uvozu pive iz Srbije, to su mogli i preko Skypea. :D
Zakon o Sudu i Tuzilastvu nije sigurno. Preveliki je to zalogaj za obojicu imajuci u vidu ko podrzava rad Suda i Tuzilastva.

Ima puno nerijesenih i pod tepih guranih stvari (drzavna imovina, vojna imovina) po meni jedno od najvaznijih pitanja. Ili ces imati drzavu koja ce imati i svoju imovinu ili ces imati drzavu kao praznu ljusturu.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#10393 Re: SDP

Post by Sasvim_Obican »

Dodik i Lagumdžija moraju razgovarati. Ako hoćemo da BiH kako-tako funkcioniše. Ako hoćemo opet povuci-potegni kao sa ZaBiH-ovcima, onda treba zatezati dok ne pukne.

Idući mjesec, Dodik u šeheru sjedi kraj ljiljana :D
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#10394 Re: SDP

Post by shuma.ispod.pazuha »

moram bez imalo ironije da pohvalim potez Lagumdžije što je otišao da razgovara sa Dodikom, pogotovo što je u pitanju bila ekonomija :thumbup: :thumbup: :thumbup:

skoro sam zaboravio ko je i šta je Dodik :oops: kad je rekao da neko iz BiH plaća 470 KM kad izvozi u HR, a oni odande samo 47 KM :shock: al svaka čast na ovom sastanku konačno da se bar počne komunicirat "sa drugima" za dobro BiH ekonomije.

Lagumdžija i Dodik za ovo danas čista desetka :thumbup:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#10395 Re: SDP

Post by Hemel »

SASTANAK ŠEFA DIPLOMATIJE BIH I PREDSJEDNIKA RS U BANJALUCI: Lagumdžija: Svaki entitet je naš u istoj mjeri, Dodik: Potrebno je usaglasiti stavove BiH



Prije nego što prvi put odem da predstavljam Bosnu i Hercegovinu (BiH) u svijetu, želim vidjeti kakva atmosfera vlada u BiH, da li postoji pozitivna politička klima među svim akterima na svim nivoma, te da predstavljam zemlju u kojoj niko od nas nije stranac na bilo kojem njenom dijelu, izjavio je večeras u Banjoj Luci ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija

Image


Objašnjavajući razloge svog dolaska u Banju Luku na razgovore s entitetskim zvaničnicima, Lagumdžija je na pres-konferenciji, nakon razgovora s predsjednikom RS-a Miloradom Dodikom, rekao da je to prvi u seriji sastanaka slične prirode, koje će imati s predstavnicima Vlade Federacije BiH, Brčko Distrikta, kantona, gradova, općina, a zatim i s akademskom i poslovnom zajednicom...

Lagumdžija je kazao da on nije ni na jednom dijelu BiH stranac, niti je Milorad Dodik stranac na bilo kom dijelu teritorije BiH.

„I svaki entitet je naš u istoj mjeri“, rekao je Lagumdžija i dodao da se večeras sastao s Dodikom, kao predsjednikom RS-a, koja je dio BiH.

„To je moja država, kao i njegova“, kazao je Lagumdžija.

Naglasio je da Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) treba da bude servis svih građana BiH, te samim tih i entiteta, općina, kantona, distrikta.

Prioriteti u radu MVP-a bit će i ispunjavanje uvjeta iz MAP-a, kao jednog od koraka na putu ka NATO-savezu, a uoči narednog samita u Chicagu.

Šef bh. diplomatije se nada da će stvoriti pretpostavke da aplikacija BiH za Evropsku uniju (EU) naiđe na otvorena vrata, a ne da „zaglavi“ u ladici.

„Ona ima dva elementa. Jedan je pozitivno prihvatanje od strane Bruxellesa, a drugo da se mi između sebe organiziramo na najbolji način, da imamo kapacitet na svim nivoima vlasti u BiH, da tu aplikaciju kredibilno ispunimo, odnosno da se koordinira u skladu s ustavnim ustrojstvom ove zemlje i principima EU-a“, rekao je Lagumdžija.

Kao treći segment rada svog resora naveo je regionalnu dinamiku u kontekstu ekonomskih pitanja, pri čemu se Lagumdžija složio s Dodikom da BiH nije ravnopravna u regionu kada su u pitanju ekonomski odnosi.

„Moramo imati određenu vrstu respekta s našim susjedima“, rekao je Lagumdžija i dodao da BiH želi da se dođe u situaciju da naše firme nisu diskriminirane, a sada je takav slučaj kod mnogih.

„Želimo da one budu ravnopravne. Također, moramo brinutio da BiH ne naruši međunarodne odnose i one koje je prihvatila kao dio regionalnih odnosa, olakšica i povezivanja“, kazao je Lagumdžija.

Dodik je rekao da ovaj sastanak svjedoči o novoj praksi, kojom se pokušava da se na svim nivoima vlasti uspostavi bolja komunikacija nego što je to bilo u prošlosti, te da se razmatraju pitanja koja su važna i za unutrašnje odnose i za vanjsku bh. politiku.

„Raduje me što je Lagumdžija ovdje večeras i što s njim zajedno možemo da konstatujemo tu praksu“, kazao je Dodik i naveo da je potrebno usaglasiti stavove BiH, a ne da se pojavljuju unilateralni ili stranački istupi one osobe koja je na funkciji šefa diplomatije.

Osim o usvajanju dvaju zakonu vezanih za evropski put naše zemlje, te naporima po pitanju implemetacije presude „Sejdić-Finci“, razgovarano je i o pitanju vojne i državne imovine, uz želju, kako kaže Dodik, da se ta pitanja što prije riješe, jer i veliki dio tih objekata trpi štete i propada neiskorišten.

Lagumdžija je ponovio da nije tačno da se s predsjednikom hrvatske vlade nije sastao na radnom ručku zato što navodno Zoran Milanović nije podržao Federalnu vladu, jer se to nije od njega, kao premijera susjedne zemlje, ni očekivalo.

Također kaže da su to netačne tvrdnje i da mu je drago da je Milanović rekao da nije došao u BiH da razgovara o Federalnoj vladi.

I Dodik i Lagumdžija su odgovarajući na novinarska pitanja rekli i da nije ništa novo što se ne slažu stavovi RS-a i FBiH o proslavi 1. marta kao Dana nezavisnosti BiH.

(FENA)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#10396 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Hoćemo li to opet o zastavama? :oops:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#10397 Re: SDP

Post by stochar »

plain vanilla wrote:stochar, postao si opsjednut Zlajom

de metni jos koji video, pa ces biti k'o Bosnolog
ako se ne bavis politikom, politika ce se baviti tobom. dan nakon sto covjek napravi kretenski diplomatski gaf na kojem bi mu i Dodik pozavidio, iznapada premijera susjedne drazave koji je dosao u prijateljsku posjetu zbog susreta sa predstavnicima HNS-a s kojima on himself ima sporazum o saradnji, a sve to ustvari radi iz licnih sujeta, ode na flautu Dodiku! pa daj ba o cemu mi ovdje govorimo?!?!

kad se ovdje nepostizanje dogovora pravdalo nekim inatom i 'nek je pokazo dodiku i covicu', onda je inat bio OK. sad kad ode i poflauta Dodiku napravivsi medjudrzavnu posjetu drugom entitetu (na sastanku s Dodikom u sali nema zastave BiH, a s Dzombicem bolje da je nema na onaj nacin jer izgleda kao da se susreo s premijerom Togoa), onda kao 'ne treba se inatiti ko Silajdzic, to je politika...'. pa daj neka se ovi Zljigavci dogovore sa sobom sta je IN a sta OUT, a ne kako je Zlayinom enisu ceif! mnogo su licemjerni i jadni, misljenje mijenjaju cesce nego Alija...

da ponovimo: Lagumdzija onog momenta kad je koalirao sa nacionalistima na kritici kojih je dobio izbore, za mene je postao isti kao i oni! Milanovic nije koalirao sa nacionalistima, strpio se jedne izbore pa ih na sljedecim potukao do nogu! nacionalisti i fasisti se ne pobjedjuju koaliranjem, pobjedjuju se tako sto ih potuces do nogu i nabijes nogom u guzicu! logikom koju mi ovdje prosipaju Zljigavci ispada da su n ajpametniji bili domaci izdajnici koji su koalirali sa njemackim okupatorom, ispade da je najpametniji bio Fikret Abdic koji je Kladusu od granatiranja spasio koalirajuci s Karadzicem, Mladicem i Marticem. opasna sranja propagiraju braneci Zlayinu pogresnu politiku, opasna...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#10398 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Ko su zljigavci? :?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#10399 Re: SDP

Post by plain vanilla »

stochar wrote:
ako se ne bavis politikom, politika ce se baviti tobom. dan nakon sto covjek napravi kretenski diplomatski gaf na kojem bi mu i Dodik pozavidio, iznapada premijera susjedne drazave koji je dosao u prijateljsku posjetu zbog susreta sa predstavnicima HNS-a s kojima on himself ima sporazum o saradnji, a sve to ustvari radi iz licnih sujeta, ode na flautu Dodiku! pa daj ba o cemu mi ovdje govorimo?!?!

kad se ovdje nepostizanje dogovora pravdalo nekim inatom i 'nek je pokazo dodiku i covicu', onda je inat bio OK. sad kad ode i poflauta Dodiku napravivsi medjudrzavnu posjetu drugom entitetu (na sastanku s Dodikom u sali nema zastave BiH, a s Dzombicem bolje da je nema na onaj nacin jer izgleda kao da se susreo s premijerom Togoa), onda kao 'ne treba se inatiti ko Silajdzic, to je politika...'. pa daj neka se ovi Zljigavci dogovore sa sobom sta je IN a sta OUT, a ne kako je Zlayinom enisu ceif! mnogo su licemjerni i jadni, misljenje mijenjaju cesce nego Alija...

da ponovimo: Lagumdzija onog momenta kad je koalirao sa nacionalistima na kritici kojih je dobio izbore, za mene je postao isti kao i oni! Milanovic nije koalirao sa nacionalistima, strpio se jedne izbore pa ih na sljedecim potukao do nogu! nacionalisti i fasisti se ne pobjedjuju koaliranjem, pobjedjuju se tako sto ih potuces do nogu i nabijes nogom u guzicu! logikom koju mi ovdje prosipaju Zljigavci ispada da su n ajpametniji bili domaci izdajnici koji su koalirali sa njemackim okupatorom, ispade da je najpametniji bio Fikret Abdic koji je Kladusu od granatiranja spasio koalirajuci s Karadzicem, Mladicem i Marticem. opasna sranja propagiraju braneci Zlayinu pogresnu politiku, opasna...
kakav ti je rjecnik, sutra ce te iz Avaza zvati da te zaposle

eto ti znas sto je Zlaja isao Dodiku, umjesto da ljubi stope Milanovicu

Ne volim Zlaju, ali brate, ti imas problem s njim neki, i to haman pa lican


odmori malo
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#10400 Re: SDP

Post by Sasvim_Obican »

Ako Lagumdžija uspije riješiti pitanje državne imovine i ostvariti plan iz MAP-a, kao ministar vanjskih poslova, te ne ugroziti predaju aplikacije za EU, onda se njegov mandat može smatrati uspješnim.

To su vanjskopolitički prioriteti, a za uvoz pive i riže iz susjedstva, postoji i posebno ministarstvo :D
Post Reply