SDP

breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#40901 Re: SDP

Post by breuer »

m_l wrote:
fosna2014 wrote:Mislim da se Zlaya priprema za clana predsjednistva. Tako mi to sve lici.
Ja bih rekla za Nobelovu nagradu za mir. Tako mi se cini gledajuci njegovo gostovanje kod Mate. :mrgreen:
Tu čovek spozna njegov politički netalenat. U kontaktu je sa takvim ljudima na svjetkom nivou, a teško da šta može ostvariti u BiH od tih zamisli.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#40902 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Ma kakav on, krenuo je Haretovim stopama. Uskoro će "ordinirati i politički djelovati po restoranima oko Begove džamije" :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40903 Re: SDP

Post by Banksy »

Je li to istina da je naš socijaldemokratski gradonačelnik Ivo Komšić konačno digao plate Gradskoj upravi, a sebi je povisio s 1.890 KM na 3.150 KM ...?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40904 Re: SDP

Post by General War »

Banksy wrote:
The BEN10 wrote:
Banksy wrote:Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Šefice, ako si pažljivo pratila emisiju, u neka doba je Mato najavio ponovno gostovanje (tamo nedŽe pri kraju). :-D
Nisam nikako, kamoli do kraja. Ne što mi je antipatičan, već što mislim da je, u i ovom trenutku i dugoročno, sasvim beznačajan. Nakon ovog s Fahrom, pričalo se da je on sljedeći na redu. Vjerujem da je gostovanje u tom svjetlu, pritiska i prisustva, uz povratak islamu, ne bili se umilio javnosti i po toj liniji ...
Jel tako nano? :mrgreen: vec je porbavao taj pristup, jedino mu i moze bog pomoc da se izvadi iz gliba uz primjenu masovnih sihri prema pucanstvu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40905 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Sad kad vlada FBIH seli u Energoinvest, da li Niksic mora vratiti stan Uniprometu?

Ili je to već otplaćeno, dosadašnjim kirijama.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40906 Re: SDP

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:Sad kad vlada FBIH seli u Energoinvest, da li Niksic mora vratiti stan Uniprometu?

Ili je to već otplaćeno, dosadašnjim kirijama.
:oops: :mrgreen:

Je li istina ovo za Komšića, da je uspio uduplati platu, ne mogu naći na netu ...
Naša stranka kad bira, baš izabere ... :lol:
bob_rock
Posts: 151
Joined: 19/07/2010 14:46

#40907 Re: SDP

Post by bob_rock »

Mislim da odluka mora ići kroz gradsko vijeće, valjda bi to trebala znati.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#40908 Re: SDP

Post by fosna2014 »

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40909 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

palermo wrote:
VjecitiStudent wrote:
Imaš li redukcija vode noću, koliko dugo čekaš na javni prevoz, gušiš li se zimi u sve zagađenijem gradu, koliko dugo si zadnji put čekao na ultrazvuk ili specijalistu ...?
Ako ti je barem jedan odgovor na ova pitanja gore pozitivan, onda razmisli šta se sve moglo uraditi sa 750 miliona koje su Zlatko i zlatčad spiskali na onih 20km autoputa (usput razmisli koliko od tih 750 su oni sebi uzeli). I koliko ih još treba spiskati tek da bi rekli "i mi imamo autoput".
U zemlji, koja će uskoro imati ispod tri miliona stanovnika.
Gdje prebogata Norveška ima manje od 200km autoputa, ali 'ta će oni', naša sirotinja, i novčanikom a bogami sve više i umom, sve zna bolje.
jok nemam redukcija, ne čekam javni prevoz, jok...kod nas sunce sija, pa ako si mlogo hitno bolestan doćeš brzo na red....

Pa jebo ga miš, nije Sarajevo mjera čitavog života.....trebalo je sve te pare stući u sarajevo umjesto u auto-put, de se bolan saberite.....ovo je off topic...


Inaće Zlaja k'o Zlaja......ostavio je pustoš iza sebe u SDP-u
gledajuci proteklih nekoliko godina i kriticare SDP-a... ispada da je podvuceno bio ogromni problem

ne zato sto je SDP prestao trositi na Sarajevo

vec zato sto je zaboravio podmazivati sarajevske medije, aktiviste i nevladin sektor... kontajuci da im vise ne trebaju...

isti spin se koristio u TK i USK - "odose pare na autoput, a Tuzla/Cazin od toga nema nista

ljudi najcesce ne vide dalje od svoje avlije, ili do famoznog poteza sebilj - m.dvor... :cry:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#40910 Re: SDP

Post by madner »

Samo SDP, niko nije gazio HDZ ko oni.

U nacionalizmu je snaga. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40911 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

madner wrote:Samo SDP, niko nije gazio HDZ ko oni.

U nacionalizmu je snaga. :D
uvijek sam volio tvoje banalne bulletproof argumente :D

a baketa kad pogledash :D aman :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40912 Re: SDP

Post by Liberalism »

VjecitiStudent wrote:Sad kad vlada FBIH seli u Energoinvest, da li Niksic mora vratiti stan Uniprometu?

Ili je to već otplaćeno, dosadašnjim kirijama.
Naravno da mora. Jer samo ti smijes imati stan i samo ti smijes krasti od drzave.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40913 Re: SDP

Post by Liberalism »

Novak20 wrote:
breuer wrote:Pa to je njegov najveći problem realno, i kao takvog ga treba shvatiti. Pogledaj ljude kojima se okružio, zaista je pored njih klasa, ali koliko je realnih potencijala prije toga ugušio...
Ne samo što je ugušio potencijal svoje stranke nego je izazvao katastrofalan rascjep i odljev članova i glasača. Izbio nam je svaku nadu da u ovoj državi postoji politička pozicija i opozicija, praktično, obesmislio izbore udružujući se sa jednom nacionalnom strankom u pokušaju da sje.. drugu nacionalnu stranku. Uništio je socijaldemokratiju u BiH u narednih 20 godina. Frajer se nakon dobivenih izbora počeo ponašati kao gavran koji je ispustio sir iz kljuna kad mu je lija (SDA, Lijanović, HSP) rekla da lijepo pjeva. Sačuvao je i spasio od čistke kadrove SDA koja je tada bila pred krahom a njegovi kadrovi su u potpunosti djelovali kao kopije sdaovaca.

Sad je nacionalnim strankama stvarno otvoren put da sve svoje naume provedu do kraja preko leđa napaćene sirotinje. I kad neko kaže da je on političar. Rahmetli Tihić i Bakir ovakav kakav je su za njega izmislili politiku.
Ja mislim da su tvoji roditelji i roditelji vecine vas ovde na forumu unistili SDP.

Vama je SDP odgovarao, kleli ste se u Tita sve dok vas je izbavljao iz sojenica, kad vam je drvene kasike zamjenio pravim, kad ste dobili prave kuce, stanove, poslove, automobile, telefone i televizore. Kad ste vidili da vam vise parija te treba okrenuli ste se fasistima, aliji, radovanu i miroslavu, nadajuci se da cete sad i od njih profitirati.

Kao sto sam vec negdje napisao kako vas nije stod napisati da je Lagumdzija kriv za pad SDP-a kad ste se svi listom odrekli socijalistickih ideja i zaletili se na fasisticke ideje nacionalistickih stranaka. I jos kazes da je bakir za njih izmislio politiku. Ti pojma nemas o politici. Jadno.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#40914 Re: SDP

Post by JThomas »

opušteno znak jednakosti između tita i SDPa.

brate.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#40915 Re: SDP

Post by jao_situacije »

pa nije sdp gradio stanove i pravio auta
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40916 Re: SDP

Post by Liberalism »

jao_situacije wrote:pa nije sdp gradio stanove i pravio auta
Jok gradio ih je Alija dok je lezao u zatvoru, u pauzi tugovanja za izgubljenim arapsko izraelskim ratom iz 1967 godine.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40917 Re: SDP

Post by Liberalism »

JThomas wrote:opušteno znak jednakosti između tita i SDPa.

brate.
Nego sta?

SDP je forma preostala od Tita, mrvics casnih ljudi koji nisu izdali ideje i koji se nisu pomamili za fasizmom i idejom da otjeras, opljackas ili ubijes nekog samo zato sto nije iste "krvi".
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#40918 Re: SDP

Post by Mohamad Sissoko »

HM 2011 SDrP version.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#40919 Re: SDP

Post by jao_situacije »

Liberalism wrote:
jao_situacije wrote:pa nije sdp gradio stanove i pravio auta
Jok gradio ih je Alija dok je lezao u zatvoru, u pauzi tugovanja za izgubljenim arapsko izraelskim ratom iz 1967 godine.
šališ se ?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40920 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Liberalism wrote:
Novak20 wrote:
breuer wrote:Pa to je njegov najveći problem realno, i kao takvog ga treba shvatiti. Pogledaj ljude kojima se okružio, zaista je pored njih klasa, ali koliko je realnih potencijala prije toga ugušio...
Ne samo što je ugušio potencijal svoje stranke nego je izazvao katastrofalan rascjep i odljev članova i glasača. Izbio nam je svaku nadu da u ovoj državi postoji politička pozicija i opozicija, praktično, obesmislio izbore udružujući se sa jednom nacionalnom strankom u pokušaju da sje.. drugu nacionalnu stranku. Uništio je socijaldemokratiju u BiH u narednih 20 godina. Frajer se nakon dobivenih izbora počeo ponašati kao gavran koji je ispustio sir iz kljuna kad mu je lija (SDA, Lijanović, HSP) rekla da lijepo pjeva. Sačuvao je i spasio od čistke kadrove SDA koja je tada bila pred krahom a njegovi kadrovi su u potpunosti djelovali kao kopije sdaovaca.

Sad je nacionalnim strankama stvarno otvoren put da sve svoje naume provedu do kraja preko leđa napaćene sirotinje. I kad neko kaže da je on političar. Rahmetli Tihić i Bakir ovakav kakav je su za njega izmislili politiku.
Ja mislim da su tvoji roditelji i roditelji vecine vas ovde na forumu unistili SDP.

Vama je SDP odgovarao, kleli ste se u Tita sve dok vas je izbavljao iz sojenica, kad vam je drvene kasike zamjenio pravim, kad ste dobili prave kuce, stanove, poslove, automobile, telefone i televizore. Kad ste vidili da vam vise parija te treba okrenuli ste se fasistima, aliji, radovanu i miroslavu, nadajuci se da cete sad i od njih profitirati.

Kao sto sam vec negdje napisao kako vas nije stod napisati da je Lagumdzija kriv za pad SDP-a kad ste se svi listom odrekli socijalistickih ideja i zaletili se na fasisticke ideje nacionalistickih stranaka. I jos kazes da je bakir za njih izmislio politiku. Ti pojma nemas o politici. Jadno.

Ima PTSD, a ima i PETSD - postizborni PTSD
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40921 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Mohamad Sissoko wrote:HM 2011 SDrP version.
Kamo sreće, HM je smorio ponavljanjem, no pojedinačni postovi su bili vrlo veseli, odisali optimizmom, mjestimično je bio i duhovit, dok je ovaj tmuran i težak ko crna zemlja.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40922 Re: SDP

Post by Liberalism »

jao_situacije wrote:
Liberalism wrote:
jao_situacije wrote:pa nije sdp gradio stanove i pravio auta
Jok gradio ih je Alija dok je lezao u zatvoru, u pauzi tugovanja za izgubljenim arapsko izraelskim ratom iz 1967 godine.
šališ se ?
Ne salim se sa onim koji veze nemaju o istoriji. Njih zaobilazim.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#40923 Re: SDP

Post by JThomas »

i ti misliš dovoljno staviti titov poster i uzimati kirije da bi bio od tita?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#40924 Re: SDP

Post by jao_situacije »

Liberalism wrote:
Ne salim se sa onim koji veze nemaju o istoriji. Njih zaobilazim.
kako to zaobilaziš sebe
ti si baš napredan, kad si uspio zaobići sebe

čuj sdp pravio stanove, de ti to još malo provjeri ko je pravio stanove od čijih para i tako..
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#40925 Re: SDP

Post by howdy »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
jefff wrote:Zlatko Lagumdžija gost na OBN Telering 14 02 2016
https://www.youtube.com/watch?v=-nNMFut ... e=youtu.be

Hoćel ga ikad nestat :shock:
Odličan interviju, Lagumdžiji mnogi nisu ni do koljena. Lične sujete i animozitet ostavimo po strani.

Ovaj gospodin (Zlatko Lagumdzija) mi se toliko gadi da to ne mogu rijecima opisat. Bljak.
Last edited by howdy on 25/02/2016 20:25, edited 1 time in total.
Post Reply