Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#326 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

dogovor wrote: Ako BiH propane ili ostane ja ne vidim ni poraz ni pobjedu kao neki od vas vode poraz ako BiH ne opstane ovakva kava jest. Jedino što želim jest da razne lagumdžije budu onemogućeni da odlučuju tko će zastupati Hrvate pa i ostale. ako netko u tome vidi propast BiH to je njegov problem.
Naravno jarane, to ti vjerujem, jer ti svojom pravom domovinom osjećaš Hrvatsku, ja ne, moja jedina domovina je Bosna i Hercegovina, i u tome i jeste razlika između mene i tebe.
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#327 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dogovor »

palermo wrote:
dogovor wrote: Ako BiH propane ili ostane ja ne vidim ni poraz ni pobjedu kao neki od vas vode poraz ako BiH ne opstane ovakva kava jest. Jedino što želim jest da razne lagumdžije budu onemogućeni da odlučuju tko će zastupati Hrvate pa i ostale. ako netko u tome vidi propast BiH to je njegov problem.
Naravno jarane, to ti vjerujem, jer ti svojom pravom domovinom osjećaš Hrvatsku, ja ne, moja jedina domovina je Bosna i Hercegovina, i u tome i jeste razlika između mene i tebe.
Muž maltretira ženu, tuče je, on zna bolje nego ona sam što joj treba, što joj odgovara. I takav muž da osuđuje ženu što hoće rastavu.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#328 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

dogovor wrote: Muž maltretira ženu, tuče je, on zna bolje nego ona sam što joj treba, što joj odgovara. I takav muž da osuđuje ženu što hoće rastavu.
Dakle, ipak hoćeš rastavu :D

Mislim paralela ti je bezveze......
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#329 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dogovor »

palermo wrote:
dogovor wrote: Muž maltretira ženu, tuče je, on zna bolje nego ona sam što joj treba, što joj odgovara. I takav muž da osuđuje ženu što hoće rastavu.
Dakle, ipak hoćeš rastavu :D

Mislim paralela ti je bezveze......
Paralela je na mjestu. Od muža zavisi hoće li biti rastave.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#330 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

dogovor wrote: Paralela je na mjestu. Od muža zavisi hoće li biti rastave.
Pa ništa, onda nek žena podnese zahtjev za brakorazvodnom parnicom.....šta'š ako joj je već toliko teško
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#331 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dogovor »

palermo wrote:
dogovor wrote: Paralela je na mjestu. Od muža zavisi hoće li biti rastave.
Pa ništa, onda nek žena podnese zahtjev za brakorazvodnom parnicom.....šta'š ako joj je već toliko teško
Dakle ti podržavaš supruga koji ne može obuzdati svoju agresivnu narav.
Ja mislim da bi se ja i ti brzo složili.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#332 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jutarnji »

palermo wrote:
dogovor wrote: Paralela je na mjestu. Od muža zavisi hoće li biti rastave.
Pa ništa, onda nek žena podnese zahtjev za brakorazvodnom parnicom.....šta'š ako joj je već toliko teško
Mislim da je i njoj jasno kako sudija zna da je zesca ravaku, zato bi ona nesta lafo dogovorom, bez suda. :D
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#333 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

dogovor wrote: Dakle ti podržavaš supruga koji ne može obuzdati svoju agresivnu narav.
Ja mislim da bi se ja i ti brzo složili.
Ma nisi ništa o ženi rekao.jel pazila muža,jel pare donosila u kuću, jel bila štedljiva il je visila po radnjama, jel ga varala, jel djecu pazila, jel svekrvu pazila :D , jebi ga, čim ona neće da podnese brakorazvodnu parnicu, men se čini da i ona ima oraha u džepu....
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#334 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jutarnji »

Sta sad, maca pojela jezik? :? :D
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#335 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Nass »

A ovdje bi kao Bosnjaci trebali biti taj agresivni muz koji maltretira i tuce svoju suprugu, tj. Hrvate? Hahaha
Kakve sve gluposti ovi trollovi nece napisati.
bonislav
Posts: 167
Joined: 11/06/2007 11:19

#336 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bonislav »

U Europi ne postoji država koja je višenacionalna ili višereligijska a koja je unitarna.
Španjolska postoji stotinama godina, bila je unitarna, uostalom zato je nastala i baskijska ETA. Međutim pred 30 godina, 1978., provedene su ustavne promjene te su nastale autonomne pokrajine u kojima naravno većinu stanovništva čine konstitutivni narodi Španjolske...Katalonci u AP Kataloniji, Baski u AP Baskiji....
Slično je i s Belgijom, unitarna država koja je također 80ih decentralizirana na dvije glavne jedinice radi zadovoljavanja nacionalnih zahtjeva Flamanaca odn. Valonaca.
Švicarski su kantoni strogo podijeljeni po religijskom ključu, a postoji i teritorijalni diskontinuitet kantona, tako da katolička općina unutar protestantskog kantona nije dio toga kantona već je u sastavu susjednog katoličkog kantona iako je isti udaljen npr 30 km, pa je ta općina otočić unutar protestantskog kantona.
Ruska Federacija puna je autonomnih pokrajina npr. Tatarstan.

Zašto?

Jesu li Belgijanci, Švicarci, Španjolci, Rusi, Britanci... budale?

Švicarci sa svojim teritorijalnim diskontinuitetom? Budaletine, zato im je tako loše.
NOT.

To su više-manje bivše unitarne države koje su uvidjele probleme te su te probleme relativno nedavno riješile.

Bosna i Hercegovina po unutarnjem uređenju MORA biti decentralizirana po nacionalnom kriteriju, svatko tko je protiv toga je karađorđevićevsko-miloševićevski jugosloven..pardon velikosrbin.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#337 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bosnolog »

raskoljnikov06 wrote:
Na ovo podebljano: izvini ali ovako nesto moze samo reci ko je slab i isfrustriran. Kao kad te neko istuce a ti ces ga kao bajagi docekati iza plota sa nekom palijom pa ga dobro izlemati. Jel ti stvarno mislis da bi ti i slicni tebi mogli ratovati protiv NATO,EU, Srbia i Hrvata ?Ako tako mislis onda bogami nisi ni svjestan svoje moci a kamoli tudje.

Sto se tice snova: mozda ti sanjas, ko zna, a mozda kad se probudis valja ti ici vrsiti prepade i diverzije na NATO :)

Sto se tice Tite i njegove gerile i ofanziva; tja, Njemac izgleda nije pao na ruskom frontu nego ganjajuci Titu i njegovu gerilu. Doduse, ko je njemu i njegovoj gerili rekao da se bori u ime nekoga?

I sad je Ivo Josipovic hipik i neki lehomudan. Svejedno mi je ali nije fino da nekome dajes tako pogrdne nazive.

Politiku i volju sila ne treba zanemarivati. To sto smo svi mi dole dicni i ne damo se to ne pije bas vode u ovom zapadnom dunjaluku. Mi bi samo o-ruk jer ko kad neznamo drugacije.



I...Poznato je da postoji veliki broj VelikoSrba/cetnika a i evo VelikoHrvata/ustasa. To bi bili svi oni koji se ne slazu sa tobom a na sire i sa bosnjackim strankama. Koliki je broj onih koji se ne slazu sa srpskim ili hrvatskim strankama i koje je njihovo ime?
Frustrirani su oni koji dnevno u javnosti posalju nekoliko puta vec izlizanu demagosku suplju kako nema Bosne bla,bal,bla,........ i lazu vlastit narod svaki put pred izbore da ce biti referendum iako zna da na njega nema pravo,sto bi za posljedicu bio nestanak Karadzicevog Ausvica sukobi i povrat RBiH,.....Frustrirani su onij koji su ratovali protiv zemlje u kojoj su nakon svega u njoj ostali da zauvijek zive frustrirani ili sele iz nje,....

Najbolji primjer i poruke su date na ovm klipu svakodnevno frustriranog Lemija ali i odgovor Salke iz Gradacca,.....http://www.youtube.com/watch?v=vnqIozFh ... 9&index=68

Sto se tice velikosrba i njihove politike te stranaka koje su protiv BiH,one su konsezusno za isti velikosrpski cilj koji je zapocet od stran SANU-a i Beograda samo su im nacini i putevi nesto razliciti u nijanskama a cilj jeisti,....

Sto se tice velikohrvatske anti BH politike ona je kontinuitet Tudmanove i Bobanove HDZ stvaranja preduslova za povratak Banovine Hrvatske u nwkom narednom periodu,Za sada im treba etnicka omedeost istih zato se plasira svo vrijeme iluzusticka zelja u tom cilju od strane Covica kome asistira Dodik jer je time i genocidnom Ausvicu sigurniji na putu zajdnickog plana rasturanja BiH samo im vrijem i odnos snaga u BiH,regiji i Svijetu ne ide na ruku,.....

Sto se tice Josipovica on je do sada najljigaviji predsjednik Hrvatske,Podlak najobicniji i fukara koja dode u BH Parlament izvine se u ime Hrvatske za Tudmanove grijehe i agresiju na BiH,to isto uradi prema zrtvama te politike u Ahmicima a potom ode u Mostrar i sjedne sa Covicem koji nastavlja tu istu politiku,......

Josipovic je obicni kutron kao i Tadic samo drugacije boje i jos nepuknuti za razluku Tadica koji ga navlac na tanak led dovodeci u Banjaluku od cega Hrvati posavine i oni koji zive u Ausvicu nemaju nikakve fajde,....Josipovic se slizao sa Tadicem i odatle tvoje gotivljenje lehomudana jer odgovara velikosrpskoj politici za razliku Mesica, ;-) o Mesicu sigurno imas sasvim drugacije misljenje,.... :mrgreen:

Tadic i Josipovic nastavljaju politiku Molosevica i Tudmana (light version)mirnodobska verzija hladnog rata protiv BiH,....Razlika od onih prethodnika iz devedesetih sto su mandrknuli je sto neamju vojne i ekonomske resurse niti podrsku medunarode zajednice a sto je najbitnije znaju da su BH rodoljubi mnogo zilav i nesalomljiva i totalno nepredvidiva snaga sa kojim nebi mogli izaci na kraj i sto bi se citav region zapalio,

Josipovicu i Hrvatskoj se moze odgovoriti takode perfidno na ovaj hladni pro Tudmanov hladni rat,Dovoljno je da mu neko rokne dvije tri peterde u vrijeme turisticke senzone juzno od Splita ili Istri mjesecno po jednu cime bi tursiticka senzona propala a znamo u kakvim je dugovima Hrvatska i sta bi znacilo za njenu privredu kada je u pitanju Turizam od kojeg najvece prihode ubire.Zamisli da se to uradi par godina u kontinuitetu,..... :razz:

Sto se tice daljih promjena BiH nece ih biti niti novog blentiteta,a vrijeme svakao radi za probosanske snage i ideju opstaka i jacanja BiH,zapamti da je svakim novim danom vise onih koji su za BiH u odnosu na jene dusmane,....Frustracije i negacije onih sto ih je svakim danom sve manje u BiH ce bit vece sa elementima panike,...... :mrgreen:

Evo se oglasio i veliki sef sa svojim misljenejm Deyton zauvijek sto se slazem,to jest dok se etnicke boje ne rastope,...... :lol: :lol:
Moore: Ne želimo kardinalne promijene Daytonskog sporazuma
Petak, 07 Siječanj 2011 17:45

Jonathan-Moore zamjenik američkog veleposlanika u BiH Jonathan Moore je rekao da SAD ne želi nikakve promjene u Daytonskom sporazumu, a to znači da će do stvaranja novog entiteta teško doći budu li političari u BIH dozvolili da se SAD pita u BIH kao nekada. . Javna je tajna naime da Americi BiH strateški uopće nije bitna i da SAD u BIH provodi politiku svog NATO partnera Turske....

"Mi ne želimo vidjeti nikakve promjene Daytonskog sporazuma. Što se tiče Ustava BiH, on se može mijenjati amandmanima, ali ne želimo da se mijenja struktura. Ne očekujemo da će biti treći entitet", kazao je Moore u intervju za sarajevo-x te je dodao kako se može raspravljati koliko će biti kantona u Federaciji i Republici Srpskoj.


O trećem entitetu govore gotovo sve hrvatske stranke u BiH, a u zadnje vrijeme i mnogi političari u Hrvatskoj. Na to Moore kaže kako svatko ima pravo na mišljenje. "Ali takve promjene, posebno zbog trećeg entiteta, ne dolaze u obzir", rekao je Moore te dodao kako se do rješenja mora doći razgovorom i dogovorom, ali bez prijetnji izvana ili iznutra.

Kritizirao je političare u BiH i rekao da "vide previše primjera dječjih igara" na svim razinama politike. "Vođe koji su izabrani u listopadu dobili su povjerenje i nade svih naroda BiH da se ne ponašaju kao u vrtiću, nego da stvaraju vlade na svim razinama i ne ostaju u svom 'ćorsokaku'", zaključio je Moore.
Ko ima problema sa prihvatanje Bosne zauvijek,sto bi rekli do kijametskog dana neka uzme dnevnu terapiju Bosnodurin-a on ce mu pomoci da lakse prevazice frustrirsnost opstojnosti mrske nametnute i ne poderive Bosne ponosne :mrgreen:
Last edited by Bosnolog on 08/01/2011 18:47, edited 1 time in total.
bonislav
Posts: 167
Joined: 11/06/2007 11:19

#338 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bonislav »

Nass wrote:A ovdje bi kao Bosnjaci trebali biti taj agresivni muz koji maltretira i tuce svoju suprugu, tj. Hrvate? Hahaha
Kakve sve gluposti ovi trollovi nece napisati.
Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova?
Može taj političar biti Bošnjak, Hrvat, Kinez, Bugarin...najvažnije je to da se radi o čovjeku koji je dobio najviše glasova od konst.naroda kojega će predstavljati.

Ako toga nema, radi se o diskriminaciji. Izgleda da neki ništa nisu naučili iz jugoslovenstva kakvo su propagirali Karađorđevići i S.Milošević. Tužno.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#339 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by elSaik »

bonislav wrote:U Europi ne postoji država koja je višenacionalna ili višereligijska a koja je unitarna.
Španjolska postoji stotinama godina, bila je unitarna, uostalom zato je nastala i baskijska ETA. Međutim pred 30 godina, 1978., provedene su ustavne promjene te su nastale autonomne pokrajine u kojima naravno većinu stanovništva čine konstitutivni narodi Španjolske...Katalonci u AP Kataloniji, Baski u AP Baskiji....
Slično je i s Belgijom, unitarna država koja je također 80ih decentralizirana na dvije glavne jedinice radi zadovoljavanja nacionalnih zahtjeva Flamanaca odn. Valonaca.
Švicarski su kantoni strogo podijeljeni po religijskom ključu, a postoji i teritorijalni diskontinuitet kantona, tako da katolička općina unutar protestantskog kantona nije dio toga kantona već je u sastavu susjednog katoličkog kantona iako je isti udaljen npr 30 km, pa je ta općina otočić unutar protestantskog kantona.
Ruska Federacija puna je autonomnih pokrajina npr. Tatarstan.

Zašto?

Jesu li Belgijanci, Švicarci, Španjolci, Rusi, Britanci... budale?

Švicarci sa svojim teritorijalnim diskontinuitetom? Budaletine, zato im je tako loše.
NOT.

To su više-manje bivše unitarne države koje su uvidjele probleme te su te probleme relativno nedavno riješile.

Bosna i Hercegovina po unutarnjem uređenju MORA biti decentralizirana po nacionalnom kriteriju, svatko tko je protiv toga je karađorđevićevsko-miloševićevski jugosloven..pardon velikosrbin.
Švicarska nije postojala kao unitarna država pa se dijelila po nacionalnom (a nije po nacionalnom već po JEZIČKOM) ključu, nego je nastala spajanjem kantona u konfederaciju.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#340 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

bonislav wrote:
Nass wrote:A ovdje bi kao Bosnjaci trebali biti taj agresivni muz koji maltretira i tuce svoju suprugu, tj. Hrvate? Hahaha
Kakve sve gluposti ovi trollovi nece napisati.
Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova?
Može taj političar biti Bošnjak, Hrvat, Kinez, Bugarin...najvažnije je to da se radi o čovjeku koji je dobio najviše glasova od konst.naroda kojega će predstavljati.

Ako toga nema, radi se o diskriminaciji. Izgleda da neki ništa nisu naučili iz jugoslovenstva kakvo su propagirali Karađorđevići i S.Milošević. Tužno.
Pa postoje razni načini kako se to može riješiti, ne mislim da je o osobit problem. Eto i Platforma predlaže jedan od načina. Al nevolja je što je za vas jedini način formiranje trećeg enititeta.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#341 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jutarnji »

bonislav wrote:Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova?
Ne znam. Koliko predsjednika drzave ima Svicarska?
bonislav
Posts: 167
Joined: 11/06/2007 11:19

#342 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bonislav »

elSaik wrote:
Švicarska nije postojala kao unitarna država pa se dijelila po nacionalnom (a nije po nacionalnom već po JEZIČKOM) ključu, nego je nastala spajanjem kantona u konfederaciju.
I onda se dogodi to da se katolička općina iz protestantskog kantona izdvoji i priključi katoličkom kantonu.
Na internetu postoje jasne mape sa granicama kantona kao i mape sa vjerskim rasporedom stanovništva u kojima se jasno vidi da se granice kantona poklapaju sa vjerskim rasporedom populacije.

Uostalom Švica je samo jedan primjer, to su još Belgija, Španjolska, UK...sve 3 države su relativno nedavno provele ustavne promjene koje su vodile ka decentralizaciji po NACIONALNOM ključu.

Karađorđevićevski i miloševićevski unitarizam će uništiti BiH kao što je srušio Jugoslaviju.
Last edited by bonislav on 08/01/2011 18:57, edited 1 time in total.
bonislav
Posts: 167
Joined: 11/06/2007 11:19

#343 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bonislav »

jutarnji wrote:
bonislav wrote:Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova?
Ne znam. Koliko predsjednika drzave ima Svicarska?
Jednog, kao i Španjsolka, međutim to ne mijenja činjenicu da su ustavnim promjenama 1978. Baski dobili AP Baskiju a Katalonci AP Kataloniju a Galježani AP Galiciju...

Rezultat? Separatistička ETA više nema većinsku podršku Baska.

Da ne govorimo o konst.elementima Velike Britanije koji imaju i svoje sportske reprezentacije.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#344 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jutarnji »

bonislav wrote:Jednog, kao i Španjsolka
Da li si za to da Bosna i Hercegovina ima jednog predsjednika drzave, po ugledu na Svicarsku i Spaniju?
bonislav
Posts: 167
Joined: 11/06/2007 11:19

#345 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bonislav »

jutarnji wrote:
bonislav wrote:Jednog, kao i Španjsolka
Da li si za to da Bosna i Hercegovina ima jednog predsjednika drzave, po ugledu na Svicarsku i Spaniju?
Da, nakon što svaki konstitutivni narod dobije svoje nacionalne autonomne pokrajine, kakve postoje u Britaniji, Španjolskoj i Belgiji.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#346 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bosnolog »

bonislav wrote:
Nass wrote:A ovdje bi kao Bosnjaci trebali biti taj agresivni muz koji maltretira i tuce svoju suprugu, tj. Hrvate? Hahaha
Kakve sve gluposti ovi trollovi nece napisati.
Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova?
Može taj političar biti Bošnjak, Hrvat, Kinez, Bugarin...najvažnije je to da se radi o čovjeku koji je dobio najviše glasova od konst.naroda kojega će predstavljati.

Ako toga nema, radi se o diskriminaciji. Izgleda da neki ništa nisu naučili iz jugoslovenstva kakvo su propagirali Karađorđevići i S.Milošević. Tužno.
Ovo ce se ostvariti kada budemo imali etnicko glasanje na biralistima sa pravom da biras samo svoje etnotornjake a to nece biti demokratije vec etnosektokratija,Znas ono dobijes svoju etnicko vjersko rasnu boju trake na ruci sa kojom zivis radis i hodas na ulici a na izborima dobijes svoju boju glasackog listica sa listom svojih etnickih kandidata,.....Za sada imas u Listici 100% etnocistu listu svojih etnotornjaka koa sto je i sam grad etno cist,..... :razz:

Ovakvo razmisljanje nije za 21 vijek,vise je za 14 ili plemenski stadij cojvecanstva,.....

Svako ima pravo da se kandiduje i biva biran bez obzira koje je etnije,rase i vjerskog odnosno seksualnog ubjedenja,....Treba sici sa drveta i izadite iz mracne pecine,....upaliti svijetlo oni koji zive u mentalnom i devijantno plemenskom mraku,....
Last edited by Bosnolog on 08/01/2011 19:01, edited 1 time in total.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#347 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jutarnji »

bonislav wrote:Da, nakon što svaki konstitutivni narod dobije svoje nacionalne autonomne pokrajine, kakve postoje u Britaniji, Španjolskoj i Belgiji.
Odlicno, samo sto sam sebi postajes kontradiktoran.
bonislav wrote:Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova?
Kako onda izvesti ovo?
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#348 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by elSaik »

Nikako. Lik ne želi to nego želi Švicarsku.
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#349 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zavrzlama »

bonislav wrote:
Nass wrote:A ovdje bi kao Bosnjaci trebali biti taj agresivni muz koji maltretira i tuce svoju suprugu, tj. Hrvate? Hahaha
Kakve sve gluposti ovi trollovi nece napisati.
Kako osigurati da Hrvate kao konstitutivni narod predstavlja onaj političar kojemu su oni sami dali najviše glasova? Može taj političar biti Bošnjak, Hrvat, Kinez, Bugarin...najvažnije je to da se radi o čovjeku koji je dobio najviše glasova od konst.naroda kojega će predstavljati.

Ako toga nema, radi se o diskriminaciji. Izgleda da neki ništa nisu naučili iz jugoslovenstva kakvo su propagirali Karađorđevići i S.Milošević. Tužno.

lako osigurati....kad hrvat kojeg vecina hrvata podrzava ,bude radio za interes BIH a ne za interes velikohrvatskih sluga u zagrebu...ne glasaju bosnjaci za Komsica da bi suknuli vecini hrvata koji podrzavaju Covica,nego zato sto covic radi na rusenju BIH a Komsic ne..kad BIH hrvati na djelu dokazu da su za jednakopravnost svih,da su za jcanje BIH i protiv zapisavanja teritorije jednonacionalnim prefiksima(ala srbi u rs-u),kada BIH zastave zamijene zastave susjedne drzave po gradovimA I selima sa hrvatskom vecinom ,tad ce i vecina bosnjaka podrzavati kandidata kojeg podrzava i vecina hrvata ....dotle...RAHAT PATNJA..
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#350 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

bonislav wrote:
elSaik wrote:
Švicarska nije postojala kao unitarna država pa se dijelila po nacionalnom (a nije po nacionalnom već po JEZIČKOM) ključu, nego je nastala spajanjem kantona u konfederaciju.
I onda se dogodi to da se katolička općina iz protestantskog kantona izdvoji i priključi katoličkom kantonu.
Na internetu postoje jasne mape sa granicama kantona kao i mape sa vjerskim rasporedom stanovništva u kojima se jasno vidi da se granice kantona poklapaju sa vjerskim rasporedom populacije.

Uostalom Švica je samo jedan primjer, to su još Belgija, Španjolska, UK...sve 3 države su relativno nedavno provele ustavne promjene koje su vodile ka decentralizaciji po NACIONALNOM ključu.

Karađorđevićevski i miloševićevski unitarizam će uništiti BiH kao što je srušio Jugoslaviju.
A tebi će biti žao :D , ma idi :D
Post Reply