Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#45226 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Patton44 wrote: 23/04/2020 09:42 Nemoze se bas reci kako se niko iz NS nije odrekao plata.Premijer , ministri , savjetnici.
Ma ovo "odricanje plate", ko je to ismislio, kakva je to debilozna ideja i kakav je to dokaz, čega.... :?

"Evo ja neću jesti, da dokažem nešto u političkom miljeu, da dokažem svoj politički karakter, ne treba mi plata od koje živim"

Pa o čemu se ovdje radi :lol: :lol: :lol: :lol:
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#45227 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Suštinska stvar jeste u modelu koji se predlaže za izlazak iz krize. Naš temeljni problem da niti jedna stranka ne radi na tome.

Imamo neke gluposti od amandmana koje prilažu DF, SDP, SBB itd. ali niko ne nudi konkretne dugoročne mjere.
Ogroman je jaz između budžetske potrošnje i javnog sektora.

Neki dan sam čitao članak o tome kako je Švedska izašla iz krize devedesetih. Veliki budžetski rashodi, nefikasna administracija, visoki porezi nisu vodili nigdje osim u rast inflacije. Onda su se odlučili za radikalnu i nepopularnu mjeru - budžetska potrošnja limitirana, porezi smanjeni , zakonske olakšice za privatni sektor. Sindikat i država se dogovorili da povećanje plata u budžetskom sektoru prati isti u realnom. Simple as that.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#45228 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

high_volume wrote: 23/04/2020 10:08
Patton44 wrote: 23/04/2020 09:42 Nemoze se bas reci kako se niko iz NS nije odrekao plata.Premijer , ministri , savjetnici.
Ma ovo "odricanje plate", ko je to ismislio, kakva je to debilozna ideja i kakav je to dokaz, čega.... :?

"Evo ja neću jesti, da dokažem nešto u političkom miljeu, da dokažem svoj politički karakter, ne treba mi plata od koje živim"

Pa o čemu se ovdje radi :lol: :lol: :lol: :lol:
Kad primas 6 milja u BiH, za jednu ili nijednu sjednicu u ton mjesecu, ima itekako smisla.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#45229 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Image
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#45230 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kritikos »

BHCluster wrote: 27/04/2020 02:52 Image
Image

Bespotrebno ljutiš rekordera :lol:
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#45231 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by paleoconservative »

Dobro rece @JThomas , no Pedja with sajkaca - didn't laugh :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45232 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

BHCluster wrote: 27/04/2020 02:52 Image
Pedja 6 milja a SDA sektaska mafija pokrala milijarde maraka.

Pedja im ne moze ni cipele cistiti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45233 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

BHCluster wrote: 27/04/2020 02:52 Image

Ugrijalo u Geteborgu :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#45234 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

jah.... meni je i dalje ovaj legenda. UfatilO ga sa rukama u pekmezu a on opet izabran ......toliko o mentalitetu SDA glasača.

Image
Delegat pravdao troškove lažnim podacima
27.12.2017
Print Friendly, PDF & Email
9
Jasenko Tufekčić je od Doma naroda PFBiH naplaćivao gorivo i dnevnice za dolazak u Sarajevo, upisujući u putne naloge netačne podatke.


Piše: Centar za istraživačko novinarstvo (CIN)

Jasenko Tufekčić obično dvaput nedjeljno putuje automobilom iz Livna u Sarajevo i nazad. On je delegat u Domu naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine (PFBiH) koji mu plaća troškove putovanja i dnevnice. Tufekčić je za dvije godine naplatio najmanje 28.000 maraka na osnovu 164 putna naloga. Njegove kolege su u istom periodu zajedno imale duplo manje putnih troškova.

Centar za istraživačko novinarstvo (CIN) je otkrio da je Tufekčić u Sarajevo dolazio autom Stranke demokratske akcije (SDA), dok je u putne naloge upisivao da koristi osobni automobil. Od Doma naroda je dobijao novac za gorivo i dnevnice za putovanje u Sarajevo, ali neki dokumenti pokazuju da je istovremeno bio i u Tomislavgradu.

Jasenko Tufekčić, CIN
Jasenko Tufekčić je u Sarajevo dolazio službenim vozilom KOSDA Livno. U putne naloge za pravdanje troškova je upisivao netačne podatke. (Foto: CIN)

Tufekčić je u 2015. i 2016. godini imao zakazane obaveze tokom 89 dana. Radi se o sjednicama Doma, kolegija i komisija te događajima koje su organizovale druge institucije. Međutim, on je podnio skoro dvostruko više putnih naloga. Pritom uglavnom nije upisivao precizne razloge dolaska u Sarajevo, već je navodio da dolazi zbog „obavljanja redovnih djelatnosti“.

„Najveći broj puta je dolazio tako kad nema ni kolegija, ni kluba, ni radnog tijela“, rekao je za CIN sekretar Doma naroda PFBiH Izmir Hadžiavdić.

Nakon što su uočene nepravilnosti u njegovim putnim nalozima, Administrativna služba je Tufekčiću prestala isplaćivati naknade za putovanja.

„Pa, to je van pameti. Ja sam čovjek koji je sto godina po parlamentima, znači, prije svega vodim računa o sebi da nekim svojim potezom ne bih napravio nešto loše“, rekao je Tufekčić u telefonskom razgovoru sa novinarima. Kasnije je odbio govoriti za CIN.

Zvaničnici visokog morala
Tufekčić je član Općinskog i Kantonalnog odbora (KO) SDA u Livnu. Po zanimanju je diplomirani pravnik, a radio je kao pravni referent, općinski sudija za prekršaje, direktor Imovinskopravne službe i kantonalni ministar.

Od 2001. godine je profesionalni zastupnik u Skupštini Kantona 10, a godinu dana kasnije je delegiran iz reda bošnjačkog naroda u Dom naroda PFBiH. Na tim mjestima je i danas.

Od Livna do Sarajeva Tufekčić pređe oko 210 kilometara. Na posao ga stranačkim autom vozi Ernad Bajrić kojeg angažuje KOSDA Livno. Predsjednik Odbora Sead Hadžijahić kaže da Tufekčiću Stranka ne plaća gorivo i dnevnice za putovanje u glavni grad.

Sead Hadžijahić, CIN
Sead Hadžijahić, predsjednik KOSDA Livno, kaže da automobil Kantonalnog odbora kojim Tufekčić dolazi u Sarajevo o svom trošku koriste svi koji rade u „bošnjačkim institucijama“. (Foto: CIN)

Hadžijahić, također, kaže da automobil Kantonalnog odbora o svom trošku koriste svi iz Livna koji rade u „bošnjačkim institucijama“, pa tako i Tufekčić.

„Zaista nisam mogao ni da naslutim da se nešto tako može dogoditi, iskreno. Ovo je već malo (…) ne znam šta bih Vam rekao“, kaže Hadžijahić.

Kada dođe u Sarajevo, Tufekčić popuni nalog koji njegova sekretarica u roku od sedam dana treba odnijeti nadležnoj službi na potpis. Nakon toga slijede obračun i isplata. Iz Administrativne službe su za CIN rekli da je nemoguće provjeravati da li su delegati u nalog unijeli tačne podatke, jer smatraju da su to zvaničnici visokog morala.

Tufekčić je u naloge uvijek upisivao da dolazi svojim automobilom, upisujući pritom dva registarska broja. Novinari CIN-a su otkrili da barem jedan nije pripadao automobilu kojim je dolazio.

Prvih sedam mjeseci 2015. godine Tufekčić je u nalozima tvrdio da u Sarajevo dolazi svojim Fordom, registarskih oznaka 209-J-309.

Novinari CIN-a su otkrili da je vlasnik automobila ovih registarskih oznaka Slobodan Marjanović iz Bosanskog Šamca te da je riječ, ustvari, o Opel Omegi, kupljenoj u inostranstvu prije 19 godina: „Jest, moje tablice, to se može provjeriti u SUP-u. Baš sam prije mjesec-dva dana registrovao ponovo. Iste tablice, nikad nisam mijenjao. Uvezao iz Švajcarske, prvi sam vlasnik“, kaže Marjanović.

Narednih godinu i po dana Tufekčić je u naloge upisivao drugi automobil – Passat, registarskih oznaka 201-J-306. Prema informacijama nadležnih službi, automobil tih registarskih oznaka trenutno ne postoji u evidenciji.

Jasenko Tufekčić, CIN
Tufekčić je u putne naloge upisivao registarske oznake koje pripadaju automobilu u vlasništvu Slobodana Marjanovića iz Bosanskog Šamca. (Foto: CIN)

Istovremeno u dva grada
Tufekčić je jedan od peterice delegata Federalnog doma naroda koji su 2015. i 2016. godine imali pravo na dnevnice i naknadu troškova prevoza do Sarajeva i natrag kući. Delegatima se, prema Odluci Administrativne komisije, priznaje isplata troškova za dolazak na sjednice Doma, komisija i odbora. Odlukom je regulisano da se novac isplaćuje na osnovu razdaljine, odnosno 20 posto cijene goriva po pređenom kilometru.

Takvo pravilo je omogućilo Tufekčiću da svaki put kada putuje do Doma naroda u Sarajevo dobije između 146 KM i 193 KM naknade u koju je uračunat trošak goriva i dnevnica. Visina naknade za gorivo zavisi od cijene litre goriva, dok dnevnica iznosi 25 KM.

On je trebao biti na sjednicama: Doma naroda, kolegija, kluba naroda i komisija Federalnog parlamenta. Slične obaveze su imali i delegati Rasim Dostović (SDA) iz Banovića i Mostarac Aner Žuljević (SDPBiH). Njih dvojica su u 2016. godini zajedno imali 50 putnih naloga, a Tufekčić 89.

Dostović i Žuljević kažu za CIN da su redovno dolazili na radne obaveze u Sarajevo. U nalozima su detaljno opisivali razloge dolaska. Žuljević kaže da mu nije jasno kako je Tufekčić imao toliko naloga jer su imali skoro iste obaveze: „Pogotovo kad uzmeš kako je ovaj dom radio u ovom mandatu, onda to posebnu težinu ima – da je više ne radio, nego radio“.

Dostović kaže da u nalogu mora biti naveden razlog dolaska u Sarajevo: „Pa, bogami, mene su kontrolisali kad god u nalogu ne popunim nešto“.

Među nalozima koje je Tufekčić dostavio Parlamentu FBiH nalaze se i dva na kojima su upisani 31. august 2015. i 16. novembar 2016. godine. U nalozima piše da je na putu za Sarajevo bio od šest ujutro do osam navečer zbog „obavljanja redovnih djelatnosti“. Iako u Parlamentu ta dva dana nije bilo zasjedanja, Tufekčić je dobio 331 KM. Uz to, prema evidencijama koje je CIN dobio od Skupštine u Tomislavgradu, Tufekčić je ta dva dana bio na sjednicama Administrativno-pravne komisije.

„Ako bi se dogodilo da je na neki način fiktivan bio putni nalog, logično je da bi tu štetu Parlamentu morao nadoknaditi, odnosno da bi morao vratiti taj novac“, kaže sekretar Doma naroda Hadžiavdić.

Jasenko Tufekčić, CIN
(Ilustracija: CIN)

Tufekčić u Federalnom parlamentu ima pravo i na naknadu za rad u komisijama, od čega je tokom 2015. i 2016. godine zaradio 4.200 KM.

Istovremeno, on u Skupštini kantona prima plaću i ostale naknade kao profesionalni zastupnik. Ova institucija nije CIN-u dostavila podatke o njegovim primanjima.

Uposlenici Administrativne službe Doma naroda su u decembru 2016. godine primijetili da Tufekčić u Sarajevo ne dolazi vlastitim autom, kao što to navodi u putnim nalozima. Zato ga je sekretar Doma naroda upozorio. „Rekao sam mu da mu nijedan više putni nalog neću realizirati i izvršiti isplatu“, kaže Hadžiavdić koji je o tome obavijestio i predsjednika KOSDA Livno.

„Kad je došao dopis, mislio sam da je to nešto malo, neka sitnica, nešto što nije uredu. On je rekao da će se riješiti, ali ovo je već otišlo dalje“, kaže predsjednik KOSDA Hadžijahić. On je o ovome obavijestio vrh Stranke gdje mu je rečeno da to sam riješi sa Tufekčićem.

Nakon što mu je Dom naroda prestao isplaćivati novac za putovanja, Tufekčić je, prema informacijama iz ove institucije, dostavio još tridesetak putnih naloga. Nijedan nije isplaćen.

Objavljeno 27. 12
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#45235 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

I sta kazu, nece ovi iz nase stranke da se odreknu plate :lol: ali o kriminalu sda nece nista da pisu jer"nemojmo o tome to je svima poznato"
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#45236 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kritikos »

izvrsni direktor wrote: 27/04/2020 13:46 I sta kazu, nece ovi iz nase stranke da se odreknu plate :lol: ali o kriminalu sda nece nista da pisu jer"nemojmo o tome to je svima poznato"
I onda ide zaključak, eto vidiš svi su isti. :lol:

A oni kao pirane pobrste budžet, donacije, kredite i privilegije.

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45237 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

kritikos wrote: 27/04/2020 13:58
izvrsni direktor wrote: 27/04/2020 13:46 I sta kazu, nece ovi iz nase stranke da se odreknu plate :lol: ali o kriminalu sda nece nista da pisu jer"nemojmo o tome to je svima poznato"
I onda ide zaključak, eto vidiš svi su isti. :lol:

A oni kao pirane pobrste budžet, donacije, kredite i privilegije.

A ne vidis kada dzamiju naprave, sram te bilo.

Otvorenje „Ali-beg Budnjo“ džamije u Sokolović Koloniji

Image

https://static.islamskazajednica.ba/ind ... Itemid=457
User avatar
Nike af1 white
Posts: 813
Joined: 27/03/2018 11:33

#45238 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nike af1 white »

BHCluster wrote: 27/04/2020 02:52 Image
Image
ovo je vise tvoj stil i ova partija te pali njihovi postupci i njih bez ikakvog okljevanja podrzavas :bih: :evil:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#45239 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Kikibombona wrote: 27/04/2020 14:04

A ne vidis kada dzamiju naprave, sram te bilo.

Nije jedini koji se džamijama hvali :)
Blamaža na RTRS-u
Kad Fahro i Mato "citiraju" Kur'an: Umjesto ajeta, čitali dio knjige šiitskog autora

Objavljeno: 13.09.2018. u 16:36
31







I sve bi to bilo sasvim u redu da se radi o Kur’anskom ajetu. Međutim, to je nije Kur’anska rečenica odnosno Božija riječ, o čemu dvojac očito pojma nema

Fahrudin Radončić, šef SBB-a i kandidat za člana Predsjedništva BiH, gostovao je sinoć na Radio-televiziji Republike Srpske (RTRS).
Tako je Fahrudin Radončić odlučio u emisiji, uz pomoć voditelja Mate Đakovića, bošnjačkoj javnosti i potencijalnim glasačima da dokazuje da je musliman!? Kad je već odlučio, red je da opišemo kako je to izgledalo.
Đaković konstatuje kako mu je Radončić na početku emisji rekao "da se samo Boga boji".
-Spremni su Vam neki reći da niste dovoljno musliman, Bošnjak. Da Vam negdje nešto fali, da ne možete biti prvi u Bošnjaka – kaže Đaković.
Radončić već ima spreman odgovor na Đakovićev komentar, pa navodi: "Evo sad ću Vam ja vrlo precizno odgovoriti, žao mi je da su me natjerali i izvinjavam se Vašim gledaocima, da govorim o privatnim stvarima. Evo kakav sam ja musliman. Moj rođeni amidža, znači stric, bio je 30 godina imam u Rogatici. To ljudi znaju. Njegov sin, pošto ste vi RTRS, znači moj rođeni brat od strica, bio je preko 30 godina profesor u Gazi Husrev-begovoj medresi u Sarajevu. Moj rahmetli otac je učio Kur’an. Radončići imaju džamiju nekoliko stotina godina. Znači mi nismo čekali da nastane SDA pa da nas oni učine muslimanima. Neko je meni prije 60 godina dao ime Fahrudin. Nije mi dao ime Denis".
Tako Radončić zapravo govorio o svojoj rodbini kao muslimanima, što svakako nije i ne treba biti predmet propitivanja, ali što ništa ne znači kada je on u pitanju. Međutim, poslovično "nezgodni" Mato, poznat po svojim nadasve "provokativnim" pitanjima nije odustao. Ili da budemo do kraja jasni, priredio je blamažu i sebi i Radončiću, dakako uz prethodnu saglasnost predsjednika SBB-a. Da je zlatna svaka koja ostane neizgovorena, vrlo uvjerljivo su dokazali akteri priče.
Uvjereni kako je to konačno pun pogodak u dokazivanju da je Radončić musliman i da je kao takav valjda jedino prihvatljiv ciljanoj biračkoj skupini, za čim je šef SBB-a imao više nego očito potrebu u jeku izborne kampanje, dvojac nastavlja:
Đaković samouvjereno: "Sad ću Vam nešto pročitati, ali čini mi se da ja ovaj ajet znam napamet. Ali iz poštovanja da ne bih šta pogriješio, ja ću ga pročitati. 'Planine se mogu pomaći sa mjesta svojih, ali ti se ne smiješ pomaći sa svoga. Zube svoje stisni! Glavu svoju predaj Bogu! Noge svoje čvrsto u zemlju usadi! Pogled svoj na neprijatelju najudaljenijem zadrži, i ne gledaj u stranu! I budi siguran da je pobjeda samo od Boga Uzvišenog!' Ovaj sam ajet našao kod Vas i Vi ga se pridržavate. Ne samo njega, nego…"
Radončić, uz klimanje glavom i odobravanje da se radi o ajetu, sav ozaren: "To je odštampano metar sa metar u mojoj privatnoj sobi. Ja svako jutro pogledam u to…"
I sve bi to bilo sasvim u redu da se radi o Kur’anskom ajetu. Međutim, to nije Kur’anska rečenica odnosno Božija riječ, o čemu dvojac očito pojma nema. Radi se o citatu iz knjige "Rana historija islama", šiitskog autora Sejida Safdara Huseina.

Autor u svojoj knjizi navodi da su to riječi koje je uputio hazreti Alija svome sinu Muhamedu u Bici kod Basre ili u Bici kod deve, kada su se sukobile dvije muslimanske vojske, jedna koju je predvodio hazreti Alija i druga koju je predvodila hazreti Aiša. Tim riječima je, navodno, hazreti Alija bodrio svoga sina Muhameda da ustraje u borbi.
Šta reći na kraju? Estagfirullah!
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#45240 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

relativno84 wrote: 23/04/2020 02:32
tutku wrote: 22/04/2020 23:42 Da upravo tako. Na takvim principima treba da funkcionira politicka altetnativa u BiH, a ne da se i oni uhljebljavaju. Jebiga, tu se NS nista ne razlikuje jer princip je isti sve su ostalo nijanse.
Image
:D
Al zato na ovake stvari nemate komentara. To vam nije problem vec etro "trebaju se u NS odreci plate"

Poljoprivredno gazdinstvo "Srebrena malina" d.o.o. iz Srebrenice uvoznik je respiratora iz Kine za Vladu Federacije BiH, a osim neobičnog posrednika u oči upada i cijena uvezene opreme... Prvih 80 respiratora od ukupno 100 jučer je na Međunarodnom aerodromu Sarajevo dočekao premijer Fadil Novalić.. 
...
S obzirom na stanje prirodne nesreće u BiH izazvane pandemijom koronavirusa ranije je donesena odluka o suspendovanju Zakona o javnim nabavkama pa se umjesto toga primjenjuje postupak direktne pogodbe.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#45241 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Banksy wrote: 27/04/2020 13:07
BHCluster wrote: 27/04/2020 02:52 Image

Ugrijalo u Geteborgu :lol:
Jel te pogodilo srce moje napaceno. :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45242 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

:run:
BHCluster wrote: 27/04/2020 17:29
Banksy wrote: 27/04/2020 13:07
BHCluster wrote: 27/04/2020 02:52 Image

Ugrijalo u Geteborgu :lol:
Jel te pogodilo srce moje napaceno. :lol:
Mene nije, al tebe nešto jeste. U Geteborgu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#45243 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Banksy wrote: 27/04/2020 17:32 :run:
BHCluster wrote: 27/04/2020 17:29
Banksy wrote: 27/04/2020 13:07
Ugrijalo u Geteborgu :lol:
Jel te pogodilo srce moje napaceno. :lol:
Mene nije, al tebe nešto jeste. U Geteborgu.
Ocigledno. :lol: Jel ti stigao sendvic za usluge. :lol:
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#45244 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by relativno84 »

izvrsni direktor wrote: 27/04/2020 15:56
Al zato na ovake stvari nemate komentara. To vam nije problem vec etro "trebaju se u NS odreci plate"

Poljoprivredno gazdinstvo "Srebrena malina" d.o.o. iz Srebrenice uvoznik je respiratora iz Kine za Vladu Federacije BiH, a osim neobičnog posrednika u oči upada i cijena uvezene opreme... Prvih 80 respiratora od ukupno 100 jučer je na Međunarodnom aerodromu Sarajevo dočekao premijer Fadil Novalić.. 
...
S obzirom na stanje prirodne nesreće u BiH izazvane pandemijom koronavirusa ranije je donesena odluka o suspendovanju Zakona o javnim nabavkama pa se umjesto toga primjenjuje postupak direktne pogodbe.
Sto bi se odricao plate, zasluzio je marljivim radom da svima nama bude bolje, zar ne ? :D

A ovo drugo, jos jedan od primjera pisanja po sirotinji, tako i treba, kad za bolje nismo. S tim da ovi respiratori nekome mozda i sacuvaju zivot, one trole tesko da ce Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45245 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

BHCluster wrote: 27/04/2020 17:39

Ocigledno. :lol: Jel ti stigao sendvic za usluge. :lol:

NABAVKE U PANDEMIJI
Poljoprivredno gazdinstvo "Srebrena malina" je uvoznik kineskih respiratora u FBiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/poljopr ... /200427095
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#45246 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Banksy wrote: 27/04/2020 18:33
BHCluster wrote: 27/04/2020 17:39

Ocigledno. :lol: Jel ti stigao sendvic za usluge. :lol:

NABAVKE U PANDEMIJI
Poljoprivredno gazdinstvo "Srebrena malina" je uvoznik kineskih respiratora u FBiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/poljopr ... /200427095
I da li ste se obratili nadleznom ministarstvu koje je odobrilo ovu nabavku?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#45247 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Komšić imao 0 aktivnosti za četiri godine u Parlamentu, a ono piše o Peđi...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45248 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

BHCluster wrote: 27/04/2020 18:56

I da li ste se obratili nadleznom ministarstvu koje je odobrilo ovu nabavku?
:lol: :lol: :lol:

A sad, doviđenja.
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#45249 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Banksy wrote: 27/04/2020 19:11
BHCluster wrote: 27/04/2020 18:56

I da li ste se obratili nadleznom ministarstvu koje je odobrilo ovu nabavku?
:lol: :lol: :lol:

A sad, doviđenja.
Naravno kad se vidi is koje stranke dolazi ministrica koja je uredno uplatila 10,5 miliona maraka za nabavku respiratora odmah se razbjeze. :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45250 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »



Povodom nabavke 100 respiratora Vlade FBiH iz Kine u vrijednosti od 10,5 miliona KM koje će uvesti srebrenička firma "Srebrena malina" reagovao je zastupnik Naše stranke u Parlamentu FBiH Mirsad Čamdžić.

On je ovu nabavku ocijenio "najskandaloznijom otkako je Fadil Novalić na čelu Vlade FBiH", te zatražio da cijeli slučaj ispita Agencija za javne nabavke BiH:

"Radi se o visoko sofisticiranoj i izuzetno skupoj medicinskoj opremi, čija je tržišna cijena znatno niža od one po kojoj ju je FBiH kupila. Osim što se Agencija ovim treba pozabaviti, neophodno je da što prije premijer FBiH javnost uputi u procedure nabavke."

Čamdžić je zatražio hitan odgovor na nekoliko pitanja:

- Kako je došlo do odabira uvoznika?

- Zašto su odbijeni uvoznici koji se bave uvozom medicinske opreme i imali su jeftinije ponude?

- Zašto u nabavku nije bio uključen niko iz struke, već samo federalni štab Civilne zaštite?

- Da li će Srebrenoj malini biti prepušteno servisiranje respiratore?

Ako neće oni, ko će ih održavati?

I na kraju, kako je došlo do toga da Federaciji treba 100 respiratora?

"Mi već sumnjamo da je na sceni profitiranje na nesreći od onih koji bi trebali da nas što prije izvedu iz ovog stanja. Ako se sumnje potvrde, ova Vlada ne zaslužuje više nikakvu kooperativnost koju su dosad pokazivali i predstavnici opozicije i građani. Ona postaje dio problema, a ne dio rješenja krize”, potcrtao je Čamdžić.



Locked