Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
artime

#26551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by artime » 26/12/2016 11:56

E ovo je odgovor gospodo,diplomatski. A ne fasisticke izjave o inkluziji samo jednog naroda i jedne vjere koje se mogu čuti od drugih pojedinaca.

quarterback
Been thanked: 1 time

#26552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by quarterback » 26/12/2016 12:28

Albin Zuhric wrote:
:thumbup: :kakoste:

zippoo87
Has thanked: 75 times
Been thanked: 103 times

#26553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 » 26/12/2016 17:20

Prpa.ba wrote:
zippoo87 wrote: samo je Albin jos aktivan,tj. bio je
Pedje nema neko vrijeme ovdje,vjerovatno je digao ruke od foruma,iz objektivnih razloga...sta su pojedinci radili i pisali
Izvini, ali ovo je presmijesno objasnjenje i nadam se da nije tacno. Ako se covjek kojem je prakticno brend da direktno komunicira sa gradjanima povlaci sa foruma zbog par trolova i par anti-protivnih forumasa, sta onda da ocekujem od njega kad udje u institucije napunjene stotinama trolova koji grizu kad im se dirne u egzistenciju? :lol:

Kao sto rekoh, nadam se da je objasnjenje drugacije. To se lijepo kaze, npr. "imamo veci reach i engagement na facebooku nego na klix forumu, pa se vise isplati preusmjeriti ogranicene vremenske resurse tamo.." :mrgreen:
ovo gore sto sam napisao je moj post i nema veze sa strankom ni Pedjinim stavom
ali vidim da ga nema neko vrijeme a i objasnjavao je razlog neaktivnosti ovdje i rekao je da je aktivniji na FB i da ga se tamo moze o svemu pitati
i nema potrebe da dramite i pisete ovakve postove,mi koji pratimo ovu temu znamo sta se sve ovdje pisalo i kako se vrijedjalo poslije izbora
btw i ova tema oko neaktivnosti Pedje ovdje je prozvakana,vrati se par stranica unazad,sve pise...

Hakiz
Has thanked: 40 times
Been thanked: 73 times

#26554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz » 27/12/2016 00:35

Albin Zuhric wrote:Ukratko, meni se svidja zivjeti u drzavi u kojoj se za najvaznije vjerske praznike ne ide u skolu, vec se vrijeme provodi sa porodicom i prijateljima, iste ili drugih vjera. Mozda to nije sekularizam, ali mi je to manje vazno od ucenja o razlicitostima, zajednistvu, o postovanju koje gradi prema drugima. Posebno je, po meni, bitno u danasnjoj BiH da se svi osjecaju ugodno u sredinama u kojima zive, i to je za ozdravljenje drustva mnogo vaznije nego precizni sekularizam.
To je sve OK. Ali, u konkretnom slučaju, božić je bio u nedjelju. Zašto je onda ponedjeljak dan bez škole?

I inače smatram da je glupost važeća odredba koja kaže da, ako praznik pada u nedjelju, onda je ponedjeljak neradni dan. Neradni dan bi trebao biti tačan dan praznika. Određivanjem da neki drugi dan bude neradni, svo značenje, simbolika itd praznika se banalizuje i svodi samo na neradni dan. Mislim da je to pogrešno, a kada su u pitanju vjerski praznici, mislim da je čak i uvreda. Svesti vjerski praznik samo na neradni dan.

Ispravno bi bilo da je tačan dan praznika neradni, zabraniti mogućnost da se radi za dan praznika a da se nekim drugim danom koji firma odredi da je neradni "nadoknadi" dan praznika (a i to se dešava) jer to nema nikakvog smisla. Nema smisla, na primjer, 28. maja ne raditi da bi se nadoknadio rad za 1. maj. A, kao što rekoh, za vjerski praznik je to još i veća uvreda.

A takođe bi trebalo biti zabranjeno spajati neradne dane praznika sa vikendom. A onda te dane "narađivati" subotama, nedjeljama, ili (a ima i takvih primjera), oduzimanjem od godišnjeg odmora.

Da ne idem u detalje sa konkretnim primjerima zbog kojih ovo pišem (a svi možete pretpostaviti moguću situaciju), vjernici u firmama gdje njihova vjeroispovijest nije većinska, a ateisti po tome u svim firmama, s pravom smatraju da su ucijenjeni i ugroženi od većine kada se spajaju dani vjerskih praznika sa vikendima pa se nadoknađuju drugim danima. A mislim da je isto i sa državnim praznicima. Ne pišem zato što sam ja pogođen u tim primjerima, ali, iskreno, ni ja ne želim da budem u situaciji da je, recimo, 1. maj ili bajram ili božić itd u četvrtak, pa se ne radi petak da bi se spojilo sa vikendom, a onda moram na posao u subotu slijedeće sedmice da nadoknadim taj petak.

Evo praktično: Zašto bi neko trebao doći u situaciju, ako je praznik u četvrtak ili čak i u srijedu, da ne može do slijedećeg ponedjeljka otići u banku, u neku službu po neki dokument ili da riješi neku situaciju itd zato što su ovi odlučili da spoje praznik sa vikendom. Možda neko radi ili ima pravne odnose sa ljudima i firmama u inostranstvu koji nemaju praznike kao i mi, treba riješavati hitne situacije, pa da im taj neradni petak može upropastiti posao ili donijeti ozbiljne pravne posljedice.

emi_eft

#26555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by emi_eft » 27/12/2016 04:13

Nego koji je tacno prijedlog Nase stranke, kako rjesiti problem zagadjenosti zraka? Mislim vidim, protiv ste zagadjenog zraka -mislim, vidim zalite se, ali ne vidim koji je vas konkretni pristup, a posto se generalno ponosite konkretnim rjesenjima, htjela bih da cujem konkretno rjesenje za ovaj problem..

Novak20
Has thanked: 86 times
Been thanked: 52 times

#26556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 » 27/12/2016 08:56

emi_eft wrote:Nego koji je tacno prijedlog Nase stranke, kako rjesiti problem zagadjenosti zraka? Mislim vidim, protiv ste zagadjenog zraka -mislim, vidim zalite se, ali ne vidim koji je vas konkretni pristup, a posto se generalno ponosite konkretnim rjesenjima, htjela bih da cujem konkretno rjesenje za ovaj problem..
Nisam član Naše stranke pa ne mogu govoriti u njihovo ime ali mogu predložiti da odeš ponekad na stranicu NS i pročitaš neki njihov stav po pitanju ekologije. Da li bi to pomoglo u traženju odgovora na pitanja ?

http://www.nasastranka.ba/sanja-renic-t ... -u-zenici/

Predsjedavajuća Gradskog vijeća Zenice Sanja Renić zatražit će održavanje hitne tematske sjednice o problemu zagađenja vazduha.

Predsjedavajuća Renić je pozvala i gradonačelnika Zenice Fuada Kasumovića da proglasi epizodu uzbune s obzirom da je koncentracija sumpordioksida prešla granicu za proglašenje uzbune.

„Podaci iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda kažu da Zenica ima najlošiji kvalitet zraka u Federaciji. Dnevne koncentracije sumpordioksida kreću se između 380 i 530 ug/m3, što po svim propisima znači da moramo proglasiti epizodu uzbune. Ovdje, dakle, imamo zvanične podatke federalne institucije i više ne smije biti pitanje dobre volje gradskih vlasti hoće li reagovati ili ne – to se mora uraditi“, kaže Renić.

Renić je kazala da se ne smije više ponoviti da, nakon ovakvih podataka iz FHMZ-a, bilo ko iz gradske uprave Zenice izlazi u javnost s tezama da je priča o zagađenju populizam.

„Proglašenjem epizode uzbune najveći zagađivači bi morali smanjiti proizvodnju, što je njihova zakonska obaveza, nakon što dođe do ove koncentracije zagađenja. Mi ne smijemo zbog profita bilo koje kompanije da svjesno dopuštamo uništavanje zdravlja djece Zenice, penzionera, ali i svih građana – kancerogenim česticama. Također, treba nam tematska sjednica da saslušamo glas struke i udruženja kako bismo osim reaktivno, mogli da reagujemo i proaktivno“, kaže Renić.

Renić je, na kraju, pozvala građane Zenice da prate stav Kolegija i gradonačelnika o ovim inicijativama i da izvrše pritisak prema tim svojim predstavnicima da bi donijeli stav koji je u interesu građana Zenice.

Ili ovo i još dosta toga na temu zagađenja....

http://www.nasastranka.ba/dennis-gratz- ... zagadenje/

http://www.nasastranka.ba/dennis-gratz- ... za-visoko/

http://www.nasastranka.ba/zvjezdan-kara ... se-disati/

http://www.nasastranka.ba/edin-forto-tr ... ne-razine/

http://www.nasastranka.ba/forum-mladih- ... -vremenom/

saim_adka

#26557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by saim_adka » 27/12/2016 09:42

.
Last edited by saim_adka on 15/01/2017 15:43, edited 1 time in total.

Innovation

#26558 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation » 27/12/2016 12:44

saim_adka wrote: onda cekas da probleme rjesava nasa stranka koja za to nema mogucnost.sto bi oni dali rjesenje a politicke poene pokupili sda
Ne bore se oni za poene, nego za dobrobit naroda.

http://www.nasastranka.ba/zastupnik-edi ... zagadenja/

http://www.nasastranka.ba/edin-forto-vl ... zagadenja/

http://www.nasastranka.ba/odrzane-javne ... -rjesenja/

Novak20

#26559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 » 27/12/2016 13:28

saim_adka wrote:
znaci jos jedan test za nasu stranku i ako su pokazali da mogu i da za skoro sve imaju rjesenja.dovoljno su oni dali do sada predloga-rjesenja-primjera a glasaci im zauzvrat ne dadose nista i jos im ruke vezuju,a da bi sad kad gori pod nogama ajd vi dajte nesto smisleno.sto bi? pokazali su da mogu-hoce-znaju. nek narod ukaze povjerenje i nesumnjam da ce dat rjesenje i za ovo.sad rjesenja trebaju da daju sda-sbb i njihovi sateliti koji su na vlasti i kojim je ukazano povjerenje od vecine.pocinje bit mucno i degutantno ovo,ne izadjes na izbore il das glas sda-sbb i onda cekas da probleme rjesava nasa stranka koja za to nema mogucnost.sto bi oni dali rjesenje a politicke poene pokupili sda?
:thumbup:

Tako ti je to kod nas. Zato i ne izlazimo iz ovog vrzinog kola. Jbt. vladajuće stranke za ovih dvadeset godina postavile svoje ljude od portira do ministra u upravi, agencijama, inspekcijama, sudovima, školama, državnim firmama i sad treba NS riješti probleme koji se guraju pod tepih desetljećima i odgovarati ljudima šta i kako treba.

Žalosti me što nema više odgovora rukovodstva NS na forumska pitanja ali djelimično opravdavam. Ko je stvarno zainteresovan da nešto pročita, čuje, zapamti ili uradi on će naći načina. Rukovodstvu NS je stvarno bolje da vrijeme, energiju utroši u direktne kontakte i upoznavanje sa poštenim i vrijednim ljudima koji će sutra moći da prihvate teret vlasti na način, nadam se, suprotan ovome koji gledamo zadnjih 20 godina.

Banksy
Has thanked: 295 times
Been thanked: 421 times

#26560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 28/12/2016 16:15

Vratiće se ljeta 2018. ...

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#26561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 » 28/12/2016 16:41

Banksy wrote:Vratiće se ljeta 2018. ...
Nekako nisam sigurna Banksy.....ne govorim o tvom postu već uopšte o ovoj sagi o nastavaku konverzacije sa forumašima.

Realno , kada je Naša Stranka nastajala ovo je bio uobičajen način komunikacije jer je bio - besplatan , Peđa ih je ovdje reklamirao , vjerovatno su dobili određeni broj glasova (na njegov račun naravno) i to je imalo smisla.

Kasnije kada su ojačali Peđa je nastavio s komunikacijom....odgovarao je na sve....mislim gotovo na sve i ta transparentnost je bila šamarčina u lice zadriglim autokratama patriotama odnosno pristalicama ili protivnicima socijalizma koji ne smiju da pomole nos napolje....Peđin način komunikacije je bio revolucionaran bar za naše podneblje i sigurno je postavio nove standarde.

Mogu da razumijem da Peđa zaista nema vremena , ako stranka raste on kao predsjednik sigurno ima operativno važnijih stvari (ovo važnije kažem uslovno jer najvažniji je pristup građanima) a ovdje su ga ljudi iza udobne anonimnosti mrtvi-hladni proglašavali dezerterom i to je išlo do te mjere da je pokazivao neke potvrde ili šta znam....

Dakle i njegov dignitet je povrijeđen.
Peđu sam upoznala , to je nevjerovatno učtiv čovjek , baš kao i na forumu tako da ga razumijem ukoliko ne želi da razgovara u situacijama kad konverzacija nema osnovnu formu učtivosti (a dešavalo se).

Ali voljela bih da swe vrati jer je uvijek redovno odgovarao na pitanja a ne mislim da će to imati veze sa 2018 godinom.

Koliko vidim Albin je tu i odgovara na pitanja. Možda je medijski nezanimljiviji ali koliko vidim poznaje procese u stranci baš kao i Peđa....meni dovoljno za pitanja , drugi imaju fejzbuk zar ne ?

LP.

Banksy

#26562 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 28/12/2016 17:00

Poštujem tvoje simpatije prema njima, ali ja bih rekla da je pragmatično procijenjeno da je ovo max glasača koji je moguće dobiti ovakvim načinom komuniciranja, a da bi svaki dalji napor bio besmislen, u tom smislu vrbovanja novih forumskih glasača.
Što se tiče Peđinih odgovora, uglavnom je odgovarao na pitanja koja su odgovarala njemu, istina, vrlo učtivo i pristojno. Na mnoga, meni zanimljiva pitanja, uglavnom se nije ni osvrnuo ili ih je sasvim ignorirao, ili je ponudio odgovore u kojima je bilo jasno da svjesno pokušava izbjeći istinu ili zamagliti suštinu koja nas zanima. Meni je, kao potencijalnom glasaču, njegov forumski angažman uglavnom bio beskoristan jer sam sve odgovore nalazila sama, između redova vijesti, a mogao ih je dobiti i svako drugi koji bi hladno sabirao 2+2 dnevne politike.
Vjerujem da će se neko već aktivirati na ovoj temi, ali pred izbore 2018...

sarajevo999999

#26563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarajevo999999 » 28/12/2016 17:14

Njegova greska je sto se uopste registrovao na forum. Sad svaka jajara se zgraza jer ne zeli odgovarati, a u isto vrijeme zaboravlja da npr. Izetbegovic, Radoncic i Niksic nisu ni pomislili na ovakav nacin komunikacije.
Dzaba sto je odvajao vrijeme da odgovori na 100 pitanja, nije na 101 i jebi ga odmah ne valja kurcu, ufur'o se, šupak.
Bošnjaka samo kandžijom po leđima i opsuj mu mater glupu on će glasati za tebe.
Pokusaj fino sa njim i evo rezultat.
P. S. Nisam glasac Nase Stranke ali postujem Pedju

sarajevo999999

#26564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarajevo999999 » 28/12/2016 17:18

Banksy wrote:Poštujem tvoje simpatije prema njima, ali ja bih rekla da je pragmatično procijenjeno da je ovo max glasača koji je moguće dobiti ovakvim načinom komuniciranja, a da bi svaki dalji napor bio besmislen, u tom smislu vrbovanja novih forumskih glasača.
Što se tiče Peđinih odgovora, uglavnom je odgovarao na pitanja koja su odgovarala njemu, istina, vrlo učtivo i pristojno. Na mnoga, meni zanimljiva pitanja, uglavnom se nije ni osvrnuo ili ih je sasvim ignorirao, ili je ponudio odgovore u kojima je bilo jasno da svjesno pokušava izbjeći istinu ili zamagliti suštinu koja nas zanima. Meni je, kao potencijalnom glasaču, njegov forumski angažman uglavnom bio beskoristan jer sam sve odgovore nalazila sama, između redova vijesti, a mogao ih je dobiti i svako drugi koji bi hladno sabirao 2+2 dnevne politike.
Tebi kad bi na sijelo doslo komplet rukovodstvo NS opet bi se prenemagala i glasala za SDA. Eventualno ne bi glasala nikako.

Banksy

#26565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 28/12/2016 17:19

Poštujem ga i ja, ali niko ga nije ni tjerao ni molio da se ovako aktivira. Sam je birao način komunikacije i medij. Biće da je ipak procijenio da je od ovakvog angažmana imao više koristi nego štete. Prije nego pustimo suzu, podsjetimo se, koliko ono uzima profi vijećnik u kant. skupštini?

Banksy

#26566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 28/12/2016 17:21

sarajevo999999 wrote: Tebi kad bi na sijelo doslo komplet rukovodstvo NS opet bi se prenemagala i glasala za SDA. Eventualno ne bi glasala nikako.
Za SDA ili za njihovo lijevo FGR krilo, nema razlike, sve teče u istu rijeku.

sarajevo999999

#26567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarajevo999999 » 28/12/2016 17:28

Banksy wrote:Poštujem ga i ja, ali niko ga nije ni tjerao ni molio da se ovako aktivira. Sam je birao način komunikacije i medij. Biće da je ipak procijenio da je od ovakvog angažmana imao više koristi nego štete. Prije nego pustimo suzu, podsjetimo se, koliko ono uzima profi vijećnik u kant. skupštini?
Uzima koliko i svaki drugi šta sad sa tim? Šta treba ga biti stid, izabran i neka radi svoj posao i prima naknadu za taj posao a što se tebe tiče vidim da si neki demagog i jebivjetar. Nemam ja više šta sa tobom diskutovati.

Banksy

#26568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 28/12/2016 17:33

sarajevo999999 wrote:
Banksy wrote:Poštujem ga i ja, ali niko ga nije ni tjerao ni molio da se ovako aktivira. Sam je birao način komunikacije i medij. Biće da je ipak procijenio da je od ovakvog angažmana imao više koristi nego štete. Prije nego pustimo suzu, podsjetimo se, koliko ono uzima profi vijećnik u kant. skupštini?
Uzima koliko i svaki drugi šta sad sa tim? Šta treba ga biti stid, izabran i neka radi svoj posao i prima naknadu za taj posao a što se tebe tiče vidim da si neki demagog i jebivjetar. Nemam ja više šta sa tobom diskutovati.
Najlakše je tako... :mrgreen:

Novak20

#26569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 » 28/12/2016 18:18

Podsjetimo se koliko su naknada uzeli profi vijećnici iz drugih stranaka koje su bile na vlasti za ovih 20 godina i koji su bili većina kod odlučivanja. Pogotovo se treba podsjetiti koliko su uzeli lažni opozicionari koji su prepisivanjem načina rada od SDA i koaliranjem sa SDA radi vlasti srušili nadu da u ovoj zemlji postoji opozicija koja može nositi sa dokazano pogubnim vlastima za običnog čovjeka i koja može donijeti promjene.

Da su vijećnici, poslanici i mnogi drugi svojim odlukama barem nešto dobro uradili za općinu, kanton ili državu i da vidim pozitivne rezultate njihovog rada ne bi mi palo na pamet da razmišljam koliko neko uzima za svoj rad. Mogu samo razmišljati šta neko ima od toga što je hinja, a vjerovatno ima i više nego profi vijećnik u k. skupštini.

zippoo87
Has thanked: 75 times
Been thanked: 103 times

#26570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 » 28/12/2016 20:07

Banksy wrote:Poštujem tvoje simpatije prema njima, ali ja bih rekla da je pragmatično procijenjeno da je ovo max glasača koji je moguće dobiti ovakvim načinom komuniciranja, a da bi svaki dalji napor bio besmislen, u tom smislu vrbovanja novih forumskih glasača.
Banksy,ti si sigurno najdosadnija osoba i osoba koja je najvise postavljala besmislenih pa i degutantnih pitanja Pedji na ovoj temi
da sam ja Pedja,ti bi kod mene bila na block listi

a ovo " Meni je, kao potencijalnom glasaču" te najbolje opisuje i oslikava...Banksy,potencijalni glasac Nsa od p.n.e. pa do dana danasnjeg a nikako da prevagne i zaokruzi NS :lol: :lol:

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#26571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca » 28/12/2016 20:31

Dobro je i izdrzao. Dvoje forumasa bitise samo za provokaciju. Ako je I dupli sendvic puno je. A ako je pk uvidio da je ovdje "pobrao" potencijalne glasove I da nece vise gubiti vrijeme to je potpuno legitimno. Ja NS zamjeram neke stvari, cak I Pedji neke, ali ne moze se osporiti da je u sivilu bezidejne opozicije I lazne opozicije bio on licno jedina svijetla tacka. Ako nista ovim nacinom komunikacije

omar little
Been thanked: 56 times

#26572 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by omar little » 28/12/2016 20:36

vjerojatno mu vise odgovara fejsbuk jer od opce stranice nase stranke preko kandidata do bivsih i sadasnjih visokopozicioniranih, oni te automatski blokiraju ako ih upitas nesto sto im ne odgovara. bas kao sto ovaj demokrata gore i predlaze. bez ironije.

artime

#26573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by artime » 28/12/2016 20:41

Da li sada trenutno dok se vrijeme prolazi NS vrsi pregovore sa SPDom ili DFom ili GSom oko izbora 2018? Procitala sam da se neke deklaracije ili sta vec potpisuju bez NSa... bas me zanima kako sto to oni nisu u ovoj prici? I ako ima clanova ovdje u ovoj grupi da mi molim vas odgovore, ne mora nista detaljno ni imena, nego sta je to sto cini mi se nema vas u ovoj ljevici... mada je ona vise mrtvi leš...

Novak20

#26574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 » 28/12/2016 20:50

Ma na kraju krajeva, P.K,, Forto, Čudić, Gratz... se manje-više javno oglašavaju sa svojim stavovima. Koga interesuje pročitaće na drugom mjestu.

Iskreno, volio bih da na ovoj temi više pišu i diskutuju obični članovi NS. Čisto da se vidi o čemu i kako razmišljaju i da li mogu prihvatiti opravdanu kritiku ili opravdati neki postupak stranke.

Banksy

#26575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 28/12/2016 20:54

zippoo87 wrote:
Banksy,ti si sigurno najdosadnija osoba i osoba koja je najvise postavljala besmislenih pa i degutantnih pitanja Pedji na ovoj temi
To sigurno nije tačno, ni blizu.

Ali ako već želiš, sad si me podsjetio,

Je li istina ono što je sarajevska čaršija jesenas pričala i prepričavala,
da je predizborni aranžman SDA - NS u sarajevskoj općini Centar, kad je NS, da ne bi ugrozila Ajnadžća, ponudila lijevog kandidata, dogovoren po prijateljskoj liniji koju implicira S. Halilović u knjizi Državne tajne?
(O ovome su svojevremeno pisali mnogi naši mediji, no svi su danas u službi SDA, pa su tekstovi uklonjeni s neta)
Državne tajne
Autor: Semir Halilović

ŠPIJUN KOS-a SEAD REKIĆ: "RADIO SAM PROTIV RBiH PO NALOGU ALEKSANDRA VASILJEVIĆA i FIKRETA MUSLIMOVIĆA!!!"

Aleksandar Vasiljević je, još od prije rata, imao svoje ugrađene ljude koji su se, na samom početku agresije na RBiH, pomoću njihovih dugogodišnjih insajdera iz političkog i javnog života, utkali unutar struktura RBiH. To su bili dugogodišnji oficiri KOS-a Fikret Muslimović, Sead Ćudić, Enver Mujezinović, Nedžad Ajnadžić, Senad Mikić, Izet Mustafić, Sead Rekić i mnogi drugi.

1995 Komanda Prvog korpusa,
komandant korpusa Nedžad Ajnadžić
pukovnik Sead Ćudic
To je, recimo, ono što bih ja pitala, a nisam. O ovome se u Sarajevu pred izbore puno pričalo, a ovdje to niko nije ni pitao ni spomenuo.

I imam ja sličnih pitanja još, koliko hoćeš.
Ako želiš dalje.

Post Reply