SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1001 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

bingov buraz wrote:Pa i ubjeđivanje i nagovaranje je krivično djelo rušenja poretka BiH,zašto Vulin nije uhapšen juče?

Zato što nemaš države bre :zzzz:

Kosovo je karikatura od države ali ovakve stvari ne mogu proći tamo,zašto,zato što ima mogućnost da vojno policijski reaguje na takve stvari,mi nemamo.
Rahmetlija potpisao tako,nisam ja.
pa nije uhapsen iz istog razloga kao sto nisi ni ti. niste nikom bitni. iako je on ministar. opet nije nikom bitan. jer se on nista ne pita u srbiji. a onaj kojibse pita tekve stvari ne amike izgpvoriti. i zato salje njega.
tibsi nas "vulin" na ovom forumu vec kako sam kazes 10 godina si ovdje.

nagovaras nas da prihvatimo da je manjaca i trebinje srbija i manje ce da nas boli. i niko te u tih 10 godina nije uhapsio.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1002 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

@bingov buraz

pa ti i sam kazes da bi trebalo da prihvatimo da je manjaca srbija. rahmetlija je i dobro potpisao sta bi ti izgleda potpisao i to danas a kamoli u uslovima devedesetih.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1003 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bingov buraz »

155_mm wrote:
bingov buraz wrote:Pa i ubjeđivanje i nagovaranje je krivično djelo rušenja poretka BiH,zašto Vulin nije uhapšen juče?

Zato što nemaš države bre :zzzz:

Kosovo je karikatura od države ali ovakve stvari ne mogu proći tamo,zašto,zato što ima mogućnost da vojno policijski reaguje na takve stvari,mi nemamo.
Rahmetlija potpisao tako,nisam ja.
pa nije uhapsen iz istog razloga kao sto nisi ni ti. niste nikom bitni. iako je on ministar. opet nije nikom bitan. jer se on nista ne pita u srbiji. a onaj kojibse pita tekve stvari ne amike izgpvoriti. i zato salje njega.
tibsi nas "vulin" na ovom forumu vec kako sam kazes 10 godina si ovdje.

nagovaras nas da prihvatimo da je manjaca i trebinje srbija i manje ce da nas boli. i niko te u tih 10 godina nije uhapsio.
Gdje ima skala bitnosti za rušenje ustavnog poretka da prostudiram,mislim kad već ministar odbrane države koja je već osuđena za pomaganje u agresiji nije bitan?

I da li bi recimo Vučić bio uhapšen?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1004 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bingov buraz »

155_mm wrote:@bingov buraz

pa ti i sam kazes da bi trebalo da prihvatimo da je manjaca srbija. rahmetlija je i dobro potpisao sta bi ti izgleda potpisao i to danas a kamoli u uslovima devedesetih.
Ne kontaš da smo u većem kurcu nego 95.tad smo imali 200 000 ljudi koji znaju rasklopiti pušku,simpatije međunarodne zajednice i sa današnje vremenske distance neosnovan optimizam da će sutra biti bolje.

A ko je to kriv,pa rahmetlija kad je prvi put sjeo sa teroristima Bobanom i Karadžićem za pregovarački stol što ga nagovoriše europljani a znamo prvo pravilo svake države koja drži do sebe,nema pregovora sa teroristima.

Sve ovo poslije je direktna posljedica te fatalne greške.

Toliko od mene na ovu temu,ne pada mi napamet nadjebavati se sa tobom ili bilo kim dalje,ako ti je lakše eto pobijedio si u raspravi.Pozz
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1005 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by daddy-kool »

Kikibombona wrote:
daddy-kool wrote:Ulazak u NATO je nemoguca misija u ovakvom uredjenju, cak i bez uplitanja Rusa u taj proces. Vektori velikosrpske i velikohrvatske politike su i dalje usmjereni na trganje BiH, stoga im ne odgovara vojna stabilizacija nase drzave. Jedini kojim je u interesu ulazak u NATO su probosanske snage jer bi to bio preduslov za izgradnju boljeg i slobodnijeg drustva.

Sada kada je situacija malo "zategnuta" ja bih Srbima dao do znanja da ako nisu voljni da udju u NATO i na taj nacin garantuju mir i stabilnost, probih snage ce naci modus i poceti da masovnim naoruzavanjem i militarizacijom drustva. Genocid, zlocini, ubistva i mucenja, etnicko ciscenje sa skoro 75% BiH nisu zaboravljeni i nece se ponoviti.
Takve aktivnosti bi rastjerale porodicne ljude sa malom djecom i mlade uopste. Ko bi zelio zivjeti u drzavi koja se militarizuje i sprema za sukob. Ko bi u takvom okruzenju krvavo radio za stan i formirao porodicu? Mozda ima i takvih ali ne puno...
Onaj ko se sjeca 90ih i ko je imalo informisan zna da Srbija samo ceka priliku za pripajanje RS. Mi to mozemo docekati kao dio NATO pakta, sto Srbi potpuno odbacuju, ili naoruzani i pripremljeni sto je u principu izvodivo jer ne ovisimo o dobroj volji zapada ili istoka. Ja to kao porodican covjek zagovaram radi sebe i svoje porodice. Neka se niko ne zavarava da je u nekoj enklavi siguran, nasa sigurnost mora biti garantovana nasom snagom snagom da branimo cijelu BiH.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1006 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Hafis »

Jebote, od reduciranog MAP-a do naoružavanja.
Znači, gdje god ubuduće zapne u kakvom domaćem političkom naguravanju i pregovaranju - Hamo dijeli kalaše!!
Jebote, u Ruandi više ne spominju moguće oružane sukobe.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1007 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by daddy-kool »

Upravo je ova prica oko ANP diletantska, ne treba nama saglasnost iz RS za neki bezvezni dokument nego nam treba jasna saglasnost za clanstvo u NATO. Ako to odbijaju, uzimajuci u obzir naoruzavanje Srbije i aktuelnu velikosrpsku politiku, sta drugo preostaje? Mozemo zatvarati oci, ali ako se imalo potrudimo sabrati 2 i 2, jasno je koje su opcije.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1008 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Hafis »

daddy-kool wrote:Upravo je ova prica oko ANP diletantska, ne treba nama saglasnost iz RS za neki bezvezni dokument nego nam treba jasna saglasnost za clanstvo u NATO. Ako to odbijaju, uzimajuci u obzir naoruzavanje Srbije i aktuelnu velikosrpsku politiku, sta drugo preostaje. Mozemo zatvarati oci ali ako se imalo potrudimo sabrati 2 i 2, jasno je koje su opcije.
Sve i da se potpiše taj ANP i uputi dalje, proći će godine prje nego što mi uđemo u NATO.
Obzirom na trenutno noružavanje Srbije i aktualnu velikosrpsku politiku izgleda da nema dovoljno vremena čekati na taj višegodišnji proces ulaska i trebalo bi kako sad na vrijeme početi s laganom militarizacijom proBiH snaga. Pa ako se uđe u NATO, onda ih lagano raspustiti.
Ova me priča podsjeća na miris 91.
Jednom ste me naguzili, ovaj put sigurno nećete.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1009 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by hizo ramidovic »

Srbija je izgubila sve "utakmice" devedesetih, neke na terenu a neke za zelenim stolom, neke u gostima a neke kod kuce...
Jedino je u BiH odigrala "nerijeseno" i sad cekaju da sudija svira "produzetke" ili "penale" pa da pokusaju ostvariti makar jednu pobjedu...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1010 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Hafis »

Nema druge. Hamo, dijeli kalaše dok ih još ima :)
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1011 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by pici »

ja svog garonju otkopo podmazo i stavio na verandu, pravac drina... :bih:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1012 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Hafis »

Nešto kontam? Hoće li okosnicu otpora činiti OS BiH koje bi probiH snage preuzele na način kako je Srbija preuzela ondašnju JNA, ili bi, pošto slijedi lagana militarizacija, tu okosnicu tvorile novoformirane militarizirane snage u obliku neke Patriotske lige ili slične vojske.
Pitam zbog svog ratnog rasporeda.
Ja bih oko kuće ako ikako može, tko će se sad k'o nekad birvaktile puškarati po Vitorogu ili oko Mrkonjić grada, a ne dao Bog još i Drinu forsirati.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1013 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by tandmand »

Hafis wrote:Nema druge. Hamo, dijeli kalaše dok ih još ima :)
Bez brige, bit će kalaša. Kako narod odlazi u Njemačku, ovi što ostanu dobit će odma dva.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1014 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Hafis »

tandmand wrote:
Hafis wrote:Nema druge. Hamo, dijeli kalaše dok ih još ima :)
Bez brige, bit će kalaša. Kako narod odlazi u Njemačku, ovi što ostanu dobit će odma dva.
Čini mi se da si potcijenio ovaj egzodus. Malo je dva, prije će biti 4 - 5.
Kada se prvo namire mjesta komesara, PR-a, popune muzičke čete, logistika, kuhinje, šoferi, nećeš imati kome uvaliti kalaš.

Bolje u Njemačkoj na baušteli već u rovu na Romaniji
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1015 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by daddy-kool »

Hafis wrote:
daddy-kool wrote:Upravo je ova prica oko ANP diletantska, ne treba nama saglasnost iz RS za neki bezvezni dokument nego nam treba jasna saglasnost za clanstvo u NATO. Ako to odbijaju, uzimajuci u obzir naoruzavanje Srbije i aktuelnu velikosrpsku politiku, sta drugo preostaje. Mozemo zatvarati oci ali ako se imalo potrudimo sabrati 2 i 2, jasno je koje su opcije.
Sve i da se potpiše taj ANP i uputi dalje, proći će godine prje nego što mi uđemo u NATO.
Obzirom na trenutno noružavanje Srbije i aktualnu velikosrpsku politiku izgleda da nema dovoljno vremena čekati na taj višegodišnji proces ulaska i trebalo bi kako sad na vrijeme početi s laganom militarizacijom proBiH snaga.
Tacno tako.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1016 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Hafis »

E jebat ga. Mene ne ubrajajte.
Ako zagruha, maknut ću se. Malo do Hrvatske, onda malo obići rodbinu i prijatelje po EU, a zatim u kuma (iz drugog braka) do USA. Ionako je navalio k'o mutav - kad ćeš, kad ćeš, kad ćeš.... Nakupio se malo više nego prosječno, nekakvih nekretnina nakupovao, a znaš kakvi su ljudi: džaba što nešto ima, ako to netko njegov nisje vidio, to ti je za njih kao da i nemaju.
Pa bih ostao gore kod njega možda koji mjesec, a u to ćete valjda i završiti to oslobađanje, pa doći i vidjeti kako to izgleda..
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1017 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

trenutno najveca briga srbije je odrzavati nadu kod srba zapadno od drine da ce biti u sastavu srbije. samo da se jos malo strpe u toj tamnici naroda tzv. BiH.

ulazak BiH u NATO bi imao za posljedicu da bi veliki broj srpskog stanovnistva izgubio tu nadu. sto bi bila katastrofa za velikosrpsku ideologiju.

a trenutna demografska kretanja ne idu ni velikosrpskoj ideologiji u koristi.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1018 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

nazalosz veliki broj ljudi pusi bajke da nece u NATO jer ih je bombardovao.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1019 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

155_mm wrote:trenutno najveca briga srbije je odrzavati nadu kod srba zapadno od drine da ce biti u sastavu srbije. samo da se jos malo strpe u toj tamnici naroda tzv. BiH.

ulazak BiH u NATO bi imao za posljedicu da bi veliki broj srpskog stanovnistva izgubio tu nadu. sto bi bila katastrofa za velikosrpsku ideologiju.

a trenutna demografska kretanja ne idu ni velikosrpskoj ideologiji u koristi.
To je to :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1020 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

daddy-kool wrote:Upravo je ova prica oko ANP diletantska, ne treba nama saglasnost iz RS za neki bezvezni dokument nego nam treba jasna saglasnost za clanstvo u NATO. Ako to odbijaju, uzimajuci u obzir naoruzavanje Srbije i aktuelnu velikosrpsku politiku, sta drugo preostaje? Mozemo zatvarati oci, ali ako se imalo potrudimo sabrati 2 i 2, jasno je koje su opcije.
Nista nije diletansko ako se je SVJESNOI prihvatilo da entitetski parlament moze nesto blokirati...sta SDA i priljepci kalkulisu je za posebnog klinickog posmatranja, kako oni zamisljaju logicke procese.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1021 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

Maraschino wrote:
155_mm wrote:trenutno najveca briga srbije je odrzavati nadu kod srba zapadno od drine da ce biti u sastavu srbije. samo da se jos malo strpe u toj tamnici naroda tzv. BiH.

ulazak BiH u NATO bi imao za posljedicu da bi veliki broj srpskog stanovnistva izgubio tu nadu. sto bi bila katastrofa za velikosrpsku ideologiju.

a trenutna demografska kretanja ne idu ni velikosrpskoj ideologiji u koristi.
To je to :thumbup:
Tamam posla, viditi pod Crnu Goru...sve je princip daj sta das i sta se jos moze, a i ujedno unistava svaku opciju misljenja da su srbi "jaki" vec neko sa druge strane aktivno saradjuje sa njima.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#1022 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by amko761 »

Evo ga najoštrije saopštenje. Ubismo ih nogama oštrim apelima i saopštenjima :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1023 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by channel10 »

General War wrote:
daddy-kool wrote:Upravo je ova prica oko ANP diletantska, ne treba nama saglasnost iz RS za neki bezvezni dokument nego nam treba jasna saglasnost za clanstvo u NATO. Ako to odbijaju, uzimajuci u obzir naoruzavanje Srbije i aktuelnu velikosrpsku politiku, sta drugo preostaje? Mozemo zatvarati oci, ali ako se imalo potrudimo sabrati 2 i 2, jasno je koje su opcije.
Nista nije diletansko ako se je SVJESNOI prihvatilo da entitetski parlament moze nesto blokirati...sta SDA i priljepci kalkulisu je za posebnog klinickog posmatranja, kako oni zamisljaju logicke procese.
Upravo se postavlja ovo pitanje, sta oni uopste rade?!

Da li igraju neku igru sa MZ i pokusavaju miseve izvuci iz rupe ili stvarno ne znaju "kud gone"?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1024 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

155_mm wrote:nazalosz veliki broj ljudi pusi bajke da nece u NATO jer ih je bombardovao.
2009 su imali isto misljenje pa ih nije sputavalo da idu prema NATO...ali kao i SDA, oni imaju sljedbenike a ne birace.
Last edited by General War on 26/08/2019 15:05, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1025 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

General War wrote:
Maraschino wrote:
155_mm wrote:trenutno najveca briga srbije je odrzavati nadu kod srba zapadno od drine da ce biti u sastavu srbije. samo da se jos malo strpe u toj tamnici naroda tzv. BiH.

ulazak BiH u NATO bi imao za posljedicu da bi veliki broj srpskog stanovnistva izgubio tu nadu. sto bi bila katastrofa za velikosrpsku ideologiju.

a trenutna demografska kretanja ne idu ni velikosrpskoj ideologiji u koristi.
To je to :thumbup:
Tamam posla, viditi pod Crnu Goru...sve je princip daj sta das i sta se jos moze, a i ujedno unistava svaku opciju misljenja da su srbi "jaki" vec neko sa druge strane aktivno saradjuje sa njima.
Sta pod C.Goru?

Situacija u C.Gori i kod nas je neuporediva.
Svu frustraciju zbog Kosova istresaju na BiH u cemu im svesrdno pomaze peta kolona koju predvodi Dodik. Valjda ce i to jednog dana doci na naplatu.
Locked