SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Maraschino

#901 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino » 23/08/2019 22:11

Ovima je Bajram svaki dan i zadnji im bio sta su uradili od drzave.

vivaldi

#902 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi » 24/08/2019 00:59

palermo wrote:
vivaldi wrote:
i niko od njih se ne osvrnu ni na sta sto sam naveo vec se svi bave sa mnom. suludo.
Pa baš i nije istina da se neko bavi sa tobom. Štaviše, zahvaljujući pismenosti, dugom stažu na forumu, nekim briljantnim postovima rekao bih da imaš jedan zasluženi kredit na forumu i zbog toga se ljudi narodski rečeno i pasaju da ti kažu ono što bi nekome drugom rekli.

Jer, budimo iskreni drug moj, sukus tvoje priče u ovih par zadnjih postova bi se mogao sažeti u par rečenica koje bi, mojim riječima ispričane, izgledao ovako. Kanite se ljudi ćorava posla, vidite da je Dodik nepobjediv, vidite da mu ništa ne možete, vidite da su RS i Srbija sve jači i jači, umjesto uzaludne borbe, gledajte od čega živite, dok vi bijete uzaludnu borbu za državu, djeca vam krepaju od gladi, postajete sve prljaviji, sve dalje od civilizacije.....šta je tebe briga za ANP, za RS, kakve crne blokade, ne živi se od njih, gledaj bolan imaš li za hljeba....imaš li doktora, imaš li put, i tako dalje i tako dalje. I sva ta priča potkrepljena sa par selektvivno odabranih primjera koje širokom pučantsvu treba da dodatno dočaraju uzaludnost priče o državi, o besmislu borbe za nju.

Netko zlonamjeran bi pomislio da svjesno pothranjuješ defetizam unutar ovog dijela bosanskohercegovačkog naroda. Kako ja nisam zlonamjeran, ja ću pomisliti samo da nam iz nekih svojih razloga prodaješ muda pod bubrege.
poentu moje price si promasio u poptunosti.

to sto ti volis svoju zenu ne znaci da se trebas odreci svoje matere, brata ili sestre. to sto volis cevape ne znaci da se trebas odreci baklave. ne znam uopste iz cega si mogao izvuci taj zakljucak?

nije baketov posao da se bavi septickim jamama, kruznim tokovima, toplovovodima, fakultetima..ali njegov posao jeste da nekoga zaduzi da se bavi svime time jer ljudi seru svaki dan. djeca idu u skolu svaki dan, svaki dan su na putevima desetine hiljada auta...ljudima treba i struja i voda...

bake, sefik, denis, i mali milion ostalih nek se bave i visokom i niskom politikom narednih milion godina. nek se bori i protiv dodika, vucica, klinde, putina, pozara u amazonu. to mu niko ne osporava.

ali kao sto sam ti sinoc rekao, kada odbijes ono sto si dobio u dejtonu, plus ono sto si dobio naknadnim intervenzionizmom visokih predstavnika, kada odbijes sve finansijske i materijalne donacije, ukljucujuci i zute japanske autobuse kojima se i dan danas vozis i ti u mostaru i u ja u sarajevu, navedi mi jedan jedan politicko-ekonomski uspjeh koji se moze pripisati umjesnosti i spretnosti sda u protekle 23 godine?

da li su se nadali da ce im ameri zavarsavat i dozivotno ispunjavat politicke ciljeve, a brisel finansirat ekonomske potrebe, ne znam, ali znam da je taj plan dozivio kataklizmu. uludo je potrosena poslijeratna medjunarodna i simpatija i empatija. bitne svjetske face su od BiH digle ruke vec godinama unazad. ne mogu da se sjetim zadnje bitne posjete. sada dolaze samo oni sto su zaduzeni u briselu za nas i zapadni balkan pa moraju ovdje doci s vremena na vrijeme.

sda se naprosto nije snasla cim je ostala bez politickog i ekonomskog pokrovitelja. i sta se sada desava? u nedostatku bilo cega konkretnog da ponude narodu pred izbore dramaticno su zaostrili nacionalnu retoriku pa im je sada pedja i slicni veci problem od karadzica. retorika im je radikalnija pet puta nego prije 10-15 godina. nije valjda da je i to sada "drzavnicka politika"? samo idu iz loseg u gore, pod plastom borbe za drzavu.

svaki dan citas o egzodusu stanovnistva, neki dan ti je pred ocima ugasen aluminij, ali meni kazes da sirim defetizam... :roll:

Maraschino

#903 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino » 24/08/2019 09:35

Biti politicki faktor u Svajcarskoj, Holandiji, pa i Belgiji nije isto biti u vlasti u BiH.
Zemlja koja je zbog manjka dogovora zavrsila u ratu, izasla iz rata bez pobjednika, nametnut joj neki ustav koji je bio samo kostur od ustava, ustav koji je zahtijevao mnogo kompromisa i odricanja sa svih strana, mnoga pravila koja su nametnuta, nikad dovrsen projekat...i sada neko ocekuje da takva tvorevina funkcionise pa se cak upiru prsti u krivce.

Ako vec nije dozvoljeno da bude pobjednika i porazenih, zasto nije do kraja skrojen ustav i zakoni po kojima bi zemlja mogla da funkcionise bez obzira ko je na vlasti. Ne, svjesno je to zanemareno isto kao sto se svjesno trazi dogovor a zna se da ga nece biti.

Nasi politicari svjesni svega toga samo vjesto plove nedovrsenim projektom. Ko im to omogucava, pa glasaci naravno i ne treba da se zale na njih.

Kikibombona

#904 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona » 24/08/2019 10:07

Maraschino wrote:Biti politicki faktor u Svajcarskoj, Holandiji, pa i Belgiji nije isto biti u vlasti u BiH.
Zemlja koja je zbog manjka dogovora zavrsila u ratu, izasla iz rata bez pobjednika, nametnut joj neki ustav koji je bio samo kostur od ustava, ustav koji je zahtijevao mnogo kompromisa i odricanja sa svih strana, mnoga pravila koja su nametnuta, nikad dovrsen projekat...i sada neko ocekuje da takva tvorevina funkcionise pa se cak upiru prsti u krivce.

Ako vec nije dozvoljeno da bude pobjednika i porazenih, zasto nije do kraja skrojen ustav i zakoni po kojima bi zemlja mogla da funkcionise bez obzira ko je na vlasti. Ne, svjesno je to zanemareno isto kao sto se svjesno trazi dogovor a zna se da ga nece biti.

Nasi politicari svjesni svega toga samo vjesto plove nedovrsenim projektom. Ko im to omogucava, pa glasaci naravno i ne treba da se zale na njih.
Sta sprjecava Bosnjake da urede TZ kanton i Tuzlu?
Sta sprjecava Hrvate da urede Livno?
Sta sprjecava Srbe da urede Bijeljinu?

Ovdje je problem sistem vrijednosti a ne uredjenje. Pogledaj Srbiju, Hrvatsku, Makedoniju ili Albaniju, po svemu su isti kao mi. Kriminal, korupcija, nepotizam i mito. Sve je sjebano. Zasto su Slovenci toliko ispred u svakom pogledu?

Mi nismo iskoristili ni 10% onoga sto Dejton dopusta. Nama je Dejton savrsen izgovor da sve unistavamo i nista ne radimo. Mi smo kao narod bolesni, za sve trazimo izgovor. Uvijek je drugi kriv. I kada izgubimo u sportu kriva je krovna organizacija, kriv je sudija ili neko treci.

Sve da imamo isti ustav kao Makedonija, bili bi u istom sranju kao Makedonija, jer smo bolesni kao Makedonci.

zavrzlama

#905 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by zavrzlama » 24/08/2019 10:12

Maraschino wrote:
illbill wrote:I sta mislite hoce li formirati vlast sad u utroak 27mog , i postaviti Tegeltiju ili ostaju na istom?

meni smrdi da ce ga imenovati i formirati vlast
Po kom osnovu?
Mozda zato da se Dodik ne bi naljutio. :lol:

Meni smrdi da ce u Utorak imenovati tegletiju i da ce ANP prebaciti iz predsjednistva na VM,pa ce umjesto dodika opstrukciju vrsiti srpski ministri u VM.

Jebes Nato ako zapadu nije stalo da BIH bude van ruskog obavjestajnog domasaja...zapad jos kalkulise sa BIH,jer pomocu BiH prelama racune sa rusima i srbijom.
BiH je na cekanju zapadnih prioriteta,za to vrijeme domaca stada se tope i na kraja niko nece imati snage niti da pokrene rat ipodjelu niti da napravi BIH normalnom drzavom.. rahat patnja pa to je.

Kikibombona

#906 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona » 24/08/2019 11:14

zavrzlama wrote:
Maraschino wrote:
illbill wrote:I sta mislite hoce li formirati vlast sad u utroak 27mog , i postaviti Tegeltiju ili ostaju na istom?

meni smrdi da ce ga imenovati i formirati vlast
Po kom osnovu?
Mozda zato da se Dodik ne bi naljutio. :lol:

Meni smrdi da ce u Utorak imenovati tegletiju i da ce ANP prebaciti iz predsjednistva na VM,pa ce umjesto dodika opstrukciju vrsiti srpski ministri u VM.

Jebes Nato ako zapadu nije stalo da BIH bude van ruskog obavjestajnog domasaja...zapad jos kalkulise sa BIH,jer pomocu BiH prelama racune sa rusima i srbijom.
BiH je na cekanju zapadnih prioriteta,za to vrijeme domaca stada se tope i na kraja niko nece imati snage niti da pokrene rat ipodjelu niti da napravi BIH normalnom drzavom.. rahat patnja pa to je.
BiH i Srbija su strateski nevazne drzave, okruzene clanicama NATO-a, izolovane. Rusija nema kopnenu vezu sa Srbijom i to je kraj price. Rusima je vazna Sirija sa izlaskom na Mediteran. Srbija nema nikakvu vrijednost bez Bugarske ili Rumunije.

BiH nije u centru zbivanja velikih sila. Bitna je kao mala piljara velikom konglomeratu. Ostavili su nas da se sami borimo sa sobom. O nama brinu sitni cinovnici bez ikakve snage u rukama.

Pogledaj sta se desava na globalnom nivou, trgovinski rat Amerike i Kine. To su tektonska pomjeranja koja ce zaokupiti paznju velikih sila u narednoj deceniji.

Amerikancima je trenutno neuporedivo veci problem Kina nego Rusija.

hipija

#907 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by hipija » 24/08/2019 11:34

Mi sami u nekom svom imaginarnom svijetu pridajemo sebi neku preveliku geostratešku važnost.

bunk

#908 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bunk » 24/08/2019 11:37

Nije imaginarna .
Yebeni balkanski poluotok i njegova istorija.
Zato je vazno da udjemo u taj NATO i tamo ostanemo do kraja svijete.

megaribi1

#909 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by megaribi1 » 24/08/2019 11:47

bunk wrote:Nije imaginarna .
Na Balkanskom poluotoku NATO nije nužno garancija mira. Sjeti se situacije na Kipru 1974, a i Grčka i Turska su članice NATO, ali i balkanske zemlje.

Banksy

#910 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Banksy » 24/08/2019 15:04

zavrzlama wrote:
Otprilike. Uz podsjećanje,
O kakvom zapadu govorimo danas.

Image

Image

pici

#911 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by pici » 24/08/2019 15:10

Banksy wrote:
zavrzlama wrote:
Otprilike. Uz podsjećanje,
O kakvom zapadu govorimo danas.

Image

Image
kako je krenulo oni ce se nama prikljucit :mrgreen:

Kako Amfilohije i četnici stvaraju veliku Bosnu i Hercegovinu
Crnogorski portal promoviše ideju da se Bosni i Hercegovini pripoje Pljevlja, Plužine, Žabljak, Šavnik, Nikšić i Herceg Novi.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ka ... ercegovinu
toooooooo imat cemo moreeeee :bih:

Banksy

#912 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Banksy » 24/08/2019 15:12

Fala...

bunk

#913 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bunk » 24/08/2019 17:43

megaribi1 wrote:
Na Balkanskom poluotoku NATO nije nužno garancija mira. Sjeti se situacije na Kipru 1974, a i Grčka i Turska su članice NATO, ali i balkanske zemlje.
NATO je apsolutni garant mira.
U unutarnje stvari clanice se ne petljaju ali granice clanice ne smije prec cizma susjeda ili bilo koje vojske ili paravojske koja bi ugrozila clanicu nikad.
A sa unutarnjim problemima se Bosanci i Hercegovci znaju i mogu nositi..
NATO pa sve drugo.

izvrsni direktor

#914 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by izvrsni direktor » 24/08/2019 19:13

bunk wrote:
megaribi1 wrote:
NATO je apsolutni garant mira.
U unutarnje stvari clanice se ne petljaju ali granice clanice ne smije prec cizma susjeda ili bilo koje vojske ili paravojske koja bi ugrozila clanicu nikad.
A sa unutarnjim problemima se Bosanci i Hercegovci znaju i mogu nositi..
NATO pa sve drugo.
Kako komentiras zelju pojedinih bosnjackih politicara koji zele saradnju sa nato samo u civilnom dijelu, a saradnju na vojnom dijelu odbacaju. Kada znamo da bez vojnog dijela nema punopravnog clanstva u nato?

arzuhal

#915 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by arzuhal » 24/08/2019 19:22

izvrsni direktor wrote: Kako komentiras zelju pojedinih bosnjackih politicara koji zele saradnju sa nato samo u civilnom dijelu, a saradnju na vojnom dijelu odbacaju. Kada znamo da bez vojnog dijela nema punopravnog clanstva u nato?
To ti je isto kao kada rekneš profesoru:

- Ma dajte mi i najmanju 6 u indeks, samo da može proći na studentskoj.

Kada prođe civilnim dijelom, proći će i vojnim, tu nema dileme.

MarshalDodik

#916 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik » 24/08/2019 19:57

arzuhal wrote:
izvrsni direktor wrote: Kako komentiras zelju pojedinih bosnjackih politicara koji zele saradnju sa nato samo u civilnom dijelu, a saradnju na vojnom dijelu odbacaju. Kada znamo da bez vojnog dijela nema punopravnog clanstva u nato?

A onda te mrcvari, odrzi ti predavanje kako ces se sjetiti ove situacije i bit ce ti zao bla bla bla...

Eh to predavanje ce trajati jos najmanje 10-15 godina koje cemo provesti u rahat patnji

izvrsni direktor

#917 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by izvrsni direktor » 24/08/2019 20:04

arzuhal wrote:

Kako da ne. Ljubi vas bokir slijepe

Maraschino

#918 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino » 24/08/2019 20:07

MarshalDodik wrote:
A onda te mrcvari, odrzi ti predavanje kako ces se sjetiti ove situacije i bit ce ti zao bla bla bla...

Eh to predavanje ce trajati jos najmanje 10-15 godina koje cemo provesti u rahat patnji
Pa i neka cemo, prati se politika susjedne drzave i drzi zemlja u blokadi vec godinama sada vec i decenijama.

Sutra da Srbija promijeni plocu, pristalo bi se na NATO a kako objasniti narodu sve ove godine blokada i usputne pljacke.

Dope_Man

#919 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Dope_Man » 24/08/2019 20:09

hipija wrote:Mi sami u nekom svom imaginarnom svijetu pridajemo sebi neku preveliku geostratešku važnost.
Upravo. Raja misli ovdje cim ustanu americki kongresmeni i visoku duznosnici EU samo razmisljaju sta ce s nama. A realno vazni smo kao i oni lijevi standovi u trznim centrima pored stepenica. Prodju ljudi samo pored ako moraju na putu do pravih prodavnica gdje su stvari koje ih zanimaju.

MarshalDodik

#920 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik » 24/08/2019 20:13

Maraschino wrote:
MarshalDodik wrote:

Pa i neka cemo, prati se politika susjedne drzave i drzi zemlja u blokadi vec godinama sada vec i decenijama.

Sutra da Srbija promijeni plocu, pristalo bi se na NATO a kako objasniti narodu sve ove godine blokada i usputne pljacke.
Tuzno ali tako je.
Necemo svi provesti u rahat patnji, neki nece docekati, a mininalno ce jos trecina zivjeti vani.

Ne treba narodu nista objasnjavati, narod pokaze na izborima da zeli ovo.

Maraschino

#921 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino » 24/08/2019 20:16

MarshalDodik wrote:
Maraschino wrote:
MarshalDodik wrote:

Tuzno ali tako je.
Necemo svi provesti u rahat patnji, neki nece docekati, a mininalno ce jos trecina zivjeti vani.

Ne treba narodu nista objasnjavati, narod pokaze na izborima da zeli ovo.
Pa sta kuka narod kada bira iste lopove.

Zali boze procerdanog vremena, mogli smo daleko dogurati.

MarshalDodik

#922 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik » 24/08/2019 20:26

Narod je naucio kukati. Sad kad bi ga zvanicnik vladajuce stranje upitao cemu kukate usrao bi se i ne bi znao odgovoriti.

Kukaju jos iz razloga da ih vlast ne bi zaboravila da ih svakog drugog septembra pred izbore sleduje paket namirnica ( brasno, ulje, kocka, lokum.., nekad junica ili motokiltivator).

zavrzlama

#923 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by zavrzlama » 24/08/2019 20:33

BIH je prakticki u Nato zoni,ali zapad smisljeno ne zeli i oficijelno da BIH postane punopravna clanica...zasto?

Zbog toga sto odrzavaju napetosti cime mrcvare strane u BIH i drze ih u poslunosnosti a bonus drze EU nestabilnom sto ekonomski odgovara VB i USA...zasto izgleda da zapad najmanje izlazi u susret probih strani,iz razloga sto su demografski,moralno oni najjaci u BIH,pa totalno podupiranje probih strabe bi rezultiralo brzem topljenu stba i hrvata u BIH...zapad sve smisljeno radi...nikad netreba podcijeniti zapadnu odlucnost a pogotovo srpsku glupost,sto je i formula opstanka BIH.

General War

#924 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War » 24/08/2019 20:47

:lol:
Reversni Mladen Maric :mastakazes:

Locked