SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#851 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by asker »

Eto, i sa najboljom namjerom i citajuci svako slovo ekonomskog strucnjaka nemozes a da ne primjetis da lik godinama silji za Srbiju i RS.
Pominje TE Ugljevik i desumporizaciju kao uspjeh, a tuzbu Slovenaca koja ce (nazalost) baciti cijelu BiH na koljena na toj.istoj TE presucuje.
Pise bajke o RS-u a ko god predje imaginarnu entitetsku liniju iz FBiH u RS vidi upravo suprotno.

Posto je to sve nasa zemlja, nikakvo likovanje nema mjesta.

Samo onako, lafina bode oci.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#852 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bhnapoleon1 »

RS = Švicarska , FBiH= Sjeverna Koreja
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#853 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

asker wrote:Eto, i sa najboljom namjerom i citajuci svako slovo ekonomskog strucnjaka nemozes a da ne primjetis da lik godinama silji za Srbiju i RS.
Pominje TE Ugljevik i desumporizaciju kao uspjeh, a tuzbu Slovenaca koja ce (nazalost) baciti cijelu BiH na koljena na toj.istoj TE presucuje.
Pise bajke o RS-u a ko god predje imaginarnu entitetsku liniju iz FBiH u RS vidi upravo suprotno.

Posto je to sve nasa zemlja, nikakvo likovanje nema mjesta.

Samo onako, lafina bode oci.
Da bogda da ti imas oci da te sta ima bosti...ovo me podsjeca koliko se Slovenija podcjenjivala u jugi, da ako se ocjepe nece imat za hljeba al kurko...
Lijepe price ti nece promjeniti realnost...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#854 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

General War wrote:Jedna epska bitka je vec dobivena vivaldi, blok 7 je odblokiran, ali pogodi ko je dobio tender za radove? "Integral"
ma ja se uvijek bavim sustinskim stvarima, i izbjegavam uvlacenje u rukavce poput ovog. to uospte nije bitno. prva stvar, lopata jos nije zabodena. druga stvar integral moze raditi samo gradjevinski radove, a tu je najskuplja oprema koja je uvozna, treca stvar to usopte nije bitno - i bocac kod banjaluke su pravile firme iz sarajeva, sirbegovic je dobio masu poslova u rs-u, cetvrta stvar presutio sam i dangubi kako u rs-u sve rade od para iz srbije sto isto nije tacno jer se autoputevi, bolnice, fakuleti, studentski domovi...rade iz evropskih kredita isto ko i federacija, desupomrizacija ugljevika je japanski kredit od 80 miliona eura, bolnicu u doboju ce iz kineskog kredita...

sustina je da imas uzasnu stagnaciju kaptalnih projeketa koji su prijeko potrebni u svim oblastima, ali umjesto toga imas mali milion izgovora i svaljivanja krivice.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#855 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

bhnapoleon1 wrote:RS = Švicarska , FBiH= Sjeverna Koreja
Otidji iz sarajeva za banjaluku...pa onda otidji preko doboja za tuzlu pa za sarajevo...pa se javi sa utiscima.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#856 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

General War wrote: blok 7 je odblokiran, ali pogodi ko je dobio tender za radove? "Integral" :mrgreen:
Covjek ce se zaduziti i raditi kruzne tokove na livadi samo da kum ima posla a tu je i provizija. Kao Dodiku je bitna infrastruktura :-)
Zavrsio je zgradu vlade sa 60% vise kapaciteta nego sto joj je potrebno, zavrsio je administrativni centar u I.Sarajevu kao potrebu, zavrsio je auto put prema B.Gradisci koji zavrsava na livadi(da ne pricamo o cijemi km ili samom planiranju bez mosta) ali kum ne smije da stoji.
Pruzio je pipke za kuma i u pederaciju(petlja Sicki i zgrada suda u Tz)...kada se sjetim da je htio i Kupres spojiti na auto put ali to sve dok kum nije dobio ozbiljne poslove u Srbiji.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#857 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

vivaldi wrote:
General War wrote:Jedna epska bitka je vec dobivena vivaldi, blok 7 je odblokiran, ali pogodi ko je dobio tender za radove? "Integral"
ma ja se uvijek bavim sustinskim stvarima, i izbjegavam uvlacenje u rukavce poput ovog. to uospte nije bitno. prva stvar, lopata jos nije zabodena. druga stvar integral moze raditi samo gradjevinski radove, a tu je najskuplja oprema koja je uvozna, treca stvar to usopte nije bitno - i bocac kod banjaluke su pravile firme iz sarajeva, sirbegovic je dobio masu poslova u rs-u, cetvrta stvar presutio sam i dangubi kako u rs-u sve rade od para iz srbije sto isto nije tacno jer se autoputevi, bolnice, fakuleti, studentski domovi...rade iz evropskih kredita isto ko i federacija, desupomrizacija ugljevika je japanski kredit od 80 miliona eura, bolnicu u doboju ce iz kineskog kredita...

sustina je da imas uzasnu stagnaciju kaptalnih projeketa koji su prijeko potrebni u svim oblastima, ali umjesto toga imas mali milion izgovora i svaljivanja krivice.
Ma razumijem ja to...ali stvari se moraju iznjeti na cistac...ima para ko pljeve, krediti leze neiskoristeni, placamo penale...i nikom nista. Ili je fetis, ili je nesto drugo...sve mislim da je nesto drugo, glupi nisu.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#858 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by asker »

General War wrote:
asker wrote:Eto, i sa najboljom namjerom i citajuci svako slovo ekonomskog strucnjaka nemozes a da ne primjetis da lik godinama silji za Srbiju i RS.
Pominje TE Ugljevik i desumporizaciju kao uspjeh, a tuzbu Slovenaca koja ce (nazalost) baciti cijelu BiH na koljena na toj.istoj TE presucuje.
Pise bajke o RS-u a ko god predje imaginarnu entitetsku liniju iz FBiH u RS vidi upravo suprotno.

Posto je to sve nasa zemlja, nikakvo likovanje nema mjesta.

Samo onako, lafina bode oci.
Da bogda da ti imas oci da te sta ima bosti...ovo me podsjeca koliko se Slovenija podcjenjivala u jugi, da ako se ocjepe nece imat za hljeba al kurko...
Lijepe price ti nece promjeniti realnost...
Generale, tebe i mene dijeli 10 min voznje.
Tvoj grad na tvoju srecu je u rangu Banja Luke a po svim parametrima i bolji.
Da je slobodne misli i manje mrznje gradjani naj naj kapitola entiteta RS-a bi masovno trubili o tome.
Ima i hrabrih pa pisu, nedovoljno.

Hebes suplju, izadjes, vozis, poslujes, upoznas ljude, trgujes................sidjes niz majevicu i vidis volovsku zapregu :shock: , vatafak :shock: .......prema tom dimnjaku bez sumpora.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#859 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote: blok 7 je odblokiran, ali pogodi ko je dobio tender za radove? "Integral" :mrgreen:
Covjek ce se zaduziti i raditi kruzne tokove na livadi samo da kum ima posla a tu je i provizija. Kao Dodiku je bitna infrastruktura :-)
Zavrsio je zgradu vlade sa 60% vise kapaciteta nego sto joj je potrebno, zavrsio je administrativni centar u I.Sarajevu kao potrebu, zavrsio je auto put prema B.Gradisci koji zavrsava na livadi(da ne pricamo o cijemi km ili samom planiranju bez mosta) ali kum ne smije da stoji.
Pruzio je pipke za kuma i u pederaciju(petlja Sicki i zgrada suda u Tz)...kada se sjetim da je htio i Kupres spojiti na auto put ali to sve dok kum nije dobio ozbiljne poslove u Srbiji.
Ma nikada Mile nije enigma nikakva bio ...ovi "nasi" se cudno ponasaju...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#860 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

asker wrote:
General War wrote:
asker wrote:Eto, i sa najboljom namjerom i citajuci svako slovo ekonomskog strucnjaka nemozes a da ne primjetis da lik godinama silji za Srbiju i RS.
Pominje TE Ugljevik i desumporizaciju kao uspjeh, a tuzbu Slovenaca koja ce (nazalost) baciti cijelu BiH na koljena na toj.istoj TE presucuje.
Pise bajke o RS-u a ko god predje imaginarnu entitetsku liniju iz FBiH u RS vidi upravo suprotno.

Posto je to sve nasa zemlja, nikakvo likovanje nema mjesta.

Samo onako, lafina bode oci.
Da bogda da ti imas oci da te sta ima bosti...ovo me podsjeca koliko se Slovenija podcjenjivala u jugi, da ako se ocjepe nece imat za hljeba al kurko...
Lijepe price ti nece promjeniti realnost...
Generale, tebe i mene dijeli 10 min voznje.
Tvoj grad na tvoju srecu je u rangu Banja Luke a po svim parametrima i bolji.
Da je slobodne misli i manje mrznje gradjani naj naj kapitola entiteta RS-a bi masovno trubili o tome.
Ima i hrabrih pa pisu, nedovoljno.

Hebes suplju, izadjes, vozis, poslujes, upoznas ljude, trgujes................sidjes niz majevicu i vidis volovsku zapregu :shock: , vatafak :shock: .......prema tom dimnjaku bez sumpora.
Ne govorim ja za Tuzlu...vec ono sto spaja...eto ako si u Lukavcu, mozes doci do tuzle za pet minuta da hoce onih 100 metara sicke petlje uraditi sto traje godinama...a sto se tice zaprege...jarane ja udarih kod zivinica u po guzve ne na jednu vec tri konjske zaprege
..a cesta bas i za to i lici...i tako do sarajeva...daj ba.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#861 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

General War wrote:Ma razumijem ja to...ali stvari se moraju iznjeti na cistac...ima para ko pljeve, krediti leze neiskoristeni, placamo penale...i nikom nista. Ili je fetis, ili je nesto drugo...sve mislim da je nesto drugo, glupi nisu.
pa o tome ti pricam. navodio sam konkretne stvari i to fudnamnetalne, nisam izvlacio neke sporedne stvari vec najekementarniju infratsrutkru.

a nisam slucajno spomenuo ni kolektor ni blok 7 ni toplovod ni fakultete ni skenderije vec sam navodio primjere i probleme bas iz gradova odakle smo palermo, danguba i ja. da se javio leclerc njemu bi spomenuo izgorilu bonicu u bihacu koja ni do danas nije obnovljena poslije pozara ima i 10 godina mozda vec se skuplajju donacije, da se javi kiki iz zenice spomenuo bi onih 20 miliona kredita za nabavku opreme koje kantonalna bolinica moli vec godinama, a ne daju im...

i niko od njih se ne osvrnu ni na sta sto sam naveo vec se svi bave sa mnom. suludo.

cak stavise jos sam napisao da mogu cak da razumijem bez obzira da li se sa tim slazem ili ne da se neke vazne stvari nekada moraju zrtvovti zarad nekih visih policikih ciljeva, ali nema nista ni od toga - tuzba protiv srbije, peljesac, evo sad nap...sute ko zaliveni. ispade sad da je mudro zrtvovat nesto konkretno sto si mogao sam zarad nicega :-)

i sta ti su sad i s kim diskutovat?

brega? antifasisti? sanja? idlib? to je najjbitnije :run:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#862 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

vivaldi wrote:
General War wrote:Ma razumijem ja to...ali stvari se moraju iznjeti na cistac...ima para ko pljeve, krediti leze neiskoristeni, placamo penale...i nikom nista. Ili je fetis, ili je nesto drugo...sve mislim da je nesto drugo, glupi nisu.
pa o tome ti pricam. navodio sam konkretne stvari i to fudnamnetalne, nisam izvlacio neke sporedne stvari vec najekementarniju infratsrutkru.

a nisam slucajno spomenuo ni kolektor ni blok 7 ni toplovod ni fakultete ni skenderije vec sam navodio primjere i probleme bas iz gradova odakle smo palermo, danguba i ja. da se javio leclerc njemu bi spomenuo izgorilu bonicu u bihacu koja ni do danas nije obnovljena poslije pozara ima i 10 godina mozda vec se skuplajju donacije, da se javi kiki iz zenice spomenuo bi onih 20 miliona kredita za nabavku opreme koje kantonalna bolinica moli vec godinama, a ne daju im...

i niko od njih se ne osvrnu ni na sta sto sam naveo vec se svi bave sa mnom. suludo.

cak stavise jos sam napisao da mogu cak da razumijem bez obzira da li se sa tim slazem ili ne da se neke vazne stvari nekada moraju zrtvovti zarad nekih visih policikih ciljeva, ali nema nista ni od toga - tuzba protiv srbije, peljesac, evo sad nap...sute ko zaliveni. ispade sad da je mudro zrtvovat nesto konkretno sto si mogao sam zarad nicega :-)

i sta ti su sad i s kim diskutovat?

brega? antifasisti? sanja? idlib? to je najjbitnije :run:
Pa ljudi komentarisu siguricu, tu nemogu pogrijesiti, apsolutno shvatljivo...svako ima svoje neko polje interesovanja, ja u svemu ovome i reakcijama od foruma do tv- a vidim psy- ops na djelu...toliko su nas izludili da ni neznamo ko je ustvari neprijatelj
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#863 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by asker »

General War wrote: Ne govorim ja za Tuzlu...vec ono sto spaja...eto ako si u Lukavcu, mozes doci do tuzle za pet minuta da hoce onih 100 metara sicke petlje uraditi sto traje godinama...a sto se tice zaprege...jarane ja udarih kod zivinica u po guzve ne na jednu vec tri konjske zaprege
..a cesta bas i za to i lici...i tako do sarajeva...daj ba.
Ja sam iz Zivinica, a ti sviraj kurcu sa usporedbama................bolji sam od tebe u svemu a grad mi nikad ljepsi 8)
Ovih dana sam van domovine, nekad mozemo.i na po jednu. Cijeni tu Tuzlu zemljace.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#864 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

General War wrote:svako ima svoje neko polje interesovanja
ma ovdje se radi o osnovnim egzsitencijanim stvarima, o infrasttkruri, skolstvu, zdratvstvu, energetici, okolini...te stvari zanimaju svakoga nevezano za licna interesovanja.

ne znam, ne mogu da shvatim da je ljudima vaznije nesto ga meni hinjski shuknut i uvrijedit od vlastitog kvaliteta zivota.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#865 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

vivaldi wrote:
General War wrote:svako ima svoje neko polje interesovanja
ma ovdje se radi o osnovnim egzsitencijanim stvarima, o infrasttkruri, skolstvu, zdratvstvu, energetici, okolini...te stvari zanimaju svakoga nevezano za licna interesovanja.

ne znam, ne mogu da shvatim da je ljudima vaznije nesto ga meni hinjski shuknut i uvrijedit od vlastitog kvaliteta zivota.
Ne, mislio sam na nas forumase, ja se u ekonomiju razumijem ko Rada u kriv qurac, i prepustam tebi i par drugih da daju neko objasnjenje ali zato domen ovih zakulisnih budalastina mogu prozrijeti bez pardona.
Generalno to ti je odbrambeni mehanizam , ljudi ovdje ne zele neko da im kaze istinu, sve kontaju da onaj hanam to ne zna pa ce se provalit...pa je lakse tebe prozvat kao " reakcijom" sto bi oni iz kominterne tako rekli
Last edited by General War on 23/08/2019 01:56, edited 2 times in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#866 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

asker wrote:
General War wrote: Ne govorim ja za Tuzlu...vec ono sto spaja...eto ako si u Lukavcu, mozes doci do tuzle za pet minuta da hoce onih 100 metara sicke petlje uraditi sto traje godinama...a sto se tice zaprege...jarane ja udarih kod zivinica u po guzve ne na jednu vec tri konjske zaprege
..a cesta bas i za to i lici...i tako do sarajeva...daj ba.
Ja sam iz Zivinica, a ti sviraj kurcu sa usporedbama................bolji sam od tebe u svemu a grad mi nikad ljepsi 8)
Ovih dana sam van domovine, nekad mozemo.i na po jednu. Cijeni tu Tuzlu zemljace.
Kako mislis da si bolji od mene u svemu?
Evo spremio sam gas masku, nove patrone za jesen- zima. Znam ja dobro sta je tuzla, i mane i prednosti ne sikiraj se ti.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#867 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by asker »

General War wrote:
asker wrote:
General War wrote: Ne govorim ja za Tuzlu...vec ono sto spaja...eto ako si u Lukavcu, mozes doci do tuzle za pet minuta da hoce onih 100 metara sicke petlje uraditi sto traje godinama...a sto se tice zaprege...jarane ja udarih kod zivinica u po guzve ne na jednu vec tri konjske zaprege
..a cesta bas i za to i lici...i tako do sarajeva...daj ba.
Ja sam iz Zivinica, a ti sviraj kurcu sa usporedbama................bolji sam od tebe u svemu a grad mi nikad ljepsi 8)
Ovih dana sam van domovine, nekad mozemo.i na po jednu. Cijeni tu Tuzlu zemljace.
Kako mislis da si bolji od mene u svemu?
Evo spremio sam gas masku, nove patrone za jesen- zima. Znam ja dobro sta je tuzla, i mane i prednosti ne sikiraj se ti.
Ma zajebajem se zemljace.
Humor haman na Husinu prestaje. Uzivaj, sve najbolje.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#868 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

asker wrote:
Ma zajebajem se zemljace.
Humor haman na Husinu prestaje. Uzivaj, sve najbolje.
A haaa, a evo grohotom se smijem. E jeste vi Zivinicani saldjije. :mrgreen:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#869 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by asker »

General War wrote:
asker wrote:
Ma zajebajem se zemljace.
Humor haman na Husinu prestaje. Uzivaj, sve najbolje.
A haaa, a evo grohotom se smijem. E jeste vi Zivinicani saldjije. :mrgreen:
Kad se opustis, likovi ko General te upozore, otpor.stoko!

A ja da ispadnem nacionalista :-?

:bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#870 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona »

vivaldi wrote:
palermo wrote:a bit će bolje, ako prihvatimo realnost i okrenemo se sami sebi.....
pa kome ces se okretat ako neces sebi.

prosto ne mogu da vjerujem da mislis da ce drzava oslabiti ako tvoja govna umjesto unertevi budu zavrsavala u precistacu,
palermo wrote:Upravo takve priče (ova tvoja večerašnja) nas udaljuju od istinske promjene u društvu....
prva stvar, jedno ne iskljucuje drugo.

druga stvar politickih promjena u ovom drustvu nema niti ce ih ikada biti jer je mrznja preduboka. na ovom forumu su dugo ko i ja. jedino sto je bitno od prvog dana je samo "ciji si ti". nikoga ne zanima sta pises, vec samo ciji si.

a posto se to nece promjeniti onda se treba raditi ono sto se moze. imamo toliku administraciju da u svakom slucaju ostaju hiljade uhljeba da se bavi svim i svakojim politickim bitkama
Ti Vivaldi ne kontas,

ne moze SDA raditi autoput, klinicki centar i precistac dok su cetnici na barikadama. Moraju ljudi drzati polozaje, ne mogu se zamarati sekundarnim pitanjima.

I vidis da su u velikom belaju, vlaHi, komunisti i murtedi preuzeli vlast u Katonu Sarajevo... i jos uzivaju podrsku Amerike, Velike Britanije i drugih zapadnih ambasada.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#871 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by tutku »

kluz franjo wrote:
tutku wrote:Posto vidimo da se ovo sa map nece ovim tempom nikada rijesiti, sta bi se moglo desiti u scenariju da sefik i zeljko potpisu map i posalju bez dode isti u nato.

Jasno mi je da je to van ustavnih pravila o glasanju u predsjednistvu bih, no u drzavi gdje se sve krsi, a gdje MZ dosta toga prihvata kao da se nista ne desava, sve je moguce.
Ne mogu sada tražiti tačnu definiciju države po standardima UN, pa uključujem i grešku u interpretacijii.
Jedna od ključnih karakteristika države je i sposobnost sprovođenja sopstvenih zakona na cijelokupnom teritoriju.
Dakle neka "vladavina prava".
Ako dakle svi prihvatamo i slažemo se sa tim, da na ovom "teritoriju" može svako da radi šta hoće, pa čak i iz najplemenitijih pobuda, onda...
Mi mozemo ne slagati se s tim, no to je fakt. Drzavu cine tri stvari: stanovnistvo, jedinstven teritorij i moc prisile tj. provodjenje odluka na cjelokupnoj teritoriji, kako si i rekao.

Elem, mislim da nikog ne interesuje ta definicija, politika trenutna, ne samo lokalna nego i globalna pokazuje da je sve fluidno i prihvatljivo, pa i ta "vladavina prava". Ne treba se sada trositi na primjere u BIH samo u posljednjih par godina koji su pogazili svaki rule of law - neprovodjenje odluka USBiH, incident sa migrantima na Ivanu gdje kant. vlast odbije primjenj odluke drz. vlasti, itd. Moje pitanje je koliko ce jos takvih situacija biti, sve na stetu BiH, a da mi sutimo i gledamo.

Posto ovdje svako radi sta hoce, ne vidim nemogucnost u tome da taj model prihvate i ove popularno receno probosanske snage. Naravno, uslov svega je koordinacija sa MZ na nekom nivou.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#872 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik »

BIH
MINISTRICA ODBRANE BIH
Pendeš: Za ANP ne treba odluka Predsjedništva, on je blokiran u Vijeću ministara

Usvajanje Prvog godišnjeg nacionlanog programa (ANP) BiH za NATO nije ni trebala biti tačka dnevnog reda na sjednici Predsjedništva BiH, jer je ona već osam mjeseci tačka dnevnog reda koja je na stand by aranžmanu u Vijeću ministara BiH, rekla je u intervjuu za Anadolu Agency (AA) Marina Pendeš, ministrica obrane Bosne i Hercegovine.

“Kada govorimo o ovo tjednoj sjednici Predsjedništva Bosne i Hercegovine i točci dnevnog reda koja se odnosi na usvajanje Godišnjeg nacionalnog programa (ANP) BiH za NATO, stanje je jasno. Po mom mišljenju, ona nije ni trebala biti kao točka dnevnog reda na Predsjedništvu BiH”, poručila je Pendeš.

Kad znamo ko kao "namjerno" forsira ovu tacku u predsjednitvu i kad znamo da su zbog toga morali reagovati britanski i americki ambasadori da bi se ta tacka skinula s dnevnog reda, onda se odgovor na pitanje zasto to cine sam po sebi namece.
Ovi gore ljudi istinski ne zele u NATO i po tom pitanju su isti sa svojim kolegama iz druge reprezentacije. Ovi ljudi ne zele reforme, a i vi ako ih ne zelite evo vam predstavnika.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#873 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by JThomas »

"blokada" je za sda cilj, a ne sredstvo. uvijek ima nešto zbog čega "ne možemo" da se bavimo realnim pitanjima, revizija, tužba, referendum, sada map. kad nestane odmah se izmisli, ili se izvadi iz friždera nešto što je isto bilo tu i zadnjih 10-15 godina. ne da bi se išta mijenjalo nego upravo da se ne bi mijenjalo. i onda se samo vrati u frižider kad posluži svrsi, naravno opet neriješeno, ili riješeno u korist druge strane kao famozna revizija. plate, zapošljavanja, tenderi idu - a uraditi se ne mora. to je strogo opcionalno.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#874 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik »

JThomas wrote:"blokada" je za sda cilj, a ne sredstvo.
:!: :!: :!:

SDA uredno saradjuje i njeguje tehnicki mandat sa svojim kolacionim partnerima u Vijecu ministara, gdje znamo da je njihovo NE presudno za ne slanje ANP-a. Dok su istovremeno zeljeli da ispregovaraju sa novim koalicionom partnerom, Dodikom, kako bi se NE NATO putu legitimno i legalno naslo i na sjednici Narodne skupstine RS-a, cisto da se oni tamo nasladjuju i da sto bolje zabetoniraju jos jedan dokaz za nemogucnost NATO- puta.

Hvala Fieldu i Nelsonu na pravovremenom uvrtanju ruku Bakiru i privjesku.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#875 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

Stvarno ne shvatam odakle ovolika hajka samo na SDA ili se Dodika podrazumijeva kao nekoga sto sve sto ide u prilog drzavi blokira pa nam je to postala normala.
Ovu i ovakvu vlast treba blokirati do sudnjeg dana. Drzava je u rasulu jer su se instirucije dobro urusile. Dodik sigurno nece pomoci njihovom oporavku.

Eto da SDA proguta knedlu i prijedje preko izvjestaja, sta vi ljudi ocekujete formiranjem nove vlasti sa ili bez SDA?

Cirkus tek treba da pocne.
Locked