SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#826 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by pici »

Maraschino wrote:Zanimljivo da vecina sagovornika na ovoj temi krive SDA(koju licno ne simpatisem) a pitanje ostaje, blokirana drzava na ''istrajavanju''(laznom ili bilo kom) ANP-u ili blokirana drzava sa Dodikovim poslusnicima koji bi zasjeli u fotelje?
Je li jos uvijek stvarno mislite da ce neko iz brloga da radi za dobrobit drzave?

Nemojte sada o patriotizmu i SDA, pitam za ove koji se bore za fotelje.

ko je glaso za snsdove i hdzeove poslanike u domu naroda a kasnije uspastavio strateske odnose sa istima... problem lezi sto sdO nece i ne smije sama da potapisuje sto ova dvojica nude zato trazi pro BiH stranke i neki probosanski blok... ne visHe bosnjacki nego bosanski... da smiju potpisa li bi oni mandatara radi komada vlasti davnijeh dana... sad naprasno se odricu bosnjastva i otvaraju se ko biva bosanska stranka za sve... s ovom garniturom na celu koja bi i rodjenu mater prodala... bajke
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#827 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

Kiki_Musampa wrote:
Maraschino wrote:Zanimljivo da vecina sagovornika na ovoj temi krive SDA(koju licno ne simpatisem) a pitanje ostaje, blokirana drzava na ''istrajavanju''(laznom ili bilo kom) ANP-u ili blokirana drzava sa Dodikovim poslusnicima koji bi zasjeli u fotelje?
Je li jos uvijek stvarno mislite da ce neko iz brloga da radi za dobrobit drzave?

Nemojte sada o patriotizmu i SDA, pitam za ove koji se bore za fotelje.
Ne bi bilo Dode da nije Bakira,zapamti.Kad god nestane para u RSu,Bake uskace :thumbup:
Bilo je bacanja pojasa sto ne znaci da ce tako uvijek biti(trenutna raspodjela u UIO).
Bakir je bar pokazao da ga moze handriti duzi period dok mu koalicioni partneri pusu za vrat i da nece biti bar njegova poslusna pudlica.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#828 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

pici wrote:
Maraschino wrote:Zanimljivo da vecina sagovornika na ovoj temi krive SDA(koju licno ne simpatisem) a pitanje ostaje, blokirana drzava na ''istrajavanju''(laznom ili bilo kom) ANP-u ili blokirana drzava sa Dodikovim poslusnicima koji bi zasjeli u fotelje?
Je li jos uvijek stvarno mislite da ce neko iz brloga da radi za dobrobit drzave?

Nemojte sada o patriotizmu i SDA, pitam za ove koji se bore za fotelje.

ko je glaso za snsdove i hdzeove poslanike u domu naroda a kasnije uspastavio strateske odnose sa istima... problem lezi sto sdO nece i ne smije sama da potapisuje sto ova dvojica nude zato trazi pro BiH stranke i neki probosanski blok... ne visHe bosnjacki nego bosanski... da smiju potpisa li bi oni mandatara radi komada vlasti davnijeh dana... sad naprasno se odricu bosnjastva i otvaraju se ko biva bosanska stranka za sve... s ovom garniturom na celu koja bi i rodjenu mater prodala... bajke
Sve si ti u pravu a sta je alternativa?

Na zalost i nasu katastrofu mi ozbiljne alternative ovim krimosima iz SDA nemamo. Imamo neke grupice koje se nazivaju strankama koje bi da zajasu tamo gdje godinama jase SDA. Nista vise a ni nesto ozbiljno.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#829 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

Maraschino wrote:Je li jos uvijek stvarno mislite da ce neko iz brloga da radi za dobrobit drzave?
kakva bolan dobrobit drzave? baketov posao je prije svega da se bori za nacionalne i ekonomske interese bosnjaka.

otkako je uveo "drzavotvorni" sds u drzavni nivo prije 4-5 godine, ti kao bosnjak si dobio 0 kilometara autoputa, 0 kilometara gasovoda, 0 energetskih objekata...ako je to tebi pobjeda, ako je to tebi shukanje dodiku, onda ne znam kako izgledaju porazi.

jos je veci neuspjeh po pitanju nacionalnih interesa bosnjaka jer je svjesno prekinuo jedinu interesnu vezu za oobostrano opste dobro sa dodikom - vijece ministara.

mile ce pristat na sve samo da ne izgzbi fotelje na drzavnom niovu, rs ce propasti zbog javnog duga, rs ne moze bez mmf, rs kao netitet se ne oze zaduzivat na medjunarodnom trzistu jer to mogu samo drzave...

da li je on u to stvarno vjerovao ili je isao na blef, ne znam, ali nije ni vazno. jedino sto je vazno je da su doslovno sve do jedne te teorije pale u vodu. po principu "kad ostanes bez jednog cula, razvijaju ti se druga" tako se desilo i sa rs-om. mile se u medjuvremenu potpuno odrodio od drzavnih institucija. ne samo da nije propao zbog javnog duga vec ga je i smanjio za 200 miliona, mmf-voih para se vise niko i ne sjeca kad su bile zadnji put, cak stavise uredno su mmf-u vracene svi dugovi uzei do 2016, rs je prodala obzenice na medjunarodnom trzistu...povrh svega desava se jos gora stvar za nacionalne interese i bosnjaka i drzave - dok se stalno prica o novom ratu koji ce krenuti iz srbije, desava se ekonomska aneksija (a to sam spomenuo prvi put prije godinu dana jer se to moglo nazrijeti iz nekih sekundarnih najava i izjava)

https://faktor.ba/vijest/srbija-kupuje- ... caja/48194

mile se sada vjerovatno blokirat drzavni nivo, sve projekte, nece davati nikakve saglasnosti, zbog toga ce trpit naravno i rs i federacija, ali ce on svoje vanjske potrebe zavrsavat preko srbije. ima li bake plan b? u proteklih 4-5 godina ga ocigledno nije imao.

umjesto najbitnijih pitanja na forumu se naprdjuje o bregi, sanji vlaisavljevic, partizanima...jesus motherfuckin christ
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#830 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by muzicar_iz_parka »

Nije baš da se ne mogu dogovoriti, nekidan je predsjedništvo BiH potvrdilo garancije za RS kredite.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#831 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo »

vivaldi wrote:........
pa onda je sve ok, uskoro ćemo imati pobjednika i onda će mnoge stvari biti riješene
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#832 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by tandmand »

vivaldi wrote:https://faktor.ba/vijest/srbija-kupuje- ... caja/48194

mile se sada vjerovatno blokirat drzavni nivo, sve projekte, nece davati nikakve saglasnosti, zbog toga ce trpit naravno i rs i federacija, ali ce on svoje vanjske potrebe zavrsavat preko srbije. ima li bake plan b? u proteklih 4-5 godina ga ocigledno nije imao.

umjesto najbitnijih pitanja na forumu se naprdjuje o bregi, sanji vlaisavljevic, partizanima...jesus motherfuckin christ
Ovo je onaj najavljivani kiparski scenario ali u negativu, tj. verzija u kojoj mi pušimo ...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#833 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

palermo wrote:
vivaldi wrote:........
pa onda je sve ok, uskoro ćemo imati pobjednika i onda će mnoge stvari biti riješene
ma od sarkazma i ironije se niko nije najeo. ti si u mostaru, bilo bi logicno da te brine sto nema kolektora koji se pravi vec 10 godina. mogu cak da razumijem da ces odgovoriti da to jeste vazno pitanje, ali da su neke stvari ipak vaznije od toga.

ja cu se u tom slucaju slozit s tobom bez ikakvih problema, samo navedi bilo kakav uspjeh od tih "vaznijih" stvari. nema ga.

kada izuzmes medjunarodnu politicku i ekonomsku sadaku, ne znam kakvog se politickog i ekonomskog uspjeha mozes sjetiti od dejtona do danas a da ga pripises "domacoj pameti, umjesnosti i spretnosti"!?

a sada da ti odgovorim i na ovo sto si napisao.

ovdje nema konacnih pobjeda i poraza, tj bar i nema u narendih nekoliko decenija, jer su to dugorocne bitke.

ovdje se govori o kvalitetu zivota tebe, mene i nase djece kojima valja zivit uporedo sa ovom "visokom politikom"
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#834 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

vivaldi wrote:...povrh svega desava se jos gora stvar za nacionalne interese i bosnjaka i drzave - dok se stalno prica o novom ratu koji ce krenuti iz srbije, desava se ekonomska aneksija (a to sam spomenuo prvi put prije godinu dana jer se to moglo nazrijeti iz nekih sekundarnih najava i izjava)

https://faktor.ba/vijest/srbija-kupuje- ... caja/48194

mile se sada vjerovatno blokirat drzavni nivo, sve projekte, nece davati nikakve saglasnosti, zbog toga ce trpit naravno i rs i federacija, ali ce on svoje vanjske potrebe zavrsavat preko srbije. ima li bake plan b? u proteklih 4-5 godina ga ocigledno nije imao.

umjesto najbitnijih pitanja na forumu se naprdjuje o bregi, sanji vlaisavljevic, partizanima...jesus motherfuckin christ
Valjda smo svjesni da agresivna politika Srbije nikada nije prestala. Sve mogu raditi sa petom kolonom kao sto su i do sada radili ali nece dobiti tapiju za ono najbitnije, pedalj zemlje.
Srbija je krepavala pa je kupila telekom eresa, Dodik nudi sve a mislim da bi i guzice ponudio samo da dobije para jer bez njih on je leden.

Sta to moze Dodik jos blokirati sto nije blokirano. Naravno da ce sve drzati pod blokadom ali cemu onda nova vlast na drzavnom nivou ako ce ici u tom smjeru. Sa Dodikom ili bez njega(u vlasti) mi smo u gabuli.
Ovo sve treba srusiti i nanovo graditi pa makar opet uz neku silu.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#835 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

Maraschino wrote:Valjda smo svjesni da agresivna politika Srbije nikada nije prestala. Sve mogu raditi sa petom kolonom kao sto su i do sada radili ali nece dobiti tapiju za ono najbitnije, pedalj zemlje. Srbija je krepavala pa je kupila telekom eresa, Dodik nudi sve a mislim da bi i guzice ponudio samo da dobije para jer bez njih on je leden. Sta to moze Dodik jos blokirati sto nije blokirano. Naravno da ce sve drzati pod blokadom ali cemu onda nova vlast na drzavnom nivou ako ce ici u tom smjeru. Sa Dodikom ili bez njega(u vlasti) mi smo u gabuli. Ovo sve treba srusiti i nanovo graditi pa makar opet uz neku silu.
posto nisam ljubitelj filozofije i naprdjivanja uprazno, skraticu pricu maximalno.

slazem se ja sa svime sto si ti napisao i sto tek mislis napisati, ali daj hljeba ti da se u medjuvremenu dok traju epske politicke bitke sa napriejteljem napravi blok 7, da se napravi topolovod do kaknja i da tvoje i moje djete se bar upola manje truju od decembra do marta.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#836 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

vivaldi wrote:
slazem se ja sa svime sto si ti napisao i sto tek mislis napisati, ali daj hljeba ti da se u medjuvremenu dok traju epske politicke bitke sa napriejteljem napravi blok 7, da se napravi topolovod do kaknja i da tvoje i moje djete se bar upola manje truju od decembra do marta.
Gdje je zapelo sa blokom 7 i toplovodom?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#837 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

Maraschino wrote: Gdje je zapelo sa blokom 7 i toplovodom?
s dodikom
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#838 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo »

vivaldi wrote:
ovdje nema konacnih pobjeda i poraza, tj bar i nema u narendih nekoliko decenija, jer su to dugorocne bitke.

ovdje se govori o kvalitetu zivota tebe, mene i nase djece kojima valja zivit uporedo sa ovom "visokom politikom"
sa prvom rečenicom se slažem, uostalom to znaš i sam, ta davno sam rekao da si i ti jedan od vjesnika rahat patnje......

a što se tiče kvalitete života,.... nekako se iz tvoga posta nazire da je RS na čelu sa Dodikom krenula pravim smjerom,tako da me sasvim nepotrebno optužuješ za sarkazam

dakle, ostao je samo Bakir koji čak više i nije problem RS-a nego je problem samo Bošnjaka i nikog drugog.....

nešto sam pogrešno razumio ?
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#839 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by tutku »

Posto vidimo da se ovo sa map nece ovim tempom nikada rijesiti, sta bi se moglo desiti u scenariju da sefik i zeljko potpisu map i posalju bez dode isti u nato.

Jasno mi je da je to van ustavnih pravila o glasanju u predsjednistvu bih, no u drzavi gdje se sve krsi, a gdje MZ dosta toga prihvata kao da se nista ne desava, sve je moguce.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#840 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

vivaldi wrote:
Maraschino wrote: Gdje je zapelo sa blokom 7 i toplovodom?
s dodikom
da, da, to tebe muci.

to sto parip iz bakinaca radi je pozitivno a sve sto balije rade je negativno.
balije se samo koprcaju u klincu dva neprijatelja drzave i to koprcanje im se pripisuje kao ''neradnicima i neprijateljima''drzave.
balije samo koriste situaciju da vise ne rade u situacijama kada je skoro sve blokirano.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#841 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by kluz franjo »

tutku wrote:Posto vidimo da se ovo sa map nece ovim tempom nikada rijesiti, sta bi se moglo desiti u scenariju da sefik i zeljko potpisu map i posalju bez dode isti u nato.

Jasno mi je da je to van ustavnih pravila o glasanju u predsjednistvu bih, no u drzavi gdje se sve krsi, a gdje MZ dosta toga prihvata kao da se nista ne desava, sve je moguce.
Ne mogu sada tražiti tačnu definiciju države po standardima UN, pa uključujem i grešku u interpretacijii.
Jedna od ključnih karakteristika države je i sposobnost sprovođenja sopstvenih zakona na cijelokupnom teritoriju.
Dakle neka "vladavina prava".
Ako dakle svi prihvatamo i slažemo se sa tim, da na ovom "teritoriju" može svako da radi šta hoće, pa čak i iz najplemenitijih pobuda, onda...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#842 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

palermo wrote:nekako se iz tvoga posta nazire da je RS na čelu sa Dodikom krenula pravim smjerom,tako da me sasvim nepotrebno optužuješ za sarkazam
dodik se u protekle 4 godine bavio turbo srbovanjem. u protekle 4 godine nije bio u drzavnoj vlasti, a gratis je fasovo sankcije.

uprkos svemu tome, on je sa duplo manje stanovnika i duplo manjim budzetom izasao na prosle izbore sa novim autoputem od 35 kilometara, sa dogradjenim klinickim centrom u banjaluci od 200 miliona maraka i novom bolnicom u lukavici i skoro priveo kraju desumporizaciju ugljevika od skoro 200 miliona maraka.

ekvivalent tome bi bio da je bake u protekle 4 godine otvorio 70 kilometara autputa, ulozio u kc sarajevo 400 miliona ili u 2 klicika centra po 200 miliona, otvorio 2 nove bolnice bilo gdje, i uradio desumporizaciju tuzle i kaknja. sa tim investicijama federacija ne bi postala ni njemacka ni austrija, ali bi dobar dio stanvnistva imao neke konkretne koristi na svakodnevnoj bazi i osjecaja napretka.

umjesto toga, znas i sam sta si dobio.

sarajevo od rata do danas nije dobilo nijedan jedini novi fakultet. pa vec 15 godina se pravi akademija scneskih umjetnosti i ni dan danas nije zavrsena, kultnu skedneriju je snijeg napola srusio prije 10 godina, a ni dan danas se nije cak ni sav shut sklonio, a kamoli obnovio.

u ovom sistemu armija, desetine hiljada ljudi uzima svakog mjeseca hiljade, a niko kurcem ne mrda ni za sta. od predjednika opstine do predsjednika drzave svi se bave samo dodikom i visokoom politikom.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#843 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

Maraschino wrote:to sto parip iz bakinaca radi je pozitivno a sve sto balije rade je negativno.
lika iz bakinaca boli kurac za tebe, dok je tvoj cijeli forumski opus posvecen liku iz bakinaca.

lik iz bakinaca se bavi onima na cije glasove racune, a to sigurno nisi ti.

a sa takvom filozofijom da se bavis likom i djelom lika iz bakinaca umjesto da se bavis likom i djelom (pogotovo djelom) onih koje zaokruzujes svakog cetvrog oktobra nacekaces se za blok 7 jos jedno 40 godina.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#844 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo »

vivaldi wrote: dodik se u protekle 4 godine bavio turbo srbovanjem. u protekle 4 godine nije bio u drzavnoj vlasti, a gratis je fasovo sankcije.

uprkos svemu tome, on je sa duplo manje stanovnika i duplo manjim budzetom izasao na prosle izbore sa novim autoputem od 35 kilometara, sa dogradjenim klinickim centrom u banjaluci od 200 miliona maraka i novom bolnicom u lukavici i skoro priveo kraju desumporizaciju ugljevika od skoro 200 miliona maraka.

ekvivalent tome bi bio da je bake u protekle 4 godine otvorio 70 kilometara autputa, ulozio u kc sarajevo 400 miliona ili u 2 klicika centra po 200 miliona, otvorio 2 nove bolnice bilo gdje, i uradio desumporizaciju tuzle i kaknja. sa tim investicijama federacija ne bi postala ni njemacka ni austrija, ali bi dobar dio stanvnistva imao neke konkretne koristi na svakodnevnoj bazi i osjecaja napretka.

umjesto toga, znas i sam sta si dobio.

sarajevo od rata do danas nije dobilo nijedan jedini novi fakultet. pa vec 15 godina se pravi akademija scneskih umjetnosti i ni dan danas nije zavrsena, kultnu skedneriju je snijeg napola srusio prije 10 godina, a ni dan danas se nije cak ni sav shut sklonio, a kamoli obnovio.

u ovom sistemu armija, desetine hiljada ljudi uzima svakog mjeseca hiljade, a niko kurcem ne mrda ni za sta. od predjednika opstine do predsjednika drzave svi se bave samo dodikom i visokoom politikom.
i zaključak je................
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#845 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

palermo wrote:i zaključak je................
zakljucak napisah gore iznad.

od saburanja nema hljeba. ako je zbog uazsne kompskelsnosti i svega ostalog u politickog smislu rahat patnja dugorocna neizbjeznost, nije neizbjezno da tvoj govna moraju zavrsavat u neretvi. a da ironija bude veca i sarjavski kolektor u butilama od 50 miliona ima veliku falinku, ne znam samo da li je do projekta ili izvodjaca

ako su prethodne 23 godine bile teski promasaj, treba uraditi sve da i naredne 23 ne budu takve
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#846 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo »

vivaldi wrote:
palermo wrote:i zaključak je................
zakljucak napisah gore iznad.

od saburanja nema hljeba. ako je zbog uazsne kompskelsnosti i svega ostalog u politickog smislu rahat patnja dugorocna neizbjeznost, nije neizbjezno da tvoj govna moraju zavrsavat u neretvi. a da ironija bude veca i sarjavski kolektor u butilama od 50 miliona ima veliku falinku, ne znam samo da li je do projekta ili izvodjaca

ako su prethodne 23 godine bile teski promasaj, treba uraditi sve da i naredne 23 ne budu takve
a bit će bolje, ako prihvatimo realnost i okrenemo se sami sebi.....

de, bolan drug.......

P.S
Upravo takve priče (ova tvoja večerašnja) nas udaljuju od istinske promjene u društvu....

ostaj mi pozdravljen
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#847 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

vivaldi wrote:
Maraschino wrote:to sto parip iz bakinaca radi je pozitivno a sve sto balije rade je negativno.
lika iz bakinaca boli kurac za tebe, dok je tvoj cijeli forumski opus posvecen liku iz bakinaca.

lik iz bakinaca se bavi onima na cije glasove racune, a to sigurno nisi ti.

a sa takvom filozofijom da se bavis likom i djelom lika iz bakinaca umjesto da se bavis likom i djelom (pogotovo djelom) onih koje zaokruzujes svakog cetvrog oktobra nacekaces se za blok 7 jos jedno 40 godina.
zaboli me karina i za tvojim opservacijama i za likom iz bakinaca.
ja sam svoje probleme davno rijesio na drugi nacin. prestani nabacivati drugome krivicu kada znas da to nije tako.

p.s. krkan iz bakinaca sve sto je radio, radio je iz kredita i donacija iz srbije. to moze i stana iz lopara. sto se vise zaduzis vise ces napraviti a kum zaraditi a ko ce vracati, to je problem buducih generacija.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#848 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

palermo wrote:a bit će bolje, ako prihvatimo realnost i okrenemo se sami sebi.....
pa kome ces se okretat ako neces sebi.

prosto ne mogu da vjerujem da mislis da ce drzava oslabiti ako tvoja govna umjesto unertevi budu zavrsavala u precistacu,
palermo wrote:Upravo takve priče (ova tvoja večerašnja) nas udaljuju od istinske promjene u društvu....
prva stvar, jedno ne iskljucuje drugo.

druga stvar politickih promjena u ovom drustvu nema niti ce ih ikada biti jer je mrznja preduboka. na ovom forumu su dugo ko i ja. jedino sto je bitno od prvog dana je samo "ciji si ti". nikoga ne zanima sta pises, vec samo ciji si.

a posto se to nece promjeniti onda se treba raditi ono sto se moze. imamo toliku administraciju da u svakom slucaju ostaju hiljade uhljeba da se bavi svim i svakojim politickim bitkama
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#849 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by vivaldi »

Maraschino wrote:ja sam svoje probleme davno rijesio na drugi nacin.
rijesio sam i ja, ali ne mogu rijesiti infratskturu, zrak, vodu...
Maraschino wrote:.s. krkan iz bakinaca sve sto je radio, radio je iz kredita i donacija iz srbije. to moze i stana iz lopara. sto se vise zaduzis vise ces napraviti a kum zaraditi a ko ce vracati, to je problem buducih generacija.
ma bolan to nije bitno. ekonomski sistem federacije je godinama bio zasnovan na milijardama donacija pa se to predstavljalo ko domaci uspjeh, ali to sad nije bitno. bitna je stagnacija koja evidnetno vlada vec godinama
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#850 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by General War »

vivaldi wrote:
Maraschino wrote:Valjda smo svjesni da agresivna politika Srbije nikada nije prestala. Sve mogu raditi sa petom kolonom kao sto su i do sada radili ali nece dobiti tapiju za ono najbitnije, pedalj zemlje. Srbija je krepavala pa je kupila telekom eresa, Dodik nudi sve a mislim da bi i guzice ponudio samo da dobije para jer bez njih on je leden. Sta to moze Dodik jos blokirati sto nije blokirano. Naravno da ce sve drzati pod blokadom ali cemu onda nova vlast na drzavnom nivou ako ce ici u tom smjeru. Sa Dodikom ili bez njega(u vlasti) mi smo u gabuli. Ovo sve treba srusiti i nanovo graditi pa makar opet uz neku silu.
posto nisam ljubitelj filozofije i naprdjivanja uprazno, skraticu pricu maximalno.

slazem se ja sa svime sto si ti napisao i sto tek mislis napisati, ali daj hljeba ti da se u medjuvremenu dok traju epske politicke bitke sa napriejteljem napravi blok 7, da se napravi topolovod do kaknja i da tvoje i moje djete se bar upola manje truju od decembra do marta.
Jedna epska bitka je vec dobivena vivaldi, blok 7 je odblokiran, ali pogodi ko je dobio tender za radove? "Integral" :mrgreen:
Locked