Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#9101 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

Chmoljo wrote: 13/01/2020 09:46
sahara1428 wrote: 13/01/2020 09:26 Ko i kako čuva famozni pečat...



Image
Ja sam zabrinut zbog toga što piše ovo u zakonu.
https://images.app.goo.gl/43qmeEk7HeCGkS5R8
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#9102 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Tomahawk11 wrote: 13/01/2020 09:34
pici wrote: 13/01/2020 09:33
Službeno objavljeno: Danijela Kristić je predsjedavajuća Skupštine Kantona Sarajevo

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sluzben ... /200113026
e sad onom Čeliku prijava i na saslusanje zbog laznog predstavljanja i izbora a Smilju u Ćorku zbog nezakonitog sijela u sluzbenim prostorijama KS... sve po zakonu :izet:
Šta sad...jel i službena objava u službenim novinama nelegalna ako to kažu iz SDA?
Sad ce Avaz poceti izdavati svoje Exkluzivne sluzbene novine, koje ce biti sluzbenije od Sluzbenih novina.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#9103 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

mali_balon wrote: 13/01/2020 09:47 Barabe iz sda na apararima, a i botovi, jedv cekam saopstenje iz kos baze
Evo ga :D


User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#9104 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

sahara1428 wrote: 13/01/2020 10:05
mali_balon wrote: 13/01/2020 09:47 Barabe iz sda na apararima, a i botovi, jedv cekam saopstenje iz kos baze
Evo ga :D


Eto neka sada nova vecina izabere sebi bosnjaka po mjeri za premijera. Mogu i zahiragica komotno. Taman je to taj mentalni sklop.
Ili onu samru cosovic hajdarevic, devica, camparu. Sve vrli bosnjaci. PatriJote.
Last edited by Control panel on 13/01/2020 10:14, edited 1 time in total.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9105 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by HomeSweetHome »

Najveci problem zagadjenja su: lozista i krntije stare 30 godina. Rjesenje ova dva uzroka jednostavno mora ukljucivati nepopularne mjerne (zabrane prodaje i lozenja uglja, zabranu reg. vozila ispod euro3 recimo, mandatorna legalizacija bespravnih objekata pod odredjenim uslovima koji ukljucuju i ekoloski prihvatljjivo zagrijavanje i fasadu ili rusenje). Naravno, sve postepeno, u odredjenom periodu, sta znam mozda desetogodisnjem. Ko je spreman da poduzme ove mjere i time se zamjeri glasacima? Onaj ko bude imao damu da to uradi ima moj glas dozivotno.
Istovremeno, zabrane se moraju bar djelomicno kompenzirati (alternativna lozista, subvencije, poreske olaksice u smislu podsticaja itd.), kako to finansirati? Tako sto cemo konacno shvatiti da nam je ovo prioritet nulte kategorije u budzetu, a mozda i kreditno zaduzenje.
Ozbiljno rjesavanje ovog pitanja uz izradu recimo desetogodisnje strategije uz pomoc tima strucnjaka iz ove oblasti, nema druge. Ovdje ce za 5 godina biti nemoguce zivjeti. Pocrkace i sirotinja i bogatasi jednako. Koliko samo djece ima probleme i oboljena s disajnim putevima, od hronicnih bronhitisa, preko astme, opstrukcija, bronhospazma... :sad:
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9106 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by HomeSweetHome »

Pa oni nisu normalni majke mi, donijeli su odluku o izmjeni odluke i zamijenili jedno ime drugim :shock: :D
Ja pravnika i go*ana...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#9107 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klixoris »

HomeSweetHome wrote: 13/01/2020 10:15 Pa oni nisu normalni majke mi, donijeli su odluku o izmjeni odluke i zamijenili jedno ime drugim :shock: :D
Ja pravnika i go*ana...
Vidi fakat :lol:
Pa oni stvarno nisu normalni... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9108 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Sve ove njihove papire treba skupiti i predati na sud uz krivicnu prijavu Viteskicki za zloupotrebu polozaja i ovlastenja, memoranduma Skupstine i Miriz Celiku za lazno predstavljanje. Sposoban pravnik ce nakititi jos nekoliko prekrsaja kojih ja sada ne mogu da se sjetim.

I kada se to Klub Bosanjka sastao da imenuje Mirzu u rukovodstvo skupstine? Ko je bio na tom skupu?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9109 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

Hajlac wrote: 13/01/2020 09:25
KatarinaKosaca wrote: 12/01/2020 22:24 O kakvim "dvospratnicama" pričamo? Fakat neki žive u paralelnom svijetu. Zabrđe, Reljevo, Rječica, Boljakov.. Pa pola kuće ne vrijedi garsonjere u Tibri a kaže nek kupe stan u gradu. Dakle, ako nemaju kruha, nek jedu kolače. I nije. Ovo socijalna priča sažaljenja, nego ne bi uspjeli. Uvedete im grijanje, ne plaćaju, isključite fas, lože gume i šta ste postigli uvođenjem grijanja?
Prije ce biti da ti zivis u paralelnom (forumskom) svijetu. :roll:

Zadji malo Stupu, Mojmolo brdu, Svrakinom, Hrasno brdu, Soug bunaru, Bistriku, Sirokaci, Alifakovcu pa se do Boljakovog i Zabrdja vrati preko Vratnika, Mihrivoda, Sedrenika, Gornje Breke, Bjelava, Velesica i Huma... - haman svaka kuca je BAREM dvospratnica a velik procenat nema ni fasade a da ne pricamo o izolaciji.
Griju se na male podrumske nuklearke :-) :-)
Čekaj ba... Ako govorimo o novim sugrađanima, doseljenim poslije rata, a govorimo, koji glasaju SDA i SDA im zato ne ruši bespravne gradnju, onda sigurno ne govorimo o Bjelavama i Alfakovcu :D niti su Bjelave i Alifakovac rubni dijelovi. I čisto sumnjam da tu lože smeće.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#9110 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klixoris »

Styling wrote: 13/01/2020 10:23 Sve ove njihove papire treba skupiti i predati na sud uz krivicnu prijavu Viteskicki za zloupotrebu polozaja i ovlastenja, memoranduma Skupstine i Miriz Celiku za lazno predstavljanje. Sposoban pravnik ce nakititi jos nekoliko prekrsaja kojih ja sada ne mogu da se sjetim.

I kada se to Klub Bosanjka sastao da imenuje Mirzu u rukovodstvo skupstine? Ko je bio na tom skupu?
To sam i ja htio napisati... Ako pored svih ovih "papira", koji su vise nego ociti dokazi krsenja zakona, niko ne zavrsi u zatvoru, onda nam i ne trebaju sudovi i tuzilastvo...
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9111 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

koliko sam skontao sda logiku. oni se vode da je mirza čelik predsjedavajući iz razloga što ga je izglasalo 18 ruku, odnosno većina u skupštini kantona sarajevo. kao predsjedavajući on mijenja konakovića, jer u to vrijeme ništa nije objavljeno u službenim novinama, vezano za danijelu, što znači da je po njihovom razmišljanju, konaković do danas bio predsjedavajući. tu i jesu u pravu, ali od danas to pada u vodu.

iskreno, ima logike, ali...

da bi čelik zamijenio konakovića, prethodno je morala biti sazvana sjednica kluba bošnjaka, koja bi ga podržala za člana rukovodstva, a konakoviću otkazala podršku. nakon toga, morala se organizirati sjednica skupštine kantona sarajevo, a prije sjednice, morao je zasjedati kolegij skupštine koji bi pomenutu zamjenu u rukovodstvu, uvrstio na dnenvi red, kako bi se o istoj moglo i raspravljati i kako bi se ista mogla usvojiti ili ne usvojiti.

budući da to nije urađeno, već da je sda odmah prešla na završnu fazu procesa, odnosno sjednicu, naravno da čelik nije predsjedavajući.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#9112 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by denis.istok »

drug_profi wrote: 13/01/2020 09:55
Tomahawk11 wrote: 13/01/2020 09:34
pici wrote: 13/01/2020 09:33

e sad onom Čeliku prijava i na saslusanje zbog laznog predstavljanja i izbora a Smilju u Ćorku zbog nezakonitog sijela u sluzbenim prostorijama KS... sve po zakonu :izet:
Šta sad...jel i službena objava u službenim novinama nelegalna ako to kažu iz SDA?
Sad ce Avaz poceti izdavati svoje Exkluzivne sluzbene novine, koje ce biti sluzbenije od Sluzbenih novina.
Službeni List mora objaviti Odluku koja je po proceduri njima i upućena, sa pečatom i potpisom, njih ne interesuju ove stvari oko kojih se vodi rat u KS zadnjih dana.

Ako se nova većina domogne pečata ista ona odluka koja se vrti po forumima i okolo gdje je Mirza izabran će isto morati da bude objavljena.

Do tada je činjenica da- nema sjednica, nema budzeta, nema plata i kojekakvih fazona. Vec sam negdje napisao da je sansa da Danijela bude jedina predsjednica u historiji KS koja nece odrzati nijednu sjednicu, jako visoka. Novi pokusaj je za 3 dana, mozda se do tad nesto i rijesi.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#9113 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by refffko »

Kako na FB avazove stranice brisu komentare raje na ovu objavu :lol: :lol: :lol:
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#9114 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

klixoris wrote: 13/01/2020 10:24
Styling wrote: 13/01/2020 10:23 Sve ove njihove papire treba skupiti i predati na sud uz krivicnu prijavu Viteskicki za zloupotrebu polozaja i ovlastenja, memoranduma Skupstine i Miriz Celiku za lazno predstavljanje. Sposoban pravnik ce nakititi jos nekoliko prekrsaja kojih ja sada ne mogu da se sjetim.

I kada se to Klub Bosanjka sastao da imenuje Mirzu u rukovodstvo skupstine? Ko je bio na tom skupu?
To sam i ja htio napisati... Ako pored svih ovih "papira", koji su vise nego ociti dokazi krsenja zakona, niko ne zavrsi u zatvoru, onda nam i ne trebaju sudovi i tuzilastvo...
Krivične prijave idu danas....
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#9115 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by denis.istok »

malakh wrote: 13/01/2020 10:26 koliko sam skontao sda logiku. oni se vode da je mirza čelik predsjedavajući iz razloga što ga je izglasalo 18 ruku, odnosno većina u skupštini kantona sarajevo. kao predsjedavajući on mijenja konakovića, jer u to vrijeme ništa nije objavljeno u službenim novinama, vezano za danijelu, što znači da je po njihovom razmišljanju, konaković do danas bio predsjedavajući. tu i jesu u pravu, ali od danas to pada u vodu.

iskreno, ima logike, ali...

da bi čelik zamijenio konakovića, prethodno je morala biti sazvana sjednica kluba bošnjaka, koja bi ga podržala za člana rukovodstva, a konakoviću otkazala podršku. nakon toga, morala se organizirati sjednica skupštine kantona sarajevo, a prije sjednice, morao je zasjedati kolegij skupštine koji bi pomenutu zamjenu u rukovodstvu, uvrstio na dnenvi red, kako bi se o istoj moglo i raspravljati i kako bi se ista mogla usvojiti ili ne usvojiti.

budući da to nije urađeno, već da je sda odmah prešla na završnu fazu procesa, odnosno sjednicu, naravno da čelik nije predsjedavajući.
Otprilike je tako, samo svi na svoj način tumače ovu sjednicu kluba Bošnjaka na kojoj je Konaković i smjenjen.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#9116 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

HomeSweetHome wrote: 13/01/2020 10:13 Najveci problem zagadjenja su: lozista i krntije stare 30 godina. Rjesenje ova dva uzroka jednostavno mora ukljucivati nepopularne mjerne (zabrane prodaje i lozenja uglja, zabranu reg. vozila ispod euro3 recimo, mandatorna legalizacija bespravnih objekata pod odredjenim uslovima koji ukljucuju i ekoloski prihvatljjivo zagrijavanje i fasadu ili rusenje). Naravno, sve postepeno, u odredjenom periodu, sta znam mozda desetogodisnjem. Ko je spreman da poduzme ove mjere i time se zamjeri glasacima? Onaj ko bude imao damu da to uradi ima moj glas dozivotno.
Istovremeno, zabrane se moraju bar djelomicno kompenzirati (alternativna lozista, subvencije, poreske olaksice u smislu podsticaja itd.), kako to finansirati? Tako sto cemo konacno shvatiti da nam je ovo prioritet nulte kategorije u budzetu, a mozda i kreditno zaduzenje.
Ozbiljno rjesavanje ovog pitanja uz izradu recimo desetogodisnje strategije uz pomoc tima strucnjaka iz ove oblasti, nema druge. Ovdje ce za 5 godina biti nemoguce zivjeti. Pocrkace i sirotinja i bogatasi jednako. Koliko samo djece ima probleme i oboljena s disajnim putevima, od hronicnih bronhitisa, preko astme, opstrukcija, bronhospazma... :sad:
Mislim da se to ne može donijeti, ali se može uraditi da sva auta koja izađu na tehnički pregled i ne zadovoljavaju standarde unutar svoje kategorije, budu eliminisana iz saobraćaja dok se ne dovedu u red. Imaš ljudi, mada su takvi rijetki, koji voze golfa 2 i on je uredno održavan. Takvom ne možeš zabraniti da vozi svoje auto.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9117 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

denis.istok wrote: 13/01/2020 10:31
malakh wrote: 13/01/2020 10:26 koliko sam skontao sda logiku. oni se vode da je mirza čelik predsjedavajući iz razloga što ga je izglasalo 18 ruku, odnosno većina u skupštini kantona sarajevo. kao predsjedavajući on mijenja konakovića, jer u to vrijeme ništa nije objavljeno u službenim novinama, vezano za danijelu, što znači da je po njihovom razmišljanju, konaković do danas bio predsjedavajući. tu i jesu u pravu, ali od danas to pada u vodu.

iskreno, ima logike, ali...

da bi čelik zamijenio konakovića, prethodno je morala biti sazvana sjednica kluba bošnjaka, koja bi ga podržala za člana rukovodstva, a konakoviću otkazala podršku. nakon toga, morala se organizirati sjednica skupštine kantona sarajevo, a prije sjednice, morao je zasjedati kolegij skupštine koji bi pomenutu zamjenu u rukovodstvu, uvrstio na dnenvi red, kako bi se o istoj moglo i raspravljati i kako bi se ista mogla usvojiti ili ne usvojiti.

budući da to nije urađeno, već da je sda odmah prešla na završnu fazu procesa, odnosno sjednicu, naravno da čelik nije predsjedavajući.
Otprilike je tako, samo svi na svoj način tumače ovu sjednicu kluba Bošnjaka na kojoj je Konaković i smjenjen.
u tome i jeste poenta. kada se odrzala ta sjednica? da li prije ili poslije onog famoznog subotnjeg sijela?
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9118 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

i poslije Čelika Čelik :lol: :lol: :lol: bubnjevi razapeti kozjom kožom, avaz, saff, faktor na Haparatima... kad ce onaj skocit s tornja da snimim ta FB.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#9119 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Bake sam sebe zajebo kad je pristo na Nenada. ovako bi srao da covic i dodik preko konakovica ruse kanton sarajevo i tako ruse drzavu, da zavrse zapoceto 92, a da su oni gazije sa cakijama koji ce nas branit :lol:
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9120 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

denis.istok wrote: 13/01/2020 10:31
malakh wrote: 13/01/2020 10:26 koliko sam skontao sda logiku. oni se vode da je mirza čelik predsjedavajući iz razloga što ga je izglasalo 18 ruku, odnosno većina u skupštini kantona sarajevo. kao predsjedavajući on mijenja konakovića, jer u to vrijeme ništa nije objavljeno u službenim novinama, vezano za danijelu, što znači da je po njihovom razmišljanju, konaković do danas bio predsjedavajući. tu i jesu u pravu, ali od danas to pada u vodu.

iskreno, ima logike, ali...

da bi čelik zamijenio konakovića, prethodno je morala biti sazvana sjednica kluba bošnjaka, koja bi ga podržala za člana rukovodstva, a konakoviću otkazala podršku. nakon toga, morala se organizirati sjednica skupštine kantona sarajevo, a prije sjednice, morao je zasjedati kolegij skupštine koji bi pomenutu zamjenu u rukovodstvu, uvrstio na dnenvi red, kako bi se o istoj moglo i raspravljati i kako bi se ista mogla usvojiti ili ne usvojiti.

budući da to nije urađeno, već da je sda odmah prešla na završnu fazu procesa, odnosno sjednicu, naravno da čelik nije predsjedavajući.
Otprilike je tako, samo svi na svoj način tumače ovu sjednicu kluba Bošnjaka na kojoj je Konaković i smjenjen.
Ja bih voljela da mi neko nesto pojasni. Bice da sam ja nesto falila.

Rukovodstvo Skupstine (njih 4 iz sva tri konstitutivna naroda + Ostali) dogovorili su se da Dino vise nece biti predsjedavajuci i da na njegovo mjesto stupa Danijela. Nova Skupstinska vecina je odlucila da Celika imenuje za predsjedavajuceg. Ali, niti je skupstinska vecina Klub Bosnjaka, niti moze imenovati Celika za predsjedavajuceg (boga pitaj koliko je ovdje zakona i poslovnika prekrseno). Cak i da ga je Klub Bosnjaka imenovao po regularnoj proceduri u rukovodstvo to ne znaci automatski da je Celik i predsjedavajuci, vec se ponovo njih cetvoro medjusobno dogovaraju. Je li tako? Da li negdje grijesim?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#9121 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

denis.istok wrote: 13/01/2020 10:31
malakh wrote: 13/01/2020 10:26 koliko sam skontao sda logiku. oni se vode da je mirza čelik predsjedavajući iz razloga što ga je izglasalo 18 ruku, odnosno većina u skupštini kantona sarajevo. kao predsjedavajući on mijenja konakovića, jer u to vrijeme ništa nije objavljeno u službenim novinama, vezano za danijelu, što znači da je po njihovom razmišljanju, konaković do danas bio predsjedavajući. tu i jesu u pravu, ali od danas to pada u vodu.

iskreno, ima logike, ali...

da bi čelik zamijenio konakovića, prethodno je morala biti sazvana sjednica kluba bošnjaka, koja bi ga podržala za člana rukovodstva, a konakoviću otkazala podršku. nakon toga, morala se organizirati sjednica skupštine kantona sarajevo, a prije sjednice, morao je zasjedati kolegij skupštine koji bi pomenutu zamjenu u rukovodstvu, uvrstio na dnenvi red, kako bi se o istoj moglo i raspravljati i kako bi se ista mogla usvojiti ili ne usvojiti.

budući da to nije urađeno, već da je sda odmah prešla na završnu fazu procesa, odnosno sjednicu, naravno da čelik nije predsjedavajući.
Otprilike je tako, samo svi na svoj način tumače ovu sjednicu kluba Bošnjaka na kojoj je Konaković i smjenjen.
Nema nikakvih različitih tumačenja sjednice kluba Bošnjaka. Niko ne osporava tu sjednicu.
Amra Junuzović-Kaljić je tu sjednicu kluba uredno i u skladu sa procedurama sazvala i ista se održala 27.12.

Na toj sjednici je klub Bošnjaka uredno i u skladu sa procedurama izabrao Mirzu Čelika za KANDIDATA za novog ČLANA rukovodstva Skupštine - Predsjedavajućeg ILI dopredsjedavajućeg.

Taj izbor MORA biti potvrđen na UREDNO sazvanoj sjednici Skupštine većinom glasova zastupnika.
Sjednica koju je Viteškić održala 28.12. NIJE uredno sazvana, te samim tim nije ni legalna, kao ni odluke donesene na toj sjednici (Faul br. 1).

Nakon potvrđivanja izbora na zakonito sazvanoj sjednici Skupštine, ČLANOVI rukovodstva (njih 4) IZMEĐU SEBE biraju PREDSJEDAVAJUĆEG. Ni to na nelegalnoj sjednici 28.12. nije učinjeno (Faul br. 2).

Čelik od 28.12. pa do danas preduzima radnje, predstavljajući se kao Predsjedavajući Skupštine (Faul br. 3, 4, 5, ...).

Sve je vrlo jednostavno.

Ne postoji nikakva opstrukcija smjene vlasti.
SDA ne želi smjenu vlasti, već haos i paralizu sistema.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#9122 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by dadoka84 »

tovarish wrote: 13/01/2020 10:34
HomeSweetHome wrote: 13/01/2020 10:13 Najveci problem zagadjenja su: lozista i krntije stare 30 godina. Rjesenje ova dva uzroka jednostavno mora ukljucivati nepopularne mjerne (zabrane prodaje i lozenja uglja, zabranu reg. vozila ispod euro3 recimo, mandatorna legalizacija bespravnih objekata pod odredjenim uslovima koji ukljucuju i ekoloski prihvatljjivo zagrijavanje i fasadu ili rusenje). Naravno, sve postepeno, u odredjenom periodu, sta znam mozda desetogodisnjem. Ko je spreman da poduzme ove mjere i time se zamjeri glasacima? Onaj ko bude imao damu da to uradi ima moj glas dozivotno.
Istovremeno, zabrane se moraju bar djelomicno kompenzirati (alternativna lozista, subvencije, poreske olaksice u smislu podsticaja itd.), kako to finansirati? Tako sto cemo konacno shvatiti da nam je ovo prioritet nulte kategorije u budzetu, a mozda i kreditno zaduzenje.
Ozbiljno rjesavanje ovog pitanja uz izradu recimo desetogodisnje strategije uz pomoc tima strucnjaka iz ove oblasti, nema druge. Ovdje ce za 5 godina biti nemoguce zivjeti. Pocrkace i sirotinja i bogatasi jednako. Koliko samo djece ima probleme i oboljena s disajnim putevima, od hronicnih bronhitisa, preko astme, opstrukcija, bronhospazma... :sad:
Mislim da se to ne može donijeti, ali se može uraditi da sva auta koja izađu na tehnički pregled i ne zadovoljavaju standarde unutar svoje kategorije, budu eliminisana iz saobraćaja dok se ne dovedu u red. Imaš ljudi, mada su takvi rijetki, koji voze golfa 2 i on je uredno održavan. Takvom ne možeš zabraniti da vozi svoje auto.
Možeš indireknto. Poveća se cijena registracije za tu kategoriju automobila da bude x2, x3 pa onda niko normalan to neće vozati. Svako će uzet benzinca makar euro 3. A ne dizelčinu euro <1
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#9123 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by denis.istok »

kluz franjo wrote: 13/01/2020 10:47
denis.istok wrote: 13/01/2020 10:31
malakh wrote: 13/01/2020 10:26 koliko sam skontao sda logiku. oni se vode da je mirza čelik predsjedavajući iz razloga što ga je izglasalo 18 ruku, odnosno većina u skupštini kantona sarajevo. kao predsjedavajući on mijenja konakovića, jer u to vrijeme ništa nije objavljeno u službenim novinama, vezano za danijelu, što znači da je po njihovom razmišljanju, konaković do danas bio predsjedavajući. tu i jesu u pravu, ali od danas to pada u vodu.

iskreno, ima logike, ali...

da bi čelik zamijenio konakovića, prethodno je morala biti sazvana sjednica kluba bošnjaka, koja bi ga podržala za člana rukovodstva, a konakoviću otkazala podršku. nakon toga, morala se organizirati sjednica skupštine kantona sarajevo, a prije sjednice, morao je zasjedati kolegij skupštine koji bi pomenutu zamjenu u rukovodstvu, uvrstio na dnenvi red, kako bi se o istoj moglo i raspravljati i kako bi se ista mogla usvojiti ili ne usvojiti.

budući da to nije urađeno, već da je sda odmah prešla na završnu fazu procesa, odnosno sjednicu, naravno da čelik nije predsjedavajući.
Otprilike je tako, samo svi na svoj način tumače ovu sjednicu kluba Bošnjaka na kojoj je Konaković i smjenjen.
Nema nikakvih različitih tumačenja sjednice kluba Bošnjaka. Niko ne osporava tu sjednicu.
Amra Junuzović-Kaljić je tu sjednicu kluba uredno i u skladu sa procedurama sazvala i ista se održala 27.12.

Na toj sjednici je klub Bošnjaka uredno i u skladu sa procedurama izabrao Mirzu Čelika za KANDIDATA za novog ČLANA rukovodstva Skupštine - Predsjedavajućeg ILI dopredsjedavajućeg.

Taj izbor MORA biti potvrđen na UREDNO sazvanoj sjednici Skupštine većinom glasova zastupnika.
Sjednica koju je Viteškić održala 28.12. NIJE uredno sazvana, te samim tim nije ni legalna, kao ni odluke donesene na toj sjednici (Faul br. 1).

Nakon potvrđivanja izbora na zakonito sazvanoj sjednici Skupštine, ČLANOVI rukovodstva (njih 4) IZMEĐU SEBE biraju PREDSJEDAVAJUĆEG. Ni to na nelegalnoj sjednici 28.12. nije učinjeno (Faul br. 2).

Čelik od 28.12. pa do danas preduzima radnje, predstavljajući se kao Predsjedavajući Skupštine (Faul br. 3, 4, 5, ...).

Sve je vrlo jednostavno.

Ne postoji nikakva opstrukcija smjene vlasti.
SDA ne želi smjenu vlasti, već haos i paralizu sistema.
Nakon ovog gore navedenog, sve ide u prilog paralize funkcije KS u totalu. Vidjet cemo za par dana kako ce ici ova nova sjednica.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#9124 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

dadoka84 wrote: 13/01/2020 11:02
tovarish wrote: 13/01/2020 10:34
HomeSweetHome wrote: 13/01/2020 10:13 Najveci problem zagadjenja su: lozista i krntije stare 30 godina. Rjesenje ova dva uzroka jednostavno mora ukljucivati nepopularne mjerne (zabrane prodaje i lozenja uglja, zabranu reg. vozila ispod euro3 recimo, mandatorna legalizacija bespravnih objekata pod odredjenim uslovima koji ukljucuju i ekoloski prihvatljjivo zagrijavanje i fasadu ili rusenje). Naravno, sve postepeno, u odredjenom periodu, sta znam mozda desetogodisnjem. Ko je spreman da poduzme ove mjere i time se zamjeri glasacima? Onaj ko bude imao damu da to uradi ima moj glas dozivotno.
Istovremeno, zabrane se moraju bar djelomicno kompenzirati (alternativna lozista, subvencije, poreske olaksice u smislu podsticaja itd.), kako to finansirati? Tako sto cemo konacno shvatiti da nam je ovo prioritet nulte kategorije u budzetu, a mozda i kreditno zaduzenje.
Ozbiljno rjesavanje ovog pitanja uz izradu recimo desetogodisnje strategije uz pomoc tima strucnjaka iz ove oblasti, nema druge. Ovdje ce za 5 godina biti nemoguce zivjeti. Pocrkace i sirotinja i bogatasi jednako. Koliko samo djece ima probleme i oboljena s disajnim putevima, od hronicnih bronhitisa, preko astme, opstrukcija, bronhospazma... :sad:
Mislim da se to ne može donijeti, ali se može uraditi da sva auta koja izađu na tehnički pregled i ne zadovoljavaju standarde unutar svoje kategorije, budu eliminisana iz saobraćaja dok se ne dovedu u red. Imaš ljudi, mada su takvi rijetki, koji voze golfa 2 i on je uredno održavan. Takvom ne možeš zabraniti da vozi svoje auto.
Možeš indireknto. Poveća se cijena registracije za tu kategoriju automobila da bude x2, x3 pa onda niko normalan to neće vozati. Svako će uzet benzinca makar euro 3. A ne dizelčinu euro <1
Tako može.
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 453
Joined: 04/11/2009 00:08

#9125 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by I naravno Dzej »



Ova tzv. "kriza" ima samo jedan imenitelj : "rekla Seka mora prije Nove", zaključuje se iz ovog Konakovićevog intervjua. Neki bi rekli premisa sa elementima teorije zavjere , međutim ako je forumsko javno mnijenje apsolutno svijesno (kao pravni laici uglavnom), a podastrto je i članovima zakona, da je na sceni silovanje propisa sa elementima seosko- kabadahijske "horuk" politike od strane SDA, a da i oni sami nisu toga svjesni, kao neleogično logičan odgovor zaista se nameće " rekla Seka mora prije Nove".
Pod dojmom nelogično logičnih teorija zavjere načutih usput, ne bih bio iznenađen ako se Seka ukaže kao novi Premijer KS.
Locked