Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9051 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

drug_profi wrote: 12/01/2020 21:38 Upravo. Kad je napravio 120 kvadrata kuce, mogao je napraviti 80 sa fasadom i grijanjem kako treba.
Pa i ja zivim u 50 kvadrata sa porodicom i cukom.
Mogao je i platiti građevisnku dozvolu. Trebao je i bolju septičku jamu napraviti. Ali nije... gotovo, prošlo. pojela maca... ne vrijedi o tom šta bi bilo kad bi bilo, šta bi radio kad je trebao. To je što je. Slaba platežna moć, režije astronomske (zahvaljujući prvenstveno prekobrojnom stranačkom uhljebljivanju), ne rade, slabo zarađuju, kradu drva, lože otpad i nemaju kombi. Odakle početi? Od zapošljavanja? Šta da radiš čovjeku koji je u kući u Boljakovom, ne radi i nema da plati ni struju? Za BIH prilike imam dobra kućna primanja, pa mi je zlo kad mi dolazi račun za gas zimi...
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#9052 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hajlac »

Styling wrote: 12/01/2020 20:34
KatarinaKosaca wrote: 12/01/2020 20:31 Grijanje na gas je skupo. A mnogi od stanovnika brodskih naselja su doseljenici iz manjih sredina i loženje im je navika. Ukradi malo drva, malo skupi plastike, otpada i, eto, grijanja. Nema šansi da bi projekat "gas u brdskim naseljima" uspio ni u kom smislu, a najmanje ekološkom. Ko bi tu plaćao cca 300KM mjesečno za kuću?
Ko nije u stanju da podnese troskove i teret zivota u gradu, ne treba u gradu ni da zivi. Ako js placam punu cijenu grijanja na gas za stan, ne vidim zasto ne bi i oni.
Tacno tako - nas poznati "merhametluk" i "gostoprimstvo" ce nas u grob otjerati, evo i na ovom primjeru stvaranja selendre od nekadasnjeg glavnog grada drzave koji se nalazi u hebenoj KOTLINI!
Dozvoliti ovoliko masovno lozenje uglja u kotlini u kojoj zivi 400.000 dusa i trovanje istih je ZLOCIN!
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#9053 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by The 51st State »

Hajlac wrote: 12/01/2020 21:41
The 51st State wrote: 12/01/2020 15:46 Pelet je za nas najbolje rjesenje, kantonalno preduzece za proizvodnju peleta sa subvencioniranjem bi dosta olaksalo situaciju te primoralo pelet mafiju da koriguje cijene, a i sume bi se ocistile od otpada. Najgore je sto nema nijedna integralna mjera nego desetine parcijalnih rjesenja koje bi kroz odredjen period rijesile problem, a sve traze vrijeme i pare.
Jeste "najbolje" ali ako te nije briga za PLUCA planete tj. za SUME!

Skoro sto hiljada privatnih lozista u Sarajevu - odakle ce doci ta silna kolicina drveta za pelet, da zamijeni silne hiljade tona uglja koji se trenutno lozi :?: :?: :?:

Toplotne pumpe tj. inverter klime, utopljavanje, plin, pa opet utopljavanje! Sve ostalo je zamajavanje i pravljenje vece stete po nesto drugo(nepredvidjeno) od koristi.
Pa sta mislis ova ogrjevna drva odakle dolaze, iz mora? Ima prinos bio mase i u sumarstvu znaju sa cim mogu raspolagati u pogledu kolicina, a i sama proozvodnja peleta je ekoloska jer moze koristiti sav sumski otpad sto je jelte opet ekoloski tako da ne vici bezze, siguran sam da teoretski govoreci moze se prozivesti najmanje 50 postvo vise peleta u tonama nego obicnog ogrijenog drveta pri sadasnjim uslovima eksploatacije koji podrazumjeva plansko gazdovanje sumama. Poenta je da svaki raspolozovi resurs trebas iskoristiti i uicai na problem u skladu sa tom cinjenicom
I
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9054 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

drug_profi wrote: 12/01/2020 21:33 Jebote Kato, divlja naselja, divlja gradnja, divlji narod, pobise nas sve, potrovase i zrak i vode i ja sad trebam imati razumjevanja?
Ma necu i tacka. nek se makar sad uklope u grad kad su vec na silu dosli i na silu izgradili.
Mislim da je pragmatično prihvatiti realnost, kakvu takvu... to nije isto što i razumjevanje
Da ostanem bez prihoda, teško mi ovaj sistem daje šansu za zaposlenje, ne bih imala platiti plin. Između tog da mi dijete bude gladno i da ložim cipele, ložila bih šta stignem, samo da preživim. Šta bi sa mnom? Za ovu znam, pošto sam sa Čaršije ova bi me protjerala jer se ne uklapam u njene šeme grada, ali šta sa mnom? Ovdje se rodila, u babovini, ali , eto, nemam platiti?
Hakiz
Posts: 39914
Joined: 30/07/2015 20:01

#9055 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 12/01/2020 21:36
Hakiz wrote: 12/01/2020 21:29
Styling wrote: 12/01/2020 20:34

Ko nije u stanju da podnese troskove i teret zivota u gradu, ne treba u gradu ni da zivi. Ako js placam punu cijenu grijanja na gas za stan, ne vidim zasto ne bi i oni.
Zato što u gradu žive ljudi koji rade slabo plaćene poslove bez kojih se ne može a plate im ne mogu podmiriti troškove života u gradu. Na primjer, čistačica kojoj je plata 400-600 KM. A da je nema poslije nekog vremena ti bi se razboljela zato što ti je radni prostor prljav i pun virusa i bakterija.
Niko ko na brdu ima kucu na dva sprata i dvije vode ne moze mi pricati da tesko zivi i zbog toga me trovati.
Možda je tu kuću izgradio novcem od prodaje zemlje prije 15 godina. Sada radi za 500 KM i nema drugih prihoda.

I ja bih rado sve one koji nas truju ukinuo, poslao u zatvor zbog ugrožavanja javnog zdravlja, to je terorizam sličan puštanju antraxa u vazduh, srušio sve nelegalne objekte itd. Bolje uništiti nekoliko hiljada trovača nego ugrožavati 400.000 stanovnika. To se neće desiti. Puštalo se ljude da prave nelegalne, nezavršene kuće za sirotinju i sada plaćamo cijenu. A sada im ne možeš srušiti kuću i oduzeti peć u kojoj lože plastiku. Možeš u teoriji, ali niti je staljinizam niti je fašizam niti slične diktature na vlasti. Nasreću ili možda nažalost?
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9056 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

hahaha ovo jadno citati
napravise od glavnog grada,koji je ekonomski najjaci,najjadnije mjesto u BiH,eto sve sama sirotinja i ne mogu placati ni loziti nista sto nije ugalj
i to Kata predvodi ekipu hahahhah

jbte pa ako je istina ovo sto neki pisu,sta je onda sa drugim gradovima u BiH,koji su ekonomski slabiji 3-4 puta...sta mi lozimo,radioaktivni materijal,stare krevete,staru odjecu jer eto nemamo za peleta ili plina ? :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9057 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

Dobro, ako već ne možeš ljude fizički spriječit da lože svašta, može li se bar pokrenuti kakva promotivna akcija u medijima i na bilbordima gdje bi se ložače svega i svačega okarakterisalo kao ubice, koji se doslovno igraju sa životima stotina hiljada ljudi, i bar na taj način apelovalo na promjenu svjesti...
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9058 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 12/01/2020 21:30
drug_profi wrote: 12/01/2020 20:38 Pobice nas sve navodna briga za sirotinju.... a od toga koristi nema niko, pa ni sirotinja.
To nije briga, nego realnost. Onoj ne valjaju raja sa Čaršije, jer su mahalci kako kaže, protjerivala bi ove sa brda, tebe nerviraju, po vama će Sarajevo biti rješenje kad ostanete vi i nekoliko vaših istomišljenika sa foruma u 3 ulice. Halo ba, u zemlji u kojoj imaš 20% nezaposlenih (Kantonu, evo počela sam kao ovi u PC, Kanton zvati zemlja sa vama :D ), a ovi koji rade imaju prosječnu plaću od 800KM, vi biste nametnuli barem 300KM zimi za grijanje, pa ako im se sviđa, sviđa, ako ne išššš sirotinjo :D . Pa i Hitler je imao suptilnije metode. Istovremeno, većina tih naselja nema ni kombi prijevoz, a sudeći po zaduženosti tj zavaljenosti Grasa u skorije vrijeme neće ni imati. Dakle, ti ćeš kao humana Vlada najbolja ikad, po vama, istjerivati iz grada ako ne plate gas, a istovremeno neće imati ni kombi prijevoz do kuće, jer "ubiće nas briga za sirotinju".
“Onoj”, hm, bas si kulturna.

Da, ako ja placam sve jer zivim u stanu i boli djon nekoga imam li ja para ili nemam,jer ako ne platim struju iskljucice mi je, ako ne budem placala grijanje, tuzice me Toplane.

Ako ne mogu izdrzavati kuce na dva sprata, promijenila se situacija, onda neka je Prodaju i kupe manji stan pa u njemu zive. Tako se to radi na razvijenom zapadu. Ah, da, ne mogu, kuca nema papira.

Pored toga, ovdje govorimo o nekim ekstremnim slucajevima, koji se mjere u jednocifrenim procentima. Sta je sa ostalih 80% koji nas truju?
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9059 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

cyprus wrote: 12/01/2020 22:10 Dobro, ako već ne možeš ljude fizički spriječit da lože svašta, može li se bar pokrenuti kakva promotivna akcija u medijima i na bilbordima gdje bi se ložače svega i svačega okarakterisalo kao ubice, koji se doslovno igraju sa životima stotina hiljada ljudi, i bar na taj način apelovalo na promjenu svjesti...
Najapsurdnije je to sto se taj njihov otrov s brda slije nama u kotlinu a njima i dalje sija sunce.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9060 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

Styling wrote: 12/01/2020 22:13
cyprus wrote: 12/01/2020 22:10 Dobro, ako već ne možeš ljude fizički spriječit da lože svašta, može li se bar pokrenuti kakva promotivna akcija u medijima i na bilbordima gdje bi se ložače svega i svačega okarakterisalo kao ubice, koji se doslovno igraju sa životima stotina hiljada ljudi, i bar na taj način apelovalo na promjenu svjesti...
Najapsurdnije je to sto se taj njihov otrov s brda slije nama u kotlinu a njima i dalje sija sunce.
"pisanje sirotinje po bogatima" :D
i to sve u najsiromasnijem gradu u BiH,jadnom Sarajevu...po rijecima nase Kate :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9061 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

cyprus wrote: 12/01/2020 22:10 Dobro, ako već ne možeš ljude fizički spriječit da lože svašta, može li se bar pokrenuti kakva promotivna akcija u medijima i na bilbordima gdje bi se ložače svega i svačega okarakterisalo kao ubice, koji se doslovno igraju sa životima stotina hiljada ljudi, i bar na taj način apelovalo na promjenu svjesti...
ovo je, svakako, neophodnost. Dugoročno je, ali dobra ideja
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9062 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

O kakvim "dvospratnicama" pričamo? Fakat neki žive u paralelnom svijetu. Zabrđe, Reljevo, Rječica, Boljakov.. Pa pola kuće ne vrijedi garsonjere u Tibri a kaže nek kupe stan u gradu. Dakle, ako nemaju kruha, nek jedu kolače. I nije. Ovo socijalna priča sažaljenja, nego ne bi uspjeli. Uvedete im grijanje, ne plaćaju, isključite fas, lože gume i šta ste postigli uvođenjem grijanja?
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9063 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 12/01/2020 22:24 O kakvim "dvospratnicama" pričamo? Fakat neki žive u paralelnom svijetu. Zabrđe, Reljevo, Rječica, Boljakov.. Pa pola kuće ne vrijedi garsonjere u Tibri a kaže nek kupe stan u gradu. Dakle, ako nemaju kruha, nek jedu kolače. I nije. Ovo socijalna priča sažaljenja, nego ne bi uspjeli. Uvedete im grijanje, ne plaćaju, isključite fas, lože gume i šta ste postigli uvođenjem grijanja?
Eko takse uvesti.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#9064 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zubi »

KatarinaKosaca wrote: 12/01/2020 22:24 O kakvim "dvospratnicama" pričamo? Fakat neki žive u paralelnom svijetu. Zabrđe, Reljevo, Rječica, Boljakov.. Pa pola kuće ne vrijedi garsonjere u Tibri a kaže nek kupe stan u gradu. Dakle, ako nemaju kruha, nek jedu kolače. I nije. Ovo socijalna priča sažaljenja, nego ne bi uspjeli. Uvedete im grijanje, ne plaćaju, isključite fas, lože gume i šta ste postigli uvođenjem grijanja?
NIsta, samo lagano... prihvatimo realnost, budimo pragmaticni, neka ljudi loze, sta fali... neka ih, sta sad... ako za koju godinu ne bude mjesta za svw nas na podhrastovima, sta i to ce sutra biti realnost,... odlicna ti je prica, sve 5.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9065 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

Nije baš ni da u stambenim zgradama živi sve sama dobrostojeća elita, pa ih svejedno niko ne pita plaćaju li im se neki računi ili ne...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9066 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

cyprus wrote: 12/01/2020 22:31 Nije baš ni da u stambenim zgradama živi sve sama dobrostojeća elita, pa ih svejedno niko ne pita plaćaju li im se neki računi ili ne...
ima i u zgradama ljudi koji lože svašta. Manje, jer Toplane još u puno zgrada ne isključuju, ali da jesu, bilo bi puno više
Hakiz
Posts: 39914
Joined: 30/07/2015 20:01

#9067 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 12/01/2020 22:12
Ako ne mogu izdrzavati kuce na dva sprata, promijenila se situacija, onda neka je Prodaju i kupe manji stan pa u njemu zive. Tako se to radi na razvijenom zapadu. Ah, da, ne mogu, kuca nema papira.
To je to.

A da se krenulo rušiti bespravne kuće bilo bi pustite ljude da žive, to su borci, izbjeglice iz istočne Bosne pobjegle ispod kame, opet po sirotinji. A usput su ti ljudi glasači SDA.

Sve šta se ne uradi kako treba na vrijeme dođe na naplatu.

Hajd sad sruši bespravnu kuću u kojoj lože plastiku. Stotine, hiljade takvih.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#9068 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by seoBIH »

Jbte pa vi niste nikada vatru zapalili, a iznosite takve tvrdnje. Cuj hiljade loze plastiku.

Pa znaš li koliko plastike treba za jedan dan? Znaš li koliko brzo ta plastika gori? Pa moraš loziti bukvalno svakih pet minuta. Ako i zanemarimo fizičko opterećenje I skladištenje tolike količine, gdje će naći toliku plastiku da loze?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9069 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

Poslije rata je dio bespravne gradnje. Počelo je to puno ranije. Puno. U to tkz zlatno doba. Tad su i nikla većina spomenutih naselja. Završetkom rata i. Preseljenja su se proširivala.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9070 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

seoBIH wrote: 12/01/2020 22:53 Jbte pa vi niste nikada vatru zapalili, a iznosite takve tvrdnje. Cuj hiljade loze plastiku.

Pa znaš li koliko plastike treba za jedan dan? Znaš li koliko brzo ta plastika gori? Pa moraš loziti bukvalno svakih pet minuta. Ako i zanemarimo fizičko opterećenje I skladištenje tolike količine, gdje će naći toliku plastiku da loze?
u svakoj ulici...prosetas 50 metara i nakupis sebi vrecu flasa od sokova,piva,obicne vode
u ratu,mi imali vodenicu(mlin) na vodu i onu malu furunu a pored rijeke na obalu je neko istresao 2-3 kamiona flasa od ulja...nemam pojma ko i zasto,bio rat,ja bio dijete ali se sjecam da kada ubasis 3-4 te flase u tu malu furunu,one nabiju temperaturu u vodenici na milion,to je gorilo kao ludo i to su ljudi sto su tu radili najvise i lozili

mislim da je ovo oko lozenja plastike nategnuta prica i da ne stoji u praksi...mozda ko zapali koju flasu ali to uradi svako u kuci ako ima loziste,ubaci 1-2 flase da sagore
ja recimo PET i staklo recikliram...imam one kontejnere pored kuce a i prije kontejnera sam se ukljucio u aciju skupljanja i razdvajanja otpada,pa smo svi u kuci to naucili i plastiku,baterije,elektronski otpad i staklo recikliramo,jer imamo uslove za to,pa zasto zagadjivati
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#9071 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by seoBIH »

Dobro I koliko traje ta vreća? Najviše 2-3h,jer brzo gore, a nema žara koji bi održavao vatru. Ja samo komentarišem ove sveznalice koje su pročitali dva članka na klixu i ubijeđeni da ih hiljade građana truje loženjem plastike.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#9072 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Podcjenjuje se moc prisile. To ono ko bi se vezao u autu.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9073 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

seoBIH wrote: 12/01/2020 23:09 Dobro I koliko traje ta vreća? Najviše 2-3h,jer brzo gore, a nema žara koji bi održavao vatru. Ja samo komentarišem ove sveznalice koje su pročitali dva članka na klixu i ubijeđeni da ih hiljade građana truje loženjem plastike.
pa i ja kazem da je to deplasirano...da nema osnova u cinjenicama i da se bezveze o tome pise

onaj strucnjak neku noc kod Senada je sve objasnio....covjek je strucnjak a mi nismo

rekao je da su najveci zagadjivaci ugalj,jer on stvara sumpor,cadji i prasinu kada izgara a to i jesu te najopasnije pm 2-5 cestice i one su teske i ne mogu se podici u atmosferu,nego padaju na pod

isto je rekao,da je radio neku stidiju i da u Sarajevu ima 98 000 lozista i da je to najveci problem
drugi problem su automobili

automobili se mogu donekle rijesiti poboljsanjem gradskog prevoza ali ova lozista,to ce sve ici sporije i teze

takodjer je rekao da je on uradio analizu i rjesenja za zagadjenje ,ali da politicari drze projekat u laticama,jer treba svake godine izdvajati 20-30 miliona narednih 10+ godina,dakle dok se problem ne rijesi

dosadasnje vlasti su te pare radije podijelile izmedju sebe i preko tendera strpali u vlastite dzepove a podrsku da to rade im je davala upravo ova "sirotinja" o kojoj neki ovdje pisu i koja sada najvise truje i sebe i druge
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9074 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

zippoo87 wrote: 12/01/2020 23:16
seoBIH wrote: 12/01/2020 23:09 Dobro I koliko traje ta vreća? Najviše 2-3h,jer brzo gore, a nema žara koji bi održavao vatru. Ja samo komentarišem ove sveznalice koje su pročitali dva članka na klixu i ubijeđeni da ih hiljade građana truje loženjem plastike.
pa i ja kazem da je to deplasirano...da nema osnova u cinjenicama i da se bezveze o tome pise

onaj strucnjak neku noc kod Senada je sve objasnio....covjek je strucnjak a mi nismo

rekao je da su najveci zagadjivaci ugalj,jer on stvara sumpor,cadji i prasinu kada izgara a to i jesu te najopasnije pm 2-5 cestice i one su teske i ne mogu se podici u atmosferu,nego padaju na pod

isto je rekao,da je radio neku stidiju i da u Sarajevu ima 98 000 lozista i da je to najveci problem
drugi problem su automobili

automobili se mogu donekle rijesiti poboljsanjem gradskog prevoza ali ova lozista,to ce sve ici sporije i teze

takodjer je rekao da je on uradio analizu i rjesenja za zagadjenje ,ali da politicari drze projekat u laticama,jer treba svake godine izdvajati 20-30 miliona narednih 10+ godina,dakle dok se problem ne rijesi

dosadasnje vlasti su te pare radije podijelile izmedju sebe i preko tendera strpali u vlastite dzepove a podrsku da to rade im je davala upravo ova "sirotinja" o kojoj neki ovdje pisu i koja sada najvise truje i sebe i druge
Isto tako dodje drugi "strucnjak" i kaze, ma problem su ove visoke zgrade.
Eto ih kod tebe vjerovatno nema, i ima li zagadjenja ?
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9075 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

. dupli
Locked