Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#5376 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Scarlett_ »

tvojkomsija wrote: 13/12/2019 21:34 Kako je onda SBB izgubio polovinu glasova za 4 godine? Ako ljudi ne prate sta se radi.. Svako je isao u koaliciju sa SDA je poslije pokopan, hiljadu puta receno na forumu
Da ne pricamo o tome kako je i SDA desetkovana i kako je na godinu dana izgubila Kanton. I oni sada, bas kao i NS, zavise jako od drugih stranaka. Morali su dosta dobro da se udvaraju DFu i SBBu da bi ovi prostali na koaliciju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5377 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Kikibombona »

KomunistaTZ wrote: 13/12/2019 21:09 Cekajte malo, zar niste ovu vladu prestavljali kao principjelne pokretace cistunstva u BiH!? Sve posveceni prosvjetiteljstvu pod vodjstvom Konakovica i Masica!? Kako ste naivni :)
Ovdje sigurno ima likova koji lijepe plakate za SDP i NS, nadaju se poslu, pa idealiziraju svoje stranke. Mogu se lako prepoznati.

Mi koji sa tim sranjem nemamo veze, koji smo neovisni od politike, znamo da NS ima gomilu a SDP jos vecu gomilu mana.

Podrzavamo ih jer nemamo bolje.

Sa druge strane je kriminalna SDA sekta i njeni sateliti koji su unistili drzavu i narod.
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5378 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 21:35
Hakiz wrote: 13/12/2019 21:29

Nisu mogli bolje. Naime mi, glasači, narod, nismo spremni za ozbiljnu političku opciju.

Sve dok smo mi "građani" zarobljeni u svojim torovima, nacionalnim ili interesnim, ni jedna relativno transparentna, poštena i građanska opcija neće dobiti dovoljno glasova.

Mi nemamo političare kakve zaslužujemo. Naši političari su ovskvi jer ih baš ovakve i želimo. A baška što mi želimo političare a ne državnike.
Vidis. Bas ovo "Nasa Stranka je super, nas narod je samo preglup za njih" je totalno toksicna za glasace.

Kako ocekujes da dobijes glasove od ljudi koje tretiras kao krezube kreature?

Briga SDA za narod, ali se trude da barem javno taj isti narod ispostuje. Iako ja i ti znamo da je to sve lazno, nana i dedo na Bistriku ne znaju.

Ali NSovcima je ispod casti apelirati na nanu i deda sa Bistrika. "Alo ljudi zaostali u srednjem vijeku, jebala vas vjera i nacija vise" je po njih ubitacna strategija.
ovo sto ti pises su klasicni SDA spinovi koje koristite na netu (FB komentari,Klix komentari,klix forum,itd)
NS uopste ne dijeli birace na ovakve i onakve u kampanji se prilazi svima i razgovara,slusaju se ljudi ali mnogi ne mogu dokuciti ono o cemu NS prica i to je do naroda...kao sto kolega iznad rece,narod je nepismen,zatucan,neuk i takve je najlakse zavarati i manipulisati a to radi SDA...onim najsiromasnijim da pakete,onim na granici siromastva da obecanje a onda ih sve redom izigraju do narednih izbora,kada ovi stari i neuki vecinom zaborave i onda ponovo ...one koe ne mogu "obraditi" na ovaj nacin,obrade u odborima,dopisivanjem ili ponistavanjem glasova
SDA je najvece zlo,gore od rata...u ratu si znao na koga pucas a ovako imas "svoje" koji te ubijaju i raseljavaju puno vise nego cetnici u ratu
Hakiz
Posts: 40528
Joined: 30/07/2015 20:01

#5379 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 21:35
Hakiz wrote: 13/12/2019 21:29

Nisu mogli bolje. Naime mi, glasači, narod, nismo spremni za ozbiljnu političku opciju.

Sve dok smo mi "građani" zarobljeni u svojim torovima, nacionalnim ili interesnim, ni jedna relativno transparentna, poštena i građanska opcija neće dobiti dovoljno glasova.

Mi nemamo političare kakve zaslužujemo. Naši političari su ovskvi jer ih baš ovakve i želimo. A baška što mi želimo političare a ne državnike.
Vidis. Bas ovo "Nasa Stranka je super, nas narod je samo preglup za njih" je totalno toksicna za glasace.

Kako ocekujes da dobijes glasove od ljudi koje tretiras kao krezube kreature?

Briga SDA za narod, ali se trude da barem javno taj isti narod ispostuje. Iako ja i ti znamo da je to sve lazno, nana i dedo na Bistriku ne znaju.

Ali NSovcima je ispod casti apelirati na nanu i deda sa Bistrika. "Alo ljudi zaostali u srednjem vijeku, jebala vas vjera i nacija vise" je po njih ubitacna strategija.
Ne možeš odgovarati svima. Onda ti jedino ostaje da budeš svoj, pa ko te prihvati.

Ako nana i dedo ne žele stranku koja se ne osvrće previše na njihovu narodnost i vjeru, a stranku koja se osvrće žele i spremni su vladanje takve stranke platiti lošom zdravstvenom zsštitom, lošim javnim prevozom itd, ukratko lošim životom, to je njihovo pravo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5380 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Kikibombona »

Hafis wrote: 13/12/2019 21:25 A imaju li oni stvarno 18 ruku u skupštini koliko će im trebati?
Ne kužim se baš u detalje u KS-u, ali onaj mi lik na N1 nije baš djelovao zabrinut (Stojanović ili tako nešto) , a i Marić iz SBB-a baš nije bio optimističan.
SDA, SBB, DF i BOSS = 19 mandata

NiP, SDP i NS = 16 mandata

...

Dakle, moraju im uzeti dva mandata da sacuvaju vladu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#5381 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by The 51st State »

Hakiz wrote: 13/12/2019 21:49
_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 21:35
Hakiz wrote: 13/12/2019 21:29

Nisu mogli bolje. Naime mi, glasači, narod, nismo spremni za ozbiljnu političku opciju.

Sve dok smo mi "građani" zarobljeni u svojim torovima, nacionalnim ili interesnim, ni jedna relativno transparentna, poštena i građanska opcija neće dobiti dovoljno glasova.

Mi nemamo političare kakve zaslužujemo. Naši političari su ovskvi jer ih baš ovakve i želimo. A baška što mi želimo političare a ne državnike.
Vidis. Bas ovo "Nasa Stranka je super, nas narod je samo preglup za njih" je totalno toksicna za glasace.

Kako ocekujes da dobijes glasove od ljudi koje tretiras kao krezube kreature?

Briga SDA za narod, ali se trude da barem javno taj isti narod ispostuje. Iako ja i ti znamo da je to sve lazno, nana i dedo na Bistriku ne znaju.

Ali NSovcima je ispod casti apelirati na nanu i deda sa Bistrika. "Alo ljudi zaostali u srednjem vijeku, jebala vas vjera i nacija vise" je po njih ubitacna strategija.
Ne možeš odgovarati svima. Onda ti jedino ostaje da budeš svoj, pa ko te prihvati.

Ako nana i dedo ne žele stranku koja se ne osvrće previše na njihovu narodnost i vjeru, a stranku koja se osvrće žele i spremni su vladanje takve stranke platiti lošom zdravstvenom zsštitom, lošim javnim prevozom itd, ukratko lošim životom, to je njihovo pravo.
navijacko partikularno gledanje, nista to ne iskljucuje jedno drugo
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#5382 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Scarlett_ »

Hakiz wrote: 13/12/2019 21:49

Ne možeš odgovarati svima. Onda ti jedino ostaje da budeš svoj, pa ko te prihvati.

Ako nana i dedo ne žele stranku koja se ne osvrće previše na njihovu narodnost i vjeru, a stranku koja se osvrće žele i spremni su vladanje takve stranke platiti lošom zdravstvenom zsštitom, lošim javnim prevozom itd, ukratko lošim životom, to je njihovo pravo.
Nana i dedo zele stranku koja ce im omoguciti bolji zivot uz postovanje njihove tradicije, vjere, obicaja itd. Vi morate razumijeti da to ne znaci da su nana i dedo "fasisti", "krezubi talibani" vec obicni ljudi koji zele da zive dobro a i da im se identitet postuje.

Da je NS zaista neka izvanredno sposobna stranka i da su ostvarili super rezultate (a ne pizdarije tipa "dacemo zenama u javnoj sluzbi slobodno za 8 mart), moguce je da bi zanemarili to sto se ne odnose prema njihovim tradicijama onako kako bi htjeli.

Ovako, po rezultatima se NS (do sada) dokazala kao samo nesto bolja od SDA.
Hakiz
Posts: 40528
Joined: 30/07/2015 20:01

#5383 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 21:57
Hakiz wrote: 13/12/2019 21:49

Ne možeš odgovarati svima. Onda ti jedino ostaje da budeš svoj, pa ko te prihvati.

Ako nana i dedo ne žele stranku koja se ne osvrće previše na njihovu narodnost i vjeru, a stranku koja se osvrće žele i spremni su vladanje takve stranke platiti lošom zdravstvenom zsštitom, lošim javnim prevozom itd, ukratko lošim životom, to je njihovo pravo.
Nana i dedo zele stranku koja ce im omoguciti bolji zivot uz postovanje njihove tradicije, vjere, obicaja itd. Vi morate razumijeti da to ne znaci da su nana i dedo "fasisti", "krezubi talibani" vec obicni ljudi koji zele da zive dobro a i da im se identitet postuje.

Da je NS zaista neka izvanredno sposobna stranka i da su ostvarili super rezultate (a ne pizdarije tipa "dacemo zenama u javnoj sluzbi slobodno za 8 mart), moguce je da bi zanemarili to sto se ne odnose prema njihovim tradicijama onako kako bi htjeli.

Ovako, po rezultatima se NS (do sada) dokazala kao samo nesto bolja od SDA.
Nana i dedo mogu željeti šta hoće, ali na glasačkom mjestu mogu birati samo od onoga šta im se nudi.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#5384 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Scarlett_ »

U svakom slucaju, postoje cak mogucnosti da ce ovo sve povecati podrsku NS-u na sljedecim izborima. Jer, iako nisu bas dobili priliku da se dokazuju (NS), nisu ni ni dobili priliku da razocaraju (toliko), pa ce mozda ljudi upamtiti to sljedecih izbora pa ce im dati jos vise glasova.

Trolling na stranu: moj je stav i dalje da je sestorki trebalo dati makar jedan mandat da se dokazuju.
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#5385 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sinuhe »

Nana i dedo iz 2019 su valjda titovi pioniri iz 1959.
Ne diraj im Tita marsala i Aliju evropskog muslimana.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#5386 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by asurbanipal »

zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5387 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 21:57
Hakiz wrote: 13/12/2019 21:49

Ne možeš odgovarati svima. Onda ti jedino ostaje da budeš svoj, pa ko te prihvati.

Ako nana i dedo ne žele stranku koja se ne osvrće previše na njihovu narodnost i vjeru, a stranku koja se osvrće žele i spremni su vladanje takve stranke platiti lošom zdravstvenom zsštitom, lošim javnim prevozom itd, ukratko lošim životom, to je njihovo pravo.
Nana i dedo zele stranku koja ce im omoguciti bolji zivot uz postovanje njihove tradicije, vjere, obicaja itd. Vi morate razumijeti da to ne znaci da su nana i dedo "fasisti", "krezubi talibani" vec obicni ljudi koji zele da zive dobro a i da im se identitet postuje.

Da je NS zaista neka izvanredno sposobna stranka i da su ostvarili super rezultate (a ne pizdarije tipa "dacemo zenama u javnoj sluzbi slobodno za 8 mart), moguce je da bi zanemarili to sto se ne odnose prema njihovim tradicijama onako kako bi htjeli.

Ovako, po rezultatima se NS (do sada) dokazala kao samo nesto bolja od SDA.
a sta to konkretno NS brani tim tradicionalnim nenama i djedovima ?
mozes li ovo malo potkrijepiti dokazima...sta je to NS ucinila pa je oduzela identitet nekome,u ovom slucaju nenama i djedovima ?
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5388 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by L u c i f e r »

Helikopter
Kako to gordo zvuci
User avatar
Dozer
Posts: 28397
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5389 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dozer »

Zaista je smijesno pricati o bilo kakvim rezultatima nakon godinu dana. To je naprosto prekratak period za postizanje rezultata u svemu u cemu su trebali biti postignuti.
<nogi ovdje, ocito, ne razumiju bas kako sve to funkcionise u realnosti. Ali, bitno je znati da to nije po principu "direktor naredio da se zavrsi za 24h, radnici odradili za 24H", a onda kontrola kvaliteta.
Ne ide to bas tako u politici i drzavi...
Ovdje "direktor" (premijer ili ministar) prvo mora predloziti, pa onda "radnicki savjet" (skupstine i parlamenti) to treba da verifikuju i odobre, pa tek onda krece "rad" (implementacija). A ovo nije proces od 24h (iako bi trebao biti), nego od par mjeseci za svaku odluku.
Pri tome, u "radnickom savjetu" sjede razni ljudi, medju kojima je i gomila onih iz drugih konkurentskih firmi, a kojima nije cilj da "direktor" ispadne sposoban jer nije iz njihove firme.
User avatar
_Reds_
Posts: 9365
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5390 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

Kikibombona wrote: 13/12/2019 21:44
KomunistaTZ wrote: 13/12/2019 21:09 Cekajte malo, zar niste ovu vladu prestavljali kao principjelne pokretace cistunstva u BiH!? Sve posveceni prosvjetiteljstvu pod vodjstvom Konakovica i Masica!? Kako ste naivni :)
Ovdje sigurno ima likova koji lijepe plakate za SDP i NS, nadaju se poslu, pa idealiziraju svoje stranke. Mogu se lako prepoznati.

Mi koji sa tim sranjem nemamo veze, koji smo neovisni od politike, znamo da NS ima gomilu a SDP jos vecu gomilu mana.

Podrzavamo ih jer nemamo bolje.

Sa druge strane je kriminalna SDA sekta i njeni sateliti koji su unistili drzavu i narod.
Evo Federalna, emisija mreza, najavljuje emisiju, kao kirminal prilikom nabavke autobusa, placeni iznad trzisne cijene.

Je li Federalna SDA glasilo ili ?
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#5391 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tvojkomsija »

Od svih danasnjih desavanja najvaznije je to da su SBB i DF konacno dokazali ono sto i zadnjim, zagrizenim glasacima nije bilo jasno. Na iducim izborima ce bit opcije za i protiv, nema vise blazih verzija SDA (DF) ili nekih izmedju. Ili si za Vucica ili protiv, ili si za Erdogana ili protiv, nema izmedju. Diktatorske partije se odrzavaju na vlasti tako sto ubacuju laznu opoziciju, dvije stranke te lazne opozicije su danas otkriven.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5392 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KatarinaKosaca »

Koju štetu NS kao liberalno stranci čine na forumu mnogi koji je brane, čudo.. Da pripadam narodu Kurda ili stranci NS, dala bih, šta sendvič, dala bih im pekinšku patku da ne brane..
statixx
Posts: 8794
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#5393 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Ogorceni koliko im je Bakir dao vlasti.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#5394 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Scarlett_ »

zippoo87 wrote: 13/12/2019 22:03
a sta to konkretno NS brani tim tradicionalnim nenama i djedovima ?
mozes li ovo malo potkrijepiti dokazima...sta je to NS ucinila pa je oduzela identitet nekome,u ovom slucaju nenama i djedovima ?
Koliko je meni poznato, NS je protivnik vjeronauke u skolama recimo.

Ali ne mora da se radi o zabranama, vec je retorika bitna.

Ako NSovci kazu za naciju, vjeru itd., da je "izmisljotna", "tor", "glupost" i nesto sto treba sto vise skloniti s ociju javnost, onda oni na to sasvim imaju pravo. Ali ce time da izgube glasove.

Da su pametni, cutali bi jednostavno o tome. Imas slicnu situaciju u Engleskoj: Corbyn u 2017 nije uopste pricao o imigraciji, multikulturalnosti itd., pa je dobio hrpu glasova. U 2019 je stalno nesto forsirao tu pricu i eto, potop. Najgori rezultati Laburista u 90 god.
statixx
Posts: 8794
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#5395 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

zippoo87 wrote: 13/12/2019 22:03
_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 21:57
Hakiz wrote: 13/12/2019 21:49

Ne možeš odgovarati svima. Onda ti jedino ostaje da budeš svoj, pa ko te prihvati.

Ako nana i dedo ne žele stranku koja se ne osvrće previše na njihovu narodnost i vjeru, a stranku koja se osvrće žele i spremni su vladanje takve stranke platiti lošom zdravstvenom zsštitom, lošim javnim prevozom itd, ukratko lošim životom, to je njihovo pravo.
a sta to konkretno NS brani tim tradicionalnim nenama i djedovima ?
Nije im spakovala kafu i tops.
statixx
Posts: 8794
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#5396 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Dozer wrote: 13/12/2019 22:06 Zaista je smijesno pricati o bilo kakvim rezultatima nakon godinu dana. To je naprosto prekratak period za postizanje rezultata u svemu u cemu su trebali biti postignuti.
<nogi ovdje, ocito, ne razumiju bas kako sve to funkcionise u realnosti. Ali, bitno je znati da to nije po principu "direktor naredio da se zavrsi za 24h, radnici odradili za 24H", a onda kontrola kvaliteta.
Ne ide to bas tako u politici i drzavi...
Ovdje "direktor" (premijer ili ministar) prvo mora predloziti, pa onda "radnicki savjet" (skupstine i parlamenti) to treba da verifikuju i odobre, pa tek onda krece "rad" (implementacija). A ovo nije proces od 24h (iako bi trebao biti), nego od par mjeseci za svaku odluku.
Pri tome, u "radnickom savjetu" sjede razni ljudi, medju kojima je i gomila onih iz drugih konkurentskih firmi, a kojima nije cilj da "direktor" ispadne sposoban jer nije iz njihove firme.
Znaju oni bolje od tebe, pa 20 godina krcme budzet, ali mora se covjek uhvatiti za nesto.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5397 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Kikibombona »

_Reds_ wrote: 13/12/2019 22:08
Kikibombona wrote: 13/12/2019 21:44
KomunistaTZ wrote: 13/12/2019 21:09 Cekajte malo, zar niste ovu vladu prestavljali kao principjelne pokretace cistunstva u BiH!? Sve posveceni prosvjetiteljstvu pod vodjstvom Konakovica i Masica!? Kako ste naivni :)
Ovdje sigurno ima likova koji lijepe plakate za SDP i NS, nadaju se poslu, pa idealiziraju svoje stranke. Mogu se lako prepoznati.

Mi koji sa tim sranjem nemamo veze, koji smo neovisni od politike, znamo da NS ima gomilu a SDP jos vecu gomilu mana.

Podrzavamo ih jer nemamo bolje.

Sa druge strane je kriminalna SDA sekta i njeni sateliti koji su unistili drzavu i narod.
Evo Federalna, emisija mreza, najavljuje emisiju, kao kirminal prilikom nabavke autobusa, placeni iznad trzisne cijene.

Je li Federalna SDA glasilo ili ?
Emisija o kupovini autobusa u KS?

Da li me zezas?
User avatar
malakh
Posts: 7169
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#5398 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

opasno su se drugovi iz sdpa, organizirano, dobro pipremljeno, zadali sa prozivanjem komšića. u većini stvari jesu u pravu, ali da im se ne vrati kao bumerang...

bolje da više energije usmjere ka pokušaju očuvanja vlade...
Hakiz
Posts: 40528
Joined: 30/07/2015 20:01

#5399 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

_Scarlett_ wrote: 13/12/2019 22:00 U svakom slucaju, postoje cak mogucnosti da ce ovo sve povecati podrsku NS-u na sljedecim izborima. Jer, iako nisu bas dobili priliku da se dokazuju (NS), nisu ni ni dobili priliku da razocaraju (toliko), pa ce mozda ljudi upamtiti to sljedecih izbora pa ce im dati jos vise glasova.

Trolling na stranu: moj je stav i dalje da je sestorki trebalo dati makar jedan mandat da se dokazuju.
Postoji još jedna mogućnost, a to je da će SDA morati odustati od dosadašnje prakse ako misle na sljedeće izbore, već lokalne. Jer, ljudi su barem malo vidjeli da može i drugačije.

A niko pod vlasti šestorke nije izgubio ni invalidninu, ni penziju ni šalteruško radno mjedto. Tako da barem strah od toga da je nepružanje podrške SDA-u direktna opasnost po lični interes mora nestati. A taj strah je bio jedan od stubova vlasti SDA.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#5400 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tvojkomsija »

Meni upravo kod njih i odgovara to što jasno imaju svoj stav i iznose ga, i kad se radi o kontroverznim, škakljivim temama.
Bezveze mi je ovako kao DF, graDŽani, nacionalisti, Bosanci Hercegovci, muslimani, komunisti, ne zna čovjek više ni šta zastupaju.

To je dobar način za prikupiti glasove,"ne talasati", ali svakako ćeš se u određenom trenutku morat izjasnit, pa ćeš vagat sa kojom opcijom ćeš ih izgubiti manje. Evo za primjer, toliko spominjana Parada ponosa, NS je jasno podržala da se održi i time nije izgubila ni 1% podrške. A da su pred izbore išli sa prosječnom bošnjačkom mantrom, ukidanju kantona, RS-a, jedan predsjednik, i ostale gluposti dobili bi 50k glasova više, koje bi izgubili do idućeg ciklusa.

Banalan primjer ali po mome mišljenju bolje je da se jasno zna stav partije o svim pitanjima. To jača i koheziju među članovima i daje joj identitet.

Koji je identitet SBB-a? Šta zastupaju? Od Fahre, od vehabija do komunista.
Locked