Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#3601 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

julisiz es grant wrote:
Čudna sorta wrote:Na stranu što po prvi put imamo ljude na nivou KS koji stvarno nešto rade, gdje je sve transparentno, naprave grešku - priznaju je, isprave... po prvi put imamo i pismene, kulturne, elokventne ljude. Iako sam bila malo skeptična kada su ga predložili za premijera, jer sam mislila da je preblag za SDA bagru, čovjek me oduševio za ovo vrijeme koliko je premijer. Ali ne samo on, stvarno ne pamtim bolju ekipu u Skupštini KS-a (ako izuzmemo kabadahije i primitivce iz prve i druge klupe, ali i to dovoljno govori o njima i njihovim glasačima). Toliko su se u svemu izdigli iznad njih da je to postalo milina za gledati i slušati.

:thumbup:
Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
Zar se sposobnost ljudi mjeri po tome da li na javnom mjestu uce fatihe ili ne? Zar smo dotle dosli?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3602 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by julisiz es grant »

Styling wrote:
julisiz es grant wrote:
Čudna sorta wrote:Na stranu što po prvi put imamo ljude na nivou KS koji stvarno nešto rade, gdje je sve transparentno, naprave grešku - priznaju je, isprave... po prvi put imamo i pismene, kulturne, elokventne ljude. Iako sam bila malo skeptična kada su ga predložili za premijera, jer sam mislila da je preblag za SDA bagru, čovjek me oduševio za ovo vrijeme koliko je premijer. Ali ne samo on, stvarno ne pamtim bolju ekipu u Skupštini KS-a (ako izuzmemo kabadahije i primitivce iz prve i druge klupe, ali i to dovoljno govori o njima i njihovim glasačima). Toliko su se u svemu izdigli iznad njih da je to postalo milina za gledati i slušati.

:thumbup:
Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
Zar se sposobnost ljudi mjeri po tome da li na javnom mjestu uce fatihe ili ne? Zar smo dotle dosli?
Ne radi se o sposobnosti, već o senzibilitetu prema većinskoj grupaciji.
Neka u SAD, gdje je premijer učio škole, državni službenici u zakletvi prestanu govoriti "so help me God", pa ću svoje mišljenje možda smatrati pretjeranim.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3603 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by wewa »

mahala kao mjera vrijednosti
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#3604 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Kritika postaje sve ocajnija i ocajnija.
izvrsni direktor
Posts: 9160
Joined: 20/12/2018 16:11

#3605 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

julisiz es grant wrote:
Čudna sorta wrote:Na stranu što po prvi put imamo ljude na nivou KS koji stvarno nešto rade, gdje je sve transparentno, naprave grešku - priznaju je, isprave... po prvi put imamo i pismene, kulturne, elokventne ljude. Iako sam bila malo skeptična kada su ga predložili za premijera, jer sam mislila da je preblag za SDA bagru, čovjek me oduševio za ovo vrijeme koliko je premijer. Ali ne samo on, stvarno ne pamtim bolju ekipu u Skupštini KS-a (ako izuzmemo kabadahije i primitivce iz prve i druge klupe, ali i to dovoljno govori o njima i njihovim glasačima). Toliko su se u svemu izdigli iznad njih da je to postalo milina za gledati i slušati.

:thumbup:
Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
Kiosk od 250000 bi mu covjek oprostio, milionski kriminal u zoi i vodovodu bi covjek vrlo lako zaboravio, ali kako uci fatihu? Eh to mu covjek ne mpze oprostiti nikako
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3606 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by julisiz es grant »

O prošlom američkom predsjedniku i njegovoj religijskoj pripadnosti vodila se vruća polemika tokom oba njegova mandata.
Imam i ja pravo da mi smeta na mjestu prvog čovjeka kantona "self-hating Bošnjak".
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3607 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by cyprus »

julisiz es grant wrote:Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
:lol: :lol: :lol:

E jebem ti sunce, za nepovjerovat :oops:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#3608 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

Senzibilitet prema vecinskoj grupaciji.

Pisem, skupljam :-D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3609 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dozer »

Kakve veze bog i vjera uopste imaju ili trebaju imati s ovozemaljskom vlascu u KS, ili bilo gdje drugo?

Gdje pise da bilo koji politicar mora biti vjernik, bilo koje vjere? Ko hoce da se bavi vjerom, dzamijama i crkvama, pa ko mu/vam brani? Eto vam bogomolje i nemojte izlaziti iz njihA nikako. Ali, isto tako, dozvolite i onima koje to ne zanima da u njih uopste ne ulaze. Ni po cemu ovi drugi nisu losiji ljudi ako ne idu u bogomolje, ili ako nisu vjernici. Dapace, proteklih skoro 30 godina nam pokazuju i dokazuju da su nas upravo "vjernici" doveli ovdje gdje jesmo danas, a to je - nigdje. Kraj Evrope, a jos malo pa i sam kraj svijeta.
Mislim...koliko treba biti neinteligentan pa i dalje podrzavati ljude i politike koje su nas dovele u istu ravan s Lesotom, Zimbabveom, Ugandom i slicnim zemljama...

Ovo cmizdrenje SDA, i prebacivanje price stalno na taj kolosijek vjere i tih gluposti, postalo je vise nego degutantno i pateticno. Njima je sad muka sto se konacno pojavila vlada koja nije njihova, sto im se iz ruku izbio i sve vise izbija kanton s najvecim budzetom u drzavi, a cime se njima sve vise suzava i uskracuje mogucnost da nastave sa skoro trodecenijskom pljackom.
Ali, eto, bitno je sto oni znaju prouciti fatihu...

A, u 3pm... Kakav mentalni sklop imaju SDA/HDZ/SNSD/SDS glasaci i simpatizeri, to je nenadjebivo...
Last edited by Dozer on 28/10/2019 10:08, edited 3 times in total.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#3610 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

Zelim da vidim Bakira (najveceg muslimana u Bosnjaka) u zvanicnoj posjeti Rimu kako se krsti zbog senzibiliteta prema vecinskoj grupaciji :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3611 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dozer »

Moze i kod Aboridzina skoknuti, da ga vidimo kako igra po pustinji.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3612 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Kikibombona »

julisiz es grant wrote:
Čudna sorta wrote:Na stranu što po prvi put imamo ljude na nivou KS koji stvarno nešto rade, gdje je sve transparentno, naprave grešku - priznaju je, isprave... po prvi put imamo i pismene, kulturne, elokventne ljude. Iako sam bila malo skeptična kada su ga predložili za premijera, jer sam mislila da je preblag za SDA bagru, čovjek me oduševio za ovo vrijeme koliko je premijer. Ali ne samo on, stvarno ne pamtim bolju ekipu u Skupštini KS-a (ako izuzmemo kabadahije i primitivce iz prve i druge klupe, ali i to dovoljno govori o njima i njihovim glasačima). Toliko su se u svemu izdigli iznad njih da je to postalo milina za gledati i slušati.

:thumbup:
Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
:shock: :? :(

Tuga od komentara...

Moras ici na dzumu da bi bio vrijedan i kvalitetan radnik.

Ovako razmislja veliki broj nasih gradjana, narocito onih seoskog porijekla, te je to jedan od razloga zasto smo u glibu do vrata.

Kada budemo birali najsposobnije, bez obzira na naciju, vjeru, boju koze, seksualnu orjentaciju, muzicki ukus... tek onda cemo dozivjeti ozbiljniji prosperitet. Nama je bolji NESPOSOBNJAKOVIC i KRIMINALAC koji ide na dzumu nego doktor nauka, vrhunski strucnjak, postenjacina, koji je kjafir. Zestoko zaostao narod - to je glavni razlog bijede, nesposobnosti i neuredjenosti.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3613 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by dobar osjecaj »

Kikibombona wrote: Ovako razmislja veliki broj nasih gradjana, narocito onih seoskog porijekla, te je to jedan od razloga zasto smo u glibu do vrata.
Ovako razmišljaju samo oni koji su se okoristili u El Fatiha državnom uređenju pa podizanje rukica i micanje usnama (iako većina i ne zna riječi koje se pretvaraju da izgovaraju) stavljaju ispred svih životnih prioriteta.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3614 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dozer »

Kikibombona wrote: :shock: :? :(

Tuga od komentara...

Moras ici na dzumu da bi bio vrijedan i kvalitetan radnik.

Ovako razmislja veliki broj nasih gradjana, narocito onih seoskog porijekla, te je to jedan od razloga zasto smo u glibu do vrata.

Kada budemo birali najsposobnije, bez obzira na naciju, vjeru, boju koze, seksualnu orjentaciju, muzicki ukus... tek onda cemo dozivjeti ozbiljniji prosperitet. Nama je bolji NESPOSOBNJAKOVIC i KRIMINALAC koji ide na dzumu nego doktor nauka, vrhunski strucnjak, postenjacina, koji je kjafir. Zestoko zaostao narod - to je glavni razlog bijede, nesposobnosti i neuredjenosti.
I zato se i batrgaju.
Znaju da im preko 80% ministara imaju kupljene diplome, da pri tome nemaju znanja i sposobnosti ni o cemu i ni za sta osim za klasicne sitne seoske prevare (ali koje ovdje vrijede milione), i samo radi toga je njima muka i boje se bilo koga strucnog i pametnog, a pri tome i postenog, kakav je Forto.

Jadna je stranka, a i drzava, u kojoj je jedan Esed Radeljas i slicni njemu - velicina.
Last edited by Dozer on 28/10/2019 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3615 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

nasta spade kuca petrovica (izetbegovica), nisu ustanju 18 rukica da kupe... prvi saff kod sObije na Haparatima
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#3616 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

julisiz es grant wrote:
Čudna sorta wrote:Na stranu što po prvi put imamo ljude na nivou KS koji stvarno nešto rade, gdje je sve transparentno, naprave grešku - priznaju je, isprave... po prvi put imamo i pismene, kulturne, elokventne ljude. Iako sam bila malo skeptična kada su ga predložili za premijera, jer sam mislila da je preblag za SDA bagru, čovjek me oduševio za ovo vrijeme koliko je premijer. Ali ne samo on, stvarno ne pamtim bolju ekipu u Skupštini KS-a (ako izuzmemo kabadahije i primitivce iz prve i druge klupe, ali i to dovoljno govori o njima i njihovim glasačima). Toliko su se u svemu izdigli iznad njih da je to postalo milina za gledati i slušati.

:thumbup:
Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
A ja se pitam kako neki musliman, vjernik, više ima opšte izgovora i opravdanja da podržava ono što je SDA radila u KS???

Namještanje tendera, potpuna netransparentnost svih procesa, jedna velika nepravda u društvu samo i iskljucivo stranacko zaposljavanje gdje su se sposobni gurali u stranu, a da ne govorimo o kriminalu i izvlacenju para iz javnih P. Itd... Jednostavno otelo se kontroli i kolo su vodili nemoralni ljudi i ko može imat za to opravdanje???

Ono što ja kao musliman znam o Islamu se apsolutno PROTIVI svemu onome što je SDA u KS radila, a i sad radi.

Uvijek mi je draži iskren i pošten od onoga ko reda radi diže ruke a ne zna fatihe proucit!!!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3617 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by julisiz es grant »

Ako misliš na mene, kad sam rekao da podržavam bilo šta od SDA?
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3618 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Dozer wrote:
Kikibombona wrote: :shock: :? :(

Tuga od komentara...

Moras ici na dzumu da bi bio vrijedan i kvalitetan radnik.

Ovako razmislja veliki broj nasih gradjana, narocito onih seoskog porijekla, te je to jedan od razloga zasto smo u glibu do vrata.

Kada budemo birali najsposobnije, bez obzira na naciju, vjeru, boju koze, seksualnu orjentaciju, muzicki ukus... tek onda cemo dozivjeti ozbiljniji prosperitet. Nama je bolji NESPOSOBNJAKOVIC i KRIMINALAC koji ide na dzumu nego doktor nauka, vrhunski strucnjak, postenjacina, koji je kjafir. Zestoko zaostao narod - to je glavni razlog bijede, nesposobnosti i neuredjenosti.
I zato se i batrgaju.
Znaju da im preko 80% ministara imaju kupljene diplome, da pri tome nemaju znanja i sposobnosti ni o cemu i ni za sta osim za klasicne sitne seoske prevare (ali koje ovdje vrijede milione), i samo radi toga je njima muka i boje se bilo koga strucnog i pametnog, a pri tome i postenog, kakav je Forto.

Jadna je stranka, a i drzava, u kojoj je jedan Esed Radeljas i slicni njemu - velicina.
sad zamisli ove sdO jungen koji su se polakomili sa kupljenim diplomama da bidnu ministri, onaj devic i čampara su za njiHa inzinjeri nauka... s dzume na dzumu s kaHve na kaHvu pa na nargilu i wuiski...
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#3619 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Seyfo »

A bitno je kako premijer drži ruke prilikom učenja fatihe?

KOGA NORMALNOG BOLI KURAC ???
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3620 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dozer »

julisiz es grant wrote:O prošlom američkom predsjedniku i njegovoj religijskoj pripadnosti vodila se vruća polemika tokom oba njegova mandata.
Imam i ja pravo da mi smeta na mjestu prvog čovjeka kantona "self-hating Bošnjak".
Imas pravo, naravno, ali - koga zaboli za to?

A "self-hating Bosnjak" je...zasto tacno? Zbog toga sto ne uci fatihu, ne ide u dzamiju, ne klanja?! :lol: :lol: :lol:

Po mom misljenju, daleko veci hateri Bosnjaka su Bakir i SDA, a koji, zaboga, i klanjaju, i znaju prouciti fatihu, i idu u dzamiju, ali zato nemilice pokradose i kradu upravo te Bosnjake, rastjerase ih iz drzave, lazu ih cim usta otvore...
Ako misliš na mene, kad sam rekao da podržavam bilo šta od SDA?
Apsolutno nebitno. Mentalni sklop u kojem "Ne valja onaj koji ne zna prouciti fatihu" sasvim je dovoljan za sve.
Last edited by Dozer on 28/10/2019 10:29, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3621 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

fHorto Ćafire brzo kod skake na sunecenje
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#3622 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by internazionale »

MUNAFIK wrote:
julisiz es grant wrote:
Čudna sorta wrote:Na stranu što po prvi put imamo ljude na nivou KS koji stvarno nešto rade, gdje je sve transparentno, naprave grešku - priznaju je, isprave... po prvi put imamo i pismene, kulturne, elokventne ljude. Iako sam bila malo skeptična kada su ga predložili za premijera, jer sam mislila da je preblag za SDA bagru, čovjek me oduševio za ovo vrijeme koliko je premijer. Ali ne samo on, stvarno ne pamtim bolju ekipu u Skupštini KS-a (ako izuzmemo kabadahije i primitivce iz prve i druge klupe, ali i to dovoljno govori o njima i njihovim glasačima). Toliko su se u svemu izdigli iznad njih da je to postalo milina za gledati i slušati.

:thumbup:
Zanimljivi su mi ovi što se ne skidaju sa ramazanskih tema dok je ramazana, a oduševljavaju se premijerom koji, svidjelo mu se to ili ne, u većinski muslimanskom kantonu stoji obješenih ruku dok se uči fatiha.
A ja se pitam kako neki musliman, vjernik, više ima opšte izgovora i opravdanja da podržava ono što je SDA radila u KS???

Namještanje tendera, potpuna netransparentnost svih procesa, jedna velika nepravda u društvu samo i iskljucivo stranacko zaposljavanje gdje su se sposobni gurali u stranu, a da ne govorimo o kriminalu i izvlacenju para iz javnih P. Itd... Jednostavno otelo se kontroli i kolo su vodili nemoralni ljudi i ko može imat za to opravdanje???

Ono što ja kao musliman znam o Islamu se apsolutno PROTIVI svemu onome što je SDA u KS radila, a i sad radi.

Uvijek mi je draži iskren i pošten od onoga ko reda radi diže ruke a ne zna fatihe proucit!!!
Boldirati, podvuci, povecati na font 2000....
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3623 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Dozer wrote:
julisiz es grant wrote:O prošlom američkom predsjedniku i njegovoj religijskoj pripadnosti vodila se vruća polemika tokom oba njegova mandata.
Imam i ja pravo da mi smeta na mjestu prvog čovjeka kantona "self-hating Bošnjak".
Imas pravo, naravno, ali - koga zaboli za to?

A "self-hating Bosnjak" je...zasto tacno? Zbog toga sto ne uci fatihu, ne ide u dzamiju, ne klanja?! :lol: :lol: :lol:

Po mom misljenju, daleko veci hateri Bosnjaka su Bakir i SDA, a koji, zaboga, i klanjaju, i znaju prouciti fatihu, i idu u dzamiju, ali zato nemilice pokradose i kradu upravo te Bosnjake, rastjerase ih iz drzave, lazu ih cim usta otvore...
Ako misliš na mene, kad sam rekao da podržavam bilo šta od SDA?
Apsolutno nebitno. Mentalni sklop u kojem "Ne valja onaj koji ne zna prouciti fatihu" sasvim je dovoljan za sve.
a fol muslimani, da je po serijatu davnih dana bi brez ruku hodali i kamenovani bili...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3624 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Kikibombona »

dobar osjecaj wrote:
Kikibombona wrote: Ovako razmislja veliki broj nasih gradjana, narocito onih seoskog porijekla, te je to jedan od razloga zasto smo u glibu do vrata.
Ovako razmišljaju samo oni koji su se okoristili u El Fatiha državnom uređenju pa podizanje rukica i micanje usnama (iako većina i ne zna riječi koje se pretvaraju da izgovaraju) stavljaju ispred svih životnih prioriteta.
Nije bas tako. Ne znam koliko poznajes bosanskog seljaka koji je izrazito konzervativan i vjerski nastrojen. Takvima ce sigurno zasmetati Edin koji se deklarise kao nevjernik. Imao sam priliku raditi sa takvima, naci se u njihovom drustvu, odlicno znam kako razmisljaju. Mnogi od toga nemaju nikakve koristi, jednostavno tako osjecaju. Imaju predrasude i nepovjerenje, pocesto odvratnost, prema ljudima koji su nevjernici.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#3625 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Uvijek mi je draži iskren i pošten od onoga ko reda radi diže ruke a ne zna fatihe proucit!!!
:thumbup:
Locked