Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#951 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Banksy »

Smrcak15 wrote:
Banksy wrote: Nabroj mi tri glavne, vodeće, na kojima će temeljiti kampanju?

Teško ide, jelde? Toliko su nam ušle u uho...

Nisam ti neprijatelj, ni protivnik, pisala sam iz najbolje namjere, ono što sam vidjela kao propust dosadašnjeg djelovanja,

Sve najbolje.
mladi, ekonomija/privlacenje invcesticija/podsticaj za zaposljavanje, i suzbije korupcije, ukljucivanje dijaspora gdje ce se kreirati fondovi za razvoj itd
To je opća lista želja, stavke prema kojima se plasiraju ideje.
Ideje, koncept, originalnu misao, ja još nisam čula. Vjerovatno ih čuva za predizbornu...
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#952 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SSemir »

Banksy wrote:
Smrcak15 wrote:
Banksy wrote: Nabroj mi tri glavne, vodeće, na kojima će temeljiti kampanju?

Teško ide, jelde? Toliko su nam ušle u uho...

Nisam ti neprijatelj, ni protivnik, pisala sam iz najbolje namjere, ono što sam vidjela kao propust dosadašnjeg djelovanja,

Sve najbolje.
mladi, ekonomija/privlacenje invcesticija/podsticaj za zaposljavanje, i suzbije korupcije, ukljucivanje dijaspora gdje ce se kreirati fondovi za razvoj itd
To je opća lista želja, stavke prema kojima se plasiraju ideje.
Ideje, koncept, originalnu misao, ja još nisam čula. Vjerovatno ih čuva za predizbornu...
Glasaj za bakirovog potrcka, il zeljka..njihove glavne vodilje znas.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#953 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

SSemir wrote:Glasaj za bakirovog potrcka, il zeljka..njihove glavne vodilje znas.
Bakirov kmet, mali od Zlatka i Zeljko patriJota. :D

Ovi idioti ne bi mogli biti predsjednici MZ u razvijenim drzavama, gdje 40% stanovnika zavrsava fakultet, bez da plati diplomu.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#954 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

Ima ih jos koji su culi i prepoznali Mirsadove ideje i Mirsada kao najboljeg kandidata i prije pocetka kampanje:

http://normala.ba/2018/08/09/mirsad-had ... rcegovinu/
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#955 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Mirsad Hadžikadić - Platforma za progres is with Mirsad Hadzikadic at Vijećnica.
4 hrs · Sarajevo, Bosnia and Herzegovina ·
Prof. dr. Mirsad Hadžikadić večeras u prelijepom ambijentu sarajevske Vijećnice prisustvuje skupu pod nazivom Reconnect 2018. Glavna tema ovogodišnjeg skupa je "Izgradnja mostova: dijaspora i bh. preduzetnici za poslovni razvoj". Fokus je stavljen na dvije privredne branše: usluge koje omogućavaju informacione tehnologije, kao što su IT firme, call centri, centri za podršku korisnicima i računovodstvo, i proizvodnja orijentisana na obradu metala, plastike i građevinskih materijala. Cilj je da poslovni ljudi sklope nova poznanstva i poslovno se povežu s profesionalcima iz BiH i dijaspore.


"Dijaspora je izuzetno važna za privredni razvoj Bosne i Hercegovine. Drago mi je da je USAID prepoznao tu činjenicu i pokrenuo program Diaspora Invest, koji uz pomoć bh. partnera, firme Restart, omogućava investitorima iz dijaspore da realizuju poslovne projekte u Bosni i Hercegovini," rekao je prof. Hadžikadić.
Image
Image

Hadzikadic i Borisa Falatar :D :thumbup:
Image
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#956 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by halo_ba »

neon-x wrote:Ima ih jos koji su culi i prepoznali Mirsadove ideje i Mirsada kao najboljeg kandidata i prije pocetka kampanje:

http://normala.ba/2018/08/09/mirsad-had ... rcegovinu/
Osim znacajnih medija tipa normala.ba, podrsku Hadzidedicu je najavilo i Udruzenje slijepih i slabovidnih lica Moscanica.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#957 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

halo_ba wrote:
neon-x wrote:Ima ih jos koji su culi i prepoznali Mirsadove ideje i Mirsada kao najboljeg kandidata i prije pocetka kampanje:

http://normala.ba/2018/08/09/mirsad-had ... rcegovinu/
Osim znacajnih medija tipa normala.ba, podrsku Hadzidedicu je najavilo i Udruzenje slijepih i slabovidnih lica Moscanica.
Mediji svakako ne bi trebalo da pruzaju podrsku ali kod nas to rade jer su pod utjecajem stranaka. Ovo iznad je samo jedan tekst, razmisljanje, kolumna obicnog covjeka, novinara i ta iskrena podrska u kojoj se ne kalkulira za vlastitu korist i jeste najznacajnija.

Iznudjena pisma podrske kakva SDP radi za Denisa gdje se vrbuju clanovi i simpatizeri SDP-a i udruzenja pod njihovom sapom su praksa samo u totalitarnim drustvima kada se pumpa autoritet velikog vodje. To su upravo primjeri politika jeftinih trikova i improvizacija u sustoj suprotnosti sa onim sto Mirsad predstavlja.

Ovo sa "Hadzidedic" i slijepim i slabovidnim licima je pretpostavljam neki pokusaj humora kojeg ne bih posebno komentarisao.

U svakom slucaju svaka iskrena a ne kupljena podrska je Mirsadu sigurno dobrodosla. Mozda jedino da ga podrzi neko puput A-SDA bi bilo nepozeljno cak i da je iskreno.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#958 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

halo_ba wrote:
neon-x wrote:Ima ih jos koji su culi i prepoznali Mirsadove ideje i Mirsada kao najboljeg kandidata i prije pocetka kampanje:

http://normala.ba/2018/08/09/mirsad-had ... rcegovinu/
Osim znacajnih medija tipa normala.ba, podrsku Hadzidedicu je najavilo i Udruzenje slijepih i slabovidnih lica Moscanica.

Hajde nam ti reci koji je bolji kandidat od Hadzikadica za predsjednicku stolicu?? I daj argument zasto je bolji.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#959 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by jefff »

Cojk po mojoj mjeri.
U orvom redu mi smo probali hejbet nekih kuraca ali nikada pro zapadnog igraca. Mislim da bi trebali to isto isprobati, prvenstveno zbog toga sto sve ovo do sada nije dalo rezultata.
Nadalje, ovom obamrlom i sukobima rastrzanom drustvu. Bila bi dobrodosla inekcija zapadne inventivnosti, ekspeditivnosti i rada ali bome i zapadnoga blagostanja i lovice.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#960 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Thorgerson »

Njegov problem je sto je "nepoznat".

Dakle, kao i svugdje on ce morati uraditi nesto bombasticno. Inace, nema ga nigdje. Mislim, sve super, pametno zbori, itd itd. Ali ako nije nije skontao kako se ovdje pobjeduje...jbg onda.

Dakle, i on, i Falatar ce morati uraditi nesto.

Jer jedna izjava Zeljka kako ce on ovo, kako ce ono mu donese glasove. SDA da kolac stavi na izbornu listu, kolac ce imati osiguranih 250-300k glasova. Mislim, ovaj Mirsad se obezbjedio, njemu lova ne treba, dosao covjek pozelio domovinu, malo hoda, prica sa ljudima, sve super...ali ovim tempom, ovim radom...on ako bude imao 20-30k glasova, bice dobro...

Nadam se da zna sta radi. Ima jos malo vremena. Uostalom dolazi iz zemlje koja je fakticki izmislila Marketing. Trebao je povesti i kojeg savjetnika sa sobom.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#961 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by halo_ba »

Smrcak15 wrote:
halo_ba wrote:
neon-x wrote:Ima ih jos koji su culi i prepoznali Mirsadove ideje i Mirsada kao najboljeg kandidata i prije pocetka kampanje:

http://normala.ba/2018/08/09/mirsad-had ... rcegovinu/
Osim znacajnih medija tipa normala.ba, podrsku Hadzidedicu je najavilo i Udruzenje slijepih i slabovidnih lica Moscanica.

Hajde nam ti reci koji je bolji kandidat od Hadzikadica za predsjednicku stolicu?? I daj argument zasto je bolji.
Hajde da ja vama kazem: osim Rajka Vasica, svako je pogodan.
U jednom organu u kojem je uvijek potreban konsenzus, a druga dva igraca su kvislinzi, mozes postaviti Abrahama Lincolna... ni on ne bi mogao nista uraditi. Doduse, bilo bi dobro da ne pobijedi kandidat SDA, jer su u proslom mandatu uvijek spremno nudili guzu partnerima iz HDZ-a.
Osim njega, pogodan je svaki Bosnjak koji iole voli svoju zemlju.
Tako gledano, pogodan je i Mirsad. Problem je u tome sto za Mirsada nije culo 80% biraca, pa ce on vjerovatno biti jezicak na vagi koji ce pretegnuti u korist SDA, uzimajuci nekom drugom kandidatu nekoliko hiljada glasova.
Vi precjenjujete i njegove mogucnosti kao clana predsjednistva (clan jednog gremija ce nas povesti u bolju buducnost - kako da ne) i njegovu popularnost medju biracima. Dovoljno je pogledati ko se zauzima za njega: uglavnom forumasi poznati po fix idejama.
Ipak, daj boze da se varam.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#962 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by jefff »

Thorgerson wrote:Njegov problem je sto je "nepoznat".

Dakle, kao i svugdje on ce morati uraditi nesto bombasticno. Inace, nema ga nigdje. Mislim, sve super, pametno zbori, itd itd. Ali ako nije nije skontao kako se ovdje pobjeduje...jbg onda.

Dakle, i on, i Falatar ce morati uraditi nesto.

Jer jedna izjava Zeljka kako ce on ovo, kako ce ono mu donese glasove. SDA da kolac stavi na izbornu listu, kolac ce imati osiguranih 250-300k glasova. Mislim, ovaj Mirsad se obezbjedio, njemu lova ne treba, dosao covjek pozelio domovinu, malo hoda, prica sa ljudima, sve super...ali ovim tempom, ovim radom...on ako bude imao 20-30k glasova, bice dobro...

Nadam se da zna sta radi. Ima jos malo vremena. Uostalom dolazi iz zemlje koja je fakticki izmislila Marketing. Trebao je povesti i kojeg savjetnika sa sobom.
Ne trebamo mi Mirsi. Mirso treba nama.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#963 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

halo_ba wrote: Hajde da ja vama kazem: osim Rajka Vasica, svako je pogodan.
U jednom organu u kojem je uvijek potreban konsenzus, a druga dva igraca su kvislinzi, mozes postaviti Abrahama Lincolna... ni on ne bi mogao nista uraditi. Doduse, bilo bi dobro da ne pobijedi kandidat SDA, jer su u proslom mandatu uvijek spremno nudili guzu partnerima iz HDZ-a.
Osim njega, pogodan je svaki Bosnjak koji iole voli svoju zemlju.
Tako gledano, pogodan je i Mirsad. Problem je u tome sto za Mirsada nije culo 80% biraca, pa ce on vjerovatno biti jezicak na vagi koji ce pretegnuti u korist SDA, uzimajuci nekom drugom kandidatu nekoliko hiljada glasova.
Vi precjenjujete i njegove mogucnosti kao clana predsjednistva (clan jednog gremija ce nas povesti u bolju buducnost - kako da ne) i njegovu popularnost medju biracima. Dovoljno je pogledati ko se zauzima za njega: uglavnom forumasi poznati po fix idejama.
Ipak, daj boze da se varam.
Umjesto umotavanja ovim na temi vec prezvakanim i ispljunutim nonsensima zasto jednostavno ne biti iskren i napisati ime kandidata za kojeg ces glasati i razlog zbog kojeg ces to uciniti.

Znaci jedini pogodni koji preostaju su Radoncic i Becirovic jer su dovoljno popularni i mogu pobijediti strasnog Dzaferovica koji ne smije nikako biti izabran jer mu je stranka trgovala sa HDZ. Jer su od ove dvojice kao stranke dokazale da nece trgovati sa mrskim neprijateljima a za svoj sicar. How yes no.

Uostalom u Predsjednistvo se ne biraju stranke nego najbolji kandidat imenom i prezimenom. Po stranackoj liniji za kandidate glasaju samo stranacki fanovi a svi ostali po nekoj svojoj procjeni. Ko ce kome tu biti jezicak od koristi je vrlo upitno. Mozda Mirsad otkine u korist tvoga kandidata.

Glas za Mirsada je glas novoj politici koju treba ohrabrivati pa makar i ne odnijela pobjedu na ovim izborima. U medjuvremenu je meni potpuno nebitno da li ce me jahati Murto ili Kurto.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#964 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

gospoda od covjeka :thumbup:

Image
Image
Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#965 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

halo_ba wrote: Hajde da ja vama kazem: osim Rajka Vasica, svako je pogodan.
U jednom organu u kojem je uvijek potreban konsenzus, a druga dva igraca su kvislinzi, mozes postaviti Abrahama Lincolna... ni on ne bi mogao nista uraditi. Doduse, bilo bi dobro da ne pobijedi kandidat SDA, jer su u proslom mandatu uvijek spremno nudili guzu partnerima iz HDZ-a.
Osim njega, pogodan je svaki Bosnjak koji iole voli svoju zemlju.
Tako gledano, pogodan je i Mirsad. Problem je u tome sto za Mirsada nije culo 80% biraca, pa ce on vjerovatno biti jezicak na vagi koji ce pretegnuti u korist SDA, uzimajuci nekom drugom kandidatu nekoliko hiljada glasova.
Vi precjenjujete i njegove mogucnosti kao clana predsjednistva (clan jednog gremija ce nas povesti u bolju buducnost - kako da ne) i njegovu popularnost medju biracima. Dovoljno je pogledati ko se zauzima za njega: uglavnom forumasi poznati po fix idejama.
Ipak, daj boze da se varam.

mozda ovaj tvoj odgovor najbolje oslikava zasto smo jad i bijeda od drzave i zasto tapcemo na jednom mjesto, ili cak mozd ai unazad idemo.

sta ba svako je pogodan, zna li iko u ovoj drzavi reci hocemo covjeka koji zna ekonomiju, koji zna pokrenuti zaposljavcanje, privuci investicije, olaksati firmama poslovanje , suzbiti kropuciju kroz zakonodavstvo itd
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#966 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by halo_ba »

Smrcak15 wrote:
halo_ba wrote: Hajde da ja vama kazem: osim Rajka Vasica, svako je pogodan.
U jednom organu u kojem je uvijek potreban konsenzus, a druga dva igraca su kvislinzi, mozes postaviti Abrahama Lincolna... ni on ne bi mogao nista uraditi. Doduse, bilo bi dobro da ne pobijedi kandidat SDA, jer su u proslom mandatu uvijek spremno nudili guzu partnerima iz HDZ-a.
Osim njega, pogodan je svaki Bosnjak koji iole voli svoju zemlju.
Tako gledano, pogodan je i Mirsad. Problem je u tome sto za Mirsada nije culo 80% biraca, pa ce on vjerovatno biti jezicak na vagi koji ce pretegnuti u korist SDA, uzimajuci nekom drugom kandidatu nekoliko hiljada glasova.
Vi precjenjujete i njegove mogucnosti kao clana predsjednistva (clan jednog gremija ce nas povesti u bolju buducnost - kako da ne) i njegovu popularnost medju biracima. Dovoljno je pogledati ko se zauzima za njega: uglavnom forumasi poznati po fix idejama.
Ipak, daj boze da se varam.

mozda ovaj tvoj odgovor najbolje oslikava zasto smo jad i bijeda od drzave i zasto tapcemo na jednom mjesto, ili cak mozd ai unazad idemo.

sta ba svako je pogodan, zna li iko u ovoj drzavi reci hocemo covjeka koji zna ekonomiju, koji zna pokrenuti zaposljavcanje, privuci investicije, olaksati firmama poslovanje , suzbiti kropuciju kroz zakonodavstvo itd
Ne razumijes ti to, moj Smrcak.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#967 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by halo_ba »

neon-x wrote:
halo_ba wrote: Hajde da ja vama kazem: osim Rajka Vasica, svako je pogodan.
U jednom organu u kojem je uvijek potreban konsenzus, a druga dva igraca su kvislinzi, mozes postaviti Abrahama Lincolna... ni on ne bi mogao nista uraditi. Doduse, bilo bi dobro da ne pobijedi kandidat SDA, jer su u proslom mandatu uvijek spremno nudili guzu partnerima iz HDZ-a.
Osim njega, pogodan je svaki Bosnjak koji iole voli svoju zemlju.
Tako gledano, pogodan je i Mirsad. Problem je u tome sto za Mirsada nije culo 80% biraca, pa ce on vjerovatno biti jezicak na vagi koji ce pretegnuti u korist SDA, uzimajuci nekom drugom kandidatu nekoliko hiljada glasova.
Vi precjenjujete i njegove mogucnosti kao clana predsjednistva (clan jednog gremija ce nas povesti u bolju buducnost - kako da ne) i njegovu popularnost medju biracima. Dovoljno je pogledati ko se zauzima za njega: uglavnom forumasi poznati po fix idejama.
Ipak, daj boze da se varam.
Umjesto umotavanja ovim na temi vec prezvakanim i ispljunutim nonsensima zasto jednostavno ne biti iskren i napisati ime kandidata za kojeg ces glasati i razlog zbog kojeg ces to uciniti.

Znaci jedini pogodni koji preostaju su Radoncic i Becirovic jer su dovoljno popularni i mogu pobijediti strasnog Dzaferovica koji ne smije nikako biti izabran jer mu je stranka trgovala sa HDZ. Jer su od ove dvojice kao stranke dokazale da nece trgovati sa mrskim neprijateljima a za svoj sicar. How yes no.

Uostalom u Predsjednistvo se ne biraju stranke nego najbolji kandidat imenom i prezimenom. Po stranackoj liniji za kandidate glasaju samo stranacki fanovi a svi ostali po nekoj svojoj procjeni. Ko ce kome tu biti jezicak od koristi je vrlo upitno. Mozda Mirsad otkine u korist tvoga kandidata.

Glas za Mirsada je glas novoj politici koju treba ohrabrivati pa makar i ne odnijela pobjedu na ovim izborima. U medjuvremenu je meni potpuno nebitno da li ce me jahati Murto ili Kurto.
Ja necu glasati ni za jednog, jer je ionako dijaspora kriva za sva sranja koja sami sebi pravite.
Taman posla da jos pocnete kukati kao Hrvati, kako vam drugi bira predsjednika.
Birajte koga hocete, eto vas tamo.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#968 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

Dijaspora koja zeli i moze pomoci je itekako vazan resurs ove zemlje. Logicno bi bilo i da glasaju za onoga ko im zeli osigurati platformu za aktivnije ukljucivanje . Dijaspora koja nema sta ponuditi osim pljuvanja i kompleksa naravno da ne treba nikome. Imamo takvih i ovdje i previse.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#969 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Sinapsa »

halo_ba wrote:
neon-x wrote:
halo_ba wrote: Hajde da ja vama kazem: osim Rajka Vasica, svako je pogodan.
U jednom organu u kojem je uvijek potreban konsenzus, a druga dva igraca su kvislinzi, mozes postaviti Abrahama Lincolna... ni on ne bi mogao nista uraditi. Doduse, bilo bi dobro da ne pobijedi kandidat SDA, jer su u proslom mandatu uvijek spremno nudili guzu partnerima iz HDZ-a.
Osim njega, pogodan je svaki Bosnjak koji iole voli svoju zemlju.
Tako gledano, pogodan je i Mirsad. Problem je u tome sto za Mirsada nije culo 80% biraca, pa ce on vjerovatno biti jezicak na vagi koji ce pretegnuti u korist SDA, uzimajuci nekom drugom kandidatu nekoliko hiljada glasova.
Vi precjenjujete i njegove mogucnosti kao clana predsjednistva (clan jednog gremija ce nas povesti u bolju buducnost - kako da ne) i njegovu popularnost medju biracima. Dovoljno je pogledati ko se zauzima za njega: uglavnom forumasi poznati po fix idejama.
Ipak, daj boze da se varam.
Umjesto umotavanja ovim na temi vec prezvakanim i ispljunutim nonsensima zasto jednostavno ne biti iskren i napisati ime kandidata za kojeg ces glasati i razlog zbog kojeg ces to uciniti.

Znaci jedini pogodni koji preostaju su Radoncic i Becirovic jer su dovoljno popularni i mogu pobijediti strasnog Dzaferovica koji ne smije nikako biti izabran jer mu je stranka trgovala sa HDZ. Jer su od ove dvojice kao stranke dokazale da nece trgovati sa mrskim neprijateljima a za svoj sicar. How yes no.

Uostalom u Predsjednistvo se ne biraju stranke nego najbolji kandidat imenom i prezimenom. Po stranackoj liniji za kandidate glasaju samo stranacki fanovi a svi ostali po nekoj svojoj procjeni. Ko ce kome tu biti jezicak od koristi je vrlo upitno. Mozda Mirsad otkine u korist tvoga kandidata.

Glas za Mirsada je glas novoj politici koju treba ohrabrivati pa makar i ne odnijela pobjedu na ovim izborima. U medjuvremenu je meni potpuno nebitno da li ce me jahati Murto ili Kurto.
Ja necu glasati ni za jednog, jer je ionako dijaspora kriva za sva sranja koja sami sebi pravite.
Taman posla da jos pocnete kukati kao Hrvati, kako vam drugi bira predsjednika.
Birajte koga hocete, eto vas tamo.
Stalno trazis antagonizaciju i trudis se da stvoris neprijatelje cak i tamo gdje ih nemas. Destruktivan si. Nemas dobre, nemas plauzibilne argumente. Ljudi su te par puta pitali (indirektnim dokaznim postupkom) kome ces dati glas - nisi jasno odgovorio. Zasto nisi? Mislim, u cemu je problem reci za sta se zalazes i zasto? Da, kada se izjasnis postaces ranjiv. Medjutim, ako imas dobre argumente, cega se onda bojis?
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#970 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by halo_ba »

Sinapsa wrote:
halo_ba wrote: Ja necu glasati ni za jednog, jer je ionako dijaspora kriva za sva sranja koja sami sebi pravite.
Taman posla da jos pocnete kukati kao Hrvati, kako vam drugi bira predsjednika.
Birajte koga hocete, eto vas tamo.
Stalno trazis antagonizaciju i trudis se da stvoris neprijatelje cak i tamo gdje ih nemas. Destruktivan si. Nemas dobre, nemas plauzibilne argumente. Ljudi su te par puta pitali (indirektnim dokaznim postupkom) kome ces dati glas - nisi jasno odgovorio. Zasto nisi? Mislim, u cemu je problem reci za sta se zalazes i zasto? Da, kada se izjasnis postaces ranjiv. Medjutim, ako imas dobre argumente, cega se onda bojis?
A da ipak posjetis kurs (da ne kazem nesto drugo) citanja?
Ne zivim u Bosni, ne glasam. Nema nikoga ko bi odgovarao mojoj predstavi o dobrom politicaru.
A na forumu radim isto sto i svi ostali: pisem ono sto mislim.
Neki problem?
A ti psihoanalizu pokusaj u mahali, mozda se nadje neki pacijent.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#971 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by halo_ba »

neon-x wrote:Dijaspora koja zeli i moze pomoci je itekako vazan resurs ove zemlje. Logicno bi bilo i da glasaju za onoga ko im zeli osigurati platformu za aktivnije ukljucivanje . Dijaspora koja nema sta ponuditi osim pljuvanja i kompleksa naravno da ne treba nikome. Imamo takvih i ovdje i previse.
Posto je ovaj forum pun kvislinga koji bi Bosnu rasturili radije danas nego sutra, a cak i njima se ne zabranjuje iznosenje njihovog misljenja, daleko destruktivnijeg od mog....
onda ces morati da se snadjes i sa mojim misljenjem. Koliko god ti to bilo uz nos.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#972 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by BarbaDue »

Od mene podrška, za milimetar čvršća nego ranije. Pratimo profesora i dalje. :bih:
bob marley
Posts: 71
Joined: 19/01/2013 17:20

#973 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by bob marley »

Sto se tice halo_ba dokazuje tvrdnju da je misljenje ko straznjica, svako ga ima. Ono ne nzaci nista bez argumenata. Nazalost spustio sam se na njegov ad hominem nivo, izgleda da se na ovom forumu mora tako. Sto se tice Mirsada i generalno situacije. Ja se nadam da ce Mirsad biti institucija oko koje ce se okupiti probosanske stranke. One se rvu izmedju sebe, podmecu nogu, prozivaju a one same bez ikakve politike, ideje. ODrzavaju skupove na etnicki cistim teritorijama a lafo zagovaraju multi kulti. Gdje i kako ? Odlaze tamo gdje znaju da ce naci glasove, tj. gdje vjeruju da će. Na taj nacin odrzavaju status quo i daju agument Covicu i Dodiku. Zato smo u situaciji da ne Srbi i Hrvati nego njihove fasisticke vodje danas drze taocima sve Bosance iskljucujuci ih kao politicki faktor. Bosanske stranke pri tom umjesto da klub Hrvata napune svojim kadrom i eliminisu HDZ i oni s njim sudjeluju tako da sjebo druge Bosanske stranke. Nazalost i one samo su drustva jednog lica u kojima su osobe koje bi i nesto ucinile marginalizovane i sklonjene u stranu. Nama treba neko ko ce bit institcija za BIH. Mi drzave i vlasti nemamo, mi imamo vladavinu stranaka. Institucije su nepostojece. Bakir, Dodik i Covic su institucije i njihove stranke. Neko mora bit osnova oko koje ce se progresivne politicke snage okupiti. Ko ce dati motiv i drugima da kazu evo moguce je, ja se nadma da ce se to pokrenuti u svijesti. Argumentacija da sa pozicije predjsednistva tesko promjeniti nesto haman treba ispast promocurna, svi mi znamo ovaj sistem i ovu drzavu. Niko nije glup. Ko misli da ce mir i pravda zavladat onog momenta kad se izbori zavrse taj nije normalan. Tek tad borba pocinje. Nema nista s neba. Ali koja je alternativa ? Otici, napustiti BiH. Prodati se i postati stranacki jatak ? Zivjeti slobodno, to nema alternativu. Sva će ova govna jednog dana biti jedva pola strane nekog udžbenika historije išvrljanih korica a naši će životi proći. Imamo odgovornost da nesto promjenimo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#974 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:
SSemir wrote:Glasaj za bakirovog potrcka, il zeljka..njihove glavne vodilje znas.
Bakirov kmet, mali od Zlatka i Zeljko patriJota. :D

Ovi idioti ne bi mogli biti predsjednici MZ u razvijenim drzavama, gdje 40% stanovnika zavrsava fakultet, bez da plati diplomu.
Jes. Zato valjda izaberu dva put Sarkozija pa onda Olanda
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#975 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by _BataZiv_0809 »

Joj kad krenu ove bajke o Zapadu
Locked