Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Hafis

#3001 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis » 23/08/2018 19:40

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:Nadriljekarstvo je krivično djelo.

Kad vi iz Stožerne tako zakmečite, sto bradatih Turaka u Kalesiji zaokruži Komšića.
Kalesija je to :)
Reuf će tebi i sličnima osobno uručiti plakete za doprinos u besplatnoj kampanji.
Zbrojat ćemo i njemu živči dobivene glasove na izborima,pa ćemo vidjeti jesam li zaslužio plaketu.
Karamatiću bi trebali bistu izliti, kad već stravu nisu.
Karamatiću treba pod hitno oduzeti mikrofon...čudi me da to već nije odrađeno.

rahmanjin

#3002 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by rahmanjin » 23/08/2018 21:29

Pa Suljagicu dragi sam sebi skoci u stomak oko ostavki na mjesto clana Predsjednistva. Jezik hoce pravo, samo predizborna suplja da bi se Komsic uhljebio i pored svih silnih promasenih sansi koje je imao i nista nije uradio.

Capsicum

#3003 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 29/08/2018 17:25

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kantona ... /180829076
:izet:
NAKON ŽALBE 

Kantonalni sud u Širokom Brijegu ukinuo presudu Emiru Suljagiću zbog komentara na Twitteru

Kantonalni sud Široki Brijeg ukinuo je prvostepenu presudu Općinskog suda u tom gradu, kojom je bivši zamjenik ministrice odbrane BiH Emir Suljagić osuđen za klevetu po tužbi nesuđenog bh. konzula u Chicagu Ivana Šušnjara.

"Žalbe parničnih stranaka se uvažavaju, prvostepena presuda se ukida i predmet se vraća prvostepenom sudu na ponovno suđenje", stoji u rješenju, uz obrazloženje da se to što se nekog nazove fašistom ili rasistom ne može samo po sebi izjednačiti sa činjeničnim stanjem o političkoj pripadnosti te osobe.

"Iz obrazloženja pobijane odluke bi proizlazilo da je tuženik (Ivan Šušnjar, op.n.) reagirao na određene izjave tužitelja kojim jednom narodu poriče pravo na jezik, identitet i postojanje", navodi se u obrazloženju. 

Podsjećamo, nesuđeni bh. konzul Ivan Šušnjar podnio je tužbu protiv Emira Suljagića zbog komentara koje je iznio na njegov račun na društvenoj mreži Twitter.

Naime, Šušnjar je tvrdio da ga je Suljagić nazvao "ustašom", "rasistom" i "rasističkim smećem" u periodu dok je još uvijek bila aktuelna priča o imenovanju novog konzula BiH u Chicagu.

GandalfSivi

#3004 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi » 04/09/2018 16:19

Ponekad odem na Twitter kod Emira da vidim ko nam je neprijatelj drzave za taj dan. Pa tako vidim da je neprijatelj dana za danas bio Denis Becirovic, jer je "odlucio da se ne pojavi na sjednici Parlamenta BiH, te da ne glasa protiv smjene Mektica, te time da preda sigurnosni sektor BiH u ruke HDZ-a". Kako se Denis pojavio, i kako je glasao protiv smjene, Reuf je barem imao obraza da se pospe pepelom i da napise da se Denis pojavio, dok s druge strane, Emir se poceo baviti radom na selu ili tako nesto...

Sve za ujedinjenu ljevicu :-)

Roccohljup

#3005 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup » 04/09/2018 16:28

GandalfSivi wrote:Ponekad odem na Twitter kod Emira da vidim ko nam je neprijatelj drzave za taj dan. Pa tako vidim da je neprijatelj dana za danas bio Denis Becirovic, jer je "odlucio da se ne pojavi na sjednici Parlamenta BiH, te da ne glasa protiv smjene Mektica, te time da preda sigurnosni sektor BiH u ruke HDZ-a". Kako se Denis pojavio, i kako je glasao protiv smjene, Reuf je barem imao obraza da se pospe pepelom i da napise da se Denis pojavio, dok s druge strane, Emir se poceo baviti radom na selu ili tako nesto...

A ni riječi sto ŽK nije usta otvorio za 4 god :D

nego, hoceš platiti pivu negdje na Dupont circle za koju heftu :D

GandalfSivi

#3006 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi » 04/09/2018 16:34

Roccohljup wrote:
GandalfSivi wrote:Ponekad odem na Twitter kod Emira da vidim ko nam je neprijatelj drzave za taj dan. Pa tako vidim da je neprijatelj dana za danas bio Denis Becirovic, jer je "odlucio da se ne pojavi na sjednici Parlamenta BiH, te da ne glasa protiv smjene Mektica, te time da preda sigurnosni sektor BiH u ruke HDZ-a". Kako se Denis pojavio, i kako je glasao protiv smjene, Reuf je barem imao obraza da se pospe pepelom i da napise da se Denis pojavio, dok s druge strane, Emir se poceo baviti radom na selu ili tako nesto...

Javi se, tu sam...

kluz franjo

#3007 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by kluz franjo » 04/09/2018 16:37

Dok ste vas dvojica još tu...
Pregledao sam sve ove DF/GS liste. I na državnom i na federalnom nivou.
Ne mogu da pronađem Emira i Reufa.
Jesu li kandidati ili nisu?

Roccohljup

#3008 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup » 04/09/2018 16:41

GandalfSivi wrote:
Roccohljup wrote:

Javi se, tu sam...
valja :izet:

Roccohljup

#3009 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup » 04/09/2018 16:42

kluz franjo wrote:Dok ste vas dvojica još tu...
Pregledao sam sve ove DF/GS liste. I na državnom i na federalnom nivou.
Ne mogu da pronađem Emira i Reufa.
Jesu li kandidati ili nisu?
nemam snage pratiti jer su me razoocarali sto su se priklonili ŽK (nakon svega i sa jedne i sa druge strane).

Mozda im je obecao da ce biti mandatari ili ministri kad pobjede na izborima :D :D :D :D

Roccohljup

#3011 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup » 04/09/2018 16:58

kluz franjo wrote:OK. Hvala
trebas to pitati Capsija.....on je najupućeniji :izet:

kluz franjo

#3012 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by kluz franjo » 04/09/2018 17:00

Ne mere.
S Capsijem sam na ignore...
:(

GandalfSivi

#3013 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi » 04/09/2018 17:12

Neko rece da je Reuf na kantonalnoj listi, za Emira ne znam...

kluz franjo

#3014 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by kluz franjo » 04/09/2018 17:16

GandalfSivi wrote:Neko rece da je Reuf na kantonalnoj listi, za Emira ne znam...
Ihh, Reuf na kantonalnoj...
Gandalfe, Gandalfe
Voliš ti mene zahebavati.
Ali priznajem dobra fora. :wink:

GandalfSivi

#3015 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi » 04/09/2018 17:24

kluz franjo wrote:
GandalfSivi wrote:Neko rece da je Reuf na kantonalnoj listi, za Emira ne znam...
Ihh, Reuf na kantonalnoj...
Gandalfe, Gandalfe
Voliš ti mene zahebavati.
Ali priznajem dobra fora. :wink:
Ozbiljno ti kazem, ali ne znam odakle mi info, mozda je neko ovdje ranije spomenuo...

kluz franjo

#3016 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by kluz franjo » 04/09/2018 17:25

Veliko izvinjenje kolegi Gandalfu,
Jebote... u pravu si.
http://www.izbori.ba/Documents/Opci_izb ... u_2018.pdf (str. 47)

"Karma is a bitch"

Ništa. Vozdra.

Roccohljup

#3017 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup » 05/09/2018 11:15

Evo kako GS vidi bratski i osmanlijski STAV :-) :-) :-)
USMJERENI PROTIV SDP-A: GRAĐANSKA STRANKA NIHADA ČOLPE

Listu Građanske stranke (GS) predvode Nihad Čolpa, profesor Bahrudin Šarić, pjevač Muhamed Fazlagić Fazla… Lider GS-a Nihad Čolpa pod kontrolom je prvog predsjednika i osnivača te stranke Reufa Bajrovića. Funkciju predsjednika GS-a Reuf Bajrović ustupio je Nihadu Čolpi. Međutim, Bajrović je sebi osigurao poziciju glavnog ideologa te stranke, koju i dalje usmjerava do konačnog iščeznuća s političke scene ili nekog novog sjedinjenja sa srodnom strankom poput DF-a. Kontinuirano propadanje najvažnija je zajednička karakteristika Komšićevog DF-a i Čolpinog (Bajrovićevog) GS-a.

GS-u propast garantira vrlo čudno ponašanje Bajrovića na političkoj sceni u BiH. Izazov njegove politike jeste da učini sve što može kako bi oslabio SDP, a da SDP-ov kandidat za člana Predsjedništva Denis Bećirević bude poražen. GS zahtijeva da se SDP-ov kandidat za člana Predsjedništva Bećirević izjasni o “kriminalnim radnjama užeg rukovodstva SDP-a i njima pridružene budžetske rodbine”. Taj GS-ov zahtjev ima karakter kritike Šuhretu Fazliću, gradonačelniku Bihaća, koji je na tu funkciju došao po GS-ovim rezultatima lokalnih izbora, ali se, uprkos svojim stranačkim šefovima, opredijelio za podršku Bećireviću.

Bajrovićevo ponovno približavanje DF-u i Komšiću motivirano je njegovom željom da maksimalno oslabi SDP. Borba protiv jačanja SDP-a može se smatrati osnovnim razlogom Bajrovićevog “pomirenja” s Komšićem i DF-om. U kampanji pred opće izbore u BiH oktobra 2018. godine Bajrović čini sve što može da bošnjački glasovi za člana Predsjedništva odu kandidatu za člana Predsjedništva iz reda Hrvata Željku Komšiću. Bajrović misli “da je najveća patriotska i intelektualna obaveza da se uradi sve da pobijedi Komšić”. Poziva članstvo SDP-a da glasa za Komšića, a ne za SDP-ovog kandidata Denisa Bećirevića, smatrajući da je SDP učinio veliku grešku jer je kandidirao Bećirevića, a odbacio kandidaturu Željka Komšića. Kandidiranje Komšića od strane SDP-a značilo bi da ta stranka na čelu s Nikšićem utječe na glasače bošnjačke nacionalnosti da glasaju za kandidata Hrvata – Željka Komšića.

Bajrović se u posljednje vrijeme pozicionira kao euroskeptik. On “zna” da “nikada niti jedna unija nije preživjela nakon što ju je jedna njena članica napustila”. U tom pogledu Bajrović dijeli mišljenje sa sličnim desničarskim euroskepticima i predviđa raspad EU. Nema povjerenja u NATO i EUFOR kao sigurnosne institucije međunarodne zajednice u BiH. Smatra da EUFOR u BiH ne bi mogao odbraniti sebe, a kamoli državu BiH. Bajrović širi defetizam, posebno u pogledu mogućnosti očuvanja mira u BiH, te zagovara militarističke stavove koji se implicitno mogu razumjeti i kao njegove sugestije za paravojno organiziranje patriota BiH. Ovakvu su retoriku prepoznali hrvatski i srpski nacionalistički mediji, te je često koriste unutar općeg trenda prikazivanja Bošnjaka kao radikala koji zazivaju rat. Ovakav zaokret u pogledu na poziciju BiH i bošnjačkog naroda prema Evropi i euroatlantskim integracijama bilo bi najveće iznenađenje u predizbornoj kampanji 2018. kada bi GS imao snage da postigne značajniji rezultat na izborima. No, s obzirom na to da je to malo vjerovatno, vodstvo GS-a ostaje zarobljeno na političkoj margini iako je ponekad vrlo uspješno u širenju glasnih i bombastičnih izjava po medijima.

Capsicum

#3018 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 05/09/2018 11:43

Ali ljudi hladno napravili analizu SDA protiv svih ostalih. Nemaju ni najmanje želje da sakriju čije su glasilo :D

A analiza im je generalno ko da je pisalo neko dijete od 14 godina. Nigdje objektivnosti. Puna nekih ličnih i stranačkih animoziteta, nacionalističkih predrasuda itd. Totalno neozbiljan medij.

Roccohljup

#3019 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup » 05/09/2018 14:20

Capsicum wrote:Ali ljudi hladno napravili analizu SDA protiv svih ostalih. Nemaju ni najmanje želje da sakriju čije su glasilo :D

A analiza im je generalno ko da je pisalo neko dijete od 14 godina. Nigdje objektivnosti. Puna nekih ličnih i stranačkih animoziteta, nacionalističkih predrasuda itd. Totalno neozbiljan medij.

za razliku od avaza, oni su transparentni u smislu ko im je nalogodavac i poslodavac :D :D :D

Capsicum

#3020 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 05/09/2018 14:25

Avaz je osnivač tog "nezavisnog" novinarstva. Faktor, Stav, Slobodna Bosna itd. sve je to došlo kasnije. Prvi se pamte :D

Novak20

#3021 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Novak20 » 09/09/2018 13:07

Gledam iz nedjeljne dosade tviterluk E. Suljagića.

Teme po paušalnoj procjeni: HDZ, HB, Hrvatska i Hrvati 70%+, Dodik RS, rat, genocid, logori, Kosovo, 25%. međunarodna scena -2%, NS, SDP, sporadično SBB u negativnom kontekstu +2%, lična pitanja i Ataturk 1%.

Bilo koji aktuelni problem građana izazvan nebrigom vlasti ili kritika SDA vlasti cca +0 %. Skoro pa apsolutno ništa. O rješenju nekog problema ljudi, građana, interesnih grupa, pojedinaca da ne pričam. Mislim, nisam iznenađen ali mi je nevjerovatno kakav je to političar i kako fercera. Nigdje u tviterluku ne vidi obične ljude niti ga interesuju. Osim u vlastitom domu. Tužno.

https://twitter.com/suljagicemir1

Banksy

#3022 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Banksy » 09/09/2018 15:04

Šališ se? Ne grizeš ruku koja te hrani. Naučio je to Suljagić još na samom početku, dok je služio kod SDA, gradivo utvrdio pišući knjigu o Lagumdžjiji, a sve apsolvirao služeći Komšiću.
Svaka vlast ima plaćenu megafon desnicu. Kod nas, danas, to su SDA i Suljagić.

Capsicum

#3023 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 09/09/2018 15:12

Nešto gledam ove NS botove po forumu i društvenim mrežama... Tragikomična mi je opterećenost sa GS-om kojeg smatraju minornim. Stranka im pukla po šavovima, otjerali ključne ljude, uveli unutarstranački FBI da istražuju komunicira li ko s nekim iz GS-a, a najsmješnije mi je kad po direktivi u bilo kojim varijantama prognoza izbora izostavljaju GS. Ono, ne smije se ni spomenuti da mogu proći prag. Treba im zametnuti trag :D

Kakva je to paranoja, strah, mržnja... Bukvalno ljudi imaju noćne more sa Emirom Suljagićem u glavnoj ulozi :lol:

Novak20

#3024 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Novak20 » 09/09/2018 15:23

Capsicum wrote:Nešto gledam ove NS botove po forumu i društvenim mrežama... Tragikomična mi je opterećenost sa GS-om kojeg smatraju minornim. Stranka im pukla po šavovima, otjerali ključne ljude, uveli unutarstranački FBI da istražuju komunicira li ko s nekim iz GS-a, a najsmješnije mi je kad po direktivi u bilo kojim varijantama prognoza izbora izostavljaju GS. Ono, ne smije se ni spomenuti da mogu proći prag. Treba im zametnuti trag :D

Kakva je to paranoja, strah, mržnja... Bukvalno ljudi imaju noćne more sa Emirom Suljagićem u glavnoj ulozi :lol:
:lol:

Iskreno, od E.S. kao političara me može biti jedino strah. Mržnja prema objektima mu sijeva iz svake riječi. Nisu mi jasni samo oni koji ga do u detalj kopiraju. Njih vjerovatno ne hrani stranka u/na vlasti.

GandalfSivi

#3025 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi » 09/09/2018 16:09

Capsicum wrote:Nešto gledam ove NS botove po forumu i društvenim mrežama... Tragikomična mi je opterećenost sa GS-om kojeg smatraju minornim. Stranka im pukla po šavovima, otjerali ključne ljude, uveli unutarstranački FBI da istražuju komunicira li ko s nekim iz GS-a, a najsmješnije mi je kad po direktivi u bilo kojim varijantama prognoza izbora izostavljaju GS. Ono, ne smije se ni spomenuti da mogu proći prag. Treba im zametnuti trag :D

Koji izborni prag kada se GS nije kandidovao ni na federalnom ni na drzavnom nivou? Ozbiljno pitam, ako su Emir i Reuf na kantonalnim listama, ima li iko iz GS-a na federalnoj ili drzavnoj listi kroz koaliciju?

Locked