Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Heartbeats

#1351 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Heartbeats » 07/04/2017 12:13

Inače o vjerodostojnosti Slobodne Bosne najbolje govori da je u međuvremnu prestala izalaziti, da postojeći portal uređeje Aljoša Čampara i da Senad Avdić već godinu dana ne izlazi iz kuće jer je morao novinu prepustiti zelenim koji je korite kao servis za demante postojeće vlade.

putokaz1

#1352 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 » 07/04/2017 14:06

Gledoa sma snimak intervijua i svidio mi se
ekstra je lik
ali radikalan,privlači glasove ,krade od NS ili SDP,ali akoprođu prag valjda mogu proću u KS,USK,BPK onda je to dobro
ali ako dobiju 2% onda su te glasove ukrali SDP u

Capsicum

#1353 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 07/04/2017 15:02

Ma prolaze oni prag i jos dosta vise i to glat, sto bi se reklo...

Ridjobrki

#1354 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Ridjobrki » 07/04/2017 17:06

Obzirom na stanje na toj ljevici ne mislim da je Reuf išta gori od ostatka ponude. Lik nije loš igrač, samo je slab u duelima, vidim da je popravio javni nastup i izgleda daleko ozbiljnije i uvjerljivije nego ranije. Za nijansu je to i nonšalantnije, opuštenije i počeo je "šukati" na pravi način i to treba pozdraviti. Još uvijek mi je neuvjerljiv u dijalogu i diskusiji, koliko god bio čak i zanimljiv, konstruktivan i konkretan kad ima prostora da sam gradi priču.

Lično sam mu zamjerao formiranje nove stranke i novo cijepanje strane kojoj treba konsolidacija ali to je prošla stvar, sad je sve bolje od recimo raspalog DF-a i daljnje dezintegracije tako da se nadam da će Reuf i GS mudro rasti i razvijati se i da će to voditi ka nekom okrupnjavanju i definiranju građanske opcije u BiH. Nema još puno vremena, opći izbori su prekosutra i ko god misli drugačije nema se čemu dobrome nadati.

putokaz1

#1355 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 » 07/04/2017 17:25

Capsicum wrote:Ma prolaze oni prag i jos dosta vise i to glat, sto bi se reklo...
Sarajevo da
ali
valja stvarit Organizaciju izvan,ako ih Šuhret povuče imaju i USK te BPK
ZDK,SBK,HNK sva ljevica je tanka
TK mislim da SDP tu neprkosnoven ,možda čak i dostigne SDA.
Ali jedina stranka ljevice koja ima LIDERA je GS.
Nikšić je Ništa,a Pedja je jednak član kao i Grac ili Sabina.DF Nepostoji
Lidera je imao i SBB,imala i SBIH dok su imali i držali su se.Kod jednih otišao u Penziju kod drugih u Zatvor.
SDP vuče IME,NS gradski pravac i nove Lijevo centar politika,a GS LIDER.

Mirza007

#1356 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Mirza007 » 07/04/2017 17:30

putokaz1 wrote:
Capsicum wrote:Ma prolaze oni prag i jos dosta vise i to glat, sto bi se reklo...
Sarajevo da
ali
valja stvarit Organizaciju izvan,ako ih Šuhret povuče imaju i USK te BPK
ZDK,SBK,HNK sva ljevica je tanka
TK mislim da SDP tu neprkosnoven ,možda čak i dostigne SDA.
Ali jedina stranka ljevice koja ima LIDERA je GS.
Nikšić je Ništa,a Pedja je jednak član kao i Grac ili Sabina.DF Nepostoji
Lidera je imao i SBB,imala i SBIH dok su imali i držali su se.Kod jednih otišao u Penziju kod drugih u Zatvor.
SDP vuče IME,NS gradski pravac i nove Lijevo centar politika,a GS LIDER.
Mora se ljevica ujediniti sto prije, ako misle ista ozbiljno napraviti.
SDP+DF+GS+NS.
Ili makar napraviti predizbornu koaliciju.

putokaz1

#1357 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 » 07/04/2017 17:48

A šta je s ''Ljevicom'' SDU,USD,SDF,SUND,LDS,LIBH,GDS...Da li su kao DF 2016 ustvari SDA?

rajvosa1

#1358 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by rajvosa1 » 07/04/2017 17:49

Stranka NVO uhljeba i demagoga. Osim svakodnevnog bombardiranja saopćenjima ne znam šta mogu ponuditi? I kako drugi čovjek stranke koja sebe definira kao građansku može biti neko ko mlati svoju ženu na javnom mjestu???

arzuhal

#1359 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by arzuhal » 07/04/2017 17:54

Ja skoro odem na stranicu GS da se podrobno upoznam sa Statutom, Programom, Ciljevima...Pročitam sve što je bilo na stranici da a nisam ni dva gutljaja pive popio... :mrgreen:

Meni je Reuf simpa, pogotovo što ga napadaju a la poskokovci, pa i Emir zna vako kazat pođahkad, al' inače samo bacaju parole nake o antifašizmu, građanskoj BiH, drž-ne daj...Nešto malo bolje nego, eto, kad se raja nađe pred granapom, sjednu na gajbe da ogule mandarinu ili malo narendaju parizera, i priča se velika priča...

Hoću reći, neka sama suština priče GS mi je ok, podržavam :mrgreen:

putokaz1

#1360 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 » 07/04/2017 17:58

Ja se bojimm da bi Reuf ipak mogao bit budući DF,da digne ručicu kad SDA -u zatreba....

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#1361 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by sabina1 » 08/04/2017 19:47

Banksy wrote:
Ma, neće niko, kakva kandidatura. Potrošeni pajac je tu samo da muti vodu. Ali što ga se prije riješe, bolje po njih, sve. I po eventualne glasače, naravno.
Neće ga se riješiti.

Srdačan pozdrav.

General War

#1362 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by General War » 08/04/2017 19:54

Ridjobrki wrote:Obzirom na stanje na toj ljevici ne mislim da je Reuf išta gori od ostatka ponude. Lik nije loš igrač, samo je slab u duelima, vidim da je popravio javni nastup i izgleda daleko ozbiljnije i uvjerljivije nego ranije. Za nijansu je to i nonšalantnije, opuštenije i počeo je "šukati" na pravi način i to treba pozdraviti. Još uvijek mi je neuvjerljiv u dijalogu i diskusiji, koliko god bio čak i zanimljiv, konstruktivan i konkretan kad ima prostora da sam gradi priču.

Lično sam mu zamjerao formiranje nove stranke i novo cijepanje strane kojoj treba konsolidacija ali to je prošla stvar, sad je sve bolje od recimo raspalog DF-a i daljnje dezintegracije tako da se nadam da će Reuf i GS mudro rasti i razvijati se i da će to voditi ka nekom okrupnjavanju i definiranju građanske opcije u BiH. Nema još puno vremena, opći izbori su prekosutra i ko god misli drugačije nema se čemu dobrome nadati.
Cim "padobranci" namirisu da moze postat prijetnja..eto njih kod njega da rovare i preletaju.

putokaz1

#1363 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 » 09/04/2017 01:53

Moj treći izbor je GS

Haris.ba

#1364 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Haris.ba » 09/04/2017 08:01

Heartbeats wrote:Inače o vjerodostojnosti Slobodne Bosne najbolje govori da je u međuvremnu prestala izalaziti, da postojeći portal uređeje Aljoša Čampara i da Senad Avdić već godinu dana ne izlazi iz kuće jer je morao novinu prepustiti zelenim koji je korite kao servis za demante postojeće vlade.
Da mene brane argumentacijom koju koristi avaz (a svaki dan prepisuje od a do ž tekstove te iste novine u temama koje im koriste) ja bih skontao da se krećem u pogrešnom društvu.

Capsicum

#1365 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 24/04/2017 18:13

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... icu/199835
GS poziva sve nezaposlene građane da se molbom za posao lično obrate Bakiru Izetbegoviću

Zašto se Bakir Izetbegović ne nalazi na optužnici Tužilaštva Kantona Sarajevo, zajedno sa Zukićem, Kukićem i Sarajlićem, pitaju se iz Građanskog saveza.

24.04.2017 17:36
Piše: Oslobođenje PORTAL
0
Foto: Arhiva Oslobođenja
Uzimajući u obzir da je Kabinet člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića 22.04.2017. godine demantirao navode iz teksta "Elektroprivreda BiH: Izetbegovićev kabinet pisao preporuke za zapošljavanje bez konkursa" autora A. Avdića, objavljenom na portalu Žurnal, uz ocjenu da je u njemu iznesen niz netačnih navoda s ciljem formiranja iskrivljene percepcije u javnosti, te da je isti portal danas objavio materijalne dokaze Akt Predsjedništva BiH, broj 12-37-301-1/16, od 27. januara 2016. godine upućen Vladi Federacije BiH i Akt Elektroprivrede BiH, broj 03-4-5- 282 55/16 od 26. aprila 2016. godine naslovljen kao "Prijedlog za donošenje odluke o davanju saglasnosti", Građanski savez (GS) traži od Kabineta člana Predsjedništva BiH, Bakira Izetbegovića da se izjasni o gore navedenim dokazima koji upućuju na korištenje svog uticaja i službenog položaja na nezakonita zapošljavanja u gore navedenom javnom preduzeću.

GS traži od Tužilaštva Kantona Sarajevo da odgovori na njihov upit da ukoliko postoje materijalni dokazi da je Bakir Izetbegović koristio svoj uticaj za nezakonita zapošljavanja, zašto se Bakir Izetbegović ne nalazi na optužnici Tužilaštva Kantona Sarajevo, zajedno sa Zukićem, Kukićem i Sarajlićem, pitaju se iz ove stranke.

- Vrijeme je da neko snosi odgovornost za to što je u ovoj zemlji stvorena povlaštena kasta političara na vlasti, čiji kriminal redovno ostaje neprocesuiran i temeljito se zataškava. Povjerenje građana u pravosudne institucije je vjerovatno na najnižem nivou od njihovog nastanka. Pozivamo sve poštene ljude u institucijama ove države, koji posjeduju informacije o kriminalnim aktivnostima da ih objelodane javnosti i na taj način aktivno doprinesu raskrinkavanju kriminalnih grupa koje upravljaju najvažnijim institucijama u ovoj državi, navode u saopćenju iz Građanskog saveza.

Još jednom podsjećaju javnost da su, nakon što je Žurnal 22.04.2017. godine objavio da postoje dokazi da su nezakonito zapošljavanje u javna preduzeća naređivali i drugi visoki zvaničnici SDA uključujući i samog predsjednika Bakira Izetbegovića, tražili od Predsjedništva BiH, Tužilaštva KS-a, Ministarstva za boračka pitanja Federacije BiH i Elektroprivrede da se očituju o gore navedenim navodima.

Osim toga, kako u saopćenju piše, tražili su i od kabineta Bakira Izetbegovića da se vrlo jasno ogradi ili da prihvati odgovornost za nezakonito zapošljavanje, odnosno krivično djelo trgovine uticajem u slučaju zapošljavanja u Elektroprivredu BiH.

- Obzirom da očigledno u ovoj zemlji građani mogu do posla samo uz pomoć Bakira i Sebije Izetbegović te njihovih najbližih saradnika iz SDA, pozivamo sve nezaposlene građane da se pismenim putem, molbama za posao, obrate lično Bakiru Izetbegoviću na ispod navedenu adresu, sa naznakom „Molba za posao", zaključili su u saopćenju iz GS-a.

n/r Bakir Izetbegović
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine
Maršala Tita 16
71000 Sarajevo

KB9

#1366 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by KB9 » 30/04/2017 08:42

reufaga je mudonja, to mu se mora priznat, da li je tacan je drugi par cipela :lol:

putokaz1

#1367 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 » 30/04/2017 09:57

Imamo Bake Beg,Reuf Aga..zanimljive prefikse imaju naši političari

Vipsilon

#1368 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Vipsilon » 30/04/2017 15:35

KB9 wrote:reufaga je mudonja, to mu se mora priznat, da li je tacan je drugi par cipela :lol:
Tebi je čovjek mudonja koji je cijeli rat bio u Turskoj, pario muda, dok je narod ovdje ginuo, stradao. Školovao se vani, spremao, odrastao, i došao kad se sve smirilo da soli pamet o novoj jugoslaviji istraumatiziranim Bošnjacima. On uopšte ne shvata i ne razumije rat jer ga nije proživio na svojoj koži. Zbog toga olako prelazi preko žrtava, brojki, povlači paralele sa ratnim zbivanjima u drugom svjetskom ratu i izvlači neki paušalan zaključak, ako smo se mogli pomiriti tad, možemo i sad. Popišam se ja na taj argument i podvalu.

Šta on konkretno nudi, sva njegova priča je neka uličarska pljuvačina "SDA ne valja". Nudi li ikakva riješenja, poboljšanja, planove, agende. Spomene li ikad ekonomiju, radnike, preduzeća?

Ovakvi šarlatani na našoj političkoj sceni ne trebaju jer ih ima već previše. Reuf je još samo jedan Radončić, a Suljagić samo još jedan Zlatko.

JThomas

#1369 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by JThomas » 30/04/2017 15:48

a ovi iz sda i "boračkih" udruženja što su isto bili u turskoj, oni nisu pobjegli nego se strateški povukli...

iz Mostara

#1370 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by iz Mostara » 30/04/2017 15:51

JThomas wrote:a ovi iz sda i "boračkih" udruženja što su isto bili u turskoj, oni nisu pobjegli nego se strateški povukli...
Matica turska, babo erdo, sultan naš itd

JThomas

#1371 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by JThomas » 30/04/2017 15:51

u interesu naroda, da ga ne ostave bez vođstva i vizije...

Heartbeats

#1372 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Heartbeats » 30/04/2017 16:45

Sram da bude Reufa što je sa 12 godina bio u Turskoj! Da je sa 20 i nešto hod'o u dimijama i bio "zadužen" za humanitarnu pomoć k'o Zukić ili u trezoru narodne banke pio ptičije mlijeko k'o Junior&Protector of Sebija, bio bi poželjan da priča. Ovako sram ga bilo.

Novak20

#1373 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Novak20 » 30/04/2017 16:51

Heartbeats wrote:Sram da bude Reufa što je sa 12 godina bio u Turskoj! Da je sa 20 i nešto hod'o u dimijama i bio "zadužen" za humanitarnu pomoć k'o Zukić ili u trezoru narodne banke pio ptičije mlijeko k'o Junior&Protector of Sebija, bio bi poželjan da priča. Ovako sram ga bilo.
:lol:

:thumbup:

Fakat bi se mogla dobra lista sastavit' od vojno sposobnih SDA-ovaca koji su fatali krivine a sad su u vrhu vlasti.

I sram i spam da ih bude. :D

Vipsilon

#1374 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Vipsilon » 30/04/2017 17:14

Reuf nije proživio rat, Reuf ne bi trebao da se bilo šta pita u ovoj zemlji. I sam kaže da je zarađivao vani. Neka nas ne brani, hvala mu. Široko mu polje.

Heartbeats

#1375 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Heartbeats » 30/04/2017 18:02

Vipsilon wrote:Reuf nije proživio rat, Reuf ne bi trebao da se bilo šta pita u ovoj zemlji. I sam kaže da je zarađivao vani. Neka nas ne brani, hvala mu. Široko mu polje.
Nije ni Sebija pa se opet više pita nego pola vladajuće partije i zaštićena je k'o mediteranska foka izgleda.
A vala ne znam ni da joj je čo'ek nekog plahog rata vidio...
Nego jesi ti ozbiljan sa ovim argumentima ili sam ja samo gori što ti odgovaram?

Locked