Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Haris.ba

#976 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Haris.ba » 22/10/2016 12:04

KB9 wrote:nagovori se ovaj kod senada, dobar je bio, dobar memo 8)
Vjerujem da je što se tiče unutrašnje politike u stranci Nikšić strašan političar (čim je isplivo za predsjednika stranke). Ali, što se tiče javne prezentacije je očajan. Jednostavno ne zna objasniti, i misli da narod prati sve, da sve što kaže je općepoznato.

A Reufu je bilo bolje da je imao onu spiku prije izbora. Mada je sebi vezao ruke kandidaturom za načelnika.
Što se tiče medija, nastupa - ima znanje.

Biće zanimljivo za opće izbore. Vjerovatno će Suljagić opet biti kandidat za člana predsjedništva. I u srazu sa Zvizdićem i Radončićem ima lijepe šanse. Računajući da se dogovore da DF i SDP nemaju svoje kandidate. Ali, ostalo je tanko. Jer, imaju 4 stranke koje ozbiljno igraju na isto biračko tijelo. Dok ne riješe međusobne odnose, i naprave neki dogovor za zajednički nastup, teško da će uspjeti. Jer SBB ne ide nigdje, i imaće rezultat. A ni SDA neće imati loš rezultat. Jednostavno, matematika nije povoljna.

zippoo87

#977 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by zippoo87 » 22/10/2016 12:10

Capsicum wrote:Uglavnom cekaju i mole Boga da se DF sto prije raspadne, pa da ne moraju da predvode koaliciju protiv svojih starih partnera SDA :)
ja zbog tebe i ovog drugog bota @homer nisam vise od mjesec dana pisao na ovoj temi a to sam tebi napisao da necu vise pisati,jer vas dvojica ste nesto najgore sto GS moze imati da ih "guraju"
ja mislim da se sa ovim slaze 90% ucesnika na politickim temama

nisam pisao,jer sam rekao da cu cekati rezultate izbora pa cu se opet ukljuciti u raspravu ali kada god udjem i procitam post od tebe ili homera,meni se smuci

bolan pokusajte biti konstruktivni,pokusajte stvari sagledati iz vise uglova,pokusajte razmisljati malo a ne samo spominjati druge
evo ti od kako si na forumu,pravis paralelu izmedju SDA i NSa,iako svi znamo da od toga nema nista ali ti pokusavas ono "vise puta izrecena laz postaje istina"
meni je jadno vise to citati i replicirati na te tvoje gluposti ali eto,daj sada kada si vidio i ti i svi mi gdje je GSu mjesto,daj da razgovaramo na tom fonu
sada se bunite sto GS niko nije pozvao na razgovore a potpuno su irelevantan faktor u politickom prostoru,to je realnost ...drugo su simpatije

prestanite sebi davati autogolove i pustite da se na temi razvija konstruktivan dijalog a ne ovo sto vas dvojica botova radite

i btw.sada sam odgledao intervju Reufa u CDu i moram priznati da je ovo prvi intervju koji sam gledao a da je RB bio dobar,smiren i da je razmisljao sta prica
primjecujem da mu puno bolje lezi tip intervjua nego dijaloske emisije,gdje se zacas pogubi,pocne pricati izvan teme i pocne prepirku sa gostima u studiju
svidja mi se i njegovo drzavotvorno razmisljanje i sto direktno proziva krivce,koje svi vide ali rijetki spomenu

zunazu

#978 Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by zunazu » 22/10/2016 12:49

Reuf Bajrović je profil političara koji je neophodan ovoj državi. Svako ko bude u prilici a ne omogući mu da 2018. dobije visoku funkciju u ovoj državi je neprijatelj države. Ja bih mu dao mjesto ministra vanjskih poslova ili premijera na nekom od viših nivoa. Čovjek zaslužuje potpunu i nesumnjivu podršku svih nas koji mislimo dobro Bosni i Hercegovini.

Capsicum

#979 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 22/10/2016 12:56

Tebi stalno nešto muka. Valjda ne možeš da podneseš drugačije mišljenje. Uspio si se na temi NS čak posvađat sa čovjekom koji vam se htio priključit. Tako da ne ne čudi da ti je muka od mišljenja nekog ko ne podržava ista politička stajališta.
Što se tiče nepozivanja GS u koaliciju, iako su na prvom sastanku bili, to je samo nastavak politike koja je počela u toku kampanje, kada je NS shvatila da se pojavila druga stranka koja bi mogla pokupiti glasove razočaranih ljevičara. Dakle čisto podmetanje noge. Drugi razlog je naravno strah od predvođenja koalicije protiv SDA, s kojima su imali dobru saradnju do sada. Osim toga, svjesni su i toga da realno nemaju kadar za neke velike domete i da bi se vrlo brzo vidjelo da "iz prazne ne puca". Zato je bolje čekati ne bi li SDA uspjela kupiti kojeg čovjeka pa da ne moraju uopšte ni pokušavati formirati koaliciju, još ne daj bože da moraju u nju zvat GS sa svojih samo 3 poslanika u Sarajevu...

Uglavnom mislim da je GSu bolje da ne ulazi u bilo kakve koalicije sa NS. Samo bi im otupili oštricu.

zippoo87

#980 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by zippoo87 » 22/10/2016 13:09

Capsicum wrote:Tebi stalno nešto muka. Valjda ne možeš da podneseš drugačije mišljenje. Uspio si se na temi NS čak posvađat sa čovjekom koji vam se htio priključit. Tako da ne ne čudi da ti je muka od mišljenja nekog ko ne podržava ista politička stajališta.
Što se tiče nepozivanja GS u koaliciju, iako su na prvom sastanku bili, to je samo nastavak politike koja je počela u toku kampanje, kada je NS shvatila da se pojavila druga stranka koja bi mogla pokupiti glasove razočaranih ljevičara. Dakle čisto podmetanje noge. Drugi razlog je naravno strah od predvođenja koalicije protiv SDA, s kojima su imali dobru saradnju do sada. Osim toga, svjesni su i toga da realno nemaju kadar za neke velike domete i da bi se vrlo brzo vidjelo da "iz prazne ne puca". Zato je bolje čekati ne bi li SDA uspjela kupiti kojeg čovjeka pa da ne moraju uopšte ni pokušavati formirati koaliciju, još ne daj bože da moraju u nju zvat GS sa svojih samo 3 poslanika u Sarajevu...

Uglavnom mislim da je GSu bolje da ne ulazi u bilo kakve koalicije sa NS. Samo bi im otupili oštricu.
"drug",izbori su prosli,NS je ostvarila to sto je ostvarila a GS je ostvario to sto je ostvario
evo sada vidimo koliko je GS "pokupio" tih glasova ljevice a koliko NS
sada treba raditi na osnovu rezultata
ti si izgleda jos u predizboroj kampanji
btw.ja licno nemam nista protiv GSa ni protiv Reufa...a prethodno sam vec pisao zasto mi ne lezi Reuf,jer se blamirao po dijaloskim emisijama

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#981 Re: Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by KatarinaKosaca » 22/10/2016 13:25

zunazu wrote:Reuf Bajrović je profil političara koji je neophodan ovoj državi. Svako ko bude u prilici a ne omogući mu da 2018. dobije visoku funkciju u ovoj državi je neprijatelj države. Ja bih mu dao mjesto ministra vanjskih poslova ili premijera na nekom od viših nivoa. Čovjek zaslužuje potpunu i nesumnjivu podršku svih nas koji mislimo dobro Bosni i Hercegovini.
Dje si Refa, kad si se registrov'o na forum?
:D kad cete shvatiti da ovako samo odbijate, nikako privlacite simpatije i glasove? :-)

zunazu

#982 Re: Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by zunazu » 22/10/2016 13:34

KatarinaKosaca wrote:
zunazu wrote:Reuf Bajrović je profil političara koji je neophodan ovoj državi. Svako ko bude u prilici a ne omogući mu da 2018. dobije visoku funkciju u ovoj državi je neprijatelj države. Ja bih mu dao mjesto ministra vanjskih poslova ili premijera na nekom od viših nivoa. Čovjek zaslužuje potpunu i nesumnjivu podršku svih nas koji mislimo dobro Bosni i Hercegovini.
Dje si Refa, kad si se registrov'o na forum?
:D kad cete shvatiti da ovako samo odbijate, nikako privlacite simpatije i glasove? :-)
De nađi ti sebi kakvu muškarčinu da ne ujedaš ljude bez razloga po netu. ;-)

Capsicum

#983 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 22/10/2016 13:39

Izbori prošli i GS je, s obzirom na način na koji se finansiraju i na to koliko su novca uložili u kampanju, ostvario nevjerovatan uspjeh. Uporedi s koliko novca je raspolagala NS pa nema nijednog načelnika, da ne govorim da vas nema nigdje van Sarajeva i da nikako da se odmakete od imidža sarajevocentrične stranke. Ja na tvoju stranku gledam kao nekoga čiji dometi završavaju na nivou mjesnih zajednica i koji nemaju kapaciteta za nešto više, a očigledno ni želje. Naravno to je shvatljivo, jer je puno lakše glumiti kvaziopoziciju, nego predvoditi većinu. A shvatljiv je i strah od malog GS-a, ne radi njegove snage i broja osvojenih mandata, već zbog toga što su uletili u vaš teren, gađaju iste ciljne grupe. Realno, kod nas nema puno ljudi koji su po opredjeljenju liberali, onda preostaju samo ljevičari. NS za sad vješto krije da su liberalna stranka. Pravu ćud su pokazali na zakonu o radu, a to će ih tek stići na opštim izborima. GS će tada sigurno postići puno značajniji rezultat. Njima je kampanja za opšte izbore dobar rad izabranih kandidata, pogotovo u Bihaću.
A to koliko se ko blamira, vidjet ćemo. Komentari i onih koji su ga ismijavali do nedavno, dovoljno govore. To kao član i kandidat druge stranke nisi relevantan i objektivan po tom pitanju.

zippoo87

#984 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by zippoo87 » 22/10/2016 14:09

Capsicum wrote:Izbori prošli i GS je, s obzirom na način na koji se finansiraju i na to koliko su novca uložili u kampanju, ostvario nevjerovatan uspjeh. Uporedi s koliko novca je raspolagala NS pa nema nijednog načelnika, da ne govorim da vas nema nigdje van Sarajeva i da nikako da se odmakete od imidža sarajevocentrične stranke. Ja na tvoju stranku gledam kao nekoga čiji dometi završavaju na nivou mjesnih zajednica i koji nemaju kapaciteta za nešto više, a očigledno ni želje. Naravno to je shvatljivo, jer je puno lakše glumiti kvaziopoziciju, nego predvoditi većinu. A shvatljiv je i strah od malog GS-a, ne radi njegove snage i broja osvojenih mandata, već zbog toga što su uletili u vaš teren, gađaju iste ciljne grupe. Realno, kod nas nema puno ljudi koji su po opredjeljenju liberali, onda preostaju samo ljevičari. NS za sad vješto krije da su liberalna stranka. Pravu ćud su pokazali na zakonu o radu, a to će ih tek stići na opštim izborima. GS će tada sigurno postići puno značajniji rezultat. Njima je kampanja za opšte izbore dobar rad izabranih kandidata, pogotovo u Bihaću.
A to koliko se ko blamira, vidjet ćemo. Komentari i onih koji su ga ismijavali do nedavno, dovoljno govore. To kao član i kandidat druge stranke nisi relevantan i objektivan po tom pitanju.
ti nikako da se odmaknes od svojih jadnih fraza i da nesto i naucis
ako ti je vec problem ucenje,bujrum na google,google sve zna
ja sam ti u prethodnom postu fino naglasio da se odmaknes od ovakve retorike ,od retorike neistine i podmetanja i laganja a ti nisi prihvatio savjet
evo i drugi ti pisu koliku ti ustvaru stetu pravis GSu na ovom forumu i prosto je nemoguce od tebe ocekivati i nesto konkretno i smisleno
ovo sam ti pisao i prije ali jok,ti se drzis svojih nebuloza kao pijan plota i neka ,sretno ti bilo...uzivati ces u praznoj temi
opet se moram odjaviti,dok ne dodju neki pismeniji botovi od ove dvojice

Capsicum

#985 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 22/10/2016 14:13

Šta sam slagao i podmetao? Samo bacaš šuplju priču i neku jadikovku. Boli te što govorim istinu i ne možeš da podneseš drugačije mišljenje. Ali ništa novo od tebe, a ni od stranke ti...

zippoo87

#986 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by zippoo87 » 22/10/2016 16:00

Capsicum wrote:Šta sam slagao i podmetao? Samo bacaš šuplju priču i neku jadikovku. Boli te što govorim istinu i ne možeš da podneseš drugačije mišljenje. Ali ništa novo od tebe, a ni od stranke ti...
Izgooglaj koliko je NS osvojila mandata van Sarajeva i da li je cilj stranke da se siri ili nije
I naravno da ti nemas informacije unutar stranke i ne znas sta je strategija stranke
Zato slobodno trabunjaj o čemu god ti zelja ovdje,mozda se ova 3-4 člana sto posjećuju temu i prime
Btw.ja od NSa nemam nista ,nisam pupčanom vrpcom vezan i ne smetaju mi drugačija razmišljanja,ali me podvale i gluposti nekada povuku da reagujem
Mi ovdje nemamo problem sa GSom i Reufom,nego sa tobom i homarom,i to problem u komunikaciji i prezentiranju stavova stranke na forum
Vas dvojica to očajno radite a mislim da to i vi sami vidite,obzirom na sta tema lici
Reufe,ako ovo čitaš,razrijesi "dužnosti" ovu dvojicu za svoje dobro
Last edited by zippoo87 on 22/10/2016 16:02, edited 1 time in total.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#987 Re: Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by malakh » 22/10/2016 16:02

:thumbup: :thumbup:

upravo to, a neki forumaši mene ubjeđuju kako je on idealan za načelnika općine... sam kaže da je školovani političar, ima iskustva, dosta je elokventan i načitan i posjeduje moć ubjeđivanja (koliko god to nekome smiješno bilo) i jazuk je da ga zakuju na nekom od nižih nivoa.
Last edited by malakh on 22/10/2016 16:04, edited 1 time in total.

Capsicum

#988 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum » 22/10/2016 16:04

Ako je šta očajno, to su tvoje žalopojke. Ja ovdje pišem kao simpatizer stranke i to su samo moji stavovi i zapažanja. Ako ti se ne sviđa, nemoj čitat.

cyprus

#989 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by cyprus » 22/10/2016 16:07

Ma koju god funkciju da smisliš, malo je to za Refkin kapacitet :-D

Liberalism

#990 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Liberalism » 22/10/2016 16:24

cyprus wrote:Ma koju god funkciju da smisliš, malo je to za Refkin kapacitet :-D

da da, reuf nema iza sebe osam godina strogog zatvora da bi imao kapacitet da bude politicar i da 90% bosnjakaa za njega glasa

omar little

#991 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by omar little » 22/10/2016 16:53

cyprus wrote:Ma koju god funkciju da smisliš, malo je to za Refkin kapacitet :-D
ladno kapacitet za presjenika amerike, samo da ga ne zeza to pravilo o rodjenju. :D

zunazu

#992 Re: Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by zunazu » 22/10/2016 17:25

malakh wrote: :thumbup: :thumbup:

upravo to, a neki forumaši mene ubjeđuju kako je on idealan za načelnika općine... sam kaže da je školovani političar, ima iskustva, dosta je elokventan i načitan i posjeduje moć ubjeđivanja (koliko god to nekome smiješno bilo) i jazuk je da ga zakuju na nekom od nižih nivoa.
Kakav načelnik opštine, to je grehota. Da država ima jednog predsjednika on bi bio najbolji kandidat za tu funkciju jer ima gard sposobnog lidera.

KatarinaKosaca

#993 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by KatarinaKosaca » 22/10/2016 17:50

Haj, ohanite loma :-) :-) Uprskali ste sve ono sto je sinoc dobro rekao ovim danasnjim upisima....

StupskaBitanga

#994 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by StupskaBitanga » 22/10/2016 18:24

Pazite Reuf je tu među nama

KatarinaKosaca

#995 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by KatarinaKosaca » 22/10/2016 18:27

StupskaBitanga wrote:Pazite Reuf je tu među nama
Cega da se pazimo? :D Po sinosnjem diskursu se vidjelo da pomno cita forum...

starisalko

#996 Re: Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by starisalko » 22/10/2016 18:34

malakh wrote:
:thumbup: :thumbup:

upravo to, a neki forumaši mene ubjeđuju kako je on idealan za načelnika općine... sam kaže da je školovani političar, ima iskustva, dosta je elokventan i načitan i posjeduje moć ubjeđivanja(koliko god to nekome smiješno bilo) i jazuk je da ga zakuju na nekom od nižih nivoa.

Jasta vec jazuk.Sreca pa ubjedi glasace

GeeTnT

#997 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GeeTnT » 22/10/2016 18:44

Svi smo mi Reuf, Pedja, Emir....a pobjedjuju Semir, Senad, Dzevad....godinama.

StupskaBitanga

#998 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by StupskaBitanga » 22/10/2016 18:53

KatarinaKosaca wrote:
Cega da se pazimo? :D Po sinosnjem diskursu se vidjelo da pomno cita forum...
šta znam lkako bi reagovao

KB9

#999 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by KB9 » 23/10/2016 08:38

po stavu, prezentaciji i vokabularu lik mi djeluje ko nesto nedostizno za sve nase politicare, e sad da li je to samo sminka i dobro pretvaranje ne bi znao, ima vas sto dosta bolje pratite politiku po tom pitanju pa mozete napisat vise na tu temu al ovako ko pojava znaci i pricom garantovano moze prekucat bukvalno sve nase politicare :bih:

mario001

#1000 Re: Reuf Bajrović - naš najbolji lider

Post by mario001 » 23/10/2016 09:16

To je obicni kurac od ovce, po vise osnova

Locked