Demokratska fronta Željko Komšić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Zmaj - BIH

#7176 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Zmaj - BIH » 22/12/2013 19:40

Zeljko nastavlja da se degradira svojim izvaljotimana o "posteno" Fahri. :roll: :-)

lerdi
Been thanked: 1 time

#7177 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi » 22/12/2013 19:53

kosmpolita wrote:
lerdi wrote:
Control panel wrote:
ovo nije glasac SDA jer bi mu bilo isto. DF ili SDA svejedno.
Dokle misliš spinovati ovu nebulozu?
Vise nema nikakve razlike izmedju SDA i DF Zeljka Komsica. Ako je Zeljko Komsic mogao preko Hanke Vajzovic praviti novu vecinu u Kantonu Sarajevo sa Esedom Radeljasem, zasto nije u stanju koalirati sa svojim novim prijateljem i saveznikom Bakirom Izetbegovicem.

DF se skroz priblizio SDA i sa SDA je u koaliciji u Sarajevu, Bihacu... :thumbup:

Hanka Vejzović nije dobila mandat kao član DF i DF nema nikakvo pravo da govori istoj šta da radi sa istim. Zbog toga jako je glupo reći da Željko preko Hanke pravi ili rastura koalicije po KS. Isto važi i za USK ali i za svakog drugog člana DF-a koji je dobio mandat kao član druge partije. Što se tiče Hanke i mahalanja oko iste. Ima sud, tužilaštvo i institucije koje trebaju da ispitaju pojedine navode. To je ono što Željko od početka govori. Za šta će nam sudovi i tužilaštva ako ćemo ljude osuđivati na popodnevnim kafama? Ako neko ima dokaze pravac tužilaštvo ili nazoveš anonimno i kažeš sve što znaš. Mislim da sam već ranije rekao svoje mišljenje o samoj Hanki, za koju smatram da je bezpotreban teret za DF, ali mislim da je vrijeme da mi kao narod počnemo da uvažavamo institucije. Ja lično što znam o gospođi saznao sam ili ovdje na forumu ili iz dnevne štampe a realno to je jako malo za bilo kakvu objektivnu ocjenu.

lerdi
Been thanked: 1 time

#7178 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi » 22/12/2013 20:02

Zmaj - BIH wrote:Zeljko nastavlja da se degradira svojim izvaljotimana o "posteno" Fahri. :roll: :-)
Željko sreća ima puno kredita kod naroda pa mu ovakvi "izleti" prođu. Mislim da mu je ova priča bezpotrebna ali isto tako mislim da i nije daleko od istine. Ja doduše ovu njegovu nisam shvatio kao to da je Fahro pošten, već da jedini pošteno ulazi u priču o pravljenju države i da jedini od svih želi nešto uraditi za ovu državu. To mi svakako nije neobično jer onim koji su opuhali milione i milione u ovoj državi sada i jeste cilj da naprave mehanizme koji će onemogučiti drugima da otimaju na isti način kako su oni otimali. Naravno oni će, kao i u nekim drugim primjerima iz historije čovječanstva, u toj uređenoj državi preko noći od lopova postati uzorni građani novog uređenog društva i održati se na vrhu lanca ishrane. Već viđeno. ;)

Corto Maltese

#7179 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese » 22/12/2013 20:02

Ja bih glasao za DF da nema Željka Komšića.

bole1st

#7180 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bole1st » 22/12/2013 20:06

Corto Maltese wrote:Ja bih glasao za DF da nema Željka Komšića.
Zasto? Program, ljudi, sta tamo ima da valja? (ne kazem da su losiji od ostalih)

Corto Maltese

#7181 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese » 22/12/2013 20:16

bole1st wrote:
Corto Maltese wrote:Ja bih glasao za DF da nema Željka Komšića.
Zasto? Program, ljudi, sta tamo ima da valja? (ne kazem da su losiji od ostalih)
Neka maknu ovog ublehaša, program će sam doći

vatrogasac
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

#7182 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac » 22/12/2013 20:19

Paranoid wrote:
A šta mu je afera Reket II?

Corto Maltese

#7183 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese » 22/12/2013 20:49

vatrogasac wrote:
Paranoid wrote:
A šta mu je afera Reket II?
Ko će ga znati, brojevi mu nisu jača strana. Meni je najbolji početak, negdje nakon 4:44', u kojem započinje novu društvenu igru: "Moj tata siromašniji od tvog tate!"

muniza

#7184 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by muniza » 22/12/2013 20:52

L u c i f e r wrote:
ŽELJKO KOMŠIĆ, PREDSJEDAVAJUĆI PREDSJEDNIŠTVA BIH, ZA FACE TVRadončić je najpoželjniji politički partner, on jedini hoće nešto da napravi i pokrene u ovoj zemlji
Zbogom Željko, putevi nam se rastaju, puno sreće. :)

Za mene je Fahro = Bakir = Haris = Zlaja . Isto sranje, drugo pakovanje.
I od mene puno pozdrava, ko ostane zadnji nek ugasi svjetlo...

It_is_a_Leclerc

#7185 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc » 22/12/2013 20:54

Ko god smatra da je Fahrudin Radončić kriminalac ima zakonsku obavezu da sutra u 8h, ista saznanja preda tužilaštvu BiH. Ako vam se, pak, saznanja zasnivaju na tome da "ne može pošten čovjek napraviti onoliku zgradurinu" i pisanju Slobodne (Herceg)-Bosne, onda ništa.

#Heisenberg

#7186 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by #Heisenberg » 22/12/2013 20:59

a kome bi ti corto u ovoj konstalaciji snaga gdje neznas ko je opozicija,a ko pozicija i svi su sve,dao glas i ko bi trebao koalirati??

Corto Maltese

#7187 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese » 22/12/2013 21:01

#Heisenberg wrote:a kome bi ti corto u ovoj konstalaciji snaga gdje neznas ko je opozicija,a ko pozicija i svi su sve,dao glas i ko bi trebao koalirati??
Rano je za to. Za sad se još bavim negativnom selekcijom. Kada se razgrne, vidjećemo šta preostaje.

rajvosa1

#7188 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 » 22/12/2013 21:24

It_is_a_Leclerc wrote:Ko god smatra da je Fahrudin Radončić kriminalac ima zakonsku obavezu da sutra u 8h, ista saznanja preda tužilaštvu BiH. Ako vam se, pak, saznanja zasnivaju na tome da "ne može pošten čovjek napraviti onoliku zgradurinu" i pisanju Slobodne (Herceg)-Bosne, onda ništa.
Pa ako se ostvari koalicija SBB-DF, ide posredno i koalcija Avaz-Slobodna, pa ce svi ti tekstovi biti zaboravljeni

Control panel
Has thanked: 4 times
Been thanked: 91 times

#7189 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel » 22/12/2013 22:13

lerdi wrote:
Control panel wrote:
ovo nije glasac SDA jer bi mu bilo isto. DF ili SDA svejedno.
Dokle misliš spinovati ovu nebulozu?
nije nebuloza, hanka je u vecini sa SDA srusila vladu KS i na vlast dovela ove experte. u tu expertsku vladu usao je i Damir marjanovic. hanka glasa u domu naroda kako glasju poslanici iz SDA.

tako da ti je to isto. i nema se tu sta spinovati. to je istina, a istina boli.

madner
Has thanked: 14 times
Been thanked: 130 times

#7190 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner » 22/12/2013 22:34

Ako su svi ministri jednako dobri kao Marjanovic, onda si u pravu.

oakville

#7191 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville » 23/12/2013 00:33

rajvosa1 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ko god smatra da je Fahrudin Radončić kriminalac ima zakonsku obavezu da sutra u 8h, ista saznanja preda tužilaštvu BiH. Ako vam se, pak, saznanja zasnivaju na tome da "ne može pošten čovjek napraviti onoliku zgradurinu" i pisanju Slobodne (Herceg)-Bosne, onda ništa.
Pa ako se ostvari koalicija SBB-DF, ide posredno i koalcija Avaz-Slobodna, pa ce svi ti tekstovi biti zaboravljeni
Jel me čitanje vara ili u slobodnoj bosni DF razvaljuje sve ostale na svakoj stranici, već apsolutni pobjednik izbora i prije 2014 :D

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Been thanked: 4 times

#7192 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca » 23/12/2013 00:38

oakville wrote: Jel me čitanje vara ili u slobodnoj bosni DF razvaljuje sve ostale na svakoj stranici, već apsolutni pobjednik izbora i prije 2014 :D
Kao i reformisti 1990 :roll: Mislim da u ruralnim sredinama nemaju šansi, a nisu imali ni vremena ni kapaciteta da se posvete. Neki sam dan dobila letak u sanduče, bilo mi žao kako je to jeftino i jadno napravljeno. Očito nema ni para.

oakville

#7193 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville » 23/12/2013 00:44

KatarinaKosaca wrote:
oakville wrote: Jel me čitanje vara ili u slobodnoj bosni DF razvaljuje sve ostale na svakoj stranici, već apsolutni pobjednik izbora i prije 2014 :D
Kao i reformisti 1990 :roll: Mislim da u ruralnim sredinama nemaju šansi, a nisu imali ni vremena ni kapaciteta da se posvete. Neki sam dan dobila letak u sanduče, bilo mi žao kako je to jeftino i jadno napravljeno. Očito nema ni para.
Ne mora značiti, i u selima je došlo do zamora materijala...

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Been thanked: 4 times

#7194 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca » 23/12/2013 00:47

oakville wrote: Ne mora značiti, i u selima je došlo do zamora materijala...
al nema više 60minuta svakog ponedeljka, nego hodža vazi petkom.

oakville

#7195 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville » 23/12/2013 00:50

KatarinaKosaca wrote:
oakville wrote: Ne mora značiti, i u selima je došlo do zamora materijala...
al nema više 60minuta svakog ponedeljka, nego hodža vazi petkom.
Ali su nene i dede, glasači po sistemu "fin je alijin mali," već rahmetli, pa je smanjen broj potencijalnih glasača. Mlađarija radi po Afganistanu i kruzerima, radi besparice, pa se i to mijenja.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7196 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- » 23/12/2013 01:10

Komsic jako dobro stoji i po ruralnim dijelovima.

Ne znam sta je razlog. Neimastina, iznevjerenost od strane SDA-SDP, Hrvat a "nas", zlatni ljiljan, Tito-partija-nostalgija, nada da ce se nesto ipak promijeniti.... vjerovatno sve to skupa, i jos ponesto :D . Ali sasvim solidno stoji i po tim ruralnim dijelovima.

Udario je na SDP glasacko tijelo, zapravo ovi idioti iz SDP-a su ga sami otjerali od sebe, tu je vec situacija takva da duboko vjerujem da je vecina vec naklonjena DF. Vrlo vjerovatno ce se nastaviti sa procesom preljevanja ka DF.

Ovo kada je kod Senada gostovao, i sto je odgovorio na Senadovo potenciranje price o odmjeravanju snage SDP vs. DF, imao je pravo.

Ne mislim da ce se DF tek tako zadovoljiti cipelarenjem i preotimanjem glasackog tijela samo od SDP-a.
Sasvim sam siguran da su svjesni da imaju taj neki, prije navedeni, potencijal i simpatije i kod barem jednog dijela SDA glasackog tijela.

Ako uspju i od njih uzeti 1/3, ili baremj 1/4...e onda se vec moze racunati da su na milimenat od pobjede na predstojecim izborima.

Bice interesantno vidjeti kako ce DF artikulisati svoj atak na to glasacko tijelo. :D Vjerovatno izrazenim patriotskim pricama mozda jos nekim "udaranjem po prstima" i slicnim patriotsko-populistickim stvarima.

U sustini, DF je bitno postici da budu barem izravnati sa SDA. DF ima ubjedljivo najveci i najsiri koalicioni kapital i potencijal. Uvjeren sam da SDA i SDP nece u bilo sta sto je slicno koaliciji :D , tako da DF sa solidnim rezultatom (par posto gore-dole od SDA) i uz SBB pa koliko god da Fahro uzme glasova (uzet ce barem 70 000)..uz HDZ1990 i jos par manjih satelita, mogu imati vlast u federaciji.

Daleko je jos do izbora, svasta se moze izdesavati, ali tesko da moze biti drugacije od ovoga kako se moze procitati izmedju redova, vec sada.

shiljak

#7197 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak » 23/12/2013 01:15

Evo još malo 39 K na facebooku. Valjda kako su se aktivirali na facebooku ovih dana.. čudi me, trebali su da izgube a ne da dobiju :? :? :cry: :cry: :-? :-? :-?

shiljak

#7198 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak » 23/12/2013 01:17

@-LIBERO-

SDP kaže ne valjda SDA, a SDA kaže ne valjda SDP, ne bi znao čovjek za kog bi glasao. Nekako mi logično da glasaju za DF :bih:

Na stranu sve ovo što ovi komentarišu, tipa da je komšić ustajao na lijevu nogu dok se nije učlatio u SDP.. Ili da je imao žute zube sve dok mu zlatko nije jednom održao predavanje kako se peru i koju četkicu za zube da koristi (i to ga pozvao zlaja u svoju kuću da mu da instrukcije, ali nećemo sad o tome). Naravno nije ni zirodent koristio, morao mu je zlatko reći.
Eto moj komšiću, izašao si iz sdp-a a zirodentom još pereš zube ccc..
Last edited by shiljak on 23/12/2013 01:27, edited 6 times in total.

Vasco da Gama

#7199 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vasco da Gama » 23/12/2013 01:20

haha, nema dokaza pa zato fahro nije kriminalac... pa fbi nije mogla dokazat al caponu da je kriminalac nego su mu spakovali utaju poreza, a da se neko usudi tuzit fahru za kriminal pred ovako "nezavisnim" sudovima...

htcxone

#7200 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by htcxone » 23/12/2013 01:27

Vasco da Gama wrote:

haha, nema dokaza pa zato fahro nije kriminalac... pa fbi nije mogla dokazat al caponu da je kriminalac nego su mu spakovali utaju poreza, a da se neko usudi tuzit fahru za kriminal pred ovako "nezavisnim" sudovima...
nisu oni njemu SPAKOVALI nista... nemoj izokretati pricu :)
uzivaj bolan, idi spavaj, znam da dobro placaju ovu informaticku kampanju, al nemoj prekovremeno raditi, zna to biti bolno

ako imas dokaz da je kriminalac, odes fino u SIPU i prijavis, ako neko tvoj ima dokaz neka prijavi :) sta je tu komplikovano???

Novinar: Prijetnjom da ćete od Ustavnog suda BiH tražiti ocjenu ustavnosti, zakonitosti zaduživanja, razjarili ste drugove u SDP-u BiH! Oni koji su do juče s Vama dijelili i posljednju cigaretu, sad za Vas kažu da ste neradnik, demagog i populist, mali diktator, saveznik SDA, a da njih nije bilo ne biste bili ni prosječni općinski načelnik, kamoli predsjedavajući Predsjedništva BiH. S kakvim ste to ljudima dijelili cigarete!?

Željko Komšić: Ne želim da se svađam sa njima. Pogotovo neću to da radim na tako priprost način. Ako je već sve to tako, što me odmah ne otjeraše? Što su me ponovo kandidovali za člana Predsjedništva? Zar je moguće da sam toliko inteligentan i pametan da sam ih sve prevario i nadmudrio? A ako jesam, kako sam onda sve to kako me nazivaju. Takvim izjavama sudaraju se sami sa sobom. Kada sam "prvi put" pokušao da se, narodski rečeno, otkačim od njih jer sam se i ja osjećao krivim za sve što se radilo u ime SDP-a, jer više ni svom ocu nisam mogao da odgovorim na pitanje "šta ovo radite, sine?", a pogotovo ljudima koje sam svakodnevno sretao, tada su, na sjednicama Predsjedništva SDP-a, drugačije govorili - nemoj, molimo te, ti si sve naj, naj... Samo mi još nisu rekli da sam i najljepši. Kakvo licemjerje! Dakle, kada su oni u javnoj komunikaciji došli do takvog rječnika i kvalifikacija, znak je da su ostali bez bilo kakvog argumenta. A što se tiče cigara, do prije koju godinu, ne bih ja sa njima dijelio samo cigare, nego bih im i krvi dao! Ali, čim su dobili vlast pokazali su da je ona stara narodna poslovica potpuno tačna - "daj čovjeku pet minuta vlast i vidjećeš kakav je čovjek". Ne želim da se ponašam kao oni, neću tako da se ponašam prema bilo kome! :thumbup:

Post Reply