Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#127 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/04/85.html

Izvinjavam se zbog kašnjenja, trčao se polumaraton u Novom Sadu. :)
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#129 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by arman1 »

Smijem li kritikovati?

Zadnja 3 upisa su izgubila srž. Upisi su nalik narkomanskim dnevnicima. Na početku si dokazao da možeš bolje. Došao si na zahvalan dio u kom možeš razviti i radnju i emocije, isoroisti to.


Pozzz
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#130 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Ha, naravno da smiješ, djelo postaje javno onog trenutka kad se podijeli sa drugima.

ISPOD IMA MOŽDA MALO SPOJLERA - NE ČITATI AKO NISTE PROČITALI DOSAD SVE UPISE!
















Liči ti na narkomanske upise? Odlično, bolji kompliment mi nisi mogao dati. Pročitaj onaj upis kada nabraja lijekove, nuspojave i sve - većina stanovništva se zahvaljujući ''farmaceutskom rješenju problema' počela pretvarati u žive zombije, mrtvace, a dokazano je da fizički problemi se odražavaju i na mentalno stanje. Mislim da te možda malo i buni detaljnost kojom se započeli upisi u ovoj posljednjoj sezoni, pa možda misliš da su prvi upisi detaljniji i razrađeniji. Moraš imati na umu da će forma '20 upisa po sezoni' biti razbijena u finalnoj verziji teksta - ne samo da ću razbiti granici, već ću dodati datume, planiram dodati i upise rukom, a sve će, čak i rukopis i datumi pojačati povezanost momenata unutar knjige.

Nedostatak emocija je sasvim očekivana stvar nakon svega u četvrtoj sezoni. Povezat ću to mnogo jače u Memoarima Apokalipse, izgraditi mnogo bolje odnose između likova jer su isti patili od neobjašnjenih odnosa kroz ove četiri godine. Tek onda će ti ovaj pad djelovati još grozomornije.

Hvala na komentaru!
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#131 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by GAU8 »

Na kraju bi bilo zgodno da živi zapravo postanu zombiji ("druge generacije"), ujedno pojasnivši nastanak zombija "prve generacije", kako je sve bilo izrežirano, pa prvi eksperiment propao itd...

Nadam se da nisam šta pokvario hehe :D
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#132 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Hahaha, dobra ideja, metaforički gledano, u jednu ruku će se to možda i desiti, ali ne u toku pisanja 'dnevnika'. :)

Nisi ništa pokvario, štaviše, mnogo mi je drago kad neko donese i svoju definiciju u igru.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#133 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by sinus »

Moram i ja kritiku da uputim, ujedno i pohvalu.

Ne znam ni sam kako sam nabasao na tvoj blog, ali svijedle su mi se prethodne sezone, zanimljivo je bilo, dinamično. Stvarno sve pohvale.

Ali zadnja sezona mi se ne sviđa nikako, znači sve ravno bez ikakve radnje, kao što neko napisa prethodno, kao narkomanski upisi. Sve nešto očekujem da se desi ali ništa. Zadnja dva upisa sam preletio okom. Upis o Dijani sam bukvalno odustao čitati u drugom pasusu. Pa sam se vračao da ponovo pročitam, ali nikako ne ide. Isto tako i zadnji upis Nedeljko. Na žalost nije mi zadnja sezona sjela nikako. Bez ljutnje i pozz.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#134 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Ma kakva ljutnja... nema tu sujete, čak ni kad je destruktivna kritika. Vjerujem da dosta neshvatanja proizilazi iz činjenice da upisi nemaju datume. Zaostavština je to starog pisanja kada nisam znao kako ću i dokle ću, pa nisam ni upisivao datume. Ako si čitao sve do zadnje, primijetio si da je skok koji se desio. U knjigu koja će biti napisana na osnovu ovoga bit će uneseni datum i dodatni upisi, pa vjerujem da će to pomoći razjašnjavanju nedoumica. Hvala na kritici, sve se to zapisuje i uzima u obzir :)

Osamdeset i deveti dio je tu.

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2015/04/89.html
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#135 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by GAU8 »

Odlican zadnji upis
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#136 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Hvala ti. Troumio sam se. Odabrao sam onaj koji za mene zaista predstavlja pobjedu čovjeka i slobodne volje.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#137 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Družili smo se duže od četiri godine. U nekoliko navrata ste upravo Vi, čitatelji i čitateljke, određivali sudbinu likova. Slali ste upite, komentare, sugestije i žalbe. Upozoravali ste me na greške. Bili ste strpljivi prema meni, na čemu sam Vam iskreno zahvalan.

Pišući Dnevnik Preživjelog naučio sam mnogo toga, a svo to znanje kao i Vaše sugestije iskoristit ću u kreiranju Dnevnika Preživjelog: Memoara Apokalipse.

Danas završavam svoj najveći literarni projekt dosad. Nešto što je počelo jedne noći bez ikakvog cilja na servisu Blogger.ba preraslo je u projekt kojim se danas ponosim. Nekad je bilo suviše lako, tu i tamo poprilično teško. U nekoliko navrata borio sam se sa teškim blokadama koje je uzrokovala moja životna situacija, prvenstveno nezaposlenost i nezadovoljstvo činjenicom da nisam u mogućnosti da hranim sam sebe vlastitim radom. Kreativni sokovi ne teku tako lako kada je čovjek u stanju mentalnog grča, te je sveopća laž da je autoru potrebna bol da bude kreativan. Opet, podrška svih Vas i moje porodice pomogla mi je da uspijem u svojim planovima.

Dnevnik Preživjelog će ostati dostupan na dobro poznatoj adresi, a već od sutra počinjem rad na novom izdanju koje će, nadam se, donijeti isto toliko radosti svima Vama dok ga budete čitali kao i meni dok ga budem pisao.

Ukoliko osjetite potrebu da me kontaktirate, možete to uraditi u bilo kojem trenutku na e-mail [email protected]

Još jednom, od srca, u ime Ivane, Abeta, Mirjane, Saše, Benje, Selme, Rokija, Amele, autora dnevnika, hiljade zombija - nekadašnjih građana Sarajeva i mene... hvala Vam.

Arnel Šarić
autor Dnevnika Preživjelog

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/03/90.html
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#139 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

U cyber horror knjizi Dnevnik Preživjelog na samom početku nisam naveo u kojem sarajevskom naselju počinje radnja. Ideja na samom početku bila je takva da opisi budu generalni, kako bi svako mogao da zamisli da se radi o njegovom/njenom naselju.

U Dnevniku Preživjelog: Memoarima Apokalipse, radnja će ipak početi u jednom od sarajevskih naselja. Napisao sam četiri moguća početka, te me interesuje vaše mišljenje - u kojem naselju bi Vi htjeli vidjeti početak radnje Dnevnika Preživjelog?

Glasanje je otvoreno sedam dana - do 28.5.2015. u 23.59 h

* Finalni rezultati ankete ne znače da će naselje izabrano od strane zajednice biti uvršteno u sami početak.

https://www.surveymonkey.com/s/8D3V27P
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#140 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by arman1 »

Iz sam priće stekoh utisak da je u pitanju ulica Branilaca Sarajeva.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#141 Re: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Image

Kao što je već ranije i najavljeno, domena http://dnevnikprezivjelog.com sada vodi na mini stranicu na kojoj ćete pronaći informacije o samom projektu, besplatan download epub i mobi formata prve verzije Dnevnika Preživjelog i informacije o timu koji radi na tome da Dnevnik Preživjelog: Memoari Apokalipse bude što zabavnije i čitljivije djelo.

Pored toga, blog verzija Dnevnika Preživjelog je danas uklonjena. Zahvaljujem se na stotinama hiljada posjeta i nadam se da su rezultirale zabavom. I Facebook stranica ima novu domenu (umjesto /zombidnevnik novi nastavak je /DnevnikPrezivjelog).

Ukoliko ne vidite novu stranicu (dnevnikprezivjelog.com ili www.dnevnikprezivjelog.com), strpite se još malo, potrebno je do 48 sati za DNS propagaciju, odnosno, tehnički pojednostavljeno - usmjeravanje .com domene ka novoj stranici).

Čitamo se 2016. godine!
Post Reply