Kako film utiče na vas?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
lekac5
Posts: 13
Joined: 23/05/2011 22:47

#1 Kako film utiče na vas?

Post by lekac5 »

Evo ovako mi se nesto ova tema ucini zanimljivom ljudi svasta kazu :-D
Konkretno evo moje odgovor:

Film moze jako da utice na mene, bez obzira na zanr, umijem da razmisljam o njemu danima poslije, neke price me jako dirnu pa cak mi se desi da zalim te ljude. Kad sam gledala film Tri metra iznad neba, definitivno zamisljam neku svoju pricicu onakvom, samo sa malo sretnijim krajem. :D sve u svemu, opcenito, da li vam se ikad desilo da ste furali stil nekog lika iz filma, da ste napravili nesto, i tako dalje. :razz:

:sax:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Mis mekinjas »

Nisam furala ništa, ali ponekad ko da me sustignu sudbe tih junaka iz filmova... :roll:

Valjda neće biti nikad rata više, ako me ne zadesi na Neretvi sve će biti ok... :roll:
uvijek dobar post
Posts: 314
Joined: 11/06/2007 15:31
Location: capajebo

#3 Re: Kako film utiče na vas?

Post by uvijek dobar post »

ja sam nakon filmova "Život je lijep" i "Ja ću budan sanjati" postao romantičan...
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Truba »

ja sam nakon filma Hitlerjunge Salomon napustio totalitarizme svih boja :mrgreen:
učinio me je boljim čovjekom
gledao sam ga sa 23-24 godine i još me drži i danas... 6-7 godina poslije
život piše čudne priče
nadati se je da nećemo više živjeti u zanimljiva vremena

mir na prvom mjestu... bez mržnje i zločina
blagostanje i dostojanstvo za svakog čovjeka
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#5 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Mis mekinjas »

Ah da, mostovi okruga Madison, slična situacija, Opasne veze, identična situacija, nadoći će..... :roll:
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#6 Re: Kako film utiče na vas?

Post by zovemsecrveni »

:sax:
Last edited by zovemsecrveni on 10/11/2011 00:00, edited 1 time in total.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#7 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Mis mekinjas »

znači, samo na njegove filmove cmizdrim..... :roll:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Chmoljo »

Make my day punk!

je punchline na kojem Mišica potroši 12 hektara amazonske šume tarući nos. :oops: elem... Zelena milja :roll: burazer mi nije reko šta će bit, i plako :roll: ebga... :roll:

poslije filma Savršeni krug mi nije dobro, a Dobri Will Hunting mi UVIJEK nabaci osmijeh na lice.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#9 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Mis mekinjas »

I onaj Gladijator, pih..... osjećam se kao šiljci na onim kočijama u areni :roll:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#10 Re: Kako film utiče na vas?

Post by PalaSa Marsa »

lekac5 wrote:Evo ovako mi se nesto ova tema ucini zanimljivom ljudi svasta kazu :-D
Konkretno evo moje odgovor:

Film moze jako da utice na mene, bez obzira na zanr, umijem da razmisljam o njemu danima poslije, neke price me jako dirnu pa cak mi se desi da zalim te ljude. Kad sam gledala film Tri metra iznad neba, definitivno zamisljam neku svoju pricicu onakvom, samo sa malo sretnijim krajem. :D sve u svemu, opcenito, da li vam se ikad desilo da ste furali stil nekog lika iz filma, da ste napravili nesto, i tako dalje. :razz:

:sax:
Kad gledam filmove, naravno da mi izazovu razlicite emocije, tojes' sve zavisi kojeg su zanra. Kad je film boli glava, boli glava, :) mogu isto tako k'o ti da razmisljam o tom' filmu i kasnije i cak da pozelim da ga pogledam jos koji put. :-D Btw: Tema ti je dobra :thumbup: :-D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#11 Re: Kako film utiče na vas?

Post by fatamorgana »

Zavisi od kina ....
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#12 Re: Kako film utiče na vas?

Post by petunija »

Meni su najdraži filmovi snimani po istinitom događaju.
Jak utisak su na mene ostavili: "Erin Brokovič" i "Djevojka od milion dolara"
Svojevremeno sam bila opčinjena i "Kuduzom", ne bih znala nabrojati koliko puta sam ga gledala.
lekac5
Posts: 13
Joined: 23/05/2011 22:47

#13 Re: Kako film utiče na vas?

Post by lekac5 »

Vidim bas zanimljive odgovore :D... u biti, imam neki referat za skolu na temu "Film" i izmedju ostalog ekipa i ja se odlucimo ubacit i ovu rubriku, pa da se ne bi muvali po ulici i ono ispitivali ljude kako film utice na njih, ovo je bila savrsena ideja otvoriti na forumu temu. :D dobro ce nam doci u svakom slucaju, mislim da cemo neke odgovore doslovno citirati... :D hvala svima. btw. zanimljiv primjer moga tate na koje film nikako ne utice. do sada je pogledao sigurno preko 200 filmova, a ne bi ih znao nabrojati 10. sasvim mu je svejedno od kad ce poceti gledati film, da li je to pocetak kraj ili sredina... moze da ga prekine u svakom momentu. uopste se ne sjeca sta je gledao. kad ga pitam dan poslije, on se ne sjeca ni da je gledao film a kamoli koji i kakva je radnja bila. jedan te isti film moze da gleda 15 puta a da ne skonta. :D pa vi sad vidite..

meni je iskreno drago da ima vise ljudi na koje film utice, uglavnom vidim na neki nacin pozitivno... sve sto zelite reci pisite... :razz:
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#14 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Duhovni Vođa »

lekac5 wrote:Vidim bas zanimljive odgovore :D... u biti, imam neki referat za skolu na temu "Film" i izmedju ostalog ekipa i ja se odlucimo ubacit i ovu rubriku, pa da se ne bi muvali po ulici i ono ispitivali ljude kako film utice na njih, ovo je bila savrsena ideja otvoriti na forumu temu. :D dobro ce nam doci u svakom slucaju, mislim da cemo neke odgovore doslovno citirati... :D hvala svima. btw. zanimljiv primjer moga tate na koje film nikako ne utice. do sada je pogledao sigurno preko 200 filmova, a ne bi ih znao nabrojati 10. sasvim mu je svejedno od kad ce poceti gledati film, da li je to pocetak kraj ili sredina... moze da ga prekine u svakom momentu. uopste se ne sjeca sta je gledao. kad ga pitam dan poslije, on se ne sjeca ni da je gledao film a kamoli koji i kakva je radnja bila. jedan te isti film moze da gleda 15 puta a da ne skonta. :D pa vi sad vidite..

meni je iskreno drago da ima vise ljudi na koje film utice, uglavnom vidim na neki nacin pozitivno... sve sto zelite reci pisite... :razz:
možda zato što tata radi i ne zna gdje udara, a ti landohaniš po cijele dane, malo škola ovo ono.... :D
lekac5
Posts: 13
Joined: 23/05/2011 22:47

#15 Re: Kako film utiče na vas?

Post by lekac5 »

Duhovni Vođa wrote:
lekac5 wrote:Vidim bas zanimljive odgovore :D... u biti, imam neki referat za skolu na temu "Film" i izmedju ostalog ekipa i ja se odlucimo ubacit i ovu rubriku, pa da se ne bi muvali po ulici i ono ispitivali ljude kako film utice na njih, ovo je bila savrsena ideja otvoriti na forumu temu. :D dobro ce nam doci u svakom slucaju, mislim da cemo neke odgovore doslovno citirati... :D hvala svima. btw. zanimljiv primjer moga tate na koje film nikako ne utice. do sada je pogledao sigurno preko 200 filmova, a ne bi ih znao nabrojati 10. sasvim mu je svejedno od kad ce poceti gledati film, da li je to pocetak kraj ili sredina... moze da ga prekine u svakom momentu. uopste se ne sjeca sta je gledao. kad ga pitam dan poslije, on se ne sjeca ni da je gledao film a kamoli koji i kakva je radnja bila. jedan te isti film moze da gleda 15 puta a da ne skonta. :D pa vi sad vidite..

meni je iskreno drago da ima vise ljudi na koje film utice, uglavnom vidim na neki nacin pozitivno... sve sto zelite reci pisite... :razz:
možda zato što tata radi i ne zna gdje udara, a ti landohaniš po cijele dane, malo škola ovo ono.... :D
u svakom slucaju radi, ali radi i mama pa o filmu koji pogleda moze da razmislja danima poslije i da ga prepricava i da dugotrajno ostane pod uticajem neke price, pogotovo istinite...
ne mislim da je to stvar umora, obaveza i posla, nego stvar licnog postavljanja prema filmu, i karaktera covjeka.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#16 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Irm@ »

eh veceras idem gledati Paranormalna aktivnost 3 :D pa cu vam javiti kako utice na mene :-D :D
lekac5
Posts: 13
Joined: 23/05/2011 22:47

#17 Re: Kako film utiče na vas?

Post by lekac5 »

Irm@ wrote:eh veceras idem gledati Paranormalna aktivnost 3 :D pa cu vam javiti kako utice na mene :-D :D

hahah eee obavezno :D ako budes mogla ista izjaviti :D haha
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#18 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Irm@ »

vjeruj mi da itekako mogu :D
u cijelom filmu ima 5 strasnih scena :D i na kraju filma..ja sam taman bila u elementu da je jos trajao da bih se bas isprepadala..ovako sam sinoc spavala k'o beba :-D
lekac5
Posts: 13
Joined: 23/05/2011 22:47

#19 Re: Kako film utiče na vas?

Post by lekac5 »

Irm@ wrote:vjeruj mi da itekako mogu :D
u cijelom filmu ima 5 strasnih scena :D i na kraju filma..ja sam taman bila u elementu da je jos trajao da bih se bas isprepadala..ovako sam sinoc spavala k'o beba :-D

onda ti je film bio na ruku :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#20 Re: Kako film utiče na vas?

Post by pustopoljina »

zovemsecrveni wrote:Znači Image je odradio pos'o? :D
ja VOLIM njegove filmove.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#21 Re: Kako film utiče na vas?

Post by naja22 »

Sjecam se samo kad sam bio mali, gledao crtane neke i umislio da imam supermoci.. :D :D
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#22 Re: Kako film utiče na vas?

Post by Brat »

Počešem se po jajima i promjenim kanal.
Post Reply