Sajam knjige Sarajevo

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#576 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Better Man »

Black swan wrote:lafo ce agarti uvoziti vc
mada to pricaju dvije godine
stali sunna 78 a sad izlazi koji 95.???
Oni su najveća ubleha, propast i razočarenje. nekad si kod njih mogao kupiti sve što te interesuje, a danas ne možeš ni ove stripove što se normalno prodaju na trafikama. Najbolje bi im bilo da se ugaseako nisu u stanju da ti ponude stripove koji se štampaju na prostorima ex Yu i prodaju.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#577 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Truba »

tri godine suplje
al eto vjerujem da mogu uredoviti vc distribuciju dva puta godisnje :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#578 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by agent_zero »

Odakle vam to da će agarti uvoziti veseli četvrtak?

Pa nema većih lažova i prevaranata od tih agartijevaca.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#579 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Truba »

ja pricao sa gazdom neki dan... nema vise ni posrednika ni radnika koji nemaju pojma

ne znam što je to naučna fantastika da se ugovori sa VC... to je normala proces...imaju transport...samo treba uvezati svima u interesu

ali ljudi daju fiskalni racun



kupih neki strip za 7
dodjem kuci na piku 2
kolega prodaje :mrgreen: uvijek mi se to događa
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#580 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 03/02/2021 10:29, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#581 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Truba »

na sajmu ništa
u agartiju ponešto ako te zanima...malo više starije
ništa novo
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#582 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 03/02/2021 10:29, edited 1 time in total.
tanjush
Posts: 38
Joined: 04/09/2010 16:26

#583 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by tanjush »

ne vidim razlog tolikim kritikama sajma. jest da nije kao beogradski, ali ovo je solidno, ponuda i cijene.
9
imate hamsuna kamare knjiga (najnoviji naslov je roman "viktorija" 10 km), saramaga takođe (iako nikako da izbace naslov koji nemam: "izvještaj o opsadi lisabona), jednog tomasa bernharda 4 naslova vidio (2 kupio, gubitnik 11 km, brisanje 18), karvera, uelbeka... bukovskog, fantea da ne govorim.
lagunina ponuda (u sklopu kje je i izdavač LOM), bila je baš izdašna, sad cijene očekivano od 12 do 20 km, nova izdanja su to ipak, a i ne kupujem knjige baš svaki dan i normalno da jedan česlav miloš, najnoviji naslov, košta 20 km (zato ću ga kupiti sljedeće godine za oko 15 km), ili amos oz, fenomenalni roman "priče o ljubavi i tmini" 18 km, koji je inače u izdanjima hrvatskim 70 km :shock: (doduše, bolje je izdanje, tvrde korice i to, ali opet...)

baybook takođe korektna ponuda, sačekat ću onog tompsona (kišova biografija) da spadne s 20 na idućem sajmu. inače sam kod njih kupio karahasanov istočni diwan za 15 km, što je ok i pohvlajujem ih za to najnovije izdanje i eliotovu pustu zemlju za 10 (fino urađeno izdanje od prije nekoiko godina, s originalnim stihovima i prevodom te obilnim bilješkama). bilo je tu još nekih interesantnih naslova, ali drugi put.

da ne gvorim o polovnim knjigama,, kako književnost tako i stručne, od 5 km do 20 finih naslova, npr. šamićeva "kako nastaje naučno djelo" 10 km. tu sam uzeo embehade od crnjanskog, neka vrst dnevnika u 3 toma ukupno za 5 km.

VBZ štand je nevjerovatan - za 5 km kupim dugo traženi mediteranski brevijar od matvejevića...hejjj 5 km!
tu sam vidio i mesneviju od rumija 2 toma po pristupačnih 10 km. na stranu što su im to starija izdanja, ostaci iz skladišt,a šta li već, no, tu sam ostao bez para...negdje mi je strindberg povoljan ostao, nisam zapamtio kuću, malo je labirint na sajmu, tako da se teško snaći gdje se bilo, tako da sam s dvije kese sasvim sretan izašao, i ne pogledavši sve. što je ostalo, kupiće se idući put.
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#584 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Boateng »

tanjush wrote:ne vidim razlog tolikim kritikama sajma. jest da nije kao beogradski, ali ovo je solidno, ponuda i cijene.
9
imate hamsuna kamare knjiga (najnoviji naslov je roman "viktorija" 10 km), saramaga takođe (iako nikako da izbace naslov koji nemam: "izvještaj o opsadi lisabona), jednog tomasa bernharda 4 naslova vidio (2 kupio, gubitnik 11 km, brisanje 18), karvera, uelbeka... bukovskog, fantea da ne govorim.
Znaš li možda koliko košta Odakle zovem - Karver (LOM)?
tanjush
Posts: 38
Joined: 04/09/2010 16:26

#585 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by tanjush »

Boateng wrote:
tanjush wrote:ne vidim razlog tolikim kritikama sajma. jest da nije kao beogradski, ali ovo je solidno, ponuda i cijene.
9
imate hamsuna kamare knjiga (najnoviji naslov je roman "viktorija" 10 km), saramaga takođe (iako nikako da izbace naslov koji nemam: "izvještaj o opsadi lisabona), jednog tomasa bernharda 4 naslova vidio (2 kupio, gubitnik 11 km, brisanje 18), karvera, uelbeka... bukovskog, fantea da ne govorim.
Znaš li možda koliko košta Odakle zovem - Karver (LOM)?

ne pogledah cijenu jer mi ovaj put nije bila u prvom planu, obzirom na bernharda i toma rahmana koji su mi okupirali pažnju. kako god, siguran sam da je cijena u rasponu od 15 do 20 km...bliže 20 obzirom na obim knjige.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#586 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by doktor78 »

Ne stigoh ove godine da odem. Je li uopće bilo hrvatskih izdavača na Sajmu (mada, znajući cijene njihovih knjiga, čisto sumnjam da bi išta i prodali)?
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#587 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Emilija Kovačev »

Do kad radi sutra sajam? :)
Ty.
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#588 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by DancingKing »

doktor78 wrote:Ne stigoh ove godine da odem. Je li uopće bilo hrvatskih izdavača na Sajmu (mada, znajući cijene njihovih knjiga, čisto sumnjam da bi išta i prodali)?
Je - Algoritam, VBZ, Školska knjiga, Mladinska knjiga i Ljevak/Lumen, možda još koji ali se ne sjećam. Sajam je otvoren još danas.
Emilija Kovačev wrote:Do kad radi sutra sajam? :)
Ty.
Pretpostavljam isto do 19h, ali počnu se izdavači pakovati/odlaziti i ranije.
User avatar
quentin
Posts: 102
Joined: 31/10/2011 23:11

#589 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by quentin »

Kao što je neko napisao, bilo je dobrih knjiga LOM-a i Geopoetike (posebno LOM-a) po cijenama koje su niže nego u knjižarama.
Još sam vidio i Moju borbu, Norvežanina Karla Uvea Knausgora. Ta knjiga je u Srbiji izašla bukvalno prije nekoliko dana (izdavač Booka, koji je prvi objavio i posljednjeg Uelbeka). U pitanju je globalni hit, izguglajte o čemu se radi, da ne dužim sad. Uglavnom, knjigu sam pročitao na engleskom, jer nisam zno da se sprema ovaj prevod, i preporučujem je.
Žao mi je što nije bilo knjiga nekih manjih izadavača iz Srbije. Recimo Bernara koji objavljuje Selmu Lageref, koja ovdje baš dugo nije objavljivana. Nisam našao ni 1913. Leto stoleća Florijana Ilijesa (AED studio). Bar se nadam da ih nisam promašio, pitao sam na desetak štandova.
Pošto to nisam našao, počastio sam se Gombrovičevom Posmrtnom autobiografijom u preskupom hrvatskom izdanju: 38 KM, spušteno sa 50+ :cry: Hrvatski izdavači, kao i obično, imaju dobar izbor i vrtoglave cijene.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#590 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Ned071 »

karahasan, kuca za umorne? gdje kupiti, ne mora biti iskljucivo sajam? hvala
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#591 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Better Man »

DancingKing wrote:
doktor78 wrote:Ne stigoh ove godine da odem. Je li uopće bilo hrvatskih izdavača na Sajmu (mada, znajući cijene njihovih knjiga, čisto sumnjam da bi išta i prodali)?
Je - Algoritam, VBZ, Školska knjiga, Mladinska knjiga i Ljevak/Lumen, možda još koji ali se ne sjećam. Sajam je otvoren još danas.
Emilija Kovačev wrote:Do kad radi sutra sajam? :)
Ty.
Pretpostavljam isto do 19h, ali počnu se izdavači pakovati/odlaziti i ranije.
Zar Mladinska knjiga nisu slovenci?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#592 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by azurna_obala »

Ovaj sajam je totalno fulio sa datumom održavanja, uvijek je pri kraju mjeseca, kad para nema....onda sajam je završen u 17:00 sati, nisu dopuštali ulazak nakon toga više. Zašto piše da je radno do 19:00, a završe dva sata ranije...
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#593 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by DancingKing »

Better Man wrote:Zar Mladinska knjiga nisu slovenci?
Pa slovenačka je firma i 'brend', ali su bila izdanja hrvatske podružnice, na hrvatskom jeziku. Imaju i bh. podružnicu, ali su i ta izdanja na hrvatskom koliko znam.
azurna_obala wrote:Ovaj sajam je totalno fulio sa datumom održavanja, uvijek je pri kraju mjeseca, kad para nema....onda sajam je završen u 17:00 sati, nisu dopuštali ulazak nakon toga više. Zašto piše da je radno do 19:00, a završe dva sata ranije...
To je jer gledaju da se uklope sa Svjetskim danom knjige, 23.04.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#594 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by suncica24 »

Sajam vjerskih knjiga i kuhara...

I Nure Bazdulj Hubijar.
I Murakamija.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#596 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Truba »

pocela tuga :mrgreen:
jeste bili :lol:

nidje hrvatskih izdavaca
prosle godine ne kupih neke knjige sjetarije vidim ove ih nema :roll: a inace su u stecaju godinama :|

lagunu imam u alti
vulkan je ok super izdanja ali nista za sada da me interesira
vrhunac je bio stand lutrije bih :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#597 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by CSKA »

Labude ima li kakvih stripova na sajmu :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#598 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by arzuhal »

Ima li srpskih izdavača? Danas kontam otići a zanimaju me neke stvari koje bi oni mogli imati (prema sjećanju na ranije sajmove..)...
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#599 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by Edin H. »

Black swan wrote:pocela tuga :mrgreen:
jeste bili :lol:

nidje hrvatskih izdavaca
prosle godine ne kupih neke knjige sjetarije vidim ove ih nema :roll: a inace su u stecaju godinama :|

lagunu imam u alti
vulkan je ok super izdanja ali nista za sada da me interesira
vrhunac je bio stand lutrije bih :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa sta Lutrija prodaje? :shock:

Srecke? :D
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#600 Re: Sajam knjige Sarajevo

Post by pepeljara »

azurna_obala wrote:Ovaj sajam je totalno fulio sa datumom održavanja, uvijek je pri kraju mjeseca, kad para nema....onda sajam je završen u 17:00 sati, nisu dopuštali ulazak nakon toga više. Zašto piše da je radno do 19:00, a završe dva sata ranije...

Pogotov radnim danom kad raja koja radi treba da dodje da pregleda...

Al stas, ovo je samo kod nas tako :D
Post Reply