Muzicka scena bivse Jugoslavije

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#476 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Ommadawn »

Iste cijene kao i na Zapadu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#477 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Bloo »

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#478 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Ommadawn »

Mother of God!!!!

Ovo je jedna od onih situacija kad se kaže za nekog “jebe - ne vadi”
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#479 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Altsa »

Better Man wrote: 10/05/2022 10:14
Altsa wrote: 09/05/2022 20:11
Slazem se. Cijene paprene pa samo uzimam polovne LP i ako izbor nije uvijek po mom ukusu. CDove ni ne kupujem vise. Nove ploce kupujem iskljucivo iz vana i ako se isporuka poprilicno razvuce. Bolje i jedna radnja nego ni jedna ali i ovo je tanko.
Cijene diktira dobavljač, tj. nabavna cijena diktira konačnu. Imaju i skupih, ali i vrlo povoljnih ploča. Recimo imali su albuma od Peppersa i to na dva LP-a 180 gram po cijeni od 43 KM. Magaza ima ploča, ali je to skromno u odnosu na Sarajevo Disk i oni baš u odnosu na Sarajervo Disk skupi. Primjer novog LP-a od Adele. U Sarajevo Disku košta 77, dok u Magazi košta 106 KM. Ili Singl ploče od Dugmeta dupli 180 gram vinyl u Sarajevo Disku košta 49 KM, a u Magazi 59 KM, pa reizdanja Paket Aranžmana, Orgazma, Šarla i Haustora koštaju 45 KM u Sarajevo Disku, a u Magazi 49 KM.
Pusti mi se tog poredenja. Jedino relevantno poredenje su cijene kod nas i vani. Ploce jeftinije kad ih narucim iz Engleske. Govorim samo o LP. Normalno + postarina i cekanje isporuke. Medutim izbor je neuporediv sa nasim pa i postarina ne padne tesko :-D Sta god ti padne na pamet mozes kupiti vani. Kod nas si primoran ako zelis nesto da kupis da kupis ono sto ima samo u tom trenutku u radnji.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#480 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Better Man »

Altsa wrote: 10/05/2022 21:48
Better Man wrote: 10/05/2022 10:14

Cijene diktira dobavljač, tj. nabavna cijena diktira konačnu. Imaju i skupih, ali i vrlo povoljnih ploča. Recimo imali su albuma od Peppersa i to na dva LP-a 180 gram po cijeni od 43 KM. Magaza ima ploča, ali je to skromno u odnosu na Sarajevo Disk i oni baš u odnosu na Sarajervo Disk skupi. Primjer novog LP-a od Adele. U Sarajevo Disku košta 77, dok u Magazi košta 106 KM. Ili Singl ploče od Dugmeta dupli 180 gram vinyl u Sarajevo Disku košta 49 KM, a u Magazi 59 KM, pa reizdanja Paket Aranžmana, Orgazma, Šarla i Haustora koštaju 45 KM u Sarajevo Disku, a u Magazi 49 KM.
Pusti mi se tog poredenja. Jedino relevantno poredenje su cijene kod nas i vani. Ploce jeftinije kad ih narucim iz Engleske. Govorim samo o LP. Normalno + postarina i cekanje isporuke. Medutim izbor je neuporediv sa nasim pa i postarina ne padne tesko :-D Sta god ti padne na pamet mozes kupiti vani. Kod nas si primoran ako zelis nesto da kupis da kupis ono sto ima samo u tom trenutku u radnji.
Cijene diktira dobavljač, tj. nabavna cijena. U Sarajevo disku dobivaju kataloge i onda ih salju na mailove onih koji su registrovani na njihov site, kako bi mogli izabrati sta da naruče. Nerealno je porediti nas i inostranstvo. Ja nabavljam ploče preko Amazona i izbor je neograničen. Naravno nekad bude da nemaju nesto na stanju, ali im dođe. Zadnji album od Mogwai sam nabavio preko Amazona za 19 funti i to dupli LP. Nije direktno od njih, vec je prodavač iz Njemacke. Ono što me pozitivno šokiralo je to da nema poštarine, odnosno ista je bila besplatna. I jos jedna bitna stvar, ako je Amazon prodavač, onda oni odbiju od cijene PDV i zato s poštarinom zna biti jeftinije nego ovdje. Neke sam tako ploče i box setove plaćao jeftinije nego da recimo noja sestra u Londonu istu stvar naruči preko Amazona, jer kad odbiju PDV i dodanu poštari u, cijena bude niža nego standardna cijena bez poštarine.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#481 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dale cooper »

Niiicccceeeee. :thumbup: :)
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#482 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Altsa »

Better Man wrote: 10/05/2022 22:16
Altsa wrote: 10/05/2022 21:48
Pusti mi se tog poredenja. Jedino relevantno poredenje su cijene kod nas i vani. Ploce jeftinije kad ih narucim iz Engleske. Govorim samo o LP. Normalno + postarina i cekanje isporuke. Medutim izbor je neuporediv sa nasim pa i postarina ne padne tesko :-D Sta god ti padne na pamet mozes kupiti vani. Kod nas si primoran ako zelis nesto da kupis da kupis ono sto ima samo u tom trenutku u radnji.
Cijene diktira dobavljač, tj. nabavna cijena. U Sarajevo disku dobivaju kataloge i onda ih salju na mailove onih koji su registrovani na njihov site, kako bi mogli izabrati sta da naruče. Nerealno je porediti nas i inostranstvo. Ja nabavljam ploče preko Amazona i izbor je neograničen. Naravno nekad bude da nemaju nesto na stanju, ali im dođe. Zadnji album od Mogwai sam nabavio preko Amazona za 19 funti i to dupli LP. Nije direktno od njih, vec je prodavač iz Njemacke. Ono što me pozitivno šokiralo je to da nema poštarine, odnosno ista je bila besplatna. I jos jedna bitna stvar, ako je Amazon prodavač, onda oni odbiju od cijene PDV i zato s poštarinom zna biti jeftinije nego ovdje. Neke sam tako ploče i box setove plaćao jeftinije nego da recimo noja sestra u Londonu istu stvar naruči preko Amazona, jer kad odbiju PDV i dodanu poštari u, cijena bude niža nego standardna cijena bez poštarine.
Malo si skreno sa pricom. Ne zanima me kako Sarajevodisk formira cijenu i ako znam na koji nacin to rade. Ploce nabavljaju od distribucije iz HR. Dobiju kataloge i biraju sta ce da uzmu. Meni je bitno koliko cu ja platiti, a LP iz vana su uglavnom jeftiniji. Na zalost mora se plati i postarina a o tome sam vec pisao i to znatno poveca cijenu. Kupovinu putem Amazona sam prekrizio jer su im postarine bezobrazno visoke + nekakvo osiguranje za BiH. Do sada se Juno Records najboljim pokazao i oni su vrh. Takoder i JPC ali oni su klasicni posrednici pa nabavljaju od drugih i dostava je nepouzdana.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#483 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Bloo »

Iz iste sehare kao i Bowie :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#484 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 10/05/2022 22:39
dale cooper wrote: 10/05/2022 22:27

Niiicccceeeee. :thumbup: :)
Iz iste sehare kao i Bowie :mrgreen:
Dobra Sehara. :D Nabacio sam tog Bowiea na gramofon nekolicinu puta, pucketanje i prvi zvuci Modern Love never get old. :-D
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#485 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Better Man »

Altsa wrote: 10/05/2022 22:34
Better Man wrote: 10/05/2022 22:16

Cijene diktira dobavljač, tj. nabavna cijena. U Sarajevo disku dobivaju kataloge i onda ih salju na mailove onih koji su registrovani na njihov site, kako bi mogli izabrati sta da naruče. Nerealno je porediti nas i inostranstvo. Ja nabavljam ploče preko Amazona i izbor je neograničen. Naravno nekad bude da nemaju nesto na stanju, ali im dođe. Zadnji album od Mogwai sam nabavio preko Amazona za 19 funti i to dupli LP. Nije direktno od njih, vec je prodavač iz Njemacke. Ono što me pozitivno šokiralo je to da nema poštarine, odnosno ista je bila besplatna. I jos jedna bitna stvar, ako je Amazon prodavač, onda oni odbiju od cijene PDV i zato s poštarinom zna biti jeftinije nego ovdje. Neke sam tako ploče i box setove plaćao jeftinije nego da recimo noja sestra u Londonu istu stvar naruči preko Amazona, jer kad odbiju PDV i dodanu poštari u, cijena bude niža nego standardna cijena bez poštarine.
Malo si skreno sa pricom. Ne zanima me kako Sarajevodisk formira cijenu i ako znam na koji nacin to rade. Ploce nabavljaju od distribucije iz HR. Dobiju kataloge i biraju sta ce da uzmu. Meni je bitno koliko cu ja platiti, a LP iz vana su uglavnom jeftiniji. Na zalost mora se plati i postarina a o tome sam vec pisao i to znatno poveca cijenu. Kupovinu putem Amazona sam prekrizio jer su im postarine bezobrazno visoke + nekakvo osiguranje za BiH. Do sada se Juno Records najboljim pokazao i oni su vrh. Takoder i JPC ali oni su klasicni posrednici pa nabavljaju od drugih i dostava je nepouzdana.
Vidi. Ja s Amazonom nemam problema i ako uzmeš normalnu dostavu poštarina nije skupa. Jedino ako hočes u 2 do 4 dana dostavu tada je skupa, ali skupa je za takvu dostavu i na Juno. Amazon jedini umanji cijenu za iznos PDV-a, a da ne govorim ako nešto kupiš i u trenutku isporuke bude niža cijena, oni ti refundiraju razliku. Nikad čuo za to posebno osiguranje. I još jedna bitna stvar je da Amazon najbolje zaštiti pošiljku prilikom pakovanja. Tako da dobiješ ploče cakum - pakum, tj. nema oštečenja na omotima.
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#486 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by suspect_zero »

Odakle vam gramofoni raja? :oops:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#487 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Ommadawn »

suspect_zero wrote: 10/05/2022 23:27 Odakle vam gramofoni raja? :oops:
Ja imam gramofon otkako sam u Swe došao.
Promijenio do sada 4-5 komada.
Sad imam 3. Jedan u dnevnoj, jedan u ostavi (otišli mu kondenzatori pa ih moram promijeniti) i jedan stari u Tuzli.

Plus dizajniram tonsku ručicu od aluminijuma i mesinga.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#488 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Romanista 101% »

Kod mene je DJ PIONEER 500. Zvuk strava.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#489 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dale cooper »

suspect_zero wrote: 10/05/2022 23:27 Odakle vam gramofoni raja? :oops:
Kupili jaranice. :D Kao što se proizvode brand new ploče, imaš i nove generacije gramofona za kupiti.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#490 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Hajvan »

dale cooper wrote: 11/05/2022 14:26
suspect_zero wrote: 10/05/2022 23:27 Odakle vam gramofoni raja? :oops:
Kupili jaranice. :D Kao što se proizvode brand new ploče, imaš i nove generacije gramofona za kupiti.
a odakle Vam pare, jarane?!? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#491 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dale cooper »

Hajvan wrote: 11/05/2022 19:04
dale cooper wrote: 11/05/2022 14:26

Kupili jaranice. :D Kao što se proizvode brand new ploče, imaš i nove generacije gramofona za kupiti.
a odakle Vam pare, jarane?!? :D
Uštediš jebiga. Batališ godišnji kupiš dobar gramofon. :D Kome je ćejf. :-D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#492 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Ommadawn »

Hajvan wrote: 11/05/2022 19:04
dale cooper wrote: 11/05/2022 14:26

Kupili jaranice. :D Kao što se proizvode brand new ploče, imaš i nove generacije gramofona za kupiti.
a odakle Vam pare, jarane?!? :D
Ima se, može se :oops:
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#493 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by suspect_zero »

dale cooper wrote: 11/05/2022 14:26
suspect_zero wrote: 10/05/2022 23:27 Odakle vam gramofoni raja? :oops:
Kupili jaranice. :D Kao što se proizvode brand new ploče, imaš i nove generacije gramofona za kupiti.
Sjooo gramofon :-D ...sjećam se onih velikih ploča i onih malih ko tanjirić....majke mi ako i sada među skulama koje skuplja stari nema jedan, vjerovatno neispravan kao i Sharpov kasetofon koji se ne baca :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#494 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dale cooper »

suspect_zero wrote: 11/05/2022 23:45
dale cooper wrote: 11/05/2022 14:26

Kupili jaranice. :D Kao što se proizvode brand new ploče, imaš i nove generacije gramofona za kupiti.
Sjooo gramofon :-D ...sjećam se onih velikih ploča i onih malih ko tanjirić....majke mi ako i sada među skulama koje skuplja stari nema jedan, vjerovatno neispravan kao i Sharpov kasetofon koji se ne baca :lol:
Možda da skineš prašinu i isprobaš ga, vjerovatno stari ima još i koju ploču. :D
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#495 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by suspect_zero »

Za ploče ne vjerujem, dohakala sam im u ratu....igrali se frizbija :roll: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#496 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dale cooper »

:| :cry:
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#497 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Piaty »

suspect_zero wrote: 12/05/2022 00:08 Za ploče ne vjerujem, dohakala sam im u ratu....igrali se frizbija :roll: :lol:
Haha jooj i mi smo frizbija s plocama igrali u ratu. U cijelom tom haosu, neredu i smecu sam se nagledao svakakvih izvodjaca...vala imam osjecaj da je svako domacinstvo imalo tonu tih ploca
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#498 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by Ommadawn »

dale cooper wrote: 11/05/2022 23:52
suspect_zero wrote: 11/05/2022 23:45

Sjooo gramofon :-D ...sjećam se onih velikih ploča i onih malih ko tanjirić....majke mi ako i sada među skulama koje skuplja stari nema jedan, vjerovatno neispravan kao i Sharpov kasetofon koji se ne baca :lol:
Možda da skineš prašinu i isprobaš ga, vjerovatno stari ima još i koju ploču. :D
Tu treba biti pažljiv.
Ako je remenski pogon - guma se osušila, stvrdnula i može pući.
Ako je tarni pogon - ista stvar.
Ako je direktni pogon - moguće je da je kao kod mog Luxman gramofona, kondenzatori, pa se tanjir neravnomjerno okreće, to jest nije ista konstantna brzina.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#499 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by dulekrele »

Gramofon i ploce nisu jeftina zajebancija.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#500 Re: Muzicka scena bivse Jugoslavije

Post by black »

odrastao sam uz ploce i volim taj 'pucketavi' zvuk, kao sto volim (i jos uvijek povremeno koristim) analogne aparate i filmove.
jedno vrijeme svega je bilo na bacanje, nogama sutali aparate, ploca po buvljacima gomilama... sve dok nisu neshvaceni hipsteri profurali dosta toga, a prije toga smijali se drugima ako vide ploce ili da fotkas filmom, zato je sve postala skupa zajebancija..

uvijek mi je bilo smjesno naglasavanje kako cita malog princa, alan forda (doduse i ja volim alana), slusa ekv, to je kao neki simbol 'drugacijih' :mrgreen:
Post Reply