Sarajevo 21-24 jula 2007. Susret omladine iz dijaspore

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#1 Sarajevo 21-24 jula 2007. Susret omladine iz dijaspore

Post by pjega »

Da li ko ima vise informacija o ovom dogadjaju i planira li ko ici?

"Svjetski savez dijaspore BiH organizira susret BH omladine (studenata) iz dijaspore u Sarajevu 21-24 jula 2007. godine. Susret mladih je dio programa Radne grupe za mlade u sklopu Svjetskog saveza dijaspore BiH.

Za ovaj najznačajniji susret mladih iz dijaspore za smještaj i program dobili smo obećanje sponzorstva od strane Vlade Kantona Sarajevo. U sklopu trodnevnog programa mladi ljudi iz cijelog svijeta će imati priliku da zajedno sudjeluju na raznim predavanjima, radnim sekcijama, debatama, izlascima i naravno da se druže i upoznaju.

Maksimalan broj učesnika će biti 300, a za sada već imamo preko 150 prijavljenih kandidata iz cijelog svijeta, nakon same jedne obavijesti tokom ovog vikenda. Australija, Amerika i Kanada ce imati osiguran broj mjesta za učesnike iz ovih najudaljenijih zemalja.

Detaljniji program kao i uvjeti za prijave će biti objavljeni za 10 dana. Zasad, svi mladi ljudi koji su zainteresirani mogu se javite i staviti svoje ime na spisak zainteresiranih. Svaki student snosi trošak putovanja do Bosne i Hercegovine. "
nja-nja
Posts: 8
Joined: 23/05/2007 12:44

#2

Post by nja-nja »

Uh, sami ovaj naziv, 'susret BiH omladine iz dijaspore' je grozan!!! Podsjeti me na one oficijelne nazive iz bivseg socijalistickog, samoupravnog, bla bla sistema.

Ne podnosim manifestacije ovog tipa, a obzirom da svaki dan gledam tu 'omladinu iz dijaspore', averzija postaje jos naglasenija. Omladina iz dijaspore su ti uglavnom djecurlija napirlitana po nekom Madona uzoru, osim sto nisu u stanju razvrstati odjecu i sminku prikladnu za dan i noc, pa izlete u sred bijela dana natapirane i 'namazane' ratnickim bojama ko da ce sad na svjetsku estradu. Ni decki nisu puno bolji, uske majice, nasilno napuhani misici ne pristaju ni glavi ni tijelu, kosa ulijepljena raznim 'sljastavim' sredstvima i sve ostalo nepozeljno. Pravi sjeb nastaje tek kad otvore usta i pocnu govoriti sa naglascima raznih BiH vukojebina i oskudnim vokabularom i jos oskudnijom gramatikom i sto je najgore, puni sebe. Slika i krajnji sud o doticnim je potpun kad na koncertima ex-YU rock muzicara pocnu odvaljivati uz cirilicu predgrupu (turbo-etno-whatever-folk) koja se i dovede da bi se mogla napuniti kino sala i pokriti troskovi.

Ali postoji i druga vrsta nase bosanske dijaspore, prijatnija za oko od prethodne jer je osjecaj za mjeru ipak prethodno naucen, ali ne puno prijatnija za um i dusu. Radi se o iskompleksiranim, opet sinovima i kcerima raznih vukojebina, koji su u lagani evropskim skolskim sistemima uspjeli dobiti diplome koji su navodno garancija nekog statusa. Kompleksa svih vrsta, naravno u ogromnim kolicinama. Na igrankama (to su vam neka isforsirana druzenja BiH omladine u dijaspori) se oni obicno izdvajaju i dobijete stol inzinjera, matematicara jer nije dobro biti vidjen sa obicnim SSS smrtnicima. Odjeca je naravno markirana. Djevojka, sada doktorica, porijeklom iz Capljine, nikada nije usla u H&M (lanac moderne ali nedovoljno skupe odjece dostupne narodnim masama) i kupuje samo 'dizajnere'. Roditelji naravno muzu zapadni socijalni sistem i primaju socijalu, ali jebi ga, treba se postaviti kao klasa tamo gdje te ne znaju.
Elem, kako god uzmes, seratori. Ima jako mali broj normalnih ljudi ali oni su vec godinama izgubljeni u tom vrtlogu primitivizma i ne vide se vise.

Eto, ova poruka ti sigurno nije pomogla u odgovoru na tvoje pitanje ali ako nisi ranije bio/la izlozen ovakvim 'manifestacijama' samo da znas sta te ceka :) A ako si jedan od njih, eh, jebaji ga (sto bi reko Nele Karajlic), nece te potresti jer takvim iluzija o svom polozaju u svijetu ne fali.

Bistro.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#3

Post by taxi_driver »

nja-nja,ti si za zaljenje. :oops:
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#4

Post by dashing »

nja-nja ocigledno ne vidi dalje od sebe . :-)
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#5

Post by tempora »

nja-nja wrote:Uh, sami ovaj naziv, 'susret BiH omladine iz dijaspore' je grozan!!! Podsjeti me na one oficijelne nazive iz bivseg socijalistickog, samoupravnog, bla bla sistema.

Ne podnosim manifestacije ovog tipa, a obzirom da svaki dan gledam tu 'omladinu iz dijaspore', averzija postaje jos naglasenija. Omladina iz dijaspore su ti uglavnom djecurlija napirlitana po nekom Madona uzoru, osim sto nisu u stanju razvrstati odjecu i sminku prikladnu za dan i noc, pa izlete u sred bijela dana natapirane i 'namazane' ratnickim bojama ko da ce sad na svjetsku estradu. Ni decki nisu puno bolji, uske majice, nasilno napuhani misici ne pristaju ni glavi ni tijelu, kosa ulijepljena raznim 'sljastavim' sredstvima i sve ostalo nepozeljno. Pravi sjeb nastaje tek kad otvore usta i pocnu govoriti sa naglascima raznih BiH vukojebina i oskudnim vokabularom i jos oskudnijom gramatikom i sto je najgore, puni sebe. Slika i krajnji sud o doticnim je potpun kad na koncertima ex-YU rock muzicara pocnu odvaljivati uz cirilicu predgrupu (turbo-etno-whatever-folk) koja se i dovede da bi se mogla napuniti kino sala i pokriti troskovi.

Ali postoji i druga vrsta nase bosanske dijaspore, prijatnija za oko od prethodne jer je osjecaj za mjeru ipak prethodno naucen, ali ne puno prijatnija za um i dusu. Radi se o iskompleksiranim, opet sinovima i kcerima raznih vukojebina, koji su u lagani evropskim skolskim sistemima uspjeli dobiti diplome koji su navodno garancija nekog statusa. Kompleksa svih vrsta, naravno u ogromnim kolicinama. Na igrankama (to su vam neka isforsirana druzenja BiH omladine u dijaspori) se oni obicno izdvajaju i dobijete stol inzinjera, matematicara jer nije dobro biti vidjen sa obicnim SSS smrtnicima. Odjeca je naravno markirana. Djevojka, sada doktorica, porijeklom iz Capljine, nikada nije usla u H&M (lanac moderne ali nedovoljno skupe odjece dostupne narodnim masama) i kupuje samo 'dizajnere'. Roditelji naravno muzu zapadni socijalni sistem i primaju socijalu, ali jebi ga, treba se postaviti kao klasa tamo gdje te ne znaju.
Elem, kako god uzmes, seratori. Ima jako mali broj normalnih ljudi ali oni su vec godinama izgubljeni u tom vrtlogu primitivizma i ne vide se vise.

Eto, ova poruka ti sigurno nije pomogla u odgovoru na tvoje pitanje ali ako nisi ranije bio/la izlozen ovakvim 'manifestacijama' samo da znas sta te ceka :) A ako si jedan od njih, eh, jebaji ga (sto bi reko Nele Karajlic), nece te potresti jer takvim iluzija o svom polozaju u svijetu ne fali.

Bistro.
Interesantna analiza BiH dijaspore! Samo jos da kazes u koju skupinu sebe stavljas jer si navela tri osnovne grupe:
napirlitane Madona izglede;
snobove i
izgubljene?
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#6

Post by alphonse kauders »

ja samo u ovoj analizi ne vidim razlike izmedju dijaspore i ovdasnje scene;) Korida i tamo i 'vamo:)
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#7

Post by BHG »

sto u sarajevu :? :D
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#8

Post by pjega »

nja-nja wrote:Uh, sami ovaj naziv, 'susret BiH omladine iz dijaspore' je grozan!!! Podsjeti me na one oficijelne nazive iz bivseg socijalistickog, samoupravnog, bla bla sistema.

Ne podnosim manifestacije ovog tipa, a obzirom da svaki dan gledam tu 'omladinu iz dijaspore', averzija postaje jos naglasenija. Omladina iz dijaspore su ti uglavnom djecurlija napirlitana po nekom Madona uzoru, osim sto nisu u stanju razvrstati odjecu i sminku prikladnu za dan i noc, pa izlete u sred bijela dana natapirane i 'namazane' ratnickim bojama ko da ce sad na svjetsku estradu. Ni decki nisu puno bolji, uske majice, nasilno napuhani misici ne pristaju ni glavi ni tijelu, kosa ulijepljena raznim 'sljastavim' sredstvima i sve ostalo nepozeljno. Pravi sjeb nastaje tek kad otvore usta i pocnu govoriti sa naglascima raznih BiH vukojebina i oskudnim vokabularom i jos oskudnijom gramatikom i sto je najgore, puni sebe. Slika i krajnji sud o doticnim je potpun kad na koncertima ex-YU rock muzicara pocnu odvaljivati uz cirilicu predgrupu (turbo-etno-whatever-folk) koja se i dovede da bi se mogla napuniti kino sala i pokriti troskovi.

Ali postoji i druga vrsta nase bosanske dijaspore, prijatnija za oko od prethodne jer je osjecaj za mjeru ipak prethodno naucen, ali ne puno prijatnija za um i dusu. Radi se o iskompleksiranim, opet sinovima i kcerima raznih vukojebina, koji su u lagani evropskim skolskim sistemima uspjeli dobiti diplome koji su navodno garancija nekog statusa. Kompleksa svih vrsta, naravno u ogromnim kolicinama. Na igrankama (to su vam neka isforsirana druzenja BiH omladine u dijaspori) se oni obicno izdvajaju i dobijete stol inzinjera, matematicara jer nije dobro biti vidjen sa obicnim SSS smrtnicima. Odjeca je naravno markirana. Djevojka, sada doktorica, porijeklom iz Capljine, nikada nije usla u H&M (lanac moderne ali nedovoljno skupe odjece dostupne narodnim masama) i kupuje samo 'dizajnere'. Roditelji naravno muzu zapadni socijalni sistem i primaju socijalu, ali jebi ga, treba se postaviti kao klasa tamo gdje te ne znaju.
Elem, kako god uzmes, seratori. Ima jako mali broj normalnih ljudi ali oni su vec godinama izgubljeni u tom vrtlogu primitivizma i ne vide se vise.

Eto, ova poruka ti sigurno nije pomogla u odgovoru na tvoje pitanje ali ako nisi ranije bio/la izlozen ovakvim 'manifestacijama' samo da znas sta te ceka :) A ako si jedan od njih, eh, jebaji ga (sto bi reko Nele Karajlic), nece te potresti jer takvim iluzija o svom polozaju u svijetu ne fali.

Bistro.
Zahvaljujem na misljenju, ali nije valjda sve tako crno. Koliko god ti je komentar na mjestu, valjda postoje ljudi i van tvojih grupacija. Ispade ovakvim dogadjajima prisustvuje samo dijasporsko 'smece.'
nja-nja
Posts: 8
Joined: 23/05/2007 12:44

#9

Post by nja-nja »

Eh, da ih susreces malo cesce i da nemas 3% normalnih ljudi sa kojima mozes normalno popricati, ne bi tako reagirao. Stanje je nista manje nego katastrofalno. Meni ne smetaju ljudi iz manjih sredina koji nisu iskompleksirani, naprotiv imam masu prijatelja i nikad nisam gledala odakle su niti kako se zovu. Ali danasnja mladja BiH dijaspora vam je strava. Treba to vidjeti, pa sam prosuditi.

Sebe svrstavam u onu skupinu koja je najprije bila izgubljena u svemu tome, jer je u onoj poslijeratnoj fazi naglasenog patriotizma, pokusavala sve ljude tretirati kao jednake i 'jadne ljude koji su svasta prosli'. Kasnije su se stvari malo razbistrile i ispostavilo se da to ipak ne ide tako. Zao mi je naravno i dalje bilo koga ko je morao proci kroz sva ta stradanja i sranja ali sam shvatila da se ratovi ne mogu kriviti za sve sto radimo. Tu se ipak radi o necemu dubljem, o nekoj biti ljudskog bica, o tome sto ustvari svako od nas jeste i sto rat niti moze napraviti ni unistiti.

Ta mlada dijaspora je odrasla u savremenom svijetu, ni gladna ni zedna i nije bila prisiljena da pokupi te primitivne trendove i aroganciju. I kad se nakon nekih godina sve to sleglo, onda sam se izdvojila iz tog kolektivnog 'bosanska dijaspora' identiteta i ogranicila na jako uzak krug ljudi sa kojima se zelim druziti. I od tad sam OK, definitivno ne izgubljena, mada ponekad nostalgicna za nekim vremenima u kojima nije bilo tako. samo ponekad pokusam razbiti iluzije o postojanju nekog fenomena zvanog 'braca Bosanci' i skratiti ljudima put da to sami spoznaju. Ali eto, valjda se treba svako uvjeriti svojim ocima i onda ili se prepoznas u tom haosu ili se odmaknes od njega.

Tuzno je ali je realnost trenutno takva.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#10

Post by malamaca »

Tu se ipak radi o necemu dubljem, o nekoj biti ljudskog bica, o tome sto ustvari svako od nas jeste i sto rat niti moze napraviti ni unistiti.
Mnogo dobro receno.

Ipak, nisam potpuno sigurna da je to u svim slucajevima primjenljivo. Svi smo individue, ne reaguju svi ljudi jednako niti isti dogadjaji jednako uticu na razlicite ljude pa je rezultat toga i to da su mnogi ljudi danas daleko od onoga sto su bili prije rata (u pozitivnom ili negativnom smislu). Medjutim, pitanje je koliko je to primjenljivo na djecu koja ne znaju za rat, a vjerovatno ni za Bosnu drugaciju od onoga sto dozive/dozivljavaju tokom poslijeratnih godisnjih odmora u Bosni...
User avatar
janje_
Posts: 2234
Joined: 05/04/2007 14:05

#11

Post by janje_ »

jos jedna trakavica o tome kako smo mi bosanci i hercegovci u dijaspori nepismeni seljaci bez ukusa koji su krivi za sve sto se onim "pravim" stanovnicima koji zive u "matici" dogodilo i dogadja u zadnjih 15 godina.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#12

Post by malamaca »

Pa ja bas i nisam shvatila tako. Cak sta vise, imam dojam da je i nja-nja zapravo u dijaspori.
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#13

Post by uhljupce »

Prestadoh citati prvi post od momenta kada vidjoh da ce Vlada Kantona Sarajevo izdvojiti novac za omladinu dijaspore .... pih koje li ironije .....
User avatar
janje_
Posts: 2234
Joined: 05/04/2007 14:05

#14

Post by janje_ »

malamaca wrote:Pa ja bas i nisam shvatila tako. Cak sta vise, imam dojam da je i nja-nja zapravo u dijaspori.
nevezano gdje je ko, uvijek se na to svodi.
User avatar
janje_
Posts: 2234
Joined: 05/04/2007 14:05

#15

Post by janje_ »

Šeha wrote:Hoce'l bit' kakvih narodnjaka na tom skupu mladih, de vi meni recite?
Da ne dolazim dzaba ako nece. :)
nista bez narodnjaka, cevapa u nekontrolisanim kolicinama i sljastecih kosulja. izgleda da je to slika koja se automatski veze uz dijasporu BiH.
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#16

Post by uhljupce »

janje_ wrote:
Šeha wrote:Hoce'l bit' kakvih narodnjaka na tom skupu mladih, de vi meni recite?
Da ne dolazim dzaba ako nece. :)
nista bez narodnjaka, cevapa u nekontrolisanim kolicinama i sljastecih kosulja. izgleda da je to slika koja se automatski veze uz dijasporu BiH.
kakve su to sljastece kosulje ? dje ih ima kupit ?
User avatar
janje_
Posts: 2234
Joined: 05/04/2007 14:05

#17

Post by janje_ »

uhljupce wrote:
janje_ wrote:
Šeha wrote:Hoce'l bit' kakvih narodnjaka na tom skupu mladih, de vi meni recite?
Da ne dolazim dzaba ako nece. :)
nista bez narodnjaka, cevapa u nekontrolisanim kolicinama i sljastecih kosulja. izgleda da je to slika koja se automatski veze uz dijasporu BiH.
kakve su to sljastece kosulje ? dje ih ima kupit ?
pa haman samo u dijaspori. ;)
nja-nja
Posts: 8
Joined: 23/05/2007 12:44

#18

Post by nja-nja »

Eh, jebi ga sad,

pogresno protumaceno. Ja zivim vani i u Sarajevo odlazim samo za godisnji, tako da se ne osjecam kompetetnom niti je fer da komentiram situaciju u 'matici'. Ali znam od prijatelja koji dole zive da ni dole snije jajna situacija kad se govori o primitivizmu i papanuku. Tako da sigurno nisam krivila dijasporu za stanje u matici. Imaju oni dole dovoljno problema.

Ne znam, mozda su stvari uvijek bile takve i prije rata, samo sto je covjek bio okruzen sa vise normalnih ljudi i nije primjecivao tu drugu vrstu ljudi. U dijaspori su obicni i normalni ljudi zbilja prava manjina. Ja rijetko idem na te skupove, cak i na koncerte i to zbog toga sto se, svaki put kad odem, iznova sjebem kad pogledam oko sebe. Ko zona sumraka.

Elem, nemas se razloga osjecati uvrijedjenim ako nisi takav ili takva. Na srecu ima nekolicina normalnih ljudi ali je vecina kriza.

Komentar da rat mijenja ljude... vjerovatno extremne situacije isprovociraju neke ljudske osobine da isplivaju na povrsinu, sto ne znaci da oduvijek nisu bile negdje dublje, cuceci i cekajuci pogodan trenutak da se obznane. Ali srz svakog ljudskog bica je zapravo nepromjenjljiva (ako izuzmemo teske traume koje mogu izazvati konkretne dijagnoze tipa PTSP i neke jos teze psihicke poremecaje.) Potreba da se sve objasni i da ima razlog je iskonski ljudska i zato se krivi rat ili roditelj ili bilo ko drugi ali kad se svi ti faktori stave u jednadzbu uvijek se mora uzeti u obzir i onaj najveci a to je vlastita odgovornost za svoj zivot i sve sto u njemu radimo. To su sad neke malo dublje i strucnije diskusije, tako da cu prekratiti da ne odemo u totalno drugaciju rubriku :)
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#19

Post by uhljupce »

ma bujrum im, nek dodju .... samo jos jednom: Jel posteno da vlada KS placa ceh omladine nam iz dijaspore ?
User avatar
janje_
Posts: 2234
Joined: 05/04/2007 14:05

#20

Post by janje_ »

nja-nja wrote:Eh, jebi ga sad,

pogresno protumaceno. Ja zivim vani i u Sarajevo odlazim samo za godisnji, tako da se ne osjecam kompetetnom niti je fer da komentiram situaciju u 'matici'. Ali znam od prijatelja koji dole zive da ni dole snije jajna situacija kad se govori o primitivizmu i papanuku. Tako da sigurno nisam krivila dijasporu za stanje u matici. Imaju oni dole dovoljno problema.

Ne znam, mozda su stvari uvijek bile takve i prije rata, samo sto je covjek bio okruzen sa vise normalnih ljudi i nije primjecivao tu drugu vrstu ljudi. U dijaspori su obicni i normalni ljudi zbilja prava manjina. Ja rijetko idem na te skupove, cak i na koncerte i to zbog toga sto se, svaki put kad odem, iznova sjebem kad pogledam oko sebe. Ko zona sumraka.

Elem, nemas se razloga osjecati uvrijedjenim ako nisi takav ili takva. Na srecu ima nekolicina normalnih ljudi ali je vecina kriza.

Komentar da rat mijenja ljude... vjerovatno extremne situacije isprovociraju neke ljudske osobine da isplivaju na povrsinu, sto ne znaci da oduvijek nisu bile negdje dublje, cuceci i cekajuci pogodan trenutak da se obznane. Ali srz svakog ljudskog bica je zapravo nepromjenjljiva (ako izuzmemo teske traume koje mogu izazvati konkretne dijagnoze tipa PTSP i neke jos teze psihicke poremecaje.) Potreba da se sve objasni i da ima razlog je iskonski ljudska i zato se krivi rat ili roditelj ili bilo ko drugi ali kad se svi ti faktori stave u jednadzbu uvijek se mora uzeti u obzir i onaj najveci a to je vlastita odgovornost za svoj zivot i sve sto u njemu radimo. To su sad neke malo dublje i strucnije diskusije, tako da cu prekratiti da ne odemo u totalno drugaciju rubriku :)
vec 11 godina zivim u dijaspori. osim prvih par puta kad sam se "zaletio" na takva mjesta, jer nisam znao o cemu se radi, nikad nisam otiso na to neko mjesto gdje se dijasporasi iz tvog opisa okupljaju.

nisam otiso na koncert zdravka colica, jane, cece, cane, merlina, okrljastenog bijelog dugmeta, tako da nisam bio u prilici vidjeti to o cemu pricas.

a veli stara narodna, s kim si takav si.

odes jednom na koncert colosseuma, beyonce, iron maiden, david gilmour, i sl. i zacudices se koliko urbane i "normalne" raje tamo dodje. prosto da covjek ne povjeruje.
nja-nja
Posts: 8
Joined: 23/05/2007 12:44

#21

Post by nja-nja »

Nema vam tu puno cevapa, jer se slabo papa a vise steka za podizanje 'katnica' u matici i dokazivanja susjedima da se ima i moze. ali na klopu se trosi minimalno, jer niko ne mora znati sta je u necijoj serpi :)) Sacuvas imidz a za rucak grah i kljukusa :))

'Sljastece' vam je rijec koju je donio jedan dio dijaspore. Objasnjeno mi je da znaci isto sto i bljestavo, pa odlucih da ga podijelim sa rajom da vide da se od dijaspore nesto moze i nauciti :))) Ako vas interesira jos neki, samo recite, imam cijeli leksikon. Da, da pocela sam to i zapisivati jer zelim da mi dijete za par godina bude u stanju razumjeti i rijeci koje su garant do sad usvojene u knjizevni bosanski jezik a koje joj roditelji ne upotrebljavaju. No, bice i toga, potrudicemo se :)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#22

Post by debela »

nja-nja wrote:'Sljastece' vam je rijec koju je donio jedan dio dijaspore. Objasnjeno mi je da znaci isto sto i bljestavo, pa odlucih da ga podijelim sa rajom da vide da se od dijaspore nesto moze i nauciti :)))
sljastece je rijec koju koristim cijeli zivot i nema blage sa dijasporom niti ju je iko donio otamo. tek da se zna :D
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#23

Post by uhljupce »

ponavljam se, al sto Vlada KS da placa ceh toj omladini ????
nja-nja
Posts: 8
Joined: 23/05/2007 12:44

#24

Post by nja-nja »

Eh, pa janje moje,

ja sam se zaletila isto par puta i to svake prestupne. Zadnji put se desilo bas na Colinom koncertu. Prva pjesmica koju sam ko dijete naucila i njima terorisala goste je bila 'Moj mjesece' i Kemina 'Sarajevo ljubavi moja' , tako da me povuce nostalgija da cujem neke stare prepoznatljive note jer njegove novije stvari ne slusam. Ujedno sam mislila da takva omladina zasigurno nece doci na Colu, pa se nakon 7 godina zaletih i onda skontah da se nista nije promijenilo.

Bi predgrupa i bi cirilica i bi omladina u dijaspori i nasta sjeb. Ode se naravno i na normalne koncerte, ne bas na beyonce jer sam ja ipak malo prestarila za to, ali dodju ovi oldies poput George Michael-a, U2 i sl. i u pravu si bude masa normalne raje ali ne nase :)
Post Reply