I Shobu shapatom premjestishe

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#26

Post by Ergot »

E, metropolo moja. :sad:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#27

Post by prleitihi »

anticipiram..u narednom periodu će neki nesretno zaljubljeni drkadžija napisati na spomeniku edina volim te.. :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#28

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:anticipiram..u narednom periodu će neki nesretno zaljubljeni drkadžija napisati na spomeniku edina volim te.. :D
mislim da vec ima zacetak toga, sa lijeve strane :sad:
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#29

Post by Ergot »

Ne treba nama nista. Jebem ti rat koji nas ostavi na zivotu.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#30

Post by black »

Ergot wrote:E, metropolo moja. :sad:
selo kakva metropola..
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#31

Post by mIRCerka »

black wrote:
Ergot wrote:E, metropolo moja. :sad:
selo kakva metropola..
nije selo vec je puno primitivaca....

ovih dana previse gledam i trpim nedostatak odgoja unutar doma..

joj ko sto svako ima pristup netu, tako svako ima i dijete...

pa nije to ya svakoga ba...
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#32

Post by shuriken »

mIRCerka wrote:
Ergot wrote:
mIRCerka wrote:Ja bih ovako javno da se na*ebem familije debilima koji su:
1. Ogulili slovo F sa BEEF
2. Igrebali pozlatu sa tri slova u rijeci MEDJUNARODNOJ
3. flomasterima malo isvrljali postolje!!!!

Takodjer pozdravljam familiju onima koji Ikar prebacise kod muzeja!
Jel' to vec zaplatio spomenik?
jeste malo...
Image
daklem unutra je konzervirana pcela?
pomislio bi neki stranac

al sad ozbiljnije:

izrada je takva da naprosto priziva vandale
folija je dosta cvrsta, probao sam malo noktom ovu crticu sto je ostala od F
ali vidi se da je naljepnica a sta ces ljepse za besposlenog omladinca.
To bi trebalo biti embedded pa jos preko toga neki zastitni sloj neki teflon, statigajaznam

ne razumijem se ja bas u savremenu umjetnost ali sta se racuna u interakciju a sta u vandalizam? znam da Kozaricevo Sunce u centru Zagreba, ko da je u Ferhadiji, oduvijek predstavlja problem i stalno neko po njemu shara.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#33

Post by mIRCerka »

fizicki kvalitet uratka jednak je kvalitetu proizvoda...
sta je unutra, ne znam, lupio si par puta po limenci i odzvonilo je :D

a nasa djeca i omladina je dokazala da moze i magarcu rep iscupat razvaljivanjem BETONSKIH ARMIRANIH klupa, pa im Ikar nece biti tezak...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34

Post by GandalfSivi »

Ako ce ikoga malo utjesiti, statua male sirene je svjetska atrakcija u Kopenhagenu, pa opet svako malo joj ili glavu ili ruku otkinu. Saranje sprejom vise niko i ne broji... Ljudi postavili kameru da je snima, pa im neko ukrao kameru :-) :-) :-)
broj1
Posts: 41
Joined: 14/11/2005 16:20

#35

Post by broj1 »

Evo ja molim da me podrzite i spomenik preselimo u moje dvoriste.....
zelim da se budim i lijezem sa pogledom na Shobin spomenik umjesto pogleda na Avazov k**** tzv. poklon Sarajevu
U svakom slucaju u mom dvoristu ce ga vidjeti vise stranaca, i bice im jasnije to sto vide od onog sad, a svi stovatelji Shobina rada bice dobrodosli da se uz pivu sjetimo familija svih onih koje je mircerka zaboravila....
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#36

Post by janje_ »

kad se sjetim brus lija, dobro je shoba proso.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#37

Post by mIRCerka »

broj1 wrote:Evo ja molim da me podrzite i spomenik preselimo u moje dvoriste.....
zelim da se budim i lijezem sa pogledom na Shobin spomenik umjesto pogleda na Avazov k**** tzv. poklon Sarajevu
U svakom slucaju u mom dvoristu ce ga vidjeti vise stranaca, i bice im jasnije to sto vide od onog sad, a svi stovatelji Shobina rada bice dobrodosli da se uz pivu sjetimo familija svih onih koje je mircerka zaboravila....
zovi i mene da propusteno nadoknadim...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#38

Post by horns&drums »

E neka je!!! :D:D

Kad sam Shobi govorio da postavi Fahrinu bistu nije me slusao, eto mu sad :D:D:D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#39

Post by mIRCerka »

horns&drums wrote:E neka je!!! :D:D

Kad sam Shobi govorio da postavi Fahrinu bistu nije me slusao, eto mu sad :D:D:D:D
:D :kiss: :dance:
broj1
Posts: 41
Joined: 14/11/2005 16:20

#40

Post by broj1 »

horns&drums wrote:E neka je!!! :D:D

Kad sam Shobi govorio da postavi Fahrinu bistu nije me slusao, eto mu sad :D:D:D:D
:lol: :lol:

mircerka...vazda dobrodosla...al' treba prvo da nas se skupi...pojakih, da premjestimo, pa onda zovemo dame da blagoslove :)
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#41

Post by shuriken »

i tako ja jucer setam tudekar a kad tamo imam sta vidit
neko stavio kos za smece onaj zeleni samostojeci jkp rad na betonskoj kocki
na vrh Ikara
to se neko pravo potrudio jer nije to bas lak predmet
uglavnom, Ikar ima svoj zivot i trebalo bi sve te faze mozda dokumentirat kao komplementarno umjetnicko user generated djelo
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#42

Post by medda »

Stvarno sramota sto je ova tema zapostavljena! A jos gora katastrofa sto se tako omalozava ovo originalo djelo. Ova konzerva predstavlja SVE sto je MZ ucinila za Sa. Tako originalno i minimalisticko da ne znam sta BI trebalo stajati u zahvalnost MZ i nikog ne ostavlja ravnodusnim. Svi pri prvom pogledu shvacaju o cemu se radi i kakva je to tragedija bila za jedan grad u srcu Evrope!!!
Mozda ga nisu postavili na pravo mjesto jer komprimitira MZ kome sada treba lizati DP i njihove uvazene turiste koji ce ostaviti 1 KM na Bascarsiji.
Mene obuzme osjecaj stida. Stvarno ne znam razloge zasto nije na pravom mjestu ali imam osjecaj da ga je napravio neki Jean Luc Picard za Sa da bi bio pored vjecne vatre. Kad cemo nauciti cijeniti svoje?!
:roll:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#43

Post by Hierarchia »

Ja sam primijetila da je oko spomenika malo prekopano i poravnjeno zemljiste, u obliku kvadrata, mozda ce napraviti neku ogradu (iskreno se nadam).
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#44

Post by Šandor »

Šta se čudite. Na onom mjestu ga svako može izgrebat i proći nekažnjeno. Iako je PU odmah tu blizu. Da je postavljen na posebno prometnom mjestu tad bi već trebalo imat jaja do koljena. :D
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#45

Post by Ergot »

Hierarchia wrote:Ja sam primijetila da je oko spomenika malo prekopano i poravnjeno zemljiste, u obliku kvadrata, mozda ce napraviti neku ogradu (iskreno se nadam).
Ja se nadam da ce minirati.
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#46

Post by kustah »

lalemali wrote:Spomenik je spomenik idiotizmu Shobinom. I nasem. To da ce ga ikako postaviti negdje je samo po sebi bruka. Niste svjesni pozadine koja stoji iza ove kretenske nazovikreacije. A sve pod firmom ufol progresivne urbane ili koznakavke umjetnosti.
Postavljanje spomenika ce biti jos jedno od bezbroj glupih provaljivanja i sramocenja ovog grada i njegovih ljudi.
Neka ga Shoba postavi sebi u kucu, levat jedan!
Bice da si ti levat.

Tako je bilo i sa Sejlom Kameric i njenim postavkama u Srebrenici, kada je OHR zabranio i poskidao iste. Bice da je preblizu zgrade Eu.
Image
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#47

Post by Leonid Breznjev »

Tako je bilo i sa Sejlom Kameric i njenim postavkama u Srebrenici, kada je OHR zabranio i poskidao iste. Bice da je preblizu zgrade Eu.
Image[/quote]



A ko nam je kriv, mi smo toliko obuzeti pohlepom, oholoscu, mrznjom, zavidnoscu i ljubomorom da nam svako moze zabranit' sta god on hoce a da mi na to nista ne odgovorimo!

Jasno ovdje smo jaki, najpametniji, najnacitaniji!
Svaku gramaticku ili stilsku gresku drugog, namah cemo uociti! Ovdje bi svima sve pod spisku jebali i Celama kojekakvim i politicarima i OHR i EZ i na kraju i onoj nekolicini ljudi koja na bilo kakav nacin salje vapaje, nebi li Uzviseni gradjani bosanski dosli sebi, ustali i napokon poceli da zive i prestanu da umiru u blatu i da pate sami sebe!

Ali kad treba u javnosti reagovati, gdje se necemo kriti iza kojekakvih nikova, onda nas nema! NEMA!
Jer seljacki je i levatski skupiti se pred skupstinom, protestovati i traziti prava koja nam spadaju a preuzeti obaveze koje nas sleduju!
Da ti, nazovi ljudi osijete imalo snage nase i uzajamnog postivanja, ne bi se tako ponasali prema nama!
Da sutra osvane pola grada ispred skupstine i da im u glas pomene familiju doslo bi sigurno do promjena!

Al' jok! Kad se tako nesto pokusa organizovati dodju na protest dva covijeka i jedan pas!!!

Samo ono sto bi trebali cijeniti mi ne cijenimo tj. ljude koji iole pokusavaju da nas pokazu kao jedan kulturan i civilizovan svijet!
Ali necemo mi njih, koji ce nam hantrak Shobin spomenik, sta ce nama Sejla?? Nama treba D&G jaknica sa pijace, Armani naocare iz kineske radnje, treba nam 17-o godisnji BMW 320 vrijedan 228 KM i cener na dan kako bi mogli kupiti kutiju Aure i za rest nasuti goriva u tu zahrdjalu kantu nebi li ubili jos neko neduzno dijete na ulici posto smo naravno najbolji vozaci na svijetu!

Zali Boze truda koji ulazu ovi ljudi da nam bar nesto pokazu, nama nezahvalnim, nekulturnim i neograniceno bezobraznim stvorovima bosanskim!
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#48

Post by artzy »

stochar wrote:
lalemali wrote:Spomenik je spomenik idiotizmu Shobinom. I nasem. To da ce ga ikako postaviti negdje je samo po sebi bruka. Niste svjesni pozadine koja stoji iza ove kretenske nazovikreacije. A sve pod firmom ufol progresivne urbane ili koznakavke umjetnosti.
Postavljanje spomenika ce biti jos jedno od bezbroj glupih provaljivanja i sramocenja ovog grada i njegovih ljudi.
Neka ga Shoba postavi sebi u kucu, levat jedan!
najvishe volim ove shto kritikuju sve zhivo... evo sta lale kazhe o akciji Besplatnih zagrljaja:
lalemali wrote:sta sve nece izmisliti. to mora da su izmislili neki seksualni ugrozenici ili oni koji nisu imali dovoljno ljubavi u djetinstvu.

STUUUPIIID!

hipici, nego sta!!!
imamo kritichara za izvoz... haj' nas fakat prosvijetli i objasni shta je u pozadini svega...
Najgore je kada se oglasavaju nasi kompleksasi. Shoba je car, ako nista zato sto se necim bavi... Ovdje se radi o umjetnosti. Umjetnost ima svoj jezik i "tamo" treba govoriti taj jezik. Najbolji kometar na Shobinu skulpturu ili ako hocete "skulpturu" bila bi druga skulptura... sve drugo je zvaka bez veze... Grljenje po ulicama su organizovali ljudi svud po svijetu pa im nije bilo glupo... Mi izgleda bolujemo od kronicne introvertiranosti gdje je strasno ako pokazes emocije i dobre namjere prema svim ljudima... isto kao kad otkriju da neko pise poeziju... pokazes svu sopstvenu nesigurnost i nedostatak samopostovanja...

Nisam vidio bolji komentar na pomoc "medjunarodne zajednice" Bosancima i Hercegovcima u toku rata od Shobinog... jos uvijek...

Pitam se kada ce neko proizvesti film da prikaze sav kriminal i svo ratno profiterstvo pripadnika UN trupa i administracije u ratu... kada smo izgubili sve iluzije o "boljem svijetu i boljim ljudima tamo negdje iza granica"...
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#49

Post by medda »

Nisam vidio bolji komentar na pomoc "medjunarodne zajednice" Bosancima i Hercegovcima u toku rata od Shobinog... jos uvijek...
Ni ja!

O kakvoj pozadini se radi??? :?
Po meni je bitna poruka koja je ovdje tako jasna. Nece se stranci pitati kakva je pozadina vec vidi sta smo uradili za ovaj grad. Malo stida ne bi bilo na odmet!
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#50

Post by shuriken »

i tako devastacija se nastavlja
gore lijevo ako se gleda sa trotoara ima ozbiljnih udubljenja i ogrebotina nastalih od gadjanja velikim kamenom iz vece daljine
+ dio gdje je deklaracija je izgreban

za par mjeseci se nece prepoznat sta je to nekad bilo
Post Reply