Najbolji bh pisac mlađe generacije?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

KO je najbolji savremeni bh. pisac?

Miljenko Jergović
14
31%
Muharem Bazdulj
4
9%
Aleksandar Hemon
10
22%
Asmir Kujović
3
7%
Goran Samardžić
1
2%
Faruk Šehić
13
29%
 
Total votes: 45

BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#76

Post by BugsBunny »

"A ona nije znala
Ili nije bila sigurna
Šta zapravo znači
Riječ “tabor” "

Mozda sam glup, ali nek mi neko ovo objasni... :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#77

Post by Hierarchia »

InfraRedRidinghood wrote:
Hierarchia wrote:Predlazem otvaranje nove teme na Bez cenzure.
Image
:D :D :D Infra, ja mislila ti musko. :-)
Jah, izvini, moram brkove obrijati, stalno se desava da se ljudi zbune :D
Vodila sam se komentarima o Anili. Oprosti. :lol:
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#78

Post by BugsBunny »

InfraRedRidinghood wrote:DRUŠTVO


Društvo je jedan ogroman TABOR
u kojem su smještene ovce.

(kraj pjesme)


Image
Zar nije TOR? :-)
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#79

Post by rashomon »

BugsBunny wrote:
InfraRedRidinghood wrote:DRU�TVO


Dru�tvo je jedan ogroman TABOR
u kojem su smje�tene ovce.

(kraj pjesme)


Image
Zar nije TOR? :-)
To sam i ja pomislio, no kako sam tripovan (i to u znatnijoj mjeri) zahvaljujući Anilinim pjesmama ne usudih se ništa reći...

Hell'em, isto tako zaključih da ona pjesma sa zidom ima jak ritam!

Ako upalite kakav techno i čitate tu pjesmu shvatit ćete šta vam govorim!

P.S.

IRRH, i ja sam mislio da si muško!
medulla
Posts: 119
Joined: 13/07/2006 19:19

#80

Post by medulla »

hahhahha, uzas. mogle bi se ovdje stavit kojekakve sehabovicke i basicke itd. da ne trosim prste. al je strasno zalosno to sto mi nemamo kvalitetne spisateljice. pa niti jedne. evo, i ovdje su nabrojani samo muskarci. pitam se jel to ima veze sa patrijarhalnom sredinom. kad se i pojavi neka 'pjesnikinja' il nesto slicno, njene je kolege uglavnom zele pojebat. i cak se usudjuju da je savjetuju iz pozicije znalaca. sve je to uzasno zatrovano i za povracat. uzdrzat cu se od navodjenja imena. bljak!
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#81

Post by BugsBunny »

:D :D Zasto svi misle da je Crvenkapica musko?
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#82

Post by BugsBunny »

medulla wrote:kad se i pojavi neka 'pjesnikinja' il nesto slicno, njene je kolege uglavnom zele pojebat
Pojebat pjesnikinju OK, al nesto slicno? Bljak :D :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#83

Post by Hierarchia »

medulla wrote:hahhahha, uzas. mogle bi se ovdje stavit kojekakve sehabovicke i basicke itd. da ne trosim prste. al je strasno zalosno to sto mi nemamo kvalitetne spisateljice. pa niti jedne. evo, i ovdje su nabrojani samo muskarci. pitam se jel to ima veze sa patrijarhalnom sredinom. kad se i pojavi neka 'pjesnikinja' il nesto slicno, njene je kolege uglavnom zele pojebat. i cak se usudjuju da je savjetuju iz pozicije znalaca. sve je to uzasno zatrovano i za povracat. uzdrzat cu se od navodjenja imena. bljak!
Pa ne znam koliko si u toku, Medulla, ali su se nase "pjesnikinje" i spisateljice (ne generalizujem, ali vecina onih koje igrom slucaja znam) probile do svoje pozicije preko kreveta. Ruzno je to reci, ali je uglavnom tako. Uzroci su mahom ti koje si navela - patrijarhalno poimanje. Cak i u umjetnickim krugovima. Ako ne sa knjizevnim kriticarima i slicnim sortama, onda sa pjesnicima i piscima. Faruk Sehic je najbolji primjer za to. :D
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#84

Post by black »

e dobro vas je :D vratite se temi, jer ovo ce se pretvoriti u temu o mladoj i "perspektivnoj spis(k)ateljici" :D
medulla
Posts: 119
Joined: 13/07/2006 19:19

#85

Post by medulla »

u toku sam i vise nego sto bi htjela, nazalost, Hierarchia.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#86

Post by Hierarchia »

black wrote:e dobro vas je :D vratite se temi, jer ovo ce se pretvoriti u temu o mladoj i "perspektivnoj spis(k)ateljici" :D
Gdje je ovaj sto je postavio temu. Nek mijenja naziv. Anketu mozemo preobliciti u Koji je Anilin decko bio najnacitaniji? :D Black, i ovo su opservacije vezane za temu. Pricamo o mladim nadama nase knjizevnosti. Doduse, malo vise "juicy", ali neka. :)
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#87

Post by Faust »

Niko više ne spominje ponuđene autore... :lol: :lol: Hoćemo li saznati na kraju forumskog maratona ko je najbolji bh. pisac mlađe generacije? smije li se dvaput glasati?
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#88

Post by BugsBunny »

Nije fer, nema Anile medju ponudjenim piscima.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#89

Post by Hierarchia »

InfraRedRidinghood wrote:Evo Black, da ne galamis bezveze na nas, predlazem da se preselimo ovamo:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 104#992104
Infra, popakuj sve ove pjesme, i sliku po mogucnosti. Eto nas. :-D
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#90

Post by water »

semezdin mehmedinovic bez premca - ali lijencina:
dje su ti knjige frajeru?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#91

Post by pitt »

water wrote:semezdin mehmedinovic bez premca - ali lijencina:
dje su ti knjige frajeru?
uze mi rijec iz usta :D Mada mi je i hemon drag :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#92

Post by Better Man »

Jergović i Hemon!
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#93

Post by King Kikapu »

Hierarchia wrote:
medulla wrote:hahhahha, uzas. mogle bi se ovdje stavit kojekakve sehabovicke i basicke itd. da ne trosim prste. al je strasno zalosno to sto mi nemamo kvalitetne spisateljice. pa niti jedne. evo, i ovdje su nabrojani samo muskarci. pitam se jel to ima veze sa patrijarhalnom sredinom. kad se i pojavi neka 'pjesnikinja' il nesto slicno, njene je kolege uglavnom zele pojebat. i cak se usudjuju da je savjetuju iz pozicije znalaca. sve je to uzasno zatrovano i za povracat. uzdrzat cu se od navodjenja imena. bljak!
Pa ne znam koliko si u toku, Medulla, ali su se nase "pjesnikinje" i spisateljice (ne generalizujem, ali vecina onih koje igrom slucaja znam) probile do svoje pozicije preko kreveta. Ruzno je to reci, ali je uglavnom tako. Uzroci su mahom ti koje si navela - patrijarhalno poimanje. Cak i u umjetnickim krugovima. Ako ne sa knjizevnim kriticarima i slicnim sortama, onda sa pjesnicima i piscima. Faruk Sehic je najbolji primjer za to. :D
patrijarhalno da, i ne samo trenutno poimanje vec i naslijedje. jeste li se ikad upitale zbog cega su zene stidljivije, pa i onih koje zaista odlicno pisu (nebitno da li bolje ili losije od muskaraca) u nasoj javnosti ima neuporedivo malo? Lamija Begagic je tek nedavno objavila zbirku prica 'Godisnjica mature' iako se u periodici pojavljuje prilicno dugo. kvalitetnih zena ima malo i u drugim granama covjekovog djelovanja, dok ih zapravo u prirodi ima vise od muskaraca.

no da ne sirim temu pricom o rodu i feminizmu.

u BiH objavljuje nekoliko jako dobrih knjizevnica. Fadilu Nuru Haver i zbirku 'Kad umrem da se smijem' sam vec spomenuo, nisam spomenuo Ceciliju Toskic cija me je zbirka prica 'Pa da krenem ispocetka' odusevila.

u Hrvatskoj je stanje tek maaaalo bolje.
Post Reply