astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
Hendrix

Post by Hendrix » 30/09/2006 09:56

Pa ja i jesam bio željan znanja a ne crnog humora i ubijanja u pojam pričama kako niko neće položiti.Tako mi je fax i mrzak bio da sam svako glupo predavanje kao obavezu doživljavo jer profesori osim rijetkih uopšte nisu uložili truda da materiju prikažu na interesantan način,nego samo istresi i doviđenja,niko neće položiti ko vas jebe.
Ovo oko tretiranja kao čovjeka sam mislio na situacije naprimjer kada me je Behdžet Mesihović proglasio budalom na hodniku jer nisam vidio rezultate pismenog rada istog dana kada je objesio čovjek,i neko ih skinuo s vrata,vjerovatno on.E taj odnos je ono što ubija u pojam i od fakulteta pravi nešto najmrže na svijetu.Na starijim godinama je totalno druga stvar i konačno idem na predavanja jer ima nešto interesantno a i profe su raja i kolegijalni,e da je tako od prve godine bilo :roll:

Ice

Post by Ice » 30/09/2006 16:43

Azem je kralj. :)

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 30/09/2006 20:58

Sto vrijeme vise prolazi vidim da se nisam pokajo sto sam upiso fakultet van BiH!
@Lucy, @Goran_35 i @newone su sve rekli!
samo da dodam da ovdje gdje sam ja profesor je profesor, moze bit i ambasador ali mora dolazit na predavanja redovno!
Vec sam 3 godine na univerzitetu i nisam do sad ni jednom cuo ovakve price o profesorma koje sam porcitao ovdje. Da, profesori imaju smisla za humor itekao ali ne na racun studenata ili da ih plase!
Svi profesori i asistenti su uvijek dostupni i uvijek su spremni da objasne studentu ono sto nije shavtio ili ako zeli da zna vise!
Takvo samoljublje i bezobrazluk profesora i asistenata je izgleda samo moguc u BiH!
Sto se tice matematike, nema tu gnjavaze da se daju kojekakvi nerjesivi zadaci sa olimpijade iz Kine ili nesto slicno, zadaci su pravo teski, ja matematiku nisam mogo proc dok nisam sjeo i naucio je ono pravo!

Elko

Post by Elko » 30/09/2006 21:20

Azem je legenda, i oni koji su bili na etf-u Sarajevu, znaju o cemu pricam. Znaci morali ste Azema slusati na predavanjima 3 godine pa da skontate da je legenda iznad svih na etf-u.

I matematika treba,....pravo,

Citam da je jedan od efikasnijih spam filtera baziran na Bayes-ovim kriterijima ( opet matematilka ), a sjetite se ko ima sa etf-a kako je to Azem ( a i Keno Suruliz ) fino objasnili na predavanjima ....samo sto je na tim predavanjima bilo cca 5 studenata, ostali su bili .....na kafi, da bi kasnije kukali .....KAKO JE TESKO JARANE....

Pozdrav

koridor

Post by koridor » 03/10/2006 16:54

Danas na saobraćajnom:
Ja uvijek kažem drumski saobraćaj, a ne cestovni, jer uvijek je drumski razbojnik a ne cestovni.
I još, Pregazio me transporter a za to su krivi ovi sa drumskog saobraćaja.
Pozdrav profesoru i sve najbolje

koridor

Post by koridor » 03/10/2006 19:50

Rekao je da je saznao za ovo i bilo mu je drago. Reče i da postoje šanse da se gradivo iz matematike prilagodi potrebama studenata na saobraćaju, a da to nije do profesora matematike već do profesora koji predaju stručne predmete jer neće da kažu svoj plan i program.
Inače, kod Azema je najlakše položiti ispit. Nakon nesreće na drugom aprilskom roku dođe prof. Medo Pepić (takođe velika legenda, a i stručnjak) i dade rok (sa zadacima iz njegove skripte) i prođoše 3 studenta, u junu 5, a julu 8 studenata. Kod Azema u prvom aprilskom 20, septembarskom 11 i 18, januarskom 8 i 11.

azem2

#132 LEGENDA

Post by azem2 » 12/11/2006 13:25

Pozdrav,
Sve se suzdrzavah i nastojah da ne obracam paznju na gluposti, ali nikako ne mogu a da ne reagujem na neke stvari. Ljudi moji sta vam je ostavite Azema na miru!!!
Ovi sto pricaju svakakve gluposti o njemu neka se duboko stide ,garant nikad nisu znali matematiku, pa sad im Azem kriv i sto je ziv. STIDITE SE!
Vidim na raznim forumima razne izjave,ali posto mi je ovaj najdrazi i po mom misljenju najposjeceniji odlucih da ovdje napisem koju rijec kako bi to svi vidjeli.

Neki su napisali:¨ Azem je kreten na kvadrat i to je prava slika o njemu. Kad se sjetim studentima uzima 50 maraka za sat i po instrukcija…Napravio vikendicu od studentskih para……polagao vozacki 10 puta nikad nije polozio samo zna tu matematiku…..¨
Dragi moji: Vecina vas i ne zna sta znace rijeci “kreten”, “debil”, “imbecil” i slicne ili mozda znate pa ih ne upotrebljavate na pravom mjestu, ali :

1.“Tko ne zna, a zna da ne zna – dijete je - naucite ga!”
2.“Tko ne zna, a ne zna da ne zna – opasan je - izbjegavajte ga!

valjda vi spadate u ovu prvu kategoriju pa cete nauciti da je Azem ustvari legenda i zivuca enciklopedija. Ko se upisao na fakultet da bi nesto naucio i zato sto ga to zanima ne trebaju mu nikakve instrukcije, a ko je doso samo da bi na papiru bio inzenjer i da zabusava, e taj neka placa instrukcije.

Poruka za Mr.Azema Dautovica:
Ne znam niti me zanima koliko ste im uzimali za te instrukcije (mozda trebam doci jednom ne na instrukcije jer mislim da je najbolje kad covjek sam nesto nauci vec na razgovor , jer i razgovor s Vama je velika stvar pa ni to nije grehota platiti naravno ako se ima para, ja trenutno nemam), ali ja Vas savrseno razumijem valja tako ogranicenim ljudima objasnjavati nesto tako “komplikovano” kao sto je matematika i nauka opcenito tim se ne moze svako baviti, pa da konacno kazem malo ste im naplacivali. Jako mi je zao sto mi trenutno nista ne predajete, nadam se da cu u toku svog daljeg obrazovanja imati tu cast da slusam Vasa predavanja.

Poruka za one sto svasta mlate po internetu:
Bolje bi vam bilo da ucite nego sto tragate za Azemovim vikendicama i za podatcima koliko je puta covjek izasao na polaganje vozackog, nemojte da vam se prasina fata po knjigama! Bez matematike nema price, bolje je nju nauciti pa raditi kako treba nego se muciti bez nje. Zasto je Azem iznad svih, Azem pa deset praznih mjesta pa svi drugi, e pa zato sto rastura matematiku, trudite se svaki problem postaviti matematicki i onda razumjeti sta to znaci fizikalno (ja to radim) onda cete moci razumjeti sta Azem govori.
Pa dalje cujem i vidim, neki pricaju, neki pisu: Zato nam je i drzava ovakva nikakva... zbog ovakvih k'o sto je Azem... E kamo te srece da je vise ljudi ko sto je Azem (ovo pisem uz veliku dozu postovanja prema ostalim profesorima, te to sto ovako govorim o Azemu ne znaci da umanjujem vrijednost drugih, ovim samo hocu pokazati da Azem ne zasluzuje da se o njemu pricaju price kao sto ih pricaju ovi ne znam ni kako da ih nazovem kolege studenti mozda) mi bi bili bolji inzenjeri, ako se kandiduje za predsjednika drzave moj glas ide njemu.

Nadalje otvaram temu koju Vi zovete Azemove provale. Ih kako se drugi provaljuju, a samo se Azemove kako ih zovete provale pisu. To sto se Azem nerijetko nasali i lijepo nas nasmije po meni ima dublju pozadinu od tog vaseg provala. Covjek je vrhunski pedagog, zamislite da prica monotono 3 sata pa svi bi zaspali niko ne moze odrzavati koncentraciju tako dugo, ali ona neka “provala” uleti pravovremeno, razbudi te i naravno ako te zanima to o cemu govori i ako dodjes da ga slusas, a ne da se ugriijes jer kafana iza fakulteta nema grijanje nastavis da ga pratis.
Sjecam se kad je nama na Linearnoj objasnjavao rotacione povrsi, pa vice pokazujuci na sliku na tabli vidite upamtite ovo je casa, vidite ova ista stora…..ja cu do karaja zivota pamtiti te povrsi, pa se zaprasi od one krede ko moler trudeci se da nama nesto objasni, pa studenti kukaju nema pauze ubi nas Azem , pa ako njemu nije mrsko satjati na nogama tri sata i objasnjavati, sto je tebi mrsko sjediti i slusati ga, valjda je nama studentima u interesu da to naucimo bas njeg briga on to sve zna. Meni su provala danasnji (cast izuzetcima) asistenti koji veze nemaju i svojim (ne)znanjem pljuju po nauci i pate vas tako mi Boga vise nego Azem (ovdje kazem pate vas, a trebalo bi stajati nas jer pate i mene, ali u recenici dalje stoji vise nego Azem, jer poruku upucujem onim koji su u zabludi i osjecaju se ostecenim, napacenim i sta ti je znam kako jos od strane Azema, ja se ne osjecam tako bar ne s njegove strane). Asistent bi trebao najmanje znati deset puta bolje od najboljeg studenta, a danas je svako ufatio za onu kredu. Meni niko od Azema nije bolje objasnio gradivo, ne samo iz matematike vec i iz nekih drugih oblasti. Mislim da neki uzimaju sebi previse za pravo, pa sad cujem i nakvi studenti pisu peticije protiv njeg, svasta, a da tuga bude veca te peticije urode plodom, jos jednom svasta!
I eto tako, za one koji zele znati vise, Azem o kojem se toliko pise je covjek koji je obiljezio citavu epohu ETF-a , ono sto su u fudbalu Pele, Maradona i Ronaldinjo to je on u nauci. Treba predloziti komisiji za historijske spomenike da mu se podigne spomenik ispred ETF-a ili bi mogli onog Josipa Broza ispred saobracaja malo pomac da stavimo Azema.

Profesore, srdacan pozdrav!

•NAPOMENA: Onaj ko je u stanju da tako dobro razumje nauku kao sto je Azem razumije moze sve da nauci pa cak i famozni vozacki da polozi.
Duhovit moze biti samo pametan covjek.

amarce

#133 Re: LEGENDA

Post by amarce » 12/11/2006 13:39

azem2 wrote:Pozdrav,
Sve se suzdrzavah i nastojah da ne obracam paznju na gluposti, ali nikako ne mogu a da ne reagujem na neke stvari. Ljudi moji sta vam je ostavite Azema na miru!!!
Ovi sto pricaju svakakve gluposti o njemu neka se duboko stide ,garant nikad nisu znali matematiku, pa sad im Azem kriv i sto je ziv. STIDITE SE!
Vidim na raznim forumima razne izjave,ali posto mi je ovaj najdrazi i po mom misljenju najposjeceniji odlucih da ovdje napisem koju rijec kako bi to svi vidjeli.

Neki su napisali:¨ Azem je kreten na kvadrat i to je prava slika o njemu. Kad se sjetim studentima uzima 50 maraka za sat i po instrukcija…Napravio vikendicu od studentskih para……polagao vozacki 10 puta nikad nije polozio samo zna tu matematiku…..¨
Dragi moji: Vecina vas i ne zna sta znace rijeci “kreten”, “debil”, “imbecil” i slicne ili mozda znate pa ih ne upotrebljavate na pravom mjestu, ali :

1.“Tko ne zna, a zna da ne zna – dijete je - naucite ga!”
2.“Tko ne zna, a ne zna da ne zna – opasan je - izbjegavajte ga!

valjda vi spadate u ovu prvu kategoriju pa cete nauciti da je Azem ustvari legenda i zivuca enciklopedija. Ko se upisao na fakultet da bi nesto naucio i zato sto ga to zanima ne trebaju mu nikakve instrukcije, a ko je doso samo da bi na papiru bio inzenjer i da zabusava, e taj neka placa instrukcije.

Poruka za Mr.Azema Dautovica:
Ne znam niti me zanima koliko ste im uzimali za te instrukcije (mozda trebam doci jednom ne na instrukcije jer mislim da je najbolje kad covjek sam nesto nauci vec na razgovor , jer i razgovor s Vama je velika stvar pa ni to nije grehota platiti naravno ako se ima para, ja trenutno nemam), ali ja Vas savrseno razumijem valja tako ogranicenim ljudima objasnjavati nesto tako “komplikovano” kao sto je matematika i nauka opcenito tim se ne moze svako baviti, pa da konacno kazem malo ste im naplacivali. Jako mi je zao sto mi trenutno nista ne predajete, nadam se da cu u toku svog daljeg obrazovanja imati tu cast da slusam Vasa predavanja.

Poruka za one sto svasta mlate po internetu:
Bolje bi vam bilo da ucite nego sto tragate za Azemovim vikendicama i za podatcima koliko je puta covjek izasao na polaganje vozackog, nemojte da vam se prasina fata po knjigama! Bez matematike nema price, bolje je nju nauciti pa raditi kako treba nego se muciti bez nje. Zasto je Azem iznad svih, Azem pa deset praznih mjesta pa svi drugi, e pa zato sto rastura matematiku, trudite se svaki problem postaviti matematicki i onda razumjeti sta to znaci fizikalno (ja to radim) onda cete moci razumjeti sta Azem govori.
Pa dalje cujem i vidim, neki pricaju, neki pisu: Zato nam je i drzava ovakva nikakva... zbog ovakvih k'o sto je Azem... E kamo te srece da je vise ljudi ko sto je Azem (ovo pisem uz veliku dozu postovanja prema ostalim profesorima, te to sto ovako govorim o Azemu ne znaci da umanjujem vrijednost drugih, ovim samo hocu pokazati da Azem ne zasluzuje da se o njemu pricaju price kao sto ih pricaju ovi ne znam ni kako da ih nazovem kolege studenti mozda) mi bi bili bolji inzenjeri, ako se kandiduje za predsjednika drzave moj glas ide njemu.

Nadalje otvaram temu koju Vi zovete Azemove provale. Ih kako se drugi provaljuju, a samo se Azemove kako ih zovete provale pisu. To sto se Azem nerijetko nasali i lijepo nas nasmije po meni ima dublju pozadinu od tog vaseg provala. Covjek je vrhunski pedagog, zamislite da prica monotono 3 sata pa svi bi zaspali niko ne moze odrzavati koncentraciju tako dugo, ali ona neka “provala” uleti pravovremeno, razbudi te i naravno ako te zanima to o cemu govori i ako dodjes da ga slusas, a ne da se ugriijes jer kafana iza fakulteta nema grijanje nastavis da ga pratis.
Sjecam se kad je nama na Linearnoj objasnjavao rotacione povrsi, pa vice pokazujuci na sliku na tabli vidite upamtite ovo je casa, vidite ova ista stora…..ja cu do karaja zivota pamtiti te povrsi, pa se zaprasi od one krede ko moler trudeci se da nama nesto objasni, pa studenti kukaju nema pauze ubi nas Azem , pa ako njemu nije mrsko satjati na nogama tri sata i objasnjavati, sto je tebi mrsko sjediti i slusati ga, valjda je nama studentima u interesu da to naucimo bas njeg briga on to sve zna. Meni su provala danasnji (cast izuzetcima) asistenti koji veze nemaju i svojim (ne)znanjem pljuju po nauci i pate vas tako mi Boga vise nego Azem (ovdje kazem pate vas, a trebalo bi stajati nas jer pate i mene, ali u recenici dalje stoji vise nego Azem, jer poruku upucujem onim koji su u zabludi i osjecaju se ostecenim, napacenim i sta ti je znam kako jos od strane Azema, ja se ne osjecam tako bar ne s njegove strane). Asistent bi trebao najmanje znati deset puta bolje od najboljeg studenta, a danas je svako ufatio za onu kredu. Meni niko od Azema nije bolje objasnio gradivo, ne samo iz matematike vec i iz nekih drugih oblasti. Mislim da neki uzimaju sebi previse za pravo, pa sad cujem i nakvi studenti pisu peticije protiv njeg, svasta, a da tuga bude veca te peticije urode plodom, jos jednom svasta!
I eto tako, za one koji zele znati vise, Azem o kojem se toliko pise je covjek koji je obiljezio citavu epohu ETF-a , ono sto su u fudbalu Pele, Maradona i Ronaldinjo to je on u nauci. Treba predloziti komisiji za historijske spomenike da mu se podigne spomenik ispred ETF-a ili bi mogli onog Josipa Broza ispred saobracaja malo pomac da stavimo Azema.

Profesore, srdacan pozdrav!

•NAPOMENA: Onaj ko je u stanju da tako dobro razumje nauku kao sto je Azem razumije moze sve da nauci pa cak i famozni vozacki da polozi.
Duhovit moze biti samo pametan covjek.
koji je ba tebi??? pa ovo je forum covjece!!! ljudi pisu sta hoce.A azem jeste ziva legenda to se slazem i slazem se da ga uglavnom klevetaju oni koji neznaju matematiku.Samo neznam sta ti bi pa da za ovoliko vremena(tema je pokrenuta davno davno) napises nesto i to kao u nekoj ljutnji.Jel ti to azem u rodu nesto ili ti daje 5% svoje zarade.I jos pises postovanje profesore i glupiras se.Primitivno.Ko je on da mu ja odajem postovanje kad sam ga cuo da sa Mesihovicem prica da mu se kurac otego do koljena....hahahahaha

bug

#134 Re: LEGENDA

Post by bug » 12/11/2006 15:31

azem2 wrote:I eto tako, za one koji zele znati vise, Azem o kojem se toliko pise je covjek koji je obiljezio citavu epohu ETF-a , ono sto su u fudbalu Pele, Maradona i Ronaldinjo to je on u nauci. Treba predloziti komisiji za historijske spomenike da mu se podigne spomenik ispred ETF-a ili bi mogli onog Josipa Broza ispred saobracaja malo pomac da stavimo Azema.
jest da si opsiran al' :D podrzavam :D
a odmah do njega da stavimo :D i nihadu :oops: :D

sojka

Post by sojka » 12/11/2006 15:39

Lace wrote:
daduli_sa wrote:
Lace wrote: to uopste ne mjenja cinjenicu da je freak...sto se da vidjeti iz prvog posta :D
Lace, jesi li imala priliku da upoznas imenovanog iz prvog posta? Ako jesi - onda opravdavam tvoju slobodu u govoru, ako ne... tisu :-D
nisam...ali to ne znaci da nemam pravo reci svoje misljenje...valjda sam se i ja skolovala u zivotu i susrela s raznim matematicarima a i inzinjerima koji su mi predavali matematiku i srodne predmete (tipa geodezija...koja itekako ima matematike)...matematicari su freakovi
Daleko najveci freakovi su fizicari . :-) (mislim najveci broj njih). Mislim da je vjerovatno do genija, ukoliko se ne usmjeri u pravom smjeru.Freakovi kao predavaci, kao sagovornici, ma u svakom pogledu.

sabanss

Post by sabanss » 12/11/2006 18:07

sojka wrote: Daleko najveci freakovi su fizicari . :-) (mislim najveci broj njih). Mislim da je vjerovatno do genija, ukoliko se ne usmjeri u pravom smjeru.Freakovi kao predavaci, kao sagovornici, ma u svakom pogledu.
Jel' to nesto na Bokijev racuna, jos pamtim njegova predavanja o potencijalnim jamama :)

A za ove sto pljuju Azema i njegov nacin uzimanja instrukcija...

Ispit se mogao poloziti tako da ga naucis, niko te nece peglati ako znas. Ako si lezihljebovic, lendohan i gelipter mogo si i ici na instrukcije i opet imati manje sanse da polozis nego kada naucis. Ljudima je najdraze ispijati kahve i truniti o "zlim" profesorima i asistentima.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/11/2006 20:38

-Tamo negdje 1997-98, dok je ETF jos bio tamo kod FPN, sjedimo mi u prizemlju, Azem predaje...kad najednom zemljotres, poprilicno jak, zatresli se najloni na prozorima, njemu kreda otisla pola metra u stranu koliko je zatreslo, sve stalo...Mi se uprpili, sta sada? On se okrenu prema nama, pa prema tabli i nastavi frajer izlagati, ko da nista nije bilo...
-Ulazi Azem na predavanje, nosi knjige, bla, bla, bla...a u ruci mrkvu halishe, isto ko Dusko Dugousko. Freak pravi!
Inace, sjeca li se ko pokojnog Paje Jovanovica? Joj, lik je bio legenda na ETF-u ali je pred kraj karijere puko skroz, nije znao a koju se stranu pise grcko epsilon slovo, ma bila bruka, ali valjda nije imao ko da ga zamijeni...Joj meni ga pravo bilo zao kada mu damo spisak sa prisutnima, a ono pocne da proziva, Majk Tajson, Dejan Savicevic...a raja se javlja, ma pisancija.
Inace, Huse je bio luuud ko struja, ko da je na speedu bio non stop, da nam zadatak, ne zna ga ni on rijesiti.
Fikret Vajzovic...cijelo njegovo predavanje iz matemaike 1 je frajer diktirao, diktirao, diktirao, diktirao...a mi pisali, pisali, pisali...ma bezze.
Cizi donese sarene krede pa pocne crtati silnice, vektore...
Onaj lik iz elektronike, je li se zvase Boris ili vec kako...kaze on nama, posto sam ja doktorirao na cesticama, mi cemo poceti od tacke. I nacrta covjek tacku na tabli i poce sa formulama, ma nikome nista nije bilo jasno, ponestalo bu grckih slova, pa poceo izmisljati...
Najbolja predavanja su mi bila iz fizike, ne sjecam vise imena profesora, ali je ucionica uvijek bila puna, ma prelijepo.
Nazalost, ja nikada nisam zavrsio ETF, zaposlio se, ozenio, dijete dodje...vjerovatno nikada necu prezaliti sto nisam zavrsio, ali je bilo takvo vrijeme da sam morao poceti raditi, i od faxa nista...

Inace, ispravite me ako grijesim ali...vani, profesor ce sve uraditi da bi pomogao studentu da polozi predmet i da zavrsi fax, kod nas je obrnuto, sve ce uraditi da te obori, da bude nedostupan, ma uzass...Cijeli sistem je jos 1996-7 bio toliko zaostao,ma uzass... Kod nas je student mogao da zavrsi ETF a da nikada ne vidi racunar, jel tako? Znamo sve od racunarima, hardver, softver, ali nigdje kompjutera s glave...Zato kada odemo vani budemo extra strucnjaci...
Pozdrav svoj raji iz 1996-1997 (Briga, Stoka, Ibrishim, Benjo, Vrabac, Merisa, Jadranka, Homeboy).
Stara dobra vremena kada smo u KUK-u imali brucosko, a vidi nas sada.

digger

#138 Re: LEGENDA

Post by digger » 12/11/2006 23:22

azem2 wrote:I eto tako, za one koji zele znati vise, Azem o kojem se toliko pise je covjek koji je obiljezio citavu epohu ETF-a , ono sto su u fudbalu Pele, Maradona i Ronaldinjo to je on u nauci. Treba predloziti komisiji za historijske spomenike da mu se podigne spomenik ispred ETF-a ili bi mogli onog Josipa Broza ispred saobracaja malo pomac da stavimo Azema.
Ma dobro Azeme Dautovicu, nemoj da pretjerujes... :D

sojka

Post by sojka » 13/11/2006 19:07

sabanss wrote:
sojka wrote: Daleko najveci freakovi su fizicari . :-) (mislim najveci broj njih). Mislim da je vjerovatno do genija, ukoliko se ne usmjeri u pravom smjeru.Freakovi kao predavaci, kao sagovornici, ma u svakom pogledu.
Jel' to nesto na Bokijev racuna, jos pamtim njegova predavanja o potencijalnim jamama :)
Nije ni na ciji racun konkretno. Obicno su mi veoma cudni fizicari, ne svi, ali vecina. Jednostavno strange.

Silver_stone

#140 azemus

Post by Silver_stone » 03/02/2007 23:22

Pauza bila IV godini RI na drugom spratu, kad izlazi azem od nekud u onu guzvu sav zadihan...pita ga jedan student sta je profesore jel to nekog trazite...
AZEM: Ma gledam gdje mi odose ova peterica sa saobracajnog da im kazem da su svi popadali... Laughing Laughing Laughing

everybody hurts

Post by everybody hurts » 03/02/2007 23:42

@azem2

Samo ti se jos noge vide...

Annihilator

Post by Annihilator » 06/02/2008 17:14

Taj ponedjeljak na vjezbama smo radili limese,pa mi po obicaju se gubili,kaze azem :"pa bolan ima pravilo za rjesavanje limesa isto sto ima pravilo za ugasit svjetlo neces bolan nogom gasit svjetlo nego ces lijepo doci pa rukom ugasit svjetlo...

...DAUTOVIC :" pa bolan nije ti ovo tramvaj ovo je stub...

...DAUTOVIC:" tramvaj se ceka na stanici nije na ovom neboderu...

Sarafcina

Post by Sarafcina » 06/02/2008 18:33

e ako azem spada na umjetnost i kulturu... :D
ja cu jednog dana zavrsiti na temi o kucnim ljubimcima :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 06/02/2008 18:38

emir101 wrote:
mostarac wrote:
Elko wrote: Dobra je i ona kada kaze " Sjedi i polozi ovu matematiku to ce ti biti vaznije nego da si sve ostalo polozio " --- Za ovo je bio nevjerovatno u pravu.

Prema Azemu samo postovanje.
Pozdrav
nevjerovatno je bio u krivu. Ne znam da ikome od mojih kolega treba nesto malo jace od 4 osnovne racunske operacije, a krv smo propisali na matematici, koju smo ucili bespotreno, dok neke druge jako potrebne stvari iz drugih predmeta apsolutno nismo ni dotakli. Kome sada od nas trebaju n-dimenzionalni prostori, rimanove sume, koshijev princip konvergencije? Nikome, apsoilutno nikome, osim onom ko se bavi nekim istrazivackim radom, a za to je vec onda potrebno ovaj nivo matematike prebaciti na postdiplomski studij, a ne patiti ostale studente necim sto im apsolutno nikad nece trebati.
Toliko je bio u pravu, da sam nakon sto sam polozio Uvod kod Fatkica, isti mjesec napustio sarajevski ETF 8-)
Potpis za mostarca i emira101

duh_sa_sjekirom

Post by duh_sa_sjekirom » 06/02/2008 18:54

O ovom Azemu ne bih, jer ga ne poznajem, ali bih rekao nešto o komentarima vezanim za težinu ili potrebno-nepotrebno u matematici.
Matematika je temelj svih (tehničkih) nauka i dobar inžinjer ne može biti neko ko ne zna šta je izvod, limes, integral itd. (naročito neko ko se "izgubi" kad vidi dvostruki integral ili "divlji" limes) i neko ko nema matematiku u "malom prstu"...
A što se tiče profesora matematike sa sarajevskog univerziteta, mogu samo kazati da je akademik Fikret Vajzović legenda...bio i ostaće...

walkabout

Post by walkabout » 06/02/2008 23:48

Slucajno otkrih ovu temu - i nakon procitanih svih 6 stranica mogu reci: "Ovo je jedna od najorginalnijih tema na ovom forumu!".
Mozda je do mene, jer ovdje sam malo vishe subjektivan.

Same namjere postavljaca teme, postovi koji su uslijedili, diskusija koja se prosirila i dublje i sire, "lokalnost" i specificnost teme koja nije preduga i nema puno zacatavanja - tema je mrak. A biser je kad se u neka doba javi i sam Azem da kazhe i on koju "u odbranu Azema" :lol: - i to bash u svom stilu - legendarno. :D

Usput se prijatno iznenadih da su mnogi ovdje (newone, jezha u ledja, danas, sarafcina, zmijaizmaj (koja se vise ne javlja :sad: ), i drugi ) - kolege :-D .

Ovaj post cu citirati jer ga vrijedi jos jednom procitati (newone - :thumbup: )

newone wrote:Davno sam diplomirao na ETF-u u Sarajevu i vec vise od deset godina radim u Sjedinjenim drzavama upravo na inzenjerskim poslovima. Promjenio sam vec do sada par kompanija i uglavnom se vrtim i dalje u onome sto je ostalo od hi-techa ovdje. Ogroman je outsource ovih poslova prema Kini i Indiji.
Ovdje sam odradio i master degree u medjuvremenu pa mogu porediti ono sto sam iskusio na ETF-u u Lukavici i ono sto sam iskusio ovdje tokom svoje edukacije. Inace sam diplomirao na Automatici i Elektronici, a ovdje se uglavnom bavim DSP-ijem.
Profesori kao sto su Lamija Tanovic, Branislava Perunicic, Petar Kesic, Vjekoslav Damic, Bozidar Matic i Dragoljub Milatovic su upravo takve profesorske i licne figure koje su isto ono sto sam ja imao ovdje na svom postdiplomskom studiju. Mada je i ovdje bilo cudaka, ali ne tipa Fatkica, Galica, Muslije i njima slicnih.Moj nekakav stav je da su svi ostali predavaci koji gore nisu pobrojani i vecina asistentskog kadra u to moje neko davno vrijeme, nisu imali ni profesionalni, a ni kulturni nivo dovoljno visok da bi uopste bili zaposleni na nekoj visokoj skoli.
U Americi i u vecini Zapadnih zemalja edukacija je business koji donosi jako mnogo novca kroz studentske skolarine i naucno istrazivacki rad na univerzitetu. Ovdje studenti plate i po 100 000$ da bi zavrsili undergraduate. To je vjerujte mi ogroman novac. Od tog novca profesori i asistenti dobivaju svoje plate i onda nemojte biti iznenadjeni sto na Zapadu nema profesora tipa Galica, Fatkica, Azema i mnogih drugih. Takvi bi ovdje davno izgubili svoja radna mjesta jer pri velikoj konkurenciji mnogobrojnih univeziteta, brucosima ovdje ne bi na pamet padalo da idu na fakultet gdje ce iz neko "zezati" i pri tome ih obarati i uzeti 100 000$. I naravno zbog toga je ovdje mnogo lakse zavrsiti fakultet nego u Sarajevu. Bilo koji fakultet. Ovdje je Elektrotehnicki fakultet kao i svaki drugi fakultet, prolaznost na svakom od njih je jako visoka. Medjutim, kako je sve ovdje utemeljeno na free will, pa i samo studiranje, znanje mladih inzenjera je u prosjeku poprilicno lose a vecina njih na svojm plecima i po dvadeset godina imaju student loan. To je cijena koja se ovdje placa za " ne zezanje". Ipak oni koji su jako zainteresovani za studij u ovoj zemlji imaju neogranicene mogucnosti da nauce i vide i da rade na stvarima i projektima koji su za studente ostatka svijeta samo pusti san. Nazalost, od hiljadu studenata je samo jedan koji je potpuno involved u procesu edukacije.Ostatak zeli samo papir i ide linijom manjeg otpora.
Nedavno sam na web siteu ETF-a gledao plan i program rada po odsjecima. Skoro da se nista i nije promjenilo posljednjih petnaest godina.
Tendencija na svim elektrotehnickim fakultetima u Americi je da se ukidaju odsjeci i da se izucava samo opsti elektroinzenjering koji je mix i energetike i telekomunikacija i elektronike i automatike, sa pravom izbora nekih predmeta na visim godinama u skladu sa interesima, pri cemu je zajednicki core jos uvijek sacinjen od 50% ispita koje svi moraju da pohadjaju. Nema usmenih ispita, niti pismenih ispita sa zadacima. Ovdje se dosta rade laboratorijske vjezbe, seminarski radovi i to kao grupni projekti i kao konacnica pismeni ispit koji se sastoji od stotina pitanja sa nekoliko ponudjenih odgovora u kojem treba zaokruziti tacan odgovor. Uglavnom su to teoretska pitanja i kratki blic zadacici. Ali ne varajte se da je ovo bas jako lako. Cesto su pitanja dvosmislena, dubokoumna, a po sedam ponudjenih odgovora se moze razlikovati samo za jedan veznik u recenici odgovora. I tu je taj vremenski skripac.
Ipak, ako je prolaznost ispod 70%, ispit se ponavlja ili profesor moze biti ozbiljno pitan sta je to radio sa studentima kada je prolaznost ovako mala.
I tacno ovdje je Elektrotehnika odvojen studij od Computer Sciences. To su potpuno dva razlicita fakulteta.
Medjutim ovdje studenti elektrotehnike na vjezbama i na seminarskim radovima intenzivno koriste C, C++, Java programming, MatLab, Scada,
multisim, orCAD i druge programske pakete i na ovome je baceno teziste studija elektrotehnike, a ne na racunske zadatke. Inzenjer elektrotehnike mora znati programirati i mora se znati sluziti standardnim softwareskim paketima i preko njih rjesavati prakticne inzenjerske probleme jer ce to sutra isto tako raditi i na svom poslu. Isto tako skoro da je bezvrijedno izucavati slozene hardwareske analogne i digitalne strukture kada se sve to rjesava na danasnjem nivou razvoja elektronike pomoci procesora kojeg treba elegantno programirati pa da bi radio kao clock ili bistabilni multivibrator ili kao generator pile ili kao impulsni transformator, brojac itd. A tek sta se sve moze uraditi koristeci Digital Signal Processing...ma ovdje nema granica mogucim aplikacijama u svim sferama zivota.
I vjerujte mi da takav obim matematike koji je ponudjen studentima elektrotehnike u Sarajevu je preobiman za elektro inzenjera. Mislim da je jos katastrofalniji nacin kako se ta matematika tamo prezentira sudentima koji ce sutra biti inzenjeri i baviti se veoma konkretnim stvarima. Matematika se studentima tehnike nikako ne smije prezentirati kao filozofija vec kao primjenjena nauka u oblastima iz Fizike, Teorije polja, dinamike, kinematike, digitalne obrade signala, elektromagnetike i slicno. Znaci, udariti na konkretne probleme iz inzenjerske prakse, bez previse teoretisanja, beskonacnih dokaza koje kakvih teorema i spominjanja nekakvih lema. Jako je bitna numericka matematika i statistika, kao i kombinatorika i logika jer je to jako bitno za razumjevanje raznoraznih programskih paketa kao i za kreiranje istih.
Evo, ovo bi bio onako mali doprinos od mene, vise kao informacija kako je to u Americi.

sibelius

Post by sibelius » 06/02/2008 23:56

sve je to divno krasno...tip/ovi su smijesni i zajebanti, al' onda ih brate dajmo na ulicu pa nek budu smjesni prolaznicima za sitnis...mi smo vjerovatno navikli bolje uciti i razumijevati ako nam to neko iz zajebancije predaje...

meni su mnogo veci zajebanti oni u ambasadama gdje mi zajebanti idemo po vizu ali zato profesori u njihovim zemljama iMAJU držanje, gard i ostalo, a kad vidim pojedine nase profesore primjecujem sirovo znanje...nagomilavanje čak od kojeg niko nista nema jer se i ne trudi da nesto promjeni...

AL' NEK SU NEKI ISPOD STOLA ZAVRŠAVALI OD SMIJEHA :shock:

pochita_la

#148 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by pochita_la » 01/08/2008 23:05

joj Azemmm ...KING...

Najveca su koma njegove ''instrukcije'' tu se raja lomila
Jedne prilike dodu mu ljudi postavljat kablovsku...on otvori vrata,uvede ih,posadi ih za sto i podjeli zadatke:)

ili ona...kupi tene NAJKE 120KM i ispruzi nugu preko noge...da ih svi vide..a onaj sto kupi na pijaci sve sovelja od sramore

Torentte

#149 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Torentte » 02/08/2008 00:26

Azem jeste malo možda i bezobrazan profesor što se tiče nekih izjava, ali čovjek je u pravu 100%. Ima legendarne izjave, bile njegove ili ne. Slušao sam jednu godinu njegova predavanja, i bez obzira što sam položio sve ostale predmete s prve godine, matematiku nisam mogao, i to samo mojom krivicom, Azemu i Behdži ne zamjeram ni 1%.
Vidio sam da matematika nije za mene te sam se ispisao i upisao drugi faks koji sam uspješno završio, jebga, ne možemo svi biti inžinjeri :D

IceQueen

#150 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by IceQueen » 02/08/2008 03:35

Ma extra, samo jos fali pokoja pametna u režiji Sefketa Arslanagica!

Post Reply