Citati koje bi podijelili s drugima

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#2226 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by de facto. »

Treat me like a joke and I'll leave you like it's funny .
User avatar
honky tonk
Posts: 5884
Joined: 18/12/2011 22:18
Location: ovdje gdje se umire da bi se zivjelo.

#2227 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by honky tonk »

povodom danasnjeg dana:

Mi nismo niciji. Uvijek smo na nekoj medji, uvijek neciji miraz. Stoljecima mi se trazimo i prepoznajemo, uskoro necemo znati ko smo. Zivimo na razmedju svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije kao na grebenu.

Otrgnuti smo, a neprihvaceni. Ko rukavac sto ga je bujica odvojila od majke pa nema vise ni toka, ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije.

Drugi nam cine cast da idemo pod njihovom zastavom jer svoju nemamo. Mame nas kad smo potrebni, a odbacuju kad odsluzimo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje, a sve se placa pa i ova ljubav.

Svako misli da ce nadmudriti sve ostale i u tome je nasa nesreca. Kakvi su ljudi Bosanci? To su najzamrseniji ljudi na svijetu, ni s kim se istorija nije tako posalila kao sa Bosnom. Juce smo bili ono sto danas zelimo da zaboravimo, a nismo postali ni nesto drugo. S nejasnim osjecajem stida zbog krivice i otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kad da gledamo unaprijed.

Nesreca je sto smo zavoljeli tu svoju mrtvaju, pa necemo iz nje, a sve se placa, pa i ta ljubav.

Zar smo mi slucajno tako pretjerano mehki i surovi, raznjezeni i tvrdi?

Zar se slucajno zaklanjamo za ljubav kao jedinu izvjesnost u ovoj neodredjenosti, zasto?

Zato sto nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno znaci da smo posteni. A kad smo posteni, svaka cast nasoj ludosti.



Mesa Selimovic
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#2228 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by de facto. »

veze s vezom wrote:
de facto. wrote:Treat me like a joke and I'll leave you like it's funny .
odavno me nije nes nasmijalo ovako.. :lol: ...odlicno :thumbup:

:D I ja sam se baš slatko nasmijala,reko moram ga podijeliti :wink:
Last edited by de facto. on 25/11/2012 18:26, edited 1 time in total.
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#2229 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by de facto. »

"Volite svoju decu i kad su kriva,
jer ce ih život kažnjavati i kad nisu."
D.R.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2230 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Čovjek može dati obrise i oblike i mane drugome. Mene je rodilo stotine ljudi! U tvojoj glavi sam odgojen po svačijem kroju i ukusu, po strogom kodeksu neznanja.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2231 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Uvijek me nasmije pomisao na prvi poljubac, bio sam idiot. Glumio Njutna pod jabukom, na klackalici. Nisam otkrio gravitaciju, ali me u tom trenutku zamalo povukla i našao bih se na podu da nisam sjedio. Bilo je nespretno i nezaboravno.
User avatar
Moll_Flanders
Posts: 470
Joined: 05/05/2012 19:22
Location: Sarajevo

#2232 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Moll_Flanders »

Osecam da do sad sve je bilo šala
moga srca vrela;
da još nikom nisam ljubav svoju dala
koliko bih mogla i koliko htela.
Da ima u meni cela nežna plima
reči nerečenih,
da bih srce mogla poklanjati svima
i da opet mnogo ostane ga meni.

Desanka Maksimović
User avatar
Moll_Flanders
Posts: 470
Joined: 05/05/2012 19:22
Location: Sarajevo

#2233 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Moll_Flanders »

Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša muziku, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.
Lagano umire onaj koji uništava vlastitu ljubav, onaj koji ne prihvata pomoć.
Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika, postavljajući sebi svaki dan ista ograničenja, onaj koji ne menja rutinu,
onaj koji se ne usuđuje odenuti u novu boju, onaj koji ne priča sa ljudima koje ne poznaje.
Lagano umire onaj koji beži od strasti i njenog vrela emocija;
onih koje daju sjaj u očima i napuštenim srcima.
Lagano umire onaj koji ne menja svoj život kada nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavi,
onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi nesigurnosti, i koji ne ide za svojim snovima;
onaj koji neće dozvoliti, niti jednom u svom životu, da pobegne od smislenih saveta.......
Živi danas, učini danas, reskiraj danas!
Ne dozvoli lagano umiranje!
Ne zaboravi biti srecan!


Pablo Neruda
dark_killer
Posts: 113
Joined: 02/05/2012 10:41

#2234 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by dark_killer »

Beznađe je pomodarstvo sitnih pjesnika,stvarnost na smrt osuđenih gladnih robova i bolest sutrasnjih samoubica-Derviš Sušić
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2235 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

U sjeni sam živjela, iz sjene te voljela. I čekala... Potroših godine, potroših mladost, i život sam gotovo potrošila. A ne dočekah te. Pitaš li žalim li, kazat ću ti. Kad bih se ponovo rodila, opet bih tebe čekala.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2236 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Uostalom, mozda ovo i nije grad u kome cu umrijeti, ali u svakom slucaju on je zasluzio jednu neuporedivo vedriju mene, ovaj grad u kome mozda i nisam bila najsretnija, ali u kome je sve moje i u kome uvijek mogu naci barem nekog od vas koje volim i reci vam da sam tuzna do ocajanja. Jer ovo je grad u kome mozda i nisam bila najsretnija, ali u kome i kisa kad pada, nije prosto kisa. Sarajevo...
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#2237 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by vesela_sveska »

Ambrozija wrote:U sjeni sam živjela, iz sjene te voljela. I čekala... Potroših godine, potroših mladost, i život sam gotovo potrošila. A ne dočekah te. Pitaš li žalim li, kazat ću ti. Kad bih se ponovo rodila, opet bih tebe čekala.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#2238 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by kisni indijanac »

Ambrozija wrote:Uostalom, mozda ovo i nije grad u kome cu umrijeti, ali u svakom slucaju on je zasluzio jednu neuporedivo vedriju mene, ovaj grad u kome mozda i nisam bila najsretnija, ali u kome je sve moje i u kome uvijek mogu naci barem nekog od vas koje volim i reci vam da sam tuzna do ocajanja. Jer ovo je grad u kome mozda i nisam bila najsretnija, ali u kome i kisa kad pada, nije prosto kisa. Sarajevo...
Valjda je neki elementarni red da se potpisuju autori ? Kao ovdje Kiko Sarajlić.
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#2239 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by vesela_sveska »

Nisam ja uvijek sretna, osmijeh mi je navika...
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2240 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by charrrmed »

kisni indijanac wrote:
Ambrozija wrote:Uostalom, mozda ovo i nije grad u kome cu umrijeti, ali u svakom slucaju on je zasluzio jednu neuporedivo vedriju mene, ovaj grad u kome mozda i nisam bila najsretnija, ali u kome je sve moje i u kome uvijek mogu naci barem nekog od vas koje volim i reci vam da sam tuzna do ocajanja. Jer ovo je grad u kome mozda i nisam bila najsretnija, ali u kome i kisa kad pada, nije prosto kisa. Sarajevo...
Valjda je neki elementarni red da se potpisuju autori ? Kao ovdje Kiko Sarajlić.
Pa skoro niko ne stavlja ime autora. ali neka si nas prosvijetlio, hvala :-)
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#2241 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Mračajski proto »

Momak nije sigurno ništa loše mislio. A to što vi kopirate i ovdje postavljate te FB statuse, zato vam i odgovara da ne napišete čiji je citat.
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2242 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by charrrmed »

Sarajevo_Grad wrote:Momak nije sigurno ništa loše mislio. A to što vi kopirate i ovdje postavljate te FB statuse, zato vam i odgovara da ne napišete čiji je citat.
Cekaj malo, vi mislite da ovi sto postavljaju citate ovdje zapravo predstavljaju to kao svoje ako se ne potpisu? :-)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2243 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Duboko se izvinjavam kisnom indijancu, i posebno Sarajevo_Grad ako sam ih na bilo koji nacin uvrijedila jer nisam napisala ime autora. Ne kopiram sa FB, cak i nemam FB profil, svi citati koje stavim su iz moje "kolekcije" citata, koja je ogromna pa cesto ne navedem ime autora u zelji da sacuvam odredjeni citat. Niti u jednom trenutku nisam rekla da su ovo moje osobne misli. Izvinjavam se jos jednom, ako koga vrijedjam, citate vise necu postavljati.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#2244 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Mračajski proto »

@charrrmed

To se može, a i ne mora tako protumačiti. To je pravilo koje se u osnovnoj školi uči. Poštivanje autora, njegovog djela, i naravno da će njegovo ime i prezime biti iza tog citata, bar tako treba biti, čisto da se zna o kome se radi. Ti i tebi slični koji mislite da je to skroz nebitno ste specifični i unikatni zbog toga. Uhvatite se vi FB citata od onih nazovipisaca i umjetnika. Danas ionako niko ne čita knjige. Svima je lakše copy/paste. Ako pročitam neki kvalitetan citat, prvo šta ću se upitati je to čiji je i ko je autor istog. Logično? A ovdje rijetko to stoji, i to gubi smisao.
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2245 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by charrrmed »

Sarajevo_Grad wrote:@charrrmed

To se može, a i ne mora tako protumačiti. To je pravilo koje se u osnovnoj školi uči. Poštivanje autora, njegovog djela, i naravno da će njegovo ime i prezime biti iza tog citata, bar tako treba biti, čisto da se zna o kome se radi. Ti i tebi slični koji mislite da je to skroz nebitno ste specifični i unikatni zbog toga. Uhvatite se vi FB citata od onih nazovipisaca i umjetnika. Danas ionako niko ne čita knjige. Svima je lakše copy/paste. Ako pročitam neki kvalitetan citat, prvo šta ću se upitati je to čiji je i ko je autor istog. Logično? A ovdje rijetko to stoji, i to gubi smisao.
U ovih par recenica si sve rekao o sebi ;-)
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#2246 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Entropio »

Ja uopšte ne čitam citate iza kojih nije naznačen autor.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2247 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by P308 »

Ambrozija wrote:Duboko se izvinjavam kisnom indijancu, i posebno Sarajevo_Grad ako sam ih na bilo koji nacin uvrijedila jer nisam napisala ime autora. Ne kopiram sa FB, cak i nemam FB profil, svi citati koje stavim su iz moje "kolekcije" citata, koja je ogromna pa cesto ne navedem ime autora u zelji da sacuvam odredjeni citat. Niti u jednom trenutku nisam rekla da su ovo moje osobne misli. Izvinjavam se jos jednom, ako koga vrijedjam, citate vise necu postavljati.
Ne znam sto se pravdas, pa od 10 ljudi dvoje stavlja ime autora, a Sarajevo_Grad se okomio na tebe.
Entropio wrote:Ja uopšte ne čitam citate iza kojih nije naznačen autor.
Znaci ne citas pola sto se ovdje postavi? :D
I tako i treba, svaka cast :thumbup: Ako ti se ne svidja, preskocis. :thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#2248 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Entropio »

P308 wrote:
Entropio wrote:Ja uopšte ne čitam citate iza kojih nije naznačen autor.
Znaci ne citas pola sto se ovdje postavi? :D
I tako i treba, svaka cast :thumbup: Ako ti se ne svidja, preskocis. :thumbup:
Tako nešto... Ime autora mi je veoma bitno, ali poštujem ako to nekoga ne interesuje pa ne naznači.
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2249 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by charrrmed »

Entropio wrote:
P308 wrote:
Entropio wrote:Ja uopšte ne čitam citate iza kojih nije naznačen autor.
Znaci ne citas pola sto se ovdje postavi? :D
I tako i treba, svaka cast :thumbup: Ako ti se ne svidja, preskocis. :thumbup:
Tako nešto... Ime autora mi je veoma bitno, ali poštujem ako to nekoga ne interesuje.
Entropio wrote:Ja uopšte ne čitam citate iza kojih nije naznačen autor.
:thumbup:

Veze s vezom, Ambrozija, Moll_Flanders i vesela_sveska izdvajaju najbolje citate i bez njih ova tema ne bi bila ziva.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2250 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by P308 »

Entropio wrote:
P308 wrote:
Entropio wrote:Ja uopšte ne čitam citate iza kojih nije naznačen autor.
Znaci ne citas pola sto se ovdje postavi? :D
I tako i treba, svaka cast :thumbup: Ako ti se ne svidja, preskocis. :thumbup:
Tako nešto... Ime autora mi je veoma bitno, ali poštujem ako to nekoga ne interesuje pa ne naznači.
:thumbup:
Post Reply