Citati koje bi podijelili s drugima

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
n4rod zn4
Posts: 23
Joined: 11/11/2012 16:11
Location: vjerna ŽEKIPA

#2101 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by n4rod zn4 »

Ženama ostaju u lijepom sjećanju oni muškarci s kojima su se mogle smijati...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2102 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by S4mpion »

"Isn't it funny how day by day nothing changes, but when you look back everything is different."
User avatar
Moll_Flanders
Posts: 470
Joined: 05/05/2012 19:22
Location: Sarajevo

#2103 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Moll_Flanders »

n4rod zn4 wrote:Ženama ostaju u lijepom sjećanju oni muškarci s kojima su se mogle smijati...
:thumbup:
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#2104 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by frameni »

U životu svakog čoveka, govorio je, postoji samo jedna žena sa kojom može da ostvari savršenu vezu kao što u životu svake žene postoji samo jedan muškarac sa kojim se oseća kompletna. Pronaći se, sudbina je malobrojnih. Svi ostali su prinuđeni da žive u jednoj vrsti nezadovoljstva i neprekidne čeznje...
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2105 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

On je otišao. Večerima svakim lutam po poljima i zovem ga, vešam svoje reči, otežale od suza, na krila vetrova i zovem ga; mešam svoje postarele šapate u šušanj lišća i zovem ga. Ali uzalud: ujutru čujem samo umoran odjek svojih reči. On je daleko...
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2106 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Nikada mi nije bila potrebna nečija zaštita, oduvijek sam se znala sama o sebi brinuti, a ljubavi sam uvijek dobivala dovoljno od ljudi oko sebe, ali i od sebe same.
Važno je voljeti sebe, no je li dovoljno? To je individualna stvar, meni je najčešće bilo dovoljno, a ako me usput još neko volio, još bolje. Srećom naučila sam voljeti samu sebe i sve svoje vrline, ali i mane. Jer, i mane su ono što nekoga čini onim što jest. Trebalo mi je neko vrijeme, no shvatila sam da volim sebe kada sam se prvi put uspjela nasmijati u trenutku kada sam zapravo htjela plakati. Bio je to dobar osjećaj. Tada mi je sinulo da je to suština ljubavi prema sebi ... kad si u stanju sebi oprostiti poraz ili pogrešku i ne dati im veću važnost nego dobrim stvarima.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2107 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Ponekad sam pomišljao da bi mi bilo lakše kad bih mogao da zaplačem. Ali, nisam znao zbog čega bih plakao. Nisam znao ni zbog koga bih plakao. Bio sam previše samoživ da plačem zbog nekog drugog, i prestar da plačem zbog sebe samog.
User avatar
Moll_Flanders
Posts: 470
Joined: 05/05/2012 19:22
Location: Sarajevo

#2108 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Moll_Flanders »

''Izmicala mi je – to sam osecao – u neku oblast koja više ne zna za ime, nego samo za tamu, i možda, nepoznate zakone tame. Ona to nije htela, i vracala se. Ali više nije pripadala meni, a možda nikad nije ni pripadala meni … Ko uopšte kome pripada i šta znaci pripadati jedno drugom – te građanske reci beznadne iluzije? Ali sam uvek nanovo, kad se vracala, za jedan cas, za jedan pogled, za jednu noc, sam sebi izgledao kao knjigovoda koji ne treba da racuna, nego ne pitajuci da primi ono što mu daje jedna lutalica, nesrecnica, osudena na smrt. Znam da za to postoje druga imena, jeftina, površna i nipodaštavajuca – ali ona mogu odgovarati drugim okolnostima i ljudima koji svoje egoisticne zakone smatraju zavetnim plocama Božijim. Usamljenost traži saputnika i ne pita ko je on. Ko to ne zna, taj nikad nije bio usamljen, nego samo sam …''

Remark – Noc u Lisabonu
User avatar
Entropio
Posts: 7824
Joined: 21/11/2010 21:49

#2109 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Entropio »

Moll_Flanders wrote:''Izmicala mi je – to sam osecao – u neku oblast koja više ne zna za ime, nego samo za tamu, i možda, nepoznate zakone tame. Ona to nije htela, i vracala se. Ali više nije pripadala meni, a možda nikad nije ni pripadala meni … Ko uopšte kome pripada i šta znaci pripadati jedno drugom – te građanske reci beznadne iluzije? Ali sam uvek nanovo, kad se vracala, za jedan cas, za jedan pogled, za jednu noc, sam sebi izgledao kao knjigovoda koji ne treba da racuna, nego ne pitajuci da primi ono što mu daje jedna lutalica, nesrecnica, osudena na smrt. Znam da za to postoje druga imena, jeftina, površna i nipodaštavajuca – ali ona mogu odgovarati drugim okolnostima i ljudima koji svoje egoisticne zakone smatraju zavetnim plocama Božijim. Usamljenost traži saputnika i ne pita ko je on. Ko to ne zna, taj nikad nije bio usamljen, nego samo sam …''

Remark – Noc u Lisabonu
Jedna od mojih najdražih knjiga... :thumbup:
User avatar
Moll_Flanders
Posts: 470
Joined: 05/05/2012 19:22
Location: Sarajevo

#2110 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Moll_Flanders »

Ovu nisam čitala, samo sam naišla na citat. Baš ću se potruditi da je pročitam. :)
User avatar
Moll_Flanders
Posts: 470
Joined: 05/05/2012 19:22
Location: Sarajevo

#2111 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Moll_Flanders »

"Završiću našu priču s jednim 'moglo je biti, ali nije'. I ko zna, kroz par godina kad sretnemo se, pričaćemo o nama kroz šalu, možda, mada ni jednom ni drugom neće biti smešno u dubini duša. A onda jednog jutra shvatićeš kao i ja da oni što se bude na drugoj strani kreveta nisu mi. I više neće biti smešno, već tužno. Nedostajaće mi ona tvoja druga strana mene da upotpuni mozaik moje životne priče."
Đ. Balašević
User avatar
stachu
Posts: 4041
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#2112 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by stachu »

Moll_Flanders wrote:"Završiću našu priču s jednim 'moglo je biti, ali nije'. I ko zna, kroz par godina kad sretnemo se, pričaćemo o nama kroz šalu, možda, mada ni jednom ni drugom neće biti smešno u dubini duša. A onda jednog jutra shvatićeš kao i ja da oni što se bude na drugoj strani kreveta nisu mi. I više neće biti smešno, već tužno. Nedostajaće mi ona tvoja druga strana mene da upotpuni mozaik moje životne priče."
Đ. Balašević
:thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7824
Joined: 21/11/2010 21:49

#2113 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Entropio »

"Većini ljudi život je prejak. I zato ga ne mogu izdržati bez opojnih sredstava. Vrlo je teško piti čisti život. Čovjek postaje melankoličan od toga, ili podivlja ili posrće. Samo ga najsnažniji podnose bez krivotvorenja, s cjelokupnim mirisom, samo najjači znaju u životu nadiruću opijenost trezveno i čisto živjeti.
Radi što hoćeš. Ali ćeš uvijek znati čega si se bojao. Bojati se isto je što i umrijeti. Isto kao i propustiti. Isto kao i nikada. Nikada više. Shvati, nikada, nikada više. " - Bela Hamvas
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#2114 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by potočanka »

šta bi reklo dijete, koje smo nekad bili, na čovjeka koji smo postali..
User avatar
Entropio
Posts: 7824
Joined: 21/11/2010 21:49

#2115 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Entropio »

Image
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2116 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

Obucena u odelo SAMOCE... zalazim u svet maste... Budim se u mestu gde mi SUNCE miluje lice... a Krosnje drveca pruzaju zaklon... Imam ja cudnu narav... Volim Prirodu... bezim od ljudi... Nisu svi zli... ali u mojim ocima, puno je njih izgubilo sansu... Ja jesam od krvi i mesa... ali drugacija od ostalih... Mene je stvorila MASTA... Zato postojim..
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#2117 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by vesela_sveska »

Daljina me sprecava da te vidim, ali, ne i da te volim...
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#2118 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by palmica »

:thumbup: :dance:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2119 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

‎Ne govorim ti bas u zadnje vrijeme da te volim i ne gasim ti svjetlo u ocima prije spavanja! Ne govorim ti nesto njezno i ne grlim ti dusu, ali ovo ti moram reci: Previse je gorkog i ljudi su grubi, pa ako i ne govorim, jos uvijek te ono najljepse u meni voli i ljubi...
User avatar
malena7
Posts: 389
Joined: 02/11/2012 15:39

#2120 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by malena7 »

vesela_sveska wrote:Daljina me sprecava da te vidim, ali, ne i da te volim...
:thumbup:

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je. Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2121 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Ambrozija »

‎'Slušaj, sad mi je svejedno … ono baš svejedno. Ti to na lukav način predstaviš pa izgleda kao da imaš pravo što se tako ponašaš. Skidam kapu, samo nastavi nije problem, davno je rečeno koja su pravila ponašanja i ono šta se dešava s onima koji ih ne poštuju. Sretno ti i … rekla bih ti vidimo se, ali ne mislim da idemo u istom pravcu.
Astrix
Posts: 1891
Joined: 30/09/2009 14:14

#2122 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Astrix »

A kod tebe me najviše nervira to što na tebe čovjek ne može ni da se naljuti pošteno... Znaš li? Znaš, a? O, znaš ti to... Vrlo dobro ti to znaš...
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#2123 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Mračajski proto »

Dajte ba, kakvi su to citati, sve nešto tužno, niđe veze. :mrgreen: Bacite neki za nas zaljubljene, da djevojci pošaljemo. :mrgreen:
User avatar
n4rod zn4
Posts: 23
Joined: 11/11/2012 16:11
Location: vjerna ŽEKIPA

#2124 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by n4rod zn4 »

Astrix wrote:A kod tebe me najviše nervira to što na tebe čovjek ne može ni da se naljuti pošteno... Znaš li? Znaš, a? O, znaš ti to... Vrlo dobro ti to znaš...
:mrgreen:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2125 Re: Citati koje bi podijelili s drugima

Post by Tkd »

Sarajevo_Grad wrote:Dajte ba, kakvi su to citati, sve nešto tužno
:thumbup:

I Šekspir bi zadao facepalm :)
Post Reply