Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#26 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

mIRCerka wrote: nije lakse...za to treba dici guzu iz fotelje...i zavrnuti rukave...a to je TEeeeeeeeeeeeskooooooooooo
Ili carape ... :D

Image

I onda se ovi piramidolozi cude "polozenim steccima" :D
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#27

Post by kekec »

-Jesi´l ti cit´o " Na Drini cupriju"?
- Sta "cit´o", HOD´O po njoj!


- Cujem da su kod vas u Bosni nasli piramidu?
- Sta "piramidu", PET, PET piramida!


Ma, mi smo "zmajevi". Kod nas je sve naj, naj, naj... :-)
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#28

Post by Saraswati »

- "Sta cit'o, KOP'O!" :-D
drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#29 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

Ja nisam ni arheolog ni geolog a ni seljak, kao ni ti, tako da ja ne znam sta su te kamencuge. Ali zato ima neko ko zna. Verifikacija svakog naucnog rada ide preko naucnih casopisa ili zurnala. Naprosto ne postoji drugi put. Kada bi svako dokazivao svoje hipoteze kao Osmanagic, pa kuda bi to svijet nauke odvelo.

Znaci, jedini nacin da osmanagic uvjeri bilo koga osim visockih nana, da te kamencuge jesu blokovi piramide, je da publikuje svoj rad u medjunarodno priznatom naucnom casopisu. Sve ostalo je suplja prica i zamajavanje naivnih i povodljivih ljudi. A vjerujem da ce na kraju biti i kriminala tu, vec se telekom ukljucio, bunarenje je pocelo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#30 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by hrasno38 »

drug_clan wrote:Ja nisam ni arheolog ni geolog a ni seljak, kao ni ti, tako da ja ne znam sta su te kamencuge. Ali zato ima neko ko zna. Verifikacija svakog naucnog rada ide preko naucnih casopisa ili zurnala. Naprosto ne postoji drugi put. Kada bi svako dokazivao svoje hipoteze kao Osmanagic, pa kuda bi to svijet nauke odvelo.

Znaci, jedini nacin da osmanagic uvjeri bilo koga osim visockih nana, da te kamencuge jesu blokovi piramide, je da publikuje svoj rad u medjunarodno priznatom naucnom casopisu. Sve ostalo je suplja prica i zamajavanje naivnih i povodljivih ljudi. A vjerujem da ce na kraju biti i kriminala tu, vec se telekom ukljucio, bunarenje je pocelo.
Kako ce se verifikovati dok se ne iskopa makar jedan veci dio. Krene se od predpostavke pa se onda ta predpostavka dokazuje u ovom slucaju kopanjem i kada se dokaze (naravno ako se dokaze) onda se i verifikuje. Da i ti nisi clan "APWR" .
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#31

Post by Goran_35 »

:oops:


Image


:oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#32 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka »

hrasno38 wrote:
Kako ce se verifikovati dok se ne iskopa makar jedan veci dio. Krene se od predpostavke pa se onda ta predpostavka dokazuje u ovom slucaju kopanjem i kada se dokaze (naravno ako se dokaze) onda se i verifikuje. Da i ti nisi clan "APWR" .
pa eto, Semir je makar koristio termalne snimke, satelite i folove...a ovi ODOKATIVNOM metodom zakljucise da nema...
aman...
drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#33 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

Osmanagic tvrdi da ima dokaze, te laseri, te sateliti, te sondazni bunari, te blokovi, a sam kaze da se piramida nece nikada iskopati jer bi nastale poplave. Na osnovu ovih dokaza on je proglasio piramide postojecim i ubjedio zapanjujuce velik broj ljudi da to jeste piramida. Jos samo da ubjedi urednika casopisa Science i Nature da je to tako i eto nas na zelenoj grani.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#34

Post by Goran_35 »

A sta cemo sa tunelima?

Image
drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#35 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

a kopanje ce trajati dovljno dugo da se iskamci nesto para, pojede dzaba ruckova, pokupi koji politicki poen, prodju izbori u optimizmu i euforiji a onda ce se semir ko mali mo, ispaliti iz zemlje a raja ce po hiljaditi put pricat pricu: ja sto na zajeba.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#36

Post by vedderedi »

Prenj, jesil' ti bio ikako na Visocici otkako je pocelo ovo iskopavanje, ili kako rece neko "kopanje"? :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#37

Post by Goran_35 »

A sta cemo sa kuglama?

kugla u Teocaku ... :oops:

Image


Zanimljivo a vezano za kugle...


http://www.world-mysteries.com/sar_12.htm
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#38

Post by tataratira »

dođe mi da se nadrogiram da i ja vidim tu piramidu...ili vise njih, svejedno
samo nek se više ukaže!!!

;o)
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#39

Post by seljak_cojek »

Goran_35 wrote:A sta cemo sa kuglama?
Kako šta ćemo?
Organizovat ćemo prvenstvo u guranju kugli uz i niz piramidu.
:faraon:
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#40

Post by Piramidos »

Goran_35 wrote:A sta cemo sa kuglama?

kugla u Teocaku ... :oops:

Image


Zanimljivo a vezano za kugle...


http://www.world-mysteries.com/sar_12.htm
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ht=#606838


pa evo dao sam ti ja davno odgovor, citaj i uzivaj
p.s. mozete ti i hrasno probati, svakako ste dovoljno udaljeni jedan od drugoga, mislim kilometarski.
sretno
Last edited by Piramidos on 24/05/2006 14:31, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#41

Post by Goran_35 »

tataratira wrote:dođe mi da se nadrogiram da i ja vidim tu piramidu...ili vise njih, svejedno
samo nek se više ukaže!!!

;o)

:D


Image


ovo "malo" uokvireno u kvadrat je do sada otkopano :oops:

Znaci :oops: kopajmo do pobjede!

Semir :oops: ,fondacija :D omladina akcija :D
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#42

Post by Piramidos »

Goran_35 wrote:A sta cemo sa kuglama?

kugla u Teocaku ... :oops:

Image


Zanimljivo a vezano za kugle...


http://www.world-mysteries.com/sar_12.htm
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ht=#606838

pa evo dao sam ti ja davno odgovor, citaj i uzivaj
p.s. mozete ti i hrasno probati, svakako ste dovoljno udaljeni jedan od drugoga, mislim kilometarski. samo decki pazljivo ovo je jaki napon
sretno
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#43

Post by mIRCerka »

tataratira wrote:dođe mi da se nadrogiram da i ja vidim tu piramidu...ili vise njih, svejedno
samo nek se više ukaže!!!

;o)
ccccc, dovoljno je da odes do visocice, ne moras se drogirati...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#44 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

mIRCerka wrote:
hrasno38 wrote:
Kako ce se verifikovati dok se ne iskopa makar jedan veci dio. Krene se od predpostavke pa se onda ta predpostavka dokazuje u ovom slucaju kopanjem i kada se dokaze (naravno ako se dokaze) onda se i verifikuje. Da i ti nisi clan "APWR" .
pa eto, Semir je makar koristio termalne snimke, satelite i folove...a ovi ODOKATIVNOM metodom zakljucise da nema...
aman...
Gdje su objavljene te analize?
Ono sto je objavljeno na siteu fondacije nimalo ne lici na ozbiljnu i argumentovanu analizu.
Cak i sam Smailbegovic, autor 'analiza' je u svom zadnjem istupu rekao sljedece ...

Satelitski snimci ukazuhttp://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.ph ... tart=250ju SAMO na brze hladjenje strukture od okoline - ono sto rezultati potvrdjuju da se konglomerat koji cini 90% strukture Visocice ima manju gustocu od pjescara i mikritsko-laporovitih sedimenata koji su prisutni drugdje. Takodjer brze hladjenje moze biti uzrokovano i pojavom supljina unutar same strukture. Dakle opet nesto za ispitivanje.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#45 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
Gdje su te objavljene te analize?
Ono sto je objavljeno na siteu fondacije nimalo ne lici na ozbiljnu i argumentovanu analizu.
Cak i sam Smailbegovic, autor 'analiza' je u svom zadnjem istupu rekao sljedece ...
hmm...zamisli, svi pricaju TREBA ISTRAZITI, cak i sam SEmir, samo vi antipiramidashi tvrdite da je nema i nema sta tu da se trazi...cccc....ccccccc....
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#46

Post by kub lajkan »

Evo da se prepisem sa jedne druge teme...

Citiram zavrsetak jednog od clanaka o piramidama Ahmeda Bosnica:

"... Sada kada su oci znanstvenog svijeta uprte prema Bosni i Hercegovini i Visokom, razumno je nadati se otkricu koje ce baciti novo svjetlo na historiju ljudskog roda. Ako se potvrdi da je Visocica usitinu piramida, a sve tome ide u prilog, u njenim podzemnim odajama nesumnjivo su skrivene neprocjenjive riznice kulturno-povijesnog blaga, a mozda i "vremenska kapsula" koja ce nam ponuditi osobnu kartu nasih prapredaka. Mozda cemo saznati jesu li piramide "vremenske kapsule" i, ako jesu, sta nam to porucuju.
Mozda je vrijeme da saznamo istinu da su nasi preci pripadali intergalaktickoj civilizaciji i da su planete Mars i Zemlja bile samo uzgredne stanice na hodu svemirskim beskrajem, koji iskri od zivota
"

Covjek inace na svom sajtu prodaje CD-ove protiv sihira, Hamajlije i slicne gluposti, a u slobodno vrijeme se bavi naukom...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#47 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

mIRCerka wrote:
Prenj wrote:
Gdje su te objavljene te analize?
Ono sto je objavljeno na siteu fondacije nimalo ne lici na ozbiljnu i argumentovanu analizu.
Cak i sam Smailbegovic, autor 'analiza' je u svom zadnjem istupu rekao sljedece ...
hmm...zamisli, svi pricaju TREBA ISTRAZITI, cak i sam SEmir, samo vi antipiramidashi tvrdite da je nema i nema sta tu da se trazi...cccc....ccccccc....
TREBA ISTRAZITI?
Ali sta, kako i ko?
Nijedno arheolosko nalaziste svijeta nije otkopavano metodom omladinskih radnih akcija, i po tome smo jedinstveni.
I kada se to 'nesto' otkopa, pa to 'nesto' ne bude piramida, vec 'obicne' rimske ili srednjevjekovne gradjevine, sta ce biti s tim?
Propadace kao i sva ostala otkopana bastina ili ce se vec naci neko carobno rjesenje kao sto (ni)je nadjeno za Bobovac, Travnik, Radimlju, ...?
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#48

Post by Goran_35 »

To "nesto" kada se otkopa,je po "strucnjacima" samo :oops: "obicno brdo" :oops: a u podnozju "poplocano" takozvanim :oops: "polozenim steccima" od cika Koste :oops:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#49

Post by Prenj »

Goran_35 wrote:To "nesto" kada se otkopa,je po "strucnjacima" samo :oops: "obicno brdo" :oops: a u podnozju "poplocano" takozvanim :oops: "polozenim steccima" od cika Koste :oops:
I "polozeni stecak" i Kosta su Semirovi izumi, cista imaginacija.
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#50

Post by Piramidos »

Goran_35 wrote:To "nesto" kada se otkopa,je po "strucnjacima" samo :oops: "obicno brdo" :oops: a u podnozju "poplocano" takozvanim :oops: "polozenim steccima" od cika Koste :oops:
jesi probao kugle sa jaranom hrasnom, mozete otici i na 60x30 mozda bolje prima
Locked