studenti-helppp

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#1 studenti-helppp

Post by adda_sa »

pozdrav
trebaju mi iskustva raje koja studira i radi paralelno :D
konkretno u sarajevu
ja sam sad na redovnom studiju u sa, zivim kod roditelja, al sam sad skontala da se selim, da zivim sama, il sa cimerkom :D
pa mi recite, gdje vi radite?
jel po smjenama? jel vikendom?
kako uskladujete studije i posao?
imal kakve bagatele na faxu, jer radis?
puno hvala :-D :-D
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#2 Re: studenti-helppp

Post by edu »

adda_sa wrote:pa mi recite, gdje vi radite?
ja po 24 h cuvam lik i djelo z. lagumdzije.. :D :D ..i vikendom dabome.. :D :D :D

bagatela nije na faxu..meni se cini da je na dobrinji.. :D :D :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#3 Re: studenti-helppp

Post by adda_sa »

edu wrote:
adda_sa wrote:pa mi recite, gdje vi radite?
ja po 24 h cuvam lik i djelo z. lagumdzije.. :D :D ..i vikendom dabome.. :D :D :D

bagatela nije na faxu..meni se cini da je na dobrinji.. :D :D :D
hahahahaha :-)
znam gdje je bagatela :-D
mislila sam, dali na faxu nesta i halale kad se ne zna il ne moze, u smislu - rade, ne stignu...
gene
Posts: 17
Joined: 13/02/2005 02:34

#4

Post by gene »

ja sam se zaposlio kada mi je ostalo 5 ispita do kraja ekonomija 4 god i jos nisam zavrsio doduse jos 1 ispit do kraja ali tesko ide

nije lagano covjek dodje umoran bez obzira sta radi opis posla i smao gleda kako ce se izvaliti na krevet da odmori

moj ti je savjet ako ti nije nuzda finansiska nemoj pocinjati raditi a pogotovo ne seliti iz kuce gdje zivis jer ce ti se studiranje sigurno produziti x2 vremenski

sve u svemu prvo fax pa tek onda posao mozes uporedo nesta raduckati 5, 10 dana ali stalni posao NE
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#5 Re: studenti-helppp

Post by ztluhcs »

adda_sa wrote: mislila sam, dali na faxu nesta i halale kad se ne zna il ne moze, u smislu - rade, ne stignu...
Halale, naravno da halale a ni ne zamjere ti, ka¾u "sljedeæi termin/rok se valjda neæe poklopiti sa smjenom"... :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#6

Post by Sarafcina »

gene wrote:ja sam se zaposlio kada mi je ostalo 5 ispita do kraja ekonomija 4 god i jos nisam zavrsio doduse jos 1 ispit do kraja ali tesko ide

nije lagano covjek dodje umoran bez obzira sta radi opis posla i smao gleda kako ce se izvaliti na krevet da odmori

moj ti je savjet ako ti nije nuzda finansiska nemoj pocinjati raditi a pogotovo ne seliti iz kuce gdje zivis jer ce ti se studiranje sigurno produziti x2 vremenski

sve u svemu prvo fax pa tek onda posao mozes uporedo nesta raduckati 5, 10 dana ali stalni posao NE

Ovo je optimisticno predvidjanje :).

Strpi se ako mozes i ostani kod kuce.
chudna
Posts: 98
Joined: 27/05/2005 13:14
Location: sarajevo-sada sam daleko

#7

Post by chudna »

Ja vec tri godine radim i studiram, kao i vecina mojih kolega. Sva sreca da su moji poslodavci jako fleksibilni jer na fakultetu nisu ama bas nimalo. Npr. danas sam imala jedan od zadnjih usmenih ispita, koji je bio zakazan u pola deset. Kada nas je vidio profesor, prvo nas je napao gdje smo bili juce????? On je morao na oglasnoj ploci da izbaci termin???? A mi smo kao trebali da budemo tu citav dan i da se nadamo da cemo ga sresti. I ispit nije poceo u pola deset vec dva sata kasnije. Uzas .... Da nije tuzno zaista bi bilo smijesno.
A kada sam stavila na papir koliko sam para zaradila, a koliko sam mogla zaraditi da sam se bavila samo fakultetom, skontala sam da sam definitivno na gubitku.
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#8

Post by rumenko »

ma nije lako nama studentima ...nikako...nego ako nemate ti i cimerka stan...javite se....ja mogu i na dvosjedu spavati... :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#9

Post by Lace »

ja sam radila vec nekih 6 godina kada sam odlucila da "opet" upisem faks...ovaj put "zaoprave" i to uradih 2002/03...sada sam student III godine (trebala biti IV), radim jos uvijek 8 sati 5 dana u sedmici (8-16), vanredno studiram (studijska godina na mom faksu kosta 1000KM...da ih ne zaradim ne bih ni studirala sigurno)...stanujem jos kod roditelja jer mi je faks 3 min. od kuce a posao 15-ak...i ne zelim nekom davati 200KM, odseliti se na pola stata i od posla i od kuce ako mislim ustediti neki procenat pa se odluciti na kredit za kupovinu stana...a to mi je cilj koji sam postavila sebi...so far so good :D

ah da...na faks odlazim samo kada su ispiti i kada trebam prijaviti ih (danas izletila s posla i prijavila jedan za juni) :D

i nema na faksu da ti halale...ne tice ih se sto radis i studiras...ali u zavisnosti koliko si verzirana s terminologijom...mozes se i izvuci...na pricu :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#10

Post by Pearl »

od kuce ne idi, ako ne moras..

moj savjet takodjer ti je da prvo zavrsis fax pa onda ganjas posao, iz vlastitog iskustva.. ja sam radila full time posljednje 2 godine faxa, a odlucila sam se za to jer tad nisam morala biti na svim predavanjima a poslodavci su bili dosta fleksibilni. para nije bila neka (radis kao student da bi te pustali na predavanja = dobijes manje para) a sa gradivom sam uvijek kasnila, sreca pa sam imala super raju pa sam od njih uzimala teke sa predavanja i dobijala manji dio posla kad smo radili seminarske.. kad sam postala apsolvent, presla sam u drugu firmu, i sreca da mi je tad ostalo samo 2 ispita i diplomski, koje sam radila godinu dana.. pitanje je da li bih zavrsila fax da mi je ostalo vise ispita.. nije lako, jer kod nas ne ohrabruju mlade da rade i studiraju, kao vani, nema "izlazenja u susret studentima radnicima" :):)

nego, kani se posla, prihvati se knjige, pa pocni raditi nakon 4 ili 5 godina, kad zavrsis fax na vrijeme, da ti se ne desi da nakon 5 godina imas 2 ispita u indexu, i nikakvu platu jer radis i dalje kao "student" :)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#11

Post by Lace »

sve zavisi gdje radis (jel ti okolina podrzavajuca) i za koliko para radis, jel ti posao ima neke veze s fakultetom....meni ima i ja sam zadovoljna...faks sam izabrala zahvaljujuci sadasnjem poslu, dala 22 ispita za 3 godine (uz puno radno vrijeme i povremena putovanja)...imam jos 8 i diplomski...posao i ono cime se bavi moja organizacija mi je od velike pomoci prilikom spremanja ispita :) meni posao dodje kao full time praksa uz part time studij :D a ako budem imala snage...nastavit cu i prema post-diplomskom :)
Post Reply