Bosanska piramida Sunca vol.2

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2276

Post by Goran_35 »

kekec wrote:
wels wrote:A jest ovaj
I kako wels kaze ( a i drugi) :
"Nek´ se kopa ", ali treba pogledati cinjenicama u oci i kopanjem
traziti ilirsko-rimsko-bosanske arheoloske ostatke.
:-D
Nema tu nista :oops:

Visocica je brdo a podnozje je poplocano polozenim steccima...

Kraj price... :P
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2277

Post by Fair Life »

Goran_35 wrote:predlazem strijeljanje :oops: ili nesto slicno-k'o sto je svojevremeno Hitler radio sa pederima,ludjacima i ublehashima

:D
Najefikasniji nacin... Bravo Gogi !!
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#2278

Post by mamica papucarka »

terapija wrote:
seljak_cojek wrote:Može li mi neko objasniti kojim to endodinamičkim i egzodinamičkim procesima je nastala ovakva formacija.
Image
Prijatelju, odgovorno tvrdim, da sam na najmanje 100 mjesta u BiH vidio ovakve formacije stijena koje jako lice na pravilno rucno oblikovane blokove.

Ovo ce ti potvrditi svaki student geografije, koji bar malo prati terenske, predavanja i vjezbe :P

Sta si se ba svezao ove jedne fotke :P ima li isto ovo iz vise uglova, u vecem kadru i sl?
Svaki objekt se moze izmanipulirati da na fotografiji izgleda onako kako ti zelis. (naravno, ovo je samo moje skepticno razmisljanje, ne tvrdim da je na doticnoj fotografiji data paznja na to kako ce se uslikati ova stijena)

Peace
mozda ste 100 puta hodali po piramidi, a niste znali :kravata:
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2279

Post by novalic »

ima li kakve izjave hadzije semira na ove posljednje analize ? ima li nagovjestaja povratka doticnog hadzije na "PIRAMIDU"..

ima li novih ustasa i cetnika na forumu ili radimo sa klasicima..

sta ima novo, raja :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2280

Post by novalic »

el bosanac,

sta vele u stabu glede ovih novih analiza :D
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2281

Post by idic »

Žao mi rad Visočaka ako im propadne ovaj novi biznis, a taman su se lijepo organizovali. :lol: :D

I ovi geolozi kud su zapeli, mogli su malo dublje analize uraditi, nego odma prirodne tvorevine. 8)
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2282

Post by terapija »

idic wrote:Žao mi rad Visočaka ako im propadne ovaj novi biznis, a taman su se lijepo organizovali. :lol: :D

I ovi geolozi kud su zapeli, mogli su malo dublje analize uraditi, nego odma prirodne tvorevine. 8)
Ma hajde, i ako nema piramide, ima "nesto" oko toga smo sigurni :)

Bilo bi mudro nastaviti s istrazivanjem i iskopavanjem tog necega :)
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#2283

Post by Stari »

novalic wrote:ima li kakve izjave hadzije semira na ove posljednje analize ? ima li nagovjestaja povratka doticnog hadzije na "PIRAMIDU"..

ima li novih ustasa i cetnika na forumu ili radimo sa klasicima..

sta ima novo, raja :D
Vrla novo ...moderator je ispoljio visok stepen ozlojedjenosti prosli put kad smo prokometarisali gore-podebljanu terminologiju. Jos uvjek smatram da se izlazes velikim rizicima da ostanes bez one spektakularne uloge na vrhu piramide ... kao i ja u podrumu iste.


Nemam se cemu radovati u tom slucaju ...znaci nista od toga...e YBM-liga sad ja lijepo.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2284

Post by Fair Life »

Image
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#2285

Post by Piramidos »

Goran_35 wrote:
kekec wrote:
wels wrote:A jest ovaj
I kako wels kaze ( a i drugi) :
"Nek´ se kopa ", ali treba pogledati cinjenicama u oci i kopanjem
traziti ilirsko-rimsko-bosanske arheoloske ostatke.
:-D
Nema tu nista :oops:

Visocica je brdo a podnozje je poplocano polozenim steccima...

Kraj price... :P
vidis ovo se zove kad neko dodje tobe bravo gorane dobro dosao u klub
:-D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2286

Post by Goran_35 »

terapija wrote:
idic wrote:Žao mi rad Visočaka ako im propadne ovaj novi biznis, a taman su se lijepo organizovali. :lol: :D

I ovi geolozi kud su zapeli, mogli su malo dublje analize uraditi, nego odma prirodne tvorevine. 8)
Ma hajde, i ako nema piramide, ima "nesto" oko toga smo sigurni :)

Bilo bi mudro nastaviti s istrazivanjem i iskopavanjem tog necega :)
nema nista :oops: jesi citao geoloski izvjestaj? To je obicno brdo!

Kraj price...

Mozete mozda otkopati one "polozene stecke" :D :P u podnozju Visocice...

:P
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#2287

Post by Piramidos »

nadrljase visocani,
prvo: nejma piramide :sad:
drugo: krvi ce im popiti sarajlije od zajebancije hahah :-)
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2288

Post by terapija »

Goran_35 wrote:
terapija wrote:
idic wrote:Žao mi rad Visočaka ako im propadne ovaj novi biznis, a taman su se lijepo organizovali. :lol: :D

I ovi geolozi kud su zapeli, mogli su malo dublje analize uraditi, nego odma prirodne tvorevine. 8)
Ma hajde, i ako nema piramide, ima "nesto" oko toga smo sigurni :)

Bilo bi mudro nastaviti s istrazivanjem i iskopavanjem tog necega :)
nema nista :oops: jesi citao geoloski izvjestaj? To je obicno brdo!

Kraj price...

Mozete mozda otkopati one "polozene stecke" :D :P u podnozju Visocice...

:P
e jesi duhovit, svaka ti cast. ;)

Kako nema nista, a grobnice, kosturi???

Vrijeme je da napokon saznamo o cemu se zaista radi
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2289

Post by idic »

Mene strah tog nečega da ne bude još gora solucija nego što je piramida :-)
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2290

Post by Goran_35 »

terapija wrote: e jesi duhovit, svaka ti cast. ;)

Kako nema nista, a grobnice, kosturi???

Vrijeme je da napokon saznamo o cemu se zaista radi
Grobnice i kosture imas sirom Bosne.Od masovnih do pojedinacnih!

O cemu se radi? Pa o brdu? A bojim se da ces slabo naci nekoga,ko je spreman da iz svoga dzepa da jedno 300 000 krpa,da ima toliku energiju da sve to iorganizuje?Slabo ces naci jednog Smailbegovica,koji besplatno odradi daljinsko snimanje (koje kosta najmanje 300 000 zelembaca)! Slabo ces naci volontera. A i brdo je brdo,sto je evo i dokazano od jedne zvanicne institucije! Zasto kopati brdo?Pa to rade samo "ublehasi"? :P

Pametnije je sjediti,ispijati kafice i gledati gdje se sta moze mahnuti.Zar ne?
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2291

Post by terapija »

Goran_35 wrote:
terapija wrote: e jesi duhovit, svaka ti cast. ;)

Kako nema nista, a grobnice, kosturi???

Vrijeme je da napokon saznamo o cemu se zaista radi
Grobnice i kosture imas sirom Bosne.Od masovnih do pojedinacnih!

O cemu se radi? Pa o brdu? A bojim se da ces slabo naci nekoga,ko je spreman da iz svoga dzepa da jedno 300 000 krpa,da ima toliku energiju da sve to iorganizuje?Slabo ces naci jednog Smailbegovica,koji besplatno odradi daljinsko snimanje (koje kosta najmanje 300 000 zelembaca)! Slabo ces naci volontera. A i brdo je brdo,sto je evo i dokazano od jedne zvanicne institucije! Zasto kopati brdo?Pa to rade samo "ublehasi"? :P

Pametnije je sjediti,ispijati kafice i gledati gdje se sta moze mahnuti.Zar ne?
Pa ako ti tako mislis...

Vidi jednu stvar. Ne razumijem zasto smo odjednom toliko ogorceni nepostojanjem piramide. Zato jer smo mogli uopce i pomisliti da je ima???
Svi smo znali da je to brdo, i znali smo sta se nalazilo na i oko njega. Onda dodje Sam, zapali raju (neki su nesto usicarili, neki su se zabavili, to je OK i pozitivno) klepi 600.000 poreskih obveznika, (nije strasno u poredjenju s vecim lopovlucima) i ispostavi se da je ubleha?? Pa sta si ocekivao jarane, zasto smo uopste dozvolili ovo sve???

Ako volis ispijati kafe, bujrum, ali ima boljih stvari nego vjerovati ublehama. Ja recimo zrtvujem subote za demonstracije pokreta Dosta, i gledam raju po bastama kako bulje u nas ko u majmune...

Doci cemo mi tobe kad-tad
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#2292

Post by Pospanko »

Uh sto se ovi obrukase sa ovom analizom. Nove vijesti na Sarajevo-X. Ako je sve ovo istina, jadna nam majka u kakvoj drzavi zivimo i sa kakvim naucnicima.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2293

Post by novalic »

Stari wrote:
novalic wrote:ima li kakve izjave hadzije semira na ove posljednje analize ? ima li nagovjestaja povratka doticnog hadzije na "PIRAMIDU"..

ima li novih ustasa i cetnika na forumu ili radimo sa klasicima..

sta ima novo, raja :D
Vrla novo ...moderator je ispoljio visok stepen ozlojedjenosti prosli put kad smo prokometarisali gore-podebljanu terminologiju. Jos uvjek smatram da se izlazes velikim rizicima da ostanes bez one spektakularne uloge na vrhu piramide ... kao i ja u podrumu iste.


Nemam se cemu radovati u tom slucaju ...znaci nista od toga...e YBM-liga sad ja lijepo.

kada moderator bude trzao na prvo prozivanje... onda cu ga se i bojati.. ovako.. moze me samo.. upitati.. za junacko.. zvanje...

stari, nista ni od mene a ni od tebe, sta mislis da mi jedno drugo utjesimo.. eto.. ja bih zamijenila..kako ono bi.. kujundzicku..ako bi ti bio.. dobrovoljac.. zamijeniti.. amerikanca.. hadziju :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2294

Post by Fair Life »

Tako je terapija. Dok se pilo nije se mislilo na mahmurluk. Sad jos i njega izdurati... i pamet u glavu za poslije.

Nije ni bilo lose... Svaka se skola placa ako od nje bude koristi.
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#2295

Post by Piramidos »

terapija wrote:
Goran_35 wrote:
terapija wrote: e jesi duhovit, svaka ti cast. ;)

Kako nema nista, a grobnice, kosturi???

Vrijeme je da napokon saznamo o cemu se zaista radi
Grobnice i kosture imas sirom Bosne.Od masovnih do pojedinacnih!

O cemu se radi? Pa o brdu? A bojim se da ces slabo naci nekoga,ko je spreman da iz svoga dzepa da jedno 300 000 krpa,da ima toliku energiju da sve to iorganizuje?Slabo ces naci jednog Smailbegovica,koji besplatno odradi daljinsko snimanje (koje kosta najmanje 300 000 zelembaca)! Slabo ces naci volontera. A i brdo je brdo,sto je evo i dokazano od jedne zvanicne institucije! Zasto kopati brdo?Pa to rade samo "ublehasi"? :P

Pametnije je sjediti,ispijati kafice i gledati gdje se sta moze mahnuti.Zar ne?
Pa ako ti tako mislis...

Vidi jednu stvar. Ne razumijem zasto smo odjednom toliko ogorceni nepostojanjem piramide. Zato jer smo mogli uopce i pomisliti da je ima???
Svi smo znali da je to brdo, i znali smo sta se nalazilo na i oko njega. Onda dodje Sam, zapali raju (neki su nesto usicarili, neki su se zabavili, to je OK i pozitivno) klepi 600.000 poreskih obveznika, (nije strasno u poredjenju s vecim lopovlucima) i ispostavi se da je ubleha?? Pa sta si ocekivao jarane, zasto smo uopste dozvolili ovo sve???

Ako volis ispijati kafe, bujrum, ali ima boljih stvari nego vjerovati ublehama. Ja recimo zrtvujem subote za demonstracije pokreta Dosta, i gledam raju po bastama kako bulje u nas ko u majmune...

Doci cemo mi tobe kad-tad
cisto sumljam da ce itko doci tobe moj terapija dok je ovakvih kao da vec negovorim kojih. pa jedna nevladina organizacija u kojoj sjedi isti ljudi iz vlade i svi rade volonterski a fond nekih 300000€. pitas zasto gorcina pa valja sad vratitit skodu brm brm pa valja knjige pokazati finansiskoj polici koja samo sto nije zakucala na vrata fondacije itd itd ....
pokret DOSTA, SRETNO
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2296

Post by novalic »

oups.. preokret.. strahovit.. pitam se.. zasto me ne iznenadjuje..

8-)
miop
Posts: 1130
Joined: 13/10/2005 12:50

#2297

Post by miop »

Vijesti sa Sarajevo-X.com

Novo saopštenje za javnost Fondacije "Arheološki park Bosanska piramida Sunca" prenosimo u cijelosti.
"U vezi tvrdnji profesora sa RGG fakulteta u Tuzli da je "Visočica prirodno brdo" Upravni odbor Fondacije izrazava čudjenje da se ovakav dalekosezan zaključak donosi, a da profesori nisu posjetili arheološku lokaciju nakon što su otkopani kameni blokovi.

Naime, njihova dvosatna posjeta lokalitetu od 14.04.2006. prije samog početka radova smatrana je preliminarnom. Čim se pristupilo otvaranju sondažnih bunara na kojima su jasno vidljivi ljudskom rukom obrađeni megalitni blokovi upućen je poziv timu iz Tuzle da posjeti lokalitet. Ta se posjeta nije još uvijek realizirala. Očekujemo da će se u bliskoj budućnosti i Tuzlanski geolozi uvjeriti u ono što su već vidjele hiljade posjetilaca Bosanskoj piramidi Sunca."
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2298

Post by novalic »

Evo i ja ne vjerujem da postoji piramida, ali mi uopste ne smeta to sto kopaju. Na nesto ce naici, ali cisto sumnjam da ce to biti piramida.
poslije
Oni koji tvrde da Visocica nije piramida, ocito su nepismeni.

Mozda je bolje biti nepismen, postoji mogucnost skolovanja.
A biti corav, kod ociju, e, to se ne lijeci.

Tacno, zato malo ...
miop, koja je slijedeca.. pozicija.. glede piramide :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#2299

Post by Harrys »

Image

Kad padne malo jaca i duza kisa ili prolom oblaka,sto ce biti fino kucama u podnozju.Da ne govorim o ekoloskim promjenama.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#2300

Post by Stari »

novalic wrote:
Stari wrote:
novalic wrote:ima li kakve izjave hadzije semira na ove posljednje analize ? ima li nagovjestaja povratka doticnog hadzije na "PIRAMIDU"..

ima li novih ustasa i cetnika na forumu ili radimo sa klasicima..

sta ima novo, raja :D
Vrla novo ...moderator je ispoljio visok stepen ozlojedjenosti prosli put kad smo prokometarisali gore-podebljanu terminologiju. Jos uvjek smatram da se izlazes velikim rizicima da ostanes bez one spektakularne uloge na vrhu piramide ... kao i ja u podrumu iste.


Nemam se cemu radovati u tom slucaju ...znaci nista od toga...e YBM-liga sad ja lijepo.

kada moderator bude trzao na prvo prozivanje... onda cu ga se i bojati.. ovako.. moze me samo.. upitati.. za junacko.. zvanje...

stari, nista ni od mene a ni od tebe, sta mislis da mi jedno drugo utjesimo.. eto.. ja bih zamijenila..kako ono bi.. kujundzicku..ako bi ti bio.. dobrovoljac.. zamijeniti.. amerikanca.. hadziju :D
Nemozes ti novo zamjeniti kujundzicku jer si mladja ....a bogme i bolje izgledas od nje (sudeci po onim fotosima koje si ovdje na sa-xu objavila). Kod mene je opet drugo ....Semir naime puno bolje izgleda od mene...onako ruku na srce.Hem je plav (a ja sijed),hem schlang (a kod mene trbuh u ofsajdu vazda)...hem je nacitan...jednom rjecju nisam mu ja ni do koljena.


Nego sve bi se to, uz dosta maste, dalo i zanemariti ...ali sta cemo bez scenografije u tom prizoru. Jer piramide ...ocito...nema. ?
Locked