Bosanska piramida Sunca vol.2

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#1851

Post by ludvig »

Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Gospon Macola
Posts: 352
Joined: 01/05/2006 03:35

#1852

Post by Gospon Macola »

ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Pa ovi clanci se samo ponavljaju. Iste rijeci, iste price, a nigdje naucnih dokaza.

Kamo eksemplari, nalazi, laboratorijske liste?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1853

Post by mIRCerka »

Gospon Macola wrote:
ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Pa ovi clanci se samo ponavljaju. Iste rijeci, iste price, a nigdje naucnih dokaza.

Kamo eksemplari, nalazi, laboratorijske liste?
KAMO TEBI DOKAZ DA NEMA? :D

tutanmIRCi se odjavljuje :faraon1:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#1854

Post by Prenj »

Gospon Macola wrote:
ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Pa ovi clanci se samo ponavljaju. Iste rijeci, iste price, a nigdje naucnih dokaza.

Kamo eksemplari, nalazi, laboratorijske liste?
Katastar opcine Visoko cuva sve tajne ...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1855

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
Gospon Macola wrote:
ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Pa ovi clanci se samo ponavljaju. Iste rijeci, iste price, a nigdje naucnih dokaza.

Kamo eksemplari, nalazi, laboratorijske liste?
Katastar opcine Visoko cuva sve tajne ...
:oops: ne dao bog rushenja foruma, sve cu ja ovo sacuvat pa cu ti za par mjeeci krv na slamku piti :oops: pod piramidom Zmaja... :D

laku noc
Gospon Macola
Posts: 352
Joined: 01/05/2006 03:35

#1856

Post by Gospon Macola »

mIRCerka wrote:
:oops: ne dao bog rushenja foruma, sve cu ja ovo sacuvat pa cu ti za par mjeeci krv na slamku piti :oops: pod piramidom Zmaja... :D

laku noc
Ja bih te radije posavjetovao da potrazis svoju lopatu. Udazaba ti je unistise na Visocici.

Bolje zasadi paradajz i paprike s njom. :lol:
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#1857

Post by H »

stickitout wrote:
H wrote:
H wrote:Jedno pitanje za moderatore i forumaše: -Može li se napraviti jedna tema, da se na njoj prikupe SAMO fotografije iskopavanja na brdu Visočica, BEZ postiranja komentara?! Bilo bi jako lijepo kada bi ovo neko organizovao, čisto da se može pratiti šta se dešava na toj lokaciji, a da se pri tome ne moraju čitati hrpe (uglavnom besmislenih) komentara.
HVALA! :)
?

hebo STALJIN kobilu, povika starAc Zajim!!!! HEBO, prihvati NAROD!!!!!!! :D :D
Stickitout, kad se samo sjetim da si mi djelov'o k'o fin momak nekad na ovom forumu. :D
Izzoni
Posts: 47
Joined: 23/04/2006 02:38

#1858

Post by Izzoni »

Image





*piramidas u krvi*

:faraon:

prenjino...hoces se zakulinat ako je otkopaju...?.zakuni se pred svjedocima
ili bi imo obraza opet kenjkavit?
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#1859

Post by novel »

Vodenjak wrote:
Alfons Kauders wrote:
ludost wrote: :lol: :lol: :lol: :lol:

aaajoooj, sve mi suze frcaju! možda je pra-bosmal? :D
moguce je... jer mi se cini da uopste i nije dovrsena... bas ko i bosmal u sarajevu... :D :D
Ma ja ne vjerujem u to... :oops:
....koji ste vi ktkani :D :D :oops:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1860

Post by Fair Life »

ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Image
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#1861

Post by ludvig »

Gospon Macola wrote:
ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Pa ovi clanci se samo ponavljaju. Iste rijeci, iste price, a nigdje naucnih dokaza.

Kamo eksemplari, nalazi, laboratorijske liste?
Stvarno si smjesan. Sto ce narodu eksemplari i labaratorijske liste? :-) Kao da to narod razumije. To se salje medjunarodnim ekspertima. Slalo bi se i nasim, ali jos nisu savladali osnove e-mail komunikacije, pa kako ce savremene labaratorijske analize :-)
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#1862

Post by Propast1 »

ludvig wrote:
Gospon Macola wrote:
ludvig wrote:Bravo Osmanagicu, bravo fondacijo :faraon1:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=315404 :faraon1:
Pa ovi clanci se samo ponavljaju. Iste rijeci, iste price, a nigdje naucnih dokaza.

Kamo eksemplari, nalazi, laboratorijske liste?
Stvarno si smjesan. Sto ce narodu eksemplari i labaratorijske liste? :-) Kao da to narod razumije. To se salje medjunarodnim ekspertima. Slalo bi se i nasim, ali jos nisu savladali osnove e-mail komunikacije, pa kako ce savremene labaratorijske analize :-)
Ludvig, neznam sto trosis vrijeme da se prepires sa ljudima, nego znas li ti tajnu razmjera potopa koji bi mogao uslijediti?

Jeli moguce da se potopi samo Visoko ili bi i Sarajevo moglo biti potopljeno? Da se ljudi spreme na vrijeme.
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#1863

Post by ludvig »

Propast1 wrote: Jeli moguce da se potopi samo Visoko ili bi i Sarajevo moglo biti potopljeno? Da se ljudi spreme na vrijeme.
Pa Visoko je vec potopljeno masom turista, a da li ce Sarajevo biti potopljeno....hm....pa zavisi od sarajevske turisticke ponude. Iskreno, mislim da hoce, isto kao i Mostar i Jajce. Zato, ne spavajte, nego se adekvatno pripremajte. :faraon1:
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#1864

Post by terapija »

mIRCerka wrote:
terapija wrote:
jesi li mozda razmislio da su ljudi isfrustrirani radi toga sto se osjecaju nemocno i prevareno, a ne zbog ciste zavisti i inertnosti??
otkud ti ova tvrdnja gore?
osjete se nemocni jer neki UBLEHAS (kako nazivaju Semira) otkopava piramidu, a ne osjecaju se nemocni i prevareni jer ih 15 godina g.u.z.e. raznorazne stranke i politicari?
:roll:
Pa recimo da je ovo samo kap koja preljeva... Osjete se nemocni kada vide kako te 15-godisnje guzonje ponovo kroz semira i piramidu zalude i izmanipuliraju narod do te mjere, da su u stanju demonstrirati ispred muzeja uz izjave ("bit ce krvi do koljena") dok se taj isti narod nikada ne bi udostojio sam da digne svoj glas protiv tih guzonja.

O toj vrsti isfrustriranosti govorim... no ovo nije politička tema ;)

peace
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#1865

Post by terapija »

hrasno38 wrote:...
Samo vas je prevario svih ovih zadnjih godina Semir Osmanagic i svo svoje nezadovoljstvo ste nasli sruciti na njega. Pa naravno za ove ostale treba puno vise hrabrosti jer moglo bi se dobiti po nosu ako se bude previse ruzilo. Koje licemjerstvo, nevidjeno.
Naprotiv obican svijet je najmanje isfrustriran piramidom, naprotiv, dokaze imas svaki dan ako tamo odes, a najvise sa takvim praznim pricama, napravi anketu na ulici pa ces vidjeti jel ih vise sekira piramida ili kriminalci u nasoj politici.
meni je to isti qrac...

semira ne krivim za "prevaru" on je za mene blago receno zanesenjak i nista vise. On je obicna marioneta u ovoj prici.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#1866

Post by Goran_35 »

terapija wrote:
hrasno38 wrote:...
Samo vas je prevario svih ovih zadnjih godina Semir Osmanagic i svo svoje nezadovoljstvo ste nasli sruciti na njega. Pa naravno za ove ostale treba puno vise hrabrosti jer moglo bi se dobiti po nosu ako se bude previse ruzilo. Koje licemjerstvo, nevidjeno.
Naprotiv obican svijet je najmanje isfrustriran piramidom, naprotiv, dokaze imas svaki dan ako tamo odes, a najvise sa takvim praznim pricama, napravi anketu na ulici pa ces vidjeti jel ih vise sekira piramida ili kriminalci u nasoj politici.
meni je to isti qrac...

semira ne krivim za "prevaru" on je za mene blago receno zanesenjak i nista vise. On je obicna marioneta u ovoj prici.

A ko je glavni? :roll: Vanzemaljci? :-) :D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#1867

Post by terapija »

Goran_35 wrote:
A ko je glavni? :roll: Vanzemaljci? :-) :D
Mozda, vidis tu mogućnost sam potpuno previdjeo. Zaposjeli Semira da im otkopa komunikator

:-)
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#1868

Post by Goran_35 »

terapija wrote:
Goran_35 wrote:
A ko je glavni? :roll: Vanzemaljci? :-) :D
Mozda, vidis tu mogućnost sam potpuno previdjeo. Zaposjeli Semira da im otkopa komunikator

:-)
Ja sam cuo :oops: da su ovi sto se protive ,svojevremeno bili kidnapovani i sexualno zlostavljani :oops: od strane vanzemaljaca :D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#1869

Post by terapija »

Goran_35 wrote:
terapija wrote:
Goran_35 wrote:
A ko je glavni? :roll: Vanzemaljci? :-) :D
Mozda, vidis tu mogućnost sam potpuno previdjeo. Zaposjeli Semira da im otkopa komunikator

:-)
Ja sam cuo :oops: da su ovi sto se protive ,svojevremeno bili kidnapovani i sexualno zlostavljani :oops: od strane vanzemaljaca :D
"Vanzemaljci", vidjevsi da se ove zrtve zlostavljanja protive, promijenili su taktiku. Zlostavljali su seksualno zene koje su na svijet donijele pro-piramidase :D :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#1870

Post by Vodenjak »

hrasno38 wrote:
Vodenjak wrote:
hrasno38 wrote:
...
@El-bosniaco ostavi se vise cetnika i ustasa jer Sarajevo je opljackano u toku rata do kraja a ni jedan cetnik niti ustasa nisu usli u njega. Ovdje se radi o najobicnijim isfrustriranim ljudima koji nemaju nikakve veze sa cetnicima i ustasama nego jednostavno uzivaju kad Bosni ne ide a kad ih zovnes da nesto pokrenu njih nigdje nema.
E jebi ga @hrasno38

Da je i od tebe, previse je... :(
A sta je to previse? Je li to sto sam skrenuo paznju @El-bosniaco da se ostavi cetnika i ustasa jer mi to nekako naginje na nacionalizam ili je previse sto sam pojedincima rekao da su isfrustrirani. Pa sta bih trebao da kazem za covjeka koji se ovdje pojavio pod 10 razlicitih nickova i koji je vec dokazano bio u ekipi Osmanagica pa je nogiran ili za Ludost i Piramidosa kojima su komentari ponekad bolesni. To se sigurno nije odnosilo na ljude koji jednostavno kazu "ja ne vjerujem" pa onda nastave konverzaciju sa nekom finom zajebancijom na racun svega toga. I u zajebancijama postoje ogromne razlike isto kao i u potvrdjivanjima necega i negiranjima. Ako u bilo cemu od navedenog ima previse arogancije onda to iritira. Zar ne bi bilo posteno od tih par dusebriznika prema nasoj drzavnoj sehari, da se organizuju i da javno face to face izblamiraju Osmanagica. Je li taj moj prijedlog mozda previse? Kada sam ja ovdje recimo ismijavao recimo @Legolasa koji se upustio u jedno normalno negiranje ali bez trunka arogancije. Ja jednostavno citam iz postova ova dva tri clana da imaju ogromnu zelju da se tamo nista ne otkrije a zasto to vjerujem da ni njima samima nije jasno.
Zar tebi nista ne znaci da se tamo otkopa "nesto" sto je bilo stotinama godina ispod zemlje, a nesto ima i to vise niko ne moze pobiti. Zar cemo sve one ljude koji su do sada posjetili to nalaziste nazvati budalama i poklonicima mesije Osmanagica ili cemo ih nazvati znatizeljnicima koje interesuje ko je to prije nas bio na ovim prostorima. Tu vise nisu u pitanju desetine ljudi nego desetine hiljada ljudi.
Zar tebi ne godi kad se o nasoj zemlji prica na CNN-u, BBC-u, National Geographics kanalu, kada se pise o nama u novinama i casopisima a da nije u pitanju kriminal, rat i sve sto ide uz to. Ja to volim da vidim ali i dalje ne tvrdim, pogotovo arogantno, da piramide ima ili nema ali sada tvrdim sa sigurnoscu da ima "nesto" sto nasi vrli arheolozi ne bi nikada iskopali kao sto nisu ni stari grad.
@Hrasno...

Onako kako si napisao onaj gore post, tako sam i reagovao. Naveo si jednog forumasa sa desetak nickova i ev. jos jednog ili dvojicu koji su zapjenjeni antipiramidasi, a u svom si postu generalno okarakterisao "antipiramidase" na nacin na koji vec jesi...

U svim ovim pricama mene u stvari najvise nervira taj neki bolesni stav da opredeljenje ZA ili PROTIV piramide znaci opredeljenje ZA i PROTIV Bosne... :shock:
Ljudi, to je BOLESNO, to je BEZOBRAZNO i to je NISKO!!!

Hiljade komentara je bilo ovdje i na masu mjesta je napisano na koji nacin razmisljaju oni koji su stava da to ne moze biti piramida!

Sve se moze svesti na samo par rijeci:
Postoje oni koji su na strani Sema i tvrde kao i on da je to piramida i da je stara tamo nekih 12000 godina.
Postoje i oni koji misle da su na strani Sema i tvrde da je covjek u pravu, ali da to ne mora biti piramida vec moze biti i nesto drugo. (Ovi su najgori - poput ogromne vecine nasih poltrona i vazala poznatih iz politickog zivota!)
I na kraju postoje oni koji smatraju da je to sve ubleha (tu i sebe i dalje ubrajam) i koji pokusavaju i jednima i drugima gore da jasno kazu da samo pod uslovom da je PIRAMIDA, tj. ono sto Sam TVRDI, prihvatamo da se javno izvinemo zbog nase nevjerice i sto je najbitnije, mozda budemo vise sretni zbog postojanja iste nego oni koji danas u to vjeruju!

Eventualni pronalazak bilo cega drugog, pa makar datiralo iz vremena starih Grka, a ne samo Rimljana ili stare bosanske drzave znaci isto kao i gore - da se radilo o Samovoj ublehi! Od davnina se zna, a i sam sam o tome u skoli ucio da je upravo taj dio Bosne poznat po arheoloskim nalazistima, nedovoljno istrazenim, a za to je krivicu snosila EKONOMIJA koja ocito u vremenima histerije nije nikakav problem! Uvijek ima onih koji ce zaslijepljeni istresti lovu za budalastine svih vrsta!

Sve u svemu, puna mi je kapa onih koji moje neprihvatanje bosanskog Indiane Dzonsa dovode u vezu sa ljubavi prema Bosni, procetnickom ili prohrvatskom - sto znaci antibosnjackom stavu.
Prije 15 godina sam se izvukao da me ti idioti kojima je nacija i vjera bitnija od svega ostalog ne uvuku u svoje djavolje nacisticko - fashisticko kolo i sasvim sigurno to nece uspjeti ni sa ovom ublehom koju piramidom zovu!

Ja svoju zemlju volim i sa i bez piramide i eventualni pronalazak iste me mozda moze uciniti malo vise ponosnim, ali sasvim sigurno ne moze pojacati ovu ljubav koju sad osjecam prema Bosni!

A o ljubavi ili mrznji prema slavnim nacijama :roll: koji nastanjuju te dole krajeve i da ne govorim!

:zzzz:
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#1871

Post by Sarafcina »

Sarafcina wrote:Ama ljudi ba,
odakle nekome ideja da on predstavlja Bosnu ili mene? Ili tebe?




ludost wrote: Operacija Piramidalna Amnezija je, dakle, veæ poèela. :lol:

Za tu operaciju Piramidalna Amnezija.... otidji doktoru i nek ti objsani sta je to paranoja. :) samo pozuri ;)



ludost wrote:Ko je ono rekao da je taj projekt najbolje ¹to se Bosni desilo poslije Dejtona?

Moja rahmetli nana je tvrdila da je do Dejtona to bila pruga Samac-Sarajevo, a Haris je prico da je to BHSteel....iskreno zaboli me ko je reko sta za piramidu. ;)



ludost wrote:Ko je ono rekao da je Osmanagiæ za poslijeratnu Bosnu uèinio vi¹e od sviju?
Jel to ljubomora? Zavist? ;)
Nije da se slazem s tim, ali ... cinjenica je da je sve ovo dobra zajebancija ;)


ludost wrote:Ko je ono rekao kako æe to sve Bosnu prikazati u boljem svjetlu pred svijetom?

Pa sta i ako je reko?


ludost wrote:I ko ono dovodi strane novinare i TV ekipe na Visoèicu?

Novinari zaradjuju platu tako sto ce prikazati i mecku koja plese, ako ima neko koga to zanima. Bili su novinari i u Bijeljini, kada se su se kopali i temelji za onu dzamiju...zar ne ;) :)
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#1872

Post by Goran_35 »

A wrote:
Naime, ni bosanski seljak iz Srednjeg vijeka kao ni "primitivni pećinski ljudi" iz neolita nisu imali niti tehnologiju niti znanje za obradu i transport trideset tona teških kamenih blokova, stoji u priopćenju.
I sta nudi kao odgovor / pretpostavku - ko je imao to znanje i tehnologiju? Osim Vranice i Hidrogradnje?
Mozda UNIS ili Energoinvest? :-)
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#1873

Post by Propast1 »

ludvig wrote:
Propast1 wrote: Jeli moguce da se potopi samo Visoko ili bi i Sarajevo moglo biti potopljeno? Da se ljudi spreme na vrijeme.
Pa Visoko je vec potopljeno masom turista, a da li ce Sarajevo biti potopljeno....hm....pa zavisi od sarajevske turisticke ponude. Iskreno, mislim da hoce, isto kao i Mostar i Jajce. Zato, ne spavajte, nego se adekvatno pripremajte. :faraon1:
Nevjerujem da ce masom turista biti potopljeno i sarajevo ovom prilikom, jer jer je u pitanju idiot turizam, i nemogu reci da mi je drago sto je Visoko doslo na takav glas.

Sta ces, uvijek sam bio protiv zarađivanja novca na racun hendikepiranih ljudi.
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#1874

Post by ludvig »

Propast1 wrote: Sta ces, uvijek sam bio protiv zarađivanja novca na racun hendikepiranih ljudi.
Osudjujes proizvodjace invalidskih kolica ? :-)

Predlazem otvaranje novog topica gdje cemo skupljati ovakve umotvorine :-)
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#1875

Post by Meshtar »

Hajde da se i ja tuspasim na ovu temu. Nemam izgrađen stav o nalazištu u Visokom, ali samo totalno fasciniran raspravom koja se vodi oko toga.
Kao i obično kod nas o puno važnijim temama se ne govori, jer su nekako kao preozbiljne...ali o piramidašima i antipiramidašima se može do besvijesti.
Haj bar vas je zanimljivo čitati... :-) :-)
Locked