Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#1651

Post by Kurt_Kombajn »

Moram vas sve redom razocarati. Debelo ste se zajebunili. Ono ispod nije piramida, nego skijaska skakaonica stara 15000 godina...
potop
Posts: 8
Joined: 30/12/2005 17:51

#1652

Post by potop »

Dal je piramida ili skakaonica ili nesto trece to ce se tacno vidjeti,ali za sad je sigurno da je to najvise mamac za turisticku atrakciju u Visokom koje je nekada bilo veoma jako financijski,a danas je palo K...U za usi jer vladajuca struktura SDA u Opcini nije nista uradila sem sto je zabranila koncert grupe SKROZ i to zbog reklamnog postera te grupe na kojoj ima sponzor (zeleno pivo) Hajneken.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#1653

Post by znanje »

helo wrote:Znanje da ti nisi možda sa ovog foruma? pošto i svi razmišljaju istao kao ti na ovom forumu. :x http://www.b92.net/invboard/index.php?showtopic=23132
Hvala za link - ima odličnih razmišljanja. Evo jednog (http://www.b92.net/invboard/index.php?s ... 3132&st=75) od osobe koja je na forumu od 2001.godine i meni izgleda kao razumno i nacionalno-neopterećeno biće:
"ovo osmanagicevo 'otkrice' je vec vidjeni balkanski nacionalisticki smrad i to treba reci, i da, iza toga stoji licno profiterstvo preko radjanja i podgrevanja nacionalistickih iluzija. covek je smrad i jeftini iluzionista, koji sve to sto radi - radi u komplikovanoj i mesovitoj nacionalnoj sredini, i tim pre treba jasno i glasno reci ko je i sta je. nemoj mi samo reci da osmanagic, zapravo, radi u korist bosnjaka jer nije tako, i to je sasvim jasno. taj covek je lupez."
Odlično rečeno!
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#1654

Post by Goran_35 »

Hmmm? :-)

Evo do sada smo culi da je Osmanagic :"ublehas,zanesenjak,prevarant,amater,iluzionista,profiter,lopov..." Neko na pocetku spomenu i "problem smeca u Travniku" u smislu kao sta ce nama piramida imamo precih poslova,kao sto je problem smeca... :lol:

Ipak sada se prelazi i na malo zesce napade,pa se covjek naziva i cak i lupezom i nacionalistom?

Na osnovu cega vi to tako olako zakljuciste gospodine znajne?Vi i vasi k'o fol "nacionalno-neoptereceni" istomisljenici sa B92 foruma?

Ja bih prije rekao da ste Vi veoma nacionalno optereceni i zbog toga i trosite ovoliku energiju,pokusavajuci na svaki moguci nacin da ismijete ovog covjeka.

A za bosance on nikako nije lupez,vec covjek koji ce dokazati da su bosanci cvijet evropske civilizacije i nikako,kao sto se do sada mislilo,neki balkanski cobani,vec narod od kojeg je krenula civilizacija 8-)

Uzivjate do proljeca :D a onda cemo pisati nove historijske udzbenike 8)
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#1655

Post by stella_k »

Ma sto ti je covjek.....koje li smo to mi...ublehe....
Kad je Semir spomenuo piramidu, svi smo trebali ustati i reci "nego sta je nego piramida"...onda bi dolazili turisti iz cijelog svijeta, regija bi procvjetala, Visoko bi postalo turisticki centar koji obrce milione....nova radna mjesta, bogatija zemlja....nego jok!! Nije piramida....koje budale....
Ko jos pita ljude u Medjugorju je li se tamo stvarno pojavila Gospa, ljudi dolaze, mjestani se obogatili...Iskoristili su svoju priliku..
A kod nas drugacije "ma kakva piramida"....nije ni cudo sto nam je situacija ovakva.
Kakav narod, takva drzava.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#1656

Post by stella_k »

Goran_35 wrote:Hmmm? :-)

Evo do sada smo culi da je Osmanagic :"ublehas,zanesenjak,prevarant,amater,iluzionista,profiter,lopov..." Neko na pocetku spomenu i "problem smeca u Travniku" u smislu kao sta ce nama piramida imamo precih poslova,kao sto je problem smeca... :lol:

Ipak sada se prelazi i na malo zesce napade,pa se covjek naziva i cak i lupezom i nacionalistom?

Na osnovu cega vi to tako olako zakljuciste gospodine znajne?Vi i vasi k'o fol "nacionalno-neoptereceni" istomisljenici sa B92 foruma?

Ja bih prije rekao da ste Vi veoma nacionalno optereceni i zbog toga i trosite ovoliku energiju,pokusavajuci na svaki moguci nacin da ismijete ovog covjeka.

A za bosance on nikako nije lupez,vec covjek koji ce dokazati da su bosanci cvijet evropske civilizacije i nikako,kao sto se do sada mislilo,neki balkanski cobani,vec narod od kojeg je krenula civilizacija 8-)

Uzivjate do proljeca :D a onda cemo pisati nove historijske udzbenike 8)
Tako je Gorane, tako se razmislja!! :-D
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#1657

Post by kekec »

stella_k wrote:Ma sto ti je covjek.....koje li smo to mi...ublehe....
Kad je Semir spomenuo piramidu, svi smo trebali ustati i reci "nego sta je nego piramida"...onda bi dolazili turisti iz cijelog svijeta, regija bi procvjetala, Visoko bi postalo turisticki centar koji obrce milione....nova radna mjesta, bogatija zemlja....nego jok!! Nije piramida....koje budale....
Ko jos pita ljude u Medjugorju je li se tamo stvarno pojavila Gospa, ljudi dolaze, mjestani se obogatili...Iskoristili su svoju priliku..
A kod nas drugacije "ma kakva piramida"....nije ni cudo sto nam je situacija ovakva.
Kakav narod, takva drzava.
Ako se vec Medjugorje uzima za primjer, veoma bitno je uociti kompletan razvoj situacije oko ukazanja Gospe. Naime, prvo se Gospa ukazala, a poslije toga su poceli dolaziti turisti iz cijeloga svijeta. Ali izgubljeno je dragocjeno vrijeme. Do dolaska turista, prosli su mjeseci, a i godine su bile potrebne da se podignu svi oni objekti za turiste, hoteli, prenocista, restorani i sl.
U Visokom i oko piramide se ne smije desiti isto. Mislim da bi Visocani, uz podrsku Kantona, Drzave i svih mogucih organizacija, fondacija i privatnih lica trebali izgraditi potrebne objekte za turiste ( hotele, motele, restorane, a sve sa pratecim sadrzajima, bazenima, igralistima, golf terenima itd.), odstampati foto vodice, snimiti potreban video materijal, odstampati ulaznice za razgledanje piramida, napraviti TV spotove i plasirati ih sirom EU i svijeta, PA TEK ONDA OTKOPAVATI I NACI PIRAMIDU. :D
E to bi bila prava stvar. Sve pripremiti i kada "proizvod" ugleda svijetlo dana, turisti i svi ostali bi nagrnuli u Visoko.
A mi ih imamo cime i gdje docekati. :roll:
To je pravi pos´o.
I niko vise ne bi tvrdio da su Bosanci glupi. I Slovenci bi nam zavidjeli, cak bi crkli od muke. :)
A da otvore svoj Merkator u "nasoj" piramidi- ma nema sanse. :P
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#1658

Post by stella_k »

kekec wrote:
stella_k wrote:Ma sto ti je covjek.....koje li smo to mi...ublehe....
Kad je Semir spomenuo piramidu, svi smo trebali ustati i reci "nego sta je nego piramida"...onda bi dolazili turisti iz cijelog svijeta, regija bi procvjetala, Visoko bi postalo turisticki centar koji obrce milione....nova radna mjesta, bogatija zemlja....nego jok!! Nije piramida....koje budale....
Ko jos pita ljude u Medjugorju je li se tamo stvarno pojavila Gospa, ljudi dolaze, mjestani se obogatili...Iskoristili su svoju priliku..
A kod nas drugacije "ma kakva piramida"....nije ni cudo sto nam je situacija ovakva.
Kakav narod, takva drzava.
Ako se vec Medjugorje uzima za primjer, veoma bitno je uociti kompletan razvoj situacije oko ukazanja Gospe. Naime, prvo se Gospa ukazala, a poslije toga su poceli dolaziti turisti iz cijeloga svijeta. Ali izgubljeno je dragocjeno vrijeme. Do dolaska turista, prosli su mjeseci, a i godine su bile potrebne da se podignu svi oni objekti za turiste, hoteli, prenocista, restorani i sl.
U Visokom i oko piramide se ne smije desiti isto. Mislim da bi Visocani, uz podrsku Kantona, Drzave i svih mogucih organizacija, fondacija i privatnih lica trebali izgraditi potrebne objekte za turiste ( hotele, motele, restorane, a sve sa pratecim sadrzajima, bazenima, igralistima, golf terenima itd.), odstampati foto vodice, snimiti potreban video materijal, odstampati ulaznice za razgledanje piramida, napraviti TV spotove i plasirati ih sirom EU i svijeta, PA TEK ONDA OTKOPAVATI I NACI PIRAMIDU. :D
E to bi bila prava stvar. Sve pripremiti i kada "proizvod" ugleda svijetlo dana, turisti i svi ostali bi nagrnuli u Visoko.
A mi ih imamo cime i gdje docekati. :roll:
To je pravi pos´o.
I niko vise ne bi tvrdio da su Bosanci glupi. I Slovenci bi nam zavidjeli, cak bi crkli od muke. :)
A da otvore svoj Merkator u "nasoj" piramidi- ma nema sanse. :P
Ma sve to moze ici uporedo. Za ta arheoloska istrazivanja treba vise vremena nego sto mislimo.
Sredstva treba usmjeriti tamo sto prije, ljudi bi poceli dolaziti i po zakonu progresije sve bi islo dosta brzo....turizam bi donio novac, a posto vazi ona "koliko para toliko i muzike" i hoteli, moteli i ostalo bi nicalo brze....

Al ne moze "jok, kakva ih je piramida spopala" (rece jedna bosanka drugoj u tramvaju)....
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#1659

Post by kekec »

Hallo stela, nisi me skontala.
Zar ne primjetis doze ironije u mom postu. :-)

Nema bona piramide, samo brdo, halo. :)

Da je ima, koliko bi to otkrice bilo, rukama bi je
do sada iskopali. :roll:
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#1660

Post by stella_k »

kekec wrote:Hallo stela, nisi me skontala.
Zar ne primjetis doze ironije u mom postu. :-)

Nema bona piramide, samo brdo, halo. :)

Da je ima, koliko bi to otkrice bilo, rukama bi je
do sada iskopali. :roll:
Joj, ma cini mi se da ti mene nisi skonto.
Kakve veze jel je ima ili nema!!????

I kakva ti je to prica?? "Nema bona piramide......"
Ko one dvije u tramvaju...hebo te :x
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#1661

Post by Zadig »

A za bosance on nikako nije lupez,vec covjek koji ce dokazati da su bosanci cvijet evropske civilizacije i nikako,kao sto se do sada mislilo,neki balkanski cobani,vec narod od kojeg je krenula civilizacija
:lol: :lol: :lol:

to majstore!!!!!!!!!!!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1662

Post by Fair Life »

Goran_35 wrote:(...)A za bosance on nikako nije lupez,vec covjek koji ce dokazati da su bosanci cvijet evropske civilizacije i nikako,kao sto se do sada mislilo,neki balkanski cobani,vec narod od kojeg je krenula civilizacija 8-)

Uzivjate do proljeca :D a onda cemo pisati nove historijske udzbenike 8)
Image
Last edited by Fair Life on 02/01/2006 02:19, edited 1 time in total.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#1663

Post by Zadig »

nemre linkovat fair
ali dobra je slika
:D
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#1664

Post by visocicaguy »

nek ima Gospe... :roll:

a ljudi obrcu milione...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1665

Post by Fair Life »

visocicaguy wrote:nek ima Gospe... :roll:

a ljudi obrcu milione...
Mala razlika... gospa je bila besplatna.

Sjetili su se ljudi kako da prodaju vjernicima hercegovacki krs ne ulazuci nista.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#1666

Post by kekec »

visocicaguy wrote:nek ima Gospe... :roll:
a ljudi obrcu milione...
Treba imati "proizvod" da bi se obrtali milioni.
Piramida sigurno nije taj "proizvod", jer mora se
pojaviti-otkopati. :-)
Gospa se "gleda" vjerovanjem, a piramide OCIMA. :)
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#1667

Post by znanje »

kekec wrote:
visocicaguy wrote:nek ima Gospe... :roll:
a ljudi obrcu milione...
Treba imati "proizvod" da bi se obrtali milioni.
Piramida sigurno nije taj "proizvod", jer mora se
pojaviti-otkopati. :-)
Gospa se "gleda" vjerovanjem, a piramide OCIMA :)
Odlično rečeno - i to je upravo "detalj" koji je promakao organizatorima ove ublehe, a koji će ih koštati cijelog projekta. Samo mi je žao ove sirotinje bosanske koja pomisli na sekundu da je eto, i njima svanulo.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#1668

Post by znanje »

bosmen wrote:
znanje wrote:Uuu, pa ovaj sam sebe citira... Totalni delirijum :thumbup:
cernica wrote:A sta to vi mislite koliko ce to Fondacija “zgrnut” para do proljeca? Milione?! Hiljade?! Ako pokriju troskove za dva –tri mjeseca na istrazivanju – puna saka brade. Pa da Osmanagic knjigu prodaje po americi ili evropi sto puta bi vise zaradio do proljeca.
:lol:
Osim toga, Znanje laze! Fondacija nije drzavna, ona je nevladina.
Šta će joj onda savjetnik premijera državne vlade?
Ni cenat od drzavnog budzeta nece otici u Fondaciju.
Pa već ti je na budžetu općine Visoko. Pa onda slijedi budžet srednjebosanskog kantona. Pa potom Federacije. Ima znači do države i-haj-haj para za nakrast.
U kasi Fondacije nema nista. Od donacija zavise radovi na istrazivanju. A donacija je da objasnim – dobrovoljnoj osnovi, tj. ko da - da.
Ma kakva crna dobrovoljna osnova - pa iza svega ti stoji upravo ova štetočinska vlast. Dokaz: općina Visoko upravo je izmijenila urbanistički plan po kom je u širem području ublehe trebao biti izgrađen veliki i moderan kulturno-sportski centar. Naravno, u općini u kojoj SDA ima natpolovičnu većinu u skupštini, ko hebe omladinu, jer kome su onda onolike džamije saudijci izgradili... http://visoko.co.ba/index.php?subaction ... =&ucat=10&
Znaci, do proljeca nema nikakvih miliona u kasi Fondacije, o kojim vi pricate.
Pa projekt ti je na pet godina - nisam ni rekao da će pokrast sve što se može pokrast do ovog proljeća.
Plus, sta vi mislite da ce strucni timovi na terenu Visocice dzabe radit? Da ce se dzabe instrumenti I oprema koristit i dijelit za istrazivanja?
Ha, pa naravno da neće džabe! (Hvala na priznanju.) Za troškove "strućno-ukrasnije" timooovaa se brinu Općina Visoko i Srednjebosanski Kanton, pardon - SDA.
A na proljece pocinju iskopavanja sa sve cetri strane brda, kako bi se sto prije dokazalo (I najvecim mamutima - kojima je ovaj forum izgleda brlog) da se stvarno radi o Piramidi.
Ma ne počinju, evo ti pročitaj petogodišnji plan podnijet Ministarstvu pravde BiH - Cijela 2006. će proteći u sljedećem: "OBAVITI ZAKONSKE I ORGANIZACIJSKE PRIPREME, OSNOVATI FONDACIJU, FORMIRATI TRI PROJEKTNA TIMA KOJI ĆE ZAPOČETI PROCES EKSKAVACIJE I RESTAURACIJE". Tek u 2007. godini: "NASTAVITI SA PAŽLJIVIM ISKOPAVANJEM I ČIŠĆENJEM ŠIRIH SEKCIJA: 1. PRISTUPNOG PLATOA; 2. ZIDOVA PIRAMIDE; 3. PODZEMNOG KOMPLEKSA TUNELA." (http://www.alternativnahistorija.com/Feljton.htm)
Proizilazi logican zakljucak: Vasa teorija o kradji miliona iz drzavnog budzeta za Fondaciju - nema nikakvu osnovu.
Logika piramidaša. :-D Imal' tupije' žileta đegod bolan? :D
A sta ce onda bit 14 aprila (2006)?
Petak. Znači, prvo džuma, pa onda hajmo s džume svi lopate u šake i - čisti travicu na prilaznom platou. (To ti je po receptu kad dođu izbori - rek'o hodža idemo svi za SDA zaokruživat.) Zatim u kućnu radinost pravit' suvenire... A lova kaplje li kaplje.
Znanje, odsad te zovem RADOVANE. Nije tesko zakljuciti da sva ta tvoja teorija zavjere; (te SDA, te Kosovo, te Tuzba, te kojekakvi visoki oficiri koji brane amerikancima da uhvate ratne zlocince (cuj brane amerikancima, joj provale) je tema za ne bas tako interesantan sadrzaj jednog naucno-fantasticnog romana. Ja cak cisto sumnjam da ti I vjerujes u to. Ti jednostavno namjerno zavodis ljude (ko zna kakvim si motivima vodjen).
Ma jok bolan, vi ga vodite nekud, samo što veze s mozgom nemate kud. Lova vam je pomutila pamet.
Koliko su kantoni bitni ovoj državi ne znam.Da li je dobro što postoje ili nije ne znam ni to.
Ali znam da postoje.
Isto tako znam da svako malo dijete u ovoj državi zna koji je grad u kojem kantonu.
Dokaz da si ti jedan od onih čuvenih članova SANU i da negdje izdaleka soliš pamet ovim ljudima ovdje je i to da ne znaš u kojem je Visoko kantonu.
Općina Visoko i Srednjobosanski kanton, niđe veze.
Opet si ispao glup.
Ne znam više ni koji put.
Evo ga još jedan koji nedostatak znanja nadomješta blebetanjem o znanju. Možda za tebe i tvoju djecu, kao i organizatore SDA cirkusa kantoni postoje - za mene je to ubleha isto ko i vaša piramida.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#1669

Post by stella_k »

Nije jos sedamdeseta, ali bit ce, bit dok je BiH a i nas u njoj..... :roll:
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#1670

Post by znanje »

bosmen wrote:Visoko se nalazi u Srednjobosanskom kantonu.
bosmen wrote:Općina Visoko i Srednjobosanski kanton, niđe veze.
De se sine odluči koje si od ovog mislio. Pa nam javi. Samo ne znam da li ću ti baš ja odgovarat više, i ono sam se sažalio pošto si bio navalio ko mutav da mi postuješ svoje nelogične komentare. Eto sad ću morat' još i ovom Goran_35 odgovarat, da se ne osjeti ugroženim. I on isto navalio ko ti (mutav) da mu štagod odgovorim.
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#1671

Post by helo »

znanje wrote:
bosmen wrote:Visoko se nalazi u Srednjobosanskom kantonu.
bosmen wrote:Općina Visoko i Srednjobosanski kanton, niđe veze.
De se sine odluči koje si od ovog mislio. Pa nam javi. Samo ne znam da li ću ti baš ja odgovarat više, i ono sam se sažalio pošto si bio navalio ko mutav da mi postuješ svoje nelogične komentare. Eto sad ću morat' još i ovom Goran_35 odgovarat, da se ne osjeti ugroženim. I on isto navalio ko ti (mutav) da mu štagod odgovorim.
Ja bi zamolio ADMINA ovog foruma da KICKA "Znanje" iz jednog razloga što je skroz sišao sa teme.
JA koliko znam da je ovo tema o piramidi a ne o politici. I svako ko želi da prati ovu temu jednostavno je sišao sa nje jer piramida se ne spominje više. Jedino šta možeš da slišaš Bljuvotine jednog bolesnog čovjeka koji ima vjerovatno posljedice od rata, i sav svoj bjes istresa po tastaturi lupajuči o nekim stvarima što nema veze sa piramidom.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#1672

Post by znanje »

Uuu, pa ovaj sam sebe citira... Totalni delirijum :thumbup:
cernica wrote:A sta to vi mislite koliko ce to Fondacija “zgrnut” para do proljeca? Milione?! Hiljade?! Ako pokriju troskove za dva –tri mjeseca na istrazivanju – puna saka brade. Pa da Osmanagic knjigu prodaje po americi ili evropi sto puta bi vise zaradio do proljeca.
:lol:
Osim toga, Znanje laze! Fondacija nije drzavna, ona je nevladina.
Šta će joj onda savjetnik premijera državne vlade?
Ni cenat od drzavnog budzeta nece otici u Fondaciju.
Pa već ti je na budžetu općine Visoko. Pa onda slijedi budžet kantona. Pa potom Federacije. Ima znači do države i-haj-haj para za nakrast.
U kasi Fondacije nema nista. Od donacija zavise radovi na istrazivanju. A donacija je da objasnim – dobrovoljnoj osnovi, tj. ko da - da.
Ma kakva crna dobrovoljna osnova - pa iza svega ti stoji upravo ova štetočinska vlast. Dokaz: općina Visoko upravo je izmijenila urbanistički plan po kom je u širem području ublehe trebao biti izgrađen veliki i moderan kulturno-sportski centar. Naravno, u općini u kojoj SDA ima natpolovičnu većinu u skupštini, ko hebe omladinu, jer kome su onda onolike džamije saudijci izgradili... http://visoko.co.ba/index.php?subaction ... =&ucat=10&
Znaci, do proljeca nema nikakvih miliona u kasi Fondacije, o kojim vi pricate.
Pa projekt ti je na pet godina - nisam ni rekao da će pokrast sve što se može pokrast do ovog proljeća.
Plus, sta vi mislite da ce strucni timovi na terenu Visocice dzabe radit? Da ce se dzabe instrumenti I oprema koristit i dijelit za istrazivanja?
Ha, pa naravno da neće džabe! (Hvala na priznanju.) Za troškove "strućno-ukrasnije" timooovaa se brinu Općina Visoko i Kanton, pardon - SDA.
A na proljece pocinju iskopavanja sa sve cetri strane brda, kako bi se sto prije dokazalo (I najvecim mamutima - kojima je ovaj forum izgleda brlog) da se stvarno radi o Piramidi.
Ma ne počinju, evo ti pročitaj petogodišnji plan podnijet Ministarstvu pravde BiH - Cijela 2006. će proteći u sljedećem: "OBAVITI ZAKONSKE I ORGANIZACIJSKE PRIPREME, OSNOVATI FONDACIJU, FORMIRATI TRI PROJEKTNA TIMA KOJI ĆE ZAPOČETI PROCES EKSKAVACIJE I RESTAURACIJE". Tek u 2007. godini: "NASTAVITI SA PAŽLJIVIM ISKOPAVANJEM I ČIŠĆENJEM ŠIRIH SEKCIJA: 1. PRISTUPNOG PLATOA; 2. ZIDOVA PIRAMIDE; 3. PODZEMNOG KOMPLEKSA TUNELA." (http://www.alternativnahistorija.com/Feljton.htm)
Proizilazi logican zakljucak: Vasa teorija o kradji miliona iz drzavnog budzeta za Fondaciju - nema nikakvu osnovu.
Logika piramidaša. :-D Imal' tupije' žileta đegod bolan? :D
A sta ce onda bit 14 aprila (2006)?
Petak. Znači, prvo džuma, pa onda hajmo s džume svi lopate u šake i - čisti travicu na prilaznom platou. (To ti je po receptu kad dođu izbori - rek'o hodža idemo svi za SDA zaokruživat.) Zatim u kućnu radinost pravit' suvenire... A lova kaplje li kaplje.
Znanje, odsad te zovem RADOVANE. Nije tesko zakljuciti da sva ta tvoja teorija zavjere; (te SDA, te Kosovo, te Tuzba, te kojekakvi visoki oficiri koji brane amerikancima da uhvate ratne zlocince (cuj brane amerikancima, joj provale) je tema za ne bas tako interesantan sadrzaj jednog naucno-fantasticnog romana. Ja cak cisto sumnjam da ti I vjerujes u to. Ti jednostavno namjerno zavodis ljude (ko zna kakvim si motivima vodjen).
Ma jok bolan, vi ga vodite nekud, samo što veze s mozgom nemate kud. Lova vam je pomutila pamet.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#1673

Post by Sarafcina »

Posto sam ja ovdje neutralan :) i samo tvrdim da je dokaz za piramidu njeno otkopavanje :)
predlazem :

1. Otvaranje kladionice :)
2. Svaki napisani post, znaci uplatu od 2 KM (dvije km) za ili protiv piramide :).
3. Ja sam banka :D

a. Dobit je ono sto uplati gubitnicka strana :D
b. Dobit se dijeli:
50% dobitnickoj strani, procentualno prema uplati :)
25% ide u banku, za potrebe organizacije
25% ide u kupovinu literature koju predlozi dobitnicka strana, a koja bi u buducnosti trebala da smanji ovakva kladnjenja :)


Ko je za?

Znanje je iskljucen :D, jer ga ni kralj fahd ne bi kreditiro :D

Tacka 2. je promenjiva, mozemo uvesti da je rijec pet feninga :), a smajli deset :D. U tom slucaju, ako neko odluci da kreditira ovog sto kopira postove :D.... :)
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#1674

Post by Sarafcina »

bosmen wrote:
Sarafcina wrote: Znanje je iskljucen :D, jer ga ni kralj fahd ne bi kreditiro :D
Nemoj tako.Znanje æe odmah reæi da je to kladionica Hasana Èengiæa i Srednjobosanskog kantona. :D :D :D :D :D
Njega ionako zanima istorija :), a ne geografija :) i lova :D
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#1675

Post by helo »

bosmen wrote:KONKURS
Novootvorena firma sa sjedištem u Visokom koja se bavi proizvodnjom i uvozom piramida i z cijelog svijeta, traži stručnog saradnika za političke poslove vezane za piramidu.
Uslovi :
Dobro pametan
Još više glup,
Obavezno isfrustriran,
Mora imati osnovno ZNANJE o piramidama,
Politički nezavisan(mora mrziti SDA),
i mora poznavati dešavanja u regionu.

Napomena:
Pod dešavanjima u regionu se podrazumjeva da mora znati sve o izborima i predizbornoj kampanji,mora poznavati situaciju na Kosovu te sve o tužbi BiH protiv SiCG.

:-D :-D :-D Mogao bi ti ja jednog da preporučim on se u to razumije i ima i previše "ZNANJA" za te stvari koje si naveo. Vjerujem da bi taj prošao bez previše peglanja od strane komisije za provjeru istog.
Locked