Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Locked
dario-x

Post by dario-x » 04/11/2005 14:35

Image

ludost

Post by ludost » 04/11/2005 14:55

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 15:02, edited 1 time in total.

airman1

Post by airman1 » 04/11/2005 15:04

ludost wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a kad skontas, malo i lici na, recimo, dzinovski 'krovni' dio stecka... :shock: mozda i jest dzinovski stecak, malo u zemlju uton'o... :shock: mozda je to grob kulina bana?! kako se ova hipoteza cini? :shock:
Pa Kulin je bio samo Ban, a toliki stecak! Sta je onda Tvrtkov stecak, Prenj? MA znao sam vazda smo bili megalomani!

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 04/11/2005 15:16

sunroof wrote:Image
Nas poznati :roll: arhelog Osmanagic rece da je piramida duboko u zemlju! :x

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 04/11/2005 15:18

Piramidos wrote:U proteklih par dana desilo se puno toga pa smo odlucili ponovo da istupimo u javnost sa dogadjajima koji su se desavali u vezi nase piramide. Na dramaticnom zasjedanju Piramidalnog kruga iz Doljnje Vratnice na kojemu su donesene vazne odluke o sudbini piramide rijec su imali dr. Ismet Lopata, mr. Mijo Cimenta, dr.pr.mr.Drago Pijuk i mnogi drugi uvazeni gosti. Svi su se slozili u jednom, da je piramida nasa i nicija vise. Takodjer se raspravljalo u vezi kameni kugli za komunikaciju sa drugim naprednim civilizacijama. Otkrivena je i tajana nacina komuniciranja, da Osmanagic i ala Osmanagic nebi pogresno rukavao kuglom jer bi to moglo da izazove nezeljenje posljedice po tok istorije i tok rijeke Goruse. Za komunikaciju su se koristili samo muski polovi jer je slanje i prijem bio bolji. Muskarac stari od 25 godina skinuo bi gace i golom guzicom bi se naslonio na kuglu, a sa druge strane primaoc bi se isto tako gole guzice naslonio na kuglu i primio ga sto bolje(poruku). Danas u toku dana ce dr. Ismet Lopata da posalje samo jedan bit a Osmanagic ce na drugoj strani da ga primi. Sto je kugla veca primanje je bolje.
U toku sjednice desio se jedan dugo ocekivani dogadjaj. Naime stanovnici Gornje Vratnice koji su okrivljeni da su prije puno puno godina maznuli piramidu i prodali je onima iz Doljnje Mostre za puno sudzuke i par tupih zileta pojavili su se na sjednici. Sa sobom su donjeli rakjiu sarkofagusu i kljuceve koje je prapraprapraprapraprapradjed od Osmana Huntica maznuo od cuvara piramide prapraprapraprapraprapradjeda Milosa Direka. Doslo je do zakljucivanja mira izmedju istih, kljucevi i rakija su vraceni i slavlje je nastavljeno do kasno u noc uz rakiju i primanje i slanje poruka jedni drugima. Osman Huntic je izjavio da on zeli da ovi skinu kletvu sa njegove familije jer on nikako nemoze da osusi sudzuku i stelju kako treba sto su ovi i ucinili. U toku dana zakazan je sastanak sa Osmanagicem da se vide njegovi interesi u svemu ovome sta on zeli, dali da bude primaoc ili posiljalac.
Vas uvazeni novinar Mustafa frei Zimmer
Piramida by with you
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Allahu dragi pa stomak ce mi puc! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hocel nam ovi vlasnici iz piramide mjeseca moc u buducnosti kazat pocetak islamskih praznika? :lol:

playa

Post by playa » 04/11/2005 15:23

Sto samo pricate o piramidi sunca..sta je sa piramide mjeseca???

El-bosniaco

Post by El-bosniaco » 04/11/2005 15:27

Nas poznati arhelog Osmanagic rece da je piramida duboko u zemlju!

Sta je s tobom Bosanac sa dna kace , sto si toliko uzo zub na osmanagica, koliko si ljut na covjeka da gledas u pogresnu "piramidu"

to je piramida sunca , a piramida mjeseca je izgleda duboko pod zemljom

evo dokaza, gdje je zabilejezeno plavom linijom, tu je jedan dio piramide duboko u zemlji

Image

prattim tvoje postove, sto ba toliko ljut na covjeka, pusti covjeka ne radi, ja sve dokaze sto sam vidio upucivalo je na piramidu, a kad se uspostavi da to nije piramida onda cemo pricati :-?

ak-47

Post by ak-47 » 04/11/2005 15:33

Ljudi sad ce na nas svaliti da smo mi i one u Egiptu naporavili....Bosanci isli na baustel u Egipat.. 8)

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 04/11/2005 15:45

ak-47 wrote:Ljudi sad ce na nas svaliti da smo mi i one u Egiptu naporavili....Bosanci isli na baustel u Egipat.. 8)
:lol:

rek'o vam ja, nadrealisti original... :D

da su nasi pravili one u egiptu:

- dosad ih ne bi zavrsili, ko bosmal
- da su ih kojim cudom zavrsili dosad bi se raspale i pretvorile u pijesak
- zavrnuli bi egipcane i ogulili ih do gole koze (doduse i jesu propali nekad nakon izgradnje piramida...) :D

e evo sad nove teorije za naseg profu "sema" i njegov sesiric:

BOSANCI SU ZAVRNULI MATERIJAL, PARE I PROJEKTE DOK SU GRADILI ONE U EGIPTU I NAPRAVILI PIRAMIDU U BOSNI ! :D :D :D

sasomange

Post by sasomange » 04/11/2005 16:25

Ljudi ba, ovi tuneli su dokaz da je Emir Kusturica prvi pronaso' ovu piramidu. Sve mi vise i vise lici na "Underground". Sta ako kusturica ima autorsko pravo na piramidine prolaze, mozda nam oduzmu oskara.
Druga opcija je da ce nas evropska unija tuzit jer je moguce da tu sakrivamo islamske teroriste, jer tuneli lice na one gdje su Sadama Husseina pronasli. Zato ja mislim da bi arheolog Semso Pekmez trebo prestat da rovi jer bi mogli jos vise u.s.r.a.t motku, a da ne spominjem kad bi neko Krampom razvalio neke cijevi dole pune dzeriza, onda belaju nigdje kraja. Ljudi ba sta ako nedo bog dole nadju grob Draze Mihajlovica, jer eno Vuk Draskovic spominje nesto plaho traze gdje je zakopan, odmah ce frajeri postavit znak Dobro dosli u republiku Sumsku, i Dobrica Cosic ce od 'Undergrounda" napravit Medjugorje. Ja samo mogu rec; AvAv, Lessie posalji raketu na frekvenciju 7029 horizontala Saturn. AvAv, Rex prekontrolisi imamo li pravo leta u Ankara Hillsu. Haso nahrani kerove ne diraj nista.

xape

Post by xape » 04/11/2005 16:46

jos ce u piramidi pronaci ostatke sudzuke i suhog mesa i mozda koju kolekciju koznih jakni i mantila :D
hiljadam godina duga tradicija :-)

Piramidos

Post by Piramidos » 04/11/2005 18:50

Image

mačak u čizmama

Post by mačak u čizmama » 04/11/2005 19:26

Mjesto Doljnja Vratnica
Zanimanje Piramidolog
Interesovanja Piramide

a ono je bio komentar dana...kakvo nadahnuće :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

El-bosniaco

Post by El-bosniaco » 04/11/2005 20:15

04.11.2005.
ŠTA JE ZEDI REKAO SEMIR OSMANAGIĆ

Zenica, 04. novembar – Autor knjige “Bosanska piramida Sunca”, arheolog Semir Osmanagić iz Houstona (USA), ustupio je agenciji Zeda ekskluzivne fotografije i radne skice koje, kako kaže, nedvojbeno potvrđuju hipotezu o Visočici, brdu nadomak Visokog, kao prvoj evropskoj piramidi. “Satelitski snimci, aerijalne fotografije i geodetske mape su nedvojbeno pokazale da je ovo brdo pravilnog geometrijskog oblika. Taj oblik je piramida koja ima četiri strane. One su identične površine. Te strane su orijentisane prema stranama svijeta što je karakteristika u gradnji piramida”, navodi Osmanagić u pismu agenciji Zeda.

U prvoj fazi sondažnih bušenja, kaže Osmanagić, nađeno je desetak geoloških anomalija koje su nepobitno upućivale da je Visočica plod rada ljudskih ruku, a ne prirodna formacija. U drugoj fazi arheoloških iskopavanja, takozvani “sondažni bunari” (široki iskopi), potvrdili su da je plato piramide, čije su dimenzije 27 puta 420 metara, u potpunosti popločan kamenim pločama pješčara. “Riječ je o prirodnom arhitektonskom materijalu, koji je ljudskom rukom odsječen u ploče, zatim poliran te prenesen i ugrađen na plato Visočice. Debljina ovih ploča je 10 cm u prosjeku i on se na ovakav način, odsječen i poliran, ne može prirodno javiti. Zidovi piramide su građeni od kamenih megalita breče. Megaliti su različitih veličina što je tipično za gradnju piramida. Slagani su kao što mi danas slažemo cigle: tri na dnu, dvije u slijedećem redu, zatim jedna veća, dvije manje poviše itd. Ovo je opis sondažnog bunara 150 metara udaljenog od vrha piramide. Uprkos protoku vremena i ruiniranosti megalita, jasno se može vidjeti veza između blokova i njihov nekadašnji oblik. Kameni blokovi pješčara obogaćeni željezom, debljine 20 cm, u tri ravnomjerna nivoa odvojeni po 1,10 metara su prisutni 70 metara od vrha piramide i svjedoče o ornamentalnim blokovima. Radovi na ovom sondažnom bunaru su prekinuti nakon pronalaska prvog nivoa. Otkrivena je ploča laporovitog krečnjaka u konglomeratu breče što je geološki nemoguće, jer pripadaju različitim geološkim dobima. Očigledno je da je ta ploča tu donesena, dakle i obrađena ljudskom rukom», navodi Semir Osmanagić.

Ispod Visočice, smatra autor, postoji kompleks tunela i podzemnih prostorija. Tuneli su nastali djelovanjem čovjeka što se može dokazati njihovim polukružnim svodovima. Kompleks je dugačak nekoliko kilometara i postoji čitav niz račvanja i raskrsnica. U daljem istraživanju će se angažovati tim speleologa i geologa da radi na utvrđivanju mape tunela i osposobljavanju svih urušenih tunela. Postojanje sličnih tunela i odaja je registrovano kod sličnih piramidalnih kompleksa u Egiptu i Meksiku.

U privatnom razgovoru sa predstavnikom jedne od međunarodnih organizacija za zaštitu spomenika, koji je građevinac po vokaciji, piše agenciji Zeda Semir Osmanagić, dobili smo izjavu da je ovdje "nedvojbeno riječ o kamenoj strukturi ispod brda". «Strukturi! Brdo Visočica je nesumnjivo primjer u kome se kulture nalaze jedna na drugoj: kraljevski grad Visoki je podignut na mjestu nekadašnje rimske osmatračnice, koja je prije toga služila kao mjesto boravišta ilirskih plemena, a svi su oni bili na vrhu monumentalne piramide Sunca. Isto kao i u meksičkoj Choluli», ističe Osmanagić. (Zeda)

Komentar na izjave sarajevskih arheologa prenesene u medijima

Zenica, 04. novembar – Autor knjige «Bosanska piramida Sunca» u pismu ageciji Zeda navodi kako je datiranje piramide (20.000 godina), u medijima nekorektno preneseno. «Moje izjave govore o sigurnoj starosti preko 3.000 godina koje mogu ići sve do u doba kada su se Prailiri pojavili u ovim krajevima (prije 27.000 godina). To će precizno pokazati samo radiokrabonska metoda C14 kada uđemo u unutrašnje prostorije piramide i nađemo organski materijal, kosti, drvo, ugalj itd.», navodi autor.

Komentar u štampi, koji dolazi od gospođe Kujundžić-Vejzagić iz sarajevskog Zemaljskog muzeja da je ovdje "sve arheoloąki istraženo" i da tu "nema piramide" je dosta ambiciozan. Bilo bi dobro da su tokom svojih arheoloških istraživanja angažovali i geologe i sedimentologe koji bi im ukazali na ove anomalije. Njeni daljnji komentari o 'mešetarenju' i 'zaradi na prodaji knjiga' su neozbiljni. Lako je dokazati da za sve moje dosadašnje knjige objavljivane u BiH ovih godina (sedam knjiga od strane izdavača Šahinpašić, Svjetlost,
Klepsidra) nisam niti tražio niti dobio ni jednu marku imajući u vidu malo tržište i platežnu moć građana. I, na koncu, komentari o meni kao 'laiku' su ponovno hrabri, jer je poznato da gospođa Kujundžić-Vejzagić nije objavila nijednu knjigu, za razliku od mojih devet u nekoliko zemalja svijeta. Čini se da je sujeta odigrala ključnu ulogu u izjavi gospođe Kujundľić-Vejzagić. I pored svega ja je pozivam da nam se pridruži na proljeće kada otkrijemo trećinu zidova piramide. Tada će se na licu mjesta uvjeriti u 'naučnu podlogu i naučnu odgovornost' i shvatiće se da Zemaljski muzej ima itekako razloga da se uključi u ovaj projekat. S njom ili bez nje», zaključuje Semir Osmanagić. (Zeda)

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 04/11/2005 20:36

@El-bosnaico ja sma protiv svog tog cirkuza, kolko samo cirkuzaju, gdje su slike tih nalazista, naso tri-cetiri kamene ploce i to je to! Pokazo nam rupetinu neku u zemlji i n eto ga hodnik od piramide, ajos veli da jhe jedna piramida mjeseca a druga sunca, ma dfaj covjece!

El-bosniaco wrote:
04.11.2005.

Komentar na izjave sarajevskih arheologa prenesene u medijima

Zenica, 04. novembar – Autor knjige «Bosanska piramida Sunca» u pismu ageciji Zeda navodi kako je datiranje piramide (20.000 godina), u medijima nekorektno preneseno. «Moje izjave govore o sigurnoj starosti preko 3.000 godina koje mogu ići sve do u doba kada su se Prailiri pojavili u ovim krajevima (prije 27.000 godina). To će precizno pokazati samo radiokrabonska metoda C14 kada uđemo u unutrašnje prostorije piramide i nađemo organski materijal, kosti, drvo, ugalj itd.», navodi autor.

Komentar u štampi, koji dolazi od gospođe Kujundžić-Vejzagić iz sarajevskog Zemaljskog muzeja da je ovdje "sve arheoloąki istraženo" i da tu "nema piramide" je dosta ambiciozan. Bilo bi dobro da su tokom svojih arheoloških istraživanja angažovali i geologe i sedimentologe koji bi im ukazali na ove anomalije. Njeni daljnji komentari o 'mešetarenju' i 'zaradi na prodaji knjiga' su neozbiljni. Lako je dokazati da za sve moje dosadašnje knjige objavljivane u BiH ovih godina (sedam knjiga od strane izdavača Šahinpašić, Svjetlost,
Klepsidra) nisam niti tražio niti dobio ni jednu marku imajući u vidu malo tržište i platežnu moć građana. I, na koncu, komentari o meni kao 'laiku' su ponovno hrabri, jer je poznato da gospođa Kujundžić-Vejzagić nije objavila nijednu knjigu, za razliku od mojih devet u nekoliko zemalja svijeta. Čini se da je sujeta odigrala ključnu ulogu u izjavi gospođe Kujundľić-Vejzagić. I pored svega ja je pozivam da nam se pridruži na proljeće kada otkrijemo trećinu zidova piramide. Tada će se na licu mjesta uvjeriti u 'naučnu podlogu i naučnu odgovornost' i shvatiće se da Zemaljski muzej ima itekako razloga da se uključi u ovaj projekat. S njom ili bez nje», zaključuje Semir Osmanagić. (Zeda)

Ako je priamida stara 10.000 godina odkud onliki humus i onlika zemlja po njojo? Dosli stari Egipcani pa je zatrpali da njihove budu bolje? :x
Zasto do sada niko nije otkrio piramidu? Bezbeli komunisit nisu htjel
i, a zna se i zasto! :x
Eto bas bi mi bilo drago da budemo u proljece na ovom forumu pa da nam pokaze zidove te piramide! :-) Uzgred zasto ih sada ne pocne otkrivat!?

begefendija

Post by begefendija » 04/11/2005 20:37

sasomange wrote:Ljudi ba, ovi tuneli su dokaz da je Emir Kusturica
Ma on ti je sada Nemanja!

\/\/\/

Post by \/\/\/ » 04/11/2005 20:43

begefendija wrote:
sasomange wrote:Ljudi ba, ovi tuneli su dokaz da je Emir Kusturica
Ma on ti je sada Nemanja!
Jah

margo

Post by margo » 04/11/2005 20:45

sasomange wrote:Ljudi ba, ovi tuneli su dokaz da je Emir Kusturica prvi pronaso' ovu piramidu. Sve mi vise i vise lici na "Underground". Sta ako kusturica ima autorsko pravo na piramidine prolaze, mozda nam oduzmu oskara.
Druga opcija je da ce nas evropska unija tuzit jer je moguce da tu sakrivamo islamske teroriste, jer tuneli lice na one gdje su Sadama Husseina pronasli. Zato ja mislim da bi arheolog Semso Pekmez trebo prestat da rovi jer bi mogli jos vise u.s.r.a.t motku, a da ne spominjem kad bi neko Krampom razvalio neke cijevi dole pune dzeriza, onda belaju nigdje kraja. Ljudi ba sta ako nedo bog dole nadju grob Draze Mihajlovica, jer eno Vuk Draskovic spominje nesto plaho traze gdje je zakopan, odmah ce frajeri postavit znak Dobro dosli u republiku Sumsku, i Dobrica Cosic ce od 'Undergrounda" napravit Medjugorje. Ja samo mogu rec; AvAv, Lessie posalji raketu na frekvenciju 7029 horizontala Saturn. AvAv, Rex prekontrolisi imamo li pravo leta u Ankara Hillsu. Haso nahrani kerove ne diraj nista.
:-D !

Vrlo interesantan komentar! :roll: :)

margo

Post by margo » 04/11/2005 20:51

Ups.. tema je bila "brdo".. izvinjavam se :)

Bastet

Post by Bastet » 04/11/2005 21:14

Alfons Kauders wrote:
ak-47 wrote:Ljudi sad ce na nas svaliti da smo mi i one u Egiptu naporavili....Bosanci isli na baustel u Egipat.. 8)
:lol:

rek'o vam ja, nadrealisti original... :D

da su nasi pravili one u egiptu:

- dosad ih ne bi zavrsili, ko bosmal
- da su ih kojim cudom zavrsili dosad bi se raspale i pretvorile u pijesak
- zavrnuli bi egipcane i ogulili ih do gole koze (doduse i jesu propali nekad nakon izgradnje piramida...) :D

e evo sad nove teorije za naseg profu "sema" i njegov sesiric:

BOSANCI SU ZAVRNULI MATERIJAL, PARE I PROJEKTE DOK SU GRADILI ONE U EGIPTU I NAPRAVILI PIRAMIDU U BOSNI ! :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sasomange

Post by sasomange » 05/11/2005 05:53

Ma hebo piramidu, vec postoje od drugog svjetskog rata i svako ih je vidio. Znaci na tome nemozemo pravit neki turizam, jer fakat oni u egiptu imaju i kamile da dovuku turiste do njih da ih vide, a sta cemo mi na magarcima po kaldrmi dovlacit turiste, ee gdje je egipat a gdje smo mi. Zato ja imam bolji prijedlog, trebali bi napravit nesto novo sto ni Svabo nije napravio, u redu napravili smo "Hepek" al nema plaho fajde od njega jer je vrijedan ko Mona Lisa, zato bi trebali nesto poput digitalnih Tespiha pravit, malo, prakticno, moderno i moze se prodavat ko halva. Uz to dobijamo i nova radna mjesta i vec nastaje nova struka u smjeru Inzinjera koja bi se naprimer zvala, IPT Informaticki Programeri Tespiha, drzava u tom slucaju vec dobija standard Obale Slonovace. Jos da je letece Serdzade napravit, bili bi glavni u Evropskoj Zajednici, a i sire.

margo

Post by margo » 05/11/2005 09:56

:-D Ne znam... ja sam na Religiji :-D :) ...

Piramidos

Post by Piramidos » 05/11/2005 14:27

Ljucka ruka i drevni nam ornamenti
Image

Piramidos

Post by Piramidos » 05/11/2005 14:30

Nek nam sunce vijecno sja
Image

JD

Post by JD » 05/11/2005 16:32

sasomange wrote:a sta cemo mi na magarcima po kaldrmi dovlacit turiste,
Ma jok ba, nasi ce turiste prevoziti u Golf 2 dizelu, taman mu je godiste "tu negdje" ko i piramide :D

Locked