Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#876 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Porodice Foht »

milejovic1971 wrote: 18/12/2021 21:25
Bayone wrote: 18/12/2021 21:22 Hipotetički gledano, kada bi se Kusturica vratio u Sarajevo, prestao koristiti opijate, ošišao i obrijao te počeo redovno kupati, vjerovatno bi ponovno uspio snimiti dobar film.

Kao što se Andrić vraćao u Sarajevo, gdje je svaki dan išao na vrh Vratnika, u neku kafanu odakle se pruža pogled na grad i umjesto alkohola ispijao bozu i smreku i tražio inspiraciju.

Bazdulja niko ne poredi sa navedenim ličnostima, nije ništa ni napravio. On je samo instrument dnevne politike.
eno Kuste svaki dan razmislja o povratku u Sarajevo :lol: :lol: :lol:
Ima li link za to?
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#877 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by milejovic1971 »

kazi da se salis ??? izmedju BG, Pariza bas ce birati Sarajevo :D :D :D
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#878 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Chmoljo wrote: 19/12/2021 00:58
Škobo Habu wrote: 19/12/2021 00:36 Jebo Kustu, ne znam koji će vam qrac on?

Imamo dovoljno režisera i to vanserijskih kojima treba dati šansu i dobre uvjete. Rezultat neće izostati. Tanović, Žalica, Žbanićka, Vuletić...

Imamo i vrhunske glumce, ali ti ljudi nikako da dođu do izražaja kako treba.

Ako pratite srbijanske medije, posebice Vučićeve medijske kerbere, lako možete zamjetiti kako se tamo vodi konstantan rat protiv "Quo vadis, Aida".
'Em je propaganda gebelsovske vrste potpomognuta NATO parama, 'em je laž i historijski falsifikat, 'em je dio srecijalnog rata koji se vodi protiv pravdoljubivih Srba i Srbije...Na prste jedne ruke se mogu nabrojati mediji koji nemaju nešto protiv Žbanićkinog filma.

Siguran sam da i Kusturica o "Quo vadis, Aida" misli isto što misli i o Tanovićevoj "Ničijoj zemlji" - propagandni pamflet i produkt zapadnog neokolonijalizma. Suština je u tome da su Kusturica, i slični njemu, bili ubjeđeni da, nakon njih u Sarajevu, slobodno se mogu zakovati vrata na filmskim akademijama i umijetničkim galerijama, jer ovdašnji talibani osim izrade lehvi i kazandžijskog zanata neće biti nizašto drugo sposobni.
pa kako, zar nismo iznjedrili Muharema Bazdulja :D
Eh, Chmoljo, to je most sadness part.

Muharem jeste iznjedrilo Sarajevo, za uzvrat sad tvrdi kako su braća Latići i Žbanićka isto. Borgovska sredina, jer, eto, Beograd i Zagreb imaju "više čaršija", a Sarajevo samo tu jednu u kojoj ne postoji više nikakva opozicija rigidnom izetbegovićevizmu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#879 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Chmoljo »

Škobo Habu wrote: 19/12/2021 10:19
Chmoljo wrote: 19/12/2021 00:58

pa kako, zar nismo iznjedrili Muharema Bazdulja :D
Eh, Chmoljo, to je most sadness part.

Muharem jeste iznjedrilo Sarajevo, za uzvrat sad tvrdi kako su braća Latići i Žbanićka isto. Borgovska sredina, jer, eto, Beograd i Zagreb imaju "više čaršija", a Sarajevo samo tu jednu u kojoj ne postoji više nikakva opozicija rigidnom izetbegovićevizmu.
U tom pogledu, istinski mislim da je velika snaga Bosnjaka u tom politickom "nejedinstvu" i sarolikosti misljenja. Politickim protivnicima se ne podmecu bombe pod auta, ne truju se polonijem, nisu svi mediji udruzeni u orkestrirano napadanje... Bar ne jos.

Hajde da kazemo da postoji solidan demokratski potencijal gdje bi se stvari mogle pomjerati blago naprijed. A sve kroz izbore. Najveca partija (SDA) je izgubila kontrolu nad zlatnom kokom i to je za Balkan relativno glat proslo. Da ne govorim o kolicini samokriticnosti u pogledu mnogih stvari, od rata, uloge nasih vlasti, nasih zlocina, postratne pljacke, monetarizaciji Srebrenice i mnogo cemu.

Zato mi je sizofrena situacija u kojoj se desavaju onakvi protesti, a gdje bi da su sutra izbori SNS opet pomeo. I iz takvog miljea, nama Bazdulj docira.
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#880 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Chmoljo wrote: 19/12/2021 11:27

U tom pogledu, istinski mislim da je velika snaga Bosnjaka u tom politickom "nejedinstvu" i sarolikosti misljenja. Politickim protivnicima se ne podmecu bombe pod auta, ne truju se polonijem, nisu svi mediji udruzeni u orkestrirano napadanje... Bar ne jos.

Hajde da kazemo da postoji solidan demokratski potencijal gdje bi se stvari mogle pomjerati blago naprijed. A sve kroz izbore. Najveca partija (SDA) je izgubila kontrolu nad zlatnom kokom i to je za Balkan relativno glat proslo. Da ne govorim o kolicini samokriticnosti u pogledu mnogih stvari, od rata, uloge nasih vlasti, nasih zlocina, postratne pljacke, monetarizaciji Srebrenice i mnogo cemu.

Zato mi je sizofrena situacija u kojoj se desavaju onakvi protesti, a gdje bi da su sutra izbori SNS opet pomeo. I iz takvog miljea, nama Bazdulj docira.
Ja sam već okarkterisao Bazdulja kao prototip intelektualca iz Sarajeva koji je po mjeri Beograda.

Bazdulj je, zapravo, klasičan dokaz kako ovdašnje moderno "jugoslovenstvo" nije ništa manje opasno od ostalih nacionalizama.
Prvo moraš vjerovati slijepo u sve te post-jugoslovenske mitove od Pašića, kralja Aleksandra, Mlade Bosne pa do - ne znam, ZAVNOBiH-a, Kecmanovića i mnogih drugi, jer je to preduslov da bi bio prihvaćen. Recimo, posumnjati u ispravnost Gavrilovog pucnja u prestolonasljednika Ferdinanda je jedna od najvećih jeresi. Ovi "novi Jugosloveni" su od Principa napravili sveca čijoj se ikoni duboko klanjaju.

Ono što je najveći paradoks u svom tom Bazduljevom "jugoslovenstvu" jeste da on morališe Sarajevu, Zagrebu, odnosno njihovoj intelektualnoj i političkoj eliti, upravo sa pozicija rigidnog desnog spektra u Srbiji. Od Vučićevih medija do, ne znam, Novog Standarda i sličnih šovenskih medijski jazbina gdje je rado viđen gost. On kritikuje jedno Sarajevo u društvu ocvalih monarhista, ljubitelja Draže Mihajlovića ili kakvih opskurnih zagovornika bjelosvjetske zavjere protiv srpskog naroda.
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#881 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 19/12/2021 12:57
Chmoljo wrote: 19/12/2021 11:27

U tom pogledu, istinski mislim da je velika snaga Bosnjaka u tom politickom "nejedinstvu" i sarolikosti misljenja. Politickim protivnicima se ne podmecu bombe pod auta, ne truju se polonijem, nisu svi mediji udruzeni u orkestrirano napadanje... Bar ne jos.

Hajde da kazemo da postoji solidan demokratski potencijal gdje bi se stvari mogle pomjerati blago naprijed. A sve kroz izbore. Najveca partija (SDA) je izgubila kontrolu nad zlatnom kokom i to je za Balkan relativno glat proslo. Da ne govorim o kolicini samokriticnosti u pogledu mnogih stvari, od rata, uloge nasih vlasti, nasih zlocina, postratne pljacke, monetarizaciji Srebrenice i mnogo cemu.

Zato mi je sizofrena situacija u kojoj se desavaju onakvi protesti, a gdje bi da su sutra izbori SNS opet pomeo. I iz takvog miljea, nama Bazdulj docira.
Ja sam već okarkterisao Bazdulja kao prototip intelektualca iz Sarajeva koji je po mjeri Beograda.

Bazdulj je, zapravo, klasičan dokaz kako ovdašnje moderno "jugoslovenstvo" nije ništa manje opasno od ostalih nacionalizama.
Prvo moraš vjerovati slijepo u sve te post-jugoslovenske mitove od Pašića, kralja Aleksandra, Mlade Bosne pa do - ne znam, ZAVNOBiH-a, Kecmanovića i mnogih drugi, jer je to preduslov da bi bio prihvaćen. Recimo, posumnjati u ispravnost Gavrilovog pucnja u prestolonasljednika Ferdinanda je jedna od najvećih jeresi. Ovi "novi Jugosloveni" su od Principa napravili sveca čijoj se ikoni duboko klanjaju.

Ono što je najveći paradoks u svom tom Bazduljevom "jugoslovenstvu" jeste da on morališe Sarajevu, Zagrebu, odnosno njihovoj intelektualnoj i političkoj eliti, upravo sa pozicija rigidnog desnog spektra u Srbiji. Od Vučićevih medija do, ne znam, Novog Standarda i sličnih šovenskih medijski jazbina gdje je rado viđen gost. On kritikuje jedno Sarajevo u društvu ocvalih monarhista, ljubitelja Draže Mihajlovića ili kakvih opskurnih zagovornika bjelosvjetske zavjere protiv srpskog naroda.
Da ga se odreknemo onda?
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#882 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 19/12/2021 12:59

Da ga se odreknemo onda?
Ne. Ko kaže da se trebamo odreći?

Ali treba li da vjerujemo kako je ZAVNOBiH porodična ostavština Kecmanovića?
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#883 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 19/12/2021 13:48
Hakiz wrote: 19/12/2021 12:59

Da ga se odreknemo onda?
Ne. Ko kaže da se trebamo odreći?

Ali treba li da vjerujemo kako je ZAVNOBiH porodična ostavština Kecmanovića?
Kako to neko može?
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#884 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Tanqueray »

Bayone wrote: 18/12/2021 21:46
milejovic1971 wrote: 18/12/2021 21:25 eno Kuste svaki dan razmislja o povratku u Sarajevo :lol: :lol: :lol:
Kažu da kad se dobro napije, plače za Sarajevom. Sjećam se kad je glumica Ljiljana Blagojević, koja je bliska sa njim, u jednom intervjuu kazala da mnogo pati zbog Sarajeva.
Normalno da pati, svako ko je zivio u Sarajevu i morao da ode, pati zbog toga, pa nece valjda biti sretan.

Škobo Habu wrote: 19/12/2021 12:57 Ja sam već okarkterisao Bazdulja kao prototip intelektualca iz Sarajeva koji je po mjeri Beograda.

Bazdulj je, zapravo, klasičan dokaz kako ovdašnje moderno "jugoslovenstvo" nije ništa manje opasno od ostalih nacionalizama.
Prvo moraš vjerovati slijepo u sve te post-jugoslovenske mitove od Pašića, kralja Aleksandra, Mlade Bosne pa do - ne znam, ZAVNOBiH-a, Kecmanovića i mnogih drugi, jer je to preduslov da bi bio prihvaćen. Recimo, posumnjati u ispravnost Gavrilovog pucnja u prestolonasljednika Ferdinanda je jedna od najvećih jeresi. Ovi "novi Jugosloveni" su od Principa napravili sveca čijoj se ikoni duboko klanjaju.

Ono što je najveći paradoks u svom tom Bazduljevom "jugoslovenstvu" jeste da on morališe Sarajevu, Zagrebu, odnosno njihovoj intelektualnoj i političkoj eliti, upravo sa pozicija rigidnog desnog spektra u Srbiji. Od Vučićevih medija do, ne znam, Novog Standarda i sličnih šovenskih medijski jazbina gdje je rado viđen gost. On kritikuje jedno Sarajevo u društvu ocvalih monarhista, ljubitelja Draže Mihajlovića ili kakvih opskurnih zagovornika bjelosvjetske zavjere protiv srpskog naroda.
Zasto ti mislis da je kritika losih stvari bilo gdje moralisanje, ili mislis da je Sarajevo bezgresno, gdje nema nikakvih problema.
Muharem Bazdulj je covjek kao i svaki drugi i ima pravo da kaze sta misli, a to sto se to ne svidja nekome, sto je isto tako normalno, ne znaci da se proglasava izdajnikom, jer se na taj nacin zeli ucutkati svako ko se ne slaze sa politickim Sarajevom.
U sustini se onda sve moze da svede na onu staru, Zbogom Bosno, odo u Sarajvo :oops:

Svi Balkanci su jako netolerantni i politicki zaostali, tako da smatraju demokratiju kao sredstvo za ratovanje, a politiku, kako nekoga zajebati.

Ni govora o bavljenju politikom za opste dobro, nego iskljucivo kao sredstvo da se napravi steta politickim protivnicima.
Pogotovu u BiH, gdje se sve svodi iskljucivo na etnicko previranje i gdje jos uvijek nije stvorena politicka partija u koju bi se uclanjivali svi, bez obzira na naciju. Sve partije su vecinski jednonacionalne i u njima su prisutni rijetki pojedinci drugih nacija samo zbog karijere, polozaja, novca.
Npr SDP i SNSD, deklarativno obadvije partije su socijaldemokratkse, ali u sustini jednonacionalne, mada obadvije partije imaju istaknute pojedince iz drugih naroda, koji moraju da prate svoje vodje, koji medjusobno nemaju nikakvu saradnju, sto znaci da je njihova secijaldemokratija najobicnije sibicarenje.
Last edited by Tanqueray on 19/12/2021 16:04, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#885 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by PM72 »

Vi stvarno mislite da neko pati za ovom kasabom? I kad bi došao nakon dva dana bi se ispalio...
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#886 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Mr.Sojic »

PM72 wrote: 19/12/2021 16:00 Vi stvarno mislite da neko pati za ovom kasabom? I kad bi došao nakon dva dana bi se ispalio...
Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
Last edited by Mr.Sojic on 19/12/2021 16:10, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#888 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by House »

Mr.Sojic wrote: 19/12/2021 16:09
PM72 wrote: 19/12/2021 16:00 Vi stvarno mislite da neko pati za ovom kasabom? I kad bi došao nakon dva dana bi se ispalio...
Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
žali što nije srpsko sarajevo
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#889 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by PM72 »

Mr.Sojic wrote: 19/12/2021 16:09
PM72 wrote: 19/12/2021 16:00 Vi stvarno mislite da neko pati za ovom kasabom? I kad bi došao nakon dva dana bi se ispalio...
Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
Pogrešno si me razumio...rođen sam u ovom gradu kao i moje tri predhodne generacije,branio sam ovaj grad ali se pretvorio u prljavu i divlju kasabu u kojoj ništa ne funkcioniše kako treba..
A to nam nije kriv ni Mile ni ovaj Nurin okot.
Last edited by PM72 on 19/12/2021 16:17, edited 1 time in total.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#890 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Mr.Sojic »

House wrote: 19/12/2021 16:10
Mr.Sojic wrote: 19/12/2021 16:09

Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
žali što nije srpsko sarajevo
Mala molba!

Kad pišes napiši ovako: - žali što nije srpsko sarajevo
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#891 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by House »

PM72 wrote: 19/12/2021 16:16
Mr.Sojic wrote: 19/12/2021 16:09

Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
Pogrešno si me razumio...rođen sam u ovom gradu kao i moje tri predhodne generacije,branio sam ovaj grad ali se pretvorio u prljavu i divlju kasabu u kojoj ništa ne funkcioniše kako treba..
A to nam nije kriv ni Mile ni ovaj Nurin okot.
tvrdi srpska straža sa kromolja
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#892 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hakiz »

House wrote: 19/12/2021 16:19
PM72 wrote: 19/12/2021 16:16

Pogrešno si me razumio...rođen sam u ovom gradu kao i moje tri predhodne generacije,branio sam ovaj grad ali se pretvorio u prljavu i divlju kasabu u kojoj ništa ne funkcioniše kako treba..
A to nam nije kriv ni Mile ni ovaj Nurin okot.
tvrdi srpska straža sa kromolja
Tvrde i oni koji su se za njega borili. Ali ne ovakvog.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#893 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Leverage »

Da li se i Sanja Vlaisavljević ubraja u persone koje se ne kupaju?
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#894 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Tanqueray wrote: 19/12/2021 15:55
Zasto ti mislis da je kritika losih stvari bilo gdje moralisanje, ili mislis da je Sarajevo bezgresno, gdje nema nikakvih problema.
Muharem Bazdulj je covjek kao i svaki drugi i ima pravo da kaze sta misli, a to sto se to ne svidja nekome, sto je isto tako normalno, ne znaci da se proglasava izdajnikom, jer se na taj nacin zeli ucutkati svako ko se ne slaze sa politickim Sarajevom.
U sustini se onda sve moze da svede na onu staru, Zbogom Bosno, odo u Sarajvo :oops:

Svi Balkanci su jako netolerantni i politicki zaostali, tako da smatraju demokratiju kao sredstvo za ratovanje, a politiku, kako nekoga zajebati.

Ni govora o bavljenju politikom za opste dobro, nego iskljucivo kao sredstvo da se napravi steta politickim protivnicima.
Pogotovu u BiH, gdje se sve svodi iskljucivo na etnicko previranje i gdje jos uvijek nije stvorena politicka partija u koju bi se uclanjivali svi, bez obzira na naciju. Sve partije su vecinski jednonacionalne i u njima su prisutni rijetki pojedinci drugih nacija samo zbog karijere, polozaja, novca.
Npr SDP i SNSD, deklarativno obadvije partije su socijaldemokratkse, ali u sustini jednonacionalne, mada obadvije partije imaju istaknute pojedince iz drugih naroda, koji moraju da prate svoje vodje, koji medjusobno nemaju nikakvu saradnju, sto znaci da je njihova secijaldemokratija najobicnije sibicarenje.
Da skratim, po tebi je "kritika loših stvari" to što o tim stvarima pričaš u društvu onih koji takve stvari u srbijanskom društvu prešućuju ili veličaju tako što "drugosrbijance" nazivaju stranim plaćenicima.

Zanimljivo je da su Bazdulja u Beogradu u javnu orbitu lansirali i nagradili upravo ovi koje Antonić ili Rodić nazivaju auto-šovinistima?

Druga stvar, zanimljiv je odnos Muharemove škvadre prema "Rio Tinto" protestima, prvenstveno Kusturice.
Taj isti anti-globalista je spašavao Mokru Goru od neokolonijelnog kapitala i globalnih kompanija, dok u slučaju Jadra ima posve oprečne stavove...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#895 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by exliberal-ex »

House wrote: 19/12/2021 16:10
Mr.Sojic wrote: 19/12/2021 16:09

Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
žali što nije srpsko sarajevo
To govoris covjeku koji je proveo rat skakuci po polozajima u i oko Sarajeva?!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18222
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#896 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by GandalfSivi »

Jos mi nije jasno zasto ovaj decko zasluzuje temu. Ono, idiot jeste, ali mnogih idiota ima, a mimo toga ni po cemu nije relevantan. Niti je pisac niti je kakav kurac. Da mu nije mame i idiotizama niko nikada ne bi ni cuo za njega. Los pisac i jos gori novinar, wannabe intelektualac koji ne zna ni osnove zapakivanja govana u celofan…
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15608
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#897 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by problemnatravunu »

GandalfSivi wrote: 20/12/2021 02:26 Jos mi nije jasno zasto ovaj decko zasluzuje temu. Ono, idiot jeste, ali mnogih idiota ima, a mimo toga ni po cemu nije relevantan. Niti je pisac niti je kakav kurac. Da mu nije mame i idiotizama niko nikada ne bi ni cuo za njega. Los pisac i jos gori novinar, wannabe intelektualac koji ne zna ni osnove zapakivanja govana u celofan…
:thumbup: :thumbup: +1
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#898 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Milenkov buraz »

PM72 wrote: 19/12/2021 16:16
Mr.Sojic wrote: 19/12/2021 16:09

Kolega SORRY ali ispali se i budi "ispaljen" par dana, mjeseci... pa onda napiši istu rečenicu :oops:
Pogrešno si me razumio...rođen sam u ovom gradu kao i moje tri predhodne generacije,branio sam ovaj grad ali se pretvorio u prljavu i divlju kasabu u kojoj ništa ne funkcioniše kako treba..
A to nam nije kriv ni Mile ni ovaj Nurin okot.
Defetizam, konkretno šta ne funkcioniše? Evo da krenemo od zdravstva, mama u martu 2021. ode na operaciju srčanog zaliska, u vrijeme kada je harala najveća pandemija. Sve savršeno odrađeno, nije se zarazila, dobila svu potrebnu njegu i terapiju, danas normalno živi. Prijepar dana nazovem ambulantu za PCR test, za minut naručen online, otišao, testirao se na Drive-In punktu, dobio rezultate unutar 24h na telefon. Odem u poresku da predam za "razrez" poreza završim za 15 minuta...šta konkretno to "niša ne funkcioniše", daj da razotkrijemo taj mit i defetizam. Ne kažem da je savršeno i da nema stvari koje mogu i moraju bolje ali ta priča je servirana znamo od koga, kao u Sarajevu ništa ne funkcioniše ali realno dosta toga dobro i solidno funkciše bolje nego u ostalim dijelovima BiH.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#899 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by PM72 »

Milenkov buraz wrote: 20/12/2021 07:55
PM72 wrote: 19/12/2021 16:16

Pogrešno si me razumio...rođen sam u ovom gradu kao i moje tri predhodne generacije,branio sam ovaj grad ali se pretvorio u prljavu i divlju kasabu u kojoj ništa ne funkcioniše kako treba..
A to nam nije kriv ni Mile ni ovaj Nurin okot.
Defetizam, konkretno šta ne funkcioniše? Evo da krenemo od zdravstva, mama u martu 2021. ode na operaciju srčanog zaliska, u vrijeme kada je harala najveća pandemija. Sve savršeno odrađeno, nije se zarazila, dobila svu potrebnu njegu i terapiju, danas normalno živi. Prijepar dana nazovem ambulantu za PCR test, za minut naručen online, otišao, testirao se na Drive-In punktu, dobio rezultate unutar 24h na telefon. Odem u poresku da predam za "razrez" poreza završim za 15 minuta...šta konkretno to "niša ne funkcioniše", daj da razotkrijemo taj mit i defetizam. Ne kažem da je savršeno i da nema stvari koje mogu i moraju bolje ali ta priča je servirana znamo od koga, kao u Sarajevu ništa ne funkcioniše ali realno dosta toga dobro i solidno funkciše bolje nego u ostalim dijelovima BiH.
Nadam se da se zajebavaš...više su ove vlasti blokirale linija gradskog prevoza nego četnici...nema autobusa,tramvaja ma nema ni pruge,tramvajsku stanicu prave dvije godine...smeće na svakom koraku,direktori i ministri polupismeni bilmezi sa biroa ili fakultetima iz Goražda,moraš kupit zavoje i tablete kad ideš u bolnicu i ti mi pišeš kako je sve ok?
Drago mi je što ti je majka preživjela horor od UKC a vjerovatno si imao debelu veze kad si sve završio na vrijeme.Ako kažeš da nisi - neću ti vjerovati kad bi sjeo golom guzicom na vrelu peć...
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#900 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Dr. Kuca »

Vratite ih sve, pa da zapjevamo.
Post Reply