Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#126 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by _Reds_ »

Grean wrote: 08/05/2021 21:56
Najinteresantnije na ovoj zakljucanoj temi je kako su moderatori, moralne vertikale, udruzenim snagama sto direktno i otvoreno sto uvijeno branile Muharema Bazdulja :D

Nikad ne vidjeh toliki broj moderatora ukljucenih na jednoj temi. Naravno njihovo pravo ali sam se malo zijanio zasto je toliko bitan.
FGR ekipa... Tu temu treba zakucati na vrh foruma da je citaju svi, a neki da se stide za sva vremena.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#127 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Grean wrote: 08/05/2021 21:56
Najinteresantnije na ovoj zakljucanoj temi je kako su moderatori, moralne vertikale, udruzenim snagama sto direktno i otvoreno sto uvijeno branile Muharema Bazdulja :D

Nikad ne vidjeh toliki broj moderatora ukljucenih na jednoj temi. Naravno njihovo pravo ali sam se malo zijanio zasto je toliko bitan.
Zato što je, u jedno vrijeme, potpora Bazdulju značila "open-minded" stav. :lol:

Sad kad gledaš Muharema u nako ofucanom kafanskom izdanju gledaš i njegove sarajevske pravobranice. Ništa bolji maniri, ništa veći IQ.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#128 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by nosara »

Nebitan Muharem, ali pjena do koljena.

Umjesto Muharem metni bilo kojeg intelektualca koji je ikada izbjegao iz ovog kotla. A bjeze otkad ja znam za sebe, iz svih vjera i nacija. Intelektualni pasjaluk, sta li?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#129 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

nosara wrote: 09/05/2021 08:15 Nebitan Muharem, ali pjena do koljena.

Umjesto Muharem metni bilo kojeg intelektualca koji je ikada izbjegao iz ovog kotla. A bjeze otkad ja znam za sebe, iz svih vjera i nacija. Intelektualni pasjaluk, sta li?
Mani me tog yugo-balinluka. :roll:

Muharem nije izbjegao iz Sarajeva, taj zaključak je produk tvog ličnog pasjaluka. Muharem je preselio iz Sarajeva u Beograd.

Na koncu, to su njegove riječi. U Sarajevu nije bio ničiji miljenik, niti se posebno isticao. Lažem, jeste jednom Pećanin sa svojim pajdama ušao u polemiku sa Avdićem i njegovim pajdama oko Bazduljeve književne reputacije, a književnika od njega je napravila tadašnja sarajevska kulturna elita.

U Sarajevu, valjda, nije mogao da bude "mladobosanac", dok u Srbiji takve jedva čekaju iz svih dijelova ex-Yu. Dođu im kao idelana reklama za poznatu beogradsku otvorenost i toleranciju.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#130 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by konektovan »

Grean wrote: 08/05/2021 21:56
Najinteresantnije na ovoj zakljucanoj temi je kako su moderatori, moralne vertikale, udruzenim snagama sto direktno i otvoreno sto uvijeno branile Muharema Bazdulja :D

Nikad ne vidjeh toliki broj moderatora ukljucenih na jednoj temi. Naravno njihovo pravo ali sam se malo zijanio zasto je toliko bitan.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#131 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by _BataZiv_0809 »

I tako umjesto o Bazdulju ode tema na neistomisljenike s foruma :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#132 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by muha_sa »

Jebo nekakvog Bazdulja, Kuste i ostale bazduljane--u parlamentu, vjecu ministara, predsjedništvu i ostalim državnim institucijama nam sjede negatori genocida i obožavaoci ratnih zlocinaca i redovno primaju platu od države koju negiraju a "mi" se zabavili oko nekakvog bazdulja i bazduljana :-)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#133 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Grean »

_BataZiv_0809 wrote: 09/05/2021 09:05 I tako umjesto o Bazdulju ode tema na neistomisljenike s foruma :D
De nemoj zajabavati, pogledaj na koji se nacin artikulasilo to drugacije misljenje prema pokretacu teme a i nekim drugim koji dijele njegovo misljenje, sa niskim udarcima prepoznatljivo na svim slicnim temama, krene od tog da je napisao bosnjacko velikim slovom i onda idu etikete o nepismenim braniocima Bosnjaka, povezivanje sa dzematom, Fatmirom A., i slicne floskule koje dolaze ko' iz kakve pripremljene liste za diskvalifikaciju neistomisljenika, obicno sa obilnom dozom sarkazma koji bi ko' trebao da zacini i do kraja potopi nekog ko se usudio upitati o karakteru i mentalnom sklopu nekog ko iz Sarajeva preseli u Beograd i tamo sluzi za sta vec sluzi.

Ovaj dernek u Visegradu sedam godina nakon otvaranja teme pokaza da je to pitanje bilo opravdano.

Postoje neke stvari koje te odrede kao covjeka i koje moras sa sobom nositi kao breme pogotovo ako si javna licnost.

Sa jedne strane imas npr. Ivicu Osima koji u maju 92' daje ostavku jer ne moze voditi Partizan dok se iz tog grada diriguje opsada i zlocini prema njegovom rodnom gradu ili Elvira Bolica koji iz C.Z. odlazi u Tursku preuzimajuci rizik da se mozda bar privremeno ne moze baviti fudbalom jer na svoju ruku krsi ugovor i sa druge strane Senjanin Maglajliju koji 93' igra u Partizanu tu cuvenu majstoricu sa C.Z. dok ti rodno Gorazde kasape iz tog Beograda. Tu nema popravke, napravis nesto, dones odluke koje ti na neki nacin definisu karakter.
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#134 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by internazionale »

Grean wrote: 09/05/2021 14:06
_BataZiv_0809 wrote: 09/05/2021 09:05 I tako umjesto o Bazdulju ode tema na neistomisljenike s foruma :D
De nemoj zajabavati, pogledaj na koji se nacin artikulasilo to drugacije misljenje prema pokretacu teme a i nekim drugim koji dijele njegovo misljenje, sa niskim udarcima prepoznatljivo na svim slicnim temama, krene od tog da je napisao bosnjacko velikim slovom i onda idu etikete o nepismenim braniocima Bosnjaka, povezivanje sa dzematom, Fatmirom A., i slicne floskule koje dolaze ko' iz kakve pripremljene liste za diskvalifikaciju neistomisljenika, obicno sa obilnom dozom sarkazma koji bi ko' trebao da zacini i do kraja potopi nekog ko se usudio upitati o karakteru i mentalnom sklopu nekog ko iz Sarajeva preseli u Beograd i tamo sluzi za sta vec sluzi.

Ovaj dernek u Visegradu sedam godina nakon otvaranja teme pokaza da je to pitanje bilo opravdano.

Postoje neke stvari koje te odrede kao covjeka i koje moras sa sobom nositi kao breme pogotovo ako si javna licnost.

Sa jedne strane imas npr. Ivicu Osima koji u maju 92' daje ostavku jer ne moze voditi Partizan dok se iz tog grada diriguje opsada i zlocini prema njegovom rodnom gradu ili Elvira Bolica koji iz C.Z. odlazi u Tursku preuzimajuci rizik da se mozda bar privremeno ne moze baviti fudbalom jer na svoju ruku krsi ugovor i sa druge strane Senjanin Maglajliju koji 93' igra u Partizanu tu cuvenu majstoricu sa C.Z. dok ti rodno Gorazde kasape iz tog Beograda. Tu nema popravke, napravis nesto, dones odluke koje ti na neki nacin definisu karakter.
Na sarajevskom forumu imamo "neistomišljenike" oko genocida
Poučno vrlo
User avatar
black
Posts: 17117
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#135 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by black »

Udruženje novinara Srbije dalo punu podršku Muharemu Bazdulju nakon sramnog čina
https://www.klix.ba/vijesti/bih/udruzen ... /210509068
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#136 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

_BataZiv_0809 wrote: 09/05/2021 09:05 I tako umjesto o Bazdulju ode tema na neistomisljenike s foruma :D
Klasična zamjena teza.

Niko im ne brani da i sada napišu koju pametnu na temu Bazdulja, zar ne?
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2799
Joined: 14/01/2019 04:56

#137 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Porodice Foht »

_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2021 21:44 Pa Badzuljevo odusevljenje Handkeom je odavno poznato. Dovoljno je bilo pogledati Magazin Oko na RTS kad je ovaj dobio Nobela, Bazdulj se topio od dragosti.

Da se mi razumijemo Handke nije samo negator genocida, nego i jedan vraski dobar pisac.

Ali, u Banjaluci je primljen ko kralj, odlikovan i dobio statuu ne zato sto je dobar pisac, nego zato sto je negator genocida.
Da ti nije ove posljednje recenice opsovao bih dobro danas. Bezbeli da vecina, nadam se, zna da je covjek sa svjetskom reputacijom sto je pokazao i u literaturi, ali da nije poricanja genocida ne bi ga se niko sjetio na Balkanu.
Ja se samo pitam je li njemu Nura salje pare da gore prezivi jer ne znam ko ga moze za bilo sta zaposliti u srpskoj prijestolnici. :?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#138 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Mubareć. Konačno je Muharem potvrdio status "režimskog novinara" u Srbiji.
Potvrđeno / Muharem Bazdulj predložen za Upravni odbor Radio-televizije Srbije

09. 05. 2021. u 23:10:00Radiosarajevo.ba

Udruženje novinara Srbije (UNS) je za članove Upravnog odbora Radio-televizije Srbije (RTS) i Radio-televizije Vojvodine (RTV) predložilo novinare Muharema Bazdulja i Valentina Mika.

Reakcije / Udruženje novinara Srbije brani Bazdulja: Ovo je hajka na Muharema
Kako je navedeno, Muharem Bazdulj, novinar, književnik i književni prevodilac, koga je UNS predložio za člana UO RTS-a, "jedan je od rijetki koji savršeno dobro poznaje našu kulturnu scenu".

Valentina Mika UNS je predložilo za člana UO RTV-a uz obrazloženje da je on "izuzetan poznavalac medijske scene manjinskih zajednica", da je novinar od svoje 19. godine, a zatim i urednik u višejezičnim i manjinskim medijima, istraživač i hroničar prilika u tim glasilima, saopćio je UNS, prenijele su agencije.

Mreže gore / Brojni komentari na proslavu negatora genocida u društvu Kusturice i Bazdulja
Zanimljivo je da je ovo saopćenje upućeno iz Udruženja novinara Srbije (UNS) istog dana kada je ova organizacija saopćila da je preneražena "kampanjom punom uvreda i mržnje" koja je na društvenim mrežama u Bosni i Hercegovini pokrenuta "protiv istaknutog novinara, književnika" i člana rukovodstva UNS-a Muharema Bazdulja.

UNS navodi da je "kampanja uvreda i mržnje" pokrenuta poslije objavljivanja snimka na kom u Andrićgradu Bezdulj pjeva u društvu kontroverznog nobelovca Petera Handkea i režisera Emira Kusturice.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#139 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by _Reds_ »

Nura ni mukajet.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#140 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by carobnjak_N »

_BataZiv_0809 wrote: 09/05/2021 09:05 I tako umjesto o Bazdulju ode tema na neistomisljenike s foruma :D
Ja ba, koliko su bolesno optereceni ovi Sda idioti sa fgr-om. Izgleda da oni u svom radikalnom pogledu na svijet mogu samo funkcionisati na principu "ako ne mislis kao mi, ti si cetnik i izdajnik, skriveni placenik itd".
Pa ljudi moji glupi, patriota se moze biti i ako si liberal i ako se ne trzas na svaku pojavu u drustvu koja nije "patriocka" ne znaci da ces odmah preci u cetnike.
Ta opsesija fgr-om na svakoj temi mi je ko dijagnoza, poremecaj..
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#141 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2021 21:44 Pa Badzuljevo odusevljenje Handkeom je odavno poznato. Dovoljno je bilo pogledati Magazin Oko na RTS kad je ovaj dobio Nobela, Bazdulj se topio od dragosti.

Da se mi razumijemo Handke nije samo negator genocida, nego i jedan vraski dobar pisac.

Ali, u Banjaluci je primljen ko kralj, odlikovan i dobio statuu ne zato sto je dobar pisac, nego zato sto je negator genocida.
Sta je, da je pisao protiv Srba, bio bi vam dobar?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#142 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

...
Last edited by LBVIEW on 10/05/2021 09:33, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#143 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

problemnatravunu wrote: 08/05/2021 23:36
_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2021 21:44 Pa Badzuljevo odusevljenje Handkeom je odavno poznato. Dovoljno je bilo pogledati Magazin Oko na RTS kad je ovaj dobio Nobela, Bazdulj se topio od dragosti.

Da se mi razumijemo Handke nije samo negator genocida, nego i jedan vraski dobar pisac.

Ali, u Banjaluci je primljen ko kralj, odlikovan i dobio statuu ne zato sto je dobar pisac, nego zato sto je negator genocida.
Eee, da, to je tužno da tužnije biti ne može....kakvo pomračenje uma kod ovih srpskih "lidera" :-?
Apropo Handkea, imal đe link za neku njegovu dobru knjigu?Stvarno bi volio procitati, vidjeti kako piše, bez da razmisljam o njegovim bolesnim stavovima
Nije to pomracenje, vec prirodno stanje uma srpske politicke i intelektualne elite.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#144 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

breuer wrote: 08/05/2021 23:57 Dobitnik Nobela za književnost pjeva Halida u tipičnom balkanskom ambijentu...sarajevski krug dvojke na aparatima :D

a ja, tu je i Muharem Bazdulj...
U gradu gdje su pocinjeni najstravicniji zlocini nad Bosnjacima. :oops:
Mandalorianx
Posts: 141
Joined: 07/05/2021 08:08

#145 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Mandalorianx »

Imaš knjige u pdf za skinut samo guglaj
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#146 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

_Reds_ wrote: 09/05/2021 07:48
Grean wrote: 08/05/2021 21:56
Najinteresantnije na ovoj zakljucanoj temi je kako su moderatori, moralne vertikale, udruzenim snagama sto direktno i otvoreno sto uvijeno branile Muharema Bazdulja :D

Nikad ne vidjeh toliki broj moderatora ukljucenih na jednoj temi. Naravno njihovo pravo ali sam se malo zijanio zasto je toliko bitan.
FGR ekipa... Tu temu treba zakucati na vrh foruma da je citaju svi, a neki da se stide za sva vremena.
:thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#147 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

Škobo Habu wrote: 09/05/2021 07:53
Grean wrote: 08/05/2021 21:56
Najinteresantnije na ovoj zakljucanoj temi je kako su moderatori, moralne vertikale, udruzenim snagama sto direktno i otvoreno sto uvijeno branile Muharema Bazdulja :D

Nikad ne vidjeh toliki broj moderatora ukljucenih na jednoj temi. Naravno njihovo pravo ali sam se malo zijanio zasto je toliko bitan.
Zato što je, u jedno vrijeme, potpora Bazdulju značila "open-minded" stav. :lol:

Sad kad gledaš Muharema u nako ofucanom kafanskom izdanju gledaš i njegove sarajevske pravobranice. Ništa bolji maniri, ništa veći IQ.
:thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#148 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

nosara wrote: 09/05/2021 08:15 Nebitan Muharem, ali pjena do koljena.

Umjesto Muharem metni bilo kojeg intelektualca koji je ikada izbjegao iz ovog kotla. A bjeze otkad ja znam za sebe, iz svih vjera i nacija. Intelektualni pasjaluk, sta li?
Citas li ti ikad postove prije objave?
Covjece dragi, kakva pjena, kakav "bijeg intelektualca iz Sarajeva", ovo je "bal vampira" koji na mjestu najstravicnijih zlocina u zadnjem ratu
slave negatora istog.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#149 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Sociolog »

Srpska vagina je cudo.

Zasto vecina skolovanih ljudi se zenila za Srpkinje?
Nemojte mi samo reci da Udba nije umijesala prste.

Vag.je cudo
Plunkett
Posts: 1883
Joined: 01/06/2020 15:15

#150 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Plunkett »

Novi sajt za Online upoznavanje
www.udba.rs

:lol:
Post Reply