Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1001 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

SmokingMan wrote: 22/07/2022 09:21 O da, kao ratno čeljade Sarajeva ja se svakako zahvaljujem smjelom pitanju Puhala po pitanju istinskog broja ubijene djece Sarajeva.
Ja radim blizu tog spomen obilježja, i svaki put kada prođem tim pitem iskreno upitam sebe "Pa da li je broj ubijene djece zasita bio 1601?"
Sazreo sam da više sebe ne mogu uhvatit u vrtlogu propagande koja ljudima fabrikuje nerealne emocije.

Uz dužno poštovanje žrtvama i onih koji su propatili zbog gubitka svoje djece, jako je bitno da mi kao drutšvo težimo da budemo bolji od svojih negatora istine, kada je u pitanju živjeti u miru sa istinom, jer istina nije teret, već je teret čovjekova prekomjerno naglašena taština.
O, ne brini.
I tebi će biti spremni da ti spočitavaju, da te pljuju, da ti prijete i šta već ne.
Jebe se njih što si ti bio gladan 4 godine, što si se istrzao na granate i metke više nego što se istrza amortizer na prigradskom autobusu, što si imao puku sreću da te metak ne zakači jer si se slučajno pomjerio za par centimetara i što si čekao u redu za vodu, usput gledajući kako se u džipovima vozaju lordovi koji hrenovkama hrane cuke a ti se pokušavaš sjetiti ukusa tih istih hrenovki što bi ti mater nekad znala za doručak spremiti jer ko zna kad si iste zadnji put vidio.
Ništa ti se to ne pika.
Jer to vrijeđa njihove osjećaje.
Pardon, samopromociju.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1002 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:48

On je bio šupak još dok je pisao za Oslobođenje i za BH Dane. Rahmetli Irham Čečo je to najbolje znao.

Sa rahmetli Irhamom sam bio, štono kažu, dobar, pa mi je negdje u sjećanju ostalo da je on Muharema jednom htio da mariše.

Mislim da se sa Bazduljom najviše šprd'o Nebojiša Jovanović, te da on stoji iza one FB grupe "Using Muharem Bazdulj Quotes in Real Life".
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1003 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Škobo Habu wrote: 22/07/2022 09:50
Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:48

On je bio šupak još dok je pisao za Oslobođenje i za BH Dane. Rahmetli Irham Čečo je to najbolje znao.

Sa rahmetli Irhamom sam bio, štono kažu, dobar, pa mi je negdje u sjećanju ostalo da je on Muharema jednom htio da mariše.

Mislim da se sa Bazduljom najviše šprd'o Nebojiša Jovanović, te da on stoji iza one FB grupe "Using Muharem Bazdulj Quotes in Real Life".
Ne znam za tu grupu, je li još postoji?
Ma pravio je on neke probleme Irhamu, mene čudi da ga ovaj nije isprebijao.

Muharem je više zahvaljujući materi dobio zaposlenje u BH Dane i Oslobođenje nego svojom zaslugom. Zato i jeste u Bg.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1004 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Ommadawn wrote: 22/07/2022 10:12

Ne znam za tu grupu, je li još postoji?
Ma pravio je on neke probleme Irhamu, mene čudi da ga ovaj nije isprebijao.

Muharem je više zahvaljujući materi dobio zaposlenje u BH Dane i Oslobođenje nego svojom zaslugom. Zato i jeste u Bg.
Grupa još uvijek postoji, ali odavno nije aktivna.

Nekad davno jeste bila.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1005 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Nierika wrote: 22/07/2022 08:26
¤ jelena ¤ wrote: 21/07/2022 19:06

Dežulović je kao lakmus-papir. To što ne piše ni za Oslobođenje ni za Nezavisne dovoljno govori o slobodama u nas.
Što se tiče Cvijetića, on definitivno ne piše umjerenim jezikom. Ako si čitala "Šindlerov lift" znaš o čemu govorim, a isto važi i za poeziju, ali razumijem šta si htjela reći. Novinari jesu izloženiji sudu javnosti od pisaca, to stoji. Ali...i pisci su na udaru i to žestokom. Dobro se sjećam primjera iz Crne Gore . Jeste bilo davno, uslovno rečeno, ali je primjer znakovit pa ga zato navodim. Naime, 2006. godine, crnogorski pisac Jevrem Brković je pretučen, a njegov vozač ili neko ko je bio s njim je ubijen. Sjećam se njegovog odgovora na pitanje zašto se to desilo....elem, rkaže on, pretukle ga kriminalci, bukvalno sugrađani, jer su se prepoznale u njegovom tada posljednjem romanu. Ne znam da li je to bila samo Brkovićeva pretpostavka ili je zaista to bio razlog, ali taj slučaj pamtim i dan-danas. Dakle, i pisci su na udaru, ali ne tako često kao novinari.
Puhalo je oštar i direktan, a naoko simpatičan i naizgled šaljiv. Ne štedi nikoga kad napada, a ne libi se ni da odbrani one koje svi napadaju, u namjeri da razbije zabetonirane predrasude, kao u slučaju selefija. Za to mu skidam kapu. Ovo što je pokrenuo u vezi sa ubijenom djecom Sarajeva još uvijek se nisam usudila da detaljno analiziram i procijenim. To nije tema koju mogu pratiti bez uplitanja emocija i samo hladnom i strogom logikom se voditi u potrazi za istinom. Razumijem insistiranje na tome da je istina imperativ, ali nisam upratila šta ga je navelo da pokrene to pitanje, na čemu zasniva sumnju i koliko je ona opravdana. Ne znam.
Bazdulja odavno ne čitam, ne čitam ni Bursaća, ali to nije mjera njihovog uspjeha, naravno. Stoji ono što sam tamo napisala za Bazduljevo pisanje i tako je već nekih desetak godina, taman otkako se odselio u Beograd, mada mi ni prije toga nije bio vrijedan čitalačkog truda i utroška slobodnog vremena.

Eto, ukratko. :D
Za Schindlerov lift, u pravu si, sjećam se da svaki fragment/slika ima dosta detalja, baziranih na stvarnim događanjima. Sad sam to prvi put čula za Brkovića i pročitala par članaka, piše da su mu i ranije prijetili..strašno uglavnom. Mada mislim tj. nadam se da nije toliko učestalo na Balkanu. Meni su i Puhalo i Dežulović pomalo antipatični na prvu, ali možda nije loš znak. :D Imam osjećaj da još nisam stigla do sadržaja onoga o čemu govore jer sam fokusirana na "ton" (koji meni lično nije nebitan), ali nastaviću ih čitati. Za Puhala sam pročitala i da se dosta bavio tom temom prije 5-6 godina i da je i objavio tekst (nisam još pročitala) pa je možda ovo nedavno pominjanje bilo nastavak. Bursać mi se čini odmjeren i staložen, za Bazdulja me kopka taj radikalni potez više nego možda tekstovi. Ne znam dovoljno o kontekstu i ranijim dešavanjima pa da i njihove tekstove i pristup shvatim složenije ali eto inicijalni dojmovi. :D

Da se vratim u okvire teme... :D


Mislim da je privatni život tu odradio svoje, a ostalo stvar njegovog načina prilagođavanja.

Bazdulj je ptišao u Beograd 2012. godine, tamo se preselio, oženio i sve što uz to ide, a onda je svoje pisanje i djelovanje prilagodio dominantnom političkom narativu u sredini koju je odabrao za život. U Bosni nije imao takvu medijsku pažnju i zastupljenost u medijima pa je vjerovatno i to uticalo na njegov preobražaj.

Meni, kao što rekoh, nije bio zanimljiv ni prije odlaska u BG, tako da me nije ni mogao nešto mnogo razočarati svojim promjenama.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1006 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Ommadawn wrote: 22/07/2022 09:08
¤ jelena ¤ wrote: 21/07/2022 20:22

Da, sjećam se i tog slučaja, ali ovaj primjer je ekstreman i znakovit jer je pisac popio batine i završio u bolnici zbog sadržaja romana, književnoumjetničke forme, fikcije, a @Nierika je upravo govorila o tome.

Da je Nikolaidis napisao književni tekst...neku kratku priču u prenesenom značenju ili pjesmu, imao bi šanse da se odbrani na sudu. Znam iz pouzdanih izvora za lika koji je napisao satiričnu pjesmu gdje je opleo po jednom mediju (radio u Kotoru) i valjda njegovom gazdi....tako nekako...koji je svakako uticajniji od ovog lika i u gradu i šire. Gazda ga tužio, a ovaj se odbranio pjesničkim slobodama i stilskim figurama.

Kolumna tu vrstu zaštite ne pruža.To je direktan udarac. Zato i ne čudi što mnogi novinari dobijaju prijetnje i budu tuženi.

Ne treba zaboravito da su i Feralu, između ostalih finansijskih malverzacija, dohakali na taj način, a slično je bilo i sa E novinama Petra Lukovića.

Uglavnom, znali su ovi šta rade kad su izlemali pisca i uzeli pravdu u svoje ruke, jel.
E-novine su bile super ispočetka, čak je par mojih prijatelja pisalo za njih.
Ali kasnije su se srozale skroz. Luković je postao totalno dezorijentiran, meni su par komentara brisali jer sam postavio par kritičkih pitanja gdje sam tražio izvore navoda o kojima su tekstovi govorili. Tražio sam da mi objasne ali nisu imali jasan i precizan odgovor i ja sam onda prestao da čitam. Tu negdje istovremeno upoznam lika čije su fotografije koristili bez dozvole i bez da mu plate a on opet bio u konfliktu sa sobom da li da ih tuži ili ne, bilo mu žao jer je znao kakve su pritiske inače trpili.

Luković je znao napisati prilično dobre tekstove, jasne ali nerijetko je išao na lično vrijeđanje, gotovo na granici sa “vidi mu Hamo glave” - sjetim se samo njegovih rock-kritika. Glupo je bilo, bar po meni, da stanovnike Republike Srpske naziva iz Republike Šumske. Ta kategorizacija ne vodi ni čemu.


Meni je opet najdraži bio pokojni Miloš Vasić. Taj je znao pogoditi pravo u srž. Kad su ga pitali za bivšu Jugoslaviju, da li je život bio bolji ili tako nešto, on odgovorio “Bio sam mlad, lijep i žene su me voljele”.
I na kraju, dolaskom Vučića na vlast, zastraniše skroz.

Da, Vasić odličan. Od mlađe ekipe pamtim Tomislava Markovića, njega je vrijedilo čitati.

Svijet paralelan Bazduljevom, a u istoj državi žive/su živjeli.

Sve je do pojedinca i karaktera.
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#1007 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

¤ jelena ¤ wrote: 22/07/2022 15:44 Da se vratim u okvire teme... :D


Mislim da je privatni život tu odradio svoje, a ostalo stvar njegovog načina prilagođavanja.

Bazdulj je ptišao u Beograd 2012. godine, tamo se preselio, oženio i sve što uz to ide, a onda je svoje pisanje i djelovanje prilagodio dominantnom političkom narativu u sredini koju je odabrao za život. U Bosni nije imao takvu medijsku pažnju i zastupljenost u medijima pa je vjerovatno i to uticalo na njegov preobražaj.

Meni, kao što rekoh, nije bio zanimljiv ni prije odlaska u BG, tako da me nije ni mogao nešto mnogo razočarati svojim promjenama.
Onda su promjene znači bile postepene a ne odjednom. Našla sam eseje neke njegove online pa ću čekirati.
Karikaturist
Posts: 3642
Joined: 20/12/2020 10:03

#1008 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Karikaturist »

Kako se sad zove Bazdulj..
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1009 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Karikaturist wrote: 22/07/2022 18:38 Kako se sad zove Bazdulj..
Муарем.

Samo je još smrad ostao isti.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#1010 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by trocadero »

nles wrote: 22/07/2022 09:12

Nazalost, vjernici su vrlo cesto neobrazovani i tvrdoglavi ljudi, a ponekad i nisu bas najbistriji.
Uz to su iskljucivi prema drugim religijama i naucnim istinama.
Ako se naucne cinjenice ne poklapaju sa njihovim vjerovanjem, za njih vazi deviza "utoliko gore za cinjenice".
Uglavnom su vrlo brzi sa uvredama u pravcu inovjeraca ili ateista.
Dakle, i vjernici vrlo cesto vrijedjaju zdrav razum covjeka, njegovo obrazovanje, kriticko razmisljanje... i blago ih zaboli kita zbog toga.

Da ne bude zabune, ja sam vjernik. I to ne model M92.
To što je neko neobrazovan ne znači da je manji vjernik. Najpobožnije ljude sam sretao među običnim seljacima sa sela kojima nije ni potrebno neko teološko znanje da bi bili bliži Bogu za razliku od nekog urbanog građanina intelektualca. Po onoj staroj ...što više znanja manje osjećanja.
Nisam ni ja neki vjernik, sjetim se kad je najteže i kad zatreba, onda je ... "Bože pomozi", đe si sad ? :D
Naravno da i vjernici vrijeđaju inovjerce i ateiste, pripadnike druge vjere ...samo što su toliko maloumni pa ne skontaju da time najvišu štetu nanose sebi i svojoj vjeri. Bar po ovim "mojima" pola ih je takvo.Što bi sadašnji papa rekao ...bolje je biti i ateista nego licemjerni vjernik.

U predhodnom postu nisam se toga ni doticao niti mi je bila namjera ulaziti u to ko je koliko vijernik...baš me briga....već Borisovog načina izražavanja.
Otprilike ...čuda Sv. Vasilija su budalaštine, Ostrog je najebao, nakazna crkva, manastiri zapišani na svetosavskoj teritoriji....i još gomilu gluposti kako bi bilo bolje da su oni ostali ruševine nego što su obnavljeni.Kako je kao mali pod Ostrog dolazio i nije bilo gužve a sad jeste, i on gospodin kao i ostali mora čekati u redu i zbog toga se čak i šokirao. :? Kako ima parking i za autobuse...ejjj imaju parking? Ima i izrađen konak...ahaa i konak...pa što će im to nek spavaju i odmaraju na cesti...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1011 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

@trocadero onda ti nisi shvatio suštinu tih tekstova.
No dobro, svako to drugačije.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#1012 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by doktor78 »

Ommadawn wrote: 22/07/2022 10:12
Škobo Habu wrote: 22/07/2022 09:50

Sa rahmetli Irhamom sam bio, štono kažu, dobar, pa mi je negdje u sjećanju ostalo da je on Muharema jednom htio da mariše.

Mislim da se sa Bazduljom najviše šprd'o Nebojiša Jovanović, te da on stoji iza one FB grupe "Using Muharem Bazdulj Quotes in Real Life".
Ne znam za tu grupu, je li još postoji?
Ma pravio je on neke probleme Irhamu, mene čudi da ga ovaj nije isprebijao.

Muharem je više zahvaljujući materi dobio zaposlenje u BH Dane i Oslobođenje nego svojom zaslugom. Zato i jeste u Bg.
Najžešće mi je bilo kad je Pećanin skoro čitav jedan broj BH Dana posvetio odbrani Bazdulja od Senada Avdića, da bi kroz par godina i on bio na ratnoj nozi sa tim istim Bazduljem :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1013 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

¤ jelena ¤ wrote: 21/07/2022 20:22 Kolumna tu vrstu zaštite ne pruža.To je direktan udarac. Zato i ne čudi što mnogi novinari dobijaju prijetnje i budu tuženi.

Ne treba zaboravito da su i Feralu, između ostalih finansijskih malverzacija, dohakali na taj način, a slično je bilo i sa E novinama Petra Lukovića.
Inače se i danas prakticira:
Strategic lawsuits against public participation (also known as SLAPP suits or intimidation lawsuits).
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1014 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

doktor78 wrote: 23/07/2022 06:37
Ommadawn wrote: 22/07/2022 10:12

Ne znam za tu grupu, je li još postoji?
Ma pravio je on neke probleme Irhamu, mene čudi da ga ovaj nije isprebijao.

Muharem je više zahvaljujući materi dobio zaposlenje u BH Dane i Oslobođenje nego svojom zaslugom. Zato i jeste u Bg.
Najžešće mi je bilo kad je Pećanin skoro čitav jedan broj BH Dana posvetio odbrani Bazdulja od Senada Avdića, da bi kroz par godina i on bio na ratnoj nozi sa tim istim Bazduljem :mrgreen:
Ma i Pećanin je priča za sebe.
Ali mu dvije stvari neću zaboraviti.
Prvi je iz Bosne intervjuisao Šešelja onda kada se to svima činilo nemoguće.
Prvi (a možda i jedini) je navukao Bregovića na tanak led da je ovaj ostao bez teksta i nije imao niti spreman niti bilo kakav dobar odgovor.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1015 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Bloo wrote: 23/07/2022 08:11
¤ jelena ¤ wrote: 21/07/2022 20:22 Kolumna tu vrstu zaštite ne pruža.To je direktan udarac. Zato i ne čudi što mnogi novinari dobijaju prijetnje i budu tuženi.

Ne treba zaboravito da su i Feralu, između ostalih finansijskih malverzacija, dohakali na taj način, a slično je bilo i sa E novinama Petra Lukovića.
Inače se i danas prakticira:
Strategic lawsuits against public participation (also known as SLAPP suits or intimidation lawsuits).
Da, da... :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#1016 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ommadawn wrote: 23/07/2022 08:23
doktor78 wrote: 23/07/2022 06:37

Najžešće mi je bilo kad je Pećanin skoro čitav jedan broj BH Dana posvetio odbrani Bazdulja od Senada Avdića, da bi kroz par godina i on bio na ratnoj nozi sa tim istim Bazduljem :mrgreen:
Ma i Pećanin je priča za sebe.
Ali mu dvije stvari neću zaboraviti.
Prvi je iz Bosne intervjuisao Šešelja onda kada se to svima činilo nemoguće.
Prvi (a možda i jedini) je navukao Bregovića na tanak led da je ovaj ostao bez teksta i nije imao niti spreman niti bilo kakav dobar odgovor.
:thumbup: osobito ovo oko ljigavog Bregovića
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#1017 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by trocadero »

Ommadawn wrote: 23/07/2022 04:57 @trocadero onda ti nisi shvatio suštinu tih tekstova.
No dobro, svako to drugačije.
Apsolutno Omma, svako po svom.
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#1018 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by omar little »

Škobo Habu wrote: 22/07/2022 09:50
Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:48

On je bio šupak još dok je pisao za Oslobođenje i za BH Dane. Rahmetli Irham Čečo je to najbolje znao.

Sa rahmetli Irhamom sam bio, štono kažu, dobar, pa mi je negdje u sjećanju ostalo da je on Muharema jednom htio da mariše.

Mislim da se sa Bazduljom najviše šprd'o Nebojiša Jovanović, te da on stoji iza one FB grupe "Using Muharem Bazdulj Quotes in Real Life".
jao, da. zaboravila sam na tu grupu skroz. na ruke ga se pralo tamo. :D i na dobrinjskoj akademiji.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1019 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

omar little wrote: 26/07/2022 03:52
Škobo Habu wrote: 22/07/2022 09:50

Sa rahmetli Irhamom sam bio, štono kažu, dobar, pa mi je negdje u sjećanju ostalo da je on Muharema jednom htio da mariše.

Mislim da se sa Bazduljom najviše šprd'o Nebojiša Jovanović, te da on stoji iza one FB grupe "Using Muharem Bazdulj Quotes in Real Life".
jao, da. zaboravila sam na tu grupu skroz. na ruke ga se pralo tamo. :D i na dobrinjskoj akademiji.
Ja sam nažalost promašio tu grupu.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#1020 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by doktor78 »

Slučajno sam naišao na dva teksta koja našeg dragog Muharema pokazuju u novom svjetlu, i kao plagijatora:

njegova kolumna posvećena Zuki Džumhuru, objavljena 11.08. u "Glasu Srpske":
https://www.glassrpske.com/cir/komentar ... nju/428746

Ništa tu ne bi bilo čudno da tekst skoro istog sadržaja nije objavljen 3 mjeseca ranije na stranici Preporoda, iz pera Nermina Šušića, profesora u Elči Ibrahim-pašinoj medresi u Travniku:
https://www.preporod.info/bs/article/30 ... ko-dzumhur
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1021 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Što nužno i nije loša stvar…
Dok skontaju da se radi o plagijatu i to tekstu Preporoda, priču se već stigli procesirati i implementirati.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1023 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Bazdulj će jebati mater i Kusturici dupeuvlačenjem srpskim nacionalistima.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1024 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by tranquil »

Jao kakav smrad jebote.

„Istovremeno živimo u državi gdje u državnim školama rade katolički i muslimanski vjeroučitelji. U Novom Pazaru imate tri zaposlena muslimanska vjeroučitelja i jednog pravoslavnog. Znači li to da ćemo pravoslavne da otpustimo, a ove da ostavimo“, upitao je Bazdulj Kisić.

To je ta rečenica "a šta je sa katolicima i muslimanima", koju bih očekivao samo od najžešćeg zaštitnika pravoslavlja, a koji je istovremeno paranoičan kako se prema ostalim religijama drugačije postupa. Bazdulj se očito skroz uklopio u ovu kategoriju.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1025 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Muharem već odavno u srbijanskoj javnosti veži za apologetu Vučićevog sistema vrijednosti. Ništa novo.

By the way, mislim na onaj dio javnosti koji se ne klanja Vučiću kao kakvom kumiru.
Post Reply